Billijk Ie koop: Schoenrekken Marktberichten. Th. van Mierlo, L. van Spijk en C. v. d. Water. Na gehouden stemming werd ge kozen Th. van Mierio. 6 Voorstei verlaging der rente van spaargelden en verlaging rente van voorschotten. Door den kassier wordteen en ander in een voor eenieder vatbare en duide lijke rede uiteengezet en nader toe gelicht. Ook wat betreft de belegging der gelden acht spr. de boerenleenbank een der soliedste en hechtvaste banken en durft ze als zoodanig dan ook gerust aanbevelen. Het voorstel is dan de rente der voorschotten te brengen op 41/2°/o en de rente der spaargelden op 3'/4%. Een lid uit de vergadering, de heer van Mierlo acht het voorgestelde echter een heel verkeerde maatregel en kan er zich niet mede vereenigen. Door den kassier wordt hierna ge tracht het lid van Mierlo een en ander duidelijk te maken en wordt aangetoond dat de te treffen maatregelen weldegelijk nuttig zijn. Wanneer de heer van Mierlo echter het tegendeel zou kunnen aantoonen en met een ander voorstel komen, wil spr. of liever gezegd het bestuur er zich dadelijk bij neer leggen. Ook de president sluit zich aan bij het gezegde hieromtrent door den kassier en acht het voorstel tot verlaging werkelijk een algemeen be lang. De kassier stelt hierna voor aan van Mierlo om met een voorstel te komen. Hieraan wordt echter door van Mierlo geen gevolg gegeven, waarna hij zich bij het voorstel neerlegt, zoodat genoemde rente-verlaging wordt aangenomen. Verder wordt door den Kassier mededeeling gedaan dat in 't vervolg geen voorschotten meer gegeven zullen worden dan alleen aan boeren. Het is een boerenleenbank en dus alleen voor doeleinden de boerderij aangaande bestemd. Het lid van Mierlo wil hierbij op merken, dat wanneer er geen burgers terecht kunnen, men ze dan ook niet als lid moest aannemen. Door den kassier wordt hieromtrent toelichting gegeven en aangetoond hoe men in deze nog oude toestanden .uit den moet weg wil ruimen. De kassier doet verder mededeeling aan de vergadering dat eertijds in het jaar 1923 wel is besloten zijn salaris te brengen op f225 doch dat zulks niet in de notulen werd opgenomen waarom hij verzoekt dit alsnog te doen ter voorkoming van moeilijkheden. Wordt goedgekeurd. In het huishoudelijk reglement wordt voorzien dat de minste Inlage op de bank f 1.— moet zijn. Bedragen onder den gulden worden niet aangenomen. Enkele boekjes, gegevens bevattende aangaande de bank vanaf hare oprich ting en hoe hecht de solidariteit hiervan is door den heer van der Mork, worden in de vergadering verspreid en ver zocht hiervan inzage te nemen. De vergadering wordt er nogmaals op attent gemaakt door den kassier, om spaargelden op de boerenleenbank te deponeeren en er niet elders mee te gaan, vooral de voorschotnemers. Door het lid van den Besselaar wordt de vraag gesteld of iemand ook met de bank in relatie kan treden zonder lid te zijn. De kassier licht toe dat men om een voorschot te nemen lid moet zijn van den boerenbond. Wel kan men er zonder lid te zijn spaargelden brengen doch men krijgt geen rente. Een uitzondering echter maakt 't, wanneer het hoofd van een gezin lid is, dan kunnen de kinderen b.v. sparen tegen de vastgestelde rentein alle andere gevallen moet men lid zijn. Ook vereenigingen, instellingen" kunnen zonder lid te zijn niet terecht. Alleen instellingen de boerderij aan gaande zouden hier een uitzondering kunnen maken, mits de algemeene vergadering hieraan zijn goedkeuring hecht. Niemand meer het woord verlangende wordt de vergadering hierna door den Voorzitter met den Chr. groet gesloten. SPKANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). De heer P. de Ligt, onderwijzer aan de Christ. School alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Nijmegen. J.l. Woensdag had mej. v. d. M. alhier het ongeluk te vallen en brak een been. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. J.l. Donderdagavond werd in de Chr. School allfier een Ouderavond ge houden. Deze druk bezochte bijeen komst werd door den Voorziter, Ds. J. O. Wolthers geopend met gebed. In zijn openingswoord heette hij allen welkom en wees met. nadruk op de noodzaak van Christelijk onderwijs. Vervolgens kreeg Ds. Meijers van Ca- pelle het woord voor zijn referaat, ge titeld „Vroege Godsvrucht". Naar aan leiding van enkele episoden uit 't leven van Samuël, betoogt Spr., dat gods vrucht óók bij jonge kinderen zeer wèl mogelijk is en wees in verband hiermee op de» taak der opvoeders en vooral van de Christelijke opvoeding. In de pauze gaven de heeren De Ligt en Stoffels, (viool en orgel), enkele muzieknummers ten beste, welke zeer in den smaak vie len en wat natuurlijk de gezelligheid niet weinig verhoogde. Intusschen wer den door enkele dames versnaperingen rondgediend. De Wel.Ed. heer Holst, Hoofd der School, behandelde „enkele fouten in de opvoeding". Met duidelijke voor beelden wees hij de fouten aan en hun middelen ter verbetering. Na allen dank te hebben gebracht, sloot Ds. Wolthers de'vergadering, die uitstekend geslaagd mag heeten, met dankgebed. CAPELLE. De „Onderlinge Vee verzekering" alhier houdt een alge meene ledenvergadering op Maandag 26 October a.s., des avonds ten 6.30 uur, in het café van F. Hofman in de Heistraat. Aan de orde 1 Opening. 2. Rekening en Verantwoording over het afgeloopen jaar. 3. Verkiezing van 2 bestuursleden, wegens periodieke aftreding. 4. Verslag van het dienstjaar. 5. Rondvraag en sluiting. Trouwe opkomst dringend vereischt, wegens de te heffen boete volgens reglement. A.s. Zondag des voorm. half tien en des nam. half drie zal in de Ned. Herv. kerk alhier optreden Ds. A. Meijers. Ds. Van der Vlught uit Drunen zal a.s. Zondag in de Ned. Herv. kerk a/d. Loonschendijk optreden en wel des voormiddags half tien. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat van den cursus voor vervolg-onderwijs, gegeven in de Chr. school a/d. Loonschendijk door het hoofd dier school, een goed gebruik wordt gemaakt. Het aantal leerlingen is thans gestegen tot 18. Naar men ons mededeelt zal door den heer Teurlings uit Kaatsheuvel een cursus worden gegeven in pluimvee teelt. Deze zal des Maandagsavonds circa 7 uur in een der schoollokalen van de Chr. school a/d. Loonschendijk worden gehouden. Pas is de bietencampagne aan den gang of de landbouwers gaan weer zorgen voor de aanvulling van hun winterprovisie voor het vee, door het aankoopen van pulp. Werd andere 'aren de pulp hoofdzakelijk per scheeps gelegenheid aangevoerd, thans wordt zoowel van de trein als van schepen gebruik gemaakt voor het vervoer daarvan. Hierdoor heerscht aan de haven en het station een buitengewone drukte. In verband met het bouwen van een stoommaalderij voor den molenaar H. Mouthaan alhier, zal diens molen, staande in de Molensteeg en die naar men ons mededeelt meer dan 200 jaar oud is, eerlang verdwijnen. J.l. Dinsdagavond werd in de Ned. Herv. kerk a/d. Loonschendijk een spreekbeurt gehouden door Ds. Leemans uit Delft ten behoeve van het studiefonds voor den Geref. Bond. Ondanks het zeer ongunstige weder was het kerkgebouw flink bezet. De voor genoemd doel gehouden collecte heeft ruim f20. opgebracht. Melden we onlangs dat een der afsluitboomen aan het station Capelle- Nieuwevaart was afgereden, thans kunnen we tot ons genoegen melden dat door de Ned. Spoorwegen een en ander weer is hersteld, zoodat de overweg geheel kan worden afgesloten, waardoor het gevaar voor passeerende treinen is opgeheven. Naar wij vernemen zal de zang- vereeniging „De Heidebloem", direc teur de heer A. v. d. Kolk te Waalwijk, op Woensdag 11 en Donderdag 12 November, in de benedenzaal van den heer Treffers een groote uitvoering geven, waarvoor een extra mooi pro gramma zal worden samengesteld. WASPIK. Voor de op Zondag 20 Dec. door de Reisduif te houden post- duivententoonstelling, gevestigd bij den Heer Chr. van Dongen alhier zijn reeds tal van inzendingen toegezegd, zoodat het voor duivenliefhebbers de moeite loonen zal om eens een kijkje te komen nemen. In de maand December zal het 60 jaren geleden zijn, dat in deze pa rochie de H. Familie werd opgericht. Voor de leden v. d. Jongen-Boeren- stand zal in de maand November door onzen ijverigen kapelaan, den WelEerw. Heer G, van Riel een sociale cursus geopend worden, Van de R K. leesbibliotheek wordt dezen winter, een druk gebruik ge maakt. 150 nieuwe boeken zijn aan- geschaft, terwijl het aantal lezers on geveer tweemaal zoo groot is, als het vorige jaar. i RAAMSDONKSVEER. Voor de Ger. kerk treedt Zondagmorgen om half tien en des namiddags om 5 uur op de i Eerw. heer Ubbink, candidaat tot den Heiligen Dienst. Ds. Ewoldt treedt om half tien in de Dorpsche kerk op en om half drie in de Veersche kerk. De familie D. verhuisde een drietal weken geleden naar een ander gedeelte van de gemeente. De poes werd in een trommel medegenomen, j Vrijgelaten, keerde zij naar de vorige I woning terug, wat zij nog telkenmale t doet, nadat zij gehaald is. GEERTRUIDENBERG. In de Ned. Herv. kerk hoopt Zondag a.s. des na middags 6 uur op te treden Ds. Vink uit Drimmelen. Onze damclub „D.E.S.I.D." zal in de a.s. competitie wederom deel nemen in de 2e klas der B. D. B. MADE. De onlangs opgerichte Missie- naaikring alhier heeft Woensdag 14 dezer hare werkzaamheden begonnen. Het ligt in de bedoeling steeds des Woensdagsmiddags van 2 tot 4 uur bijeen te komen. Bedroeg het aantal leden in het begin 21, thans is het uitgebreid tot 25. Zondag 25 October zal door de Maria-vereenfging een uitvoering ge geven worden in de vergaderzaal. Opgevoerd zal worden „De Hemelsche Altaarwacht" en het blijspel „Twee Wijsneuzen". Bij den landbouwer Chr. Diep straten ontstond brand in het wagen huis. Het dak dat met riet bedekt was, vatte oogenblikkelijk vlam en spoedig was heel het wagenhuis een prooi der vlammen. De inventaris kon gered worden. De 22 23-jarige jonge schipper H. Stoop, die hedennacht aan boord kwam en na gegeten te hebben naar bed ging, werd hedenmorgen dood in zijn bed gevonden. Een hartverlamming moet dit jeugdig leven hebben afge sneden. De ouders zijn radeloos van smart. Gisteren werd op de veemarkt alhier gekocht van den landbouwer Van Oorschot een stier die het kolosale gewicht had van 732 K.G. De Zondagbestelling van brieven enz. is reeds eerder alhier opgeheven, doch men heeft in den vroegen morgen een buslichting met een treindienst. Verder wordt van 8 tot 9 uur v.m. gelegenheid gegeven tot postzegel inkoop en des v.m. van 11.30 tot 12 uur tot het afhalen van correspondentie. Zondag hield de R. K. Werk liedenvereniging een vergadering. De opkomst was niet talrijk. Als spreker trad op de heer |ongeneelen uit Breda. Hoofdzakelijk werd gesproken over de Centrale Volksbank, waarvan de wijze van werken uitvoerig door den spreker werd uitgelegd. Als plaatselijk tusschen- persoon werd aangewezen de heer C. Ligtvoet. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd het nieuwe huis van J. v. D. geheel met carboleum besmeurd. MEEUWEN. Ten bate van het Man nenkoor „Volharding" zal een verloting gehouden worden. Verschillende mooie prijzen, waaronder een Burgers E N.R. rijwiel als hoofdprijs, zijn reeds aan gekocht. De bietencampagne is hier in vollen gang. Slecht weer en wegen belemmeren evenwel het vervoer. De opbrengst schijnt over het algemeen goed te zijn. Ook de aardappeloogst geeft reden tot tevredenheid. ALMKERK. Naar wij vernemen heeft de Geref. Knapenvereeniging „Obadja" alhier opgehouden te bestaan. 6 Nov. a.s. 's avonds 7 uur hoopt Ds. Gravenmeijer van 's Hage voorde Herv.Jong vereenigingen „Eben Haëzer" en „Samuel" alhier op te treden met het onderwerp „De Herv. Kerk en de Jongelingschap". De bakkers in deze Gemeente hebben thans het Tarwebrood met 3 cent verlangd en gebracht op 42 cent de 4 pond. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 22 Oct. 1925. Op de scheepswerf had de tim merman A. v. H. het ongeluk een zijner vingertoppen af te zagen. Bij de verloting ten bate der Harmonie, in tegenwoordigheid van den Burgemeester en een zeer groot publiek, vielen de prijzen in volgorde op: 558. 235, 164. 595, 307, 126, 211. 95, 359, 409, 450, 451, 230, 393, 330, De prijzen, gewonnen door eventueel niet-aanwezigen, kunnen worden af gehaald bij den voorzitter den heer Adr. Bas, Putterstraat. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 24 Oct. 7 uur. Groot Nationaal Concours in komische solo's en duetten in de zaal van den heer P. van Daelen, Café „De Lindeboom". Zaterdag 24 Oct. 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zaterdag 24 Oct. Witte Bioscoop, „De Klokkenluider van de Notre Dame", 8 uur. Zondag 25 Oct. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 25 Oct. 12'/2 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 25 Oct. Witte Bioscoop, „De Klokkenluider van de Notre Dame", 6 en 8'/a uur. Zondag 25 Oct. Flora Bioscoop, „Doodsvijanden", 6 en 8'/2 uur- Zondag 25 Oct. 6 uur. Groot Bal bij P. v. Daelen. Matndag 26 Oct.. 8 uur. Buiten gewone Algem. Ledenvergadering van het Ziekenfond van de R.K. Werk- liedenvereeniging in de groote zaal van den R.K. Gildenbond. Maandag 26 Oct. 8 uur. Jaarver gadering der Waalwijksche Zwem vereniging, Musis Sacrum. Maandag 26 Oct. 8 uur. Repetitie Zangkoor parochie O. L. V. Onbevlekt Ontvangen. Dinsdag 27 Oct. 8uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereniging. Alleen voor de dames. Hotel Verwiel. Woensdag 28 Oct. 8'/i uur. Athle- tiek-oefeningen Quick-leden. Openbare school. Donderdag 29 Oct. 7'/4 uur. Cursus avond in den R.K. Gildenbond „Chi- neesche lichtbeelden en liederenavond", door den Zeéreerw. Pater Aug. van Susante, Sparrendaal, (Vught). Waalwijk, 23 Oct. '25. Eieren 14—15 ct. Varkens f 13—f 16. 's Hertogenbosch, 21 Oct. 1925. Op de markt van heden waren aangevoerd 2338 stuks: 1261 stuks hoornvee. 94 kalveren. 913 biggen. 31 zeugen. 39 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 280—f 460 p. st. Kalfvaarzen van f 270—f 440 p. st. Magere ossen en koeien van f 155—f 265 Vette ossen en koeien van f0.57i pd lekw Vette ossen en koeien van f0.50 pd2ekw Pinken van f 140—f 210 per stuk. Zeugen van f 95—f 170 per stuk. Biggen van f 2.50—f2.75 per week. Schapen van f 20—f 45 per stuk. Lammeren van f 18—f30 p. stuk. Aanvoer ruim, handel traag. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 19 Oct. en 22 Oct. 1925. KipeierenHoogste prijs f 13. Middel prijs f 11.50 Laagste prijs f 7.75. Eendeieren f 8.00—8.50. Totaal aanvoer 75.000 stuks. Handel vlug. GEMENGD NIEUWS. Ongeluk m een Mijn. Gistermorgen om 8 uur heeft er in de mijn „Germania" te Mlarten bij Dortmünd een ongeluk plaats gehad. Ondanks het desbetreffende verbod, Heten de mijnwerkers zich langs een touw naar beneden glijden, waarbij het touw brak en de mijnwerkers omlaag stortten. Zes hunner, waarvan drie ge huwd, werden gedood. Het Pruisische Obergamt te Dort mund deelt, volgens een AVolff-telegram d.d. gisteren nog het volgende mede: Hedenmorgen bij het begin van de dagtaak in de mijnafdeelingen 1 tot 4 te Maarten, zijn in een blinde schacht zes man doodelijk verongelukt. I)e verongelukten wilden zich van de vierde verdieping met de lift naar hun 20 meter lager gelegen arbeidsplek be geven en hadden daartoe boven op de lift plaats genomen. Bij het vieren van het lifttouw is dit zonder verdere uiterlijke oorzaken ge broken en de lift met de mannen er op ongeveer 75 meter diep neergestort. De verwondigen, die zij daarbij oplie pen, zijn van dien aard, dat de veron gelukten onmiddellijk dood geweest moeten zijn. De lijken zijn geborgen. De mijnauto- riteiten hebben een onderzoek ingesteld Noodlottige instorting. Te Bieber bij Offenbach a. M., is een in aanbouw zijnd gebouw, dat reeds tot de tweede verdieping was opgetrokken, ingestort. Vier arbeiders werden on der de puinhoopen begraven. De brandweer was spoedig ter plaat se voor het reddingswerk. Van de ar beiders werd er één gedood, terwijl de drie anderen ernstig gewond onder de puinhoopen van daan gehaajd werden. Gisteren werd door de echtlieden W. B. in de jan Stevensstraat te Hel mond, hun 2'/2-ja"g kind vermist. Na uren lang tevergeefs overal gezocht te hebben, werd het eindelijk gisteravond kort bij de woning verdronken uiteen sloot opgehaald. Wanneer bij het opbergen twee glazen tumblers al te vast in elkaar zijn gezet en ze niet meer van elkaar los te maken zijn, vul dan de binnen ste met koud water en houd de buitenste eenige oogenblikken In warm water. De buitenste zet dan uit, de binnenste krimp en ze moeten dus bepaald los geraken Terwijl slechts 6°/0 van het wer kende deel van Engeland's bevolking zich bezig houdt met landbouw, be draagt dit percentage in andere Euro- peesche landen 16 tot 40°/0. Buckner, de bondsprocureur der Vereenigde Staten heeft last gegeven tot de sluiting van 30 van de bekend ste cabarets in New York. Dat is op den duur het beste middel gebleken om een eind te maken aan de geheime drankgelegenheden. Tot de 30 slacht offers behoort de El Fey Club, welks eigenares in omzendbrieven verklaarde dat het bij haar altijd oudejaarsavond was, d.w.z. dat men zich bij haar al tijd aan drank te buiten kon gaan. Ook verzekerde zij, dal een aantal van de voornaamste filmactrices tot haar geregelde bezoeksters behoorde. Buckner heeft verklaard, dat hij ge looft, dat de drank, welke hier ge schonken werd, voorzoover het geen wijn en likeur in flesschen betrof, door leidingen uit andere perceelen werd aangevoerd en dat men maar een kraan had open te draaien om zich whisky, jenever of andere sterke dran ken te verschaffen. Bij het neerstorten van een leger vliegtuig te Cape May in New Yersey zijn drie man omgekomen. Dit brengt het aantal slachtoffers van ongevallen in de lucht op 1 per dag voor de laatste veertien dagen. Mevrouw Philip Reiner, de we duwe van „Bob" Fitzsimmone, die in zijn tijd een vermaard bokser was, ligt arm en ziek in het presbyteriaansche ziekenhuis te Chicago. De genèesheeren geven haar geen hoop meer op herstel Toen haar man nog leefde, beschikte mevrouw Reiner over groote sommen gelds, doch zij heeft alles weggegeven aan de armen, zoodat zij ten slotte zelfs geen geld meer had om het ziekenhuis te betalen, waar zij nu een zoogenaamd vrij bed heeft gekregen. Een dertigtal geredde schipbreu kelingen van de Comanche het schip dat in zee in brand is geraakt en vergaan, heeft bij aankomst te New- York meegedeeld, dat de bemanning van het schip, die uit negers bestond, dronken was toen de brand uitbrak. De dronken kerels waren totaal on handelbaar en namens de reddingbooten in beslag, waar zij de passagiers uit verdreven om hun bagage mee te kun nen nemen. Een van de booten was dan ook uitsluitend door negers bezet. De passagiers moesten zelf maar zien dat zij de booten te water kregen en daarbij sloegen enkele booten om, zoodat de passagiers in het water belandden. In enkele booten ontbraken de riemen. De dronken kerels roeiden o.a. langs twee vrouwen, van wie een op hoogen leeftijd, die in het water lagen te spartelen, zonder een hand uit te steken om haar te redden. Een passagier heeft beide vrouwen tenslotte op de kiel van een omgeslagen boot weten te hijschen. De Comanche, die 66 passagiers vervoerde, had een bemanning van 100 koppen. Onze Winkeliers en Handel- drijvenden begrijpen NOG NIET GENOEG de groote waarde van GEREGELD ADVERTEEREN in een blad als 't onze dat in Waalwijk, de Langstraat en om geving zoo algemeen gelezen wordt. ADVERTENTIëN. Mijnheer en Madame CUYLITS-Rietjens geven kennis van de geboorte van hun Zoon W1M. Boroerhout, Betoogingstraat 35, Antwerpen. 35493 Postdnivenliefhebbers. Eenige bevlogen en onbevlogen Duiven af te geven, hebben in afd. B (Utrecht) bijna altijd prijs gevlogen. Door verhuizing dit jaar niet gevlogen. Vrije overwen. Tevens een Beendermolen voor handkracht. AdresL. DIJKSTRA, 35488 Capelsche Veer. 50 NIEUWE MODERNE (24 paar). Waar zegt de Uitgever. 35487

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10