Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen Bul marleluarsebap sensr jonge vrouw. m P 1 FEULLETOh ["W 7 H ar NUMMER 7. ZATERDAG 23 JANUARI 1926 49e JAARGANG. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No» 88. Teleur.-Adres: ECHO. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD. GEMEENTERAAD. KAATSHEUVEL. (Vervolg.) Vrinte. De menschen weten nu niet waar ze moeten loopen. Het zand ligt daar zeker 20 cM. hoog. Snoeren. Ik weet dat die straat slecht is, maar de Commissie zal bij ons wel niet zijn wezen kijken, anders had ze kunnen zien dat in de Tuinstraat ook in het geheel geen afwatering is. De menschen zitten daar met dijken voor hun deur en zoo is het daar op veel plaatsen. Van Amelsvoort. Zoo is het hier overal op de buitenwegen. Vrinte. Dat is niet waar. Op veel buitenwegen is het veel beter dan in de Marktstraat, want als het regent is er geen plaats meer waar men droog kan loopen en waar het hier met een kleine bagatel is goed te maken moet men het weer niet gaan uitstellen. Als de riool bij de Bondt en Romboutsin de zinkputten kan loopen is de zaak al in orde. De Voorzitter zegt dat men met de ingelanden daar ter plaatse eens heeft onderhandeld om te zien of ze gene gen zijn een strookje grond aan de gemeente af te staan om daar een loop aan te leggen. De Rechtvaart zou in dit geval ook van veel water kun nen worden ontlast. Geen enkel riool dat bestemd is om het water van de landerijen af te voeren. De heer van der Horst wil bezuini gen daar waar het kan. Moet iets persé gebeuren, dan zou hij dit niet achterwege willen laten, daar is dan over te spreken, maar om geld te geven voor aanleg van een fietspad is hij in een tijd waarin men nu leeft, vierkant tegen, dat is een zaak van weelde eft om nu met een dergelijk voorstel te komen vindt hij absurd. Hij is overtuigd dat de weg in de Marktstraat in desolaten toestand ver keert, er allerberoerdst bij ligt Maar toch wil hij de vraag stellen of de slechte afwatering niet daaraan moet 119) worden toegeschreven dat de hulzen te laag staan alsook dat de slooten langzamerhand geheel zijn dlchtge maakt. Voorzitter. Dat kan, als allen mede werken, daar wel in orde worden gebracht. Er komen echter kosten op en als de raad nu gaat zeggen er mag maar de helft uitgegeven worden .waarvoor de kosten zijn geraamd, dan kan er niets in orde worden gebracht. Wil men het goed in orde maken, dan moet er een goot gemaakt worden en daarvoor, dus langs den band, sintels worden geworpen, en dan is een bedrag van f 700 noodig. De heer v. d. Horst kan zich niet voorstellen dat dit zooveel geld moet kosten. Voorzitter. Dat valt gewoonlijk tegen, maar men moet ook bedenken dat het een heel eind is dat dan in orde moet worden gemaakt. De heer v. d. Horst merkt op dat de ambtenaren moeten meewerken om de onkosten zoo laag mogelijk te doen zijn. Door practisch te werken kunnen die daaraan heel veel mee werken. Dikwijls kan er bij overleg met weinig kosten heel veel in orde worden gemaakt Zeggen Burg. en Weth. en den opzichter dat voor de verbetering van de Marktstraat dat be drag beslist noodig is en dat verbete ring niet langer meer kan wachten, fiat, dan wil hij daartegen zich niet langer verzetten. Tenslotte wil hij nog opmerken dat op de Rechtvaart die passage niet plaats heeft als in de Marktstraat. Voorzitter. Voor die weg wordt ook maar zeer weinig uitgegeven. Zelf rijden die menschen daar steenpuin op den weg en dan mag. dunkt me, de gemeente niet achterwege blijven om ook een kleinigheid te doen. Van der Horst Men moet het budget zoo laag mogelijk houden. Voorzitter. Het Dag Bestuur is er voor om het daar in orde te laten maken, maar de leden kunnen zelf ook zien of het noodzakelijk is of niet. tegen keelpijn Van Lier. Het grootste bezwaar daar zal de wateraflossing wel zijn. De heer Vrinte merkt nogmaals op dat de toestand daar werkelijk diep- treurig is. Hij kan dan ook niet be grijpen dat men zich tegen verbetering daarvan kan blijven verzetten. Als er ooit een uitgave wordt gedaan die volkomen gerechtvaardigd is, dan is het wel daar. Spreker kan ook niet begrijpen waarom in die eene zinkput alleen het water van de motor van De Bondt moet uitlopzen. De heer v. d. Horst stelt voor om dan dit jaar de Markstraat te verbe teren en met de Heulstraat tot een volgend jaar te wachten, Van Lier. In Loonopzand liggen op sommige plaatsen riolen maar het wa ter kan daar niet eens in. Zulke toe standen heeft men daar. Voorzitter. Daar is met den opzich ter al over gesproken. Van Lier. Met er over te spreken schiet men niet op. Vrinte. Ik heb er geen last van, daar gaat het niet over, maar iedereen die het maar wil zien, ziet toch dat de toestand ellendig is en dringend ver betering behoeft. Vroeger had men daar slooten, men had er een brand put waar het water in terecht kwam, maar tegenwoordig is er niets meer. Voorzitter. Ik denk dat er voor Loonopzand een oplossing is te vinden. Van Lier. Verbetering daar behoeft met geen groote kosten gepaard te gaan. Waarschijnlijk zal men wel wat sintels overhouden, want men is nu wat betreft de dikte der op te gooien laag aan geen ministerleele voorschrif ten gebondgn. Voorzitter. Gaat men tot verbetering over, dan moet men het toch goed doen, anders heeft men er niets aan en is het geld weggooien voor niets Van Lier. Dat Is mijn bedoeling ook niet. De Voorzitter blijft bij zijne meening dat de buitenwegen hier en daar nood zakelijk nagekeken moeten worden en daarom zou hij 8 wagons sintels laten komen. Met voldoening hoort hij tegen woordig over de zandwegen spreken. Geregeld wordt daaraan dan ook ge werkt. Toestanden zooals men die in de laatste weken heeft gezien, moeten buiten beschouwing worden gelaten, aangezien men daar machteloos tegen over staat. Schieten er wat sintels over, dan kunnen daar flinke voetpaden mee gemaakt worden, daar schieten de menschen meer mee op en dat zou in de Marktstraat ook al een heele goede verbetering brengen. Vrinte. Dan heeft men aan acht wagons ook niet te veel. Daarna wordt besloten 8 wagons sintels aan te koopen. De Voorzitter deelt mede, dat een verklaring is ingekomen van de be woners der Hilschestraat, waarbij deze gratis afstand doen van een strook grond, grenzende aan de straat, onder voorwaarde dat de gemeente de straat zal verbreeden en in behoorlijken staat zal onderhouden. Onder deze goed- willigen is er slechts een, die er munt wenscht uit te slaan en geen afstand doet, tenzij hem vergoeding wordt verleend. Voorzitter. Nu er afstand is gedaan, hebben wij al een kleinigheid daar laten doen. Blijft Lugters weigeren, dan is er niet heel veel aan te doen omdat die haag dan midden op straat komt te staan. Van der Horst. Er is tot mijn ver- wondering al met verbreeding be gonnen. Voorzitter. Nadat die menschen af stand hebben gedaan, heeft het Dag. Bestuur gemeend goed te doen om onzen goeden wil te toonen. Er is nu wat zand heen gebracht, meer niet en meer zal er ook niet aan gedaan wor den voordat Lugters ook afstand heeft gedaan. De overige bewoners zullen het hem daaroverwel lastig maken. Ik be grijp de houding van Lugters niet, want door verbetering van dien weg daar wordt zijn pand ook wat meer waard. Dat wij er nu al iets aan ge daan hebben, komt omdat de weg absoluut niet meer was te berijden. De bakkers enz konden er met hun kar niet meer door komen. Dat was ook mede wel een gevolg van het graven dat er telkens voor aanleg van gas en waterleiding is gedaan. Van Lier. Ik kan me met het door Burg. en Weth. ingenomen standpunt goed vereenigen. Ik zou verder niets meer aan dien weg laten doen voqrdat Lugters tot reden is gebracht. Voorzitter. Wethouder de Wijs heeft zich de moeite getroost om ook nog eens met hem te gaan praten, maar heeft ook geen succes gehad. Vrinte. Ik geloof dat er iets anders achter zit. .Van Lier. Ik zou hem toch in geen geval eenige vergoeding geven. Vrinte. Dat zou ik ook niet doen, in geen geval. Ik spreek hem wel eens en ik wil ook nog wel eens probeeren of hij niet tot reden is te brengen. Met algemeene stemmen wordt daar na besloten de afgestane gronden onder de bedongen voorwaarden te accep teeren. t De Echo van het Zuiden, Waalwnksche en Courant, Dit blad verachgnt WOENSDAG EN ZATERDAG. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco per post door bet geheele rflk 1.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, ens. franco te zenden aan den Uitgever. •am „DB BOBO VAN HBT ZÜIDBN". Catharina voosde er op hare beurt hij Uwe terugkeer naar Parijs, dierbare prins, zal voor ons eene reden te meer zfln om ons vertrok uit. Weenen te verhaasten. Ik denk en zfl nam de schertsende spreekwijze aan waarvan zij zoozeer hield, dat M. de Boisdéant mij wel de opoffe ring van zijne eindelooze brug zal willen doen. Ik heb reeds een plaatsvervanger ge vraagd. zeide Raoul met onderwerping. Zoo bemin ik u. Voorkom altijd mijne verlangens en wij zullen immer de beste vrienden zijn, lachte zij. Het was dus besloten. Alexis ging onmid dellijk naar Parijs. I)e baronnes zou ten allen prijze nieuwe krachten vinden om hare dochter te hulp te snellen. Toen Alexis haar gezegd had, wat hij van haar verwachtte, richtte de baronnes, bleek als was, zich onmiddellijk op. Beschik over mij, beste vriend, zeide zij hem. Wanneer vertrekken wij. Ik ben aan stonds gereed. Was de raad door de Thai aan Alexis ge geven wel goed? Van den eenen kant, ja, zonder twijfel. Dat was het beste middel om Renée te ont dekken. Maar, wat mevr. Cazéres betreft, was dat vertrek naar Parijs wel voorzichtig? De generaal kende slechts weinig de Fran- sche politie en wist. bijgevolg niet hoe ge makkelijk zij zich liet verblinden eu hoe moeilijk het was, haar, eens misleid, hare dwalingen te doen inzien. Prfl» der AdvertentlBn 20 cent per regel; minimam 1.50. Reclames 40 cent per regeL Bfl contract flink rabat Advertentlön moeten Woensdag en Vrfldag dea morgens om vltarlfk 9 var ln ons beult ■tin In een onderhoud tusschen Wladimir, Ca zéres en dokter Elias Tarnoski. die de taak welke hem zulke overgroote winsten zou ge ven. waarljjk ter harte nam, had Andréa dui delijk bepaald, zooals men het. zich herinne ren zal. welke vrouwen de rust en de straf feloosheid der misdadigers in gevaar brach ten. Renée vooreerst en vooral. Sophie Mos- sor en ook de baronnes Cazéres. die men niet voor onschadelijk mocht beschouwen. Mijne vrouw, had de booswicht gezegd, ik ken haar. Zfl is tot alles in staat, wanneer het hare dochter betreft. Wladimir wedervoer WaarlQk, het slechte geluk achtervolgt ons overal. Wij waren zoo gerust. Zij was zoo goed waar zij zich bevond, sprak Cazéres. Tarnoski, die met gespannen aandacht luis terde, waagde het te vragen Maar. was die dame niet zinneloos verklaard? Zeker, antwoordden Wladimir en Ca zéres tegelijk. Wel, als het zoo is, hernam Tarnoski zeer zacht en langzaam, indien zij „zinne loos" verklaard geweest is en indien zfl ont snapt is uit het gesticht waarin men haar geplaatst had. dat belet niet dat zij nog al tijd in het verstand gekrenkt en bygevolg gevaarlijk is. Wladimir en Cazéres wisselden een blik van verstandhouding. Hfl had volkomen gelflk, die goede dok ter. en zijne bemerking wierp een nieuw* licht op dien daar aanstonds nog zoo inge- wikkelden toestand. Cazéres, listig en doortrapt in de boos- heidj had geen lange uitlegging noodig om te verstaan waf Tarnoski slechts met ge broken woorden zeide en aanstonds zocht hy er zijn voordeel in. Te Parijs had hy talrijke en goed gekozen betrekkingen nagelaten. De booswicht, die al de slecht befaamde huizen van heel den omtrek van Parijs ken de, stond op den hesten voet met oude politie agenten. Met goud, en er ontbrak Wladimir geen zou Cazéres al spoedig zflne vrouw weer in zyne macht hebben, des te meer daar hy op de hulp der politie rekenen mocht, gezien de verklaring der geneesheeren, die tot de gevaarlijke zinneloosheid van de baronnes besloten hadden, en weldra zou men haar in oen gesloten wagen naar Revel brengen. Eens daar, zou men haar Ny-Slott tot ver blijf geven, en geheel natuurlijk besloot Ca zéres Wij zullen haar met hare dochter ver eenigen. en dan. gij zult eens zien hoe zfl zióh rustig zullen houdengelukkig samen te mogen wonen, zullen zij u volkomen in vrede laten. Tusschen die drie ellendelingen bekwam dit plan de algemeene goedkeuring. En Cazéres1 verzekerde De politie zal eerst de baronnes aanhou den. Vervolgens zal men de zaak uitleggen en eens tot daar gekomen, zal alle tusschen- komst van hare vrienden machteloos zijn. Men begrijpt aan welke dreigende gevaren die arme mevr. Cazéres by hare aankomst te Parijs zou blootgesteld zfln. Hoewel verpletterd door haar wreed ver driet, wilde de moeder van Renée den strijd hernemen. Eene koortsige beroering beurde haar op. Hare oogen schitterden met een buitenge wonen glans, en in haar lijden zelf vond zij eene zonderlinge krachtdadigheid. Wat het stoffelijke betreft, de arme Renée had gedurende haar verblijf te Weenen de belangrijke sommen welke zij in de Nieuwe Opera verdiende geheel en al ter beschikking gesteld barer moeder, die bijgevolg eene goed voorziene kas bezat. Wat meer is, de bestuurder Thurner, had zich ten haren dienste gesteld, verklarende dat hij zeer gelukkig was in deze omstandig heden haar bankier te mogen zijn. Raoul <le Boisdéant had zyn kamers in de Caumartinstraat ter liarer beschikking gesteld. En Catharina, die haar in de Schwartzen- bergerstraat kwam opzoeken, zwoer haar, dat zy alles doen zou wat in hare macht was. om de plaats te ontdekken waar men Renée heen gebracht'had. De strijd kon dus voortgezet worden, en de moeder van Renée deed een beroep op al hare krachtdadigheid om hare angsten te bedwingen en zocht in eene nieuwe hoop de sterkte welke zij noodig had. Alleen, zij rekende niet op haren man. Andréa Cazéres was niet werkeloos geble ven. Men heeft niet vergeten dat liy zich op behendige wflze in betrekking gesteld had met Onésine Lampin. den komiek van het Colosseum. Onésine was nog altfld verliefd op Vic- torlenne Montville. die. ondanks zfln onbe- twistbaren .bflval, in hem een gezel en zelfs een vriend zien wilde, maar hardnekkig wei gerde hem als verloofde te aanvaarden. En Andréa, met. zflne listige taal. gaf Onésine te verstaan dat hy tot vele dingen in staat was en er zonder moeite in gelukken zou den weerstand van Victorienne te over winnen eu haar tot het huwelflk te doen besluiten. Ook toonde Onésine zich gansch vriendelijk aan zyn vriend, den baron Andréa. Natuurlijk had Cazérès zich wel gewacht den komiek'op de hoogte te brengen van de handen die hem aan de moedér van Renée hechtten. Maar door zfln verbindtenissen en zijne beloften genoodzaakt Weenen te blijven be wonen. was Onésine voorzeker de beste en goedkoopste agent welke de hooswicht Ca zérès met de bewaking van zijne vrouw en van Alexis Livachoff gelasten kon. Het vertrek van Alexis en van Renée's moeder was dan ook aanstonds op Ny-Slott hekend en door middel van de post en tele graaf deed Cazérès onmiddellijk het noodige onj zijne vrouw tot onmacht te brengen en ook haar in de handen van zifn vriend Wla dimir te leveren. Bedienden van het een of andere verdachte agentschap werden belast. Alexis en de ba rones te bespieden zoodra zij te Parijs aan kwamen. Bij het eerste uitstapje dat hij 's-morgens na zijn aankomst in de Fransehe hoofdstad deed. kwam prins Livachoff tot de overtui ging. dat hij achtervolgd werd. Zich naar het I.ouvre-hotel begevend, om te weten of generaal Chermenief zich te Parijs bevond, dacht hy na en kwam aan stonds tot de zekerheid, dat hfl persoonlijk niets te vreezen had. Hfl keerde dan naar de Caumartinstraat terug en kwam er juist intflds aan om een twist te hooren, die in den gang plaats had. De portierster, eene goede kloeke vrouw, die Raoul de Boisdéant zeer bevriend was. had aanstonds veel belang gesteld in mevr. Cazérès. die voorname dame, wier schoon gelaat de sporen droeg van hare diepe smar ten. Wat meer Is, zij kende sinds lang Alexis, don - boezemvriend van de Boisdéant, en was liejn zeer genegen. Ook was zfl zeer slecht geluimd en was het met hitsigheid dat zfl antwoordde aan den agent in burgerkleeren, die haar een soort van ondervraging deed ondergaan. De eerste verdieping is aan Raoul de Bois déant verhuurd. Wat doet hfl? Dat raakt u niet. Maar zie, ik wil u wel zeggen, dat hfl ingenieur is. daar, zflt gfl nu tevreden En. is hfl te Parfls? Neen, maar ik verwacht hem elk oogen- Jilik, en zoodra hfl hier is, kunt gfl terug komen, hfl zal ti dan zelf alles zeggen, wat gfl verlangt te weten, indien hfl het goed vindt. Dit alles werd op barsehen toon gezegd, terwfll zfl haren ondervrager den rug toe keerde. Zfl hernam echter hflna aanstonds: Vooralsnu weet gfl er genoeg van. meen ik. En nu ga ik de deur sluiten, want ik heb andere bezigheden, ziet ge. Let op, wat gfl zegt. vrouw, gfl zoudt u erge onaangenaamheden op den hals kun nen halen. Ja, maar moeder Matard liet zich niet ge- raakkelflk vrees aanjagen door de politie. Zy had niets op het geweten en antwoordde met luide stem Wat ge toch zegt. Wilt gfl mfl soms met de gevangenis dreigen? Wel. beste jongen, gfl zflt gelukkig dat Matard niet thuis is. Hfl heeft niet veel ge duld en ik ook niet. Hij is bediende hier dichtbfl en indien gfl mfl niet met. rust laat, zal ik hem gaan halen. Ik herhaal u, dat gfl op uwe tong moet letten, anders zal men u eens loeren, de po litie te eerbiedigen. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 1