PUROI bij Ruwe Huid, Gesprongen Handen, Schrale lippen NotarisDriCantc^ HUURDERS Firma P Ödenkircben Fa. Wed. lak- Verhuist Zonen. EEN DAGMEISIE. „Farenzo". A. A. Faro. J. CLEKAN JMachitteriëtt. Drijfwerk. Stofzuig-inrichtingen, Centrale verwarmingen e. d. HET ZUIDEN verkoopen: ATTENTIE. V p. C. Reothaert Gem. Zangver. Looft den Heer", in het Geref. Kerkbouw alhier eene uit voering gegeven .welke in alle opzich ten uitstekend ;eslaagd mag hceten. Het Kerkgebouw was flink bezet, net programma w(d schitterend afge werkt. Zoowel fle koornummers, als de soli's werdo goed uitgevoerd. In 't bijzonder nomen we „Mijn Keder- land", koor vai€. A. Mangola; „Panis Angelicus", teor solo van C. Frank, hetwelk door én heer M. v. d. Hoven Czn., uitsteked werd gezongen. Ook de sopraan-sol „Op het Kerkhof' van A. Spoel, doormej. Maria v. d. Hoven, kwam goed t>t haar recht en het overweldigend applaus na deze num mers bewees **i zeer duidelijk dat het publiek genoo. „net Geuènveadel op de Thuis- marsch", koo van T. W. Spreij en „In Efratha's Veflen", Kerstcantate, voor soli's, vrouwnkoor en gem. koor, ge tuigden van Iverige en ernstig;1 studie van het koot de soli's hierin werden gezongen dor de dames v. d. Schans en Versteeg. Een woorj van lof aan den heer J. Nelis, te Walwijk. Directeur der Ver., is niet misjiaatst. Wij wenschen den heer Nelis nog veel succes met zijn koor, waarii zeer goede krachten schui len. Door air. Stoffels werd op zeer verdienstelijke wijze het orgel bespeeld. Onder d< aanwezigen merkten wij op burgemester Meijer, Beschermheer dezer Vereniging. Deze dagen had het 14-jarig dochtertje pan den heer J. V. alhier, het ongelul een ketel kokend water over een been t krijgen, waardoor zij ern stige brariwonden aan dit lichaams deel bekwim en geneeskundige hulp moest woden ingeroepen. WASPK. Zaterdag j.l. voor de vrou wen en Zin dag voor de mannen, werd door de boneelvereeniging „O. B. K." der R. K Werkliedenver. op verdien stelijke vijze opgevoerd het drama „Pastor 3onis", van Henri 't Sas. Was Zaterdag de zaal goed bezet, gister avond kaï ze. alle belangstellenden niet bevatten en bleek ze te klein te zijn. Het opwekkend, ernstig woord van den geeselijken adviseur, den Weleerw. heer Kipelaan van Kiel, die op dezen grooten propagandadag in alle H. Mis sen den kansel betrad en naar aanlei ding dtr tekstwoorden: „Deze is ge steld tbc val en opstanding van velen in Israël" in eene schitterende rede aan spoorde om lid te worden van gods dienstige en sociale vereenigingen. waarvan hij voor dezen tijd de nood zakelijkheid aantoonde, scheen in goe de aaide te zijn gevallen en had velen doen besluiten tot bijwoning dezer bij eenkomst, waar als spreker optrad, evenals voor de vrouwen, de heer Eijke- rnans uit Tilburg, die in een kalme en zakelijke propagandistische rede aan toonde, wat de arbeider vroeger was, wat hij nu is, de behaalde voordeelen opsomde en hoopte dat deze behouden zouden blijven. Ongetwijfeld zal het bondsleven, dat tot heden in onze ge meente slechts een flauw bestaan leid de, meer en meer gaan opbloeien. Op den 2en Kerstdag werd in de Christelijke school voor de kinderen en hunne moeders het Kerstfeest ge vierd. De kleinen werden als naar ge woonte goed bedacht en mochten weer een genoeglijken dag beleven. Op verzoek van den N. C. B. in Noord-Brabant, is door de plaatselijke afdeeling van voornoemden bond, een Pater v. d. Elzen-commissie samenge steld uit dé volgende heeren: ZeerEerw. lieer Pastoor Huijbers, geestelijk adviseur; W. B. Verschuren, voorzitter plaatsel. Boerenbond. Was pik; Ant. Verschuren, directeur plaat selijke Boerenbond, Waspik; C. Lan- gerwerf Jr., voorz. Jongen boerenstand Waspik; M. Schoenmakers, secret. Jongen boerenstand, Raamsdonk; A. Kamp, best.lid pl. boerenbond, Waspik, G. Zijlmans, secr. pl. boerenb. Waspik, Joach. Kuijsters, best.lid pl. boeren leenbank, Raamsdonk, Adr. de Wit, be st.lid plaatsel. boerenleenbank Waspik, Walth. Klazen, best.lid pl. boerenleen bank, Waspik, H. van Steenoven, best. lid N.C.B., Raamsdonk. Adr. Bink, be st.lid N.C.B., Raamsdonk, Jac. Meijs, best.lid N.C.B. Waspik. Maandag 4 Januari zal er een ver plichte algemeene vergadering van den XC.B. worden gehouden te Waspik in de Harmoniezaal, waar de geestelijke adviseur, de ZeerEerw. heer Pastoor Huijbers, zal spreken over den dank verschuldigd aan den boeren-apostel „Pater v. d. Elzen". Boonen uit Roosendaal was slechts een hield te Hank, welke ook nog ongeveer paard aangevoerd, dat niet verkocht werd. CAPELLE.Deheeren J, Verheijden en J Rozenbrand zijn benoemd als ou derling en de heer A. Verhoeven Sr. en J. van Pelt Mzn. als diaken bij de Ned. Herv. Kerk alhier, Bij de Ned. Herv. gem. te Lex- mond is beroepen Ds. A, Meyers, Ned. Herv. predikant alhier. Op de vorige week op de Nieuwe- vaart bij de wed. A. v. d. Haart ge houden paardenmonstering door den heer B. P. Timmermans alhier enCh. Een^dezer dagen had H. C. het ongeluk van een bankje te vallen en zich dermate te bezeeren. dat hij zien onder geneeskundige behandeling van Dr. Kohier moest stellen. De plannen vaneen vaste ijsbaan door de Capelsche IJsclub zijn reeds zoover gevorderd, dat we kunnen me- dedeelen dat deze baan komt op een terrein in den Binneneolder aan den Labbegatschen Dijk. Het plan is om twee banen van ongeveer 250 M. lengte en 12 M. breedte aan te leggen. Voor de Ned. Herv. gem. alhier zal op 31 Dec des avonds half zeven en op 1 Jan. des morgens 10 uur en op Zondag 3 Jan. des morgens half tien en des namiddags half drie op treden Ds. A. Meyers. J.l. Vrijdag. 25 Dec. (len Kerstdag) had des morgens te dezer plaatse een aanrijding plaats tusschen een auto van den heer J. R. uit deze gemeente en een fietsrijder, met het noodlottig gevolg dat de fietsrijder, de heer J. V. uit de Nieuwstraat vrij ernstig gewond werd. Met de auto waarmee het onge luk gebeurd was, werd J. V. vervoerd naar Dr. Kohier alhier, waarna het slachtoffer per auto naar zijn woning werd getransporteerd. Met de kinderen der Ned. Herv. Zondagsschool werd den 1 sten Kerst dag des middags half twee inde Ned. Herv. kerd alhier het Kerstfeest gevierd onder leiding van Ds. A. Meyers en het personeel der Zondagsschool. Door de kinderen werden aardige Kerstlie deren gezongen en onderwijl werden ze onthaald op versnaperingen, terwijl ieder kind als aandenken een verras sing kreeg. Hoogst voldaan keerden de kleinen na afloop met opgetogen ge zichten, druk babbelend over het ge- notene, huiswaarts. J.l. Woensdagmiddag werd in de Ned. Herv. kerk a/dLoonschendijk het Kerstfeest gevierd door de kinderen van de Chr. School aldaar. De leiding berustte bij het hoofd dier school, die na het laten zingen van Ps. 9É vers 2 in gebed voorging. Hierna werd gelezen Lucas 2:1—20, waarna door de kinderen een Kerstlied werd gezon gen. Alsnu volgde een uiteenzetting van de Kerstgeschiedenis. Gedurende de pauze werden verschillende liederen gezongen en onderwijl werden de klei nen onthaald. Tenslotte werden nog verschillende verrasingen uitgedeeld en dat feest met dankgebed en het zingen van den Lofzang van Zacharias geslo ten. ledereen keerde hoogst voldaan huiswaarts. Personen, die in aanmerking wenschen te komen om te werk te worden gesteld bij de gemeentelijke werkverschaffing, kunnen zich daarvoor aanmelden ter secretarie op 2 en 4 Jan. e. k. In de Ned. Herv. kerk a/d Loon- schendijk zal op Zondag 3 Jan. e. k. des nam. twee uur optreden Ds. An ker uit 's-Gravemoer. Op Woensdag, 6 Jan. e. k. zal ter secretarie alhier de inschrijving plaats hebben van dienstplichtigen voor de lichting 1927. GEERTRU1DENBERG. Openbare vergadering van den Raad dezer Ge meente op Dinsdag 29 Dec. 1925, des voormiddags ten 10 uur. in het Ge meentehuis aldaar. Te behandelen zaken: 1. Voorstel van B. en W. tot reor ganisatie van de openbare school, Thans M U.L.O. om te zetten in eene school voor gewoon lager onderwijs en tot ontslag van drie leerkrachten en de onderwijzeres belast met het geven van onderwijs in de nuttige handwerken. Een en ander naar aan- leiding van een missive van het ministe rie van onderwijs-Kunstèn en Weten schappen d.d. 21/23 December 1925 2. Voorstel tot aansteling van een assistent aan de Openbare Lagere school. 3. Rondvraag LOONOPZAND. Met 1 Jan. a.s. gaat het beheer van het G.E.B. alhier van de P.N.E.M. aan de gemeente over Naar een dagblad meldt is onze ZEw. heer pastoor ernstig ziek, dat is niet het geval, ZEw. lijdt aan ernstige rheumatische aandoeningen doch hoopt binnen eenige dagen weer de H. Mis te kunnen lezen. DUSSEN. Zondag 20 Dec. hield de ZeerEerw. Pater de Groot uit Kaats heuvel in beide H. Missen eene af- scheidspredikatie bij diens a.s. vertrek naar de Mfsste te Borneo op 31 Dec. 1925. Dat de parochianen den vier-jarigen werkkring van dezen ZeerEerw. Pater, als dienstdoende kapelaan alhier, zeer op prijs hebben gesteld en dat ze dezen Pater allen beminden, moge blijken uit de opbrengst der gehouden collec ten, deze brachten nl. op te Dussen ruim f300.—, terwijl ZijnEerw. des namiddags ook nog eene predikatie f 100. - opbracht, zoodat dus ruim f400.— aan ZijnEerw. kon worden afgedragen. Wij wenschen dezen Eerw. Pater eene voorspoedige reis en roepen hem geen vaarwel doch een tot weerziens toe. Zondagavond botsten twee wiel- rijders tegen elkaar in de buurt van het Keizersveer. Beiden kwamen te vallen en moesten de reis te voet ver volgen, daar beide rijwielen nog al gehavend waren. ALMKERK. Tot onderwijzeres, v/d. O. L. School te Oudendijk (gem Woudrichem) is benoemd mej. G. A. v. Dijk alhier. j. 1 Zondag werd in de Ned. Herv. kerk alhier voor den armen een een-gift van f60. gecollecteerd EETHEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden Dinsdag 29 December des n.m. ten half twee. Agenda 1. Ingekomen stukken 2. Intrekking bedrijfsverordening G. B- 3 Overdracht transformatorhuisje. 4. Wijziging begrooting 1925. 5. Wijziging begrooting 1926. 6 Aangaaneenerkasgeldleeningvoor l926- 7. Verzoek ontheffing straatbelasting door het Rijk. 8. Aanbieding Rekeningen Burgerlijke Armbesturen. 9. Benoeming leden Burgelijke Arm besturen wegens periodieke aftreding. 10. Vaststelling Reglement van Orde. 11. Wijziging Politie-verordening. De inzameling voor het Roode Kruis heeft in deze gemeente plaats gehad met welwillende medewerking van heeren hoofden der scholen door een 12-tal jongedames. De opbrengst was als volgt: te Eethen f 8.90, Genderen F 8 35. Heesbeen en Doeveren f 8 06, Drongeien f 8 05 Babiloniënbroek f 7.— en Meeu wen f 5 10 Totaal f45.46. De Burgemeester Eeiheg brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in Januari a. s. voor den Dienstplicht moeten worden ingeschreven personen, die geboren zijn in 1907. Voor de aangifte ter inschrijving za in het bijzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeentesecretarie van tot en met 9 Januari a. s. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de openbare kennisge ving. te Rome geschied door Z.H. den Paus in eigen persoon. Thans is dit echter voor de geheele wereld uitgebreid tot einde 1926 De voorwaarden om de aflaten daaraan verbonden zullen nader worden bekend gemaakt. Wij vernemen dat in Waalwijk in het jubeljaar in alle parochies eene H. Missie zal worden gegeven. HAARSTEEG. In de Dinsdagavond gehouden Raadsvergadering is het er weer eens warm toegegaan. Na een discussie tusschen den heer Dobbelsteen en den Voorzitter schors te de Voorzitter de vergadering voor een kwartier om de gemoederen te aten kalmeeren. Nadat de vergadering was heropend stelde de heer Dobbelsteen eenige vragen in verband met een plaats gehad hebbende aanbesteding voor de open bare school te Hed^khuizen, die de Voorzitter echter niet wenschte te beantwoorden, waarop de meerderheid van de Raadsleden de heeren Dobbel steen, Van Vrede, Van Hemert en Van den Brandt, de vergadering verliet, zoodat de vergadering moest worden besloten. Verslag volgend nummer." GEMENGD NIEUWS. ERNSTIG ONGELUK TE THOLEN. Autobus fa ifaitcr Zes personen ver dronken. Gisteravond is te Tholen een vreese- lijk ongeluk gebeurd. He autobus van de firma -T. C. Krijger uit Goes, die (led dienst onderhoudt tusschen Ber gen op Zoom en Tholen, was om 6 uur uit eerstgenoemde plaats vertrokken. In de autobus waren zeven passagiers. Omstreeks half zeven reed de bus de pont op, die over de Eendracht vaart. Toen de pont de overzijde liad bereikt zette de chauffeur zijn motor in bewe ging en reed de sterk hellende glooing op, maar halverwege bleef de autobus plotseling stilstaan en daarna reed zij achteruit de glooiing weer af. De passagiers drongen naar voren en duw den den chauffeur van zijn plaats. De ze trachtte den wagen tot stilstand te brengentoen hem dit niet gelukte wierp hij een zijdeur open en sprong er uit. Een andere passagier, die het zelfde- aan de achterzijde probeerde is er eveneens in geslaagd zich te bevrij den De overige passagiers verdwenen met de auto in het water en verdron ken. Dadelijk werd met dreggen be gonnen en na ongeveer tien minuten werden de eerste lijken opgehaald. Thans zijn alle Tijken reeds geborgen. De auto is nog niet op het droge. Nader meldt men Verdronken zijnde dochter van den heer Krijger, wethouder van Poortvliet, mevr. van Dijk-Krijger, echtgenoot van den hoofdonderwijzer van Loopik. mej. Franken en haar dochtertje, mej. ITa- geman en het 10-jarig meisje Hageman, allen te Poortvliet. De passagier die zich door de ach terruit wist te bevrijden, was genaamd Franken. Hij is door een persoon die zich op de pont bevond gered; deze Ffeeft hem met een haak naar zich toe getrokken. Ter plaatse waren aanwezig de bei de wethouders van Tholen, waarvan? de een wn. burgemeester is. Geneeskuu- dige hulp werd verleend door dr. de .long en dr. Duvnkes. De autobus werd bestuurd door den chauffeur L. van der Vliet. Door welke oorzaak de bus te water is geraakt, is nog niet definitief vastgesteld. Morgen ochtend zal het parket uit Breda ter plaatse komen om een onderzoek in te stellen en de lijkschouwingen te ver richten. Gistermorgen is de ongeveer 64- jarige landbouwer T. K. te Walderveen, Wder Lunteren, met vier kogels, in den omtrek van het hart. doorboord, dood op den zolder van zijn woonhuis ge vonden. Hoewel een bij het lijk gevonden re volver op zelfmoord duidt, begrijpt men toch niet. hoe hij vier schoten, die vermoedelijk elk op zich zelf doodelijk waren, op zich heeft kunnen lossen. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. K. was ongehuwd en woon de met drie zusters samen. zal op Dinsdas 5 Januari 1926, des voormiddags tien uur precies ten verzoeke van het Gemeente-, BESTUUR VAN NiEUW.CUIJK 60 koopen staande mast geschikt voor allerlei gerief. 14 koopen mutserd en erwtenrijs. Alles in de Hoef bij het Kanaal. Inlichtingen geeft de Gemeente opzichter Hendr. Verhoeven. „GAZELLE".Rijwielen zijn te Waalwijk alleen verkrijgbaar bij ondergeteekende, zoo ook de bekende „BATAVUS"-Rijwielen. Naast de „UNION", „GER MAAN" en „RUDGE W1T- WORTH" breng ik voor het nieuwe seizoen een nieuw merk in den handel, n.l. In elke gewenschte uitvoering, uitsluitend gebouwd uit 1ste klas onderdeelen, ook Transport- en de meer en meer gevraagde dienstrijwielert. De meest gesorteerde zaak voor ONDERDEELEN. Vakkundige Reparatie* Inrichting. Aanbevelend, P. S. Voor mijn vaste cliënten als van ouds een KALENDER beschikbaar. Tevens verkrijgbaar de aangekondigde „GAZELLE"- PUZZLE. 35751 KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstraat 6 (nobf 't Station 'b-Hbetoobnbosch. Adviezen en bijstand met be- trekkiny tot procesten, straf' zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bjj Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeizchers, maken van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking, Billijke conditiën. ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. KERKNIEUWS. Het feest van Christus Koningschap. Zooals velen onzer lezere reeds be- kend zal zijn, heeft Z.H. Paus Pius XI eene uitgebreide encycliek doen ver schijnen over bovenstaand onderwerp. Vrijdag 31 December heeft de plech tige uitroeping van het wereld-koning schap van Christus plaats door Z H. den Paus zelf in eene pontificale H. Mis in St. Pieter en over de geheele wereld zal de toewijding plaats hebben aan Koning Christus in eene plechtige H. Mis of plechtig Lot. Het vaste jaarfeest van Christus Koningschap door Z.H. den Paus thans ingesteld, zal in de toekomst over de geheele wereld gevierd worden, den laatsten Zondag van October, nl. den Zondag voor Allerheiligen. Z.H. de Paus wenscht hierdoor de geloovlgen voortdurend te wijzen op den plicht om Christus' openlijk te vereeren als den Koning, niet alleen de gewone geloovigen maar ook de machthebbers en bestuurders; wij moeten niet alleen Christus macht er kennen over godsdienstige maar ook in sociale en bestuurlijke zalen In de parochie van St. Jan wordt de toewijding gehouden op Oudejaars avond ten half acht in een plechtig Lof. Het H. Jaar. Het jubeljaar met de sluiting der Heilige deur is metgroote plechtigheid CORRESPONDENTIE. Vervolg gemeenteraad Drunen, uit slag duivententoonstellingen, verschil lende plaatselijke berichten enz. in het nummer van morgen. RED. ADVERTENTIëN. De Woningbouwvereeniging „BAARDWIJK" ROEPT OP voor eventueel door haar te bou wen woningen aan het Vooreinde, van hetzelfde type als de laatst- gebouwde, waarvan de huurprijs vermoedelijk ongeveer f 3.70 per week zal bedragen. Aanvraagformulieren zijn te ver krijgen bij den Secretaris der Vereeniging. Het Bestuur der Woningbouw vereeniging Baardwijk De Voorzitter, HENRI G DONKERS. De Secretaris, 35805 J. A. THIJSSEN. Opticien, *1821 25 Vuchterstraat 35, 's-HERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176, Breuk- bm Buikbandek, Rbchthoudbbb, Plattobtbolbh et« Spreekdag alle Dinsdagen. latere. Telefoon No. 46. WAALWIJK. 4 35339 GEVRAAGD: Zich aanmelden na 1 Januari Mr. van Coothstr. 31, WAAL WIJK. 35806 Stoombiljartfabriek TILBURG. 3811 a Ba a I .1.1 f 1 f\f\ a U M A U 4 r* 4 *4 IIP V 4 1 Hl t F ABRI BK TAM KUM9TLBDBMATBM, f

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7