-k eenzilverenHorloge met kettimt. Marktberichten. Verloren Firma CHR. OF KORT Heeren-Mollières, Damesschoenen. Jongensschoollaarzen, Winterpantoffels, Üf" Ziet de Etalage. "USB Bij het rietsnijden kwam v. O. te vallen, waarbij hij zich zoodanig be zeerde aan de borst, dat hij zich ter stond onder geneeskundige behandeling moest stellen. Ds. Mudde zal in de Ned. Herv. Kerk des voorm. 10 uur den dienst lei den, om tevens des nam. 2.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Dongen een vacatu rebeurt te vervullen. Op Zondag 6 Dec. zal Ds. Vinck in de Ned. Herv. Kerk te Drimmelen des voorin. 10 uur voorgaan. Ook dit jaar zal in de Ned. Herv. Kerk op den 1 weeden Kerstdag een Kerstboom worden geplaatst, inzonder heid voor de kinderen der Zondag school waar ook geschenkjes en versna peringen worden gegeven. Ook ieder gezin krijgt een bepaald geschenk mede. Van eenige polders uit den om trek is dit jaar bij afsluiting der leve- ringsposten een nettogewicht van 2.400.000 K.G. ontvangen. Dat is een hoogere productie dan het vorige jaar. Alle bieten werden naar de suikerfa briek „Statendam" verzonden". De retraite alhier zal op 21) Dec. beginnen. Zaterdagavond is het recol lectie voor de oud-rctraitanten en kun nen zij die aan deze retraite wenscken deel te nemen zich reeds aanmelden. Mevrouw Ds. Th. J. Mudde zal niet een lijst langs de huizen collectee ren ten bate van en voor tegemoetko ming in de kosten voor het a.s. Kerst feest. BREDA. De gemeenteraad heeft Dins dagavond vergaderd van S uur tot des nachts kwart over 2 uur.->Het grootste gedeelte der vergadering is besteed aan de debatten over de autobuskwes- tie, waarvan het slot was dat met 13 tegen 7 stemmen werd vastgesteld, dat de raad de bepalingen der overeen komst zoo interpreteert, dat onder loon van 25 verstaan moet worden het dooi den autobusondernemer uit te keeren loon. ongeacht fooien. Met 11 tegen I) stemmen werd een motie aangenomen, waarbij den wenscli te kennen werd ge geven dat de fa. Broos de ontslagen chauffeurs weer in dienst zal nemen, omdat zij slachtoffers zijn van het niet naleven der concessievoorwaarden. EETHEN. De têrmijn tot het betalen der Straatbelastiug is verstreken. De genen die nog niet betaald hebben zul len eerstdaags een aanmaning ontvan gen, die hun 25 cent kost. Voor vele aangeslagenen bedragen dan de kosten der aanmaning de helft of een derde van de verschuldigde belasting. Vooral dezulken doen verstandig die aanma ning niet af te wachten. ALMKERK. Alhier zal in de Chr. Herv. School op 11 Dec. a.s. een Ouder avond gehouden worden. A.s. Zondag hoopt Ds. Röth des v.m. en des avonds voor de Herv. Ge- meente op te treden, terwijl in de Geref. Kerk des v.m. en des nam. Ds. de Jong hoopt voor te gaan. zijn allen hierbij door het bestuur der Ver. Kaatsheuvels Belang uitgenoodigd De heer J. Tuerlings alhier is benoemd tot keurmeester der club- tentoonstelling, te houden door de Pluimveevereeniging .Nut en Sport" I te Vlijmen op 19 en 20 Dec. a.s. De seance die de telepaath Moloitz j Zaterdag 28 Nov. in de zaal van den' verlies neer. Hij kon in verband met zijn toestand niet de juiste toedracht van het gebeurde geven, doch de marechaussee van Spekholzerheide, die de zaak onderzocht, ontving verschillende gegevens, welke haar op het spoor bracht van zekeren H. uit Kaalheide, die als verdacht de steken te hebben toegebracht is gearresteerd. heer Joh. Smit zou geven, kon wegens I")e toes!and vanS. is levensgevaarlijk, ziekte van M niet doorgaan en is voor Sinds 1 October is te Parijs, 72, onbepaalden tijd uitgesteld. Het winkelpand waarin de rijwiel handel van de firma A. Reijnen-Vissers gevestigd is, is door deze firma onder hands aangekocht en komt alzoo niet in de publieke veiling van het com plex panden, dat Donderdagavond ten overstaan van notaris v. Ham is ingezet. Zondag begint het Triduum voor de Meisjescongregatie welke eindigt op Dinsdag (Feestdag van O. L. Vrouw Onbevlekt ontvangen) met een alge- meene H. Communie en opdracht der leden. N Wij maken er de belangstellenden op attent dat de feestdag van O. L Vr. Onbevl. Ontv (8 Dec in Kaa sheuvel als Zondag gevierd wordt. In een onbewaakt oogenblik trok het anderhalf jarig knaapje van J. v. d. L. een theepot met kokende thee van de tafel. Den geheelen inhoud kreeg de kleine over 't lijf, zoodat 't zich vreese- lijk brandde. Vreesde met aanvankelijk 't ergste, op 't oogenblik schijnt 't. ge vaar geweken. Toen de bakker Achterberg van den Loonschendijk heden per arre-sle- de zijn klanten ging bedienen, brak een der hurries, die aan de slee gemaakt waren. Het paard maakte een zijsprong en rolde met de slede in de kerksloot, waarin op 't oogenblik vrij wat water staat. Ofschoon direct eenigen kwamen toegesneld, om hulp te verleenen, duur de 't nog circa een half uur eer 't paard, dat alleen met z'n kop boven 't water uitstak, uit zijn netelige toestand ver lost was. Toen 't eindelijk op 't droge was. bleek 't op t verschillende plaatsen gewond te zijn. Een erg scfiadepostje voor den bakker, want al zijn brood was bovendien voor de consumptie on bruikbaar. Dit ongeluk geschiedde bijna op de zelfde plaats, waar hij eenige maanden geleden met paard en wagen in de sloot heeft gelegen. NIEUWS UIT HEUSDEN- Heusden, 3 Dec. 1925. In de afgeloopen week was het 25 jaren geleden, dat de heer P. Engelen als lid werd toegelaten tot het R.K. Zangkoor „St. Cecilia", welke gebeurtenis op de gebruikelijke wijze werd herdacht. Woensdagavond gaven in .Con cordia" de Heer en Mevrouw Van Riemsdijk den aangekondigden lie- derenavond. Naast eenige bekende Ned liederen, die de eerste zong. begeleid door piano accompagnement van Mevrouw, deed hij ook meerdere Veluwsche liedjes hooren, sommige geaccompagneerd door harmonica- muziek Het succes, dat beiden hadden was uitbundig. SPORT. VOETBALSPORT. W.S C. Wijl er morgen onmogelijk gespeeld zal kunnen worden op het W.S.C.- terrein, kunnen wij eene voorbeschou wing over den wedstrijd W.S.C. H E C. dan ook achterwege laten. GEERTRUIDENBERG. Geerlruidenberg 1 krijgt de K K.I. 1 uit Breda op bezoek Zoo het terrein bespeelbaar is, gelooven we wel dat de KK.l. met een kleine overwinning naar huis zal kunnen gaan. Good—Luck I gaat - naar S.N.A. I te Breda Beide clubs zien deze reeds dikwijls afgelaste wedstrijd met span ning tegemoet. Wint Good Luck, dan is er het halve kampioenschap mee binnen. Good—Luck II krijgt Internos 111 thuis Met goed aanpakken gelooven we wel dat Good—Luck de winnaar kan zijn. GEMENGD NIEUWS. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 3 Dec. 1925. De Hoenderclub .Kaatsheuvel" beschikt voor hare le nationale pluim veeteelttentoonstelling over bijna 325 eereprijzen, waaronder 17 eerebekers, 6 lauwerkransen, 7 lauwertakken, 6 prijzen van f 10 en vele andere geld prijzen, luxe voorwerpen, medailles enz. In vergelijking met andere ten toonstellingen in 't Zuiden biedt zij een keur van collectie prijzen zooals geen enkel andere show kan toonen. Een tweetal postduivenverenigingen alhier» houden op deze tentoonstelling haar clubshow. Het armenconcert, dat de Kon. Erk. Harmonie Apollo jaarlijks op 8 Dec. geeft, is dit jaar uitgesteld tot Zondag 13 Dec. De commissie die de werkzaam- heden voor de St. Nicolaas der kinderen van de minder bedeelden op zich heeft genomen, is met hare werkzaamheden klaar gekomen. Zaterdag namiddag om 2 uur zal de verdeeling door den H. Man in de school der Eerw. Zusters plaats vinden. De verschillende corpo- ratie's en personen welke aan de voor bereidende werkzaamheden deelnamen, Bij de politie heeft gisteren mevr. F. S. uit de Groenhovenstraat in Den Haag. aangifte gedaan van diefstal van een gouden armbandhoiloge. Na een onderzoek vond de politie aanleiding de Duitsche dienstbode van mevr. S. te arresteeren als verdacht van dezen diefstal Na korten tijd bekende de dienstbode den diefstal gepleegd te hebbenhet horloge had zij reeds bij een goudsmid ter reparatie gegeven, waar de politie het in beslag genomen heeft. juffrouw C. van K. uit de jacob Catsstraat te Rotterdam, is op de Schie- kade door de gladheid van de straat gevallen. Zij brak een pols en werd naar Eudokia op den Bergweg geleid, waar zij is verbonden. De 24 jarige zoon van wed. Kar- perien te Klazienaveen is gisteren door de gladheid van den weg gevallen en was onmiddellijk dood. In de mijn Lotharingen bij Bochum zijn door een mijngasontploffing vier mijnwerkers gedood, vijf zwaar en acht licht gewond. Naar het hospitaal te Heerlen is overgebracht, aldus meldt de Tel., de arbeider S., die in den vorigen nacht nabij de mijn Willem Sophie door de mijnpolitie gevonden was, badend in zijn bloed en met diepe messteken in het onderlijf. Op een afstand van honderd meter van de mijn moet hij zijn aangevallen. S. trachtte de mijn te bereiken, maar zeeg door bloed- rue de Babylone, een inrichting voor onderwijs in de machinale schoen- fabricatie geopend met den heer Feuillet ais directeur, mevr. Valbert als hoofd der stikkerij, terwijl de heer Lomont als algemeen leider van deze en verschillende andere werkplaats- scholen fungeert. Uit Basel wordt bericht dat de bond van Zwitsersche schoenwinke liers besloten heeft, een periodiek wederkeerende schoenenbeurs en modeshow te organiseeren. Daardoor wil men den Zwitserschen schoen- handel van seizoen tot seizoen in nauw contact brengen met de binnen- landsche schoenindustrie en met de in Zwitserland minder goed verkrijg bare producten van het buitenland. Reuter seint uit New.-Yoik dat hevige stormen gepaard met wolkbreu ken gedurende de twee laatste dagen de kust van Florida hebben geteisterd. Te Tampa zijn 5 personen gedood en vele gewond, terwijl in andere ste den groote schade aan bezittingen zijn aangericht. Uit midden Servië en Kroatië wordt van nieuwe sneeuwstormen mel ding gemaakt. De omgeving van Bos- nanska en Graditscka is ten gevolge van den hoogen waterstand van de Save overstroomd. In 40 dorpen is een schade van ongeveer 15 millioen dinar aangericht. In de Amerlkaansche stad Toledo is de politie erin geslaagd een individu onschadelijk te maken, dat verschei dene aanslagen op vrouwen had ge pleegd. Hij had daarbij twee vrouwen gedood en acht ernstig gewond. Wetend, naar het schijnt dat de po litie hem ijverig zocht, had de moor denaar zich een week lang niet op het terrein zijner werkzaamheden laten zien. Toen de man het drie dagen geleden waagde zich weer te vertoonen werd hij aangehouden. Nadat hem enkele vragen waren gesteld waarop hij onsamenhangend antwoordde nam hij plotseling razend de vlucht. Toch wist men den man in te halen en zich na een langdurig gevecht waarbij hij buitengewone kracht ontwikkelde, van hem meester te maken. Opnieuw werd de moordenaar aan een verhoor onderworpen, doch de antwoorden waren zoo verward, dat men gelooft met een krankzinnige te doen te hebben. Een slachtoffer, dat met hem werd geconfronteerd, herkende hem onmid- delijk als de aanvaller. Op slechts 44-jarigen leeftijd is te Londen overleden Dr. Blackall, X- stralen specialist in een ziekenhuis van deze stad. Dr. Blackall heeft in zijn leven meer dan 20 operaties ondergaan om de gevolgen van het experimen teeren met X stralen zooveel mogelijk te verzachten, doch het heeft niet mogen baten. Met een algemeen bewondering wek kende blijmoedigheid heeft dr. Blackall zijn leven in het belang der mensch- heid opgeofferd. In 1899 begon hij zijn practijk in een ziekenhuis in de Engelsche hoofd stad. In 1903 werd een vingernagel verwijderd. Spoedig daarop volgde een amputatie van drie vingers. De dokter werd in 1920 zoo ongesteld, dat hij zijn actief werk moest opgeven Drie jaren later moesten beide handen wor den afgezet, maar Dr. Blackall leerde met een kunstarm schrijven en maakte zich aldus nog nuttig. Gedurende het laatste jaar moest hij voortdurend zijn kamer houden. Voor het laatst werd hij drie weken geleden geopereerd. Een 28-jarige man, die op de draaiende brug over de Oosterdoksluis te Amsterdam wou springen, kwam daarbij te vallen en is in bewusteloozen toestand opgenomen. Toen de gemeen telijke geneeskundige dienst ter plaatse kwam, bleek de man reeds overleden te zijn. In de staatsmijn Wilhelmina te Heerlen is de 20 jarige ongehuwde sleeper J. Hoffman uit Nieuwhagen bekneld geraakt. De borstkas werd hem ingedrukt en de man was onmiddellijk dood. Het parelsnoer van vijftien duizend pond sterling, dat enkele maanden ge leden door een dame te Londen werd verloren, is op geheimzinnige wijze weder in het bezit gekomen der eige nares. Haar zoon ontving namelijk een naamlooze mededeeling, dat er zich aan het hoofdkantoor te Southampton voor hem een brief bevond, die een groote verrassing bevatte. Toen de zoon geruimen tijd na ont vangst dezer kennisgeving en nadat hij zelfs een tweede kennisgeving had ontvangen, naar Southampton ging om te weien te komen of er inderdaad een brief voor hem was, werd hij door den ambtenaar in het bezit gesteld van een omslag, dat de verdwenen juweelen bevatte. Hoewel er een neiging is voor den gesloten wagen, blijft de Touring Car de automobiel, die in Amerika het beste verkoopt Natuurlijk zijn in de Noordelijke streken van ons land de gesloten wagens favoriet omdat daar het klimaat buitengewoon guur en koud is. In de gewone districten echter is de voorkeur voor Tourings zoo groot, dat over het geheel genomen de balans naar de zijde van de Touring Car overslaat. De raporten van de Ford Motor Company toonen dan ook een vraag naar Tourings die voor dit jaargetijde zeer opmerkelijk is en die om een productie van 100.000 van deze mo dellen in de maand October vroeg. De Touring is altijd de meest popu laire wagen van alle modellen geweest, doch de allesovertreffende vraag van het oogenblik moet worden toegeschre ven aan de zeer groote verbeteringen ten opzichte van comfort eet. welke in het nieuwe type wagen zijn aan gebracht. Stormgordijrien die complete be- schermirig bieden en tegelijk met de deuren opengaan. Er is meer ruimte voor de beenen en het zeer aantrekkelijk aanzicht van den geheele wagen heb ben er elk het zijne toe bijgedragen om de populariteit van deze vijf- persoons open wagen nog te ver- grooten. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 5 en Zondag 6 December Tentoonstelling Waaiwijksche Kanarie- houdersvereeniging in het lokaal van den heer A van Vught. Zaterdag 5, Zondag 6 en Maandag 7 December Clubtentoonstelling Waai wijksche Pluimveeteeltvereeniging in het lokaal van den heer Holster-Passier. Zaterdag 5 Dec. Witte Bioscoop, „Tom Mix", 8 uur. Zondag 6 Dec. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 Dec. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak', mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 6 Dec. Flora Bioscoop, „In den Tijgerklauw", 6 en 8'/2 uur. Zondag 6 Dec. Witte Bioscoop, „Tom Mix", 5'/2 en 8uur. Dinsdag 8 Dec. 8V2 uur- Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging. Alleen voor Heeren. Hotel Verwiel Woensdag 9 Dec. 8'/2 uur. Athle- tiek-oefeningen Quick-leden Openbare school. Waalwijk, 4 Dec. '25. Eieren 15—16 ct. 's Hertogenbosch, 2 Dec. 1925. Op de markt van heden waren aangevoerd 1414 stuks: 738 stuks hoornvee. 68 kalveren. 536 biggen. 8 zeugen. 64 schapen—lammeren. F Tegen belooning terug te be zorgen bij de Dames VAN LOON, Mr. v. Coothstraat, Waalwijk. }ÏAR5AV0N Iedereen moet weten dat men het best en het voordeeligst kan koopen in 't Schoenenmagazijn Naast de R K. Kerk, WAALWIJK. handwerk en machinaal in lak, bruin en zwart boxcalf. De nieuwste modellen in alle soorten, -aparte modellen kunnen direct gemaakt worden, hiervoor monster-collectie voorradig. zeer sterk, zoo ook de bekende CRES Schoenen onverslijtbaar. in bruin en zwart leer, wol gevoerd, alles Ieder. REPARATIE-INRICHTING. 35649 Aanbevelend, UIT EEN BRIEF VAN EEN JONC VROUWTJE UIT INDIE de Vum died- '&*6*rt*rte4 MM1L ZEEPFABRIEK "HET KLAVERBLAD- HAARLEM Vraagt Uwen winkelier bij onze groote stukken Kar- nemelkzeep een Albumplaatjc Vogel- en Bloemen- albums, ter verzameling dezer plaatjes, zijn bij eiken winkelier of aan onze fabriek verkrijgbaar 60 cents. Vogel- en Bloemenplaatjes kunnen voor elkaar gerujld worden. WAALWIJK. /J (WITTIG GtDCPOMEOJO) HAARWASCHMIDDEL KUKIOOS TEERZEEPPREWAAT a vcpKRijGaMB inH.ESSCHEN V»rl VEIJCHXLfHD» GROOTTE A/000.0 mccu rite* «oo«. TARSAVDN COMPANY - HAARLEM

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10