Gevonden. C. Klerks J. ELEKAN nijpiHRkeïi taezHIokkem choenrekken. 440e Staatsloterij In RIJWIELEN in Kinderwagens BBonis, Besoijen studie genomen het drama in drie bedrijven „Pastor Bonus" en de klucht In één bedrijf „Het valsche etiket". Aan Petrus Goverde. Heikant (nabij Made), is uit de hand opgedragen het bouwen van een woonhuis met schuur voor rekening van Petrus Broeken te Wagenberg. De kippenhouder M. alhier raapte vanaf Januari tot heden van 10 leghorns niet minder dan 1618 eieren. Gisteren had het 16 jarig schip- persknechtje C. S. alhier het ongeluk door de gladheid overboord te vallen. Gelukkig kon hij zich redden, zoodat hij er met een nat pak en den schrik afkwam. Bij het overbrengen van een zware loopplank gleed de werkman Stoop uit en viel met zijn schouder op.het bolder van het schip, met het! ongelukkig gevolg dat hij op twee plaatsen een schouderfractuur bekwam. De man werd onder geneeskundige behandeling gesteld. Gedurende de maand November werden in deze gemeente niet minder i dan 260 varkens aangegeven voor huisslachtingen. Het dubbel woonhuis van Joh. Brouwers, bewoond door J. Vos en B. Broeken is ingezet op f2200; de toeslag zal volgen op 15 December a.s. DUSSEN. De gezagvoerder P. d D. van het Keizersveer kreeg heden middag een slag van het stuurrad der pont. D. viel achterover en werd bewusteloos opgenomen. Men vreest voor hersenschudding. Vrijdagavond te ongeveer half 8 voelde Mej. v. B. alhier zich onwel en was om half 10 reeds overleden. Een hartverlamming heeft een einde aan haar leven gemaakt. Met Kerstmis zal een onzer dorpsgenooten de WelEerw. Heer W. Rietra, zoon van Notaris Rietra alhier, zijn plechtige eerste H. Mis opdragen. Nu met dezen ijsgang gevoelen deze omstreken weer eens de onmis baarheid van eene brug aan het Keizers- en Sleeuwijksche Veer. 'I Is nu de algemeene vraag „wanneer men des morgens overgaat zou ik dan vanavond nog wel terug over kunnen. We zitten nu weer geisoleerd. Moet men even naar Geertruidenberg of Raamsdonksveer dan moet men hiervoor eerst de volgende route maken over Meeuwen, Eethen, Genderen, Heusden- sche brug, Doveren, Baardwijk. Waal wijk, Besoijen, Capelle, Waspik. Raams- donk, Raamsdonksveer en dan Geer truidenberg. Men ziet hieruit dus wel dat het zoo voor onze gemeente een strop is die ijsgang, doch over Sleeu- wijk dan zit men heelemaal gevangen. Nu zijn we voor een groot gedeelte reeds geholpen uit ons Isolement door de autodiensten op den Bosch Doch wanneer hier eens een brug kwam hoe zou dat tevens ook niet ten goede komen aan de verschillende gemeenten in het Land van Altena Vragen wij ons eens af zou er dan niet meer industrie kunnen komen, zeker zou dit het geval zijn, doch de vervoerkosten naar hier zijn thans van alle zijden schreeuwend duur. Het komt zeifs dikwijls voor dat de ver- Voerkosten van boot. spoor of tram van nogal ver afgelegen plaatsen nog niet zoo duur zijn dan de vervoer kosten van de plaatsen van aankomst naar hier. We blijven intusschen steeds hopen dat er spoedig eene brug mag Jcomen en wij eens uit ons isolement worden verlost. Te Waalwijk won de heer Th. van Rijswijk le prijs open klasse met eereprijs en 2e prijs 4 vogels eigen kweek 1925. M. Wellens 2e prijs met eereprijs, 2 vogels eigen kweek 1925 en 3e prijs 2 vogels open klasse. De meisjes-congregatie van O. L. Vrouw in onze parochie vierde gister haar jaarlijkschen grooten feestdag Onder de H. Mis van kwart voor 7 gingen alle congreganisten na een voorbereiding door een Pater Capucijn ter H. Tafel. Na den middag om 4 uur werd de groote vergadering ge houden waaronder de 500 oude leden de opdracht vernieuwden en de 48 nieuwe leden hare eerste opdracht deden. De Congregatie onzer parochie is één der bloeiend >te van ons bisdom. hebben, doch moet omgevaren worden langs Geertruidenberg. Ook hier wordt heden (Dinsdag) de vaart al flink be moeilijkt door het vele drijfijs. RECHTSZAKEN. Door de rechtbank te Breda werd tegen den gewezen gemeente secretaris van Bergenopzoom 2 jaar geëischt met bevel tot onmiddellijke inhechtenisne ming. Gisteravond werd in de zaal van Euphonia door de ondereming Schooi en Patronaats-bioscoop een voorstel ling gegeven van „Siegfried". Dit groote filmwerk dat ruim drie uren duurde heeft de talrijke bezoekers een aangename avond bezorgd. Zaterdagnamiddag om 2 uur had in de Zustersschool de uitdeeling plaats van de geschenken, die door bemidde ling der Vereeniging „Kaatsheuvels Belang" waren bijeengega rd om de kinderen der minderbedeelden een gezelligen Sinterklaas te bezorgen. Behalve de bestuursleden van K. B en de St. Nicolaas Commissie waren aanwezig leden van de besturen der beide harmoniën, de St Vincentius— vereeniging en van de H. Elisabeths vereeniging. Voor ieder had hij een opwekkend geestig, passend woordje, 't Was een lust die guitige, tintelende dankbare oogjes te zien. waarmede ze op keken naar den H Man Diens vertrouwelijk heid deed bij de meesten alle schuch terheid in een oogwenk verdwijnen. Enthousiast zongen ze den milden schenker van vele gcede gaven na 't ontvangen van de surprises hun dank en een welgemeend tot weerziens toe. De niet aanwezigen hebben een paar kostelijke uurtjes gemist. Vijfenvijftig gezinnen met bijna 200 kinderen wer den bedacht. Het bestuur van K. B. brengt door dezen gaarne dank aan allen die hebben medegewerkt dit werk te volbrengen. Van oude hoedjes. Laatst kreeg ik bezoek van een goede vriendin, die in een papieren zak tot mijn groote verrassing een paar van haar oude winterhoedjes meebracht. Moet ik die soms van je overnemen, vroeg ik verbaasd. Neen, maar jij kunt altijd zoo goed achter de geheimpjes van de mode komen, ken jij nu een middel om mijn hoedjes van het vorige jaar zoo te veranderen, dat ze naar den laatsten smaak zijn We pakten de zak eens uit. Eerst kwam een aardig beige vilten hoedje voor den dag met een smallen rand en een heel hoogen bol wat natuurlijk niet meer modern is. Hiervan was een heel leuk dopje te maken met behulp van anderhalven meter kastanjebruin fluweel. We namen eerst een vierkant van 50 cM en knipten dit volgens de diagonaallijnen in vier driehoeken. Deze naaiden we aan elkaar tot een kleine pyramide. Nu namen we den hoec zelf eens onderhanden. We knipten er eenvoudig den bol af en gaven de fluweelen pyramide er voor in de plaats, die we stevig op den ranc vasthechtten. Van de rest van het flu weel maakten we een tamelijk breede, dubbele biais, die we inhaalden en langs den rand van den hoed bevestig den. Restjes fluweel en vilt werden gevormd tot een vlugge kokarde, die we achter tegen den opgeslagen rand plaatsten.' In plaats van de fluweelen pyramide hadden we op den rand van den hoed ook een zijden of satijnen baretvorm kunnen zetten, want baret-en tulband- modelletjes zijn van den winter weer zeer in den mode. NIEUWKUIK. Zondag j.l. had in het café van. der Geld de einduitslag plaats van het aldaar gegeven barak concours. De prijzen werden als volgt behaaldle prijs P. van Meeuwen, Vucht met 162 p.; 2e prijsJ Elshout, Kaatsheuvel met 156 p.3e prijs Prum- mel, Waalwijk met 146 p.; 4e prijs M Heijmans, alhier met 137 p. De jonge Henskens, stoker op den tram, die sinds eenigen tijd geleden Het ongeluk had met zijn duim tus- schen de buffers der tram te geraken, waardoor dit lichaamsdeel ernstig was gekwetst heeft dit gisteren in den Bosch moeten laten amputeeren. Op Zondag 13 Dec. a.s zal door Prof Drost uit Breda in het Café van der Geld een biljartséance worden gegeven. Wij twijfelen niet of het zal aan be langstelling niet ontbreken. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 8 Dec. 1925. Mej. A. Schalk, 40 jaren in dienst betrekking bij de fam. jiskoot ontving de bronzen eere-medaille van Oranje Nassau, Tot ouderling in de Ned. Herv. Gemeente werd gekozen de Heer A. Bouman, als zoodanig herkozen de Heer W. C. Friedli en tot diaken de Heer H. Vos. De Heer H. H. Schippers heeft op verzoek eervol ontslag bekomen als plaatsverv. Kantonrechter alhier, met dank voor bewezen diensten. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 9 Dec. 1925. Dat de Kanariesport in Kaats heuvel nog degelijke beoefenaars vindt, moge blijken uit 't feit dat de heer Th. v. Rijswijk te Dongen behaalde rtiet 1 vogel eigen kweek 3e prijs met 2 eereprijzen en le prijs met 1 eere prijs met 1 vogel open klasse. De heer M Wellens le prijs met 2 eereprijzen met 2 vogels eigen kweek en 4e prijs met 4 vogels eigen kweek. In de vergadering van het Hoofd stembureau werd Mej. M. de Haaq gekozen verklaard tp.t raadslid Daar ook zij de benoeming niet wenscht te aanvaarden komt de beurt aan den Heer Mr. Ruitinga. Woensdagavond treedt in de R.K. Debatingclub als spreker op dhr. J. van Laarhoven i^et het onderwerp „Iets over de Inquisitie,". Aan het Nationaal concours der Kon. Erk Harmonie „Apollo" te Kaatsheuvel wordt vanwege de Fanfare der H. Familie deelgenomen door één kwartet, één duet en een viertal solisten. Het R.K. Mannenkoor, dezen zomer opgericht onder directie van den Heer Chr. Merks Jr. geeft begin Januari reeds een uitvoering. Met Sinterklaas hield de naai- vereeniging Dorcas" haar gewone jaarlijksche uitdeeling, bestaande uit degelijke en doelmatige kledingstuk ken. Of ze bij deze barre koude ook welkom waren j Wat we in jaren niet meer onder de oogen kregen, kregen we deze week weer te zien. Tal van arresleden n,l. bezochten ons stadje, waaronder enkele zeer mooie. Natuurlijk hadden ze veel bekijks. Op de scheepswerf werd Zater dag met succes ie water gelaten het Rijnschip „Emma Johanna" voor eeq Rotterdamsche Mij. Het schip is lang 67 M. en heeft een laadvermogen van 9Ö0 tons. Tevens werd de kiel gelegd voor een dito vaartuig voor Duitsche rekening. Hoewel de kinderen op de Prot. bewaarschool geen officieel bezoek kregen van Sinterklaas gelijk vroeger; is hun, dank zij de vrijgevigheid van een paar ingezetenen toch een aange name dag bezorgdspeelgoed en lekkernij werd overvloedig rondge deeld. Tengevolge van de vorst kan de vaart op Rotterdam langs het traject Heusden—Gorinchem niet meer plaats Het tweede hoedje, dat we uit den zak opdiepten, was een klein modelletje van zwarte zijde, 't Was nog heel goed. maar mijn vriendin had 't zooveel ge dragen, dat men er haar wel in kon uitschilderen, zooals ze beweerde. Een kleine verandering en vernieuwing was zeer noodzakelijk. We maakten toen van watten een rol, die in 't midden het dikst was en naar de uiteindenspifstoeliep. Deze overtrokken we ra,et zijde in een frisch, sprekend raodekleurtje. We hadden de keuze tusschen violet, lavendel en konings blauw, topaaskleur, oud rood, smaragd groenen besloten tot blauw daar dit mijn vriendin 't beste in het ge zicht kleurt. Toen de rol klaar was, bevestigden we ze vóór aan den rand van het kleine hoedje van oor tot oor. Den achterrand sloegen we op. De moderne hoedranden vallen n. van voren diep over de pogen en worden aan de achterzijde zeer hoog opge slagen. We waren nu klaar met de hoedjes. Ze gingen weer in den zak cn opgewekt keerde mijn vriendin rpet haar schat huiswaarts. Ze had echter gerust nog meer hoedjes mee kunnen brengen, want ik wist nog verschei dene andere aardige ideeën. Heel !euk is b. v. van cretonne verschillende motiefjes uit te knippen en deze ver spreid over den bol van een donker hoedje te hechten. Met fijn gouddraad worden ze bevestigd en om elk motiefje maakt men nog een randje van goud steekjes. Dit staat bijzonder aardig. door iets deftigs en statigs, terwijl onze moderne japonnetjes kort zijn en veel vlugger en jonger staan. Behalve dit soort japonnen ziet men veel aardige bolero-pakjes dragen, met losse bolero jasjes of schijn bolero's, op de japon afgeteekend door kleurige banden en borduursel. Meestal hebben ze een liggenden wiiten jongensboord en een zwarte strik. Deze bolero-co- stuumpjes doen eenvoudig en meisjes achtig en zijn een aangename afwisse ling op het gewone genre. Het japonnetje van onze afbeelding is van donkerblauwe kasha. De bolero is omboord met een koningsblauw galon; het borduursel is in blauw met bordeauxrood. De geplooide rok is gegarneerd met hetzelfde galon als de bolero. Nieuwigheid] es. De avondjaponnen van 't nieuwe winter seizoen zullen voorzien zijn van kleine sleep jes, die echter zóó schitterend zijn gebor duurd met kraaltjes en parels met schitterende steentjes, met geheele watervallen van flon- kerdingetjes, dat ze een wonderlijk, feeëriek ef fect maken. V Een nieuwigheidje op 't gebied van stof fen is geciseleerd flu weel. Het fluweel is dan in dichte figuren geappliqueerd op een ondergrond van zijden mousseline. De stof is heel mooi voor ge- kleede toiletten of di nerjaponnen. De nieuwste pyjama's, die door hun lang, kimono achtig overkleed, al het mannelijke verloren hebben, zijn voor zien van 'n grappigen, grooten pierrot kraag van struisveeren. heid laat staan den inhoud van een compromis. Er is in den boezem dier fracties zelf nog meeningsverschil. Intusschen is de Katholieke Kamerclub niet bijeen geweest sinds de vergade ring, waarin tot een afwijzend antwoord aan mr Marchant werd besloten. A.s. Donderdag zal zij weder samenkomen, een dag later dus dan het hoofdbestuur der Christelijk-Historische Unie, welks vergadering, gelijk bekend, ook door de leden de Eerste en Tweede Kamer zal worden bijgewoond, en van room- sche zijde met belangstelling wordt afgewacht Kort na dit hoofdbestuur op Woensdagavond 9 December, zal de Christelijk-Historische Tweede Kamer fractie opnieuw een vergadering houden, welke van invloed kan zijn op het verloop en de oplossing der crisis. De bespreking, welke j. 1. Maandagavond in het gebouw der Tweede Kamer tusschen de voorzitters en secretarissen der drie rechtsche fracties heeft plaats gehad, droeg een zeer welwillend karakter, maar heeft voorshands nog niet tot een modus vivendi geleid. Men leeft dus nog in onzekerheid. GEMENGD NIEUWS. - Toen vrouw Gorter in de Kleine Bondstraat te Groningen gisterochtend haar beide zoons, van 18 en 22 jaar wou wekken, kwam zij tot de ontdek king, dat deze dood op bed lagen. De jongens hadden met gesloten deu ren en vensters geslapen en voor het naar bed gaan de kachel voorzien van een paar scheppen eierkolen. Ten gevolge van kolendamp zijn zij in den slaap overleden. De 13 jarige D., die op den Hoofdweg in de Haarlemmermeer door een auto van de firma V. en D. was overreden, is in de Maria-stichting te Haarlem overleden ADVERTENTIëN. V Wie zich de allernieuwste en aller- chiqueste dessins wil aanschaffen neme ze niet meer van batist of zijde, maar van fluweel. Ja, werkelijk, van fluweel. al is 't dan een heel teer en soepel fluweel, dat men fluweelen mousseline noemt, 't Wordt vervaardigd in eigen- aardige Oostersche streepen. Men zegt, dat 't veel opgang zal maken WILHELMINE. Een overvloed van de laatste mode- modellen, met practische beschrijvingen en knippatronen, vinden onze lezeres sen in „Het Nieuwe Modeblad", twee- maal per maand verschijnende, welke uitgave bij de administratie onzer courant verkrijgbaar is voor 95 cents per Kwartaal (f 1.25 franco per post). Waar blijft de taille-lijn De Parijsche kleermakers weten nog maar steeds geen weg met die lastige taille lijn Ze beginnen een beetje genoeg te krijgen van de heup-taille en dur ven 't toch ook weer niet aan, ze maar in eens op de normafe plaats te brengen of zelis hooger. Men heeft getracht deze netelige kwestie op te lossen door eenvoudig de taille lijn geheel weg te laten. Zoo'n moderne japon is dan van- boven geheel aangesloten en wordt naar beneden toe steeds wijder. Ze brengt ons de ouderwetsche prinsesse- japon in herinnering. Alleen was deze geheel lang en gaf de gestalte daar- AGENDA. waalwijk;. Donderdag 10 Dec. 7l/*uur. Ontwik- kelingsavond in den R.K. Gildenbond „Doofstommen- en Doofstommen onderwijs", door den WelEerw. Zeer gel. Heer A. Lathouwers, leeraar nstituut voor Doofstommen te St. Michiel Gestel Donderdag 7 December. 8'/2 uur. Vergadering van T.A.V.E.N.U. Musis Sacrum. Vrijdag 11 Dec. 8 uur. Letterkundige lezing. Frederik van Eeden. Over eigen werken. Musis Sacrum. 2e Klasse. Trekking van 7 December Getrokken prijzen. Prijs van f 20000 No. 7143 Prijs van f 400 No. 9978 Prijs van f 200 No. 14103 14181 Prijs van f 100 No. 3385 4581 9504 15466 18561 19605 2e Klasse. Trekking van 8 December. Getrokken prijzen. Prijs van f1500 No. 14492 19045 1000 8289 18521 400 5000 7040 200 9424 13850 100 626 13448 14086 BINNENLAND. De Crisis. Dr. J.Th. de Visser, die door de Koningin is belast met de vorming van een parlementair kabinet, heeft reeds gistermiddag kort na het ontvan gen van die opdracht eenige confe renties gehouden. De Christ.-Historische Kamerfrac tie komt vanavond in het Tweede Kamer-gebouw bijeen in verband met den politieken toestand. Naar wij vernemen, bestaat op dit oogenblik nog zoomin bij de christe lijk historische als bij de roomsch- kaïholieke leden der Tweede Kamei eenstemmigheid omtrent de mogelijk- Wanneer u een VERTROUWD en VOORDEELIG ADRES zoekt vindt u dit bij ondergeteekende. lever ik u alles wat er op dit gebied in den handel is, van het fijnste fabrikaat tot de meest eenvoudige uitvoering. vertegenwoordig ik een eerste klas fabriek, die aan zeer billijke prijzen levert. Prijscourant wordt op aanvrage gaarne verstrekt. Inruilen van Rijwielen ook bij aankoop van Kinderwagens. Af te geven vele tweedehands als nieuw uitziende 34510 RIJWIELEN aan voordeelige prijzen GROOTESTRAAT 45. D R U N E N. Rijwielen, Kinderwagens» alle onderdeelen. KANTOOK VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. HATSNirrRAAT 5 (nabil 't Station) 'i-Hxbxooihboscb. Adviezen en bestand met bc- trekking tot processen, straf zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, veog- <3$, cnrateele, echtscheiding, ar beidscontract enz. Behandeling van alle remise- mende Rechtszaken, wvd Rechtbank als bjj Kantongerecht, innen van Sc hsMeerderUsgen. regeUng saken ras Aefeitonren met hanne schnldaiacheru, maken van contracten, requests* ma, Degelijks m prompte afwerking. Billijke eondiüén. ZONDAGS NA 1 UUK KANTOOR GESLOTKN.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6