Dienstbode, Keeren Veehouders. Vlugge longen, Algemeene ledenvergadering Vlaamsche Kunstavond. ,Naar waar de appelsienen groeien". Wilhelmina- Rnthraciet- en Eierkolen. 20 KORTING PETROLEUMKACHELS Bierlaagh=v. d. Heijden H. Schouten RK. DAGMEISJE Gevraagd R.K. Wit-Gele Kruis VRIJDAG 29 JANUARI a.s. Entrée f 1.25 Een net Dagmeisje of Werkster. STOOKT ED. VAN TILBURG. DOET NU UW VOORDEEL. op de gewone prijzen. tegen ongekend lage prijzen t t htten door een compromis, volgens jjtwelk het gezantschap zou worden aargenomen door den gezant te teenen, waaruit blijkt, dat het dienst gang er ten eenenmale vreemd aan is, van de vrijzinnig democraten niette trwachten, dat zij terwille van de lenstbelangen het gezantschap zullen rdedigen. |De heer Limburg zal in zijn oogen zei de heer Marchant slechts pinnen bereiken, dat hij de katho ken tijdelijk uit het slop brengt, de „uiterste noodzaak" van hen weert, nog wel zonder 't gezant- hap, dat hen in het slop heett nnengebracht. Een besliste keer in t regeeringsbeleid is van zijn op- den niet te verwachten. Ik acht ze verwikkeling niet in het lands lang. s Dr. De Visser zal, nu hij op zijn rzoek door de koningin ontheven is vi de opdracht tot vorming van een pbinet, binnenkort gevolg geven aan it reeds door hem vóór het ontstaan in de kabinetscrisis opgevatte voor men om eenigen tijd met zijn echt- noote in het buitenland te gaan oorbrengen. Naar wij vernemen heeft de Mi eter van Binnenlandsche Zaken en ndbouw bepaald, dat in 1926 de imertijd zal aanvangen den vijftienden ei en zal eindigen den 3en October. De Tagliche Rundschau" meldt: De Sovjetregeering heeft besloten, ar betrekkingen met Nederland te rvatten. De desbetreffende onder- ndelingen tusschen Nederland en island zullen waarschijnlijk te Parijs lats vinden. Ter regelinh der Rus- che schuldei} in Nederland zal door Sovjetregeering een compromis- orstel worden gedaan. Nederiandsche kooplieden verkrijgen bevel der Russische regeering ver- nning om Rusland binnen te komen. Bij de Bossche politie. In een gesloten vergadering van den meenteraad, ter gelegenheid van de handeling van de gemeente begroo- ig, is door een der leden van de L). A. P. gevraagd, of het juist was, I in de politiekas een aanzienlijk ;ort was ontdekt. Thans heeft het raadslid Stapelvoort, volgende schriftelijke vragen gesteld n den burgemeester Om een einde te verkrijgen aan de schillende praatjes, die in deze stad en ook daarbuiten, Red. ronde doen, meen ik de volgende agen UED. Achtb. te moeten stel- n 1 Indien het juist is, wat door een adslid in de vorige zitting is mede- deeld omtrent het financieel tekort de politie alhier, zou UED. Achtb. raad dan willen inlichten of dit :ort geconstateerd is bij dit tegen- aordig hoofd der politie of bij zijn organger 2 Hoe groot het bedrag is? 3 Zoo UED. Achtb. vraag 2 niet ut beantwoorden, bent u dan bereid, n accountantsonderzoek te laten in- llen en den raad later dit rapport er te leggen. 4 Kunt u den raad mededeelen, e dit tekort is ontstaan g hiervan mee /oor zoover onze inlichtingen gaan, 'n onverklaarbaar tekort van f 8000, pende over een groot aantal jaren, ids een zestal maanden ten stadhuize (end De burgemeester heeft in be- eide besloten raadsvergadering aan n raad meegedeeld, dat hij onderzoek ed instellen door den gemeentelijken countant Sparrius en van den uitslag dedeeling zou doen aan den raad, geen ook den steller der vragen (end kan zijn. Dat onderzoek zal hebben uit te wijzen, of dit tekort zooals vermoed wordt ontstaan door onjuiste of dubbele boekingen derhalve slechts een schijnbaar ort is. en op welke periode dit tekort irekking heeft: den diensttijd van tegenwoordigen of den vorigen nmissaris. Terecht neemt men ten dhuize het standpunt in, dat han- ïde dit onderzoek geen oordeel kan rden uitgesproken over wien of wat let ingestelde onderzoek heeft ver ing ondervonden door ziekte van commissaris van politie, die eeni- tijd zijn gewone werkzaamheden t heeft kunnen verrichten, doch r wij vernemen intusschen weder werkzaamheden gedurende eenige n per dag hervat heeft waardoor ens de geruchten over een schorsing- i nog erger zijn weersproken. )RUNEN. Door de harmonie der ngregatie werd Zondagavond een cours gehouden, voor de leden erling. )e zaal was geheel met toehoorders uld, die een genotvollen avond )ben meegemaakt, oor de soli konden 129 punten den behaald. Tot 100 punten le prijs, tot 75 punten 2e prijs, tot 60 punten 3e prijs. De uitslag wasJ. Merks, Bariton, 103 punten, le prijs L. Brok, Clarinet, 100 punten, le prijsJ. v. d. Hoven, Cornet, 95 punten, 2e prijsN. Merks, Bugel,1,80 punten, 2e prijsN. Merks Jzn., Tuba, 63 punten, 3e prijs; A. v. Drunen, Cornet, 62 punten, 3e prijs. Voor Duetten was het hoogste aantal te behalen punten 140. Tot 120 punten le prijs. Tot 100 punten 2e prijs Tot 80 punten 3e prijs. De uitslag was als volgt: L. Brok en J. Sambeek, Clari- netten, 111 punten, 2e prijs; A. v. Weert en J. d. Munnik, Clarinetien, 103 punten, 2e prijsJ. Merks en M. Kiomp, Baritons, 91 punten, 3e prijs. Voorzeker kon van deze muzikanten, die allen voor de eerste maal als solisten optraden, niet alles worden verwacht. Toch werd over het alge meen goede muziek gemaakt en het bewijs geleverd, dat er verscheidene veel belovende krachten onder de muzikanten zijn. Het bestuur der harmonie heeft reden tot tevredenheid, vooral omdat het doel van het concours bereikt is, n.l. de leden aan te zetten tot ijver in de be oefening der muziek, om hen het vrije optreden eigen te maken en het vormen van goede muzikanten te bevorderen. De ZeerEerw. Heer Directeur der Congregatie. Pastoor Goossens, bracht een woord van dank aan de leden der jury, de heeren J. Hermans uit 's Bosch en M. Snyers uit Raamsdonksveer, die op zoö voortreffelijke wijze zich van hunne moeilijke taak gekweten had den aan de leden der congregatie voor hunne trouwe opkomst en voorbeeldig gedrag gedurende de uitvoering en zeker niet het minst aan de muzikan ten voor hun ijver en schoone muziek. Dat wij spoedig weer een soortge lijke uitvoering mogen hebben, is den wensch van velen. N1EUWKU1K. De collecte voor den watersnood alhier, gehouden door een comité bestaande uit de volgende heerenZ.Eerw. heer Pastoor van Beek, C. F. v. d. Broek burgemeester, Hub. Mostermans en Arn. Mostermans, wethouders, Th. v. Mierlo en J. van Son, raadsleden, J. v. d. Brand, ge meente-ontvanger. P. van Spijk, voorz. Boerenbond, Jac. Mostermans, voorz. Jongenboeren Stand en A. Rombouts, heeft f 940 opgebracht. 's-BOSCH. In de gisteren gehouden vergadering der Oeteldonksche club is besloten de carnavalsviering ge woon te doen plaats hebben doch den jaarlijkschen optocht te doen vervallen. Het daarvoor anders te besteden be drag zal worden afgedragen aan het R.K. Huisvestings-comité. Gedurende de carnavalsdagen zullen dames van wege de Oeteldonksche Club collec teeren. Bij den Oeteldonkschen boer op de Markt zullen twee houten letters worden geplaatst O. en C. waarin men tegen betaling spijkers kan slaan. Er zal verder een verloting worden ge houden, alles ten bate van de slacht offers van den Watersnood. Aan Casino en Concertgebouw zal worden ge vraagd ten behoeve van de slacht offers van den Watersnood de entree prijzen met 10 cent te verhoogen, terwijl den caféhouders zal worden verzocht entreebewijzen te verkoopen met hetzelfde doel. Een droevig drama heefi zich Zondagmiddag afgespeeld langs de spoorbaan naar Vlijmen in de buurt van de woning van de seinhuiswach ter, meldt de „M. M." Het dertienjarig jongetje en het elf jarig dochtertje van den seinhuiswach ter Benau begaven zich ondoordacht op het ijs en zakten er doorheen. De moeder die het ongeluk zag ge beuren, was echter niet bij machte hulp te verleenen. Op het hulpgeroep der kinderen, die tot hun midden in het waterstonden, kwamen al spoedig menschen toege sneld, maar daar het water over den weg stond, konden zij de plaats des onheils niet dan langs een grooten omweg over de spoorbaan bereiken. Toen men op de plaats kwam wer den de kinderen, die meer dan een uur hadden geworsteld om zich uit het water te bevrijden, dood opge haald. VLIJMEN. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag. 28- Januari 1926, des namiddags te 7 ure, ten Raadhuize dezer Gemeente. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Aangehouden voorstel van Burge meester en Wethouders tot toekenning van een tegemoetkoming voor onder houd van een rijwiel aan elk der beide veldwachters. 3. Toekenning jaarlijksche bijdrage aan de Bouwvereeniging met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 4 Bekrachtiging van de Algemeene Voorschriften van Politie, uitgevaardigd door den Burgemeester. 5. Herziening raadsbesluit tot wijzi ging der verordening op het beheer van het Gemeentelijk-Electriciteits Be drijf met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 6. Herziening raadsbesluit tot het converteeren van aflosbare geldlee-1 ningen met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 7. Herziening!^ van het tarief voor de levering van stroom voor licht met voorstel van Burgemeester enAWet- houders. 8. Verlichting van het schoolstraatje achter den toren met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van eene kasgeldleening ten behoeve van den dienst 1926. 10. Wijziging der begrootingen 1925 1926. De Collecte voor den Watersnood heeft in dezegemeente in totaal f 2053,08 opgebracht, hetgeen den weldadigheids zin der ingezetenen terecht siert. WASPIK. Gisteren hield de Maria vereeniging hare jaarvergadering. Of de lichtbeelden voorstelling over het reddingswerk, óf de opbloei der ver- eeniging was de oorzaak der trouwe opkomst der leden. In iedere geval was het eene mooie vergadering en heerschte er eenp gezellige drukte. De WelEerw. Heer Directeur, kapelaan van Riel, opende met een hartelijk woord van welkom, inzonderheid gericht tot den spreker van dezen middag, den Heer Vloeiberg uit Helmond. De secre taresse, Mej. W. Zijlmans, bracht een keurig jaarverslag uit. Ze constateerde vooruitgang^ èn in leden èn in liefde voor de Mariavereeniging. De Eerw. Heer Directeur bracht haar den wel verdienden lof en dank. Vervolgens gaf de Heer Vloeiberg een schoone uiteenzetting van 't reddingswerk. Zijn bezielend woord en de karakteristieke plaatjess van Herman Moerkerk gaven een duidelijk beeld van de drank ellende Vooral het tweede gedeelte, het reddingswerk, spande de kroon en met een heerlijke peroratie over de kracht van het persoonlijk offer der onthouding en het gebed, sloot de spreker met een onvergetelijken eind indruk. De geestelijke directeur dankte den spreker en spoorde aan niet tot dweperij over te gaan, maar vooral het bovennatuurlijke in de onthouding ais het hoogste te beschouwen. Den vol genden keer allen naar de vergadering, want eene schoone leerzame bijeen komst behoort weer tot het verleden. Onder de talrijke aanwezigen merkten we op den ZeerEerw. Heer Pastoor en den ZeerEerw. pater de Wit. De geestelijke directeur sloot ten slotte met den gebruikelijken Christelijken groet. Deze week zal de ZeerEerw. Pater Honorius, de pastoor der te stich ten kerk te Waspik-Boven, uitsluitend ter kennismaking, zijn toekomstige parochianen bezoeken. Wijl de Harmoniezaal bij de licht beelden-voorstelling over zijn missie gebied, de Philippijnen door den Zeer Eerw. Pater E. de Wit, j.l Donderdag gegeven, te klein bleek te zijn, om alle bezoekers' te bevatten, zullen heden avond dezelfde lichtbeelden nog eens vertoond worden. WASPIK. Hedenmorgen zakte de tienjarige V. door het ijs op het afwateringskanaal. Op zijn hulpgeschrei kwamen omwonenden toesnellen en met behulp van een lat en een hark wist men den drenkeling, die reeds een paar keeren kopje onder was geweest, van een wissen dood te redden. Nog enkele seconden en het ijs had ook hier een slachtoffer ge maakt. De pogingen aangewend om de muziekkiosk van uit den tuin der harmoniezaal over het ijs naar hare nieuwe plaats van bestemming, den tuin van den heer H. v. lersel, hotel „De Ploeg" te vervoeren zijn mislukt. G'BERG. In de nieuwgebouwde concert- en tooneelzaal van hotel „Centraal", zal 4, 5 en 6 Febr. a.s. een liefdadigheidsbazar worden ge houden, ten bate van de Prot. Bewaar school alhier. Donderdag 4 Febr. zal de bazar des avonds te 7 uur 30 ge opend worden. Zaterdag zal er na elf uur bal gehouden worden, waar aan verbonden, prijsdansen Op de 1.1. gehouden bestuurs vergadering der Sociëteit, gevestigd in hotel „Centraal", werd wegens het zich niet meer herkiesbaar stellen van den heer G. Offermans, met bijna algemeene stemmen de heer j. Timmer mans tot Voorzitter gekozen. Besloten werd stappen te doen, tot het organi- seeren van een feestavond, waarvoor een bekend spreker zal worden uit- genoodigd. Zaterdagavond 1.1. gaf de sociëteit „de Gezelligheid", gevestigd in hotel C. Stal, haar tweede winteruitvoering, welke zooals te verwachten was uit muntend geslaagd is. Voor een uit verkochte zaal gaf de bekende humorist Kees Klare eenige leuke voordrachten. Met de klucht .0, die tante", behaalde hij een groot succes. Na afloop werd er een gezellig bal gehouden. ABONNEERT U OP EN ADVERTEERT IN DIT BLAD. ADVERTENTIëN. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het Groot Zieken-Gasthuis te 's-Herto- genbosch, na een kortston dige ziekte, in den ouderdom van 56 jaren, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Moeder, 35011 Mevrouw Lucia Antonia Maria Svveens, Weduwe van den WelEd.Geb. Heer PHIL1PPUS WILHELMUS BERNARDUS TIMMERMANS. ludocus Timmermans en Verloofde. Jan Timmermans. Lucie Timmermans. Ietje Timmermans. Waalwijk23 fan. 1926. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het Groot Zieken-Gasthuis te's Herto genbosch, na een kortston dige ziekte, in den ouderdom van 56 jaren, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Zuster, Behuwd zuster en Tante, Mevrouw Lucia Antonia Maria Sweens, Weduwe van den WelEd.Geb Heer PHILIPPUS WILHELMUS BERNARDUS TIMMERMANS. Waalwijk P. J. M. Sweens. M. E. B. Sweens-Peters. Maastricht35912 P. W. J M. Sweens. Waalwijk. 23 Jan 1926. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het R.K. Zieken-Gasthuis te's-Hcrto- genbosch, na eene kort stondige ziekte, in den ouder dom van 56 jaren, tijdig voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig geliefde Behuwd dochter, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw Lucia Antonia Maria Sweens, Weduwe van den WelEd.Geb Heer PHILIPPUS WILHELMUS BERNARDUS TIMMERMANS. Waalwijk J. Timmermans Wzn. L. Timmermans- Maertens. Wed. A. Rubbens- Timmermans en Kinderen. W. Timmermans. M. Timmermans- De Naeyer en Kinderen. P. van Iersel- Timmermans. A. van lersel en Kinderen. Hontenisse E. Dumouleijn- Timmermans. A. Dumouleijn en Kinderen. Waalwijk Mr. B. Timmermans. C. Timmermans- 35913 Mastboom Waalwijk23 Jan. 1926. In plaats van kaarten. VERLOOFD: 5. -3. Kospers Cand. Notaris en 35917 W- ft. Klerks. 's-Greveld Capelle. Ameide. 23 Jan. 1926. GEVRAAGD: Nette bekwame P.G. of R.K., voor keuken en alle huishoudelijk werk. Goede getuigen verzocht. Adres: Mevr. L. GESTEL- LEYDS te Eindhoven. Kleine Berg 28. 35918 Hebt gij moeilijkheden met uw VEE bij melken, navuil, bevruch ting enz. Vraagt gratis prospec tus en brochure van het Laboratorium „ASDA". De geneesmiddelen steeds voor radig bij35914 Grootestraat 112 - WAALWIJK. Mej. J. VAN LIEMPT vraagt voor spoedige indiensttreding een (ol voor dag en nacht.) Niet beneden de 16 jaar. 35921 voor machine-reparatie werkplaats.- 35902 Brieven onder No. der advert. Bureau van dit Blad. van het Afd. Waalwijk op Donderdag 28 Januari, des 'savonds ten acht uur inde zaal van den RK. Gildenbond. AGENDA: 1. Opening. 2. Voorlezing notulen der laatste Algem Vergadering. 3. Jaarverslag v. d. Secretaris. 4. Jaarverslag v. d. Penning- meesteresse en verslag der Con trole-commissie. 5. Verkiezing van 3 bestuurs leden wegens periodiek aftreden van Mejuffr. A. Verwiel, de heeren C. Witlox en A. Jansen, deze zijn terstond herkiesbaar. Eventueele candidatenlijsten on derteekend door minstens 10 leden kunnen voor de vergadering worden ingediend bij de Heeren C. WITLOX en J. DE GRAAFF. Q. Jubileum (12'/a-jarig bestaan der vereeniging). 7. Rondvraag. 8 Sluiting. 35922 Namens het Bestuur: Voorzitter: C WITLOX Secretaris J. DE GRAAFF. 's avonds 8 uur zal in de zaal van Hotel VERWIEL een causerie houden over (Zij n reis naar Rome.) zonder bijkomende kosten. Plaatsbespreking en kaartenverkoop vanaf heden bij de Wed. TH. PULLES, Sigarenmagazijn, Grootestraat, Tel. 116. STRENG VERBODEN TE ROOKEN. 35910 Voor direct GEVRAAGD: Waar zegt de Uitgever. 35919 EISCHT van Uw leverancier ALLEEN deze soort. 35818 J. A. VAN BOEKEL-VAN MAAREN Vertegenwoordiger der Staatsmijnen. Agent voor Waalwijk en Omstreken 3876 bij aan de Markt, WAALWIJK. )e 's-Hert. Crl. deelt naar aanlei- V FELIX TIMMERMANS OHMl VIN KACHELS.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3