SPORT. {Ingezonden.) Beleefd verzoek ik (J hierbij om op name van onderstaand stuk, waarvoor ik U bij voörbaat mijn dank betuig. In de „Echo van het Zuiden" heeft voor eenigen tijd terug een ingezonden stuk gestaan van een zekere mijnheer Karei Knaapen wiens epistel bedoeld was als verweer tegen het verslag-der vereeniging Quick over den voetbal wedstrijd Roosendaal-Waalwijk, welke ontmoeting in een zware Quick neder laag eindigde, welke hoofdzakelijk te wijten was, aan de in het oog ioopende partijdigheid van seheidsrechter Ma thijssen. De apologie van den heer Karei Knaapen wiens domicilie gezocht moet worden in onze gemeente zelf want te Roosendaal is die knaap een onbekende grootheid, wordt thans op schitterende wijze gelogenstraft, door het ergelijk optreden van Mathijssen gedurende den wedstrijd Bredania— Wilhelmina op Zondag 20 December. In dit verband wil ik verwijzen naar het verslag over die ontmoeting in het Dagblad van „Noord-Brabant" van 22 Dec. waarin o a. het gezegde van den heer Mathijssen tegen het Bredania bestuur voorkomt „help mij toch, U kunt voortaan op mij rekenen" dit is toch wel typeerend voor 's mans-karak ter. Mijnheer Knaapen, wie U ook zijn moogt, wanneer U een onbevooroor deeld persoon zijt en U wilt zulks in uw stuk doen uitkomen, dan zult U toch moeten erkennen, dat de heer Mathijs sen in dezen wedstrijd als in zooveel andere een misselijk figuur geslagen heeft en dat zijn beslissingen blijk geven van evenveel onkunde als tergende partijdigheid. Hij is een van die perso nen, die het scheidsrechterscorps van den N.V B. oneer aandoen en wiens verdwijnen door elk recht geaard voet baller en sportliefhebber met vreugde zal worden begroet. Moge deze hoop in vervulling gaan is de wensch van velen en van Uw d.w.d.n. EEN WAALWIJKER. De inzender vergist zich, het stuk kwam uit Tilburg. RED. DRUNEN Vergadering van den Ge meenteraad op Woensdag 23 December 1925, des namiddags om 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken, waaronder nota van aanmerkingen van Gedepu teerde blaten op de gemeentebegroo- ting dienstjaar 1926. en gemeente- rekening diens! jaar 1924. 2. Aangehouden stukken. 3. Voorstel van burgemeester en Wethouders tot verleening van eervol ontslag aan een onderwijzer der school (Dorp; wegens overtalligheicj van per soneel. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aangaan van een re keningcourant-oveieenkomst bij de bank van Nederlandsche Gemeenten voor het dienstjaar 1926 op dezelfde voorwaarden als zulks voor 1925 is geschied. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan eener geldleening groot f2000.— rentende 4,/j°/o koers 98:/a°/0 lot dekking der buitengewone kosten van het graven van slooten, leggen en dichtmaken van duikers en van gedeeltelijke vernieu wing van den keiweg, af te lossen in 10 jaren. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het converteeren der nog bestaande 5'/?% geldleening in 4'2°/o geldleening koers 98'/a0/0. 7. Benoeming van een lid Burger lijk Armbestuur met voordracht van B. en W. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen te machtigen in 1926 de gewone jaarlijksche verpach tingen en verhuringen der gemeente eigendommen te doen houden op dezelfde voorwaarden als zulks in 1925 is geschied. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van het ta rief voor de levering van electriciteit door het Gemeentelijk Electriciteits bedrijf, licht 45 cent, kracht* 23 cent (buiten den spertijd). 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der verorde ning op het beheer van het Gemeentelijk tenor-solo „Panis Angelicus" en een ambtenaar J. Bataille met ingang van 2 Januari a.s, eervol ontslag te ver leenen, daar J. Bataille voornoemd vanaf dien datum op pensioen is gesteld. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der verorde ning als bedoeld in artikel 1 der Woningwet. 14. Verzoek van ingezetenen van het gehucht Wolfshoek om het Ge meentelijk Electriciteitsnet tot het gehucht Wolfshoek uit te breiden met voorstel van Burgemeester en Wet houders. 15. Wijziging gemeentebegrooting dienstjaar 1925 16 Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan den volontair ter secretarie P. Elshout een gratificatie toe te kennen van f25.—. Verslag volgend nummer. DRUNEN. Op 26 Dec. (2en Kerstdag en Zondag d.a.v. geeft de harmonie „De Volharding" een groot vocaal instrumentaal en humoristisch con cert met medewerking vanden heer en mevrouw Neyboer, transformatie duettisten, Nijmegen den heer Thomas Reekers, tenor, Nijmegen; de nheer Cor v d. Nieuwenhuijzen, solo klarinettist Loon op 2andden heer Mart. v. d Nieuwenhuijzen, es-klarinettist, Loon op zandden heer Joh. Verhoeven orgel en piano, Drunen. Een keurig programma is samen gesteld, terwijl de lage entrée prijs eenieder de gelegenheid biedt een dezer kunstavonden bij te wonen Wi verwachten als gewoonlijk ook weer druk bezoek van muziekliefhebbers uit buiten-gemeenten en twijfelen wij niet aan goed succes. Dezer dagen arriveerde het eerste chassis voor de autobus-onderneming der Holl. Buurtspoorwegen, terwijl meerdere spoedig zullen volgen. De bussen zijn zeer krachtig gebouwd en toegerust met de nieuwste vindingen op dit gebied. Het zal voor andere autobus-ondernemingen een zware concurrentiestrijd worden, vooral daar deze bussen meer bedrijfszekerheid hebben. Naar wij vernemen is door den heer Jac. Bataille eervol ontslag aan gevraagd als voorwerker der gemeente arbeiders. De heer Bataille zal alsdan worden gepensioneerd. Wij gunnen hem een welverdiende rust na zijn jarenlangen plichtsgetrouwen arbeid. Ook dit jaar zal in de R K. Kerk een Kerst-cantate gezongen wor den op 2en Kerstdag en Drie Koningen. NIEUWKUIJK. Alhier is een dames comité opgericht dat deze of volgende week aan de huizen zal collecteeren voor het bijeen brengen van een huldeblijk aan H. M. de Koningin ter gelegenheid van haar zilveren huwelijksfeest. Deze week wordt in het café van der Geld een concours gegeven van den vogelpik Als prijzen zijn hiervoor beschikbaar gesteld lepr. een prachtige gans 16 pond zwaar, 2e prijs een eend, 3 prijs een haas. Men twijfelt niet of menigen zal een kansje wagen en trachten eèn der prijzen te bemach tigen. Op Zondag 27 Dec. a. s. zal door de spaarvereeniging „De Voorzorg" in 't café van den heer Th. van der Geld een uitvoering worden gegeven. Behalve het blijspel „De Rooverhoofdman" be vat het program nog enkele komische voordrachten zoodat ongetwijfeld velen wederom een genotvollen avond wacht. Naar wij vernemen zijn reeds een 15-tal inschrijvingen ingekomen van mededingers aan den te geven humoristen wedstrijd alhier op Zondag 10 Januari a. s. Daar de gelegenheid tot inschrijven nog is opengesteld tot en met Zondag 27 December a.s. twijfelen wij niet, of zonder verlenging van dezen termijn zal de deelname hieraan meer dan voltallig zijn. Met Kerstmis a. s. en allicht ook met H. Driekoningendag zal door het R.K Zangkoor dezer parochie een kerstlied worden uitgevoerd voor solo, duo en koor met kinderstemmen van Hoppenbrouwers. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Op a.s. Zaterdag (2den Kerstdag) des avonds 7 uur, zal in het Geref. Kerk gebouw alhier eene uitvoering worden gegeven door de Chr. Gemengde Zang vereniging „Looft den Heer", direc teur de heer J. Nelis, Waalwijk. Het programma ziet er wel ver zorgd uit en bevat een 10-tal nummers waaronder naast een 5-tal koren een Electriciteitsbedrijf, met name van artikel 10, lid 4, met de strekking en het voorgeschreven reservefonds van f 10 000 tot f4000. te verlagen. 11. Verzoek van W. Verhagen om in de Torenstraat een huis te mogen bouwen 5 Meter uit de kantlaag van den weg. met voorstel van Burgemees- sopraan-solo „Op het Kerkhof", van A. Spoel. Tevens vermeldt het pro gramma een Kerstcantate „In Efratha's velden", voor soli, vrouwenkoor en gem -koor, van A. Gerritson. Wij hebben een goede verwachting van deze vereeniging, die onder de eminente leiding van den voor ons ter en Wethouders om hierin toe te niet onbekenden directeur Nelis, ijverig stemmen. heeft gerepeteerd. 12. Voorstel van Burgemeester en De heer E. J. Stoffels zal het in- Wethouders om aan den gemeente strument bespelen. Dat het alzoo een genotvolle avond belooft te worden voor liefhebbers van zang en muziek valt buiten twijfel Eene aansporing om deze uitvoe ring bij te wonen achten wij dan ook geheel overbodig. A.s. Vrijdag len Kerstdag voorm. 9.30 en 2.30 uur in de Geref. Kerk alhier leesdienst. Zaterdag 2en Kerstdag des voorm. 9.30 uur en Zondag 27 December v.m 9.30 uur en namiddag 5.30 uur hoopt Ds. van der Velden van Rotterdam (Kralingen) voor,te gaan. Tweeden Kerstdag, des nam. 2 uur, zal in de Geref Kerk alhier met de kinderen der Zondagsschool Kerst feest worden gevierd, waarbij ouders en belangstellenden worden uitgenoo digd. De afd Noord—Brabant—Lim burg van den Ned Bond van Jonge- Mngsvereenigingen op Geref. Grondslag hoopt a.s. Zaterdag 2en Kerstdag hare feestvergadering te houden in de Geref Kerk (Jan Heinstraat) te 's Bosch. De morgenvergadering vangt aan te half 11 uur. In de middagvergadering, welke te 2 uur aanvangt, hoopt als spreker op te treden Ds Rullman van Utrecht, met het onderwerp: „Lezen en Ver staan." In de j.l. Zaterdagavond gehou den vergadering van Patrimonium werden gekozen tot afgevaardigden naar de te houden Propaganda-vergade- ring van den D. H. Bond van Patri monium op Zaterdag 26 Dec a.s. te Rotterdam, de heeren C. de Rooij en L v. d. Hammen. CAPELLE. In verband met de Kerst mis en Nieuwjaar zal in de O.L. School in de Kom gevestigde nutsbibliotheek opengesteld zijn op Donderdag, 24 Dec. as. van 7-8 uur, 'savonds en Zaterdag, 2 Jan. d.a.v. des nam. van 2—3 uur en vervolgens weer iederen Zaterdagmiddag. Met de kinderen der Ned Herv. Zondagsschool zal op Vrijdag 25 Dec e k. (len Kerstdag) des middags half twee in de Ned. Herv. Kerk alhier het Kerstfeest gevierd worden. Onze vroegere dorpsgenooten A. W. Verheijden Gz. en G. Verheijden Gz. twee oud leerlingen van den heer W. G. Treffers, legden vorige week met gunstig gevolg hun examen af aan de Universiteit te Amsterdam. De 21- jarige Anton slaagde voor het doctoraal examen in de rechten gen zijn oudere broeder voor het tweede tentamen in de Aardrijkskunde. Geslaagden en hun familie van harte gefeliciteerd. Met de a s. Kerstdagen en daar- aanvolgenden Zondag zijn de diensten in de Ned. Herv. Kerk als volgt ge regeld Vrijdag, 25 Dec., 's morgens half tien Ds. A. MeijersZaterdag, 26 Dec. des morgens half tien Ds. A. MeijersZondag 27 Dec. des morgens half tien en des nam, half drie uur Ds A. Meijers. De op Vrijdag 1 en Zaterdag 2 Jan. 1926 alhier te houden tentoon stelling van duiven zal gehouden wor den in de schoenfabriek van den heer Adr. Vos in plaats van de O L. School in de Nieuwst/aat zooals eerst gemeld werd. Door de uitbreiding van het be stuur der IJsclub met twee leden is eenige wijziging ontstaan in de waar neming der functies. Deze zijn als volgt verdeeld C. Vos van Gent, voorzitter A. E. Dekkers, 2e voorzitterW. J v Nieuwenhuijzen. secr.-penningmeester Michaèl, 2e secretaris; C. J. v. d -loek, P. Stam, W. M. de Bas, Fl. v. Suylekom en M. van Pelt Mz. com missarissen. len Kerstdag, des nam. 2 uur zal n de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschen- dijk optreden Ds. Jonkers uit Waspik. Gedurende de maand Nov. wer den ter secretarie voor de Vleesch reuring aangegeven79 varkens, 22 runderen, 3 kalveren en 11 geiten. WASPIK. Onze geachte dorpsgenoot, de Eerw. heer J. de Glas, werd j.l. Zaterdag in de St. Paulus-abdij der Benedictijnen te Oosterhout tot Sub diaken gewijd. Hem en zijn geachte amilie hartelijk proficiat. Voor den tweeden keer binnen de acht dagen kreeg de werkman B. op de scheepsbouwwerven der N.V. v/h en A. Ruijtenberg, een zware ijzeren plaat op een der beenen. Met een ernstige beenontvelling moest hij zich onder geneeskundige behandeling stellen. - Door het bestuur der Christelijke School is tot hoofd der school be noemd de heer J. Dobbelman te 's Gravenhage. Met Kerstmis zullen door het R. K. Zangkoor verschillende meir- stemmige Kerstliederen worden uit gevoerd. De eerste der drie H. Missen, 's morgens ten 5 uur, zal een gezongen zijn, de.twee volgende gelezen. Om 7 uur zullen weer drie missen gelezen worden en om 9 uur nog drie, waar van de laatste een gezongen zal zijn. De Eerw. Zuster Joachim her dacht j 1. Maandag den dag, waarop zij vóór 40 jaar in dit klooster kwam. Aan blijken van belangstelling zal het de goede Zuster wel niet ontbroken hebben. Bij de N.V. Scheepsbouwwerven v/h. P. en A. Ruijtenberg werd met goed gevolg te water gelaten het nieuw gebouwde Rijn-Herne-kanaal schip, genaamd „Locarno", groot ca 1350 ton, voor rekening van den heer J. C. Gommers te Engelen. De kiel zal worden gelegd voor een Dortmund- Eems-kanaalschip van 900 ton, be stemd voor den heer L. A. Poppelier Lzn. te Waspik. Op den 2en Kerstdag zal na het Lof door de tooneelvereeniging „O.B.K." van de R. K. Werklieden- vereeniging eene uitvoering gegeven worden, waarbij een spreker van het Tilburgsch Diocesaan Werklieden bureau zal optreden. Opgevoerd zal worden het drama „Pastor Bonis". Zondag 27 Decdes avonds half zes, zal voor de mannen der R K. Werkliedenvereeniging eene propa- ganda-vergadering gehouden worden, waarbij hetzelfde drama zal worden opgevoerd en tevens een spreker zal optreden. Maandagmiddag werd de Moeder cursus gesloten, die steeds zoo trouw mogelijk bezocht werd. Algemeen was men hoogst voldaan over de lessen door Zuster Kerkoerle uit Breda ge geven. Een hartelijk woord van dank door den geestelijken adviseur van het W.G.K., den WelEerw. heer Van Riel, was wel verdiend, evenals een klein souvenir haar uit dankbaarheid door de cursisten aangeboden. Mevrouw Dr. Van Dijk uit Den Bosch, die Zondag 10 Jan., 's nam. half vier, voor de vrouwelijke leden van het W.GK. eene lichtbeelden voorstelling zal geven in de Harmonie zaal, zal tot onderwerp harer lezing kiezen„Wat kunnen wij doen om onze zuigelingen tegen ziekte te be- schermen De uitslag der dulvententoon- stelling, uitgeschreven door „De Reis duif", bij den heer Chr. van Dongen alhier, is als volgt Schoonheidsklassen. Oude doffers. 1 pr. Chr. van Dongen, Waspik. 2 pr J. Heere, Raamsdonk. Oude duivinnen. Z E.V. H. Zijlmans, Waspik. Jonge doffers. 2 pr. P. Raaijmakers, Dongen. Jonge duivinnen. 1 pr. J. v. Steensel, Raamsdonksveer. Viegklasse oude doffers. 1 pr. Adr. Stokwielder, Waalwijk. 2 pr. 3 pr. J. v. Steensel, Raamsdonksveer. 4 pr. G. Sars, Waalwijk. 5 pr. A. Weterings, Dongen. 6 pr. J. G. Heere, Raamsdonk. 7 pr. W. Zijlmans, Waspik. 8 pr. Chr. v. Etten, Waspik. 9 pr. M. v. Huiten, Elshout. Vliegklasse oude duivinnen. 1 pr. P. de Graauw, Waspik. 2 pr W. v. Dongen, Raamsdonksveer. 3 pr A. Weterings, Dongen. 4 pr. A. Stokwielder, Waalwijk. 5 pr. J Timmers, Waspik. 6 pr. P. J. Broekmans, Waspik. Vliegklasse jonge doffers. 1 pr. F. v. Onzenoort, Waspik. 2 pr. P. J. Broekmans, Waspik. 3 pr. F. Verharen, Dongen. 4 pr. F. Moonen, Vrijh Capelle. 5 pr. W. Zijlmans, Waspik. 6 pr. Adr. Stokwielder, Waalwijk. Vliegklasse jonge duivinnen. 1 pr. Th. Trimbach, Waalwijk. 2 pr. J. v. Steensel, Raamsdonksveer. 3 pr. J. J. Blom, Raamsdonksveer. 4 pr. F. Moonen, Vrijh.-Capelle. 5 pr. P. de Graauw, Waspik. 800 K.M. klasse doffers. 1 pr. F. Moonen, Vrijh. Capelle. 2 pr. W. Zijlmans, Waspik. 3 pr. Chr. v. Dongen, Waspik. 800 K.M. klasse duivinnen. 1 pr. F. Moonen, Vrijh.-Capelle. 2 pr. Th. Trimbach, Waalwijk. 3 pr. P. de Graauw, Waspik. Naar wij vernemen werd er door den Weled. heer C Witlox uit Waalwijk tot aller tevredenheid gekeurd. GEERTRUIDENBERG. In de Vrij dag gehouden vergadering van den raad der gemeente werd besloten om als lid van de vereeniging van huis eigenaren toe te treden. Besloten werd aan den heer A. J. du Pont een strook grond te verkoopen a 2,— per M2. Wegens plaatsgebrek volgt verslag volgend nummer. !>e R. K. Tooneelvereeniging „Ex celsior" zal op 3 en 6 Jan. e.k. haar eerste winter-uitvoeringen geven in het gebouw der v.m. R.K. Militaire Ver eeniging. Opgevoerd zal worden „de Familie v. Ingen" een stuk uit het so- ciale leven in drie bedrijven en een klucht in twee bedrijven n.l. „Klop geest". Het publiek wordt er tevens op attent gemaakt, dat deze uitvoeringen voor dames en heeren toegankelijk zijn. In den nacht van Zondag op Maandag 1.1., is de voor anker liggende klipper Helena Johanna, met hoog water, door den storm, met den achter steven op den wal geworpen. De boot liep gedeeltelijk vol water, en de schip per H. v. Hezik uit Hedel, kon met vrouw en knecht nog juist op tijd de boot verlaten. He^ vaartuig was ge laden met zand en bevracht van Heus- den naar Tilburg. In den nacht van Zondag op Maan dag 1.1. is er bij de Wed. Segeren, in den polder alhier op zeer brutale wijze in gebroken. De dief(ven) hebben zich toegang verschaft tot het kaashuis, al waar anderhalf geslacht varken en de beste appels ontvreemd zijn; voorts wordt vermist een haan, twee kalkoe nen en eenige kippen. De politie heeft een onderzoek met speurhonden inge steld. In het Sterrestraatje alhier is door de gemeente een lichtpunt aan gebracht; voor de bewoners der Elisa- bethstraat, die gewoonlijk hierdoor gaan, is dit een heele verbetering. Door de tooneelvereeniging I. V. B. v. d. R. K. Werkliedenvereeniging alhier zal dezen winter worden opge voerd het Vlaamsch sociaal dramatisch tooneelstuk: „Een getrouwe Knecht" van Jack Geertsen. 2en Kerstdag zal onder leiding van ds. Hoogenraad Kerstviering met kinderen der Zondagsschool worden gehouden. Aanvang half zes. Tot lid van de school-commissie werd benoemd de heer C. H. Boon in de vacature Lucas. Zondagavond 1.1. werden in het ge zin der familie Okkersen, aan de Ha ven alhier, eenige leden onwel en klaagden vooral over maagpijn. Daar de pijn steeds heviger werd, besloot men geneeskundige hulp in te roepen en deze constateerde vergiftiging, waarschijnlijk het gevol van het eten van nougat-blokken van minder goede kwaliteit. De toestand der drie kinde ken is nu iets beter. De politie stelt een onderzoek in. MADE. De tooneelvereen. „Amicaal" zal den 2en Kerstdag en Zondag 27 Dec. a.s. haar eerste winteruitvoering geven. Opgevoerd zullen worden het bekroonde dramatische tooneelspel „Vergeten en Vergeven", met het blij spel „De Rooverhoofdman". Waar de tooneelvereeniging „Amicaal" een pas opgerichte vereeniging is en onder het Made's publiek een verkeerde meening heerscht, dient opgemerkt te worden dat „Amicaal" geen onder-afdeeling van „O.B.K." maar uitsluitend eene liefhebberij-tooneelvereeniging is. Tusschen B. en W. van Made c.a. en den landbouwer J. v. Stokkum alhier is een overeenkomst gesloten om een stuk grond - in ruil aan de gemeente over te geven terwijl de landbouwer een stuk grond voor den uitgang naar zijn hofstede daarvoor ontvangt. Het in ruil ontvangen stuk grond was voor de gemeente onmis baar omdat anders geen uitbreiding van de R K. Meisjesschool mogelijk was. Op Vrijdag 25 Dec. (len Kerstdag) zal het postkantoor geopend zijn van 8—9 uur v.m. en van ll'/ï—12 uur is gelegenheid tot het afhalen van correspondentie. Op Zaterdag 26 Dec. (2en Kerstdag) is het postkantoor ge opend van 8—9 v m. en van 1—2 n.m. Op dien dag zullen behalve zegelverkoop, telegraaf- en telefoon dienst, ook postwissels, postbewijzen en quitanties worden behandeld en aangeteekende stukken ter vergoeding aangenomen. Er zal één briefpost- en één pakketpostbestelling worden uit gevoerd, aanvangende 11 uur, waarin alle aanwezige stukken zullen worden opgenomen. Bij het Arbeidersbemiddelings bureau zijn thans 51 werkeloozen in geschreven, die deels uitkeeringen krijgen, doch tevens voor een deel van Rijk en gemeente steun verkrijgen. Op de beetwortelsuikerfabriek „Statendam" zijn dit jaar niet minder dan 64.000.000 K G. bieten verwerkt, waaruit kwam 95 000 zakken suiker ad. 100 K.G en 25.000 zakken droge pulp ad. 50 K.G. De harmonie „St. Cecilia" zal op Zondag 27 Dec. e.k. een uitvoering geven met medewerking van het be kende Duo Lips uit Zevenbergschen- hoek. Voor de moeders der St. Anna- vereeniging wordt op Zaterdag 26 Dec. (2en Kerstdag) direct na het Lof in de vergaderzaal eene feestvergadering ge houden. Maandag 28 Dec. des v.m. ten half tien voor de jongens en des nam. ten half twee voor de meisjes der St Annavereeniging is er kinderfeest, eveneens in de vergaderzaal. Het pro gramma is als volgt 1. Kerstlied. 2. Geld hebben en toch in den hemel komen. 3. Kerstlied. 4. De herders bij de kribbe. andere gemeenten eens in De Echo te pu- bliceeren, werd de openbare vergadering gesloten en ging de raad over in geheim Comité, alwaar de Voorzitter nog eenige mededeelingeu in wenschte te doen. Mijnheer de Redacteur.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10