Kantoorbediende PUROL Bij Ruwe Schrale Huid ting van den Wielkamp, Klein Gemeen- tje en perceelen op de „Gemeent" voor jaren. 9. Voorstel van B. W. tot verlaging van de rente der aflosbare geldlee- ningen. 10 Instructie Gemeente-Secretaris. 11. Herziening der verordening op het Beheer van het Gemeentelijk Elec- triciteits Bedrijf. 12. Vaststelling Contract Provinciale Noordbrabantsche Electriciteits-Maat schappij. 13. Vaststelling Balans- en Rekening Gemeentelijk Electriciteits Bedrijf 1924. 14. Vaststelling Begrooting Gemeen telijk Electriciteits-Bedrijf 1926. 15. Vaststelling Rekening der Ge meente 1924, en oninbaarverklaring van eenige ontvangsten. 16. Verzoek van de Pluimveever- eeniging .NUT SPORT" om subsidie met voorstel van B. W. 17. Voorstel van B. W. tot het toekennen van een jaarlijksche toelage aan de beide veldwachters voor onder houd van hun rijwiel. 18. Voorstel van B. W. tot het toekennen van een subsidie over 1926 aan de R. K. Lycea te 's Hertogenboch Het Wit Geie-Kruis afdeeling Haarsteeg tot bestrijding der T. B. C. 19. Voorstel van B. W. tot vast stelling van het vermenigvuldigings- cijfer voor den aanslag in den Hoofde- lijken Omslag over 1926. 20. Vaststelling der Begrooting over 1926. 21. Bespreking verpachting Jacht. -CAPELLE. J. v. T. alhier werkzaam in de hooiperserij aan Het Vaartje had een dezer dagen het ongeluk te vallen en zich dermate aan den schouder te bezeeren, dat geneeskundige hulp in geroepen moest worden. In de vergadering van j.l. Vrijdag van het Hoofdbestuur en het uitvoerend comité van het te houden muziek, en zangconcours is tot algemeen penning meester benoemd de heer W. J. v. Nieuwenhuijzen. De bazar ten bate van het Groene Kruis, welke deze week op het voor malig raadhuis gehouden wordt, is den avond der opening, Donderdag half acht, toegankelijk tegen een entrée van 50 cent, terwijl Vrijdag en Zaterdag de toegangsprijs 15 cent bedraagt en des avonds 25 cent. Aan den bazar zijn verschillende vermakelijkheden ver bonden. Een druk bezoek mag èn om het goede doel èn om den opzet zeker verwacht worden A. Sch. a d. Loonschendijk had j.l. Zondag het ongeluk uit een der gebinten van zijn schuur te vallen met het noodlottig gevolg, dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was, terwijl een kind van G. v. d. H met zijn been on- der een kar bieten kwam, waarvoor eveneens de hulp van den dokter moest worden ingeroepen. In beide gevallen verleende Dr. Kohier de eerste hulp. Bij de jl. Zaterdag gehouden ver kiezing van notabelen voor de Ned. Kerk a. d. Loonschendijk werd N. de Rooij herkozen, terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen C. Paans (aftr.) en A. Spierings. A.s. Donderdagavond 7 uur zal in het vergaderlokaal in de O. L. school in de Nieuwstraat alhier een buiten gewone ledenvergadering worden ge houden van de Coöperatieve Boeren leenbank voor 's Grevelduin-Capelle en aangrenzend gedeelte der gemeente Loonopzand. De agenda bevat de vol gende punten: 1. Statutenwijziging; 2. Vaststelling van het huishoudelijk reglement; 3. Bespreking over de op richting eener afzonderlijke Spaarbank 4. Rondvraag en 5. Sluiting. De Geref. Zendingsvereeniging hoopt Donderdag 19 dezer des avonds te 7 uur haar tweede jaarvergadering te houden in de Geref Kerk. De agenda is als volgt samengesteld 1. Openings woord .Tegenstand" door den voor zitter K. Albias2. Jaarverslag van den secretaris H. Snijders3 Jaarverslag van de penningmeesteres R Kieinbog; 4. Voordracht door B. van Wijlen5 Propagandarede .Zendingsbevel" door Ds. j. Snoek. Daar de toegang vrij is verwachten wij, dat alle zendings vrienden aanwezig zullen zijn. WASPIK. Meldden we onlangs, dat door een landbouwer knolrapen waren geteeld van 13 a 15 pond per stuk. thans kunnen wij berichten, dat door den landbouwer B'emans-de Wit te Waspik-Boven knolrapen zijn geoogst, waarvan enkele het reusachtig gewicht hadden van 21 pond. 't Klinkt haast ongeloofelijk, maar 't is toch waar. De persarbeider J. v. T. viel in de stoomhooiperserij derHeeren Boezer- van Dongen van een zolder, waarbij hij een ernstige schouderbreuk bekwam Hij werd naar het Liefdegesticht te Raamsdonksveer vervoerd, waar de schouder gezet werd. Aan den bakercursus, die na af loop van den moedercursus gegeven wordt, werd door een achttal bakers deelgenomen. Gisteravond gaf de beroemde telepaath Maloitz eene keurig geslaagde séance in de Harmoniezaal. De tele paath zou 's middags om 3 uur de door een commissie opgestelde op dracht uitvoeren, welke aan deheeren alleen bekend was. Zooals te verwach ten was er aan het raadhuis, vanwaar de tocht per auto der Gebrs. Roovers zou beginnen, veel belangstellend pu bliek. Het comité stapte in den auto. De opdracht, uitgevoerd onder leiding van Dr. Wijffels, luidde als volgt: Vanaf het raadhuis wordt een afstand van ongeveer 10 passen gereden. De auto keert terug en de telepaath moet knippen op de claxon van een motor fiets, welke bij de kiosk tegenover het raadhuis staat. Enkele huizen verder in dezelfde straat, moet hij sigaren halen bij M. van Dongen en deze pre senteeren aan het comité. Vandaar moet hij doorrijden tot aan de Kerkhaven, omdraaien, rijden in de richting Vaarije. In 't Middenhuis, (Calé L. Boom) moet hij den sleutel halen van 't raadhuis en dezen den Burgemeester ter hand stellen. Vervolgens moet hij in dezelfde wijk hooimonsters halen uithetwaag- huisje der hooipers Boezer- van Dongen. Daarna moet hij over den Vaartkant naar Waspik-Boven en bij bakker Ver- schuren-Fens speculatie halen en deze brengen bij Adam de Vos. Dan wordt gereden naar het postkantoor, waar hij een brief moet nemen uit denjechier- zak van het comité lid Brokx-Smits en dezen in de bus sioppen. Vervolgens moet hij een doosje sigaretten halen in den winkel Adam (kinderen Broek mans) en deze aanbieden aan Mevr Brokx Smits. Dan moet worden door gereden tot aan de grens der gemeente- daar omdraaien, denzelfden weg terug, nemen en in Café Chr. van Dongen eene roode bloem uitzoeken uit een ruiker, die daar voor het raam staat en deze aanbieden aan Mej. van lersel- Montens, hotel „De Ploeg". Vervolgens moet hij een proeve doen met een daar aanwezig spelletje, waarmede het einde der opdracht bereikt was. Deze opdracht werd door den tele paath op correcte wijze uitgevoerd, alleen een brief vergat hij te posten Zooals te verwachten, liep de harmo niezaal 's avonds half acht vol. De telepaath krijgt enkele publieke en geheime opdrachten uit te voeren. Bij geheime opdrachten verliet hij met iwee personen de zaal, waardoor hei publiek zich kon overtuigen, dat hij niets had kunnen verstaan van hetgeen er afgesproken was. Alle opdrachten, te veel om te noemen, werden nauw keurig uitgevoerd. Niet zelden kwa men de lachspieren der talrijke aan wezigen in beweging. Het was voor den telepaath een waar succès, voor het publiek een genotvolle avond. RAAMSDONK. De R.K Vereeniging voor wijkverpleging „Het Wit Gele Kruis" houdt op 22 en 23 November e.k. ten bate der vereeniging een lief- dadigheidsbazar met verloting. A.s. Zondag maakt St. Nicolaas, onder begeleiding van de Harmonie De Eendracht" weer zijn jaarlijkschen rondgang door onze gemeente. Eenige jongelui zullen bij die gele genheid collecteeren ten bate der Vin- centiusvereeniging. RAAMSDONKSVEER. Tot gemach tigden van het kiescollege werden Maandag 16 dezer gekozen dhr. A. E. Faro, H. Netten, A C. Timmermans, (aftr D Lankhuijzen Fz(aftr.) en J G. Lankhuijzen. Op de tegen-can- didaten werden van 80 tot 90 stem men uitgebracht. Het stemmenverschil varieert van 140 tot 150. MADE. De geldleening voor het orgel der Herv. kerk is geheel vol- teekend. De levering van het pijporgel zal worden opgedragen aan de firma A. Spierings te Dordrecht. Het orgel zal vermoedelijk reeds in Februari geplaatst worden. De zendingscollecte die hier'in de Herv. kerk is gehouden heeft de ruime som van f 30 opgebracht. Gisteren werden bij algemeene stemmen de heeren D. Musterd en A. de Engelsen als aftredende notabelen der Herv. kerk herkozen. Den heer F, de Visser die op Woensdag 18 November zijn 25 jarig ambt als organist in de Herv. kerk herdenkt werd gistervoormldddag in de Herv. kerk alhier, door Ds. Th. J. Mudde hulde gebracht voor zijn trouwe plichtsbetrachting. Na het beëindigen der toespraak werd hem staande een toepasselijk kerklied toegezongen het geen door den jubilaris met orgelspel begeleid werd. Op de heden gehouden veemarkt werden 54 stuks hoornvee en 24 stuks biggen aangevoerd. De prijzen waren als volgt Vetvee f 1.05 f 1 15 per K.G., kalf koeien f 325 a f 435, kalfvaarzen f 250 k f 325. muntigen f 140 a f225. hokkelingen f 90 k f 150 biggen f 14 a f 18 Handel vrij levendig Door den verschrikkelijk slechten weg kwam de motorrijder de heer P. Jansen op den weg naar Drimmelen te vallen. De motorrijder bekwam geen letsel, doch de duo-rijder de heer Musterd liep een beenfractuur op en moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. Op initatief van de R.K. Werk liedenvereniging werd op Zondag 15 November in de vergaderzaal een ver gadering gehouden waarop alle arbei dersvrouwen en meisjes boven de 14 jaar uitgenoodigd waren. Gesproken werd door mejuffrouw Hutten uit Eindhoven en een hoofdbestuurslid van een Bosschen Diocesanen Werk- liedenbond. GEERTRUIDENBERG Hedenavond zal te half acht de eerste voordracht avond in dit seizoen van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, de partement Geertruidenberg e. o. gege ven worden in Hotel Centraal. Mej. Antonette van Dijk, zal optre den met als onderwerp 17e ceuwsche en hedendaagsche liedjes. Begeleiding bij luit en piano. Zondag 22 Nov. e.k hoopt St Nicolaas zijn intrede weer in onze ge meente te doen. Evenals vorige jaren zal St. Nicolaas per boot arriveeien Zoodra hij verwelkomd is, zal een op tocht door de stad met muziek ge maakt worden, waarbij langs de hulzen gecollecteerd wordt. Ook zal er gele genheid bestaan tot het geven van oude kleeren enzhetwelk in dank baarheid zal worden ontvangen Moge de giften rijkelijk vloeien, opdat de kinderen na ontvangst hunner ge schenken, met blijde gezichijes huis waarts kunnen keeren. Deze week slaagde voor Steno grafie Diplomo A, onze stadgenoote mej. M. Haverhorst. Deze week zal er een collecte gehouden worden voor de Nat. Stich ting„Tehuis voor alleenstaande blin den", te Wolfhezen, gecollecteerd zal worden door de dames Kroon, Hen driks, Boom en Lucas. Zondag na afloop van 't voet ballen ontstond er een ruzie-partijtje tusschen eenige R'Veersche en G'Berg sche jongens. Gelukkig liep het met eenige stompen af. Direct waren na tuutlijk de vechtersbazen door een muur van belangstellenden omringd. Aan de suikerfabriek „Statendam kregen de Gebr. S. ruzie metC. v. D. Er vielen geduchte klappen en beide partijen bekwamen verwondingen, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. MEEUWEN. Naar wij vernemen zal Zaterdagavond a.s i-n het café Smits alhier de trekking plaats hebben van de verloting uitgeschreven ten bate van de Muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap. Deze verloting zal met een concert van de betrokken vereeniging opge luisterd worden. De toegang is natuurlijk voor een ieder vrij Wij twijfelen niet of de be langstelling zal groot zijn Varié. L. Montagne, Trombone, 2eafd. 124 p. 2e pr. J. P. v. Rooij, Helvoirt, Prelude et Alegro. Fernand Andriese, Piston, 2e afd. 140 p. Ie pr. W. Heessels, Helvoirt, Morceau de Salon, Painpaié, Bariton, 2e afd. 93 p. 3e pr. A. v. Biadel-v. Diem, Heusden, Mor ceau de Salon, Painparé, Trombone, 2e afd. 119 p 2e pr. A. F. v. Bladel-Kuipers, Heusden, 11e Air Varié, M. Christophe, Tuba, 2e afd. 117 p 2e pr. J v. Bokhoven, Vlijmen, Morceau de Salo, Painparé, Bariton, 2e afd 118 p. 2e pr. H. v. d. Pol, Herpt, Solo de Con cert. Em. Avon, Clarinet si b, le afd 58 p. W. Kuis, Herpt, Louisa de Montfort, Michael Bergson, Clarinet, le atd. 92 p. 3e pr. M Th v. d Broek, Herpt, Air Varié, L Montagne, Bariton, le afd 113 p. 3e pr. A. v d. Berk, Haarsteeg, La dernière pensée de Weber, Lannoij, Sax Alto, le afd. 140 p le pr. L. v d Heijden, Haarsteeg, Fan taisie Pastorale, Singele, Clarinet mi b, ie afd. 116 p. 2e pr. G. v d. Hoek, Rijsoord Gr Fan- taisie Lucaezia Borgia, de Carmont, Bariton, Eere afd 132 p. 2e pr. C Willemen, Zwijndrecht, 11e Air Varié. M. J. Christophe, Bombardon si b, Eere afd 156 p. le pr C. v. d Nieuwenhuizen, Loonopzand, Grand Solo de Concert, Billand, Cla rinet si b, Eere afd. 174 p. le pr., met lof' der Ju»y. J. H. Duivelaar, Steenbergen, Con certo, E. David, Bariton, Eere afd. 142 p le pr. J. W. v. d. Heijden, Kaatsheuvel Sing Vogelchen aus dem Turinger Wald, Hoch. Bombardon si b, Eere afd. 160 p. le pr. N A v. d Griendt, Haarsteeg, Con certino, Bogaerd, Clarinet si b, Eere afd. 124 p. 2e pr. H. v. d. Pol en W. Kuis, Herpt, Clarinet. Duettino Concertante, H. Klose, 2e afd. 22 p J. W. v. d. Heijden, Kaatsheuvel, Piston, en A J. Weezenbeek, Kaats Ingezonden Mededeelingen. van Handen en Gelaat Doos 30-60-90ct. WRIJFWAS voor vloeren en meubelen Deheerlyke zuivere Terv penty/nwas van da Erdal fabriek te Amsterdam DRUNEN. Op Donderdag 19 Nov. hoopt de Eerw. Zuster Woutruda, in de wereld mej. Engelina de Groot uit Drunen, thans in het klooster te Zeven bergen, den dag te herdenken waarop zij vóór 25 jaren hare intrede deed in het Gezelschap J.M. J. te 's Bosch. Het zal voorzeker de alom bekende en verdienstelijke Zuster dien dag niet aan blijken van belangstelling ont breken. Op 16 November bedroeg het aantal werkloozen, ingeschreven bij het correspondentschap der Arbeids bemiddeling alhier, 28. Zondag werd het tweede gedeelte van het muziekconcours, uitgeschreven door de harmonie >„De Volharding met veel succes afgewerkt. Over het algemeen werd goede muziek geleverd, volgens vele toe hoorders zeker zoo goed als verleden Zondag. 's Middags te 1 uur hield de voor zitter eene korte openingsrede en sprak daarbij den wensch uit, dat allen even tevreden zouden zijn als den vorigen Zondag, waarna het concours een aan vang nam. De uitslag was als volgt: J. van Helvoirt. Nieuwkuik, La der nière pensée de Weber, Lannoij, Saxo phone Tenor. 2e afd.. 119 p. 2e pr. Th. v. d Broek. Herpt, Morceau de Salon, Painparé, Corno, 2e afd. 90 p. 3e pr. H v. Rossum, Helvoirt,/ La Somna bule. A Jaquet, Saxophone Alt, 2e afd. 105 p. 3e pr. J A. v. Broekhoven, Helvoirt, Air heuvel, Tuba. Duo de Concert, Canivez, le afd. 157 p. le p. P. v. Rooij, Helvoirt, Piston, en J. A. v. Broekhoven, Helvoirt, Trom- oone, Duo Concertant, Canivez, leafd. 152 p. le pr. M. Laros, Solo Bugle, Jac. Toet huizen, Piston, A. v Bladel-v. Diem. Trombone, en A. v. Bladel-Kuipers, Tuba, allen Heusden, Quartet No. 1 Air, Jan Brier, 2e afd. 118 p. 2e pr. G. v. d. Heijden, Piston, M. v. d. Wiel, Bugle, C. v. d. Wiel. Alt, en J. v. Beijnen, Tuba, allen Haarsteeg, Chant de Male, Mendelson, 2e afd. 118 p. 2e pr. C. Samuels, le piston, W. v. Wijk 2e piston, L. v. d. Lee, Alto, en N. de Bont, Bariton, allen Nieuwkuik, Cooks Clee, le afd. 133 p 2e pr L. v. d. Heijden, Clarinet mi b, N v. d. Griendt, Clarinet si b, G. Klerks, Clarinet si b, en A v. d Berk, Alto Saxoph., allen Haarsteeg, le An dante. Escudie, le afd. 142 p. 1 pr. J. Klep,' Saxoph. Sopraan, Th Wek king. Saxoph. Alt, A. Schellekens, Saxoph. Tenor,- en K. van Rijswijk. Saxoph. Bariton, allen 's Bosch. Prie mier Quator, Singele, Eere afd. 169 p le pr., met lof der Jury. Kwartetten uit Geertruidenberg waren niet opgekomen. Door den heer C. van den Nieuwen huizen uit Loonopzand werden hei hoogste aantal punten van het geheele concours behaald, waarvoor hem een extra prijs zal worden toegekend. Te ongeveer 10 uur nam de heer Aug. van der Heijden uit Waalwijk het woord en sprak in zulke schoone woorden en uitdrukkingen, dat door zeer velen deze rede als het schoonste nummer van den avond werd be schouwd. Zij luidde als volgt: Onder het talrijke publiek merkte men opden edelachtbaren heer Burgemeester Loeff. den weledelen heer Prinsen uit Vlijmen, den voorzitter der Federatie van muziekgezelschappenen de Langstraat, waarvan ook „De Vol harding" lid is, en vele notabelen ook uit andere gemeenten. De harmonie „De Volharding" met haar ijverig bestuur heeft werkelijk eer van haar werk gehad en aan vele muziekliefhebbers een paar genotvolle dagen bezorgd. BOXTEL. De bekende Van Oerle's Damasifabrieken en Weverijen alhier hebben 1.1. Zaterdag onder zeer groote blijken van belangstelling haar 75-jarig bestaan herdacht. ADVERTENTIëN. Voor tijdelijk gevraagd: EEN goede hand schrijvende. Brieven met opgaaf van leef tijd en referentiën aan het bureau van dit blad, onder no. der advertentie. 35581 DUETTEN. J. H. Duivelaar, Steenbergen, Sax. Sopraan, en A. W. Duivelaar. Steen bergen, Bariton, Duo de Concert, L. Canivez, 2e afd. 103 p 3e pr. ftranflt Zonneglans enDennen^euj*in Huis KWARTETTEN. Geachte toehoorderss Zoo afin we dan weder, behoudens de laatste uitspraak der Jury, die aanstonds volgen zal aan liet einde van dit zoo voor treffelijk geslaagd concours gekomen. Als verstandige, practische menschen willen wij nu ook eens een korte balans over deze twee dagen opmaken. Slaan wij, by wijze van uitzondering, allereerst een blik op de cre ditzijde, dan constateeren wij al direct de reuzen vorderingen, die ook de instrumentale muziek in den laatsten tijd gemaakt heeft en hoe, van de zijde der dillettanten wel eens spottenderwijze de Zondag-ruiters der kunst genoemd, er ernstig naar gestreefd wordt, door spel en voordracht het artistie ke steeds meer nabij te komen. Onnoodi^ te zeggen, hoezeer wij ons over dien bestendi gen groei en bloei der toonkunst verheugen en vurig hopen, dat de lijn ook in de toe komst steeds verder doorgetrokken zal wor den. Over de posten op de débetz-ijde willen wij liever niet persoonlijk uitweiden; de candidaten vinden die vermeld in de hun ver strekte rapporten der Jury. Welnu, mijne Heeren. aanvaard ze met een goed en dankbaar hart, gedachtig aan de woorden„Een vriend, die mij m'n fou ten toont, heeft ,op mijn hart een groot ver mogen". En de Jury-leden zijn uwe Vrien den. uwe beste en meest oprechte Vrienden tevens en zulks uit den aard der zaak zelve. Immets, in het rijk der tonen, waarin zij. door eene bijzondere begaafdheid en beschik king van boven, met zooveel succes een scepter zwaaien, zien zij ook U gaarne al lengs hooger stijgen en is het hun vurigste wensch ook uit eenmaal een knap dillet- tant, zoo mogelijk zelfs een kunstenaar, een artist te zien groeien. De muziek echter, door U als edele en veredelde ontspanning be oefend, is voor hen een doel, een levenstaak, een voorwerp van aanhoudende studie en zorgen. Vandaar, dat hun horizon zooveel ruimer, hun wetenschap zooveel breeder en dieper, hun blik zooveel scherper, hun oor deel zooveel juister is, en bijgevolg hun uit spraak als de waarheid nabij komende, met een gerust hart aanvaard kan worden en zulks te eerder, wijl hun eerlijkheid en strik-^ te rechtvaardigheid boven eiken twijfel en' verdenking verheven mag heeten. Secretaris van de „Volharding", wanneer gij U straks zult nederzetten om in uwe annalen de geschiedenis van dit concours te schrijven, kies ^dan een fijn besneden pen. den mooist kleurigen inkt en zorg er voor, dat elke bladzijde verlucht, d.w.z. versierd worde met ee nprachtlgen bloemenkrans, het succes dezer dagen waardig. En gij, inwoners van Drunen, die in den omtrek, dus ook in ons Waalwijk, ten allen tijde bekend hebt gestaan als menschen met een flinke loyale levensopvatting, wars van enghartigheid en klein gedoe, steunt Uwe muziekgezelschappen, steunt dus ook en vooral de „Volharding", die zooveel voor uwe Gemeente reeds gedaan heeft en nog doen wil. Duldt niet. dat het vuur, hier brandend op het outer der kunst, door ge brek aan moreelen en finantieelen steun, du<? door uwe schuld, ooit verkillen of uitdooven zou, doch werpt getrouw en met een blij hart Uwe wierookkorrels en offers in de Urne, opdat uwe Harmonie op den ingeslagen weg kan blijven voortmarcheeren. Gy en de uwen zult daarvan, onder den vorm van veredelde vermaken en fynere beschaving, steeds de beste en duurzaamste vruchten plukken. Reeds bekroonde en nog te bekronen muzi kanten en gy jeugdige, kranige pianist, hoe zal ik U naar waarde en verdiensten hul digen Met bewondering, met eerbied zelfs, heb ik vaak naar U opgezien, waarby my voortdurend in de ooren klonken de woor den van den konfug-harpeuaar en profeet, waar hy, de grootheid van den menscli bezingende in extase uitroept: „Gy ,IIeer, gaaft hem een ziel, waar uw licht in weer kaatst, Gy doet hem met d'eerekroon pry* ken Ja, met d' eerekroon pryken, want ook voor de instrumentale muziek, evengoed als voor de vocale, is de onsterfeiykheid weggelegd. Immers in de etherische gewesten klonken reeds de gouden harpen cyinhalen, nog vóór „het worde licht", over den chaos was uit gesproken. En op den dag der verschrikking, wanneer alle leven van de aarde voor korter of langer tyd we weten het niet weg gevaagd zal zyn, zal het „tuba mirum spar- gens ronum", het bazuingeschal over de graven weerklinken om de dooden ten leven en oordeel op te roepen. Riyft dus, muzikanten, uwe roeping ge trouw indachtig. Door uw handwerk, uw ambacht, beroep of bedrfif, zyt gy nuttige leden der Maatschappy. door uwe kunst ech ter pionieren der beschaving, licht, warmte en gloed uitstralende fakkels op den donke ren weg des tevens. Doch ook gy. toehoorders van heinde en verre gekomen, om deze byeenkomst met uwe tegenwoordigheid te vereeren, moogt aanspraak op onzen dank en lmlde maken. Door uwe belangstelling, uwe voorlieehlige houding, bet geestdriftig applaus, waarin gy niet alleen vrienden, kennissen en medele den. maar allen, zondek onderscheid liet (loeien, hebt ook gy verhoogden luister aan dezen nat ionalen wedstrfjd bijgezet. En ten slotte breng ik ook gaarne zelf myn oprechten dank aan het Bestuur en werkende leden der Harmonie, alsmede ann Vriend Gerrit e.m.a., voor do harteiyke ont vangst my ook deze (lagen weer bereid. Groeie en bloeie de Volharding tot in lengte van dagen en geve de Hemel, dat wy allen danrvan nog lang de levende getuigen mogen zyn. Ik roep T' allen daarom niet toe: Vaar wel. maartot Weder ziens

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 3