■en de lanbeslediné. worden aanbesteed: JUL Marktberichten. nieuws"" Visitekaartjes bestelt men het best bij de WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ AN- TOON TIELEN of bij hare AGENTEN. dsze heeft aan de voorzieningen, welke het waterschap beoogt te brengen. De Commissie heeft nog eens nader de groote voordeelen belicht, welke met de oprichting van het waterschap zijn te verkrijgen en doen uitkomen dat doel en opzet van het nieuwe verband ruimte laten voor de neven oplossingen. welke in het belang der afzonderlijke waterschappen zijn ge vraagd geworden. Ook al zou het nieuwe waterschap er voorloopig niet toe komen om eenig verbeteringswerk uit te voeren, dan zou alleen het bloote feit, dat het Rijk hetzelve met de regeling der peilstan den op het kanaal wil belasten, reeds voldoende de oprichting van het water schap wettigen. Wij zijn echter met de Commissie van oordeel, dat weldra ook bij de tegenstanders het inzicht zal groeien, dat het waterschap tot grooter nut geroepen is en dat een welbegrepen eigenbelang en het 'besef van den plicht om ook het algemeen belang te dienen hen geleidelijk er toe zal voeren hetzelve tot volle werkzaamheid te brengen ten eigen voordeele en ten gemeenen bate. Wij blijven dan ook van meening, dat de oprichting van het waterschap de streek tot heil zal strekken en maken mitsdien in volle overtuiging het advies Uwer Commissie tot het onze. Mitsdien' geven wij Uwe Vergadering in overweging het aangeboden voorstel ongewijzigd te vast stellen. De Tooneelvereeniging .Ons Onderling Genoegen" gevestigd in de Concertzaal „De Lindeboom" zal Zaterdag 9 Januari haar jaarlijksche uitvoering geven. Opgevoerd zal worden „De Gestolen Rok" in één bedrijf en .Jonas de Recruut" (of groote en kleine stelen) opgeluisterd door een prachtig strijkje. Na afloop bal. Het Gemengd koor onzer Lieder tafel heeft besloten Zondagavond a.s. in 's-Hertogenbosch de opvoering der opera „Martha" van Flotow en corps te gaan bijwonen. Voorwaar een uitstapje, dat voor deze Operette-Vereeniging, het leerzame met het aangename vereenigen zal. De Heer D. v. d. Waals te Raamsdonksveer, die dezen zomer het einddiploma van de R. K. Hoogere Handelsschool alhier behaalde, is heden geslaagd voor het Mercurius- diploma Engelsche Taal. De Uitsluiting in de Mandenindustie. Men schrijft aan 't Huisgezin Dezer dagen is door den Rijksbe middelaar een voorstel geformuleerd, en aan beide partijen toegezonden. Dit voorstel houdt in. dat er eene commissie wordt benoemd van twee werknemers, twee werkgevers en een door deze vieraan te wijzen, onpartijdige voorzitter. Deze commissie zal tot taak hebben binnen de door beide partijen gedane voorstellen, eene regeling te ontwerpen, die voor beide partijen bindend is. De uitspraak moet binnen vier weken plaats hebben Daar geen uitspraak kan worden gedaan voor en alleer een voorzitter is aangewezen, kunnen er zeer zeker méér dan vier weken ver- loopen, eer er een oplossing komt. De vierhonderd mandemakers hebben hierover vergaderd en niet dan met zeer veel moeite heeft het hoofdbe stuur van den R. K. Houtbewerkers- bond deze arbeiders weten te bewegen, deze bemiddelingspoging te aanvaar den. Dat de arbeiders zoo kopschuw staan tegenover elke bemiddelingspo ging vindt zijn oorzaak in het verleden en In de verbittering van 't oogenblik, dat in dit harde jaargetijde, zij zonder meer op straat zijn gezet, omdat ze hun karig loon nog niet wenschten te laten verminderen. Het feit, dat beide partijen zich onvoorwaardelijk bereid moeten ver klaren, de uitspraak te aanvaarden, heeft hen doen besluiten, dit voorstel te accepteeren. in dezen geest is den Rijksbemid delaar door de arbeiders geantwoord waarbij is gevraagd, de al of niet aan vaarding van de werkgevers, spoedig te mogen vernemen, daar bij afwijzing door hen, de noodige maatregelen zul len worden genomen. De burgemeester van Vlijmen heeft op verzoek van den Rijksbemiddelaar Dinsdag met de patroons ten raadhuize vergaderd. DRUNEN. In de gisterenavond ge houden Raadsvergadering werd aan kden heer v. d. Linden, die langer dan Ê40 jaar onderwijzer aan de openbare lagere school is geweest, op zijn ver zoek op de meest eervolle wijze ont slag verleend. Besloten werd de prijs van den elec- trischen stroom voor licht van 45 op 40 ct. en voor kracht op 23 ct. per K.W.U. te brengen. De heer A Robben werd herbe noemd tot lid van het Alg. Burgerlijk Armbestuur. Uitvoerig verslag volgend nummer. HERPT. Toen H V. gistermiddag aan het spek rooken was. viel een van zijn speksiukken door den haak en gaf een geweldige vuurzee. Ijlings toegeschoten hulp wist door middel van een brandbluschapparaat de vlam men meester te worden, waardoor het brandje tot een minimum beperkt bleef en als overschot gebraden spek gaf HEDIKHUIZEN (Haarsteeg). Raads zitting. Zitting van den gemeenteraad op Dinsdag 29 December 1925, des na middags 0111 zes uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken waaronder: li. brief van Ged. Staten inzake over neming beheer en onderhoud kunst weg Vlijmcn-Herpt, waarvan afschrift gezonden; 1. brief van Ged. Staten houdende aanmerkingen op de belieersverorde- ning G. E. B., met ontwerp-besluit tot opnieuw vaststelling beheersverorde- ning. 2. Benoeming lid Burg. Armbestuur wegens periodieke aftreding van den heer H. J. M. Couwenberg. 3. benoeming 5 leden Commissie v .toezicht op 't lager onderwijs wegens aftreding van M. J. M. Couwenberg, M. Achten, G. Timmermans, J. G. Meys en J. P. Winkel. 4. benoeming 2 leden der Elec. Commissie, wegens periodieke aftre ding van A. v. d. Dobbelsteen en H. L. v. d. Heijden. 5. Benoeming commissie advies voor de werkloosheidsverzekering en een commissie van toezicht op het Correspondentschap der arbeidsbemid deling, beide bestaande uit een pa troon, een arbeider en een wethouder. Ingezonden Mededeelingen. Zijn Uw Handen en Lippen Pijnlijk, Schraal of Gesprongen door de koude, gebruik dan de heerlijk verzach tende en snel genezende PUï?OL. In doozeri 30, 60, 90 ct. Tuben 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten. SPRANG-CAPELLE Voorm. Sprang. J.l. Maandagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier Kerstfeest gevierd met de kinderen der Zondagsschool. Er was veel belangstelling van de zijde der ouders. De samenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 98 2, waarna de heer Holst, Hoofd der Chr. school alhier in Gebed voorging. Door de kinderen werden enkele mooie Kerstliederen gezongen, waarna door den heer Holst op bevattelijke wijze de Kerstgeschiedenis werd be handeld. Aan de kinderen werden leesboekjes en verschillende versnaperingen uit gereikt. Een prachtige kerstvertelling werd verhaald door mej. Bijl, Chr. Onder wijzeres. De bijeenkomst werd gesloten met 't zingen van den lofzang van Zacharias ers 1, waarna de heer Janson, leider der Zondagsschool, in dankgebed voor.- ging en allen hoogstvoldaan huis waarts keerden. A.s. Vrijdag, len Kerstdag, v.m. 9.30 uur in de Ned. Herv. Kerk lees- dienst; des nam. 2 uur hoopt op te tre den Ds. Louwe Kooymans van Waal wijk. Zondag 27 Dec. voorm. 9.30 uur lees- dienst; des nam. 2 uur Ds. Jonker van Waspik. Bij de verkiezing van een kerk- oogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier, werden 4 stemmen uitgebracht op den heer P. I). Netten en 4 stemmen op den heer M. Zwart. Gekozen is de heer P. I). Netten. Op a.s. Woensdag 6 Januari 1926, hopen de echtelieden Marinus Hulst en Johanna Christina Ros den dag te her denken, waarop zij voor 50 jaren in den echt werden verbonden. Voorzeker zal 't dezen krassen oudjes op dien dag niet aan belangstelling ont breken. CAPELLE. Maandag 28 Dec. 1925 des avonds ten 0 uur wordt bij den heer J. Treffers te Vrijh.-Capelle eene verga dering der Landbouwvereeniging Ca- pelle, Vrijh.-Capelle en Sprang gehou den. Aan de orde: 1. Verkiezing twee bestuursleden wegens periodieke aftreding. 2. Benoeming Commissie nazien dei- rekening. 3. Aanschaffing veevoeder, hulp- mest, kolen, enz. RAAMSDONKSVEER. De Kerstfeest viering met de kinderen der Herv. Zondagsschool zal gehouden worden den Tweeden Kerstdag. Dhr. A. Broeders werd het Jood- en zinkwerk aan de Herv. Kerk. te Geertruldenberg gegund. Dhr. Andr. Kommers C.Fzn. werd gekozen tot bestuursbd van het groote waterschap „Beneden Donge". Eersten Kerstdag treedt Ds. Ewoldt om 9'/2 uur op indeVeersche Kerk en om 2 uur in de Dorpsche Kerk. Tweeden Kerstdag geen Dienst. Cand. tot den H. Dienst, de Eerw. heer v d Sluijs uit Klundert, treedt Eersten Kerstdag om 9'/2 uur en om 3 uur op in de Ger. Kerk. Tweeden Kerstdag om 9'/2 uur. GEERTRU1DENBRG. In de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag 27 Dec. a s. te 10 uur op te treden Ds. Brandt uit Lage Zwaluween len Kerstdag a,s. Ds, Plaatsman uit Hooge Zwaluwe. o Het woonhuis, voorheen in gebruik bij de Geldersche Crediet-Vereeniging, is Woensdag 1.1. in hotel Stal verhoogd met f 1600,— en alzoo verkocht voor f 8100,— aan de heer G. de Reijger, alhier. Onze voetbalvereeniging „Good- Luck" zal 2en Kerstdag a.s. een vriend schappelijke wedstrijd spelen tegen het sterke „Internos", uit Breda. Dat dit een mooie en spannende wedstrijd moet worden, zal niemand betwijfelen. De volwater geloopen Klipper Helena Johanna, zal heden door de bok „Simson II" der firma Kraaienhof en Peters uit Rotterdam gelicht worden. GEERTRUIDENBERG edikbeur- ten Ned Herv Kerk 25 Dec. 2 30 uur D s Plaatsman. 6 Kerstfeest. 26 geen dienst. 27 10 uur Ds. Brands. 31 5 Ds. Vink. 1 Jan. geen dienst. DRIMMELEN. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk: 25 Dec. 10 uur Ds. Vink. 26 6 Kerkstfeest. 27 geen dienst. 31 7 uur Ds. Vink. 1 Jan. 10 Ds. Vink. 3 10 Ds. Vink. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 24 Dec. 1925. Het Kon. -Muziekgezelschap „Euphonia" biedt Zaterdag den 2en Kerstdag aan zijn Donateurs een con cert aan, waarbij de heer Didden uit Waalwijk als humorist zal optreden. Waar we naast een keurig harmonie programma ook zullen knnnen genieten van 't rijke repertoir van dezen beken den Waalwijkschen humorist, zal het Zaterdag a.s. niet aan belangstelling ontbreken. -— Het traditioneel op Driekoningen dag gegeven Armenconcert van het Kon: Muziekgezelschap „Euphonia" zal dit jaar op Zondag 3 Januari ge houden worden. Het bestuur heeft voor deze gelegenheid de heer A. v. Keulen uit Tiel als humorist geënga geerd, iemand die verschillende malen met de hoogste lauweren bekroond is. Den 2en Kerstdag om 12 uur opent de kegelclub „Houdt de Plank" op de banen der kegelclub „Amoeni- tas" een groot kegelconcours zoowel voor kegelaars als voor burgers van Kaatsheuvel niet-kegelaais. Op baan A. (kegelaars) zijn flinke prijzen te ver dienen, terwijl op baan B. tegen een luttel kaartengeld een tiental prachtige piijzen te winnen zijn. Daarenboven wordt op de kampioensbaan nog een gouden kegel disponibel gesteld Wc kunnen niet anders doen dan de poging der jonge club de kegelsport in Kaatsheuvel meer populair te maken van harte toejuichen. Het concours is flink opgezet en belooft te zullen slagen. Op 19 Maart 1926 hoopt önze gevierde Burgemeester J. L. v. Besouw den dag te gedenken, dat hij 25 jaren als hoofd onzer gemeente fungeert. Zooals begrijpelijk is, kan deze dag niet onopgemerkt voorbij gaan. Het bestuur der vereeniging „Kaatsheuvels Belang" dat gedurende zijn kort bestaan reeds bij zoo menige gelegenheid de leiding op zich nam, zal dezer dagen vergaderen, om te bespreken hoe dit feest te organiseeren. Evenals steeds is K. B. er van overtuigd ook thans weer op den steun van de geheele bevolking te kunnen rekenen. LOONOPZAND. In de naamlijst voor den Telefoondienst hulpkantoor Loon- opzand is aangevuld als aangesloten onder Telefoonnummer 16 G. van Lier, Schoenfabrikant en Leerlooier, Loon- opzand. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. Quick-terrein. Zaterdag 2en Kerstdag komt de sterke club Philips I, Eindhoven, op bezoek bij Quick I. Het zal voor zulk een wedstrijd aan belangstelling niet ontbreken. GEERTRUIDENBERG. Voetbal. De stand der competitie le klas B N.B 1 F.b. bijgewerkt tot Zaterdag 26 Dec. is als volgt: Good—Luck I o 1 i -s Boeimeer de Zwartjes Wittouck S.N A. de Faam Het Eerste I 5 6 5 6 3 4 7 1 0 1 1 4 4 2 1 2 2 1 3 2 0 1 1 0 3 1 0 6 29: 10 15: 10 11: 23 17: 11 11: 9 10: 17 10: 23 middenvooreen doelpunt te maken,het welk echter wegens buitenspel niet ge teld wordt In den verderen loop van den wedstrijd wist hij echter dit onfortuintje te verbeteren door drie goals voor zijn rekening te nemen. Het einde kwam met een 3—1 Good—Luck overwin- ning. Biljarten. De Nederlander Dommering heeft den Wilhelmina-beker gewonnen tegen Robijns, Faroux, Moons, Baudart en Martenet. Dommering had een gemiddelde van 23.32, Moons van 23.24. POLITIERECHTBANK. Beleediging. Tegen L. d. B. te Wijk werd f 10.— boete subs. 5 dagen hechtenis geëischt wegens beleediging -van W. Bouman De politierechter uitspraak doende veroordeelde beklaagde tot f 5.— boete. Dierenmishandeling. Tegen H v. G te Wijk werd wegens mishandeling van een trekhond f 20.— boete geëischt. De politierechter veroordeelde be klaagde tot f 10.— boete subs. 10 dagen hechtenis Zedenmisdrijf. Z. K., geboren te V., 36 jaar, korporaal bij de 3e Compagnie Politie- troepen, gedetineerd in het Huis vkn Bewaring te 's Hertogenbosch, misdrijf tegen de zeden. De auditeur-militair eischte 8 mnd. gev. straf. De rechtbank uitspraak doende veroordeelde K. te W. tot 9 weken gevangenisstraf. De eisch was 4 mnd. Vrijgesproken. M. de L dienstbode te Vlijmen, werd door den Politierechter vrijgesproken van het haar ten laste gelegde gebruik maken van een valsch getuigschrift. Deze strafzaak was voor nader onder zoek uitgesteld. Huisvredebreuk. H. V. en H. v. N. landbouwers te Druner» stonden terecht wegens huis vredebreuk Beklaagden ontkenden. Ze waren bij G. V. te Drunen aan huis gekomen, terwijl deze niet thuis was, Vrouw V. sommeerde de mannen heen te gaan, bezorgd als ze was voor de zes kinderen, die pas in slaap waren. Buiten hebben ze toen den hond ergerlijk mishandeld. Om den veldwachter als getuige te hooren werd de zaak uitgesteld. AGENDA'S. Vrijdag 25 December, (len Kerstdag) Flora Bioscoop „The Covered Wagon" (De Huifkar), 6 en 8'/2 uur. Vrijdag 25 December, (len Kerstdag) Witte Bioscoop „De Rozen van de Madonna". 6 en 8'/2 uur. Kerst-Uitvoering te geven door de Christelijke Gemengde Zangver- eeniging „Hallelujah" te Besoijen op Zaterdag 26 December 1925, (2en Kerstdag.) Aanvang 6 uur. Zaterdag 26 December (2en Kerst dag) Bal T. A. V. Zaterdag 26 December (2en Kerstdag) Witte Bioscoop „De Rozen van de Madonna", 6 en 8'/2 uur. SPRANG. Uitvoering te geven door de Chr. Gem. Zangvereen. „Looft den Heer" te Sprang op Zaterdag 26 December 1925 (2en Kerstdag) in 't Ger. Kerk gebouw. Aanvang 7 uur. WAALWIJK. Volksmatinée der Liedertafel „Oefening ,en Vermaak" op Zondag 27 December. Aanvang 12 uur. Programma 1. Hymne De Vliegh. 2. Kerstlied B. Verhallen, (door de Heer Jos. de Bont.) 3. a. Kerstlied Zanen. b. Middernacht Wierts. 4. Emmanuel Van Wamel. (door den Heer Burmanje.) 5. Van 't lonkende Sterreken. Weijtz. Zondag 27 Dec. Flora Bioscoop, Kindervoorstelling „Pemrod en Sam." enz. Aanvang 33/4 uur. Zondag 27 Dec. Flora Bioscoop, „The Covered Wagon" (De Huifkar) 6 en 8"/2 uur. Zondag 20 Dec. Witte Bioscoop, „Rin-Tin Tin redt zijn meester" 6 en 8'/2 uur. Dinsdag 29 Dec. Waalwijks Gemeng de Zangvereeniging. Geen Repetitie. VLIJMEN. Eerste Winter-Uitvoering te geven door de Carnavalsclub voorheen „De Wolputsche Club' op 3 Januari 1926; in de zaal van den Heer J. Luijben. Aanvang 6 uur. Good-Luck speelde tegen het Eerste 1 te Breda. Ondanks het regenachtige weer waren heel wat supporters mede naar Breda getogen Good-Luck speelde met een invaller, voor hun middenvoor, welke vervangen was door den links binnen en een prachtige wedstrijd ge speeld heeft. Na de aftrap weet direct de CORRESPONDENTIE. „In den Hoenderhof", .Modepraat- jes", enz. moeten, ondanks de uitge breidheid van dit nummer, tot een volgend maal blijven liggen. BINNENLAND. De Eerste Kamer hield gisterna middag een korteopenbare vergadering. De voorzitter deelde 0. a. mede, dat het Eerste—Kamerlid Arntz bericht van verhindering had gezonden, wijl hij om gezondheidsredenen in het buiten land vertoefde. De voorzitter stelde daarop voor om een aantal wetsont—- werpen morgen aan de orde te stellen en eenige andere wetsontwerpen he denmiddag in de afdeeling te behan delen. Een der senatoren riep: En de Bios coopwet De voorzitter verklaarde hierop, dat het niet in de bedoeling ligt, de Bios coopwet met het oog op het demission- naire kabinet te behandelen. De openbare vergadering werd ver volgens gesloten en verdaagd tot mor genochtend. Het gaat goed met den verkoop der weldadigheidspostzegels ten bate van den arbeid voor het bescherming en hulpbehoevend kind. Een schare dames bezoekt de kantoren en het beroep op handel en industrie wordt met tevergeels gedaan. De directie van een der groote fabrieken kocht 12.000 zegels, een royale daad en een mooi voorbeeld. Mogen er velen volgen, en den arbeid der dames zoodoende tot een vreugde maken. Ook vele particulieren dragen hun steentje bij. Indien het zoo door gaat kan vertrouwd worden, dat Rotterdam dit jaar een goed figuur zal maken naast de andere groote steden. - Voigccs cnkclo Uoerate bladen zou, nadat het compromis v oorstel (dccredi- iccrlng var» dec gezant te Bern bg Z. H. den Paus) door de vier R. K. ministers was afgewezen, de poging, om tot een ander vergelijk te komen biet door den formateur zijn onderno men, maar Integendeel van de zijde der Roomuch*Katholieken zijn uitge gaan. Het C. H. hoofdorgaan >de Neder lander* verneemt da. deze mededeellng aan bovenbedoelde bladen in hoofd zaak juist is. In verband daarmee merkt net blad dan o- m. op «Hieruit blijkt dan, dr, de Visser zoowel bij zijn pogingen tot vorming van een parlementair Kabinet ais bij zijne latere poglag. tot vorming van een Kabinet, zien plaatste op hetzelfde staudpunt. Hij ging daarbij blijkbaar uit van de gedaente, dat 's lands belang eischt, de Roomsch-Katholleken, die ruim 30 der be volhing vertegenwoor digen, zoo mogelijk, te bnwegen hun aaucteel in de verantwoordelijk!», ld voor het Regeerlsgsbcleld te blijven dragen ia samenwerking met andere groepen der rechieizijde Zijn voorstel aanvaarding van de beslissing der Tweede Kamer, ophef fing van den gezantschapspost b\j net Vaticaan, acciediteering van den Nedeilsndbchen Gezant bij een der Europcesche Regeeringen, ook bij den Holiigea Sioel niet aangenomen door de Cnristelijk-hisiorische Tweede Kamei-fraccte (bi) de eerste poging van dr. De Visser) schijnt later verzet te hebben ontmoet (oij de tweede poging) bij de Roomsch-Kalholieke Ministers. S echts tweeërlei mogen wij opmerken. Ten eerste, dat wij het volkomen verstaan, dat de gedachte van dr. De Visser bij de beide partijen, die hare bezwaren handhaafden, op verzet stuitte. Onze tweede opmerking is een woord vau blijdschap, dat uit het medege deelde blijkt, dat dr. De Visser, mochten de Roomsche Ministers bij hunne be zwaren volharden, geen stap verder zal gaan iu de tegemoetkomende lichting, dan waartoe hij weken geleden, na ernstig innerlijk beraad, besloot". Waalwijk, 24 Dec. '25. Eieren 14—16 ct. Varkens f 13—f 17. ADVERTENTIëN. Op Donderdag 14 Januari a.s. des 'snam. ten 7 ure zal voor rekening van den Heer A. VAN ZWOL te Raamsdonksveer in 't Café van besteder publiek Het bouwen an een Woon- en Winkelhuis met garage en werk plaats op een perceel gelegen te Raams donksveer. Bestek en teekeningen k f 7,50, alsmede desgewensctit inlichtin gen te verkrijgen ten kantore van den Architect. Restitutie voor on geschonden bestekken op den dag van besteding f 2,50. De Architect 35794' A. N. J. SNIJERS. Raamsdonksveer, Dec. 1925. te Namen der ver- eenigingen sr ft o p> Goals WAALWIJK. ABONNEERT U OP EN ADVERTEERT IN DIT BLAD.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 14