huishoudens ondersteund of geholpen 27, versterkende middelen verstrekt aan 20, kleeding en dekking aan 10, behoorlijke ligging en slaapgelegenheid aan 13, luiermanden aan 5, aantal uitgegeven bons 169. Uitgedeeld werden 24 bedlakens 13 hemden 4 bedden met toebe- hooren voor volwassenen 3 nacht jakken 7 dekens 4 kussensloo- pen 49 stukken gerookt vleesch 20 luiers. Uitgaven: aan melk f200.13, aan eieren f47 04, aan vleesch f 172 87 aan ellenwaar f 155.08, aan verschil lende uitg. f 41.50, tezamen f617 62 De inkomsten bedroegen f635.43 alzoo een batig saldo van f 17.81. Ofschoon de gewone inkomsten niet vermeerderden en de uitgaven we gens slapte in de bedrijven steeds hooger werden, was de toestand der kas, dank zij de tusschenkomst en milde bijdrage eener weldoenster en de legaten bij overlijden van Mej de Wed. van Herpt, Mejuffrouw Pijnen borg en Mej. de Wed. Veltman aan de St. Elisabethsvereeniging geschonken gunstig te noemen. Dankend voor den steun aan de vereeniging in het afgeloopen jaar en in goed vertrouwen op Gods zegen hoopt het bestuur dat ook in de toe komst nog veel zal kunnen bereikt worden tot leeniging van den nood in menig arm gezin. Daarom doet het bestuur ook thans een beroep op de milddadigheid en Christelijke Charitas van Drunens katholieken. Ook al moet er veel gegeven worden voor andere liefdadige doeleinden, den nood te lenigen van de noodlijdenden in eigen omgeving, vraagt toch zeker eene eerste zorg. Alleen dan wanneer de katho lieken van Drunen naar best vermogen door hunne giften meehelpen zal het aan de St. Elisabethsvereeniging gege ven zijn, in vereeniging met de zoo heilzaam werkende vereeniging „Hei Wit-Gele Kruis", die zorgt voor ver pleging, door verstrekking van ver sterkende middelen, kleeding en dek king. den allergrootsten nood van zieken en arme moeders en kinderen te kunnen opheffen. Tot besluit bracht het bestuur der St. Elisabethsvereeniging zijn hartelij ker! dank aan de Eerw. Zusters—ver pleegsters, voor hare nooit genoeg te waardeeren toewijding en deskundige hulp, aan de dames Zelactricen voor haar volhardenden ijver en de eerele den voor hunne groote milddadigheid Moge Gods rijken zegen het loon zijn voor aller belanglooze medewer king en het welslagen van dit liefde werk. In de Maandagavond gehouden vergadering van de St. Lambertusver- eeniging, (Begrafenisfonds) werd verslag uitgebracht over het boekjaar 1 Nov. 1924 1 Nov. 1925 Bedroeg het bezit der vereeniging op 1 Nov. 1924 f8359,12, op 1 Nov. 1925 was dit gestegen tot f9744,24 alzoo een vermeerdering van f 1385,12, hoofdzakelijk tengevolge de stijging der waarde van effecten. In het afgeloopen jaar stierven 6 volwassenen en 2 kinderen. Hetledental bedraagt, 701. Aangezien wijziging der Statuten noodzakelijk was, werd door het bestuur een concept aangeboden, wat wordt goedgekeurd. Voorstel om dit jaar 2 maal 14 dagen vrij te geven^van contributie-betaling, wordt goedgekeurd. Voor het bedrag der boeten, wegens het niet bijwonen der jaarvergadering, zullen H. H. Missen worden gelezen. Bij het correspondentschap der werkeloosheidverzekering en Arbeids bemiddeling, staan 25 werkelooze Lederbewerkers ais werkzoekenden ingeschreven. Dinsdagavond gaf de Tooneelclub der Maria vereeniging een welgeslaagde uitvoering voor vrouwen en meisjes. Opgevoerd werd het oorspronkelijk familiedrama met zang in drie bedrij ven, «Langs Wispelwegen". De rollen, ingestudeerd onder de bekwame leiding van den Weleerw. heer kapelaan de Vogt, werden zon der uitzondering meesterlijk vertolkt, tooneel en costumes waren prachtig verzorgd; de zang werd verdienstelijk uitgevoerd. Daarna kregen we het blijspel in 1 bedrijf: „De mislukte speculatie", dat eveneens voortreffelijk van stapel liep, en de lachspieren der honderden toe hoorders voortdurend in beweging bracht. Er is dan ook volop genoten, zooals wij dat van deze vereeniging steeds ge woon zijn, en allen keerden welvoldaan huiswaarts, in de hoop, dat ons spoe dig weer zulk een genotvollen avond zal gegeven worden. ELSHOUT. Zondagavond gaf de Damestooneelclub alhier, in de zaal der J'ongenscongregatie eene tooneel- voors telling niet medewerking van fanfare en liedertafel. l)e WelEerw. lieer Willenise riep, als geestelijk leider, den bezoekers, die in grooteu getale waren opgekomen - de zaal was tjokvol een hartelijk welkom toe en wenschte hen een genotvollen avond, welke wensch dan ook ten volle ver wezenlijkt werd. Nadat de fanfare eenige nummers ten beste had gegeven, werd opge voerd „De les van het leven", tooneel- spel in twee bedrijven, door v. d. San- de- Dit zich in betere kringen afwikke lende tendenzstukje, kenmerkte zich door beschaafd spel van de executan ten. Mooi, individueel spel 3 e ver den de dames, die de rollen van Mevr. Bou- waarts, haar dochter en stiefdochter en tante Constance vertolkten- Mevrouw Bouwaarts, de onbezorg de, in weelde levende moeder, die dit ook van hare dochters eischte, gaf voornaam spel; haar stiefdochter Me- lia, was de voor het algemeen welzijn en speciaal voor de R.K. Yrouwenbe- wleging, feicli föpo flier en dei, correcte vrouw, terwijl Jeanne zich ontpopte als het vol dartelenden levenslust tin telende mondaine meisje; tante Cor nelia was een kostelijke Indische „nouveau riche", terwijl mevrouw Hofman in dictie en mimiek de would- be voorname dame heel aardig weer gaf trouwens werd door allen in dit stukje met zichtbare toewijding en entrain geacteerd. Hierop werden door de 1 ieder tafel op verdienstelijke wijze een paar zang nummers ten gehoore gebracht, waar na een oorspronkelijk blijspel in 3 be drijven door Reider voor het voetlicht kwam, getiteld „de familie Schel- visch", een blijspelletje vol Jordaan- leven, waarin het plat-Amsterdamsch dialect, hoewel niet volkpmen, toch knap werd geïnmiteerd en de geestige situaties een onbedaarlijk lachsucces hadden. Mie Schelvisch deed werkelijk haar naam eer aan en typeerde, substanti eel als zij voor deze rol is aangewezen, de visehvrouw. Zij maakte er de popu laire figuur van, vol uitbeeldings kracht, zooals wij dat van haar ge wend zijn. Haar dochter Neel, was ook nu weer de. voor deze rol geknipte per soonlijkheid, vol zwier en gratie en in haar extase, als verloofde van den Jeune-premier, onweerstaanbaar. Trui, Xeel's zuster, was weer onbe taalbaar in haar ongekunstelde sans- gêne. ook deze rol kon in geen hetere handen gegeven zijn, terwijl Na, de groentenvrouw, als tragi-komische fi guur het hare er toe bijbracht, het kwartet aan Mie's koffietafel te vol tooien. Dok het nuffig-aesthetisch ge doe van tante Olympia verwekte niet weinig hilariteit. Het zou te la hg worden om de pres taties van alle medewerksters hier in den breede te omschrijven; met toe wijding is door allen gespeeld; allen waren in hunne rollen ingeleefd en de den hierdoor dan ook deze uitvoering volkomen slagen- Den regisseur komt een woord van lof toe voor de verzorgde mis-en-scène en grime. Het talrijke publiek de zaal was méér dan gevuld was zeker een be wijs, dat de Damestooneelclub groote sympathie in Elshout en omgeving ge niet. Dat zij ons spoedig weder met haar leerrijk en opbeurend spel ver gasten. is zeker aller wensch. CAPELLE. Vorige week Vrijdag en Zaterdag werd op liet voormalig raad huis alhier, de door den te dezer plaat se bestaanden dameskrans georgani- seerden bazar gehouden ten bate der afdeel ing Sprang-Capelle van het Groene Kruis, die in alle opzichten geslaagd mag heeten. De opening van dezen bazar had j.l. Donderdagavond half acht, in tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden plaats door. den Edelachtbaren heer Meijer, Burgemeester der gemeente Sprang-Capelle,- die in welgekozen Avoorden de dames van den krans dank bracht voor het mooie werk, dat zij in het belang van het Groene Kruis verrichten en hij hoopte dat deze ba zar e\-engoed mocht slagen als die van 1923. Namens den dameskrans bedankte mej. N. Treffers, presidente der ver- eeniging, in hartelijke bewoordingen den Burgemeester voor zijne bereid- Avilligheid om ook dezen bazar te ope nen. Hierna Avas gelegenheid om ver schillende stands te bezichtigen en het bleek, dat deze keurig verzorgd waren, in het bijzonder de thee- en koffiekamer van de firma Van Ra- vensAvaay uit Gorinchem- De talrijke verkoopsters bij de verschillende stands, maakten goede zaken, terwijl van de attracties, zooals vischspel, sjoelbak, geluksrad, grabbelton, e.a. een druk gebruik werd gemaakt. Ook Vrijdag en Zaterdag mocht de bazar zich in een druk bezoek verheugen, A'ooral in de avonduren Avas het on noemelijk druk, Zaterdagavond; zelfs zoo druk, dat men genoodzaakt was zoo nu en dan de deur te sluiten. Be- grijpelijkei-Avijze werden dan ook goe de zaken gemaakt, tenvijl den gehee- len tijd een prettige, gezellige stem ming in de zaal heerschte, waartoe ook de heer A. Cové met. zijn pathé foon niet weinig heeft bijgedragen. HoeAA'el nog geen officieele cijfers bekend zijn, gelooven we toch, afgaand op de bedragen Avelke wij reeds hoor den noemen, dat het totaal der ont vangsten een flink bedrag bedraagt en Ave nieenen, dat een Avoord van lof aan mej. X. Treffers en haren staf ;an medewerksters, op Avier initiatief deze bazar Aveder is georganiseerd, hier niet. misplaatst is en Ave hopen, dat zij nog vele malen dergelijke ba- organiseeren tot heil van Kruis-afd. van Sprang— zars mogen de Groene Ca pel le. Bij de j.l- Zondag gehouden ver kiezing van kerkeraadsleden in de Geref. Kerk alhier, Averden de lieeren H. Kerst en K. Alblas, respectievelijk als ouderling en diaken, herkozen. Terwijl de meisjesvereen. „U.K. K." a.s. Zondagavond vergadert ter bestudeering der Geref- beginselen en ahvaar mej. H. van Peer een onder werp zal inleiden „Van Sinai tot Ka- naiin", hoopt zij des Maandagsavonds d.a.v. het eerste jaarfeest in besloten kring te herdenken. Bij (Me gelegen heid zullen alle leden een voordracht ten beste geven. De onkosten worden door de leden zelf gedragen. Naar wij vernemen heeft mej. v. Ingen, teruggeschrikt voor de conse quentie van haar daad voor het niet opkomen ter stembus j.l-, de geëischte boete betaald. A.s. Donderdag des avonds 7 uur zal in het vergaderlokaal in de O. L. school Avèderom een buitengewone al- gemeene ledem-ergadering plaats heb ben van de Coöperatieve Boerenleen bank te dezer plaatse, tot vaststelling der statuten en huishoudelijk regle- derdag hun beslag niet krijgen AA-egens te AA'einig aanAvezige leden. A.s- Donderdag des nam. 23 uur zal in de consistoriekamer der Ned. Herv. gem. aan den Loonselien- dijk de herstemming plaats hebben voor de verkiezing van een notabel (tusschen de lieeren C. Paans en A. Spierings). WASPIK. Voor de tweede maal thans voor de honoraire leden en hunne dames, voerde „Entre nous" gister avond in de Harmoniezaal met een buitengewoon succès op. „De Wed. Hansen". De zaal was goed bezet. De zilveren jubilaris; de Heer P. van Don gen, werd thans gecomplimenteerd door den president der Harmonie den Heer B. van Schijndel terwijl hem door den president van „Entre Nous", den Heer G. Kamp, namens de vereeniging een vulpenhouder werd aangeboden. Na een hiervoor afgelegd examen werden de adspirant-leden van het R.K. Zangkoor, de Heeren W. de Glas, J. Kuijsters en L, Boom tot leden gepro moveerd. A.s. Donderdag zal in het Hotel De Ploeg" eene vergadering van in gezetenen worden gehouden ter be spreking van plannen tot het organi seeren van een festival in 1926. GEERTRUIDEXBERG. Door den R.K. Meisjesbond alhier, zal Donder dagavond een uitvoering gegeven Avor- clen in bet gebouw der R.K. Militaire vereeniging. Opgevoerd zal worden „Het NieiiAA-e Engeltje" en „Er is een nog zul- dubbeltje verloren", terwijl ook eenige gymnastische oefeningen len worden uitgevoerd. Zaterdagavond geeft liet perso neel der P.N.E.M. zijn eerste winter- nitvoering in hotel Santbergen- Na afloop zal er bal gebonden Avorden. Onze stadgenoot deGieer C. Bon- Avens, behaalde op liet Zondag 1.1. te Made gehouden humoristen-concours den eersten prijs met zeer eervolle ver melding der jury. Hij voerde op „Han nes bij de dorpsharmonie". Het is te hopen dat onze bekende humorist, bij gelegenheid zich ook hier weer eens zal laten liooren. De kleine M. zakte Vrijdagmid dag door het ijs in de vest. Na veel moeite Averd (le kleine, AA*elke juist tot aan z'n keel in 't Avater zat, Aveer op den kant gehaald en naar huis ge- brach. Andere Avaaghalzen kunnen zich dit tot voorbeeld nemen. Het gemeentelijk net van het electriciteitsbedrijf heeft Aveer een uit breiding ondergaan. Er is n-1. een hoofdkabel gelegd naar de scheeps- Averf der Gebrs. Nederhof. Alhier bestaan plannen tot het oprichten eener R.K. Zangvereeniging voor jongens. MADE. Het plaatselijk Oranje-co mité in deze gemeente is samengesteld uit (le A'olgeiule heeren: A. J. A. v. Gils, (burgemeester, Th. /Blijleveins, voorzitter Gemeentebelang, L. van Doormalen, Pastoor, J. W. Kennip- liaas, hoofd eener school, Th. J. Mud- de, Dominé, H. Ligtvoet, voorzitter R. K. "Werklieden vereeniging, .T. P. MeeuAven, gemeente-secretaris, H. v. Oosterhout, voorzitter R. K. Boeren bond, J. A. v. d. Veeken, secretaris Schuttevear. Er zullen dit jaar nog twee vee markten gehouden Avorden en wel op de Maandagen 7 en 21 Dec. a.s. Hel 3-jarig kindje vai,i P. Wei ten, "liep zijn moeder in de tuin na, kAvam ongelukkigerwijze door de glad heid te vallen en brak een been. Dr. Houpst verleende de eerste genees kundige hulp. Toen de arbeider P. Kooijman, Avonende Nieuwstr. Wijk A No. 18 al hier, des morgens naar het varkens hok ging. bleek dat het dier dood in het hok lag. Het bleek dat het. dier aan miltvuur gestorven was. Het ka daver is onder politie-toezicht ver brand. Verzekering d>ekt gedeeltelijk de schade. Tei'Avijl een 13-jarig schippers- knechtje, M. de W., verpleegd wordt in het ziekenhuis vanwege een gebro ken heen, viel zijn 8-jarig zusje giste ren door de gladheid van den Aveg, met het ongelukkige gevolg dat het meisje een arm brak. Dr. Klijn verleende ge neeskundige hulp. Vanwege Gedeputeerde Staten van Noordbrabant, wordt ter alge- meene kennis-gebracht, dat tegen be taling van ƒ0.371 verkrijgbaar is ge steld de begrooting der inkomsten en uitgaven dezer provincie, voor het dienstjaar 1926. Nader vernemen Ave dat het milt vuur zich onder (le A'arkens uitbreidt. Bij den caféhouder W. Rullens lag gistermorgen een varken (lood in het hok. Gedeeltelijk dekt verzekering de schade. Het kadaver is onder politie toezicht verbrand. De heer J. v. (1. Heuvel, aanne mer alhier, is over den kop van zijn stoomfiets gevallen, met liet. ongeluk kig gevolg, dat hij een hersenschud ding bekAvam. Hij is naar het Igna- tius-ziekenhuis te Breda overgebracht De sleepboot „Stad Gorinchem" is op hef Bergsche veld bij Drimmelen gezonken. De boot sloeg lek, doordat een achterhangend schip er tegen op botste. De opvarenden Averden gered. Bij de te Heusden gehouden aan besteding van grondwerk, waren dé aannemers E- de Wijs en Co. alhier laagste inschrijvers voor ƒ3342. DUSSEN. De Heer A. J. alhier had het ongeluk met zijner vingers tusschen een bietensnijder te geraken, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gewond. Zondag a.s. geeft de R.K. Dames- tooneelvereeniging alhier eene uitvoe ring voor dames. Opgevoerd zal worden Jeanne d'Ark. Volgende week zal de fanfare „Wilhelmina" eene uitvoering geven in de zalen van den Heer j. Leemans alhier. De schoolkinderen profiteeren reeds van het ijs en rijden al schaatsen, doch het volgende moge toch als een waarschuwing gelden. Bij het uitgaan der schoo zouden de kinderen weer eens spoedig gaan ijsloopen, doch op een gegeven moment brak het ijs en zakten er drie door, twee er van kwa men tusschen de ijsschollen terecht. Gelukkig was de Heer C. R uit Alm- kerk juist in de nabijheid welke zijn jas uittrok en zei dat wanneer hij wierp ze dezen vast moesten houden en kon zoo gelukkig op het droge brengen. Was R. niet er bij gekomen waren ze misschien wel verdronken. Dus weer eens een voorbeeld voor waaghalzen niet te vlug op het ijs te gaan. De knecht van den Landbouwer V, te Hank verkocht op de Maandag te Gorinchem gehouden paardenmarkt een paard, doch heeft er geen geld voor ontvangen. De politie zal deze zaak wel verder uitzoeken. Omstreeks 8 December zal alhier door Eerw. Patars een Tridium gehou den worden. Tevens zal dan de op dracht en H. Familie plaats hebbeur In een vorige spoedeischende Raadsvergadering is door B. en W. hulde en dank gebracht aan den ZeerEerw. heer Willaerts, Pastoor te Hank, alsook aan den WelEd. Zeergel. heer Dr. B. G. de Groot voor de krachtdadige hulp verleend bij het uitbreken der typhus. Deze heeren hebben dan ook dag en nacht ruste loos meegewerkt ter voorkoming van nog verdere verspreiding dezer ziekte. Een woord van dank is dan ook hier zeker niet misplaatst. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 24 Nov. 1925. De werkman B. uit Heesbeen wondde zijn linkerhand zoo met een amarilsteen, dat de hulp moest worden ingeroepen van Dr. A., die hem voor- loopig verbond, waarna hij voor verdere geneeskundige behandeling zich naar 's Bosch moest begeven. In de vacature Uhl is Vrijdag door het Hoofdstembureau tot lid van den Raad benoemd verklaard de heer J. Roza, die, zooals we hooren, de benoeming niet zal aannemen. Ook de tweede uitvoering van „Crescendo" was wederom een succes voor die vereeniging jammer, dat door een samenloop van omstandigheden het aantal bezoekers maar zeer matig was. Zondagavond trad voor het eerst in dit seizoen op de R. K. Tooneel- vereeniging „Kunst en Vermaak" met het blijspel „De Boemelbaron" en het drama „De Koning der Vergeetholen". Hoewel de vereeniging in den loop des jaars eenige goede krachten ver loor, bleken die toch weer aangevuld, daar het talrijk opgekomen publiek werkelijk een buitengewonen avond van kunstgenot smaakte. T NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 20 Nov. 1925. Het op initiatief van Burgemeester gevormde comité voor de aanbieding van een huldeblijk bij gelegenheid van het zilveren Huwelijksfeest van H. M. de Koningin en Z. K. Prins Hendrik is samengesteld uit de heeren Jhr. Mr. E. J. B. J. M. Verheijen, Kantonrechter te Loon op Zand, Eere voorzitter. J. L. van Besouw, Burgemeester te Kaatsheuvel, voorzitter, M. A van Beurden. Wethouder te Kaatsheuvel. J. C. de Wijs, Wethouder te Kaats heuvel. Mgr W. H. Völker, Pastoor te Kaats heuvel. E. A. A. M. Muré, Pastoor te Loon op Zand. J. H. P. van Enschot, Pastoor te Berkdijk. A, H. F. Kamp, Pastoor te St. Joachim- moer. A. M. Rijken, Lid van het Kerkbe stuur te Loon op Zand. C. E. Verschuren, lid van den Gemeenteraad te Loon op Zand. C. Roestenberg, Oud-Wethouder te Kaatsheuvel. M. A. van der Wee, Gemeente-secre taris, te Kaatsheuvel, secretaris. Maandagavond 7 uur had in tegen woordigheid van den Edelachtb. Heer Meyer, burgemeester der gemeente Sprang Capelle, op het voormalig Raadhuis de trekking plaats van de groote verloting, verbonden aan1 den bazar ten bate van het Groene Kruis. In do zaal waren ongeveer .100 nieuwsgierigen aanwezig, terwijl bui ten het gebouw nog velen stonden, die geen plaats meer konden krijgen. De hoofdprijs, een heerenrijwiel, viel op No. 103, waar van Joh. van Beek. lnndbouwersknecht bij .T. P. Koonings alhier, de gelukkige be zitter was. De andere pryzen der groote verloting vielen op de volgende nummers: 1. 88, 124. 140, 178. 185, 247. 265, 287. 44S. 408. 474, 489, 531, 043. 001. 73S, 780, 821, 884. 903. 914. 948. 980, 1081, 1098, 1135. 1155, 1237. 1243, 1209. 1270, 1318. 1329. 1342, 1302, 1433, 1442. 1475. 1477, 1500. 1572, 1589. 1003, 1025, 1631, 1047. 1651. 1751. 2075, 2092. 2098, 2205, 2200. 2207. 2230, 2379. 2385. 2403, 2441. 2499. Voordat de groote verloting begon werden nog eerst afzonderlijk" een sprei, t\A-ee thee poppen, een schilderij en een pop met wieg verloot. Na afloop waren nog talrijke be zoekers die met sjoelbak of rad van avon tuur een prijs trachtten te winnen en tot middernacht heerschte in de zaal nog een gezellige drukte. 303. 401. 403. 425, 509. 5S1. 635, 642. 835. 845. 862, 866, 1012. 1022. 1040. 1103. 1285. 1428, 1524. 1000. 1097, 2120. 1150, 1274. 1388. 1491. 1005. 1075. 2110, 1214, 1292. 1429. 1551. 1618, 1720, 2100. I-IERPT.. Zondagavond gaf (le Harmonie ,.de Eendracht" van Herpt en Bern. een groote humoristeriwedstryd in de zaal van den lieer .T. A. Verhoeven alhier, die haast te klein scheen 'smiddags om alle dames te heA'atten. 's avonds om allo heeren een plaatsje te geven. De jury voor dezen wedstrijd bestond uit de heeren Aug. Riters, onderwijzer aan de .R.K. Byz. school te Heusden. P. v. d. Broek directeur der harmonie de Eendracht en AV Kuijs, die zelf ook meerdere malen in het strijdperk is geweest en vele le pryzen behaald heeft. Als pianist fungeerde de heet; P. de Man, hoofd der R.K. Bijzondere school alhier en wel op eene wijze, die het optreden der humoristen gemakkelijker mankte. Het was voor de jury zeer gemakkelijk den eersten prijs toe te kennen. - deze viel ten deel aan den heer A. van Keulen uit Tiel met het hoogst aantal te behalen pun ten. 30 punten en met lof der Jury; im mers het zeer correcte voordragen van „Oude Sientje", zyn zuiver dictée en huiten- gewone zang, die met de schitterende be geleiding zoo goed tot haar recht kwam, dat alles was een lust om aan te hooren; dat het publiek met hem medeleefde bevvy st wel dat het in de zaal zoo geruischloos, zoo stil was, dat men een speld kon hooren vallen. Voor „Het allerbeste" of „de verlief de Knillis" viel hem de publieksprijs ten deel. In één woord, de heer van Keulen is een voorbeeld voor alle humoristen, laat hy maar gerust zoo doorgaan. De tweede prys verkreeg de heer Kaste leins uit Nieuwkuik met 25 punten. De derde prijs behaalde H. Gouda uit Waal wijk en C. van Hemert uit Hedikhuizen, ieder met 22 punten. C. v. d. Velden uit Kaatsheuvel verwierf 19 punten. P. L. IJpelaar uit Waalwijk 18 punten. A. Snijders uit Waalwijk 18 punten en Th. v. Lee uit Oss 15 punten. Voor den publieksprijs behaalde A. V. Keulen, Tiel 77 punten. C. v. Hemert 45 p.. Th. v. Lee 20. Tli Kasteleins 14, terwijl (le overige verdeeld waren. En zoodoende is deze wedstrijd afgeloo pen. Tot zeer Iaat in den aA'ond(?) bleef men nog byeen om de extra nummertjes te aanliooren die nog ten beste gegeven wer den. Bij de heden gehouden aanbesteding tot. afgraving van den Bernschen Dijk tot ophooging van het bosclije onder dien dijk. was (le inschrijving als volgt J. C. Willigers, Nieuwkuik 7492. Gijsb. van Knik, Wijk 6649.45 Mart. Vissers, Drunen 6200. Bamëns, 's-Boscli 5800. SI ij kers, 's-Boscli 5560. P. C. Langeveld; Hardinxveld 5385. Ar. de Hart Co., Herpt 4235. A. Mans, Wijk 4189.— Jan van Bommel, Hedikhuizen 3973. A. de Wijs, Made 3548.— Op het te Drunen gehouden concours voor muzikanten behaalden A-erscliillende leden onzer harmonie een derden prijs. Is dit oppervlakkig niet gunstig te noemen, als men weet dat onze muzikanten nog nimmer deelnamen aan solo-wedstrijden en dat zij voor het eerst aanpakten, nog wel niet in de le afdeeling, te spelen, dan mag dezen uitslag wel als een succes aangere kend worden. Onder de kinderen alhier lieerscht 't dikoor en de waterpokken, reeds 16 kin deren kunnen daarom de school niet meer bezoeken. Er was eon ontzettende belangstelling toen Za terdagnamiddag om half drie St. Nicolaas aan de grens der gemeente einde Sprangsclie straat arri veerde. Zoowel kleine als groote vereerders en vereersters van den II. Man stonden in dichte rij geschaard langs den weg om Hem bij zijn feestelijkcn intocht te bezoeken. De Voorzitter der vereeniging „Kaatsheuvels Belang" sprak een korte welkomstgroet, den goede Heiligen dankend, dat hij Kaatsheuvel wederom met een bezoek wilde vereeren. Onder de lusige tooneiï der muziek van de Harmonie van liet Koninklijk muziekgezelschap Euplionia werd daarna de wandeling begonnen. Gezeten op een paard, dat geleid werd door „Zwarte Piet" reed de Heilige door de Hoofdstraat PeperstraatMarktstraat en terug Houtstraat Berkdijksclie straatMolenstraatHoofdstraat- Stationsstraat en terug naar de Hoofdstraat, wui vende en vriendelijk groetend naar Euplionia. Een groep collectanten bestaande uit het bestuur der vereeniging K. B„ het bestuur van het Kon. Muziekgezelschap „Euplionia", de heeren van de St. Vincentiusvereeniging en een 15-tal jongelui uit de burgerij beijverde zich om de noodige gel den in te zamelen De heer Jan v. d. Wee volgde in open wagen, om de giften in natura, die zeer rijk inkwamen in ontvangst te nemen. Niet minder dan 98,84} werd op deze eerste route ontvangen. Grooter nog was de belangstelling toen St. Nico laas Zondagmiddag om 12 uur zijn wandeling ging voortzetten. Dc Kon. Erk. Harmonie Apollo, stond aan de Markt opgesteld toen dc II. Man van af Euphonia, arriveerde. We zeggen niet te weinig als we schrijven, dat alle kinderen op dc been waren om niet te spre ken van dc duizenden grooteren, die al evenveel belangstelling toonden, niet lustige niarschcn werd doorgemarcheerd door GasthuisstraatSchutstraat —HoofdstraatVerl. HoofdstraatVaartstraat HoutTramlaanGast ruisst raatTelefoonstraat GasthuisstraatSchoolstraatHoofdstraatPeper straat naar de „Apollo"-zaal. Dezelfde collectanten beijverden zich ook Zondag om zooveel mogelijk bijeen te garen. Het resultaat was niet minder dan den vorigen dag. Behalve de pakjes met kleederen, speelgoed en versnape ringen werd nog 96,13 ontvangen, zoodat we gerust mogen verklaren, dat dc milddadigheid van Kaatslicuvelsch burgerij andermaal de vereeniging K. B. in staat stelt de kinderen der armen een gezellig St. Nicolaas feest te bereiden. Voor een matig bezette zaal trad de heer Jos. v Rijswijk uit Tilburg Zondagnmaiddag om 3,30 uur in 't patronaat op om te spreken over dc de h( i J. v.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6