i tl Omstreeks 1 uur arriveerde de jury bestaande uit de heeren P.van Abeelen uit Tilburg, M. Hermans uit s Bosch en F. van Abeelen uit Valkenswaard, terwijl als accompagnateur was aan gezocht de jongenheer Jo Verhoeven uit Drunen. De Voorzitter, de heer L Sikkers, sprak een kort inleidingswoord en heette deelnemers, jury en toehoorders hartelijk welkom. Hij constateerde dat reeds vele muziekliefhebbers aanwezig waren en concludeerde hieruit dat het een goede gedachte is geweest van het bestuur om de beoefenaars van de muziek met de liefhebbers hier saam te brengen. Hij sprak den wensch uit dat allen, zoowel deelnemers als toehoorders, zouden tevreden zijn, met achterlating van alle kleingeestige critiek, dat dit concours een aange- namen indruk op allen moge achter laten, opdat dan tenminste het bestuur der Volharding voldoende beloond was voor de moeitevolle zorgen voor het organiseeren van dit concours, dat begonnen was om iets te kunnen bij dragen tot veredeling der toonkunst. Hij verzocht den weledelen heer Aug. v. d. Heijden uit Waalwijk, de groote muzikale beteekenis van dezen dag wat nader te willen illustreeren. Daarna nam het Lid van Verdienste der harmonie de Volharding, genoemde heer van der. Heijden, het woord en hield met de hem eigene en alom geroemde welsprekendheid eene prach tige rede. De heer v. d. Heijden begon met lof te brengen aan de harmonie, die op een voorgaand concert, bij gelegenheid van het grootsche feest der opening van de nieuwe concertzaal hem tot Lid van Verdienste had gepromoveerd. Hij gevoelde zich verplicht aan de uitnoodiging van den Voorzitter te voldoen, om de groote beteekenis van dit concours nader te belich ten. In korte woorden gaf hij nog een resumé, over datgene wat hij op het voorgaande concert over de be teekenis der muziek gesproken had, die den mensch begeleidt van de wieg tot aan het graf. Hij moest met hetoogop de tijdruimte kort zijn, doch hoopte op een dezer dagen hiervoor nog tijd en gelegenheid te hebben. Hij besprak de moeitevolle en opof ferende oefeningen voor de deelnemers, de zware taak der jury, kortom de heer v. d. Heijden heeft wederom getoond als redenaar eene onovertref- felijke persoonlijkheid te zijn, wiens optreden wij gewoonlijk als een der mooiste nummers beschouwen. Alleen deze openingsrede, het belui steren van die schoone, klankvolle woorden in soepele zinnen saamgevat was----op zich zelf reeds een rijke ge noegdoening voor het publiek. 't Is niet mogelijk weer te geven, wat deze wijdvermaarde spreker te aanhooren gaf omtrent de beteekenis der muziek, hoe deze a. h. w. het gemoedsleven van den mensch be heerscht. Hij moedigde de deelnemers aan zich te blijven geven voor deze edele kunst, ook al mocht de grillige Fortuna hen nu soms teleurstellen. Dit zou aldus spreker, een prikkel zijn om zich nog meer te oefenen om een volgenden keer meer succes te behalen. Hij hoopte verder dat dit concours in alle deelen zou slagen en zou beantwoorden aan het voorop gezette doel n 1: De Volharding een trap hooger te brengen op de muzikale ladder. Het aantal punten te behalen voor eersten prijs werd vastgesteld van 140 180 punten, voor tweeden prijs 115 139 punten en voor 3en prijs 90 114 punten vanaf 160 punten, lof der jury. Hij voegde aan deze rede toe, dat wel eenieder der deelnemers over de samenstelling der jury zou tevreden zijn, gezien hun schitterende reputatie op muzikaal gebied en verklaarde dan het concours voor geopend, Een geweldig applaus viel spreker ten deel. Intusschen stroomde de zaal tot in alle hoeken vol. Daarna nam het con cours een aanvang. Er werd over het algemeen zeer goede muziek geleverd, hetgeen moge getuigen de uitslag terwijl nog dient, te worden vermeld dat het lang niet gemakkelijk ging een eersten, zelfs een tweede prijs te halen. Wij mogen over de artisten niet in bijzonderheden treden, doch mogen niet nalaten een bijzonder woord van lof hier neer te schrijven over den jongenheer D. Steenbergen uit Steen bergen. welke op zijn cornet a piston met „Edelweis" van Semmering met 170 punten den eersten prijs behaalde met lof der jury Het was een genot dezen 13-jarigen knaap te hooren, zelfs te zien. Een daverend applaus bewees dan ook dat hij de harten van het publiek veroverd had. De zuivere toon, nuanceering, voordracht kortom alles wat van een beschaafd muzikant kan worden geëischt, bezat hij in de ruim ste maten. Ongeveer 10 uur was het concours geëindigd en bracht de heer Aug. van der Heijden in welgekozen woorden dank aan allen en beval het concours van den volgenden Zondag aan. Hij twijfelde niet of zij die dit hadden meegemaakt zouden hier aanstaanden Zondag weer tegenwoordig zijn en wanneer zij hunne kennissen-muziek liefhebbers zouden vertellen wat hier te genieten was zou aanstaanden Zondag de zaal te klein zijn. De heer van der Heijden mocht niet nalaten, alvorens te eindigen, een woord van oprechten dank en lof uit te spreken aan den jeugdigen pianist den jongeheer Jo Verhoeven alhier, die voor een groot gedeelte had bijgedra gen, tot het welslagen van dit concours. Immers het was lang niet gemakkelijk om zich zoo in* 30 verschillende bege leidingen in te denken. De harmonie .De Volharding" mag met trotsch terugzien op dit welge slaagde gedeelte van het concours en verdient voor haar loffelijk streven, de belangstelling en steun van Drunens' inwoners. Aanstaanden Zondag volgt het tweede gedeelte. Uitslag. 1. M. v. Nieuwenhuizen, Loonopzand, Clarinette Concertino, Schweinsberg', 2e afd. 147 p. Ie prijs. 2. J. de Jong, Vrijhoeve-Capelle, Pis ton, Edelweis, Semmering, 2e afd. 115 p., 2e prijs. 3. A. Dankers, Loon op Zand, Alto, La Soinnabule, Jacquet 2e aid. 150 p., Ie prijs. 4. L. Steupe, Kaatsheuvel, Bariton, Air Varié, Montagne, 2e afd. 100 p. 3e prijs. 5. O. Renooij, Vrijhoeve-Capelle, Sax. Alto, La Soinnabule, Jacquet- 2e afd., 95 p., 3e prijs. G. A. Heijmans, Nieuwkuik, Clarinet B., Louis Montfort, Borgson, 2e afd. 115 p., 2e prijs. 7. A. d. Pint, Nieuwkuik, Piston, Edel weis, Semmering, 2e afd. 105 p., 3c pr. 8. J. Biemans, Loon op Zand (17 jaar) Petite Flute, Cleoparte, Damare, 2e afd. 140 p., Ie prijs. 9. P. Goossens, Stampersgat, Sax.- Sopr., Vere l'Horison, Borrel, 2e afd., 102 p., 3e prijs. 10. Chr. v. Kalmthout, Stampersgat, Sax.-Tenor, Solo de Concert, Singelee 2e afd., 119 p., 2e prijs. 11. Hub. Jansen, Stampersgat, Bari ton, More. de Salon Painparé, 2e afd., 140 p., Ie prijs. 12. Jan. Romboutjs, Stampersgat, Trombone, Gr. Air Varié, Langlois, 2e afd., 154 p., Ie prijs. 13. C. van Gils, Stampersgat, Tuba, Gross Resitatio, Alehausky, 2e afd., 102.p., 3e prijs. 13a. I). Steenbergen, Steenbergen (13 jaar), Cornet, Edelweis, Semmering, 2e afd., 170 p., Ie prijs met lof der Jury. 14. C. Oerlemans, Steenbergen, Sax.- Alto, L. Darm, Penee, Weber, 2e afd., 141 p., Ie prijs. 15 C. van den Burgh Willemstad, Bugle, Thème Varié, Tauconier, 2c afd., 118 p., 2e prijs. 10. A. Roinijn, Tiel, Tuba, Gr. Air Varié, Langlois, 2e afd., 116 p., 2e prijs. 17. R. van Vlaanderen, Tiel, Piston, Caprice Variatie, Arban, le afd. 124 p., 2e prijs. 18. H. Emans, Tiel, Es Clar., La Dern, P. d. Weber, Lenoij, le afd., 102 p., 3e prijs. 19. J. Spies, Tiel, Piston, Sant uber Weber, Tuens le afd., 108 p., 3e prijs. 20. F. Hendricks, Tiel,Clarinette, Fantaisie, G. Muster, le afd., 116 p., 2e prijs. 21. A. v. Gils, Dinleloord, Bugle, La Grammeline, Geromiri, 2e afd., 127 p., 2e prijs. 22. J. de Koning, Dinteloord, Sax.- Sopr., Air Varié, Goyaert, 2e afd., 117 p., 2e prijs. 23. A. Jansen, Hedel, Trombone, Mor- ceau de Salon, Painparé, 2e afd., 134 p., 2e prijs. 24. A. v. Aken, Hedel, Trompet, Une pcrle de Sédan, Hoen, 2e afd., 140 p., le prijs. 25. J. Zanorbrunnen, 's-Bosch, Tuba, 15e Air Varié, Christophe, 2e afd., 144 p., le prijs. 26. J. van Beek, 's-Bosch, Cornet, Lie- bestraum, Hoen, 2e afd., 145 p., le pr. 27. A. Valk, Kaatsheuvel, Clarinet, Louisa d. Montfort, Bergson, 2e aid. 143 p.„ le prijs. 28. H. Roeters, 's-Bosch, Bariton, Morceau de Salon, Painparé; 2e afd., 145 p., le prijs. 29. R. Brant, Kaatsheuvel Es Bas, Air Varié, Montagne,'2e afd., 118 p.,,2e pr. 30. J. v. Hasselt 's Bosch, Czar und Zimmerman, Stenz, 2e afd., 135 p., 2e prijs. DRUNEN. Maandagmorgen sloeg het paard van den melkrijder V. N. op hol. De wagen, beladen met gevulde melkbussen, kantelde en een aanzien lijke hoeveelheid melk stroomde weg. De schade is lang niet gering. De biljart-club, gevestigd in ho tel Vissers, is voornemens een con cours'uit te schrijven, waaraan alleen inwoners van Drunen en Elshout kun nen deelnemen. Verschillende geldprij zen o.a. van 20 en 15 gulden worden disponibel gesteld. Wijl in onze gemeente veel liefheb bers zijn van het biljartspel wordt een groote deelname verwacht. Verleden week werd van slager v. d. Z. uit Elshout, alhier een rijwiel ontvreemd, terwijl hij slechts even een boodschap afgaf. Naar wij vernemen is dit rijwiel on der de gemeente Waalwijk teruggevon den, doch een splinternieuwe lantaarn ontbrak er aan. NIEUWKUIK. Maandagmiddag voor dames en 's avonds voor heeren had in het café F. Brok alhier een ver gadering plaats voor alle werklieden varr ons dorp, notabelen en belangstel lenden. Spreker was de Wel Eerw. Heer Th. van den Heuvel, kapelaan dezer parochie, die een circulaire had ont vangen van den Bosschen Diocesanen Werkliedenbond, om in ons dorp op nieuw op te richten een Werklieden- vereeniging. Z. E. zette het nut en de noodzakelijkheid der standsorganisa tie uiteen, de verhouding van vakorg. tot standsorganisatie. Hun macht tegen over het socialisme, hun doel en werk wijze. Bijzonderen indruk maakten de citaten der Nederl. Bisschoppen en den brief, welke Z. D. H. Mgr. Diepen van af zijn ziekbed zond aan de Commissie tot voorbereiding van de R.K. Stands organisatie voor den werknemenden middenstand, op 30 October door Mgr. C. C. Prinsen gepubliceerd in „Het Huisgezin" van 2 November j.l. in welks schrijven Z. D. H. den wensch uitte, dat steeds meerderen de gewich tige taak en het groote nut van onze Standsorganisaties in onze tegenwoor dige samenleving zullen inzien en haar moeizaam werk zullen waardeeren; hetwelk de Eerw. spreker terecht als argument gebruikte, hoe bezorgd de Bisschop is voor de Standsorganisatie. Na alle aanwezigen aldus overtuigd te hebben van de „plicht" in de Stands- org. te treden, besprak Z. E. de even- tueele oprichting van een Doktersfonds d.w.z. de slichting van een onderafdee- ling der A. A. Z. tot bevordering der geneeskunde. Aan de hand van over vloedige gegevens, toegelicht met voor beelden, werden de aanwezigen op de hoogte gebracht van dit instituut, ter wijl daarna nog de bespreking volgde van een ondersteuningsfonds bij Zie kenhuis-verblijf. Op de rede van den Eerw. spreker onispon zich een ge animeerd debat. Daaruit bleek, dat reeds zeer velen, zoo niet de meeste in gezetenen van Nieuwkuik aangesloten zijn bij een Doktersfonds, hetwelk al les en alles beschouwd, goedkooper is, iets wat hij de lage loonen onzer plaats en omgeving wel in 't oog dient gehou den. Ook de keuze van een administra teur die voldoende ijver, goede wil, ver stand en geduld bezat scheen uiterst hachelijk. Dat vooral op de vrouwen vergadering zoovelen afwezig waren, schreef men toe aan het leit, dat de reeds bij een Doktersfonds aangeslo ten huisgezinnen geen lust hadden, nog bij een ander te gaan. Besloten werd op de ontvangen circulaire te antwoorden, dat de oprichting van het bedoelde Doktersfonds in Nieuwkuik door de ingezetenen werd afgewezen, doch dat het intreden bij de Standsorganisatie een zeker- zaak was. Ten slotte dankte de Eerw. Heer Kapelaan alle aanwezi gen voor hunne belangstelling en be tuigde zijn tevredenheid en vreugde, dat het Nieuwkuiksche volk hem in deze netelige aangelegenheid niet al leen liet staan, doch dat hij op hen rekenen kon, waarna Z. E. de vergade ring sloot met den chr. groet. Zondag j.l. had in het café de Bont alhier de einduitslag plaats van het aldaar gegeven barak-concours door de biljartclub „Oefening en Ver maak". Na een heftigen strijd werden van dit concours winnaars: Ie prijs H. van Schijndel alhier mét 75 punten; 2e prijs A. Kooien alhier en dagprijs in contanten, 73 punten; 3e prijs v. d. Besselaar, Elshout, 69 punten; 4e prijs J. v. d. Water alhier 68 punten; 5e prijs A. Lommers alhier 67 punten. Het ge- heele concours heeft zich in een druk bezoek mogen verheugen en een gezel lig verloop gehad. In het café van den heer G. de Bont werd een kaartgezelschap opge richt genaamd „De Vroolijke Spelers Tot voorloopig bestuur werd gekozen W. v. Baardwijk, voorzitter en J. v.d. Water, secretaris. In het café van der Geld had Dins dagmiddag voor de dames en des avonds voor heeren de vertooning plaats van de bekende en beroemde film „Het geheim der Biecht". De ver schillende deelen vielen buitengewoon goed in den smaak van 't publiek, zoo dat eenieder ten zeerste voldaan huis waarts keerde. HERPT. De Handboogschutterij „Ons Genoegen" gevestigd bij L. v. d. Griendt alhier zal op Zondag 10 Ja nuari 1926 voor hare leden en begun stigers een uitvoering doen geven. Voor dezen dag zullen humoristen geëngageerd worden. Voor den wedstrijd in komische voordrachten op Zondag 22 November hadden zich een 20-tal deelnemers op gegeven. Er konden er maar acht toe gelaten worden, die door het lot zijn aangewezen en bijgevolg alsdan zullen optreden. Bij gelegenheid van haar 50-jarig bestaan zal de Handboogschutterij „Ons Genoegen" omstreeks Mei 1926 een groot nationaal concours geven waarvoor reeds verschillende prijzen zijn beschikbaar gesteld, waaronder vele gouden. CAPELLE. J.l. Vrijdagavond 7 uur hield de gemengde zangvereeniging „het Rozeknopje" te dezer plaatse onder voorzitterschap van den heer W, Q. Treffers in de zaal van den heer L. F. van Dongen haar gewone jaar vergadering, waarvoor groote belang stelling bestond. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het lief en leed, dat de vereeniging in haar 15- arig bestaan heeft meegemaakt. Hij Herinnerde er aan. dat op 6 November 1915 het toentertijd bestaande meisjes Koor, dat onder leiding stond van den heer Adr. van Beek. werd omgezet in een gemengde zangvereeniging. De leiding werd opgedragen aan den heer Kooien uit Waalwijk en bleek aldra dat het directeurschap in goede han den was, want onder zijn kundige leiding nam de vereeniging voortdu rend in groei en bloei toe en het Rozeknopje werd een vereeniging, die niet alleen in deze omgeving, doch ook buiten de grenzen onzer provincie een goede naam kreeg en niet ten onrechte, getuigen de talrijke eerste prijzen door de vereeniging op de diverse 'concoursen van den Zuid— Hollandschen Bond van Zangvereni gingen „Eendracht maakt Macht" be haald. Na den dood van den helaas te vroeg ontslapen heer Lamb. Kooien werd als directeur gekozen de heer N. Snijers te Raamsdonksveer, onder wiens bekwame leiding de vereeniging ihans reeds een paar maal met groot succes op concoursen in de eerste afdeeling is opgetreden. Hierna hul digt de voorzitter den heer M. van Jongen, die vanaf de oprichting wer kend lid is geweest, waarna de heer A. L. Sneep in welgekozen woorden hulde brengt aan de heeren W. G Treffers en M. van Dongen, die vanaf de oprichting hunne beste krachten hebben gewijd aan de belangen der vereeniging. Vervolgens werden door den secretaris en den penningmeester de gewone jaarverslagen uitgebracht en had de uitloting plaats van een 5 tal aandeelen Uitgeloot werden de aandeelen 9, 19, 38, 41 en 42. Hierna was de agenda afgehandeld en begon de gezellige avond, waaraan de alge meen bekende en gevierde humorist Didden uit Waalwijk zijn medewerking verleende. Met talrijke nummers uit reperetoire hield de heer Didden de stemming er in en bezorgde hij de aanwezigen een gezelligen avond, waar toe ook de pianist de heef J. Prinsen uit Waalwijk niet weinig bijdroeg. Door het muziekgezelschap „Kunst na Ar beid" was in verband met het 15 jarig jubileum een prachtige bloemenmand geschonken. In de laatste helft van deze maand zal door de Coöperatieve Boerenleen bank alhier een buitengewone alge- meene ledenvergadering worden ge houden, ten einde daarin de nieuwe statuten vast te stellen. Een en ander houdt verband met de wijziging der wet op de coöperatieve vereenigingen. Het is te hopen,Z dat de leden trouw opkomen, om noodelooze kosten te voorkomen. A.s. Zaterdag des nam. 2—4 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a/d Loon- schendijk verkiezing plaats hebben voor notabelen. WASPIK. Op Vrijdag 20 Nov. zal des avonds half zeven door onzen hoog- geschatten kapelaan, den WelEerw. Heer G. van RIel, een sociale cursus geopend worden voor de leden van den jongen boerenstand. Door ons gunstig bekend staand R. K. Zangkoor is in studie genomen eene nieuwe mis van H. Cuypers en wel de 3-stemmige „Missa in honorem sanctae Mathildis". krijgen voor kerk en maatschappij is ook thans nog waar, wat opvoedkun digen uit den ouden tijd beweerden: „Slechts in een gezond lichaam huist eene gezonde ziel." Om gezonde kinde ren groot te brengen, dat kunnen de moeders door het volgen van dezen moedercursus bereiken. Hij sprak ten slotte een woord van opwekking om den cursus tot het einde zoo getrouw mogelijk te volgen en verzocht de aan wezigen, hare bakers, voor zoover die niet aanwezig waren, aan te speren tot het volgen van den bakercursus, die eiken Maandag na afloop van den moedercursus zou gegeven worden en haar tevens op het hart te drukken, dat aan die bakers de voorkeur zal gegeven worden, die den bakercursus hebben gevolgd. WASPIK. Een metselaar, werkzaam bij den heer G. de H.t had het onge luk met beide handen met de electri- sche geleiding, die onder stroom stond, in aanraking te komen. Op zijn ge schreeuw snelde de heer J. de H. ter hulp, die de tegenwoordigheid van geest bezat, hem bij de kieeren te grijpen en met geweld los te rukken. Onze metselaar kwam met een paar verbrande vingertoppen en den schrik vrij Geneeskundige hulp moest echter worden ingeroepen. Op Zondag 22 en Maandag 23 Nov zal door Waspiks Mannenkoor der Vereeniging Volksvlijt en Volks vermaak" met medewerking van het tooneel- en op.erette^gezelschap „Entre Nous" in de Harmoniezaal een uitvoe ring worden gegeven voor leden en hunne dames. Opgevoerd zal worden „De weduwe Hansen", blijspel in 3 bedrijven. De heer J. B. viel gister van een 6 Meter hoogen zolder der hooiper- serij, waarbij hij zich ernstig aan den hals bezeerde. Geneeskundige hulp werd oogenblikkelijk ingeroepen. Of schoon men oorspronkelijk bevreesd was voor een slechten afloop, is zijn toestand thans gunstig. Bij een gestorven rund van den landbouwer A. H. Smits werd een geval van miltvuur geconstateerd. Het cadaver werd verbrand. De werkman B. van de N V. scheepsbouwwerven v/h. P. en A. Rui tenberg, sloeg bij het dichtleggen der luiken achterover van het schip, waarbij hij zich ernstig aan een der polsen bezeerde. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. Gisteren werd door het „W.G.K." de moedercursus geopend, die door 25 leden werd bezocht. De geestelijke adviseur, de WelEerw. Heer kapelaan j van Riel, sprak als afgevaardigde van het Bestuur, een hartelijk woord van welkom, in de eerste plaats tot Zr. Kerkoerle uit Breda, die met de leiding van den cursus belast is en vervolgens tot de aanwezige dames. Behalve het dames-comité was ook aanwezig de med adviseur D. Wijffels, De geeste lijke Adviseur verheugde zich over de flinke opkomst. Hij zei o.m. de tijd staat in den geest van het kind. Het schoolgaande en rijpere kind vraagt veel zorgen, die voor een groot deel, wat de opvoeding betreft, door de priesters en de onderwijzers worden gedragen. Voor het jongere kind be hoort die taak aan de moeder. Waar naast zij nog voor de lichamelijke ver zorging is aangewezen. Om flinke mannen en vrouwen in de toekomst te Op Woensdag 25 Nov. zal in Hotel „de Ploeg", bij den heer H. van lersel-Montens. door het R.K. Zang koor het Cecilia feest gevierd worden. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). MADE. Bij het slootje springen heeft een jongen C. M. zijn arm ge broken. Door B. en W. alhier zijn op het terrein bij de Kloosterstraat op metingen gedaan voor het bouwen van een R. K. Meisjesschool te Made. Het 14 maanden oud kindje van A. Joosen, wonende Nieuwe Klooster straat alhier, trok een tobbe waarin kokend water was over zich heen, zoodat het deerniswekkend werd ver brand. Dr. Klijn verleende spoedig geneeskundige hulp. Het kindje ver keert in zorgwekkenden toestand. Zondag 22 November a.s. zal in de vergaderzaal weer een ouderavond gehouden worden waarop kapelaan Smits een inleiding zal houden over jeugd en lectuur. Tevens zal door eenige leerlingen der R. K. Jongens school een tooneelstukje worden op gevoerd. Moge deze avond evengoed slagen als de vorige. In de afgeloopen week werden in deze gemeente niet minder dan 55 varkens aangegeven voor eigen-slach- ting. Naar we vernemen bestaat het voornemen binnenkort een algemeene vergadering voor vrouwen en meisjes bijeen te roepen teneinde te trachten daarvoor een organisatie te vormen. Gisteren werd in de patronaats zaal een verloting gehouden ten bate van de harmonie „St. Cecilia." De harmonie heeft gedurende de verloting een paar muzieknummers ten beste gegeven. Er werden 52 prijzen uitge deeld w-arvan de hoogste o.a. waren een gouden horloge aan de wed.A, Marijnsen, een H. Hartbeeld aan P. Jansen, een servies aan P.Jacobs, een leunstoel aan den tachtig-jarigen A. Verleg. RAAMSDONK. De harmonie „De Eendracht" geeft a.s. Zondag en Maandag 's avonds om half zeven, met medewerking van de tooneelclub „Amicitia" een uitvoe ring in het St Henricusgebouw. Opge voerd wordt het tooneelspel Zijn Trots drama in 4 bedrijven, en Eene huishoudster blijspel in 1 bedrijf. De Wel.Eerw. Heer G. van Elk, kapelaan in de parochie van O. L. Vr. Hemelvaart, hoopt Dinsdag 17 Nov. as zijn l2l/2 jarig priesterfeest te vieren. Op 't Veer heerschen de mazelen weer ernstig onder de kinderen. De bewaarschool, de le en 2e klas van de R.K. Meisjesschool zijn reeds ge sloten Onze vroegere dorpsgenoot, de heer C. Jansen, heeft zijn intrede ge daan in het klooster der Eerw. Broe ders te Huijbergen, alwaar hij sinds eenigen tijd leeraar was in de Wiskun de. Toen de Slager W. Nieuwenhuflzen gis teravond op bet Oosteinde alhier by een zijner clienten binnen was, werd intusschen van zy'n fiets, welke hij voor de woning had geplaatst, een zakje m»t vleeseh gestolen, ter waarde van circa 5. N. heeft hiervan aangifte gedaan bij de politie, welke een onderzoek insteld.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6