ft =*js 3SSI sssass sskbsk In de R.K. Jongensschool op het Dorp is een cursus geopend in land bouwonderwijs, welke wordt gegeven door den heer Kenniphaas, hoof der school te Drimmelen en in boekhouden door den heer Maas, hoofd der school te Waspik RAAMSDONKSVEER. Onder leiding van dhr. Tigchelaar, hoofd der Chr M U.L.O werd een Jongelings Veree- niging opgericht met aanvankelijk pl.m 30 leden. Tot Bestuursleden van de Vee- verzekering werden gekozen de heeren A. J. Konings, J. G. Lankhuijzen en H T. Dank. Van den jongenheer A. R. werd van de fiets een rijwielplaatje ont vreemd. GEERTRU1DENBERG. Gedurende de maand October passeerden 2811 vaartuigen met een totaal inhoud van 226.744 ton de Rolbrug. DUSSEN. Openbare Vergadering van de bekoorlijke wals „Coquelicots et den Raad dezer gemeente op Donder- Bleuets" van Goyaert. dag 12 November 1925, des namiddags j De hoofdschotel werd echter opge- te 2 uur, in de Raadzaal van het Ge meentehuis. Onderwerpen 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Overgave G. E B. 3. Jaarwedde ambtenaar ter secre tarie. 4. Vaststelling Gemeente Rekening 1924. 5. Vaststelling Gemeente Begrooting 1926. 6. Vaststelling Begrooting G E. B. 7. Geldleening. 8 Wijziging Gemeente Begrooting 1925. ALMKERK. De Raad dezer Ge meente hoopt a.s. Vrijdagmiddag 2 uur in een openbare zitting bijeen te ko men. Dezer dagen had een zoontje van den Heer C. V. M. alhier het ongeluk, terwijl hij met een bootje langs het huis aan 't varen was, dat het vaartuig onder hem wegschoot. Gelukkig wist hij zich nog vast te grijpen, aan een sluisdeur, waarop hij na 't hulpgeroep uit zijn benarde positie werd verlost. De verhuring van zitplaatsen in de Geref. Kerk te Nieuwendijk (Gem. A lm kerk) heeft naar wij vernemen 200 gulden meer opgebracht dan verleden jaar, de opbrengst bedraagt nu 6972,75. MOERGESTEL. Zondag j.l. her dacht Mej. M. Hooymayers den dag, waarop zij voor 25 jaren bij de familie Witlox-Bressers „Mariahoeve" te Waal wijk in dienstbetrekking kwam. "S oor- zeker een zeldzaamheid in den tegen- woordigen tijd, welke dan ook niet on gemerkt is voorbijgegaan. Vele waren de gelukwenschen en attenties, die de jubilaresse op dien dag had in ont vangst te nemen. Zooals begrijpelijk diend door de Boheemsche dames Gez. Chlebna, het bekend viool trio. Reeds meermalen traden genoemde dames in de concertzaal van Euphonia op en telkens gaat een machtige bekoring van dit eenvoudig, ongekunsteld kun stenaressen-trio uit. Eenvoud, zedig heid in kleeding, eenvoud, bescheiden heid in voordracht, doch kunst, hooge verheven kunst in spel, techniek en keuze van nummers is 't kenmerk de zer dames. De moderne foxtrott, cliimmy en Boston muziek kan geen genade vinden in liare oogen. Haar gevoelvol spel, haar melancho lieke Boheemsche volksaard leent zich slechts voor gevoelig sentimenteele muziek, waarin zij haar hart, haar ziel, haar karakter weten weer te geven, zoo als dat alleen een kunstenaar kan. Met „Droevig lied" van Tchaikowsky werd het programma geopend. Czardas van Kempne. Een gewijd Lied van Cath. v. Rennes een Slavische volksdans, werden met veel expressie voorgedra gen. Innig lief was het Kozakkenwie- genlied een kunstzinnige compositie van de oudste der drie'Chlebna's. Ook de Improvisatie van haar kreeg een onverdeeld applaus. De Arabische Ballade en het duo Canaria Polka van Poliaker lieten vooral de hooge tech- i niek der Boheemschen bewonderen. De variaties over Nationale Volkslie ren was een dankbaar en waardig slot van 't mooie programma. De heer de Graaf in de Donderdag gehouden gemeenteraadsvergadering tot onderwijzer aan de o. 1. school al hier benoemd, trad Maandag j.l. als zoodanig reeds in functie. De pluimveetentoonstelling blijft zich in de steeds stijgende belangstel zoowel van Kaatsheuvels burgerij als ADVEBTEEREN DOET VERKOOPEN. van de omgeving verheugen. Nog bij zich niet onbetuigd gelaten. Moge de goede verstandhouding nog lange ja ren bestendigd blijven. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 10 Nov. 1925. Voor een betrekkelijk klein pu bliek, grootendeels de schuld van het weer, hield in de zaal van Concordia de heer Dr. van der Sleen uit Haarlem voor de leden van het Nut zijn aan gekondigde verhandeling over: „Onze Veenplassen" en wel op een wijze, zoo door voordracht als door verdui delijking met lichtbeelden, dat ieder vol lof was en blijkbaar ten volle ge noten had. Zondagavond gaf de Fanfar» der H. Familie een winteruitvoering. Tot de nummers, die ten gehoore werden gebracht, behoorden o.a. ook die. welke de solisten en het kwartet a s. Zondag op het concours te Drunen zullen blazen. Onverdeeld luidde het oordeel hierover zeer gunstig, terwijl het viertal komische voordrachten niet minder in den smaak viel. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 11 Nov. 1925. De heer P. v. d. Velden behaalde op cle internationale Kampioensten- toonstelling de Kynologenclub Rotter dam niet zijn Belgischen Herder (Ter- vuersch) reu in alle klassen den eer sten prijs met het praedicaal Z. G., waaronder ook in de kampioensklasse. Eveneens won de heer v. d. elden twee speciale prijzen met die voor den besten Belg. Herder. Op liet solistenconcours te Dru nen wisten de volgende heeren, allen werkende leden der Kon. Harmonie Apollo andermaal succes te behalen. De lieer A. Valk werd met den len prijs bekroond met Louisa v. Montfort op B.-Clarinet, de lieer R. Brent behaalde den 2en prijs met Aire Varié van Chis- tophe op Es-Bas en de heer F. Stubbe den 3en prijs met hetzelfde nummer op Baryton. Als bijzonderheid moge ver meld, dat deze heeren allen voor 't eerst als solist optraden; dat de heer Valk nog geen twee jaren muzikant is en de heer Stubbe slechts weinig lan ger; dat de heer Brent bij de harmonie 3e Trombone-partij vervult en 't aan durft op Es-Bas, een instrument door hem nooit bespeeld uit te komen. Apollo toont in zijn werkende leden wel krachtige teekenen van leven. Zondag a.s. zullen nog deelnemen J. v. d. Heijden met piston in de Eere-Afd. we weer een respectabele lijst te ver melden, welke hieronder volgt: N. N., Kaatsheuvel Eere Beker; P. Jansen, 2e Tent. secr., Eere Beker; Kaatsheuvels Belang, zilv. Lauwer- krans P. J. Elshout, Kaatsh., Eerekruis; Dirk Das, Utrecht, Br. Plaquette; M. v. Beurden-Muizelaar, medaille; A. Schoenmakers, medaille; le Loon op Zandsche Politiehonden club, zilveren medaille; Scherpschuttersvereeniging St. Jan, Kaatsheuvel, medaille; C. A. Schoenmakers, medaille; De Echo v. h. Zuiden, Waalwijk, 5; M. Heijs, Kaatsheuvel, 2,50; A. Rijnen-Vissers, Kaatsh., 2,50; Vereen. Nut Sport, Vlijmen, 2,50; A. Caspanni v. Beurden, Tilburg, v. kippen 2,50; A. Caspanni v. Beurden, Tilburg, v. duiven 2,50; C. v. Dijk-v. Gilz, Tilburg 2,50; Mej. N. N. Sprang, 2 a 1, ƒ2; W. de Jong, 2; M. A. v. d. Wee, voorz d.er vereen. K. B., Voorz. van 't Eerecomité, een zilveren lauwertak De Kegelclub „Houdt de Plank", een zilveren medaille; De K. S. W., een zilveren medaille. Totaal aan Eereprijzen 165. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk. 11 November 1925. De Raad dezer gemeente zal Vrijdag 20 dezer des avonds ten 7 uur in openbare vergadering bijeen komen. De Harmonie St. Jan van het St. Clemenspatronaat geeft Zondagavond haar eerste Winterconcert. De tooneel- vereeniging zal alsdan hare medewer king verleenen. De Engelsche Regeering, hef gesol en het verkrachten der Engelsche woorden door de Hollanders moede zijnde, heeft bepaald dat bij invoer van goederen, wanneer daarop eenige eti- kitien of stempels met Engelsche woorden voorkomen, men ze voortaan merkt worden. SPORT. AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 11 Nov. 7 uur. Alg. vergadering van den R.K. Vrouwen bond in de groote zaal van den R.K. Gildenbond. Donderdag 12 Nov. VU uur Ontwik kelingsavond in den R.K. Gildenbond „De Zoele Moeder van den Bosch", docr den WelEerw. Heer J. Bijnen, kapelaan St. Jacob, Den Bosch. Donderdag 12 Nov. 8 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Rose Marie. Vrijdag 13 Nov. 8 uur. Repetitie Liedcriafel „Oefening en Vermaak", Rose Marie met Symphonie. Vrijdag 13 Nov. 9 uur. Vergadering winkeliers in Hotel Gerris. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Het is naar aanleiding van het in gezonden stuk voorkomende in uw blad van 31 October j I. onderteekend door een bakker, dat ik u eenige plaatruimte verzoek, waarvoor bij voor baat dankend. Wanneer men het stuk eens goed doorleest, krijgt men den indruk dat de inzender is een hatelijke tegenstan der van Coöperatie en heeft hij zijn gemoed eens willen luchten door te trachten anderen belachelijk te maken er. vooral door het schrijven van on waarheden. Want leugens en nog eens leugens zijn het dat in onze Coöperatie 2e soort meel wordt verwerkt of slechte re kwaliteiten dan bij de andere bak- <ers hier ter plaatse, en het is inmo- reel van u om door het schrijven van zulke dingen te trachten onze zaak in in discrediet te brengen Dat u als tegenstander van deze zaak tracht die te bestrijden, kan ik u niet ten kwade duiden, doch u moet u bepalen tot waarheden. Dat de kwaliteit van, het brood nu zooveel slechter is, dan dat van an dere bakkers laat ik liever ter beoor deeling van onze klanten zelf. Zoolang wij de grootste productie houden en deze blijft stijgen, behoeven we ons daarover niet zoo ongerust te maken. De conclusie die de schrijver trekt om dat het brood zoo slecht is van ons wordt het zooveel gekocht en omdat het zoo goed is van anderen willen ze het bijna niet is er een waarmede ik den schrijver feliciteer. Het doet me genoegen dat hij daarover tevreden is, ik ben dit ook. Verder somt de inzender als nadeel van Coöperatie op hooge salarissen, duur personeel, zware financieele las ten aan de Handelskamer. Ik begrijp nu toch maar niet als het waar is, dat wij duur exploiteeren waarom onze concurrenten het brood dan niet goed- kooper leveren. Het is toch een feit, dat zulks uiteen of ander moet blijken. Wanneer de concurrentie bij machte Is het bro'id g >edkooper te leveren da:-, bij ns, is de Coöperatie ten doode gedoemd doch tot heden is dit nimmer geblt-k''n dat de concurrentie het kan Door het geschreeuw duur dit en duur dat is veel gezegd maar niet erg goed lijkt, wordt het geklei neerd en een onbenulligheid genoemd. Dat de broodprijzen bij de Coope- ratie hier ter plaatse en in Waalwijk ongeveer overal gelijk zijn is ongeveer c. en J. v d. Henden en A. v. Wezenbeek vendien gemaakt werden, welke scheid»- GEERTRUIDENBERG. .„pi fiiin Pi^ton-Tuln I rechter IJpelnar meende te moeten annu- Good-Luck de Zwartjes I 130. n R I leerenVan de andere zjjde was WSC we- De snelle Good-Luck voorhoede heeft de - De neer IJ. M. v. Desouw aitlD- ^erom njet onfortniniyk, wanneer zy een keeper der Zwartjes I uit Ulvenliout, de bal tenaar ter secretarie alhier, slaagde te hal op eigen doel. tegen den lat zag af- 13 maal vor 't nakyken gegeven. Amsterdam voor 't examen M. O. Staatsinrichting. Zondag 15 November a.s. zullen in de groote Patronaatszaal alhier groote propaganda Feestvergaderingen gehou den worden door de Mariavereeniging en het Kruisverbond. De Weled. Heer J. v. Genabeek uit 's Bosch zal spreken over: Een vijand voor individu, huis gezin en maatschappij, terwijl de Bos sche Topneelclub der St. Paulusvereeni- ging op zal treden met het anti-alco holische drama in drie bedrijven: Ge dwaald. Voor-een goed bezette zaal gaf Euphonia Zondag j.l. zijn eerste win- terconcert. De harmonie kwam uit met een viertal nummers, waaronder de ouverture „Banditenstreich" van Sup- pé, „Cavalarie Légère van Briffaux en ketsen, onhoudbaar voor Mathysen. I Na de aftrap ontwikkelt zich een vlug Xamveiyks is door W.S.C. afgetrapt tegen «pol, warby de beide doelmannen eens aan liet volledige DEVO, met Héesakkers we- 1 <le tand gevoeld wordenè TJlt een misttap derom in de gelederen, of beide partyen zyn direct in actie en wordt aanstonds een snel tempo ingezet, hetwelk tot het einde wordt aangehouden. De DEVO-voorhoede tracht door kort spel. de WSO-voorwaarts door vlot open spel, succes te behalen. Toch hebben de zwarthemden hiermede na een half uur spelens succes, wanneer na een snellen aan val. Aarts uit een voorzet van den rechts buiten de leiding weet te nemen. Enkele minuten daarop dachten wy Simons num mer twee te zien maken, wanneer deze ge heel alleen voor den DEVO-doelman komt te staan, doch de bal over het doel plaats te. Even voor rust wist DEVO toch nog gelyk te maken, profiteerend van een mis sen van den linksback der zwarthemden. De tweede helft wordt met hetzelfde ani mo van weerszyden ingezet. Na een aanval van DEVO wordt de WSC-rechtsback ge blesseerd en moet bet veld verlaten; met ti§n man wordt verder gespeeld en krygt DEVO zoodoende eenig overwicht. Niette genstaande dezen tegenslag wordt er door de .WSC-voorhoede eene nog grootere acti viteit aan den dag gelegddoor snelle en zeer gevaariyke uitvallen, door de vleugel spelers geleid, ontstaan angstige momenten voor den DEVO-doelman. Uit een dezer uitvallen komt indirect bet tweede doelpunt voor WSC, wanneer Jacq. Moonen uit een vryen schop buiten het strafschopgebied een zyner bekende schoten lost; wel wordt de bal door den DEVO-doelman even ge stuit eu krygt Simons daardoor gelegen heid den hal in het doel te schieten. Een half uur moet dan nog gespeeld wor den. DEVO komt thans geweldig opzetten en wordt door WSC taai verdedigd. Toch zou WSC dezen kleinen voorsprong niet mogen houden. Enkele minuten voor tyd gelukte het aan DEVO den stand op geiy- ken voet te brengen, wanneer de bal via een heen van een achterspeler van richting verandert en onhoudbaar voor Mathysen In het net verdwynt. Onder enorme spanning verstryken de nog resteerende minuten zon der dat er nog iets byzonders te vermelden valt. Scheidsrechter I.Tpelanr leidde op cor recte wyze dezen wodstryd en had een ge- makkeiyke taak. daar de beide tegenstan ders, niettegenstaande er v^ol voor belden op het spel stond, het hem niet moeiiyk ge mankt hebben. H. E. C. H.E.C. I haalde j.l. Zondag haar eerste puntjes binnen Niettegenstaande er veel regen gevallen was. verkeerde het H.E.O.- terrein in goed bespeelbaren staat. Daar de andere plaatseRjke terreinen waren af gekeurd. bestond er veel belangstelling voor deze ontmoeting. Er is door beide partyen bard gewerkt. H.E.C. had echter vooral voor de rust het beste van het spel. Tali-yke aanvallen wer den op het R.WXB.-doel ondernomen. De keeper was in goede conditie. Nadat er circa een half uur gespeeld is, wringt de linksbinnen van H.E.C. zich door enkele spelers heen en lost een harden schuiver. 1 van een der backs der Zwartjes, maakt de Good-Luck linksbinnen 10. spoedig gevolgd door een kogel van de midden voor 20. De partyen gaan evenwel nog tegen elkaar op, maar de Good Luck voorhoede is produc tiever en weet de stand met de rust tot 0»0 te brengen. .Speciale vermelding verdient een keihard schot van de rechtsbuiten, het welk Good-Luck byna een nieuw net kostte. Na de rust is Good Luck sterk in de meer derheid en voert achtereenvolgens de stand op tot 130. Aan-Good Luck II is het jmogen geluk ken. De Zwartjes II met 4—3 te kloppen. Direct na de aftrap, neemt Good-Luck II de leiding. De Zwartjes maken echter spoedig achtereen een voor rust 21. De halflinie van Good-Luck steunt de vorhoede niet genoeg, zoodat deze niet ge noeg kan doorspelen. Voor de rust weet men echter nog geiyk te maken. Na de rust is God-Lock sterker dan de Zwartjes en geven tactischer spel, vooral de mid-voor weet het spel goed te verdeelen. De eindstand komt met een welverdiende 43 overwinning. Geertruidenberg heeft wegens het slechte terrein te Rreda. de vastgestelde wodstryd tegen de H. K. S. niet kunnen spelen. DUIVENSPORT. Dat er hier te Waalwyk prima postdui ven zitten hewyst het volgende. Op de groo te Nationale postduiven ten toonstelling ge houden te Boxtel op 7 en 8 November, be staande uit achttien klassen werd door het Hok De Luchtbode te Waalwyk ingeschre ven met 18 duiven, n.l. in iedere klas slechts één duif. Van deze 18 werden er zestien be kroond. dus slechts in twee klassen ontging eene bekroning. Er werden behaaldEen eereheker voor den mooiste vogel tentoon stelling. Zeven eerste pryzen, oen tweede, twee derde, drie vierde prnzen en drie zeer eervolle vermeldingen. Voorwaar een mooi succes. gelyk officieel lichaam", dat alleen tot wets verkrachting in staat is. We konden hier afbreken en zeggen, dat tegen dergeiyke visioenen sodawater en goed uitslapen nog als het boste middel aanbevo len kan worden. Maar we zyn verplicht op de insinuatie te wyzen, die in bedoeld ingezonden stuk naar 't hoofd wordt geslingerd van enkele raadsleden, aan wier eerlykheid en onpar- tydiglieid „de inwoner van Groot-Waalwyk" niet het recht had te tornen. Ja. mynheer de inzender van 't bewuste stukje, deze heeren Raadsleden hebben al leen een groote onhillykheid weg willen ne men. die U met een gewrongen wetsverkla- ring wil blyven dekken, zy hebben op hun wyze er tegen willen protesteeren. dat in naam der wet, sommige huurders van ge- meentewoningn wèl en andere niet tot raads lid toelaatbaar konden verklaard worden. Zy betreurden, dat de goede wil om aan deze onhillykheid een einde te maken nog steeds op zich laat wachten. Zy hebben willen getuigen, dat zy het ge heel eens waren met een algemeen geachte persoonlykheid, die als deskundige moet be titeld worden en die by de uitlegging van een betreffend wetsartikel van een „futili teit" sprak. Zy hebben gevoeld en tot uiting willen brengen, dat de vader der wet alleen neer schreef. dat liet raadsleden verboden was deel te nemen aan onderhandsche pacht en dat hy niet sprak van deelhebben, wat vol strekt niet identiek is. of juridisch hetzelfde dat die groote staatsman met kenneiyk on derscheid. in zyn provinciale wet schreef ..deelheblien" en in zyn gemeentewet „deel nemen". Zie, mynheer de Groot-Wnalwyker, dat wist U of had U moeten weten, U had dan misschien Groot-Waalwyk van zyn grooten kant laten zien. Met beleefden dank, mynheer de Redacteur voor de plaatsruimte, Uw Dw. Dn., X. <ie bal werd door een back nog iets van moct merken mei „made in Holland", richting veranderd en H.E.c. leidt, i-o.' |s er 'n etiket gebruikt!is met woor- Spoedig daarna lost de rechtsbinnen een formidabel schot, dat vla den paal in bet öeri °f zelfs een WOO.d in de Engelsche net verdwynt. 2o. Nog voor de rust ver- laai, dan moet dat Etiket en wel op groot dezelfde speler den voorsprong, ais by (jen zelfden kant, als die waarop de in moeilijke positie inschiet. 3—0. Engelsche woorden staan, met den Na de rust zakte het spelpeil aanmerke- h lyk en was den wedstrfld het aanzien nauw- 03301 v'30 land van herkomst ge lijks waard.. Als R.W.B. eens aanvalt laat de H.E.C.-kpeper den hal uit zyn handen glippen en het is 31. Er komt nu een regenhui opzetten, waar door het spel 10 minuten moest worden ge staakt. Na de hervatting komt er geen ver andering in den stand en heeft H.E.C. alzoo een verdiende overwinning behaald. TI.E.C. 4 versloeg Baardwyk 3 met. 41. R.W.B. 2H.EC 2 ging wegens terrein afkeuring niet door. R. W. B. Wegens afkeuring van de terreinen van R.W.B. en Quick, is alleen H.E.C.—R.W.B gespeeld, wat voor RWB een 31 neder laag geworden is. Er zat totaal geen verhand in liet elftal, no gminder een goed schot. H.E.C. daaren tegen schoot er lustig op los en dat. bracht haar de overwinning. 15 November RWBBaardwyk, 2 uur. RWB 3—Waalwyk 4. 12" uur. Waalwyk 2—RWB 2. KAATSHEUVEL. VOETBALSPORT. WAALWIJK. QUICK. Wegens afkeuring der terreinen gingen wedstryden van Quick 1, Quick 3 en Quick 4 niet door. Quick Q speeflde He Kaatsheuvel tegen Berkdyk voor de competitie en moest met 21 verliezen. Zondag a.s. gaat Quick 1 naar Roosen daal om aldaar tegen Roosendaal 1 voor de Zuid. 2de klas te spelen. W. S. C. Ook in dezen vierden achtereenvolgenden uitwedstrijd wist WSC zich. na een uiterst spannénden kamp, zy het ook met een gelijk spel, te handhaven, een resultaat, waar mede zy zeer zeker tevreden zyn. Het was een der zwaarste wedstryden, welke WSC sedert geruimen tyd gespeeld heeft en doet liet ons een genoegen te kunnen vermelden, dat door alle spelers, geeen enkele uitge zonderd. met ongekende geestdrift van het begin tot het einde gewerkt is geworden. Niet ten onrechte schreven wy j.l. Zaterdag, dat er slechts op deze wyze eenig succes tegen DEVO te behalen zou zyn en dit re sultaat is dan ook niet uitgebleven. Toch heeft het. W.S.C. ook dezen middag niet medegezeten. Het begon reeds, doordat de linksbinnen ontbrak, terwyl even na rust de rechtsback moest uitvallen en zeer ge- ruimen tyd met tien man gespeeld moest worden. De Kort werd uit de voorhoede ge haald, waardoor de aanval geducht ver zwakt werd. Is het niet kenteekenend. (lat juist in deze periode door WSC de leiding genomen en zelfs nog twee doelpunten bo- Zondag j.l. speelde Berkdyk een comp. wedstryd tegen Quick II, uit Waalwyk. voor de le klasse B.V.B. Na even aan weerszyden eene verkenning, nemen de B. V.V.'ers het leder over en Nieuwenhuizen weet met een prachtig schot aan B.V.V. de leiding te bezorgendit schynt de Quiekers te prikkelen, heftig komen ze opzetten, maar voorloopig weet de achterhoede met Mes aan het hoofd alle gevaar te keeren. tot dat 10 minuten voor rust, door een fout van Braspenning, Quick gemakkelyk aan den gelykmaker komt. Even daarna is het rust en daarna schy- nen er de B.V.V.'ers zin in te hebbenon stuimig komen ze opzetten. Hunne moeite wordt dan ook beloond door een mooi aan gegeven corner, die Dingemans prachtig in zet. Dit schynt de B.V.V.'ers echter niet genoeg te wezen, telkens zweeft de hal voor het Quick-doel, wat hier wel uit blijkt, dat er 3 doelpunten werden gennuleerd. Het rankt tegen het einde de Quiekers zetten de tanden nog even op elkaar, maar Bras penning zorgt wel dat hy is waar hy we zen moet, even daarna kondigd de scheids rechter het einde aan, en B. V. V. heeft hiermede verdiend gewonen. In een goed gespeelden wedstryd wist Kaatsheuvel II Zondag j.l. van W. S. C. TI j vor de le klasse B. V. B. met 3—2 te win nen Ons twede elftal speelde ondanks het ongunstige weer een goeden wedstryd en mocht reeds voor rust 20 boeken. Na de thee werd de score tot 30 verhoogd en we dachten zoo al 't einde te zien komen, toen W. S. C. vlak voor 't einde nog tweemaal wist te doelpunten door een vergissing in de verdediging. De wedstryd Kaatsheuvel I tegen Baard wyk te Baardwyk kou niet doorgaan we gens onbespeelbaar veld. KAATSHEUVEL I—W. S. C. I. Zondag heeft K. S. W. haar grootste wedstryd uit dit seizoen op 't programma staan. De grootste niet slechts omdat W. S. C. een vereeniging is, die steeds over een machtig aantal supporters beschikt, die met belangstelling hun favorieten volgen, doch vooral omdat W. S. C. de eerlyke tegenstander is die in de competitie van de III klasse N. V. B. als de machtigste mag worden beschouwd. Weet Kaatsheuvel van W. s. C. te winnen, dan wisselen beide clubs van plaats op 't rangiystje en al zyn we nog slechts in 't begin der competitie, toch mogen we reeds gerust aan de volg orde van thans eenige waarde hechten. EIGENAARDIG Geachte Redactie. Onlangs hebben wy in een verslag in uw blad kunnen lezen, dat de slagers hier zoo geweldig tegen een slachthuis zyn. vooral omdat, het zoo moeilijk is, zoo kostbaar enz. wvzen en ik berTer vast van In 't laatste raadsverslag van Raamsdonk, - lees ik dat daar met volkomen instemming overtuigd dat hei nog wel eve" zal der slagers uit gemeente en omgeving, een duren voor aleer dit bewijs wordt ge slachthuis, vermoedeiyk nog wel met koel- |everci. Over de financieele verplich- huis zal worden opgericht! 1 tincen tegenover de Handelskamer kan Verder zie ik een bericht uit Roosendaal. u,lSLn 7 waarin medegedeeld wordt dat de R.K. Sla- ik de sch't)ver volkomen gerust Stel- gerspatroonsbond heeft beslag weten te leg- |en. Het lut'ele bidrag van hoogstens gen op een perceel grond, om daarop met cen paar duize" d gulden waarvoor steun der overheid zelf een centraal abattoir u«*haam Reintresseerd zijn, teiïiCy™ag me af, de toestanden in zal ons geen kwaad doen en in ver- Raamsdonk, Roosendaal, zoo heel veel an- hand met het feit dal de Handelskamer momenteel zeer goed functioneert, loopen wij daar niet de minste risico. Of de C< öperatie al of geen toe komst heeft, omreden er thans enkele verdwijnen zal de tijd wel leeren Mijnheer de Rdacteura Particuliere zaken verdwijnen er geen, zie de lijst maar van faillisementen. Mag ik U beleefd verzoeken het volgende Dp onu!Iieheid die de schrijver tewieaiTüw nummer van Zaterdag 1.1. iret noeml door het veringen van kleine ingezonden stukje leest, dat tot opschrift r0-Be - broodjes IS iets, wat de ïnWO- draagt „Gelukkig verworpen", moet wel den nf>rS van Kaatsheuvel b^ ter weten te indruk krygen, (lat onze gemeente aan een rdferen Flkc vrrlagirg van den SÏWZÏT 1S' d'e U"n °en broodprijs rn oi dit -ónde lange Verbeeld U, over 5 of 10 jaar alle Raads- vierkante zijn doet nuts ter zake, leden in gemeentewoningen in onderhuur, hoe heteekent voor iedereen ern directe kunnen die heeren uog onpartydig over ge- vprmin(jrr;r-. an dagelijkccbe uitgaven. "ïïSJÏÏSi van Groot-Waalwijk, I Omdat de schrijver dil waarschijnlijk waar en wanneer zullen die gemeentewonin gen verryzen en worden dan (le zittende der»? Ook Geldrop heeft een abattoir ge opend, zeer tot aller voldoening. Ra, ra, wat is dat? X. Raadsleden uitgenoodigd, hun verblyf in een gemeentewoning te vestigen, of zullen de kiezers alleen tot Raadslid promoveeren. die in zulk een woning huizen? Wat een treurige toestand, wat een ver- jie, js nok we| eerS ge- val voor onze goede en schoone gemeente. het 3 4 C'S per Stuk Haar belangen toevertrouwd aan een „der- DeurU,

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7