Doet tijdig uw Kerstbestelling IMiikschi! Uisclliandel 3os. i l Lee. - Iele!. 170. Hef Kerstnummer Doet Uw Schoenen Goed Marktberichten. Kloosterhalsem A. C. P. SPEEKENBRINK Ziet de Kerst-étalage A. C. P. SPEEKENBRINK, e venijni, van ons blad zal zoo uitgebreid moge lijk gegeven worden; er zal bijzondere zorg aan besteed worden. Zij, die zich thans abonneeren, ont vangen ook dit Kerstnummer gratis. Denkt tijdig aan uwe advertentie voor dit blad. Na 9 uur Donderdag morgen kunnen geen advertenties of berichten meer worden aangenomen. geven des avonds 7 uur. Tot lid van het Burgerlijk Arm bestuur alhier is herbenoemd de heer J. van Pelt. Bij het dezer dagen te Amsterdam gehouden examen slaagde de heer J. C. Timmermans, ambtenaar ter secre tarie alhier, voor staatsinrichting M. O. Geslaagde genoot zijn opleiding van den heer Mr. Dr. I. J. M. Laurillard te 's Gravenhage. De alhier bestaande dameskrans heeft een prachtig succes gehad met den in November l.l gehouden bazar. Na aftrek der gemaakte kosten kan aan de afd. Sprang- Capelle van het Groene Kruis het niet geringe bedrag van f 1500 worden afgedragen. Een woord van dank aan de dames van dezen krans voor het liefdadig werk, dat zij geheel belangeloos verrichtten, ten bate van de lijdende menschheid, is hier zeker niet misplaatst. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a s. Zondag des voormid dags half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. A. Meijers. Het op 12 en 13 Mei 1926 alhier te houden muziek- en zangconcours zal plaats hebben op een prachtig ge- legen teirein aan de Nieuwevaart, vlak bij het station Capelle—Nieuwevaart. Aan een 300 tal vereenigingen zijn bereids uitnoodigingen tot deelname verzonden. De inschrijving is open gesteld tot 15 Januari e.k. Bij de j.l, Maandag gehouden herstemming voor 2 notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier werden gekozen de heeren S. Oerlemans en J. van Pelt. In de Ned. Herv. Kerk te Loon- schendijk zal a.s. Zondag des n m. 2 uur voorgaan Ds. van der Vlugt uit Drunen. WASPIK. Het wijkgebouw van het „W.G.K," zal begin Januari in gebruik genomen worden. De moedercursus door Zr. Kerk- oerle uit Breda voor de leden van het „W.G.K." gegeven, zal Maardag 21 Dec. gesloten worden. Zr Kerkoerle zal bij de sluiting een lichtbeelden voorstelling geven. Zondag 27 Dec. zal hier door de R.K. Werkliedenvereeniging een groote propagandadag worden gehouden, waarbij verschillende sprekers zullen optreden. Op Zondag 10 Januari zal Mevr. Dr. van Dijk uit 's Bosch hier, uitslui tend voor de vrouwelijke leden van het „W.G.K." 's namiddags om half vier in de Harmoniezaal eene lezing komen houden met lichtbeelden, Het bestuur van het „W.GK." hoopt en vertrouwt op eene drukke opkomst van het schoone geslacht, RAAMSDONK Bij de gisteren ge houden verkiezingen zijn uit onze gemeente tot bestuursleden van het Waterschap „de Beneden Donge" ge kozen, de heeren Andr. Kommers en J. C. Schoenmakers. Voor de jongelingen, geboren in 1907, die in Januari zich moeten aan geven voor den dienstplicht, bestaat in het bijzonder gelegenheid tot inschrij ving op Woensdag, den 13 Jan. 1926. RAAMSDONKSVEER. Ds. Eggink van Willemstad treedt Zondag om 972 en om 3 uur op in de Veersche Ger. Kerk. Wegens vacaturedienst te Sprang zal er Zondagmiddag om 2 uur leesdienst op 't Veer zijn, terwijl des morgens om half tien Ds. Ewoldt optreedt in de Dorpsche Kerk. Naar wij vernamen treedt Zr. Straver van Bennebroek reeds 4 Jan. in dienst van het Groene Kruis, Afd. Raamsdonk e.o. Bij de gehouden aanbesteding van rioleering en ophoogen van terrein voor de Veemarkt te Tilburg was dhr. C. lansen de laagste inschrijver, nl. voor f 4743. GEERTRUIDENBERG. De campagne aan de beetwortelsuikerfabriek „Staten dam is heden afgeloopen. Ongeveer 400 arbeiders in de omgeving en uit onze gemeente zijn hierdoor bijna allen weer zonder werk. Woensdagmiddag maakten eenige dronken werklui en opstootje in de Branderstraat en vielen hierdoor een ruitje bij Hotel Centraal in. Inmiddels gewaarschuwde politie was spoedig ter plaatse en wist spoedig de orde te herstellen. 26 Dec. 2en Kerstdag a.s. geeft de dansclub „0.0." haar eerste bal in Hotel Santbergen, onder leiding van de heer L. Landmeter uit 's Bosch en met medewerking van een schitterend strijkje. Verder beloven de program's een spiegelgladde dansvloer schitterende zaal versiering, fantastische verlichting bijzondere attractie. Het belooft dus een recht gezellige avond. DUSSEN. Naar wij vernemen, zal de fanfare „Wilhelmina" alhier met de a.s. Kerstdagen eene serenade brengen aan den WelEerw. Heer W. Rietra, welke met de Kerstdagen zijn plechtige eerste H. Mis zal opdragen in onze Parochie kerk. Zondag a.s. zal de ZeerEerw. Pater de Groot van Kaatsheuvel welke in onze Parochie steeds als dienst doende kapelaan fungeerde, in beide z,on~ voor ae som v; inzet der massa was f7350. Woensdagnamiddag met de tram van 2.45 arriveerden alhier een 80 Hongaarsche kinderen, die in ver schillende huisgezinnen alhier zijn op genomen. De kleintjes, voor't meeren- deel kinderen tusschen 5 en 9 jaar, H. Missen eene afscheidspredikatie J zagen er hoewel zeer vermagerd toch houden. Onder de H. Missen zal een collecte worden gehouden voor dezen zoo beminden Pater en we twijfelen dan ook niet of deze zal een mooi bedrag opbrengen. De fanfare „Wilhelmina" zal op 26 en 27 December de beide uitvoe ringen der R K. Tooneelvereen. op luisteren. Op 26 is de uitvoering voor Heeren, op 27 voor dames Tot Directeur van het R.K. Zang koor alhier is benoemd de heer A. Pols dit in plaats van den onlangs overleden Directeur den WelEd. heer A. van Honsewijk. Deze week zullen de laatste zie ken te Hank de barakken kunnen ver laten en kunnen de barakken waar schijnlijk nog voor Kerstmis worden opgeruimd. Heeft deze ziekte jammer lijk 6 slachtoffers geëischt, de typhus is naar omstandigheden nog goed af geloopen dank zij de medewerking van 'tpubliek, en vooral van den WelEd. Zeergel. Heer Dr. B. G. de Groot en den ZeerEerw. Heer Pastoor Willaerts, alsook het gemeentebestuur welke alle krachtige medewerking verleende ter bestrijding van nog verdere uitbreiding. ALMKERK. De collecte gehouden in de Gerf. Kerk alhier, ten bate der Zending (tijdens het optreden van Ds. Jonge van 's-Gravenmoer) bracht op f 65. Tot leden van het Bestuur der BijzondereSchool te Nieuwendijk (Gem. Almkerk) zijn gekozen de heeren Joh. v. d. Stelt Gz. en H. v. d. Stelt Mz. As. Zondag v.m. 9.30 hoopt voor de Herv Gem alhier op te treden Ds. Muller-van Gorinchem, terwijl Ds. de Jonge in de Gerf. Kerk des v.m. 9.30 en n.m. 2 uur hoopt voor te gaan. MADE. Heden is van de machine fabriek en scheepswerf van Beek te Drimmelen te water gelaten een motor schip genaamd „Turiana" voor rekening van den heer A. L. v. Loon, tegelijk is op stapel gezet een nieuwe motor boot voor rekening van A. Verhagen, aannemer te Made, welke boot zal worden uitgerust met een 20 p. K. Diessel-motor. Ingevolge het preekbeurtenlijsfje zal Ds. Vinck des v.m. 10 uur in de Ned. Herv. Kerk te Drimmelen voor gaan en des v m. 2.30 uur als consu lent van Geertruidenberg een vacature beurt in de Herv. Kerk aldaar vervullen De ringpredikant Ds. Plaatsman zal op Zondag 20 December des nam. 2.30 uur in de Ned Herv. Kerk te Dongen een vacature-beurt vervullen, terwijl Ds. Mudde des voorm. 10 uur in de Herv. Kerk alhier zal voorgaan. Het op 8 Dec. ingezette woon huis met tuin van G v. Bragt en het dubbele woonhuis in de Dreef van den heer J. Brauwers respectievelijk ingezet op f 950 en f 2210 is gisteren bij toeslag toegewezen, le koop voor f.1060 aan A. v. Groezen2e koop f 2210 aan P. Broeken beiden koopers alhier. De heer Wagenmakers, Mr. kleermaker alhier had het ongeluk na bij zijn woning door de gladheid van den weg te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat hij zijn pols brak. Dr. Haupst verleende hem geneeskundige hulp. De brievenbesteller L. N.t die gis teren den besteldienst had in de bui tenwijken kwam in een bocht van den weg, doordat zijn fiets door de gladheid slipte in een diepen sloot terecht. De man kon er zich zelf uit redden, zoodat dit ongeval met den schrik en een nat pak afliep. EETHEN. Op Woensdag 30 Dec. des nam. 6 uur. zal alhier bij R. Bouman eene lezing met lichtbeelden worden gehouden over ziektebestrij ding onzer fruitboomen en de teelt van zwarte bessen door den heer R. Lijsten van de Nederlandsche Porno- logische vereeniging. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 17 Dec. 1925. De Gem. Zangvereeniging „Cres cendo", lid van den Bond van Muziek- en Zanggezelschappen in 't Land van Heusden en Altena is, naar we ver nemen, aan de beurt om hier in 1926 een festival te organiseeren. Ondanks het minder aanlokkende weer bracht de Heusdensche Harmonie Dinsdagavond bij den Weled. Gestr. Heer Mr. Ruitinga de gebruikelijke serenade bij gelegenheid van diens toelating tot Lid van den Raad. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 18 Dec. 1925. Bij publieke veiling werd heden avond het woonhuis, bewoond door den heer J. Schraauwers en den heer Fr. v- d. Waal met het daarachter gelegen fabrieksgebouw en het daar- naast gelegen bouwterrein recht tegen over het nieuwe gemeentehuis verkocht aan de firma Frederiks, Magazijn „de redelijk gezond uit. Berustten de meesten in hun lot, voor sommigen scheen de verwijdering van ouders en Heimat zeer pijnlijk. We gelooven echter dat de gulle Kaatsheuvelsche gastvrijheid voor allen welhaast een zoeten balsem zal zijn op de schrijnende wonde van 't heimwee. Het vraagprogramma der te hou den eerste groote nationale pluimvee tentoonstelling van Kaatsheuvel is verschenen. Wat destijds de redacteur der pluimveeteeltrubriek van de Prov. Nrd.-Brab.- en 'sHertogenb. Courant reeds vermoedde schijnt waarheid te gaan wordende Kaatsheuvelsche Pluimveetentoonstelling belooft één der, zoo niet de grootste tentoonstelling uit het geheele Zuiden van ons land te worden. Wat het vraagprogramma aan prijzen biedt, presenteert geen enkele andere expositie gevende ver eeniging. Niet minder dan 17 eere bekers, alle bij eerste toewijzing te winnen, waarbij 11 voor groote hoen ders, twee voor sierduiven en vier voor postduiven, zes lauwerkransen, vijf lauwertakken, prachtige luxe voor werpen, geldprijzen van tl.—, 12.50, f5 en f 10,—gouden, zilveren en andere medailles in totaal meer dan 325 stuks, 't geeft een beeld wat deze show worden kan. Reeds op de derde zaal heeft de expositie-gevende ver eeniging beslag moeten leggen, zoodat naast de Apoilozaal en de Patronaats zaal ook de zaal van het Kon. Muziek gezelschap „Euphonia" zal gebruikt worden. Een staf van de allerbeste keurmeesters uit den lande zal zijn oordeel over het ingezonden materiaal te strijken hebben, n.l de heeren G. Muijs uit Amersfoort en G. Carteele uit Castricum voor Hoenders, H. Loyman Jr. uit Groningen voor Sier duiven en Postduiven, schoonheids klasse en H. J. Merrenboek uit Arnhem voor Postduiven vliegklasse. Gevraagd wordenalle soorten groote hoenders en dwerghoenders, alle soorten sierduiven en postduiven, schoonheidsklasse en vliegklasse. De Eerste Tilburgsche Sierduiven- vereeniging zegde reeds thans volledige medewerking toe, terwijl de Post duivenvereniging „de Getrouwe Duif" en de „Combinatie" alhier op de tentoonstelling „de Hoenderclub" club- tentoonstelling houden. Bedriegen de voorteekenen dus niet dan zal Kaats heuvel op 15 en 16 Januari een ten toonstelling geven die met eere onder de groote rij van meer dan 100 pluim veeshows in den land zal genoemd worden. Op verzoek van velen plaatsen we een lijst van de sinds 1 Dec. nog ingekomen eere prijzen, 't Programma telt er niet minder dan 325, waaronder reeds 18 bekers, 6 lauwertakken, 5 lauwerkransen, kunstvoorwerpen, me dailles, geldprijzen enz. Sinds 1 Dec. L. Gubbens f 1.—, Mart. Kemmeren f 2 50, C. Wagemakers f 2.—, M. Smit f 1.N. Michaëlsen Altena bronzen medaille, Erven Mombers ver guld medaille, Mej. C. Klijberg Drunen medaille, Mr. Jos. van Besouw f 10,— F. v. d. Kooij bronzen medaille, M. Wagemakers f 2 50, N.N. zilveren tak, J. van Zens Wiener Neustadt Duitsch gouden medaille, Ant. Verster Duques- noy kunstvoorwerp, Joh. WillemsFb kunstvoorwerp, F. L. Michael verz. med., verg. med. en f 2.50, C. Vloe- manS f 2 50, N 1. Lombarts verg. med. N.N. f 5.—, A. van Reijen Tilburg zilv. medaille, K. Bil. Club me daille, Joh. van Kemenade medaille, Tent. Secretariaat verz. duiventil en verz klokje, R.K. Patroonsbond eere beker, L. v. d. Horst luxe voorwerp, Singer Mij. f 5 Bredasche Eiermijn f 10.—, J. v. d. Klundert 5x 10 K G. ochtendvoer, Vittana Cig. Comp. Rot terdam zilv. cig. koker, J. van Berkel verz. med., N.N. f 5.—, J. C. Mortier Waalwijk f 2.50, P. Jansen 2e Tent. Secret, verz. lauwertak, J. Snijders Kaatsheuvel f 2.50, Mej. Mina Esch f 1.50, Hamers v. Hoof Tilburg f 1.50. Zoo juist ontving de club nog een prachtige eere beker van een Tilburg- schen liefhebber uitsluitend te winnen met den besten Patrijs Leghorn haan jong. Waalwijk, 18 Dec. '25. Eieren 14—16 ct. Varkens f 13—f 17. van Stjj,t in den verdrijft de pijn BINNENLAND. Het is de bedoeling der regeering, aldus meldt het „Hbld.", om uit het bekende ontwerp der weelde- en ver teringsbelasting, alleen te behouden de belasting op verteringen in hotels, restaurants, enz., terwijl sommige an dere „weeldeverteringen" in een af zonderlijke wet belast zullen worden. Het is het ontwerp voor deze laat ste, dat thans om advies is gezonden aan den Nijverheidsraad. Het ontwerp verschilt met het eerste vooral hierdoor, dat de belasting wordt geheven bij invoer of bij den producent, dat het aantal belastbare artikelen is teruggebracht tot 29 groepen en dat het stelsel van zegelbelasting is ver laten het wordt thans een accijns resp. invoerrecht. De wijziging is een gevolg van de klachten der belanghebbenden, dat helfing in den kleinhandel veel te veel formaliteiten met zich zou brengen, terwijl bovendien de contiöle zeer moeilijk zou worden. De „weeldeverteringsbelasting" houdt rekening met de vraag, of de belaste artikelen door onbelaste kunnen wor den vervangen. De vervaardiger wordt belast. Bij invoer komt de weelde verteringsbelasting boven op het be staande invoerrecht. De bedoeling is, dat producenten en importeurs de belasting innen, maar die op de koopers afwentelen. Bij de betaling van het geleverde is de verkrijger tevens ver plicht de belasting te voldoen aan den verkooper. Bij wanbetaling is ook deze vordering preferent. •Vrij zijn exportartikelen, monsters, gebruikte goederen (mits geen handels inventaris) die door erfenis worden verkregen, uitzetten en bruiloftsge schenken bestemd voor personen uit den vreemde, die met Nederlanders huwen, mits het betrokken land in dat opzicht wederkeerigheid toestaat, goe deren bestemd voor den openbaren dienst, musea, onherstelbaar bedorven goederen enz. Het contrölestelsel komt hierop neer dat de producent van belaste goederen verplicht is zich bij den ontvanger der accijnzen bekend te maken. Hij moet in registers aanteekening houden van de belaste goederen die inkomen en uitgaan en van de bedragen die hij int, moet hij aanteekening houden. Eens In de maand rekent hij met den Rijksontvanger af. De registers moeten 2 jaar bewaard blijven en de ambtenaren hebben het recht tusschen 9 en 6 uur de registers in te zien. Bovendien moeten de producenten hun boeken, balansen en verdere be scheiden op aanvraag overleggen aan de Rijksaccountants. Er zijn 29 groepen van aan belasting onderworpen objecten. Per f 100 van den verkoopsprijs of bij invoer van de waarde wordt f 6 geheven voor personenauto's en onderdeelen en bil- jarten. Van alle andere wordt 12 pro cent geheven. Wij vermelden uit deze lijst: bont en pelswerk, brandkasten, kaviaar, deelen, fototoestellen, gekleurd of ver sierd aardewerk en porcelein, gobelins, goudleder en wat daarvan gemaakt is. haarden, haardstellen, vuurschermen, handschoenen (behalve wanten, wollen, halfwollen, katoenen, asbest en gummi handschoenen), jachtwapens en munitie, kant, karpetten, loopers, tafelkleeden etc. (behalve van cocosvezels of koe- haar), leeren koffers, toiletgarnituren, damestasschen, portefeuilles, lijfsier raden, meubelen van palisander, ma honie, wortelnoten of rozenhout en ingelegde meubelen, parasols, parket vloeren, rubbervloeren, inlaid-, graniet- en houtnerf-linoleum, piano's etc. schoenen etc. wanneer de schacht (met uitzondering van den schoenneus) be staat uit nog andere bestanddeelen dan ongelakt, onverguld, onverzilverd rund-, geiten-, schapen- of paardenleder, wol of touwsigaren- en sigarettenkokers, smoking-, rok- en galakleeding, toilet- veeren of andere modewaar van veeren, tooneelkijkers en dergelijke, voorwer pen samengesteld met agaat, barnsteen, ivoor, jaspis, koraal, marmer, parel moer. met uitzondering van instrumen ten waaiers en wandelstokken. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 19 Dec. 5'/2 uur. Trekking der prijzen van de verloting der Waalwijksche Pluimveevereeniging en vergadering der leden bij den heer Holtzer Passier. Zaterdag 19 Dec. 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zaterdag 19 Dec. Witte Bioscoop, „Stervende Volkeren", 8 uur. Zondag 20 Dec. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 20 Dec. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 20 Dec. Flora Bioscoop, „De Vrouw met de vier maskers", 6 en 8'/2 uur. Zondag 20 Dec. Witte Bioscoop, „Stervende Volkeren", 6 en 8'/t uur. Maandag 21 Dec. 7'/2 uur. Groot Soirée Amusante in de zaal van den heer Ant. van Berkel. Maandag 21 Dec. 8ll4 uur. Voor drachten-avond Dr. Willem Royaards, Musis Sacrum. Dinsdag 22 Dec. 8 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Gemengd Koor. Dinsdag 22 Dec. 8'/2 uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging. Dames en Heeren. Hotel Verwiel. Woensdag 23 Dec. 8'/2 uur. Athle- tiek-oefeningen Quick-leden. Openbare school. Onze Winkeliers en Handel- drijvenden begrijpen NOG NIET GENOEG de groote waarde van GEREGELD ADVERTEEREN in een blad als 't onze dat in Waalwijk, de Langstraat en om geving zoo algemeen gelezen wordt. bif Banketbakker Stationstraat 9 WAALWIJK Telefoon 148 van KERSTKRANZEN (Fransche, Weener en Hollandsche.) WEINACHTSTOLLEN vanaf f 0.50. Diverse GEBAKKEN, GEBAKJES enz, WORSTEN- EN SAUCIJZENBROODJES, 35763 CROQUETJES EN PASTEITJES. VOOR DE a.s. KERSTDAGEN: (groote Imperiale) en MOSSELEN. 35757 Bestellingen worden uiterlijk ingewacht tol a.s. MAANDAG. van Stationstraat 9, WAALWIJK. Telefoon 148. Ruime keuze KERSTFIGUREN EN CADEAUX voor het Kerstfeest. 35762 ABONNEERT OP EN ADVERTEERT IN DIT 3LAD. overvallen U onverwachts. Grijp dadelijk naar Akker s kloosterbalsem, welke tot diep in de weefsels doordringt, de pijn stilt, ophoopendc ziektestoffen doet verdwijnen, snel en grondig geneest.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10