Scheren Doet Uw Schoenen Goed bijv. rijden zonder licht, wildstroope- rijen, enz. We weten dadelijk of iets is een misdrijf of overtreding, wijl iedere wet een bepaling inhoudt of ze bepaalde feiten rangschikt onder misdrijven of overtredingen. Bovendien brengt het Wetboek van Strafrecht, zooals we bereids zagen, van alle de daarin strafbaar gestelde feiten, de misdrijven onder in het tweede, de overtredingen in het laatste of derde Boek. Voor de practijk van uitnemend be lang is artikel 41 van het Wetboek van Strafrecht, dat aan ieder ingeval van noodweer het recht van eigen richting geeft (d.i. zichzelf recht ver schaffen, zonder rechterlijke tusschen komst), waarvan het eerste lid luidt: „Niet strafbaar is hij, die een feit begaat, geboden door de noodzakelijke verdediging van eigen of eens anders lijf, eerbaarheid of goed tegen oogen- blikkelijke, wederrechtelijke aanran ding". Naar den gewonen regel is hier te lande het Openbaar Ministerie vrij in het al of niet vervolgen van strafbare feiten (oppertuniteits-principe). In Pruisen is dit anders, daar moet het Openbaar Ministerie tot vervolging der delicten overgaan (legaliteits principe). De rechter kan in Duitschland bij overtredingen en lichte misdrijven zonder verhoor van den beklaagde aan dezen bij beschikking straffen opleggen (Strafbefehle genaamd). Wanneer de 'beklaagde niet binnen een week in verzet komt, wordt zulks van kracht. Bij verzet wordt de zaak ter terecht zitting behandeld. Ook de politie autoriteiten kunnen aldaar Strafbefehle uitvaardigen, Strafverfügungen ge- heeten. Voor Nederland mag ten slotte niet onvermeld blijven, dat de wetten Loeff (stakingswetten 1903), Regout (bestrij ding pornographie, enz., 1911), Ort (voorwaardelijke veroordeeling. 1915) en Heemskerk (bestrijding revolution- naire woelingen, 1920), waarmede o.m. het Wetboek van Strafrecht is aan gevuld, voor ons volk ten zegen zijn 1 Een woord van eerbiedige hulde zij in dit verband gebracht aan de na gedachtenis van den Minister van Justitie Mr. Dr. J. A. Loeff, eminent Staatsman en Groot Waalwijker, wiens krachtig optreden o.m. in 1903 tijdens de groote spoorwegstaking, terecht ieders bewondering afdwong. Een Leeraar Staatsinrichting M.O. Ingezonden Mededeelingen. Door de huidverzachtende en huid- versterkende eigenschappen van Pnrol kan men het stukgaan en naschrijnen voorkomen alsmen vóór het inzeepen zich telkens inwrijft met een weinig 30 60 90 ct. PUROL. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, Kaatsheuvel, 22 Oct. 1925. Zondag 25 October houden de deel nemers aan de pluimveeteeltcursus te Kaatsheuvel direct na de Hoogmis een vergadering in Euphonia om met den leider van den cursus onderling de zaak te regelen. Landbouwers of bur gers die nog deel willen nemen, worden eveneens verzocht deze bijeenkomst bij te wonen. Verschillende deelnemers ga ven zich reeds op. Hedenavond vierde de Kon. Erk. Harm. Apollo in intiemen kring haar 40-jarig jubileum. Bestuur, werkende leden en hune dames hadden zich om streeks zeven uur in de versierde zaal van den heer Joh. Smit vereenigd. De waarnemende president, de heer A. Schalken, sprak een hartelijk wel komstwoord en reikte meteen een me daille van veertig jarigen trouwen dienst uit aan de heeren M. Verhiel, S. Hollants en C. Brands, die vanaf de oprichting der harmonie tot heden on afgebroken lid van 't corps waren en er lief en leed mee hebben gedeeld. Hij sprak de hoop. uit dat deze trouwe le den nog hun gouden feest zouden mo gen vieren en stelde hun als voorbeeld voor het jongere geslacht. De Humorist Kees de Bondt uit Don gen kwam met verschillende scènes en kluchten op 't tooneel, die allen insloe gen. Kees wist weer, oudergewoonte, het publiek in te palmen, liet de dames eens hartelijk lachen, gaf een biscou- pletje en een mop en wist er op koste lijke wijze de stemming in te houden. De onvermoeide Directeur, de heer P. Bisselink, zorgde voor 't accompag nement en verraste tevens met het op treden van een aardig ensemblepiano, viool, fluit, hobo, trombon en piston, waarvoor hij verschillende nummertjes gearrangeerd had, die op zeer verdien stelijke wijze gespeeld werden. Ook voor den inwendigen mensch werd ge zorgd, zoodat de feestvierende Apollis- ten kunnen getuigen het 40-jarig jubi leum van hun corps op waardige wijze te hebben gevierd. Voor de betrekking van onderwij zer aan de O. L. School No. I, alhier, hebben zich 22 sollicitanten aangemeld. Zaterdag 24 October gaat de heer J. Moonen, onderwijzer aan de O. L. school No. 1, alhier, te Amsterdam per S.S. „De Prins der Nederlanden" scheep, met bestemming in Indië bij 't Europeesch lager onderwijs als on derwijzer Tie klasse werkzaam te' wor den gesteld. ONZE HARMONIEëN. 't Ontvangst van 't gelauwerde corps op 29 Juli was allerschitterendst en werd met dagen gevierd. Was er mooi er voorspel voor het op' Zondag 11 en 18 Augustus daaropvolgend te vieren groot Festival, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van 't gezelschap. Evenals 't concours te Amsterdam, slaagde dit schitterend. Onder be schermheerschap van den WelEd.geb. heer H. v. Dortmónd was 'n eerecomité benoemd/ bestaantje uit de heeren J. L. van Besouw, Burgemeester, Voorzitter, Jos. S wagen makers, H. v. d. Assem, J. G. Anten, H. Ruding, W. L. M. de Both, J. van Ham, G. van Woerkom, Jud. Mombers, Fr. Dalleu, H. Hesselmans, A. Verster en N. Lombarts. Als bestuur fungeerde de heer W. v. Nieuwstadt, als pres., M. Verhagen, Vice-pres., P. J. van Boxtel, le Secr.-Penningm., A. v. d. Wee, 2e Secr.-Penn., C. H. Stassen, Th. van Dort mond en H. van Woensel, Commissarissen. De heer G. J. Brolim fungeerde nog steeds als ijverig in structeur, doch de talentvolle beschei den directeur, de heer W. v. Beurden, was tijdens de voorbereidingen voor 't groote Amsterdam-concours ontvallen. Op 23 Mei 1907 ontviel hij het gezel schap, dat door hem was groot ge bracht en waaraan hij in alle nederig heid zijn groote kunst had disponibel gesteld. Als diens opvolger werd be noemd de zoon van den overledene, de heer M. A. van Beurden, die met jeug dige kracht en nieuw vuur zijn groote muzikale kennis aan 't bloeiende corps ten dienste stelde. Als onder-directeur trad de heer A. Stravers, thans direc teur van 't corps, op. Het aantal leden bedroeg tijdens het festival 37. Naast de harmonie werkte met veel succes een liedertafel, onder leiding van den lieer P. J. van Boxtel, met 20 werkende le den. Op Zaterdag 10 Aug. om 7 uur n.m. werd met een muzikale wandeling en een groot concert door de Kon. Harm. Apollo, 't festival geopend. Op Zondag 18 Aug. werd om 12 uur een groote optocht gehouden, waaraan alle deelnemende gezelschappen van dien dag deelnamen. Om half drie werd de reeks van concerten door 't feestvie rend gezelschap met de pas bekroonde concoursnummers en door de liederta fel met een tweetal zangnummers inge zet. Achtereenvolgens traden dien dag op: No. 1 Harmonie „De Eendracht", D run en. No. 2. Fanfare „Concordia", Hilva- renbeek. No. 3. Sociëteit Harmonie „Orpheus" Tilburg. No. 4. Fanfare „Vlijt en Volharding" Alphen N.B. No. 5. Harmonie.,,Apollo", Kaatsheu vel. No. 6. Fanfare „Sophia's Vereeni- ging. Loon-op-Zand. No. 7. Harmonie „St. Crispijn", Waalwijk. No. 8. Liedertafel „De Genderbloem", Meerveldhoven. No. 9. Liedertafel „Oefening en Ver maak, Waalwijk. No. 10. Liedertafel „Oefening baart Kunst", Nieuwkuijk. No. 11. St. Anna's Liedertafel, Tilburg. No. 12. Gemengd Koor „Vooruitgang zij ons Doel", Waalwijk. No. 13. Liedertafel „Cecilia", Tilburg No. 14. Liedertafel „Tot bloei der Toon k u nst". Ba a rd wijk Op 't schitterend „a la giorno" ver lichte feestterrein gaf „Orpheus" uit Tilburg en „Oefening en Vermaak" uit Waalwijk 's avonds het groote slotcon- cert van dien dag. De deelname voor den 2en Zondag was al even schitterend. No. 1. Deugd veredelt de Kunst, Har monie, Lage-Zwaluwe. No. 2. Onze vrije Uren, Muziekgezel schap, Wagenberg. No. 3. Harmonie „"Virtus Nobilitat Artem", Waspik. No. 4. Muziekgezelschap „S. v. d. B.",( Rotterdam. No. 5. Harmonie „De Eendracht", Herpt. No. G. Harmonie „Concordia", Vlij men. No. 7. Nieuwe Harmonie,, Drunen. No. 8. Harmonie „Apollo*', Kaats heuvel. No. 9. Mannenkoor „S. v. d. B.", Rot terdam. No. 10. Liedertafel „Oefening baart Kunst", Besoijen. No. 11. Gemengd Koor „S. v. d. B.", Rotterdam. No. 12. Liedertafel „Echo der Dui nen". Loon-op-Zand. No. 13. Liedertafel „Kapelle Koor", Tilburg. No. 14. Liedertafel „St. Cecilia", Til burg. Een prachtig slotconcert werd aan geboden door de Nieuwe Koninklijke Harmonie", onder directie van den heer H. Vastersavendts. Een schitte rend vuurwerk sloot het goedgeslaagde festival. Nog met grooter roem zou het gelau werd, feestvierend gezelschap beladen worden. Invloedrijke krachten hadden in den Haag pogingen aangewend om in verband met de hooge bekroningen in Amsterdam verworven en het 30-ja- rig bestaan van het bloeiende gezel schap het praedicaat „Koninklijk" te verwerven en op 4 Februari 1908 kwam de mare dat het Hare Majesteit Konin gin Wilhelmina behaagd had het Mu ziekgezelschap „Euphonia" te veroor loven het praedicaat „Koninklijk" voor zijn naam en 't vorstelijk wapen op zijn banier te dragen. Andermaal en terecht groot gejubel onder de Euplionianen, wiens glorie hiermede ten top steeg. RECHTSZAKEN. Een. driftige Schoevma-ker. Voor de Rechtbank te Arnhem had zich te verantwoorden de 54-jarige schoenmaker J. te B., uit Dieren, wïen ten laste was gelegd dat hij op 29 Aug. 1.1. te Dieren C. J. J. met een schoen makersmes in de borst zou hebben ge stoken en bloedend verwond. Get. Ch. J. J., metselaar te Dieren, kwam op genoemden datum bij bekl. in- formeeren, of de kinderschoenen, die hij hem ter reparatie had bezorgd, al klaar waren. Toen echter bleek, dat dit nog niet het geval was, wilde J. de schoenen maar weer meenemen. Bekl., die zich hiertegen verzette, nam een hamer en dreigde J. de hersens te zul- lenlen inslaan. J. had hem toen een pak slaag gegeven. Ondertusschen nam be klaagde een mes en stak J. hiermee in de borst. Bekl. bekende het feit. Hij had echter uit, zelfverdediging gehandeld, zeide hij. De Officier van Justitie eischte twee maanden gevangenisstraf. (N.A.Ct.) O vertreding Vixscherijwet N. v. d. L. te Haarsteeg was door den Kantonrechter veroordeeld tot ƒ5. boete subs. 3 duigen hechtenis, ter zake van verboden visschen in de Nieuwe Wiel. Beklaagde beriep zich op een ver kregen vergunning. De eisch luidde bevestiging van het vonnis. Djefstal van vee uit de weide. In het Huis van Bewaring te 's Her togenbosch is gevankelijk binnengeleid J. B., landbouwer te Vlijmen, verdacht van diefstal van vee uit de weide. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Adr. Joh. z.v. P. J. Kel der en J. E. de Werd. Maria C. L. d.v. A. H. Mulders en J. F. Sars. Christina A. d.v. Th. de Peffer en M. A. Veraa. Arnolda J. M. d.v. A. J. v. d. Heuvel en Maria H. Verschuren. Martinus C. z.v. J. A. Span en A. v. Gelder. Johanna d.v. D. C. Goed hart en G. W. v. d. Pot. Johannes A. z.v. H. van Engelen en I. M. v. d. Houdt Huberta, d.v. J. R. Leijtens en II. L. A. Liebregts, Huw. Aang.J. L. Klijn 27 j. en II. Heijel 22 j. A. v. Gelder 25 j. en J. C. M. Leijtens 23 j. Huwelijken: M. G. Remie 28 j. en H. H. W. v. Delft 25 j. J. v. d. Leur 25 j. en L. Houtdijk 20 j. A. v. d. Geld 31 j. en A. Klerx 25 j. C. J. Trimbacht 29 j. en W. F. P. Geerlings 24 j. II. J.' v. Es*28 j. en A. E. Schilders 23 j. Overlijden: Th. J. Leijtens 2 d. Hendr. J. Muskens 5 j. Antonie Ver- reijt 84 j. Lud. Jac. v. Eethen echtg. van Adr. Monseigneurs 78 j. Maria Jac. Pullens echtg. van L. A. v. Woen sel 54 j. VertrokkenPetr. C. Heesters n. Tilburg. Ant. W. M. van Es naar Roermond. Maria P. Loeff naar Til burg. H. A. van Hoof en gezin naar Oisterwijk. GevestigdJohanna van Wijk van Drunen. Cornells Th. de Ronde van Hooge- en Lage-Zwaluwe Wilhelmi na M. v. d. Pluijm van Dussen. Mar tinus A. J. Roomer en gezin v. Sprang- Capelle. /Johanna P. van Herpen v. Geffen. Paul. Pretzfelder van'Bam berg (Beijeren). Anna G. de Man v. Nieuwkuijk. Adriana Dooreiuans v. Nieuwkuijk. Huibert J. J. G. Char- pentier van Delft. Willen Timmer mans van Rotterdam. M. A. C. van Huijgevoort van Breda. Josef Lenz- holz van Viersen (Duitschland). Francijna W. Loeff van Nieuwkuijk. Anna Th. v. d. Krabben van Oud-Heus- den. Herman J. Schüter van St. Mi- chels-Gestel. Andries Robben en ge zin van Drunen. Wilhelmina van Ravenstein van Herpt. Adrianus P. v. d. Steen en gezin van Drunen. J. I. Leenhouts van Ravensteijn. Erina Grace Scheiders en Maria Slingerland vair Tilburg. Martinus Pullens van Drunen. Antonius G. v. d. Wiel van Rotterdam. .T. A. v. Lottum van Roosendaal. Antonie M. v. Drunen van Eethen. Wilhelmina F. P. Geer lings van Renkuin. Joseph us A. H. C. van de Laar van 's Bosch. Anto nius A. v. d. Steen en gezin van Dru nen. geertrui da Th. H. Peters van Nijmegen. Helena Heil van Tilburg Gosuwina M. W. van Hilst van Hel mond. Hendrikus B. M. Hemmelder van Venlo. Woiietr J. v. Heumen van Oss. C. N. van Haren en gezin van Rotterdam. MADE. Geboren: Martinus Joh. z.v. J. P. Koks en C. J. van Zwol. Willem P. z.v. A. van Loon en Anna Voogt. Pieter Joh. z.v. W. Rullens en A. J. v. d. Korput. Marie d.v. C. Hessels en E. M. Broeders. Johanna Adr. d.v. II. Joosen en A. v. Stokkum. Corne lls Adr. z.v. A. C. Pals en P. M. v. Oor schot. OverledenWillem van Schendel, on gehuwd, oud 39 jaar. Jacoba E. v. d. Made, oud G jaar. Huwelijksaangiften: Jacobus Corn, van Dongen, oud 31 jaar en Ida Sinx, oud 28 jaar. Burgerl. Stand Geertruidenberg. Maand September. Geboren: Antony Johannes z. v. F. J. J. van Gelderen-Schot; Johan Ma- rinus z. v. J. Limburg-Snijders; Anna Sofia, d. v. G. W. v. Oorschot-Scholten; Cornells Hendrikus z. v. J. J. van Don- gen-Dirven; Anna Antonia d. v. A. Gpossens de Wijs. Overleden: Berdina Hendrik Snijders, 1 jaar. Gehu w dJacobus Hendrikus Proosten 22 jaar en Johanna Mekes 21 jaar; Jan Johannes van Schijndel, 25 jaar en Lourina Johanna Schouten 26 jaar. Burgerl. Stand Loon op Zand. 28 Sept.—8 October 1925. Geboorte nFrancisca Johanna Leermakers d. v. A. C. Leermakers en van J. Chr. van Leyden. Machiel de Jong z. v. G. de Jong en van Maria de Boon. Lamberta Maria van Loon d. v. F. van Loon en van J. M. van der Lee. Johanna Gerarda Engelina Laurysen d. v. B. Laurysen en van Ma ria Zwaans; Maria Waltera Antonetta Brands d.v, W. C. Brands en van C. v. Leent; Joanna Wilhelmina, d.v. W. C. Brands en H. v. Delft. Johanna v. Boxtel d.v. Cornelis v. Boxtel en Jo hanna Kops Cornelia Adriana Pe- tronella Maria Snoeren z. v. M. J. Snoe ren en van J. F. v. d. Veen. Cornèlia Jacoba Maria Ligtenberg d. v. C. A. Ligtenherg en van M. Macs. Maria Jo hanna Klyn d. v. H. W. Klyn en van M. Th. Dryfhout. Cornelis Johannes Adrianus Maria Steenbergen z. v. J. B. Steenbergen en van A. A. v. d. Houdt. Overlijden: Peter Klyn, we duwnaar van Adriana van Amelsvoort oud 85 jaar. Lambertus Broeders, echtgenoot van Adriana van den Louw oud 48 jaar. Johanna van Asten oud 56 jaar. H u we lij ken: Johannes Josephus Kuysters 28 jaar en Petronella Gerdina Morval 29 jaar. Petrus Johannes v. Gastel 32 jaar en Josephina Joanna Adriana Andrea Hesselmans 32 jaar. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid dar Redactie). Geachte Redactie. Wil mij het genoegen schenken mijn stuk te plaatsen in Uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Wanneer wij even in onze plaats rondzien, dan heeft de Vereeniging „Kaatsheuvels Belang" sinds hare op- rjchting reeds veel tot stand gebracht of het hare er toe bijgedragen. Wie is het geweest die bij gelegen heden als het oprichten eener groen- tenmarkt en het daarstellen eener kiosk en meer andere zaken die alle onze plaats ten goede komen, hebben mede gewerkt. Niemand minder dan het bestuur van „Kaatsheuvels Belang". Ja wij mogen op zulk een bestuur trotsch gaan maar, ook zeker in bizondere omstan digheden onzen steun zoeken. En daarom zou ik bij deze even verder willen gaan, de vraagstellende of ook het Bestuur van bovengenoem de Vereeniging in deze de helpende hand niet zou willen of kunnen ver- leenen. Zooals U bekend is, bestaat hier ter plaatse een Coöperatie, die eerlijk gezegd, er zijn mag Maar dat zij het is met wie wij bakkers rekening moeten houden, is door niemand mij ner Collega's tegen te spreken dat wij met die Heeren minder in aanra king komen is voor een ieder zeer duidelijk en- mocht dit gebeuren ter bespreking van zaken, bereiken wij niet dikwijls het gewenschte resultaat. Wat is nu het geval. In veertien dagen tijds zijn verschillende brood soorten (bij de Coöperatie) met vier andere met vijf centen verminderd. Dit is een toestand die op den duur ons middenstanders het bestaan onmoge lijk maakt. Daarom geacht bestuur van „Kaats heuvels Belang, deze dringende maar bescheiden vraag. Is het niet mogelijk dat Uw Bestuur eens tracht te onder handelen met het Bestuur der Coöpe ratie om voor ons middenstanders, eene beteie en gunstiger toestand te verkrijgen. Ik meen wanneer U dit eens zou willen doen, U een grooten dienst zou bewijzen aan ons. die toch ook de zorg hebben voor velen. Vertrouwende dat mijne bede niet te vergeefs zijn zal, dat ik, na enkele weken een zelfden open dankbrief moge schrijven aan het Bestuur van „Kaatsheuvels Belang" als dezen, waarin zijne hulp gevraagd wordt. EEN BAKKER. Kaatsheuvel, October '25. SPORT. VOETBALSPORT. Daar zeer zeker het lo. Elftal op het terrein van Baardwijk zal spelen, staat morgen op het W S C terrein slechts één wedstrijd vastgesteld en wel tus schen W.S.C.3 en Quick3, aanvangende half één. In het vervolg zullen event, af keuringen van de speelterreinen, waar W S.C Elftalen moeten spelen, bekend gemaakt worden bij A. Verster-Duquesnoy, sigarenmagazijn. H. de Ruijter-Moonen. Jacq. Moonen, sigarenmagazijn. Ant. v. Eijck, sigarenmagazijn. Zondag a.s. doet onze W.V.V. Juliana haar intrede in den N.V.B. en ontvangt op haar terrein in den over laat het sterke W.SC. welke vereeni ging versterkt is met den ex-Willem II speler Mathijssen in het doel. Juliana komt eveneens met enkele nieuwe krachten uit, zoodat ons Zondag een spannende en mooie ontmoeting te wachten staat. Daar er in onze plaats geen enkele wedstrijd van belang ge speeld wordt, zal iedere voetbalsuper- ter Zondag naaf den Overlaat optrek ken om W.SC. tegen den jongsten 3den klasser aan het werken te zien. Ofschoon de Juliana-ploeg nog niet voldoende is ingespeeld, zullen de Ju- liana-mannen zich met geestdrift in den strijd werpen en indien er tot het einde toe met enthousiame gespeeld wordt zal zij aan W.S.C. wel partij geven. Aanvang 2 uur. Juliana 2 dat Zondag j.l. .wederom won, heeft rust, terwijl Juliana 3 op bezoek gaat bij Quick 4. QUICK 3K, S. W. 2. Zondag a.s. speelt Quick 2 haar eerste Comp.-wedstrijd van dit seizoen voor de 1ste klas B.V.B. Hebben we tot heden niet veel belang gesteld in de verrichtingen van Quick J, thans nu ze enkele vriendschappelijke wed strijden hebben gespeeld met uitslagen van 8—0 en 5—2 in Quick voordeel is de belangstelling voor hen aange wakkerd En terecht als men dit Xl tal ziet spelen zal men tot de overtuiging komen dat zij de sterkte hebhen van een normalen Zuid. 3de klasser N.V.B. Het kan Zondag dan ook een in teressante wedstrijd worden tusschen Quick 2 en K. S. W. 2 op het Quick- terrein. We raden daarom de voet balliefhebbers aan om eens een kijkje te komen nemen en om het bezoek aan dezen wedstrijd aen te moedigen heeft Quick besloten de entrée-prijzen eenigszins te verlagen. De opstelling van Quick is Th. Trimbacht. G. v. d. Sanden, A. Trimbach, Adr. v. Kuik, j. v. Kuik. A. Kerkhof P. van lersel, C. Beerens, W. Pot, F. van Delft W. Klijn. Aanvang 2 uur. R. W. B. Door de promotie van H. E. C. en Baardwijk naar den N VB. krijgen we weer meer plaatselijke ontmoetingen. Voor a. s. Zondag 25 October is vastgesteld R.W.B. H.E.C. Deze laatste heeft zich door het behaalde kampioen schap van den B V.B. opgewerkt naar den N V.B. en wij weten genoeg dat H.E.C. deze promotie dan ook vol komen verdiende. H.E.C. heeft meer malen getoond een goede ploeg te zijn en zal er natuurlijk alles opzetten om een goed debuut te maken en daar R.W.B. zich van haar nederlaag van I.1. Zondag wil herstellen, zal deze wedstrijd uiterst spannend worden en WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7