Een flrreslede publiek fioaal verkoopen J. ELEKAN Attentie St Nicolaas=Etalage iizem Notaris Van Ham ruime sorteering en goedkoope prijzen. en speciale Etalage. Prima Candijkoek Spoorbanket. Boterletters. Prima Taai-Taai J. VAN ENGELEN LEUVEN Adrianus Steenbergen 28 j. en Wilhel- mina M. Kroot 25 j. Overlijden Peirus M. Casteleijns 3 j. Anna M Klerx, wed van Joh. Bergmans, 74 j. Wilhelmina M. Pelgrim, wed. van Bern. Ant. W Siebelink, 81 j. Johanna C Ver hoeven, wed. van Franc. W. van Liempt 73 j - Gerardina J. v. Daelen 24 j. Ingekomen: Cornelia F. M. Maaijen van Tilburg. J. C Verhagen van Goirle. J. Hutting van Roermond P. M Sprangers van Rotterdam - H. Schouten van Warmenhuizen N P. v Heeswijk van'sGraven age M. J. v Teeffelen van Appeltem Emerentia Th. A. van Gaaien van Roosendaal. Louisa M.J. v. Gaaien van Roosendaal. M. G. J.v Pinxteren van Alem. Allegonda M Sprangers van Sprang-Capelle. J A V. d. Hoven van Helvoirt. - J J S. Ph. Verhoeven van Vught. Peter Verhoeven en gezin van Loonopzand. Vertrokken Karei Joh. Roos naar Amersfoort. A. v. d Hammen naar 's Bosch C. B G. Schlusen naar Amsterdam. Th. C. Lommers en gezin naar Waspik. J L. Verhoeven naar 's Bosch. A. C. v d. Elshout naar Loosduinen. G. Th. L. M. Maslboom naar Roosendaal MADE. Géboren Andreas E Aén Einbertus A A zoons van A'ntonius A van Gils en Mutliil- de A JW van Koessel. Petrus \V z. v. Willem Fens en Johanna M. Tim- mers. Godefridus Joh. z.v. W. Staal en ("lasina Stevens.-Aneliese J d.v. Otto Lange en Wilhelmina Graf. Cornelia Maria d.v. Balthazar Besems en Pietronella M. Maas. Johannes C. z.v. Johannes v. Oorschot enHelena Ligthart. )verleden Antonius Diependaal, oud 39 jaar. Cathaj-ina Cornelia Marijnissen, oud 13 jaar. Johanna Avontuur, eclitg. van Lambertus. de. Beer. oml 06 jaar Gehuwd Johannes M. A. Rooijmans 33 jaar en Sebastiann Adr. v. d. Made oud 25 j. ALM KERK. Over November 1925. Geboren Jannigje d.v. M. Versteeg en P Co- lijn. Lambertus z.v. M. Scheffers en A. de Hoog. Johannes z.v. S. Ver- lee en A de Joode. Heiltje d.v. A v. Rosmalen en M C Verschoor. Hen- drikus Johannes z.v. P. Swart en E v. d. Vliet. Wilhelmina d.v. W v. Dru- nen en P v. Vark. Huibertje Sofia d. v. W. Sterrenburg'en P de Dekker Grietje d.v. M de Vries en M O Candel. Jacoba d.v. S. de Zeeuw en J. Olden burg. Xeeltje Adriana d.v. Z. L. Koekkoek én M C Ilijkoop. Marce- lis z.v. A v Maastrigt en E de Horn. Dina d.v. H Groeneveld en 'P v Maas trigt. Ondertrouwd P A v d. Linden 35 jaar mét F. P. Groeneveld 38 jaar. Getrouwd J. Koorricaf 25 jaar met P. Roubos 22 jaar. P. Wijnands 20 jaar met C. Col ij n 21 jaar. tverleden Ariëns Groeneveld 77 jaar. Voor onze schoenfabrikanten. De heer W. Donker Pzn.. heeft na z'n belangwekkende artikelen over onze Tentoonstelling, een serie inte ressante artikelen over de .Shoe and Leather fair" te Londen in 't Bonds orgaan geschreven. Aan een daarvan ontkenen wij 't volgende, mogelijk voor onze schoenfabrikanten van be lang Wij eindigden ons vorig artikel met er onze verwondering over uit te spre ken, dat er onder de overleerfabrikan- ten en importeurs een zeker optimisme kachelpijp), zakken in leelijke rimpels op den voet in eikaar, zijn. voor den inschot waarschijnlijk, zeer wijd in den hiel en gaan van het contrefort tot aan den bovenkant zonder eenige in buiging recht omhoog Zij hebben een hoogte van 30 tot 35 centimeter en zijn zeer wijd van kuitmaat. Sommige fabrikanten hebben, om het afzakken te voorkomen, aan weers zijden van de schacht een breede corset balijn aangebracht, maar dit verhoogt het „schoon" van de laars allerminst. Het spitse model van den LOONOPZAND. Van 15 Nov. t/m 30 Nov. 1925. Geboorten Johanna Cornelia Da- men, d.v. Adrianus Damen en van Johanna Cornelia Voogd. Maria Walthera Couwenberg, d.v. J. J Cou- wenberg en van A. C. de Man Christianus Johannes Antonius Brekel- mans z.v. M. J. Brekelmans en J. M. van Wanrooij'. Cornelus Johannes Martinus Schraauwers, z.v. L Schraau- wers en van W. G M. Boom. Maria van der Schans, d.v. A. van der Schans en van Pieternella Rosenbrar.d Waltherus Lambertus van Gooi, z.v. W. van Gooi en van |ohanna van Belkom. Catharina Maria Louisa Hollants, d.v E. Hollants en van Frederica Kaak. Petrus Grootswa- gers, z.v. G. P. Grootswagers en van Cornelia van Boxtel. Overlijden: Adriana van der Velden, weduwe van Adriaan Sprangers oud 72 jaar. Petrus Thomas van Wan rooij, z.v. J. M. van Wanrooij en J C. M. Pruimboom, oud 3 mnd. Joanna Clasina van der Ven, d.v. W. J. van der Ven en van Th. Aussems. oud 3 jaar. Maria Wilhelmina Sweens, oud 97 jaar. Huwelijken: Cornells Gerardus Kops 26 jaar en Johanna Maria van de Wouw 24 jaar. Wilhelmus Antonius van der Lee 23 jaar en Catharina Cornelia Kuijs 21 jaar. Cornelis Beerens 24 jaar en Catharina Huberta Heeffer 24 jaar.. Johannes Wilhelmus van der Velden 28 jaar en Arnolda Maria Helena Brands 27 jaar. was waar te nemen in verband met de orders, die door den grooten ver koop van Wellington Boots zeer be vorderd zou zijn geworden. Wij zijn er bij onze bezoeken aan verschillende stands van schoenfabri kanten niet van overtuigd kunnen wor den, dat de orders in die afschuwelijk leelijke laarzen zoo groot en zoo tal rijk zijn geweest, als ook de relazen in de verschillende Engelsche vakbla den doen vermoeden Tot beter begrip voor hen die het nog niet weten moet ik even meedee- len, dat die .Wellington Boots" een soort hooge dameslaars is in het mo del van de vroegere gewast-lederen knooplaars zooals er in Waspik en Dongen vroeger veel gemaakt werden. Zij worden gefabriceeid in lak, bruin, beige, champagne en ook wel In zwarte chroomglacé, zijn wijd van boven- schacht, zonder snit of val (model voorschoen en het ouderwetsche uit geholde hakje van 4 centimeter hoogte, dat in het komende seizoen in Engeland overheerschen zal voltooid dit schoeisel Straks zal het de Engelsche draagster tot kurassier verheffen Mogen wij de Engelsche fabrikanten gelooven dan zal dit nieuwe snufje, dat ongeveer 5 voet overleer per paar vordert, de volgende maanden veel gedragen worden. Bij enkelen werden in dit artikel voor levering ultimo November geen bestellingen meer aan genomen. bij anderen was de verwach ting veel lager gestemd, want bij dezen bepaalden de orders zich tot een enkel etalage paar. (In de berichten van deze week lezen wij uit de Engelsche schoen industrie centra. dat de fabrieken het zeer druk hebben, vooral in boven genoemd artikel. Red.) groote koude. Te Berlijn wees de ther mometer hedenmorgen 9 graden vorst aan, terwijl uit Pommeren temperaturen van 18 graden onder 0 worden gemeld. Hevige sneeuwstormen hebben Berlijn in een wit kleed gehuld. Tot laat in den avond heeft het er Dinsdag ge sneeuwd. De gemiddelde sneeuwval bedroeg 10 12 c.M Ook in andere deelen van Duitschland worden sneeuw stormen gemeld. De treinen, w.o. tevens de internationaleen press-treinen onder vonden groote vertraging en de tele graaf en telefoonverbindingen werden in vele districten beschadigd 5000 Sneeuwruimers hebben te Berlijn den geheelen dag gewerkt. De rails van de tram werden schoon gehouden door 60 pekelwager.s. Niet minder dan 30 personen zijn met gebroken armen of beenen door het uitglijden naar de ziekenhuizen vervoerd. Door de gladheid van den weg is gisterenmorgen op den Hartveltschen- weg nabij Diemen een wagen, bespan nen met twee paarden, te water gereden. De koetsier en zijn knecht konden nog van den bok springen Bij de pogingen om met het gemeente- hijschtoestel van Amsterdam den wagen weer op het droge te brengen, geraakte dit toestel eveneens in de vaart, waarbij het bedienende personeel te water ge raakte, en de koetsier is verdronken. Op staatsmijn Wilhelmina te Ter- winselen geraakte Donderdagmiddag de 17 jarige L. v. d. Heuvel uit Ter winselen in de zeverij in aanraking met een electrische geleiding. De man werd dadelijk door den stroom gedood. Dit is het tweede doodelijke ongeluk in een week op deze mijn. - Te Klazienaveen is de 24-jarige C. door de gladheid uitgegleden. Toen hij bleef liggen en men hem ter hulp kwam. bleek hij te zijn overleden. Uit Blythevitle (Arkansas) wordt gemeld Op een overweg is een locomotief met een autobus in botsing gekomen. Van de inzittenden der autobus werden negen personen gedood. Reuter seint uit Councillbluffs Iowa), d d. 3 dezer Tengevolge van een ketelontploffing ontstond er in de zakenwijk aldaar een brand, die voor meer dan een millioen dollar schade aanrichtte. Reuter seint uit Pretoria Een Zuid-Afrikaansche militaire vlie ger met passagier zijn door het neer storten van het vliegtuig gedood. Tusschen Karvin en Deutsch- Leuten, zoo wordt uit Moravisch-Ostrau gemeld, heeft een spoorwegongeluk plaats gehad. Op een plaats, waar de lijn een scherpe bocht maakt, ontspoorde een motorwagen en viel om. Vijf personen waaronder de machinist en de con ducteur, werden gedood, zes personen licht en twee zwaar gewond. ADVERTENTIëN. TE KOOP: met prachtig tuig en klok kenspel. Te bevragen bij M. VAN DONGEN-van Schijndel. Was pik. 35692 te Kaatsheuvel, zal namens de liquidateuren van de N.V. VAN DORTMOND- PENNOCK 17 Dec. 1925, 's avonds 7 uur in .EUPHONIA" aldaar 25693 de 3 Dec- j-1. ingezette on roerende goederen tegenover het raadhuis te Kaatsheuvel, staande Koop 1 aan f 5700 2 aan f 500 3 aan f 1250.— 4 Massa van 2 en 3 aan f 1750. en 5 Massa van 1, 2 en 3 aan 17350. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR Hat»n8tbaat 5 [nabij 't Station) 'b-Hbbtogbnbobch. Adviezen en bijstand met be trekking tot prooessen, straf zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract ens. Behandeling vam alle voorko mende* Rechtszaken, zoowel bjj Rechtbank als bjj Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling aaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contractenrequesten ens. Dégelijke en prompte af toer king. Billijke conditiën. ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. voor onze GEMENGD NIEUWS. Wolly, de hongerkunstenaar be hoort. niet tot de landgenooten te Parijs waarop wij trotsch behoeven te zijn, schrijft de Tijd. Bewondering voor het pogen 28 dagen in een glazen kooi opgesloten te blijven zonder eenige voeding of nachtrust, gevoelen wij allerminst. Wij zijn zelfs de meening toegedaan dat de politie wijs zou hebben gedaan dezen navolger van Succi en Papus zijn demonstratie in de „Petit Journal" te verbieden. Het groote publiek dacht er blijkbaar anders 1 over en heeft gedurende de elf dagen j van zijn vrijwillige ontbering in breede drommen dag en nacht een franc ge- 1 offerd om dit phenomeen van mensche- lijke verdwazing te aanschouwen. Zijn succes steeg niet den dag en naarmate 1 zijn baard in groei toenam, zijn lichamelijke verzwakking duidelijker werd. Heel gemakkelijk maakten het hem vooral de nachtelijke bezoekers niet, die Wolly aan de grootste Tan talus kwellingen blootstelden door al te zichtbaar lekkernijen op te peuzelen in zijn alleen door glaswanden ge scheiden tegenwoordigheid. Dient hierin misschien de reden ge zocht dat hij na den elfden dag, wij zouden haast zeggen ter elfder ure, zijn boeien heeft verbroken en zijn hongerkunsten heeft gestaakt? Het is mogelijk. Zeker is althans dat hij de ruiten van zijn kooi heeft verbrijzeld en dat de doctoren zijn opname in een hospitaal noodig hebben geoor deeld. Daar kan hij thans rustig na denken over zijn eveneens gebroken carrière van hongerkunstenaar, die hem tot nu toe geen windeieren had gelegd. Het is wel een bewijs voor den wan smaak van het publiek dat in deze dure tijden, in elf dagen meer dan 40 000 francs heeft geofferd om een medemensch aan lichamelijke uitput ting te zien prijs gegeven Men be kommert zich helaas minder om de velen die noodgedrongen, onvrijwillig een hongerkuur moeten doormaken Een spoedig herstel wenschen wij Wolly gaarne toe. maar vooral hopen wij dat hij voor goed genezen zal van zijn verlangen door niet te eten. zijn brood te verdienen Fen record op dit gebied kan heusch worden gemist en het publiek kan beter zijn geld be steden dan voor een dergelijke droeve vertooning. Een houten zomer huisje in de buurt van Versailles is een dezer dagen door brand verwoest. Twee kinderen, respectievelijk 4 en 5 jaar oud,-die alleen thuis waren, zijn in de vlammen omgekomen. De laatste twee dagen is de West kust van Florida geteisterd door ge weldige stormen en wolkbreuken Te Tampa zijn 5 personen'gedood en velen gewond, terwijl in andere steden aanzienlijke materieele schade is aan gericht. .j. In geheel Duitschland heerscht KOMT ZIEN ONZE RUIME SORTEERING IN fijne luxe doozen Bonbons, Marsepain, fondant, frima Chocolade letters, Cho- colade en Suikeren figuren, aan zeer concurreerende prijzen. VERDER RUIM GESORTEERD IN: Chocolade tabletten en luxe rollen, Borst plaat, fondantjes. Chocolade- en Suiker- beestjes aan buitengewoon lage prijzen. Wij vestigen Uwe aandacht vooral op onze uitnemende SPECULAAS van 35,50,60 ct p pond en op onzen grooten voorraad zeer goedkoop a 85 ct. per pond. per pond f 0-35 WEDERVERKOOPERS HOOG RABAT. Aanbevelend, 33642 WAALWIJKSCHE KOLONIAALHANDEL GROOTESTRAAT 182. ABONNEERT U OP EN ADVERTEERT IN DIT BLAD.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6