R.K. Dienstbode it biedt zich aan Gevraagd: eeo prima Overleersnijder. li Visckmkoop. Vergunning vi schuimen HET ZUIDEN vraagt Gevraagd Een oude te huur. Motaris R. SCH ARP A, P. C Reothaert kwalijk bedwongen verontwaardiging sprong minister Colijn overeind om te prxïtesteeren tegen die woorden van den geachten afgevaardigde- „Hij kan weten, dat ik", aldus de heer Colijn, aan dejtot standkoming van artikel 40 niet schuldig ben, dat ik nog geen minister was, toen de quastie van de intrekking aan de orde kwam. Wan- neer de heer Marchant zijn woorden niet intrekt, zal het mij moeieiijk vallen met den geachten afgevaardigden nog van gedachten te wisselen." De heer Marchant trok echter zijn woorden niet in, maar verscherpte ze nog een weinig, door te zeggen, dat de heer Colijn toch het K. B. tot intrekking van artikel 40 gecontrasigneerd had en dat hij óók het wetsontwerp had medeonderteekend, waardoor den ambtenaren den weg naar den rechter zou worden afgesneden. Onder groote beroering en heftige protesten van rechts werd het debat gesloten nadat de voorzitter nog de publieke tribune tot de orde had moe ten roepen. Maar het incident was daarmede niet uit den weg. Minister Colijn stapte nog woedend naar de bank van den heer Marchant, om hem eenige malen, heftig verontwaardigd, toe te roepen, met den vinger dreigend, dat het .een schandelijke behandeling" was. Meer dan schandelijk was het zeker, dat een afgevaardigde op zoo'n per soonlijke manier een minister te lijf ging. Meer dan schandelijk, voor den afgevaardigde en meer dan schandelijk voor het prestige van het parle ment. De verontwaardiging over het incident was, behalve klaarblijkelijk bij de sociaal democraten en de vrij zinnig-democraten, algemeen in de Kamer. RECHTSZAKEN. Het zwakke geslacht! Lucia v. D. fabrieksarbeidster te Vlijmen, had het daar aan den stok met 'n andere fabrieksarbeidster, dat óók geen katje was om zonder hand schoenen aan te pakken en haar ge scholden had. Lucia had haar geslagen en later wachtte ze haar op met de traditio- neele haarspelden tusschen de vingers en reet er haar de wang mee open en trok den mantel stuk. Beklaagde werd wegens mishande ling veroordeeld tot f 5 boete. Op de Waalwijksche Tentoonstelling. L. v. G. schoenmaker te Waalwijk, drentelde over het tentoonstellings terrein te Waalwijk. Hij vond het blijkbaar verdacht, dat hij aangeke ken werk. En die keek lachtte ook tegelijk. Dit werkte op den schoen maker als den lap op den stier en hij sloeg er toen maar op. Wegens deze mishandeling werd be klaagde veroordeeld tot f 5 boete subs. 3 d. h. Polkahaar en de Veiligheidswet. Gebr. H. passementfabrikanten te 's-Hertogenbosch, werden door den kantonrechter vrijgesproken van de aan klacht wegens overtreding der Veilig heidswet. (In de fabriek werkte een arbeidster, die polkahaar droeg, en een die de haren zeer kort had geknipt. De vei ligheidswet bepaalt, dat de arbeidsters de haren opgestoken moeten dragen.) De eisch van het O. M. luidde tegen ieder der beide beklaagden tweemaal f 5 boete subs, hechtenis. Een jonge dierenbeul. Q. K. een jonge voerman uit Vlijmen had z'n paard zou zwaar geladen, dat het dier de vracht niet door den los sen grond kon trekken. Met een zeer zwaren knuppel, die als stuk van over tuiging op de groene tafel lag. sloeg hij het paard uit alle kracht. De mis handeling had wel drie kwartier ge duurd en de slagen op het weerlooze dier waren uit de verte te hooren. Verontwaardigd voegde de rechter den jongen dierenbeul toe:.jij moest tien dagen lang met een karwats af geranseld worden, dat verdienen zulke jongens als jij Beklaagde werd wegens dierenmis handeling conform den eisch veroor deeld tot f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. De uitspraak inzake het drama in de Schiestraat te Rotterdam is, dat de inspecteur van politie en de agent zijn vrijgesproken. Hoewel hun op treden èn niet kalm èn onvoorzichtig wordt genoemd, is van opzet om te dooden geen sprake. In de zaak Muilwijk wordt a.s. Vrijdag nog een enkele getuige gehoord en dan zal het O. M. zijn requisitoir nemen. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van Den Bosch heeft benoemd tot kapelaan te Nijmegen (Allerh. Hart vanjesus) den welëerW, Pater E. j. J. Krugers O.P. ën tof assistent aldaar den weleerw. Pater T. W. M. Stevens O.P. DRUNEN. Zondag trad-in alle ge stelde H.H. Missen op Mgr. Dr. Knebel- Miclos, afgevaardigde van het Hongaar-1 sche Episcopaat. In vrij duidelijk Hollandsch besprak hij de gruwelen en verdrukkingen der communisten, die het land der H. Elisabeth tot volslagen armoede ge bracht hebben. Hij schilderde den nood vooral der R. K. bevolking en deed een beroep op de bekende en ge roemde liefdadigheid der Hollanders, om ook in onze gemeente een aantal kinderen op te nemen, die anders door gebrek aan alles een wissen dood te gemoet gaan. En het resultaat was werkelijk be vredigend. Niet minder dan 56 kinderen zijn aangevraagd, waarvan ongeveer de eene helft jongens en de andere helft meisjes. Tevens werd Mgr. een mooi bedrag in geld aangeboden. Op 2 December zullen de kinderen arriveeren. Voor de j.l. Vrijdag door de „Veilingvereniging De Langstraat* al hier gehouden en bloc-veiling werden aangevoerd 40.000 K.G. appelen en peren, welke tegen bevredigende prijzen afnemers vonden. Gezien dit succes, is het actieve bestuur der Veiling voornemens, a.s. Donderdag 22 dezer, wederom eene dergelijke veiling te doen plaats vinden, waarmede wij het gaarne een dergelijk welslagen toewenschen. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s. Donderdag 7 uur zal in de Chr. School alhier een ouder-avond gehou den worden. De agenda vermeld na het openings woord van Ds. J. C. Wolthers, een referaat van Ds. Meijers van Capelle, terwijl het hoofd der school, de heer P. A. J. Holst zal spreken over«Veel voorkomende fouten in de opvoeding." Een en ander zal door muziek en zang worden afgewisseld. Dit belooft voor de ouders der schoolgaande jeugd een aangename avond te worden. Men verwacht dan ook dat vele ouders hunne belang stelling zullen toonen. WASPIK. Voor de leden van den Jongen Boerenstand zal hier in de maand November een tuinbouwcursus geopend worden. De lessen zullen worden gegeven in de voormalige oude openbare school. De bietenoogst valt niet tegen. Bij een suikergehalte van 17 h l8°/o wordt de opbrengst gemiddeld op 35000 per H.A. geraamd. Op de Maandag j.l. gehouden najaarsmarkt waren ongeveer 60 stuks vee aangevoerd, benevens enkele ben nen varkens. Er was tamelijk veel handel bij hooge prijzen. Kalfvaarzen werden verhandeld voor f 300 f 325, kalfkoeien voor f 450 f 475 per stuk. Ook de kramers waren in grooten getale opgekomen, waarvan sommigen goede zaken maakten. RAAMSDONKSVEER. De heer A. A. A v. Beek slaagde te Utrecht aan de Universiteit voer het examen semi- arts. Geslaagde en familie proficiat. Door't van gemeentewege oprui men van de haag bij den gevaarlijken bocht van den weg bij den heer Van Strien, is de veiligheid aanmerkelijk verbeterd. Zondag zal er in de Herv. kerk gelegenheid zijn tot bediening van den H. Doop, terwijl in beide diensten gecollecteerd zal worden voor het Ziekenhuisfonds. MADE. Door de politie werd de landbouwster V. alhier een bekeuring aangezegd omdat haar vee aangetroffen werd op de spoorlijn. De knecht van den landbouwer R. uit het naburig gehucht Den Hout had dezer dagen het ongeluk van den hooizolder te vallen en daarbij zijn beide polsen en een arm te breken. Voorloopig werd den man een nood verband gelegd door de Zuster van het Wit-Gele Kruis. Inmiddels werd Dr. Houpst van Made ontboden, die hem verder heelkundige hulp verleende. In de maanden November en December a s. zullen er per maand slechts twee veemarkten gehouden worden. In de maand November op de Maandagen 2 en 16 en in die van December op de Maandagen 7 en 21. De Sobriëtasbloem heeft alhier het bedrag van f 45 opgebracht. GEERTRUIDENBERG. De kleine H. kwam met z'n fiets onder een ge laden boerenwagen en kreeg het wiel over z'n beenen. De ongelukkige werd per brancard naar het ziekenhuis ge bracht. Men vreest dat hij z'n linker been zal moeten missen. Zaterdagavond 11. gaf de sociëteit „De Gezelligheid", haar eerste winter- uitvoering in hotel C. Stal. De zaal was stampvol en de beide humoristen Kees Klaare en Bram Flora uit Rot terdam oogstten enorm succes. Na afloop der uitvoering werd er nog een gezellig bal gehouden. DUSSEN. Te Hank gem. Dussen is het thans wel op zijn ergste met de typhus en reeds zijn 3 personen hieraan gestorven n.l. 1 vrouw van 24 jaar, 1 meisje van 18 jaar en een jongen van 24 jaar. Naar wij vernemen zijn er thans nog in de 30 gevallen van deze zoo gevreesde besmettelijke ziekte. Er zijn nu maatregelen genomen door barakken te plaatsen en we hopen dat nu geen nieuwe gevallen meer zullen voorkomen. De bevolking is zeer onder den indruk. Op verschillende punten der ge meente zijn thans de bekende biljetten aangeplakt van „Kookt Uw drinkwater en Uwe melk" en we mogen hieraan dan ook gerust voldoen, daar algemeen gedacht wordt dat het water hier de hoofdschuldige is. Zondag j.l. was er bij Dr. de Groot alhier gelegenheid zich tegen deze ziekte te laten inspuiten en naar wii vernemen hebben ver over de 200 personen hiervan gebruik gemaakt. Door de Geref. kerk alhier is gecombineerd met die van Meeuwen beroepen Ds. E. J. van Voorts te Klootwijk. Zekere H. D. reed op een honden kar door de straat alhter en zat een liedje te neuriën, doch opeens brak een der wielen der kar en viel deze in elkaar, zoodat D. op de straat terecht kwam. Hij had zich nogal niet ernstig bezeerd en kon, na wat van den schrik be komen te zijn, zijn reis naar huis ver volgen, de kar op één wiel rijdend. De heer v. d. W. alhier had het ongeluk tijdens werkzaamheden aan het electrisch net, met de hand in aan raking te komen met een der draden waarop stroom stond. Gelukkig raakte v. d. W. met een voet ook een draad van het buitenlicht, waarop toen de stop stuk sprong, wat dan ook zijn geluk was, daar hij zoodoende nog van een wissen dood werd gered. Bij een varken van den land- bouWer K. is vlekziekte geconstateerd. Vorige week is de aanvoer van bieten op de loswallen voor de suikerfabriek „Zevenbergen" stopgezet en mochten alleen de aandeelhouders 3000 K.G. per aandeel leveren. Door de firma Wed. van Nelle is de vorige week Donderdag, des middags voor de dames en des avonds voor de heeren, in hotel Heessels eene filmvoorstelling gegeven. Van deze gelegenheid is druk ge bruik gemaakt en eenieder vond het zeer interessant, daar alles duidelijk zichtbaar was vanaf de plantage tot het pakje. Dan werden nog enkele andere stukjes vertoond, welke ook zeer in den smaak vielen. Bij het be gin dezer voorstelling werden aan de aanwezigen liederenbundels aange boden waarin 15 verschillende liedjes voorkomen, allen betreffende reclame der firma. Hieruit werden met tusschen- poozen en onder leiding van den heer juch de verschillende liedjes gezongen, met pianobegeleiding van den heer Vijgenboom. Tijdens de pauze werd den aan wezigen een kop koffie of thee aan geboden en tot slot der avondvoor stelling ontvingen de heeren elk een pakje Van Nelle's tabak „Gaat van Vader op Zoon". Een woord van dank'aan het gezel schap dat door de firma Van Nelle wordt uitgezonden ter vertooning van deze film, mag men hier zeker niet onthouden, doch vooral niet aan den heer Juch die door het ver tellen van humoristische verhaaltjes, alle betrekking hebbende op reclame voor de firma Van Nelle, steeds de lachspieren in beweging wist te houden en dezen dus wel een extra woordje toekomt. Na afloop dankte de heer Juch de aanwezigen voor hun opkomst, waarna langdurig werd geapplaudiseerd. TILBURG. Op den Bredaschen weg ter hoogte van het Israëlitisch kerkhof reed j 1. Vrijdag een auto, waarin zich 6 personen bevonden en die bestuurd werd door J. C. v. L. uit Loonopzand, door het plotseling weigeren der stuur inrichting met een flinke snelheid tegen een boom. De inzittenden J. C. v. L., zijn broer C. v. L. en diens echtgenoote bekwamen verwondingen aan het gelaat en werden naar het Gasthuis vervoerd, terwijl de drie inzittende kinderen ongedeerd bleven. De auto werd zwaar beschadigd. ADVERTENTIëN. GEBOREN Maria Oatharina Lucia dochter van 35467 A. MULDERS en JOHa. MULDERS-Sars. Waalwijk, 17 October 1925. Onze Winkeliers en Handel- drijvenden begrijpen NOG NIET GENOEG de groote waarde van GEREGELD ADVERTEEREN in een blad als 't onze dat in Waalwijk, de Langstraat en om geving zoo algemeen gelezen wordt. Door Gods goedheid werden wij zeer verblijd met de voor spoedige geboorte van een wel geschapen Zoon, dien wij noemen Xuibert. JACOBUS TIMMERMANS. ANTONIA TIMMERMANS-, van Geffen. Sprang, 17 October 1925. 35461 GEBOREN: ftda dochter van J. v. d. HEUVEL en M. H. v. d. HEUVEL-Verschuren. Waalwijk, 20 Oct. 1925. 35464 GETROUWD 3. van 2)ooren en ft. de Vries die mede namens wederzijdsche familie hun hartelijken dank be tuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Delft, 19 October 1925. 35463 Voor de vele blijken van be langstelling, bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij door deze onzen hartelijken dank. JAN DE GRAAFF. ANTONIA DE GRAAFF- de Waal. Dussen, 9 Oct. 1925. 35462 De Heer en Mevrouw G. VERWIEL-Moisse bedanken hiermede voor de be langstelling, ondervonden bij de geboorte van hun Zoon Ludo. Waalwijk, Oct. 1925? 35465 Ondergeteekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij gelegenheid van zijn 25 jarige dienstver vulling bij de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen, in het bijzonder aan den Heer en Mevr. JAN TIELEN van Wely en aan het Kantoor- en Drukkerij- personeel. C. P. DIDDEN. Waalwijk, 21 October 1925. Mevrouw JANSEN.Huijs, Mr. van Coothstraat 26d 35453 tegen 1 December of eerder een Goed kunnende koken. Zich aan te bieden 's avonds na 8 uur. Eiken Donderdag verkrijgbaar alle soorten tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, 35435 Jos. v. d. Haar, Stationsstraat 85, WAALWIJK. EEN oud 17 jaar. Zag zich gaarne geplaatst in een gemengd bedrijf. Waar zegt de Uitgever. 35459 Alleen goede krachten gelieren zich aan te melden. FIRMA O. A. DONKERS, Stoomschoenfabriek 35471 Waalwijk. EEN Donderdagmorgn van 9-12 uur Vischverkoop in de Manege achter het Raadhuis. Aanvoer van33002 Schelvisch, Kabeljauw en Schol. Tarbot, Tong. De prijzen zullen in het aan plakbord bekend gemaakt worden Waar zegt de Uitgever. 35468 te Waalwijk, 35470 maakt bekend dat de onroerende goederen van den heer A. C. TROMMELS zijn ingezet: Koop 1 f 5100.- m 2 f 4300. Massa i en 2 f 10050.- Koop 4 f 2600.— Generale massa f 13200.— Toeslag Dinsdag 3 Nov. 1925 des avonds 7 uur ten koffie- huize van den heer TROMMELS. Burgemeester en Wethou ders van W A A L W IJ K MAKEN BEKEND: dat in hunne vergadering van 19 October 1925 Brieven onder no. der advert. Bureau v. d. Blad. 35430 heeft plaats gehad, te weten Van de leening van 1889 de nrs. 48, 59, 60, 184 en 185. Van de leening van 1894 de nrs. 17 en 49. Van de leening van 1909 de nrs. 22 en 28. Van de leening van 1910 Serie A nr. 11. Van de leening van 1910 Serie B nr. 2. Van de leening van 1911 Serie A nr. 11. Van de leening van 1918 Serie A de nrs. 9, 26, 47, 83 en 110. Van de leening van 1918 Serie B nr. 163. Van de leening van 19l9(voorm. gem. Besoijen) nr. 6 der aandeelen van f500.-»- Van de leening van 1921 (voorm. gem. Besoijen) groot f 10.000.— de nrs. 10 en 4. Van de leening van 1921 (voorm. gem. Besoijen) groot f 50.000. de nrs. 1 en 19. De uitgelote schuldbrieven zijn betaalbaar le. die der leening van 1889 vanaf 31 DECEMBER a s. ten kantore der Firma Gebrs. Spierings te 's Hertogen bosch 2e. die der leeningen van 1919 en 1921 (voorm. gem. Besoijen) vanaf 31 DECEMBER a.s. ten kantore der Nationale Bank- vereenigingte 's-Herto genbosch 3e. die der overige leeningen vanaf 31 DECEMBER a.s. ten kantore der Geldersche Cre- dietvereenlging te Waal wijk en van den Ontvanger dier gemeente. Burgemeester en Wethouders 35460 voornoemd. StoombiljartfabrieK TILBURG. 8113 ni 'li>L

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 3