t IE ECU M 8011 Nö 88. Woensdag 4 Nov. '25. 48e |rg. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 3 Nov. 1925 Dinsdagnamiddag ten 3 uur had in de raadzaal van het gemeentehuis de installatie plaats van het plaatselijk Oranje-Comité 1926, door den edel- achtb. heer Burgemeester. Z.Edelachtb. wees erop dat het niet gemakkelijk is belangstelling te wekken voor eene zaak waar niet direct zoo zeer de stoffelijke belangen spreken, vooral niet in eene industrieele plaats als Waalwijk, waar alles culmineert om 't zakenbelang. Men vindt daar niet zoo makkelijk menschen bereid om zitting te nemen in eene com missie, waarin zich de voordeelen niet zoo duidelijk demonsteeren. De burgemeester stelde het daarom te meer op prijs dat de tegenwoordige, heeren direct aan z'n verzoek hadden gevolg gegeven. Het staat daarenboven z.i. onom- stootelijk vast dat H. M. onze ge- eerbiedigde Koningin zich geheel heeft gewijd aan de belangen van Haar volk, dat wij mede door haar wijs beleid de economische crisis, die de wereld geteisterd heeft, zonder al te groote schokken zijn doorgekomen. Zonder nog te spreken over de histo rische banden die Nederland en Oranje binden, is de hoogachting voor H.M., de eerbied voor Haar Huis, het hooge gezag van Koningin Wilhelmina, de spil waarom onze wetgeving en de uitvoerende macht draaien en de hui dige begrippen daarvan zijn tot stand gebracht en tot uiting gekomen. Die band tusschen Koningin en Volk te bevestigen, is een deel der taak van de commissie. De som die in onze gemeente, voor het nationaal huldeblijk ter gelegenheid van de zilveren bruiloft van H.M.de Koningin, zal worden bijeengebracht, zal een afspiegeling zijn van de groote ge hechtheid onzer gemeente aan de Vorstin en daarmede verklaarde de burgemeester het comité voor ge ïnstalleerd. Na eenige besprekingen werd het comité aldus geconstitueerd: Voor zitter de edelachtachtb. heer burge meester E. E. Moonen. Secr.-penning- meester: W. Blokhuis; D. van Driel, A. de Graaft, L. Hartog, Ds. Louwe Kooijmans, Pastoor N. van Kiel, Jan Tielen en H. Wiesman, leden. Besloten werd de gemeente in wijken te verdeelen en een aantal dames te verzoeken te willen collec teeren voor dit doel in 't laatst der volgende week. De dames die de benoeming aan vaarden, zullen ten raadhuize uit- genoodigd worden om de noodige regelingen te bespreken. De coliecte zal langs alle huizen gehouden wo_rden„ in de overtuiging dat ieder wat zal willen bijdragen. Dat behoeft niet veel te zijn, waar het hoofd-comité volgens den wensch van H. M. de Koningin zelf spreekt van bijdragen van 10, 25, 50 cent en Nie mand onzer ingezetenen zal ten deze achterblijven om zijn groote sympathie en dankbaarheid voor de Koningin te uiten. Ook thans zal Waalwijk een goed figuur maken, vooral door de vele bijdragen, door bijdragen van allen. De plechtige inzegening der nieuwe parochiekerk van St. Jan Baptist door den ZeerEerw. heer pastoor N. van Riel, is thans defini tief bepaald op Donderdag 12 Nov. a.s. Zooals bekend, is in de laatste algemeene vergadering van Waalwijks Belang, op voorstel van 't bestuur, besloten tegen het a.s. St. Nicolaas- feest op bijzondere wijze de aandacht te vragen voor onze winkeliers, spe ciaal yoor de door hen gevoerde artikelen, in den vorm van-étalage- week, etalage-wedstrijd of reclame-week of i.d. Aan het, bestuur werd opge dragen deze aangelegenheid nader met eenige winkeliers onder het oog te zien. Zulks geschiedde nu dezer dagen en daartoe waren uitgenoodigd de heeren L. van Adelberg, J. van Eijckelenburg, H. de Ruijter-Moonen, J. Verkade en J. van Well. Na bespreking kwam men tot de conclusie dat thans moest ge houden worden een reclame-week, in welken tijd alle winkeliers zooveel mogelijk werk van hun étalages moeten maken, om deze vooral zoo attractief mogelijk te doen zijn. Voor 't geheel zal dan in plaats en omgeving op tal van wijzen een intense reclame ge- f maakt worden. Er zal voor de be zoekers een zeer bijzondere attractie verbonden worden aan de etalages gedurende deze reclame-week. Bovengenoemd comité zal deze aangelegenheid verder uitwerken, zoo dat daarvan spoedig meer zal kunnen worden bekend gemaakt. Het plan is dat de winkeliers de betreffende kosten gezamenlijk zullen dragen, daarin ge steund door W. B. Wij twijfelen er niet aan of alle winkeliers van Waal gemeente, dat heel officieel zal plaats geschieden, gearrangeerd worden. Zaterdag herdachten de echtelieden de heer F. van Oers en mej M. van Oers-Jansen den dag waarop ze voor 25 jaar geleden bij de Staatsspoor wegen, respectievelijk als wisselwach ter en wachleres, in dienst kwamen. Dat deze dag voor deze plichts getrouwe employe's niet onopgemerkt zou voorbijgaan, was te voorzien, daar voor genieten ze te zeer de sympathie, zoowel van hun superieuren als van hun collega's. Des morgens ten half elf werden de jubilarissen, omringd van hunne kinderen en familieleden, door het personeel opgewacht in de wacht kamer He klas, die met eenige palm- boomen was versierd-. Voor deze gelegenheid was de heer Eijsbergen, inspecteur der Staats spoorwegen te Nijmegen, overgekomen om de jubilarissen namens de directie te complimenteeren. in een mooie toespraak wees hij er op, dat er in 's menschen leven vaak moeilijke dagen voorkomen, dagen die minder aangenaam zijn, maar ook dagen van blijdschap en vreugde, dagen welke zoo uiterst geschikt zijn om den mensch weer moed voor de toekomst in te blazen. Onder die dagen mogen in het bijzonder gerangschikt worden die dagen waarop men een jubileum her denkt. En het jubileum dat thans wordt herdacht is van bijzondere beteekenis, omdat man en vrouw 25 jaar lang de belangen van de Maat schappij hebben behartigd. Beiden, zoo zei spr., hebt ge een lang en welbesteed leven achter u liggen en met Irotsch en met groote tevredenheid kunt ge beiden op uw doen en laten terugzien. De Maat schappij wil daarom heden niet achter wege blijven en wenscht als een bewijs van erkentelijkheid U beiden naast een diploma, een stoffelijk bewijs te overhandigen in den vorm van een gesloten couvert. Als gij beiden straks Uw blik weer naar voren richt, dan kunt ge den weg veilig betreden en dat zal U voldoening schenken en moed en lust om Uw plichten, die steeds toenemen, naar behooren te vervullen Hij hoopt dat het hun beiden ge geven moge zijn nog lange jaren in het belang van hen zelf en in dat van de Maatschappij hun werkzaam heden te vervullen. Daarna nam de heer Vermeulen, stationchef, het woord om de jubila rissen namens het geheele personeel van harte te complimenteeren met hun 25 jarig dienstjubileum. Hij hoopt dat het hun gegeven moge zijn om nog lange jaren hun werk in ongestoord genot te mogen voortzetten. Namens het personeel biedt hij de jubilarissen een prachtige theetafel aan. Nadat het jongste dochtertje van de jubilarissen in een heel mooi opge zegde toespraak de liefde en dank baarheid van hun kinderen had ver tolkt, was de officieele huldiging af- geloopen. Talrijk vele bewijzen mochten de jubilarissen in allerlei vorm van de ingezetenen nog ontvangen. Ook wij voegen hierbij onze beste wenschen. Ad muitos annos. Het bouwen van kantoren, maga zijnen, garage voor rekening van de handelvereeniging M. L. Rosenberg, Amsterdam—Waalwijk, aan de Mr. van Coothstraat, is gegund aan de fa. Wed. A. Aarts en Zn., aannemers alhier. De werkzaamheden zijn reeds begonnen. Het metselwerk wordt uitgevoerd door den heer Henri Maas. Wies Moens, Uit het Vlaamsche Maandblad nDe Kroniek De Vlaamsche dichter Wies Moens Ieder dagbladredacteur, ieder verzen recensent en ieder gevangenisbestuur der uit Vlaamsch België heeft allicht geschreven over hem; ik twijfel er weinig aan of door vriend en vijand is voor dien zeer jongen man reeds meer papier beschreven dan hij in zijn geheele kunstenaarsloopbaan waar- schijnlijk van noode zal hebben. Wies (Alois) Moens werd geboren te Sint Gilles bij Dendermonde, den 28 Januari 1898. Met de kinderen van zijn dorp heeft hij niet veel samen gespeeld in zijn kinderjaren, zelfs niet toen hij de lagere school bijwoonde; hij is een stil kindzijn vermaak heeft dan ook grootendeels bestaan in kapellekes bouwen, theaterke spelen, heelemaol op zijn eentje. Met buurmaatjes speelde hij soms in den huistuin en voerde er dan allerhande reizen uit. Geen twijfel of die vele eenzame uren alsmede die reizen, hebben geweldig gewerkt op het verbeeldingsvermogen van den teedere. In de kollegejaren was 't van 's mor gens tot 's avonds .een onbarmhartig jagen voor hem. die vóór en na de klas uren soms een handje mocht helpen in vaders bakkerij. Eens de wijk zullen deze voor hen zoo belang- Vlaamsche universiteit te Gent geopend, rijke zaak gaarne steunen, er is aan eene algemeene, origineele reclame zeer veel gelegen. Temeer moeten allen medewerken, waar in priïWCp reetis is besloten in 't a.s. vocv' ar eene grootsche Winkelweek te ganiseeren, die in Gorinchem, R^sendaal, Bergen-op-Zoom dit sei- 7/o< zulk een enorm succes hadden. Ks oTrln ?-in LUllen heeren winke- Toort bezoeken. fUrden om voor deïtlf6* aar£e7enc* wapeiiöiiiauiiiu «wam en net eenige vermindering te ouderlijke huis, dat Wies in 1914eens 1" aansluiting met .1Jugen- in vlammen zag, werd thans geplunderd de thans te I door eigen landgenooten. Den 13 December 1917 werd hij opgesloten in de gevangenis te Dender- In houden bezoek Reclame-Week zal van St. Nicolaas was Wies een der eersten ingeschre venen en deed hij er flinke studiën, onder leiding van de professoren Dr. Willem De Vreese (Middel Neder- iandsch) en Dr. Antoon Jacob (verge lijkende literatuur). In zijn vrije oogenblikken gaf hij enkele Vlaamsche voordrachten te Dendermonde en te Hamme, in gezel schap van zijn stadsgenoot-dichter, Prof. L. Dossel. De wapenstilstand kwam en het te ook het aan onze monde. Zijn moeder onderiusschen van verdriet ziek geworden zijnde, mocht hij den 28 Mei 1919 naar Sint-Gilles terug; eilaas 't was om haar te helpen verzorgen en te dragen naar 't graf. Lijk ieder waarachtig dichter had Wies ook zijn moeder hartstochtelijk lief dat merkt men onder meer in zijn gedicht „Als over mijn hoofd de zware eskadronnen gaan" (blz. 18 van „De Boodschap" 2e druk). Toen heeft hij veel geleden, meer nog naar geest dan naar lichaam en twee maanden lang had een zware neurasthenie hem te pakken. Allengskens knapte de jonge man op en men liet hem met rust tot 7 Dec. '19, wanneer hij nogmaals aan gehouden werd te Dendermonde. Den 8 Febr. '20 werd hij overgebracht naar Gent, alwaar de Kamer van inbeschuldigingstelling den 24 Febr. zijn zaak verwees naar het Assisenhof, waar hij terecht stond den 9 Dec. '20, aldus met een voorarrest van meer dan zeventien maanden. Nalaten mag ik niet hierbij te ver melden, dat zijn celletocht naar Luik, via Vorst en St. Gilles bij Brussel, een van de meest onmenschelijkstc gevangenisperipetiën uit Viaanderens vervolging is geweest. Het procesverloop kent elkeen, die met een warm hart de Vlaamsche kruisgangen naar den Golgotha heeft gevolgd. De sympathieke Vlaming schonk ons, als vrucht van zijn maartelaar- schap, twee heerlijke dichtbundeltjes De Boodschap (1919) en De Tocht (1920) en een ongemeen rijke brieven- reeks: Celbrieven (1920). Ik wenschte dat in de dagen, waarop Vlaanderen van den boekbezitter een daad eischt, hij een dezer brieven leze, aldus zou ik in mij de overtui ging dragen, dat ieder van U lieden gedreven zou worden tot handelen alnaar de ideaalreine roepstem van een Vlaamsch idealist en dit Vlaan deren, de Wereld en God ten goede. Lijk een zuivere en onuitputbare fontein vloeit er uit zijn liefde tot den evenmensch: (blz. 61 „V/ie Liefde bezit, hij ontdekt in de simpelste en de meest verachte zijner broeders dat mysterieuze licht dat lokt en aantrekt van ver als een glimworm en een brandend braambos wanneer men er dichtbij staat. Als ieder van ons in zijn evenmensch dat licht ontdekt, zal de Gemeenschap der Levenden vol trokken worden en de aarde zal door schijnend zijn van goedheid In latere dagen, als nieuw en vol lediger werk van hem vóór ons zal liggen, peins ik wel, dat we dikwerf zullen terugblikken naar die brieven: zij zijn, zij kunnen zijn het gouderts voor ontzaglijk toekomstwerk. Zijn voordracht van Vrijdag a s. zal zijn gelijk de dichter schreef op blz. 14 van „De Tocht". „Het is als het ontkurken van een fles oude wijn, „Als het plots ontwaken van de beiaard in de maannacht. 11. Donderdag 29 October had in het gemeentelijk turnlokaal en het aangrenzend vergaderlokaal, door B. en W. van Waalwijk goedgunstig be schikbaar gesteld, de onderlinge wed strijd plaats van de leden derW.G.V. Tot jury-leden waren aangezocht de heeren L. H. Both, A. C. Speeken brink en A Snijders, eere- en oudleden der vereeniging, die zich aanstonds beschikbaar hadden gesteld voor deze taak. Hierbij assumeerde het Bestuur, den leider der turnclub. Zoodoende werd voor het vlotte verloop een dubbeltweetal beoordeelaars verkregen. De heeren Speekenbrink en Snijders hadden de oefeningen aan rek en brug te jugeeren, terwijl de vrije oefeningen in standen en de voltige-oefeningen van het paard voor rekening kwamen der heeren Both en Princen. De wedstrijd liep vlug en zonder stoornis van de hand tot genoegen van jury en de elkaar bekampende 4 tallen. Er werd met lust en ijver geturnd en tusschen 7 en 9 uur waren alle oefeningen verwerkt. Onmiddelijk daarop werden onder een passend woord van den Voorzitter, den heer J. Schambergen, de prijzen uitgereikt Mocht de oefenstof vrij wat kracht en behendigheid eischen, tot lof der turners zij vermeld, dat jury en leider moesten getuigen, dat de prestaties waren meegevallen. Na afloop wachtte den leden der W.G.V." nog een kleine tractatie in het Café van den heer Trommels alhier. Dat het daar gezellig is toege gaan, hoewel naar turnerstrant een heel klein weinigje luidruchtig, zal de buurt wel gemerkt hebben. Maar 't geeft niets, zegt de turner, we hebben toch lol gehad. Toen de zon door den antipoden- merediaan ging, maakten de gymnasten zich op om in groepjes en goede orde hunne respectieve penaten op te zoeken. Bij de gisteren ten overstaan van Notaris Schaap gehouden ver- kooping van de huizen, toebehoorende aan den heer A. C. Trommels, waren koopersvoor perceel 1 zijnde het café door den verkooper zelf bewoond, de heer L. Leijten voor f7000; per ceel 2 zijnde het huis bewoond door den heer W. Hens, de heer Eg. Schambergen voor f4300 en koop 3 de woningen staande aan den Dijk voor f2600, de heer Eduard van Tilburg, allen alhier. Bij de gisteren ten overstaan van Notaris Jansen gehouden ver- kooping van het huis toebehoorende aan den heer A. van Hooff is dit gekocht door de heer A. Bonis voor f7000. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat zal Donderdag 12 Nov. des namiddags ten half drie ten raadhuize alhier eene algemeene openbare vergadering houden. Blijkens achterstaande adverten tie zal vanwege den R K Vrouwen bond van 913 Nov. a.s. een Algoma- kookcursus gegeven worden. Met het oog op het succes dat hier behaald is met het houden van den eersten „Aigoma"-cursus inde maand Juni. heeft het Bestuur besloten nog maals een dergelijke cursus en een vervolgcursus te organiseeren.x Degenen, die aan deze cursussen wenschen deel te nemen, worden ver zocht zich spoedig bij een der opge geven adressen aan te melden. Benoemd tot burgemeester van Huizen (N.H.) J. W. Egberts, met eer vol ontslag als burgemeester van Almkerk. Wij verwijzen gaarne naar achter staande advertentie betreffende de lezing van Wiens Moens op Vrijdag a.s. Het is de eerste lezing van een schitterende serie en deze eerste I een uitnemende inzet, zooals we van andere plaatsen lazen. Zaterdagavond werd in de zaa van den heer P. v. Daelen alhier het Nationaal Concours in komische solo en duetten, uitgeschreven door de tooneelvereeniging „Ons Onderling Genoegen" voortgezet en beëindigd. Het publiek was wederom zeer druk opgekomen. Het heeft echter moeten constateeren dat het gebodene niet op zoo hoog peil stond als den vorigen avond. De humoristen van dezen avond brachten meest oude en van weinig goeden smaak getuigende nummers ten gehoore. Een gunstige uitzondering hierop maakte o.i. de heer Klaassen uit Nijmegen, met „De ongelukkige schoolmeester", een num mer dat heel wat van den speler vergde en den meer beschaafden humorist verried. De jury was evenwel een andere meening toegedaan, want de heer Klaassen kwam in 't geheel voor geen prijs in aanmerking. Het publiek dacht er echter ook anders over en kende met flinke meerderheid den heer Klaassen den publieksprijs toe met zijn nummer „De big van 't elfde", Behalve genoemde heer Klaassen traden dien avond nog opde heer L. de Bruijn te Kaatsheuvel met „Steven, de Meijerijsche Melkboer en „De bedroefde recruut" de heer Kasteleins met „Gekke Nelis" en „Boer Hannes op de kermis", het duo Kools v. d. Velden uit Loon op Zand met „Stakkers" en ^Sergeant en Recruut", het duo Gooiakkers uit Best met „Boer en kruidenier" „Tot heil van 't Vaderland". De volledige uitslag der juty was Voor afdeeling komische solo's ie prijs Van Keulen uit Tiel, met 29'/2 punten (maximum was 30 punten), 2e prijs Schools uit Tiel met 28'/2 punten, 3e prijs v. Rijsingen uit Eindhoven met 27'/4 punten, 4e prijs L. de Bruin uit Kaatsheuvel met 25'/2 punten. Afdeeling duo's le prijs v. Rooij en Rijsingen uit Eindhoven met 27'/2 p. 2e prijs Kools en v. d. Velden uit Loon op Zand met 26'/2 p. Publieksprijs op den eersten avont van Keulen uit Tiel. Op den tweeden avond Klaassen uit Nijmegen. De Voorzitter van „O.O.G." reikte na afloop de prijzen aan de winnaars uit daarbij telkens eene korte toe spraak houdende soms echter in minder goed gekozen bewoordingen, wat eenig incident uitlokte en met den heer Klaassen uit Nijmegen tot een onaangenaam debat aanleiding gaf. en Op het Politiebureau alhier zijn op de werkdagen van 2 tot 4 uur namiddag inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden'voor werpen: Een ceintuur van damesmantel, een bril, een rijwiellantaarn, een zilveren halsketting, een zilveren armband, een rijVvielpomp, een handtaschje met schrijfbehoeften, een rozenkrans in etui Vraagt D<2. hscrlyta zuiWre terv pentynwas van d<2 Erdal fabriek te Amsterdam Brengt Zonneglans en Donnengeuj* in Huis WRIJFWAS voor vloeren en meubelen. 3an De auto van de lederfabriek De Amstel" is gistermorgen in het Bossche veld in botsing gekomen met de brug. De oorzaak was het ver keerde uitwijken van een passeerende auto, welker nummer jammer genoeg onbekend is gebleven De auto werd zeer gehavend, persoonlijke onge lukken kwamen gelukkig niet voor. DRUNEN. Zondagavond ontstond in een café alhier een woordentwist tus schen de W. bijgen. „de Mop" en eenige bezoekers, de W^yerwijderde zich daarop met zekeren A. en ging langs een omweg huiswaarts. Onder weg werd hij echter met A. handge meen en sneed deze over jas en hand, waarop toegeschoten kennissen partij trokken voor A. en er ontstond in het Achterompad een messen gevecht, waarin de W. o a. door zekeren V. zoo leelijk toegetakeld werd, dat genees kundige hulpmoest worden ingeroepen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bij het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling alhier, stonden op 2 November 31 werklooze Lederbe werkers ingeschreven. Bij onderhandschen verkoop is een der woonhuizen gelegen op de Heide en toebehoorende aan den heer M. Vissers in eigendom overgegaan aan den Heer M. Klerks. Gisteren herdacht de heer W Luypen, brievenbesteller alhier, den dag waarop hij voor 25 jaar als zoo danig werd benoemd. Het is een ware feestdag geworden. Van vele huizen wapperde de vlag, het jubilé had al gem eene belangstelling. Na de Hoog mis bracht de harmonie „De Volhar ding" een aubade. De jubilaris werd toegesproken door den voorzitter, den heer L. Sikkers, die hem op hartelijke wijze gelukwenschte. Nadat de har monie nog een „Lang zal hij leven gespeeld had, sprak de heer Luypen een dankwoord, daaraan toevoegeni de hoop, dat de harmonie moge groeien en bloeien. Na den middag werd de jubilaris namens de Administratie ge complimenteerd door den heer Uhl postdirecteur te Heusden. Hij gaf te kennen, dat de superieuren steeds tevreden zijn geweest over de werk zaamheden van den jubilaris en hij hoopte dat Luypen ook verder steed zijn plicht zal doen om wanneer de tijd van arbeid voorbij is van een welverdiende rust te genieten. Spr nam tevens in verband met zijn over plaatsing naar elders, afscheid. Dé heer Luypen dankte den directeur voor zijn mooie woorden en wenschte hem toe, dat het hrem in zijn nieuwe standplaats wèl moge gaan. Vervolgens werd -door den kantoorhouder, den heer A. Brok en den brievenbesteller W. Verhagen een keurig inktstcl als bewijs van vriendschap der collega's geboden. De heer Van Huiten uit Waalwijk kwam den jubilaris gelukwenschen namens den bond St. Jan onder bieding van een mooi rookstel. Pe heer Luypen dankte in welge kozen woorden voor deze blijken van belangstelling. Ook van verschillende particulieren mocht de jubilaris nog geschenken ontvangen en tal van gelukwenschen in verschillenden vorm. Burgemeester Loeff kwam den trouwen brievenbe steller eveneens complimenteeren. Drünen heeft op dezen dag wel ge toond de trouwe plichtsvervulling van Luypen zeer te waardeeren. Met ingang van 15 d. isdeHeer L. Hendrikx, stationsbeambte alliier, overgeplaatst naar Deurrie. NIEUWKUiK Zondag jl. na de Hoog mis hield het R.K. Ziekenfonds eene algemeene ledenvergadering in de schoollokalen der Eerw. Zusters alhier. De Voorzitter de heer C. van Spijk opende de vergadering met den chris- telijken groet en gaf als eerste punt der agenda het aannemen van nieuwe leden. Met algemeene stemmen (37) werd één nieuw lid aangenomen. De secretaris de heer Hub van Engelen deelde mede, dat dit het 50ste lid der vereeniging was. Enkele leden gaven zich op om verhoogd te worden in de betalingsklas. Met het oog op de gun stige condities der vereeniging werd besloten hej betalen der contributie tijdelijk stop te zetten. Het bodeloon echter zal gedurende dien tijd gehand haafd blijven. De Eerw. adviseur Kap. v. d Heuvel gaf den stand der groote kas aan. hoe het op de Rijkspost spaarbank uitgezette geld een aardig rente sommetje opleverdeZ E. spoorde de menschen aan, alle kousen of bloempotten waarin geld bewaard werd, op te ruimen en zich boekjes van de Rijkspostspaarbank te ver schaffen. Eenigszins breedvoerig werd besproken of ongevallen tengevolge van sport in aanmerking voor uitkee- ring kwamen, waarop door de verga dering eenparig ontkennend werd ge antwoord. Door een lid werd bij de rondvraag verzocht, helder uit een te zetten, het geval van een lid, die schijnbaar door list en bedrog teveel uitkeering heeft genoten. Een ander lid vroeg de oprichting van een contróle commisse, die het bestuur in zijn taak zou bijstaan. De Eerw. adv. van mee ning, dat die commissie niet gevraagd werd „tot gemak" van het bestuur, maar uit wantrouwen tegen het bestuur, verklaarde zich gelijk de meeste hier aanwezigen pertinent tegen dat instituut; Practisch is de Eerw adv. altijd als controleur opgetreden. Toen dan ook veruit het grootste aantal leden door op te staan te kennen gaf dat zij het voorstel „Controlecommissie" afwezen en sommigen openlijk hun vertrouwen in het huidige bestuur had den te kennen gegeven, werd deze motie dan ook niet aangenomen. Niemand meer iets te vragen of het woord verlangende, werd hierna door den Voorzitter deze vergadering met den christelijken groet gesloten. Naar we met zekerheid vernemen zal door den Kanarievogelbond „Ons Genot" op Zaterdag 28 Nov. a s. een onderlinge zangwedstrijd worden ge houden met hunne kanaries en ten toonstelling. Ter beoordeeling van een en ander zal hiervoor een bekerd vak man en vooraanstaand persoon voor wat deze kennis betreft, worden aan gezocht als keurmeester Den Zondag d.a.v. zal bovengenoemde vereeniging voor hare donateurs en begunstigers de tentoonstelling gratis toegankelijk stel len en tevens hun vogels doen ringen. Daar een dergelijken wedstrijd of ten toonstelling hier of omstreken nog nooit is voorgekomen, twijfelen wé niet of succes hiervan is verzekerd en zal de initiatiefnemers alle eer aandoen. Wed strijd en tentoonstelling zullen plaats hebben in het Clublokaal der vereeni ging Café Pulles Drunensche heide. October werd op het postkantoor al- hier voor de Rijkspostspaarbank in- M 1267.56. 14287 801 teru« De heer v. d. Besselaar uit Els. hout behaalde Zondag jl. den toege voegden dagprijs in contanten van het te geven barakconcours door de biljartclub „Oefening en Vermaak" in het Café de Bont. Ook staat genoemde heer tot heden aan het hoogste aantal punten op dit concours behaald. Zondag a.s laatsten dag van 't con cours is ook wederom een dagprijs toegevoegd en heeft naeindi- ging te half 10 uur de uitreiking der prijzen piaats. SPRANG CAPELLE. In de gisteren gehouden raadsvergadering is na zeer langdurige discussie met algemeene stemmen besloten Burg. en Weth. te machtigen plannen te maken voor'het bouwen van een "school en met het bestuur der school daarover te onder handelen, om dan later met deze uit gewerkte plannen in den raad te komen Volgend nummer uitvoerig verslag. CAPELLE. A.s. Woensdag 4 en Donderdag 5 Nov. zal vanwege de jongchngsvereeniging „Immanuel" al- l'iei des avonds 7uur in de consisto riekamer der Ned. Herv. Kerk een lichtbeeldenvertooning worden gegeven. Van de in de O. L. school alhier gevestigde Reizende Nutsbibliotheek uitgaande van de vereeniging Sprang- Capelle e.o. van Volksonderwijs, wordt een druk gebruik gemaakt. Iedere week zijn circa 70 boeken in omloop. Voor belanghebbenden zijn op aanvraag ook vakboeken verkrijgbaar op alle gebied. Het 10 jarig zoontje van A. T. aan den Winterdijk alhier had het ongeluk van een hondenkar te vallen en zich dermate te bezeeren, dat ge neeskundige hulp noodzakelijk was§ Gedurende de maand October werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f3428,26 en terugbetaald f3998,23. Het aanlal inlagen bedroeg 44. dat der terugbetalingen 31. Er werden 92 telegrammen behandeld, waarvan 31 verzonden en 61 ontvangen, terwijl 259 telefoongesprekken werden ge voerd, waaronder 128 uitgaande en 131 inkomende gesprekkend De gemengde zangvereeniging „Het Kozeknopje" houdt a.s. Vrijdag 6 November in de zaal van den heer L. F. v. Dongen haar gewone jaar vergadering in verband met het 15- jarig bestaan; cp dien dag zal deze vergadering een feestelijk karakter dragen. Na afhandeling der agenda volgt het gezellige deel van den avond waaraan de algemeen bekende en ge vierde humorist Didden uit Waalwijk zijn medewerking zal verleenen. Het belooft een genoegelijke avond te worden. Door de den vorigen winter in de Ned. Herv. kerk alhier opgerichte Jongelingsvereeniging „Immanuel" wordt getracht naast deze vereeniging een knapenvereeniging te stichten. Naar wij vernemen heeft de heer A. J. C. Spierings ontslag gevraagd als voorzanger in Ned, Herv. kerk alhier met ingang van 1 Jan. e.k. De eerste jaarvergadering der M. V. op G. G. „U.K.K." mag bijzon der geslaagd heeten. Het Geref. kerk gebouw was flink bezet, de leden werkten hun programma met smaak af en ook de propagandarede van Ds. Snoek was zeer opbouwend. Met ge noegen mag deze vereeniging op haar aarvergadering terugzien. De dank baarheid aan God, die Zijnen zegen over deze vereeniging in rijke mate schenkt, kwam op dezen avond telkens tot uiting. De collecte bij deze gele genheid gehouden bracht f 14.48 op. Naar we vernemen zal a.s. Don derdagavond te 7 uur dankstond ge houden worden in de Geref. kerk alhier. Ds. Snoek zal dezen dienst eiden. De Chr. naaikrans „Dorcas" hoopt binnen een paar maanden weer kle dingstukken uit te reiken aan behoef tige gezinnen in den omtrek. Zij spant haar uiterste krachten in om zooveel mogelijk in den nood te kunnen voor zien. De laatste week kwamen er weer enkele leden bij. Nieuwe leden worden gaarne ingeschreven. Voor inlichtingen wende men zich tot het bestuur: de dames A. v. Wijlen, L. voor de Poorte, H. Glavimans. L Rijken, R. Kleinloog, X Smits of M. v. Drongelen. Gedurende de maand October werden op het secretarie alhier voor de Vleeschkeuring aangegeven 77 var- kens, 18 runderen en 15 geiten. WASPIK Voor den Moedercursus, welke hier door het „Wit-Gele Kruis op Maandag 9 November zal geopend worden, hebben zich bijna 20 deel neemsters aangemeld. Een tweede kalivaars van den landbouwer B. L. stierf dezer dagen in een weide te Waspik-Boven aan miltvuur. Het cadaver werd onder politietoezicht verbrand. Dit is nu in dit jaar het vijfde slachtoffer dezer gevreesde ziekte. RAAMSDONKSVEER. Dit jaar zijn bij de Herv. Gem. aan de beurt van aftreden als gemachtigde lid van het Kiescollege de heeren A. C. Timmer mans, S j. Lankhuijzen, D. Lankhuij- zen Sz. en Adr. Ruijtenberg, terwijl in de tusschentijds ontstane vacature G. J. Knaap, eveneens moet voorzien worden. Het Feestnummer van „Het Kerk klokje". verschijnt a.s. Zaterdag, zorgt dat uwe advertentie niet ontbreekt; er is nog tjjd tot Donderdagmorgen. Wij zullen een aantal exemplaren de- - Gedurende de afgeloopen maand ^LZ^n. I fill.*'A f rt n Ir rt rt n rfmmnn A IW

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5