Mijnhardt's Tabletten geneesmiddel zijn Uw Hoest-Keelpijn Anqa-bonbonsi^ BESTUUR VAN WAALWIJKS BELANG. Ingezonden Mededeelingen. Ingezonden Mededeelingen. stel goed. vereenigen. De heer van Willigenburg meent dat het] voorstel van Burg. en Weth. eerst in om vraag moet worden gebracht. De heer Michaël meent dat het zoo een marchandeeren blijft, waarmee men tenslotte niet «veel zal opschieten. Middelkoop. In het belang van de zaak zelf is het gewensclit dat nog eens in een na der overleg wordt getreden. Moreel moet men zich verbinden dht men zonder luxe er een zal bouwen. yoorzitter. Ik vrees dat het bestuur daar niet meer voor zal zyji te vinden. Oerlemans. Dat is toch nog eens te pro- beeren. Middelkoop. Het is toch alleen maar te doen om een klein beetje bezuiniging te bren gen. Oerlemans. In een vorige vergadering is uitdrukkelijk gezegd dat men met een een voudiger plan zou komen. Dit zegt niets als men eenige duizenden guldens kan bespa ren. dan moet men niet met een plan komen, waarop maar een paar honderd gulden wor den bespaard. Middelkoop. Met heel wat minder kan het nog netjes en goedkoop in orde worden ge maakt. v Verheyden. Ik zeg, dat hoort in Heemstede thuis, maar hier moeten we een beetje zui niger met de duiten omspringen. Van Willigenburg. De Raad heeft Burg. en Weth. een opdracht gegeven en als dié dan met een voorstel komen, dan kan men dat toch zoo maar zonder meer niet van de baan schuiven. Na nog eqnige discussie wordt het voor stel van Burg. en Weth. in omvraag ge bracht en met O tegen 5 stemmen verworpen. Tegen het voorstel stemden de heeren Mid delkoop, Verheijden. Moonen, Oerlemans, Mi chaël en Rijken. Voor de heereu van Wil ligenburg, Verhoeven, v. d. Hoeven, Zwart en Kerst.' Er ontstaat eenige discussie over 'n schrij ven van Ged. Staten in de vorige vergadering vobrgelezen. De heer Michaël herinnert er aan dat nog gezegd is dat door Ged. Staten werd ge sproken van '11 school en niet de school. Laat de notulen maar eens voorlezen. Vervolgens merkt spr. op. dat liet hier net zoo'11 onder-onsje is. Door den een wordt hierover en door den ander weer daarover gesproken. Men zit hier niet groepen tege lijk te praten. - Ik heb altijd, zegt-spr.. miine medewerking verleend 0111' tot oprichting van die school te komen, (gelach). v Oerlemans. Ik ben liet met den heer Mid delkoop .eens. Men moet nog eens trachten mil in nader overleg te treden met liet school bestuur en een eenvoudige school zien te krijgen. Michaël. Geef ze een paar lokalen van de .school in de Heistraat. Probeer h»t eens. Middelkoop. Neen. er moet een school wor den gebouwd, die werkelijk aan alle eischen voldoet. 1 Michaël. Het kan beslist voor heel, wat minder. Van Willigenburg. Ik wil het voorstel van den lieer Middelkoop ook wel steunen als deze zyn voorstel een klein beetje wil wij zigen 11.I. dat Burg. en Weth. eerst trachten overleg te plegen alvorens kosten worden ge maakt. Oerlemans. Als liet schoolbestuur het plan niet zou goedkeuren, dan kan de Minister dat nog wel doen. Middelkoop. Men zou nu kunnen Volstaan met een heel eenvoudige teekening. Michaël. Men zou b.v. Burg. en Weth. een erediet van 1(M) kunnen verloenen, opdat bij een anderen architect eens een teekening ge maakt kan worden met een kleine beschrij ving, dan ziet men eens wat anders en kan daV) beter oordeelen. De heer van Willigenburg merkt op dat men zoo de deur laat openstaan. Als men geen zuivere teekening en beschaving heeft, zegt liet niets, althans niet veel. De heer Michaël zegt dat in de korte be schryving alles vernield moet worden, wat Burg. en Weth. juist moeten, weten. De heer Middelkoop wil zijn voorstel in dien geest wijzigen. Het voorstel in omvraag gebracht, wordt met O tegen 5 stemmen aangenomen. Voor slemden de heeren Middelkoop, Ver heijden. Moonen, Rijken, Oerlemans en Mi chaël tegen de heeren van Willigenburg, Verhoeven, v. d. Hoeven, Zwart en Ker9t. 9. Beslissing inzake verkoop- gemeente eigendommen (voormalige raadhuizen). De Voorzitter deelt mede, dat by <je ver- kooping van de voormalige raadhuizen te Capelle en Sprang, deze respectievelyk ƒ4000 en 2200 hebben opgebracht. Burg. en Weth. hebben een berekening ge maakt van wat ze thans aan huur opbrengen en bij verdere verhuring van raadzaal enz. nog zouden kunnen opbrengen, alsook de on kosten, waarop men te rekenen heeft Zoo bezien achten Burg. en Weth. het in het be lang van de gemeente om ze te verkoopen, voor de geboden bedragen. Hij stelt voor ze aan den publieken dienst te onttrekken. Van de gelegenheid om daar tegen bezwaren in te brengen heeft niemand gebruik gemaakt De heer Oerlemans zou het voorstel ge splitst willen zien. Men kan b.v. wel voor liet verkoopen van het Raadhuis in Sprang zy'11 en niet in dat van Capelle. Voor Capelle zou bij verhuring misschien wel wat meer ten bate van de gemeente zijn te halen. Middelkoop. I11 Capelle is het oude Raad huis gekocht door een Consortium, gevormd uit ingezetenen, die er prys op stelden dat het Raadhuis in zyn tegenwoordigen toe stand blyft behouden opdat de kom der ge meente niet wordt geschonden. De bedoeling van het Consortium is dat het stembureau daar zitting kan nemen, alsook dat verschil lende lichamen als Armbestuur, schoolcom missies enz. daar kunnen vergaderen, dat het yken van maten en gewichten daar kan ge schieden. Kortom voor al dergeiyke zaken zal het raadhuis gratis aan de gemeente worden afgestaan. Oerlemans. Dat geeft een heel anderen kyk op de zaak. De heer Kerst zegt in een vorige verga dering reeds voor liet behoud van dat raad huis zich te hebben uitgesproken, en nu het Consortium het voor dat doel gekocht heeft, kan hy zich heel goed met liet- voorstel van Burg. en Weth. vereenigen. 10. Bespreking verbetering Westeiyke Dwarssteeg onder voormalig Capelle. De Voorzitter zegt dat, nu Ged. Staten hebben goedgekeurd dat de weg aan de ge meente komt, het hoog tyd is, dat daar wat verbetering wordt gebracht. De kwestie is nu maar op welke wyze men daar verbete ring zal aanbrengen. Burg. en Weth. geven er de voorkeur aan om door een keibestra ting de zaak in orde te brengen, wjjl dit het meest afdoende zal zyn. Burg. en Weth. zyn in de gelegenheid ge steld 0111 goede tweedeliandsclie keien in Breda te koopen. Volgens een berekening zal de kosten daarvan 3000 bedragen, wat ook de kosten zouden zyn voor een stecn- slagweg. Om in die kosten te voorzien zou dan een geldleening moeten worden aangegaan. Middelkoop. Hoe breed denkt men den weg te verharden. Voorzitter. 4J M. 4 M. voor den weg en een halve M. voor een goot, die we gedacht hebben daar £e moeten aanbrengen voor de wateraflossing. Ik kan nog meedeelen dat de weg 200 M. lang is. De lieer Michael zegt dat er ook nog een andere manier zou zyn 0111 het water af te lóssen, doch zoo Burg. en Weth. het voor stellen acht liy de beste manier. Verliey'deu. Een keibestrating is mooi, maar de ellende is niet te overzien als ge van die oude keien hebt. Voorzitter. We. hebben er in Breda gezien van 180 per duizend, heel mooie. Hadden we voor Labbegat maar meer erediet gehad, want nu zyn die een klein beetje klein uit gevallen. De heer Iiyken wyst er op dat de Prov. den weg van Drunen naar Nieuwkuik heel goed heeft bestraat. Die keien zyn groot, maar mooi geiyk. Voorzitter. Als we provincie waren, zou den we misschien ook wel wat meer doen, maar hu zyn we maar gemeente. Verheyden. Met Labbegat had ök toch liever maar even gewacht. De lieer Michael zou liever zien dat de oude keien uit Capelle door nieuwe werden vervangen, dan konden deze voor de goot gebruikt worden. Op zoo'11 manier krygt men langzaam maar zeker overal verbetering. Spr. verklaart nogmaals-zich met het voor stel van Burg. en Weth. te kunnen vereeni gen. Door deze verbetering zijn de woningen van de Woningbouwvereeniging ook meer dienen. Als er grondwerkers komen, zetten wy ze voorloopig toch niet aan dat werk, maar dan laten we die de Haven van Labbegat uit baggeren. Kerst. Men zou ze aan de verlietering van de Dwarssteeg ook kunnen laten helpen. De heer v. <1. Willigenburg merkt op dat er menschen van den dokter een attest kun nen heblien dat ze ongeschikt zyn voor het werk op de hei te verrichten. Iiy zou willen weten wat daarmee gedaan moet worden. Als de raad te keiuien geeft hoe in zulke ge vallen moet worden gehandeld, dan hebben B. en W. eenig houvast. Voorzitter. Ja. dat^nag wel gevraagd wor den, want er js er nu al een die by den dok ter oen attest heeft gehaald tegen dat liy naar de hei moet. Wordt besloten dat der- geiykc personen zich tot het,Armbestuur heb ben te wenden. Met algemeene stemmen wordt het voor stel van. Burg. 'en Weth. aangenomen en B. en W. een erediet van 1000 toegestaan om daarmede in de kosten van werkverschaffing te voorzien. 12. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1924 en rekening G.E.B. De heer Zwart deelt jnede dat hy de reke ningen alleen heeft onderzocht, daar zyn medeleden van de Commissie, de heeren Kerst en Middelkoop, niet aanwezig zyn ge weest, en stelt voor ze goed te keuren zooals die door Burg. en Weth. zyn aangeboden. De rekeningen worden daarna vastgesteld. 13. Vaststelling gemeentebegrootiiig 1926 en behandeling adressen en voorstellen by die begrooting behoorende. Uit het rapport van de Commissie, belast met het onderzoek, bleek dat deze bezwaar had tegen den post Volksgezondheid. Een lid der Commissie achtte het van groot belang dat de vergaderingen van aan deelhouders van de Waterleiding Maatschap- py Noord-Brabant geregeld worden byge- telt binnenkort in de raadzaal van een onzer. provinciale huiden- en lederplaatsen metl een voorstal voor den dag te komen van sta king couponbetaling, uitlotingen en lossin gen zyner gemeente. Er wordt terecht tegen woordig wel eens meer getwyfeld aan de so-| liditeit van de gemeente-leeniugen. Dat het 1111 voorloopig al zoover zal ko-l men, geloof ik niet, maar toch toont het de mentaliteit van vooraanstaande menschen I op industrieel gebied in Noord-Brabant. Trouwens, er is niets nieuws onder de zon. Ik wensch ten spoedigste conversie dezer leeningen. Nog één kardinaal punt wensch ik te be-| spreken en wel de post wachtgelders, die op de begrooting nog voorkomt met een be drag van ruim ƒ7000. Ik hoorde hier en daar' in den laatsten tijd stemmen opgaan, dat I men toch niets bereikte met onze verzoek schriften aan onze Koningin. Om verdere op spraak te voorkomen in 't belang van ons geëerbiedigd Vorstenhuis, wil ik langs dezen minder gebruikeiyken weg even zeggen, dal I deze verzoekschriften Hare Majesteit de Ko ningin nooit hebben bereikt, doch toevallig door een zelfde redactie in liandeh kwamen van i\en Minister van Binnenlandsche Zaken in hoogste instantie, die evenwel alles afwees. Het laatste request aangaande het Capelsche Raadhuis, was in handen van het demissio nair kabiqet en wel van Zyn Excell. Jhr. de| Geer, waarop de hoop was gevestigd alsmede omtrent de herbenoemingon der heeren Val-I ter en fan Santen: Naar alle waarsehyniyk- lieid zal ook dit wederom een zeepbel zijn f geweest. Reden waarom ik my heden speciaal richt I tot de heeren van Willigenburg en Zwart, die voor de Cliristeiyke Arbeidersparty op komen, om dezen post op de begrooting tel schrappen. Deze nieuwe gemeente, waar zoo'u ,ont-| zettende verdeeldheid is gezaaid, heeft 1111 reeds meer dan vyf en twintig duizend gul- V i m Zittend v. links naar rechts: NORB. v. I.OOX', Pcnniugni.; H. WIESMAN, Vice-Voorz.; M. A. J. v. I.IEMPT, Voor/..; JAN TIELEN, le Secretaris; Staande: ANT. VAN SCHIJN DEL, JUD. TIMMERMANS Phz., HENRI HOFFMAN'S, Commissarissen; H. VAN TUSSENBROEK, 2e Secretaris; B. TIMMERMANS-VERSCHURE, Commissaris. waard-en 0111 die de waarde zoowat te doen behouden, mag wel wat worden gedaan. Er staat hier een kapitaal van lTt.OOO. Voorzitter. De kosten zullen, alles te sa men genomen, 4600 bedragen, maar daar gaat 750 van af omdat we van den Bin-, nenpolder 750 krygen voor de overname van den weg. !11. Bespreking invoering werkverschaf fing niet Rykssteun. De Voorzitter zegt dat hij. naar aanlei ding van (1e opdracht van den raad, overleg heeft gepleegd met de Directie van de Heide- Maatschappy. met het gevolg dat er land voor ontginning beschikbaar is. De Qieer Mombers uit Waalwyk wil heide tot een oppervlakte van 4 II.A. laten ontginnen en daarop werkeloozen uit deze gemeente laten werken onder toezicht van de Nederl. Heide- Maatschappy. Hij zelf is dan genegen om in de kosten van ontginning 100 per II.A. by te dragen, terwyl ook het Rijk steun heeft toegezegd. Burg. en Weth. achten deze manier voor de gemeente de meest verkiesiyke, beter dan dat de gemeente tot aankoop van grond overgaat. Om in de kosten daarvan te voor zien vragen Burg. en We tb. een erediet van 1000. De grond van Mombers ligt ten Westen van den Loonopzandschen weg. Alleen hoofden van gezinnen en kostwin ners kunnen daar te werk worden gesteld. woond, zulks in verband met het feit, dat de gemeente voor een groot bedrag by de Maat schappij is geinterresseerd. De overige leden hoewel niet eischende dat alle vergaderingen worden by gewoond, achten het toch ge wenseht, dat belangrijke vergaderingen wor den bijgewoond. De Commissie geeft dan ook in overwe ging de vergaderingen, voor zoover zy van j belang mochten worden geacht, by te wonen, j De Voorzitter zegt dat Burg. en Weth. in zooverre acoord gaan met (1e meening der Commissie dat zy belangi-yke vergaderingen by wonen. Zij stellen in verband daarmede voor een plaatsvervanger te benoemen en daarvoor aan te wyzen den heer van der Hoeven. Deze wordt met byna algemeene stemmen benoemd. Verheyden. Gezien de verschillende cyfer- groepeeringen, dan is het my terdege opge vallen wat ik reeds voorspelde sinds de ver- eeniging van de gemeenten, n.l. de daling opbrengst opcenten der vermogensbelasting en wel met ongeveer ƒ600. Hoewel het zeer moeilijk valt te bereke nen, daar enkele groote fortuinen nog sterk vooruit moeten zy'11 gegaan, dan blykt toch ten duidelykste, dat niét alleen doör overly- den, maar eveneens door de reeds plaats ge had hebbende kapitaalsvlucht. en liefst nog naar andere provincies, dat men feestelyk dank zegt om uitgekleed te worden Oerlemans. Kan aan de Provincie ook nog door het. tegenwoordige 's Hertogenbossche of subsidie worden gevraagd. Voorzitter. Dat is te probeeren. Verheyden. Ik geloof dat daarvoor twee ton ter beschikking is gesteld. De plaatsen die subsidie krygen zyn aangegeven. Het is echter nog te probeeren. Maar als we nu eens een paar maanden vorst krygen, wat dan? Dan is het toch on- mogelyk om ze in den grond te laten werken en in 't laatst van Februari of begin Maart krygen ze elders weer werk. Voorzitter. Dat is niet onder de oogen ge zien, maar de zaak is zoo dat het niet in een zekeren tyd behoeft te worden afgewerkt Wordt er niet gewerkt dan ko9t het de ge meente vanzelf ook geen geld. Michael. Ik sprak dezer dagen een bakkar en die zeiVroeger jaren moesten de men schen een week of vyf fl zes werkeloos zyn eer ze begonnen met te zeggen dat ze niet kouden betalen, maar nu kan het nog geen dag gevroren hebben of ze komen al met: je moet maar tegoed houden. Die goede tyd dat ze voor hun eigen zooveel mogelyk zorg den is achter den -rug. De bakkers en win keliers worden er 1111 maar aan gewaagd. Verheyden. De levensstandaard is nu heel wat hooger geworden. Vroeger waren er die met 2 st°ungeld moesten zien rond te ko men. Ryken. Kan dat werk niet aanbesteed wor den Voorzitter. Dat wordt zoo geregeld dat, wie het hardste werkt, het meeste kan ver- Sprang-Capelselie regiem. Op den duur wordt het voornamelyk voor de kleine renteniers onhoudbaar en zal de eigengeërfde boeren stand, alsmede de arbeidersklasse, de wran ge vruchten daarvan plukken'. Opvallend was het voor me, dat er tot he den ^absoluut niet gedacht is aaii (le con versie der diverse plaatselyk geplaatste Sprangsche en Vryhoevensche 6 leeningen in 4i ft 95- of 96 ofwel in 5 ft pari. Capelle schynt goed te zyn voor eene ge dwongen philantropliie. De Sprangsche 6 leening der byzondere school ft 12500, die niet converteerbaar is, bewyst dat hier öf prima financier geld leenden, öf dat men de geldgevers voor betoonde bereidwilligheid 'n douceurtje wensclite te geven. Ik zou over deze laatste leening gezwegen hebben, indien men my af en toe niet voor hebben. den opgebracht aan belastingen, waarvoor ze absoluut niets genoten heeft. Ik heb diep medelyden in dezen strengen winter met (1e gezinnen dér arbeidersklasse, die dezen schandelijken druk dubbel voelen en dit alles ten genoegen van een drietal heeren, die moreel verplicht waren deze wachtgelders te herbenoemen. Wat 11a deze lierlienoeniingen verder ge beurt, laat my totaal koud. E11 nu, heeren van Willigenburg en Zwart, kunt gy dit voorstel steunen? Het is het uiterste wettig middel wat ons nog openstaat. Ik weet natuurlyk dat by voldoenden steun onze gemeentebegrootiiig 1926 niet wordt goedgekeurd door Ged. Sta ten. doch ook (lit is my onverschillig. Wat is het antwoord? De heer van Willigenburg zegt met genoe gen te hebben gehoord dat mynheer Verhey den om zyn steun vraagt. Échter moet hy in deze zyn steun ontzeggen omdat het voor stel absoluut onuitvoerbaar is, nooit goed gekeurd kan en zal worden en verder de ge meente maar in last en moeilijkheden zal brengen. Den heer Verheyden spyt dit verbazend. I11 Den Haag was men moreel verplicht ge weest aan dezen schandelyken toestand een einde te maken, maar waar ze zulks niet schynen te willen doen, moet het uiterste middel wel ter hand worden genomen. Maar willen jullie het niet steunen, my best, zegt spr. dan zal ik wel verder gaan. Zwart. Het is wel heel aardig van U, te zeggen dat ik door de arbeiders ben geko zen. Ik ben niet gekozen alleen voor de ar beiders, maar voor het algemeen belang van Sprang-Capelle. Verheyden. Aan den uitslag van de plaat- selyke verkiezingen heb ik dat mogen op maken. Zwart. Dan hebt u toch niet goed gekeken. Dat u voor een bepaalde groep is gekozen, biykt een heel jaar door en ook nu weer nu u weer over die vermogensbelasting hebt ge sproken, en van my hebt u nooit kunnen zeggen dat ik me heb doen kennen afge- vaardigde te zyn voor een bepaalde groep. Verheyden. Dan vraag ik het maar aan I andere leden. Zwart. Het schynt dat wy veel te zeggen de voeten had geworpen dat de Capelsche electriciteit-leening afgesloten werd voor den rentestandaard destyds van 7 met zware condities. Ik stond in dat jaar buiten de raadszaal, doch achter de schermen advi seerde ik Burgemeester Valter, die overleg met. my pleegde, om in ieder- geval te be dingen „steeds aflosbaar", wat dan eindeiyk) dit jaar geschiedde en opnieuw ged. werd Verheyden. I11 Almkerk is het ook gedaan en nu meende ik jullie werkeiyk steun te moeten vragen in het belang van die men schen die het op den dag van vandaag niet te breed hebben. Zwart. Ik zeg nog eens, dat ik niet, zooals u, door een bepaalde groep ben gekozen. De heer Michael kan zich wat betreft het converteeren van die leeningen, wel met het Zenuw 75 Hoofdpijn 60 Maag 75 Laxeer 60 ct Staal- 90 ct. Rheumatiek 75 ct. Keelpijn- 60 ct Hoest 60 Kiespijn 60 Griep Influenza 75 ct Nier&Blaasl gld.Galsteen 1.50Wormtabl.80c Bloedzuiverende 75 Eetlustopwekkende 75 ct Koorts 60 Verkoudheids 60 Pijnstillende 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. Op elke verpak king staat de naam Mijnhardt. Let hierop! De lieer Verheyden zegt <lat het toen heel anders was. Nu kan het gebeuren zonder daarvoor kosten te maken, wat toen niet het geval was. Voorzitter, wy zullen t,och eens nagaan welke leetiingen wy kunnen converteeren. Dé heer Verheyden noemt verschillende leeningen op. Kerst. Het is voor de gemeente ontegen- zeggeiyk een strop en daarom mag er wel iets gedaan worden 0111 er zoo spoedig moge lyk af' te komen. Zou het niet doeltref fender zyn 0111 eens een persooniyk bezoek te brengon en <len Minister eens alles uiteen- zettem Ze ontvangen lederen dag misschien wel 'onderden requesten en liet spreekt haast vanzelf dat men daar niet die notitie van neemt als adressanten het wenschen. Persoonlijk kan men altyd alles veel beter behandelen dan bescliryven, dat is nog nooit anders geweest. Verliefden. Als dit kabinet, was gebleven, dan geloof ik wel dat we goeden moed had den mogen houden. Kerst. Ik geef toe. het bedrag drukt de be groeting geweldig. Verheyden. l>le menschen, ik bedoel de wachtgelders, kunnen het niet helpen, maar in Den Haag, daar had men hen al drie jaar geleden moeten benoemen. Zaterdag, by het inzien van de stukken, heb ik nog dingen gezien, die in Vrijhoeven vi or de vereeniging van gemeenten gedaan zijn. ïKAi, dat is treurig. Oerlemans. In Vryhqeve-Capelle is nooit iets gedaan of het is in openbare vergade ring besloten. Nooit is er Iets- in geheime vergadering over die kwestie liesproken en als er iets niet in den haak was, dan had u toen moeten praten, maar toen is er weinig kracht van 11 uitgegaan, niet dat napleiten bereikt u niets, vooral als dan nog zoo maar liik-raak iets gezegd wordt. Ik wil wel zeggen dat wy uitsluitend naar le belangen van Vryhoeve-< 'apelle hebben gekeken, immers daar alleen luidden wy een eed voor gedaan. Verheyden. Ik heb dezer dagen dingen ge zien. waarvan ik nooit iets gehoord heb en lat dan ook zeker wel niet in openbare ver gadering-zal zijn besproken. Destyds was ik goëh lid van den raad. wel van de com missie en toen helt ik niet wyien wethouder Ryken genoeg gedaan 0111 dien ramp te voor komen. Zwart. Ik denk dat ze 1111 uw voorstel wel zullen schrappen. Oerlemans. Het is bespot tel yk.' want het is ly 11 recht in strfld met de wet. Verheyden. Gaat dan- eens kyken wat ze in Almkerk gedaan hebben. Oerlemans. Wil men een goed gedocumen teerd adres, of lieter nog 0011 bezoek brengen in Den Haag. dan kan ik mij daar wel mee vereenigen, waarom niet, v#lar zooals myn heer Verheyden voorstelt kan heelemaal niet. Verheyden. Afin, als men dan maar wil noteeron dat ik om die redeh tegen de bo- rrooting stem. Michael. Iloe zit het nu met do inkrim ping van liet personeel op de secretarie. Al zoo lang geleden is gezegd (lat daartoe zou worden overgegaan en nog hoort men niets. Ik (lacht dat men er al met deze begrootlng mee zou zyn gekomen. Voorzitter. Een. Timmermans, is druk sol- liciteerend. Hy is nu druk bezig met het ar chief in orde te maken. Men begifpt dat dit. 11a vereeniging van drie gemeenten, een heel werk is en dat daarvan later, als men maar een beperkt personeel heeft, niet veel meer van komt. Van Willigenburg. Iiy solliciteert geregeld en Bax moet in dienst. Michael. Met de personen heeft men niets te maken. Als ze gemist kunnen worden dan moet men ze niet houden. Als men het werk met vier personen af kan, moet men er geen vyf nemen. Al dat werk opzoeken 19 niets. Voorzitter. Daar is heel veel werk aan het archief in orde maken. Geheel afwerken gaat toch niet, daar zou men van der Hammen uit Waalwyk voor moeten hebben. Van Willigen bui*g. Na het in orde brengen van het archief is er geen bezwaar om hem tq ontslaan. Voorzitter. Wé zullen rekening met de wenschen houden. De heer Michael wyst vervolgens op de brandweer. Een half jaar geleden is al ge zegd dat (leze gereorganiseerd zou worden en nog is er niets te zien. Stel nu dat er brand komt, wat zou men dan doen. De Voorzitter zegt dat daar al een begin mee gemaakt is. Wy zullen" vaste lui en re serve's benoemen. I11 een eerstvolgende ver gadering zullen wy met een definitief voor stel komen. Intussehen zal (loor den gemeen te-opzichter van Waalwyk een demonstratie gehouderi worden hoe het nieuwe materiaal is te gebruiken. Van Willigenburg. Wat moet nu met Vry* hoeven gebeuren. Michael. Dat is een vorige vergadering duideiyk genoeg aangegeven. De Voorzitter merkt op dat 1111 nog be paald moet worden waar de slangenwagens met standpijpen geplaatst moeten worden. Na eenige discussie zegt de Voorzitter toe in een volgende vergadering met een volle dig voorstel te zullen komen. Daarna gaat (le raad over in geheim Comité. geplaatst ft 5 Geldgevers dezer leeningen' voorstel van den lieer Verheyden vereenigen. mogen met een 4J of 5 rente tevreden zyn, Gaarne wil hy zelfs op spoed aandringen, daar hier nog geen stemmen opgaan, zooalsDe heer v. Willigenburg merkt op dnt den o.a. Man één niyner katholieke handelsvrien- J raad al eens een voorstel heeft bereikt oml den, die zelf finantieel nu een9 niet beneden alle leeningen te converteeren, doch men het vriespunt staat, doch my openiyk ver- wenschte er toen niet op in te gaan. Doos 60*90ct. ^|1 Bij Apoth.en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7