DE ECHO VAN HET ZUIDEN ST. NICOLAAS. 3 vragen op te lossen. ZATERDAG 21 NOVEMBER ZATERDAG 28 NOVEMBER No. 94. Woensdag 25 November 1925 TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 24 November 1925. Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 26 Nov. St. Nicolaas. Op uitnoodigirig van het bestuur van „Waalwijks Belang" zal St. Nico- laas a s. Zaterdag onze gemeente bezoeken. Zijn bezoek heeft vooral een liefdadig doel. Hij zal des middags ten half drie per trein arriveeren en in de wacht kamer ontvangen worden door 't be stuur van W B. Na ontvangst zal St, Nicolaas buiten verschijnen en direct z'n gereedstaand feestelijk opgetuigd paard bestijgen. De harmonie „St. Crispijn", die St Nicolaas op z'n rondrit zal verge zellen, zal bij 't verschijnen van Z H. een fanfore aanheffén Waar het bezoek van St Nicolaas ten doel heeft de armen in staat te stellen een gezellig Sinterklaasfeest te vieren, zal door de heeren van de vereeniging „Eerste Hulp bij Onge lukken", die zich bereidwillig beschik baar stelden, tegelijk langs de huizen worden gecollecteerd; andere heeren zulien pakjes in ontvangst nemen met nieuwe of oude kleeren, nieuw of oud speelgoed enz. en een en ander opbergen in een vrachtwagen, die den stoet volgt. Het publiek wordt beleefd, doch dringend verzocht een en ander gereed te hebben, zoodat de collectanten enz. steeds door kunnen gaan en de stoet geen aanhoudende i opstropping ondervindt. Een dames-comité zal de goederen sorteeren en de gelden naar beste weten aan geschenken besteden, in pakjes verdeelen en dan in overleg met St. Elisabeth. St. Vincentius Diaconie en Armbestuur, die huis houdens gedenken, die' het 't hardste noodig hebben. Ook kunnen ook andere huishoudens hiervoor nog in aanmerking komen leder kijke z'n kleerkast, speelgoed kast en beurs eens goed na en geve naar vermogen. Den Arme gegeven, is Gode geleend. De route is vastgesteld als volgt: Burgemeester v. d. K'okkenlaan, St. Anloniusstraat, St Crispijnstraat (zoo mogelijk!) Parallelweg. Putstraat Hoek, Nieuwstraat, Grootestraat Stationsstraat, Mr van Coothstraat, Haven en ontbinding aan 't Gemeente huis. Reclame-week. Wij hebben in vorige nummers reeds medegedeeld, dat de deelname aan de reclame-w.eek zeer groot is. Dat zal blijken uit t groot aantal prijzen, dat door verschillende winke liers voor den zeer leuken linten wedstrijd wordt uitgeloofd. We laten ze hier volgen M. v. d. Hammen, een stopappa raat „Pfaff", Jos. de Folter, een dames- tasch, Ch. Philepart, een kihderjas, Singer Maatschappij, een electricche naaimachinelamp, J. Hamburg, een reisnesecaire, Chr. Klerks, een eikenh wandkast, 2 dito schilderijen, N. van Dongen, een Fransche bloemenvaas, De Rooij, een bewerkte peperkoek, N. Baan, een nieuwmodel zaklantaarn, C. Jacobs, een gramafoonplaat, André van Hilst, een luxe doos marsepain, Wed. B. G. Speekenbrink (Haven), doos fondants, Possimus, een Een vorige maal is onze St Nicolaaswedstrijd uitstekend geslaagd, er was groote deelname en ons doel dat de speciale aandacht aan de advertenties moest worden besteed, is volkomen geslaagd. In elk opzicht bleek dat er belangstelling bestond en daarom gaan wij dit jaar weer zoo'n wedstrijd organiseeren. a. Men moet raden hoelang de oplage van ons blad van dien datum is. Men legt de bladen aan de kortste zijde aan elkaar, b v drie bladen zijn langM. de oplaag isdus Meter is de lengte der geheele oplaag. Indien men den afstand weet uit te drukken bijv. van Waalwijk totis natuurlijk zeer aardig. b. Hoeveel meter hoog is de geheele oplaag van dit nummer, de couranten geheel gevouwen, zooals men ze thuis ontvangt, dus gevouwen en wel. Het blad is dikmM., de geheele oplaag isdusmM isMeter hoog. Heel eenvoudig als men maar juist onze oplaag weet te schatten. c. Hoeveel advertenties, reclames, groot en klein in het geheele nummer van dien dag voorkomen, alles meegerekend. (als 14 November) maar natuurlijk een andere zin. Er zijn dus in totaal 5 vragen te beantwoorden. Voor dezen wedstrijd loven wij een 20-tal prijzen uit, bestaande uit mooie St. Nicolaas-Cadeaux, gekocht naar den aard en leeftijd van prijswinster of winner. Degene die de vragen 't be^t beantwoordt krijgt natuurlijk de meest waardevolle prijs en zoo vervolgens. De beoordeeling van een en ander wordt geheel overgelaten aan onze administratie. Iedereen kan en moet deelnemen, men schrijft z n antwoorden duidelijk met naam en juist adres op een stuk papier en stoppe dat in de bus. die Maandag 30 November volgende op den laatsten datum in de vestibule van ons bureau is geplaatst, ot oe- zorge het op ons kantoor per gelegenheids per post of anderszins. De uitsla? wordt bekend gemaakt in de advertentie-rubriek van het nummer van Woensdag 2 December, welk nummer de attentie dus zeer verdient en voor den winkelier van groot belang is. De cadeaux worden tijdig voor St. Nicolaas thuis bezorgd. DE ADMINISTRATIE. te noemen, we noemen de Rondezang, Dans- en zingkoor, het kerkkoor e.a. Genotvol in elk opzicht," zoowel in zang. als spel en dans. De Waalwijksche Symphonie, die thans voor de eerste maal de begelei ding van dergelijk werk in handen had. heeft zich op meer dan ver dienstelijke wijze van die taak ge kweten. Men ziet hier wat ijver, goede is eene strikt godsdienstige vereeni ging. maar het valt niet te ontkennen en niet te onderschatten, van welk een weldadigen invloed zij geweest is op de levensopvatting van vele jonge mannen en meerderen op rijperen leeftijd, waardoor ontegenzeggelijk voor de plaats en hare inwoners veel goeds door deze corporatie in den loop der tijden is geschapen, vooral een bekleede stoel, Verster-Dupuesnoy, een doos met zes verschillende pijpen, Versteijnen, 1 flesch champagne, Louis van Well, een tafelkleed, J. van Well, een heeren of damesparapluie, H. Kolsteren-Lagarde, een tabakspijp, G. v. d. Wiel, een flesch odeur, Maaijwee, een kisje sigaren, I. van Leeuwen- Frijda, een beeld, Pulles-Heesbeen, een doos bonbons, F. van Bladel, een kabouter, I. C. Mortier, een petroleumkachel, J. van Erp, een flesch Eau de Cologne, C. Marks, een wandkoffiemolen, Jan Marks, kabouter met bak, P. Dekkers, een paar geslepen deurplaten, J. Hom bergen, een reisnesecaire, Orie-Du- moulin, een doos bonbons, Dorus v. d. Zande, een zijden sjaal, Fa. Wed. Th. C. Pulles, een doos sigaren, Mej. D. Veldhoven, een doos sigaren, Pulles-Aarts, een doos Droste, A. G. Speekenbrink, een doos borstplaat, C. v. d. Ven, een flesch grenadine, C. Oudkerk, Portret met lijst, Wed. v. d. Broek-v. Ree, een pijp, Löwenthal, 4 gramafoonplaten, H. de Ruijter- Moonen, een paar winterpantoffels, J. Simons, een scheermes, Erdal- fabrieken, een doos met 12 doozen Péli Wrijfwas, J. C. v. Eijckelenburg, een vulpenhouder PSwan", E. M. Dekkers, 8 stuks allm. kinderspeel- goedpannen, Mertens, een theeblad, Fa. Wed, Rievers, een klokje, Jos. Knepfle, een peperkoek, Jos. v. d. Lee, 6 flesschen Ranja, Jac Sars, een doos Droste pastilles, P. Prommelen een pijp.Goutière een peperkoek.Fa.Chr.de Kort, luxe pantoffels, W. Sikkers, schrijf- garnituren, W. v. d. Heijden, een kleerborstel met hanger, Coöperatie „Samenwerking", een flesch advocaat, G. Pullens, een konijn. Rest a.s. Zat. Aangaande bovengenoemden wed strijd der winkeliers kunnen wij 't volgende mededeelen. Het bestuur van „Waalwijks Belang" laat bij de deelnemende winkeliers (kenbaar aan een groote kaart waarop Reclame week) een willekeurig stuk lint brengen (beschikbaar gesteld door den neer Louis van Adelberg De winkeliers leggen daarvan in of vlechten door hun étalage een willekeurig stuk, bv.6M. 30, 5 M. 10 enz. Zij geven in gesloten envelop aan 't secretariaat van W B. op hoeveel zij daarvan juisl gebruikt hebben. Deze enveloppe worden niet geopend dan op den avond van den uitslag van den wedstrijd. Dan worden ze door het bestuur van W. B. in tegenwoordigheid van 't Comité der winkeliers en 't publiek geopend en saamgeteld, dus dan eerst weet men de juiste lengte Dit zal zooals voorloopig is bepaald in Musis Sacrum geschieden, waar dan ook de prijzen geëtaleerd zijn, op Dinsdag 8 December a.s. Degenen die aan den wedstrijd deel nemen, dus de raders naar 't lint, kunnen bij eiken deelnemenden win kelier een bon krijgen, waarop ze hun getal met duidelijken naam en adres moeten invullen Deze bon kan in de bus van het Gemeentehuis worden gestopt. Men zij op zijn hoede, niet te trachten, twee of meermalen in te zenden, daar men dan geheel van den wedstrijd wordt uitgesloten. De bus wordt Zondagavond 6 Dec. gesloten, 's Maandags wordt tot nazien en sorteeren overgegaan door 't bestuur van W. B. en Dinsdagavond de uitslag bekend gemaakt Wij vertrouwen dat allen zoowel in als buiten de gemeente aan dezen leuken wedstrijd zullen mededoen zeker nu zooveel en zulk een prachtige prijzen zijn beschikbaar gesteld, welke zooals reeds eerder Is berichi, zullen worden geëtaleerd bij de Phaff- en Singer - Maatschappij. Rose Marie. Toen wij na de slot-repetitie van Rose Marie vorige week schreven dat dergelijke opvoeringen door T.A.V.E.N.U. meer en meer. een evenement gingen worden, hadden wij toch niet vermoed, dat het gezel schap, alsook 't publiek van Waalwijk en de verre omgeving, op zóó écla tante wijze onze raeening zouden komen bevestigen. Beide avonden een tjokvolle zaal, een belangstelling van meer dan 1000 personen op twee avonden eenerzijds en anderzijds een uitstekende vertol king van het mooie zangspel in 3 bedrijven van Sam Vlesstng „Rose Marie", dit alles geeft volop reden om -van eene gebeurtenis te spreken. En het is een groote verdienste van den heer Sars, dat hij opnieuw dit groote werk heeft aangedurfd en ditmaal zelfs geheel met Waalwijksche krachten, de koren, de solisien, de ballets en niet in 't minst de begelei ding. Wij spreken hier van een bij- vermogen. Is het voor deze vereeni ging eene groote voldoening, niet minder achten wij zulks voor onze plaats van groote beteekenis. Wij hebben hulde gebracht aan solisten, koor, orkest, maar de groot ste verdienste komt hun bescheiden directeur den heer Jac. Sars toe. Wij behoeven hier niet te herhalen wat een tijd, moeite, enz. dit alles kost, wat een opofferingen hij zich daar voor moet getroosten. Dat hij dit allts er gaarne voor over heeft, bewijst z'n groote liefde voor de muzikale kunst, voor z'n vereeniging, voor de bevor dering der vocale kunst in onze gemeente, voor de bevordering van den naam van Waalwijk speciaal op dit terrein, waardoor ook een groot Waalwijks belang wordt gediend en waarvoor wij hem hartelijk hulde en dank brengen. Terecht-werd hij. na de dames solisten met een bouquet met een prachtigen lauwerkrans ge huldigd. Wij mogen ten slotte wel eens openlijk een woord van lof brengen aan den al te bescheiden regisseur den heer Franken. Als men de actie in 't geheele zangspel ziet, dan komt men tot de conclusie dat hem een groot deel van het succes toekomt, dat hij werkelijk met z'n regie groote resultaten heeft bereikt Ook het mooie, ruime tooneel. de artistieke verlichting, de uitnemende decors van deze thans werkelijk flinke concert- en tooneel- zaal hebben niet weinig tot het wel slagen dezer avonden bijgedragen. De eerste Winteruitvoéring der R. K. Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" Zondagavond gegeven, is wederom een groot succes geweest voor deze actieve vereeniging. Niet alleen dat de groote zaal van het Patronaatsgebouw stampvol was, maar zondere prestatie, die T.A.V.E.N.U., I ook het gebodene viel ongemeen in t Waalwijks Symphonie-orkest, maar den smaak en het publiek was dan ten zijn bereikt. Over 't geheel genomen was de (M. Mertens en M. Th. Burmanje. Zoowel zingen als z'n acteeren betreft stond hij werkelijk op een hoog plan. Z'n bijzonder mooi bariton-geluid, z'n meer dan gewone actie gaven hem als het ware 't voorrecht direct uit te blinken, en z'n medewerking aan dit zangspel heeft werkelijk tot het welslagen zeer veel bijgedragen Wij gelooven dat de heer Burmanje èn voor T.A.V.E.N.U., èn voor de Liederlafel eene goede aanwinst is. Wij zeiden aan 't begin dat we niet critisch zouden zijn, daarom zullen we dat thans ook nalaten, hoewel een rol speciaal daar aanleiding toegaf. De koren waren als altijd schitterend leiding en degelijke aanhoudende studie op het gebied van 't godsdienstig leven, I - - 1 maar ook op het maatschappelijke terrein, waar hier wordt gepoogd mannen te kweeken die godsdienstig, ordelievend en daardoor steunpilaren van kerk en staat zijn. Wij bieden directeur, prefecten en leden bij dit heugelijk jubileum onze beste wetischen voor den Inwendigen en uitwendigen groei en bloei der Waalwijksche afdeeling der aarts broederschap der H. Familie, speciaal de zes diamanten jubilarissen de heerenJohannes van Bokhoven, Wilhelmus van Breugel, Nicolaas Maaijwee, Adrianus Pennings. Gerar- dus van de Ven, Adrianus Duquesnoy, de veteranen in den strijd voor deze goede zaak Ter dezer gelegenheid is uitgegeven een gedenkboekje der H. Famijie, door kapelaan Martens saamgesteld, dat een 40 tal interessante pagina's over de geschiedenis dezer instelling bevat, smaakvol op kunstdrukpapier uitge voerd, verlucht met foto's, een waardig souvenir vormt aan dit bijzonder gebeuren, naast de viering door een plechtig tridium voor de leden der H. Familie in onze nieuwe kerk. Wij zullen dit boekje gaarne in handen van zeer velen zien. Der H. Familie met haar ijverigen directeur en prefecten korps, die in betrekkelijk korten tijd het ledental zeer aanmerkelijk hebben opgevoerd, onze beste wenschen op heden en voor de toekomst. Wij vestigen er nog even de aandacht op, dat de 3e cursus avond ditmaal heden (Woensdag) avond ten VU uur gegeven wordt, inplaats van Donderdag; dit met het oog op het triduum der H. Familie, dat heden begint. Hedenavond viert het Zangkoor van „St. Jan Baptist" zijn jaarlijksch Cecilia-feest in Hotel Verwiel. Bij deze gelegenheid zal tevens het heugelijke feit herdacht worden, dat de heeren Jan Trimbach en Adrianus van der Ven, 25 jaar lid zijn van het koor. Op Zondag 29 November zal in de zaal der R.K. Gildenbond te Waal wijk, een propaganda-vergadering wor den gehouden voor 't personeel Post, Telefoon en Telegrafie, tevens met Het uoel heel de Langstraat onder een afdeeling te brengen. Als spreker zal komen de bonds voorzitter de heer M. v. d. Broek. Het bestuur der afdeeling vertrouwt, dat al het R.K. P. en T.-personeel deze vergadering komen bezoeken en nie mand nog langer zal aarzelen zich aan te sluiten bij onzen bond St Petrus. In den grooten Nalionalen Solo's en Duetten-wedstrijd gehouden Zater dag 21 November in de zaal „de Hollandsche Tuin" te Bergen-op-Zoom en uitgeschreven door „de Vrienden kring", behaalde de heer H. van Engelen te Waalwijk den len prijs met 240 punten, de heer C. Didden, den 5en prijs met 166 punten. Zondagnacht ongeveer ruim 2 uur heeft de politie een inval gedaan in een pand gelegen in de Station straat en bewoond door den heer S. Eentge bezoekers werden aangetroffen. Tegen S., is proces verbaal opgemaakt, terwijl een aantal kruiken oude klaren en flesschen wijn in beslag werden genomen. Reeds lang werd S., verdacht een soort nachtkroeg met gokgelegen- heid er op na te houden. Naar wij vernemen is in een gisteren gehouden vergadering van de Vleeschkeuringscommissie besloten een oproeping te doen voor Directeur van het Vee- en Vleeschkeuringsbedrijf, zulks met het oog op het feit dat de heer de Jong met ingang vanl Janpart ontslag heeft genomen. De inrichting der ^tikkerij der Rijksvakschool onderging dezer dagen een werkelijke verbetering door een schenking der fa. Gebiüder Frank Pirmasens. Deze firma schonk haar en wel gratis een naaduitwrijfmachine. Het lastige uitwrijven met de hand komt hierdoor te vervallen en deze, wij mogen gerust zeggen toch reeds modelstikkerij is hierdoor nog vollediger ingericht. De machine is zeer mooi gebouwd en vervult haar functie werkelijk schit terend. - De druk kan geregeld worden al naargelang het materiaal, dat verwerkt wordt, hetgeen haar juist zoo waarde vol maakt. Op de tentoonstelling werden nog meerdere machines geschonken. Zoodra die aangekomen en in werking zijn, komen wij hierop nader terug. DRUNEN. Door het bestuur der vereeniging van de H. Elisabeth is verslag uitgebracht van den toestand en de werkzaamheden der vereeniging vanaf 1 Nov. 1924 tot 1 November 1925. Hieraan ontleenen wij het vol gende: De vereeniging telt 17 werkende leden, 13 Zelactricen 2 leden verpleeg sters. 24 weldoeners en 204 eereleden. Aantal verschillende personen of ook Waalwijk tot eere strekt. Was ook niet karig met zijn applaus. Het dan alles volmaakt of zonder fouten. I was ook inderdaad een mooi, afwisse Volstrekt niet, maar wie kan dat van lend programma, dat zeer keurig en uitsluitend dilettanten verwachtenvlot werd afgewerkt De verschillende kunnen wij ons geheel vereenigen oefeningen der gymnasten toonden met de bezetting der rollen, evenmin, reeds duidelijk den invloed der nieuwe, maar wij herhalen hier met klem de bekwame leiding van den heer L. v. woorden, die we den laatsten tijd Diunen. Naast opmarsch en vrije- en meermalen bezigden „waar zooveel orde-oefeningen, gaven zij aan de goeds geboden wordt, zwijgt de cri-1 brug verschillende keurige oefeningen, tiek". Want werkelijk buiten de groote die afwisselend veel behendigheid, waardeering die men hebben moet kracht en beheersching vereischten. voor de reuzen-ambitie en werkkracht en het slot was een prachtig ge- van directeur, koor en begeleiding, vormde pyramide. Een en ander ont om maanden en maanden, schier j0kte telkens een daverend applaus, avond aan avond te repeteeren, zal Ook de aspiranten, die ditmaal voor men bewondering voelen voor de het eerst in een uivoering meewerkten, resultaten die hier in tal van opzich- oogstten bij elk optreden veel succes met hun werkelijk aardige oefeningen Met het engageeren van het Operette rolverdeeling zeer goed, de eene I gezelschap „Entre Nous" uit Drunen, acteur of actrice muntte uit door spel. oleek de gymnastiekvereniging een de ander door zang en stem. Wij zeer goede keus gedaan te hebben kunnen natuurlijk niet alle mede- Dit gezelschap heeft een zeer groot spelenden gaan vernoemen, maar aandeel in het succes van dezen avond mogen een uitzondering maken voor gehad Het publiek heeft onbedaarlijk de hoofdpersonen, of voor degenen gelachen met de oer komische scènes, die o.i. op bijzondere wijze uitmunt- het heeft genoten van 't keurig spel tenWe noemen Rose Marie, in de en den zeer fraaien zang dezer dikt eerste uitvoering Jo. Mulders Sars en tanten. Zij hebben ieders verwachting in de tweede A Verdurmen-Botermans. ver overtroffen vooral waar men hier Zij hadden het reuzenwerk van den z00 van zang houdt vielen hunne duo's avond en hebben zich op uitstekende en terzetten zeer in den smaak. Zij. wijze, niet in 't minst door uitstekend hebben een uitstekenden indruk achter spel, van hare moeilijke taak gekweten gelaten. De piano-begeleiding door Niet minder verdienstelijk, zoowel wat den heer Joh. Vissers was zooals stem als actie betreft, was Trinette, gewoonlijk zeer correct. Alles bijeen vriendin van Rose Marie, Zondag was het een genotvolle avond, waar- Dina Slaats en Maandag Anna Fran over het publiek zich uitermate vol- sen, werkelijk een paar krachten van daan toonde. De Gymnastiekvereeni- den eersten rang. Tegelijk willen we gjng „Kunst en Kracht", die zich nu hier mej. Slaats in een andere rol eenmaal in een algemeene sympathie speciaal vernoemen, nl. als de solo danseres in het zoo keurig uitgevoerde ballethet was werkelijk buitengewoon en de solo dans werd met zuik een bijzondere charme en gratie uitgevoerd, dat deze beslist aan 't slagen van verheugen mag, heeft weer alle eer van haar werk. De Directeur Generaal der Poste rijen en Telegrafie vestigt de aandacht op de uitgifte van de bij het wereld- werk een groot deel heelt gehad, postverdrag van Stockholm vastgestelde 7 WP 7Piden was het geheele identiteitskaarten, welke hier te lande ballet uitnemend, waarvoor den danse bij aa"vr^8 met b«gevoeg^ jotogra e ressen en dansers en niet minder den (afmetingen plm. 5 bij 6 cM verkrt g heer Landmeter een woord van hulde baarm.n Qe prijs be. Vader Martin (Antoon Kooien en draagt (040 De los Knepflé) lieten zich ook weer van vastgesteld op 3 jaar. Het gebruiK hun uitstekende zijde kennen en vol- van deze kaarten in binnen- en u - brachten hun meer bescheiden rol op land wordt in net bizon er zeer verdienstelijke wijze. Mede de volen. held van den avond, al was het niet Zondag 11. hield de R K. bteen- direct in een der hoofdrollen, was kolen-lnkoop-vereeniging hare jaar- Frans, de zoon van Vrouw Trincard lijksche algem. vergadering, welke Kooien), wat z'n matig was bezocht. Door den Secretaris en Penningmeester werden de ver slagen uitgebracht, welke de goed keuring der vergadering droegen. Als controleur werd gekozen de heer A. van Drunen-van Es. De te veel betaalde contributie zal uitgekeerd worden op Dinsdag 1 December as. in den Gildenbond. H. Familie. De H. Familie in onze gemeente (parochies St. Jan en St. Antonius en vroeger ook O.L Vr. Onbevl Ontv.). her denkt dezer dagen haar zestig jarig bestaan en 't past met een enkel woord dit diamanten jubileum te memoreeren. De H. Familie weliswaar

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5