f r. <r I deze ernstig werd gekwetst. Vermoedelijk zal hij dit lichaamsdeel moeten missen. Dokter van Seters ver- leende de eerste hulp. Het door de Drunensche biljart club uitgeschreven concours in hótel Vissers, is thans in vollen gang. Er wordt duchtig gekampt om een der mooie prijzen te veroveren en waar Drunen een groot aantal puike biljar ters bezit, is de strijd des te heviger. Het hoogste aantal punten werd tot heden behaald door den heer van Delft met 19 caramboles in de 20 stooten. Zaterdagavond gaf de tooneel- vereeniging .De Vriendenkring" in het café van den heer W. Bogaerts haar eerste winteruitvoering, welke goed geslaagd mag heeten' Een zeer talrijk publiek woonde de voorstelling bij, de voordrachten en komische scènes vielen zeer in den smaak en oogstten veel applaus. Het hoofdnummer. „De raads vergadering van Koekamp" werd best vertolkt. Alles bijeen een genotvol le avond. Aan het slot dankten de heeren L. Koks en Th. v. Eggelen de dilettanten en het publiek, alsmede den heer Boaerts voor zijn welwilendheid. De WelEerw. kapelaan Goosen zal evenals verleden jaar een cursus in apologie geven, welke Donderdag a. s. in de zaal der Congregatie een aanvang zal nemen. P. Ct. NIEUWKUYK. De le alhier gehou den onderlinge Kanariewedstrijd, geor ganiseerd door de Kanarievereeniging „Ons Genot" in het Café Pulles, (Dru nensche heide) is een groot succes ge weest, zoowel wat organisatie, als kwantiteit en kwaliteit der inzendin gen betreft. Zij is een groote voldoe ning voor de Vereeniging en speciaal voor het bestuur geweest en zal niet nalaten grooten invloed ten goede aan le wenden voor de kanariekweekerij alhier en omgeving. De beoordeeling in dezen Zangwed strijd der kanaries was aan den heer H. de Roon uit 's-Bosch die hierin geen makkelijke taak te vervullen had, doch zich naar iedere tevredenheid van zijn taak heeft gekweten en de prijzen als volgt toekende: le prijs J. Lommers, Nieuwkuyk met 75 punten, le prijs J. Verhoeven, Dru nen met 75 punten; 2e prijs .1. Lom mers, Nieuwkuik 57 punten; 3e prijs J. Lommers Nieuwkuyk 54 punten, 3e prijs J. Verhoeven, Drunen 54 punten, 4e prijs M. Schuurmans Nieuwkuyk 51 punten, 4e prijs J. Willemse Elshout 51 punten; 5e prijs C. v. d. Zanden Drunen 48 punten, Ge prijs J. Willemse Elshout 45 punten; Ge prijs J. Lom mers, Nieuwkuyk 45 punten, 7e prijs J. Willemse, Elshout 42 punten, 8e pr. J. Lommers Nieuwkuyk 39 punten, 9e prijs J. Willemse Elshout, 3G punten, 10e prijs C. v. d. Zanden, Drunen, 33 punten, 11e prijs J. Willemse, Elshout 30 punten, 12 prijs H. v. Dommelen, Drunen 27 punten, 13c pr. J. Pekler Nieuwkuyk 15 punten. Wij willen er nog aan toevoegen, dat dit concours niettegenstaande het slechte weer zich in een druk bezoek heeft mogen verheugen. Ook den tweeden dag Zondag 29 Nov. toen de H. H. honoraire leden der vereeniging op een glaasje bier waren genoodigd, en men de vogels voor hun ook nog liet zingen, was het er bijzon der druk en heerschte er groote gezel ligheid. Een woord van hulde en lof zij hier gebracht aan de commissie en bestuur der vereeniging voor het mooie en goed geregelde concours. Nogmaals, deze eerste wedstrijd op dit gebied alhier gehouden is voor de vereeniging „Ons Genot" een waar succes geweest. Wij wenschen ook van harte de vereeniging voor het verdere in alles nog veel suc ces toe. De spaarvereeniging „De Voor zorg" gevestigd in het café Van dei- Geld besloot binnen korten tijd op een nader daarvoor te bepalen datum een uitvoering te geven. Behalve enkele ko mische voordrachten heeft de vereeni ging nog in studie genomen het blijspel „De Rooverhoofdman". Voor velen staat weer een genotvollen avond te wachten. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Ds. J. C. Wolthers nam j.l. Zondagmid dag afscheid van de Ned. Herv. Ge meente alhier, met een predicatie over 2 Tim. 4 vs. 2 en 8, waarin de vertrek kende leeraar de volgende punten ont wikkelde: met Paulus zien, ten 1ste op den volbrachten strijd; 2e op de be haalde zege; 3e op de weggelegde kroon. Van de ambtsbroeders waren aanwe zig Ds. A. Meijers van Capelle, Ds. F. Anker van 's-Gravenmoer, Ds. A. P. v. d. Vlugt van Drunen, Ds. H. F. A. Schlemper van Waalwijk. De naar Onstwedde vertrekkende leeraar richtte het woord tot den con sulent, Ds. Meijers, tot de overige aan wezige ambtsdragers, tot den Burge meester, tot het Hoofd en het Bestuur der Chr. School, tot koster, voorlezer, organist, tot de leden van het Kies college en van den Kerkeraad en tot de geheele gemeente, die Ds. Wolthers de zegebede uit Ps. 121 toezong. Het oud-gemeentehuis van voor malig Sprang werd bij publieke ver- kooping, j.l. Maandagavond in het Ca fé van den heer J. Klis, ten overstaan van Notaris Middelkoop ingezet door den heer van Drongelen voor 2050 en gemijnd door den Edelachtb. heer Meyer met 150 zoodat deze kooper is van het oude raadhuis voor 2200. CAPELLE. Voor de openbare ver- kooping van het oude Raadhuis, die gisterenavond in de zaal van den heer L. F van Dongen ten overstaan van Notaris Middelkoop plaats had. was groote belangstelling. Het monumentale gebouw werd door den heer H. Mes ingezet op f 2200 om als café te worden geëxploiteerd. In diezelfde veiling werd dit gebouw gemijnd met f 1800 door den heer G J. J. Hospers, Candidaat notaris alhier, zoodat deze kooper werd tot een bedrag van f4000. De kooper heeft zich bij den verkoop het recht voorbehouden zijn lastgever nader te noemen Gunning geschiedt pas na goed keuring van den raad en Ged Staten. CAPELLE. Tengevolge van den he- vigen stormwind uit het N. W. en N. op j.l. Woensdag werd het water in de haven dermate opgestuwd, dat het is gaan vloeien, zoodat de Buitenpol der ten O. van de Capelsche haven voor een groot deel onder water staat Naar wij vernemen zal door de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle in den loop dezer maand in de O L School in de Nieuwstraat alhier een openbare vergadering worden gehouden, waarin als spreekster zal optreden Mej. F. Katz, lid der Tweede Kamer. WASPIK. Vrijdagmorgen hield St. Nicolaas in vol ornaat met staf en mijter, namens de vereenigde winke liers uit Waalwijk zijn reclametocht door de gemeente en bracht tevens een bezoek aan de verschillende scho len. Hij was vergezeld van Zwarte Piet, die onder de kleinen eenige versnapering uitdeelde. Voor de besprekingen van even- tueele plannen tot het houden van een festival in de eerstkomende Zomer maanden was weinig belangstelling. Behalve bestuurs- en werkende leden waren slechts enkele ingezetenen aan wezig. Besloten werd dat het bestuur des Zondags zou vergaderen hoe verder te handelen. Bij de j.l. Vrijdag gehouden publieke aanbesteding door het R.K. Kerkbestuur alhier van het bouwen van een magazijn en het verbouwen van het voormalig café Van lersel Montens tot Wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis (architect de heer A. de Bruin) werd ingeschreven als volgt Metselwerk G. Saveikouls, Waspik f 630. J. v. d. Broek Waspik f597.— A. Mutsaers, Waspik f548 50 Timmerwerk A. Roovers, Waspik f895.— A. de Graauw, Waspik f783 C. Roovers, Waspik f 770 P. de Graauw, Waspik f712.75 Het werk werd aan de laagste inschrijvers gegund. RAAMSDONKSVEER. De heeren G Oosterling. A. Redert en C. Sneep werden gekozen tot Ouderling der Herv. Kerk en dhr. D. Konings tot Oiaken. Zr. Straver uit Bennebroek werd benoemd tot Wijkzuster van het Groene Kruis. Dr. Rijnders uit Rotterdam treedt Donderdagavond om 7 uur op in het Verenigingsgebouw tot het houden eener Zendingsrede. - Van de werf der N.V. Scheeps- bouwwerven v/h. P. en A. Ruijtenberg werd met goed gevolg te water ge laten het stalen sleepschip groot 1100 ton, gebouwd voor rekening van den heer P. Jansen alhier, De kiel werd gelegd voor een sleepschip groot 1060 ton voor rekening van dhr. Simonis- Wouters. Naar wij vernamen bracht de Bazar ten behoeve van het Wit-Gele Kruis ongeveer f900 op. RAAMSDONK. De biljartvereniging H.B E. houdt op 18, 26 en 27 Decem ber a s een voordrachtenwedstrijd in Hotel Huis ten Deijl. Gisterenmiddag reden op het Kruispad, twee auto's pardoes tegen elkaar op. Een der wagens bleek vrij ernstig beschadigd. Overigens liep alles zonder ongelukken af. Door den storm van Vrijdag avond is in de Luitenambachtstr. een paal van het electrisch net dwars over den weg gevallen. Het verkeer werd daardoor eenigen tijd gestremd. Een hond, die in aanraking kwam met de neervallende electrische leiding, werd door den stroom gedood. GEERTRUIDENBERG. Voor een flink bezette zaal werd Donderdag 1.1. de uitvoering van de Meisjesbond gegeven. Volgens programma werden opgevoerd „Het Nieuwe Engeltje" en „Er is een dubbeltje verloren" en nog verschillende gymnastiek-oefeningen, aangevuld door eenige zangnummers in de pauze. Vooral „Het Nieuwe i Engeltje" werd op schitterende wijze J weergegeven. Wel een bewijs, dat er onder goede leiding met kinderen wel wat te bereiken is Het komische gedeelte „Er is een dubbeltje verloren" was ook goed verzorgd. Er kwamen zeer leuke typen in voor, terwijl het samenspel goed verzorgd was. Bij de zangnummers konden we opmerken dat de Meisjesbond goede stemmen onder hare leden telt. Ook de gymnastieknummers waren keurig afgewerkt en last not least werd na afloop onder uitbundig gejuich het scherm gehaald en de dames Beerens en Mulders bloemen aan geboden als blijk van waardeering We s reken aan het slot de hoop uit, dat we de Meisjesbond het vol gende seizoen weer voor het voetlicht mogen zien. Zaterdag 13. zijn tegen veel boeren procesverbaal opgemaakt we gens het rijden met paarden welke niet van een bel voorzien waren Een waarschuwend voorbeeld voor anderen 't Bisschoppelijk verbod inzake het bijwonen van bijeenkomsten van gemengd publiek is voor onze parochie opgeheven, zoodat in 't vervolg uit voeringen of bijeenkomsten tegelijker tijd door mannen en vrouwen kunnen worden bijgewoond, indien ze in het R. K. Vereenigingsgebouw gegeven worden. Verboden blijft: le. Het optreden van gemengde tooneelvereenigingen. 2e. Dat vrouwen voor gemengd publiek optreden. 3e. Bals. 4e. In den lijdens- en adventtijd uitvoeringen te geven. Zondag 1.1. deed St. Nicolaas zijn intrede in onze gemeente. Nadat de H. Man aan wal gestapt was, hield hij een korte toespraak tot het talrijke publiek en steeg daarna te paard. Met het vaandel der R. K. Werklieden- vereeniging St. Jozef voorop, gevolgd door St. Nicolaas en z'n knechten, daarna de harmonie Apollo trok de stoet door de besneeuwde straten onzer gemeente. L.l. Maandagmiddag ten 3 uur is door N. A. nabij de Vest aan den Drimmelschen Dijk, N. I. uit Waspik in bewustelooze toestand gevonden. Het lichaam van den man zag geheel blauw. De man is naar het R. K. Gasthuis overgebracht, alwaar hij tegen 5 uur weer tot bewustzijn is gekomen. Vermoedelijk is de man Zondagavond in de Vest gegleden en met veel moeite er uit gekropen en daarna bewusteloos geworden. Onze stadgenoot de stationchef B. alhier, had het ongeluk over eenige rails te vallen, waarbij hij eenige wonden aan z'n hoofd opliep. Hij kon nog juist voor eenige aankomende treinwagens opstaan, zoodat ergere ongelukken werden voorkomen Het doen van de herstellingen aan de Groote Kerk alhier, is gegund aan de laagste inschrijvers de Gebrs. du Pont alhier voor f7959. MADE. Op 1 lanuari a.s. zal de Congregatie van O. L. Vrouw haar 25-jarig bestaan feestelijk herdenken. Ook zal bij die gelegenheid voor de leden der Congregatie een Triduum worden gehouden, welke oefeningen waarschijnlijk geleid zullen worden door den ZEerw. Pater Bomaers C.s.s.R. Circuleerde dezer dagen in de pers het bericht dat de heer Mr. Allard had bedankt als Dijkgraaf van het Waterschap „De Emiliapolder", thans wordt ons medegedeeld dat de heer Allard op zijn verzoek om ontslag is teruggekomen en genoemd ambt niet zal neerleggen. Zondag werd St. Nicolaas, die aldaar per motorbooije was gearriveerd, door een commissie afgehaald te Drimmelen. De harmonie St. Cecilia werd gevolgd door St. Nicolaas en Zwarte Piet te paard en een praal wagen ter opneming van pakketten. De tocht werd voortgezet door de aangekondigde straten onzer gemeente, waar tevens langs de huizen gecollec teerd werd. De stoet ontbond zich in de vergaderzaal van het Liefde gesticht. Na afloop werd St. Nicolaas afgehaald en gebracht naar de ont vangstzaal van den heer W. v. d Noort, waar de receptie werd ge houden en waar de kinderen een geschenk ontvingen. DUSSEN. Het R.K. Zangkoor heeft voor de a.s. Kerstdagen een mooie 4-stemmige Kerstcantate in studie genomen. Reeds enkele dagen vertoeft in deze gemeente een herder met ruim 150 schapen. Deze kudde heeft nogal bekijks daar deze hier zelden komen. Ook doet deze man nog al zaken en verkoopt nog al eens een schaapje. CAPELLE. J.l. Donderdagavond ten 7 uur hield de Coöperatieve Boeren leenbank te dezer plaatse haar tweede buitengewone algemeene ledenvergade ring onder leiding van den directeur Dr. Ph. J. Köhler. De voorzitter heette de talrijk opge komen leden van harte welkom, waar na werd overgegaan tot vaststelling der concept-statuten. Deze werden artikelgewijs behandeld en onveranderd vastgesteld. Alsnu kwam aan de orde de vast stelling van het huishoudelijk regle ment, Art. 2 betreffende het werk gebied van de Bank gaf aanleiding tot een levendige en breedvoerige bespreking. Door verschillende per sonen werd hun zienswijze op duide lijke wijze kenbaar gemaakt. Met overgroote meerderheid van stemmen werd ten slotte besloten het werk gebied onveranderd vast te stellen. De overige 16 artikelen gingen zonder discussie onder den hamer door. Vervolgens kwam aan de orde het zich uitspreken over de al dan niet wenschelijkheid inzake het oprichten eener aparte spaarbank. Nadat dit punt door den voorzitter breedvoerig was uiteengezet, werd met algemeene stemmen daartoe besloten. Van de gebruikelijke rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt, waarna de Directeur deze zeer goed geslaagde bijeenkomst onder dankzegging voor de getrouwe opkomst sloot en keerde iedereen voldaan huiswaarts, zeer tevreden over den gang van zaken. Door de Capelsche IJsclub wor den pogingen in het werk gesteld om te dezer plaatse een vaste ijsbaan te krijgen. We kunnen niet anders dan dit plan van harte toejuichen en hopen dat het bestuur der IJsclub haar po gingen in dezen met goed succes bekroond moge zien. Tijdens de predikantsvacature bij de Ned. Herv. Gem. te Sprang zal het consulentschap worden waar genomen door Ds A. Meijers alhier. De Capelsche IJsclub houdt a.s. Vrijdag des avonds half acht bij den heer L. F. van Dongen een algemeene ledenvergadering. De agenda vermeldt 1 Opening. 2. Jaarverslagen. 3. Rekening en verantwoording van den penningmeester. 4. Verkiezing van 2 bestuursleden. 5. Rondvraag en sluiting. J.l. Donderdag werd de heer A. Spierings te Loonschendijk gekozen als notabel der Ned. Herv, Gem. daar ter plaatse. Wij feleciteeren den be noemde en gemeente van harte met deze keus, waar het in het onder havige geval iemand betreft die prin cipieel is en bovendien ter zake kundig NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 2 Dec. 1925. Doordat de Heer K. Hoekstra, die Vrijdag door het Hoofdstembureau tot raadslid gekozen werd verklaard, de benoeming niet aanvaardt, komt boven genoemd college a s. Vrijdag weer bij een, om de vacature aan te vullen Aan de beurt komt nu Mej. M de Haan. Nabij de stad had een fruithan delaar uit Veen, zekere V. een ongeval met zijn voertuig tengevolge van den storm. Toen hij e.e.a. in orde bracht, passeerde de 17 jarige Andr. B met zijn mestkar die zonder dat hij wist waarom van eerstgenoemde een pats op zijn oog kreeg, zóó dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Het geval wordt verder wel door de politie afgewerkt. Donderdag- en Zaterdagavond gaf de Harmonie haar eerste winter uitvoering in de zaal „Concordia". Naast meerdere muzieknummers wer den ook ten beste gegeven de blij spelen: „Stotteraars in soorten" en „Van den wal in de sloot" en wel zoo keurig, dat het publiek, zonder uitzon dering, zich beide avonden uitstekend amuseerde. De Eerw, Zusters van het R. K. Liefdegesticht zullen eerlang gelegen heid geven aan meisjes boven de 17 jaren een cursus te volgen in knippen en naaien. Zeer zeker zullen velen hiervan gebruik maken. Ingezonden Mededeelingen. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en on regelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. KERKNIEUWS. Dankbetuiging. Wij le^n in de St. J a n s k I. „Nu ik van een ongesteldheid van ruim vier maanden in zooverre hersteld ben, dat ik weder eenigermate mijne gewone werkzaamheden endeverrich ting der noodzakelijke kerkelijke plech tigheden kan hervatten, meen ik niet langer te mogen wachten met openlijk mijn innigste erkentelijkheid te betuigen aan mijne priesters, religieuzen en geloovigen, die mij zooveel blijken van oprechte en volhardende belangstelling gegeven hebben en door hun gebed van God mijne genezing hebben ver kregen. Reeds hebben mijn H. H. Offer anden en gebeden herhaaldelijk Gods rijkste vergelding in aardsche en hemelsche zegeningen voor hen afge smeekt. Zij zullen dat blijven doen voorallen, zonder uitzondering, die mij in hunne gebeden indachtig waren of mij door hunne liefderijke zorg en toewijding of hun hartelijke blijken van warme belangstelling hebben vertroost, bemoe digd en geholpen. t A. F. DIEPEN, Bisschop van 's-Hertogenbosch 's Hertogenbosch, 23 Nov. 1925. President A. F. M. Sweens van het Groot Seminarie te Haaren moet op me disch advies eenige weken rust nemen bij zijne familie te Waalwijk. Het retraitehuis „Loyola" te Vught zag sinds 1 Januari 1925 reeds 3600 retraitanten binnen zijn muren. Hope lijk komt men dit jaar nog aan de vier duizend. De St Pieterspenning heeft in één jaar in het Bisdom Den Bosch de kapitale som van 42.000 gulden opgebracht (in twee zendingen). BINNENLAND. Mr A. R. Zimmerman, commis saris van den Volkenbond, is door de Fransche regeering benoemd tot groot-oificier van het Legioen van Eer. Het departement van marine deelt mede, dat het thans uitgesloten kan worden geacht dat er nog eenige hoop bestaat op het terugvinden van den vermisten loodsschoener van Terschel ling. Wel acht men het nader, in verband met verschillende aanwijzigen niet meer uitgesloten dat 't vermiste loodsvaartuig inderdaad in aanvaring is geweest met het Engelsche schip Milton Star. Omtrent het loodsvaartuig van Goe- ree behoeft geen ongerustheid te be staan. Het is Zondag nog gezien een schip beloodsende. Het rapport van de interdepar tementale commissie inzake de split sing van het marine personeel, formatie in Nederland en Nedeilandsch-Indië van een gesplitste Marine, alsmede die van een niet gesplitste, is ver schenen. In het eerste geval is aangeno men voor Nederland een vloot van hoofdzakelijk kleine vaartuigen. Het corps mariniers wordt dan onnoodig geacht. Voor Nederlandsch Indië komt de commissie er bij mobilisatie tot twee kruisers type „Java" en een aantal kleinere vaartuigen. Bij een ongesplitste marine zal o. m. het corps mariniers, zij het op verminderde sterkte, behouden moeten blijven. Het rapport bevat voorts een raming der kosten van een gesplitste marine voor Neder land f8.181.000, voor Nederlands-Indië f 22,068.000van een ongesplitste voor Nederland f20 821 000 en voor Indië f 15,254.000. De heer Alberda leider derS. D. A. P. heeft te Amsterdam gezegd dat de sociaal-democraten eiken steun zul len weigeren aan een democratisch minderheidskabinet buiten hen om en evenzeer aan een nationaal kabinet. De N. V. v. d. Bergh's Fabrieken zond ons volledig rapport over den opzet en de uitvoering van de door haar georganiseerde vacantie reizen in 1925. voor leerlingen van verschil lende scholen voor hooger, middelbaar en lager onderwijs. Hun, die belangstellen in deze proef, zal dit volkomen neutraal rapport, dat een overzichtelijke beschouwing geeft over plannen, uitvoering en resultaten, zeker welkom zijn. Dat de deelname aan deze eerste reizen al zeer groot was, bewijzen enkele foto's. SPORT. VOETBALSPORT. W.SC. Het programma van den N V B. geeft voor a.s. Zondag voor onze plaats slechts een wedstrijd en wel de ont moeting W.S.C.—HEC., het eerste treffen dezer beide plaatselijke veree- nigingen in de derde klasse. Door W.S.C zal getracht worden dat deze belangrijke strijd, ondanks den sneeuwval, toch gespeeld zal kunnen worden. RECHTSZAKEN. WAALWIJK. BILJARTEN. De Belgische amateur Moons, die wjj de eer hadden reeds een paar malen in ons midden te zien, heeft een match gespeeld tegen den Nederlandschen wereldkampioen Dommering te Arnhem en schitterend spel te zien gegeven. Hoe z'n spel is, vlug en zeker, zullen zich velen onzer herinneren. Moons maakte 1200 punten in 49 beurten, hoogste serie 103, gemiddelde 24,15. Dommering 761 punten in 49 beurten, hoog ste serie 102, gemiddelde 15.53. De revanche-match heeft te Brussel plaats. Muylwijk is veroordeeld tot 6 jaar gevan-

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6