REIZIGER Geïllustreerd Zondagsblad den raad bekrachtigd. De herziening van het tarief voor stroomlevering werd aangehouden, ter wijl aan het verzoek om verbetering en verlichting van het Schoolstraatje zal worden voldaan. Bij de rondvraag stelde de heer v. Sprang de vraag of het wel toelaat baar was dat een raadslid cp een andere plaats aan de beraadslagingen deelneemt. Hij beschouwde het als een zedelijke verplichting van ieder raads lid om de plaats te blijven innemen die hem vanaf de installatie is aan gewezen en zoo iemand zich een andere plaats in de raadzaal uitkiest, acht hij hem te behooren tot het publiek en diende hij niet aan de beraadsla gingen te mogen deelnemen. (Door den heer v. Sprang werd hier gedoeld op den heer Prinsen, die vroeger naast den heer v. Sprang aan de groene tafel zat, doch die zichzelf een ander plaatsje had uitgezocht aan het einde der tafel.) De Voorzitter antwoordde dat de gemeentewet in zoo'n geval niet voor ziet. Zooiets zou alleen door het reglement van orde kunnen worden voorkomen, doch ook dat voorziet hier niet in dit geval, zoodat de Voorzitter daar niets aan doen kan. Na eenige discussie wordt eene wijziging van 't reglement van orde in handen van B. en W. gesteld. Uitvoerig verslag in het volgend nummer. Naar men ons van werkgevers zijde mededeelde, heeft de R.K. Hout- bewerkersbond St. Antonius van Padua, gevestigd te Utrecht, door welken Bond in Vlijmen en omstreken de staking in de mandenindustrie wordt geleid, te j Ammerzoden een arbeidscontract met de werkgevers afgesloten op een loon van 20 cent per '/a bussel (per mand), terwijl diezelfde Bond hier 25 cent eischt en de werkgevers reeds 23 cent gaven. MEEUWEN. De alhier door de dames H. Vos en P. Ockers gehouden col lecte voor de waterramp heeft opge bracht de som van f 131.90. RAAMSDONK, In de afgeloopen week werden door de leden bij de eierenvereeniging 1670 eieren inge leverd. Uitbetaald werd f150 per KG. De collecte voor de getroffenen bij den watersnood heeft op het Veer f 2.196.21 opgebracht. Bij eenige landbouwers op de Bergen zijn denvorigen nacht kippen gestolen. Boer pas op je kippen. Gedurende het jaar 1925 waren bij het correspondentschap der Arbeids bemiddeling ingeschreven 357 grond werkers, 3 metaalbewerkers, 2 metse laars, 2 sigarenmakers en 1 letterzetter. Dit jaar komen voor het gemeente- werk in aanmerking de volgende am bachtslieden Voor schilderwerk, L. van der Waals en J. H. van Dissel dorp voor timmerwerk, P. van Duren en A. Broeders; voor metselwerk, A. Weterings en W. van de Putvoor smeedwerk, F. Stoops en A van On- zenoort; voor koperslagerswerk, A Broeders SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). J.l. Zaterdagavond kwam „de Hulpkas" verbonden aan de Afd Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" in Jaarvergadering bijeen. Door Secr. en Penningm. werd ver slag uitgebracht over het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat de vereeniging zich in een gestadigen bloei mag ver heugen. Er behoefde slechts een bedrag van f 287,— aan zieken te worden uitge keerd. Op voorstel van. het bestuur werd besloten de uttkeeringen bij ziekten van het vorig jaar te handhaven ter wijl bij ongeval de 30°/o tot het volle loon zal worden uitgekeerd. Tot nu we waren hiervoor bedragen vastge steld van 60, 40 en 30 cent per dag. Bestuursverkiezing vond dit jaar niet plaats, Predikbeurten Zondag 31 Januari 1926. Ned. Herv Kerk v.m. 9 30 uurlees- dienst, n.m. 2 uur Ds. Schlemper van Waaldijk. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur leesdienst. WASPIK. Woensdag j.l. werd, des middags voor de vrouwen en 's avonds voor de mannen, in de Harmoniezaal door de fabriek van Maggi's voedings middelen een voordracht gegeven over „Doelmatige volksvoeding", met be trekking tot de Maggi's producten, verbonden met filmvertooning Ver volgens werden kookdemonstraties met Maggi's producten gegeven, terwijl tenslotte de film vertoond werd: „De fabriek van Maggi's voedingsmiddelen te Kemp Hal (Zwitserland) en natuur opnamen in Zwitserland". Bij deze filmvertooning werd het aangename aan het leerzame gepaard. Zij toont ons duidelijk het reuzenwerk, noodig ter vervaardiging der Maggi's produc ten en den band, die er bestaat tus- schen Maggi's voedingsmiddelen en het landbouwbedrijf. Het eerste deel toovert ons het vruchtbare Zwitsersche bergland voor den geest, met de schilderachtig gelegen fabriek. Groen ten- en korenvelden wisselen af met groene bergweiden. Moderne landbouw werktuigen krijgen we te zien, o.a. een Amerikaansche pootmachine, die 3000 poters in het uur plaatst. Het tweede deel geeft ons een duidelijk beeld der eigenlijke fabricage. Eerst het fabrieksterrein, dan de verwerking der grondstoffen, de machinale vorming en verpakking, waaruit we ten slotte tot de conclusie komen dat de indus trie van Maggi's voedingsmiddelen een sociale daad is. De aardige film en de fijne bereiding der producten, be nevens de duidelijke, voor iedereen bevattelijke voordracht, schonken den bezoekers niet alleen iets leerzaams, maar tegelijk een waar genot. Toen de werkman N. uit het bootje stapte, waarmede hij het Oude Maasje was overgevaren, gleed hij uit en geraakte te water. Gelukkig waren rappe handen spoedig aanwezig om i den drenkeling, die reeds kopje onder j was geweest, op het droge te brengen I en hem van een wissen dood te redden. Bij de N.V. Scheepsbouwwerven v/h. P. en A. Ruijtenberg alhier werd met goed gevolg te water gelaten een nieuw gebouwde Kempenaar, groot 555 ton, genaamd „Redempter", voor rekening van den heer P Kemmeren te Waspik. Op de vrij gekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een dergelijk schip, groot ruim 500 ton, bestemd voor den heer A. de Boe te Delft. De heer Raat. hoofd derChriste- drie jaren bestond en voor het grootste gedeelte uit muzikanten was samenge steld, die nog niet de helft van dien tijd een instrument bespeelden. Eenmaal met de concoursjacht be gonnen, scheen die sport al dra een hartstochtelijke liefhebberij geworden. Achtereenvolgens werd deelgenomen aan het concours in Eindhoven in 188b of 1890, waar in de le Afd. 'n 2en prijs, in Vlaardingen in 1891, waarin dezelf de Afdeeling 'n len prijs en in Tilburg in 1893, waar wederom 'n 2en prijs-be haald werd. (Wordt vervolgd). NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 28 Jan. '26. Tot ontvanger der Dir. Belastingen alhier is met ingang van 1 April be- noe/nd de heer M. J. van Riet, thans te Terheijden. In de bijeenkomst der R, K. Kiesvereeniging werd het bestuur, waarin door bedanking eene vacature was, (Mevr. J. H Verhoeven met dezelfde functie's herkozen. Als nieuw bestuurslid werd aange stemd de heer P. Schmiehusen. Op de scheepswerf van de fa. Bouman kreeg een der firmanten bij lijke school, zal deze week de gemeente 1 bet werk door 't breken van een verlaten om zijn nieuwe betrekking le lorgnetglas daarvan een stukje in het Soesterberg te aanvaarden. Een goed i °°g» waarna hij zich te 's Bosch onder opvoeder, een waar kindervriend en behandeling van een specialiteit moest een bekwame leerkracht gaat met hem stellen: 't ongeval liet zich n.l. ernstig heen. Wijl de nieuwbenoemde func aanzien. tionaris niet hier kan zijn voor 1 April, is als tijdelijke leerkracht aangesteld de heer Bouman uil Heusden. RAAMSDONKSVEER. Het huis met erf, tuin en hooischuren van dhr. J. Woensdagavond had in „Con cordia" de eerste opvoering plaats van de operette in 4 bedrijven„De zes Prinsesjes". Geen wonder dat geen plaatsje onbezet was, daar men v. Dongen Cz. werd bij publieke ver-van vroeger wist, dat als de leiding kooping gekocht door dhr. J. Kamp berust biJ Mevr- Auër' er werkelijk voor f 10875. Onze voormalige Veerenaar dhr. L. Vogel slaagde voor het Examen Hoogere Wiskunde. Op uitnoodiging van de Chr. Hist, Kiesver. trad alhier op dhr. Krij ger Lid van de Tweede Kamer met het onderwerp„De politieke toestand". Voor de Herv. Gem. treedt Zon dagmiddag om 2 uur in de Veersche iets aangeboden wordt, dat in elk opzicht te genieten geeft. Was de zang, evenals de voordracht keurig, niet minder waren het de frissche costumes. Nogmaals men was in zijn verwachting niet teleurgesteld, neen zij werd overtroffen. Aan 't slot zegde de leidster allen, die hadden meege werkt, in wat opzicht ook, hartelijk dank, waarna de heer Burgemeester, accoord gaande met hare dankbe- Kerk op Ds. Meijers van Capelle, ter- tuiging, .namens alle aanwezigen een wijl des morgens op 't Dorp om 9l/2 welverdiende hulde bracht aan Mevr. uur Leesdienst gehouden zal worden. Om 9'/j en om 3 uur zal Zondag in de Ger. Kerk leesdienst worden gehouden. UIT KAATSHEUVEL Kaatsheuvel 26 Jan. l26 ONZE HARMONIEëN. Met liet groot solisten-, duetten- en kwartetten-concours der Kon. Erk. Harmonie Apollo", bij gelegenheid van haar 40-jarig jubileum, in 't zicht, meenden we goed te doen onze onder broken serie artikelen over „Onze Har monieën" wederom te vervolgen. Het meeningsverschil aangaande het tehuis van de harmonie, was, zooals Auër voor haar buitengewone prestatie. SPORT. WAALWIJK. Quick—Dongen. Na ruim 2 maanden van een com petitie thuis-wedstrijd verstoken te zijn geweest, ziet het er eindelijk naar uit. dat we Quick op eigen veld een comp.- wedstrijd zullen kunnen zien spelen. Het sterke Dongen Xltal, de club die men zoo dikwijls doch te vergeefs trachtte hier in Waalwijk te krijgen, zal dan Zondag a.s. voor de competitie naar Quick komen. Veel, enorm veel, hangt voor de Quickers van dezen wed strijd af, want nu moet Zondag ge- wij gezien hebben in een der vooraf- tracht worden om te winnen wil men gaande schetsen, de oorzaak van split- eenigzins een betere positie op de sing in de oude harmonie St. Jan. Het ranoliist veroveren, gevolg was, dat een 15-tal muzikanten met bet bestuur naar de zaal van Eu- phonia trokken en het ander gedeelte onder den naam Apollo zijn oud te huis trouw bleef. Was bet voor Eupho- nia niet gemakkelijk door die eerste nieuwe levensperiode heen te spartelen, voor Apollo waren* de eerste levensda- ranglijst veroveren. Maar daar Dongen met hetzelfde idee naar Quick komt, zal het een belangrijke ontmoeting worden daar van het begin tot het einde toe door beide ploegen geweldig gespeeld zal worden. Gezien de diverse voetbal-wed- strijden hier in Waalwijk durven we de wedstrijd Quick—Dongen als een gen uog veel benauwder. Geen bestuur, der spannendste te noemen, waar elk geen instrumenten, geen muziek. ecfot voetbal enthousiast naar zal ko- A' 'een een groote dosis ernstige wil men zjen Van Dongen-zijde ontvingen en moed om vol te houden, zie daar het fundament waarop Apollo bouwde. Al spoedig zou blijken dat deze onverzette lijke wil en dat onbegrensd vertrouwen niet onbeloond bleven. In de hospita van het oude tehuis, mej. Mombers, vond Apollo zijn stevigste ruggesteun. Alleen toog zij er op uit om „hare" har monie van de noodige instrumenten te j voorzien en spoedig slaagde zij in Box tel, waar door de liquidatie van een corps, een volledig stel instrumenten vrij kwamen, die door haar voor Apol lo werden aangekocht. Als Directeur van het corps werd gekozen de heer Cornelissen, ter wijl de heer Hesselbert uit Waalwijk als le Instructeur optrad, 't Waren we de mededeeling dat zij met hun sterkste combinatie opkomen met de volgende opstelling: W. v. Boesschóten C. Emmen, A. Emmen jr. J. Oerlemans, J. Ariens, A. v. Boes- - schoten W. v. d. Oudenhoven, A. Emmen Jzn., A v. d, Oudenhoven J. v. Dongen, B. Oomens. Zij die maar ooit over Dongen ge hoord hebben, zullen wel inzien, dat dit hun sterkste combinatie is, zoodat er een prachtige partij gespeeld zal worden. Tevens kunnen we mededeelen, dat de wedstrijd pas om half drie aan- vangt en als scheidsrechter is aange- moeilijke dagen voor I jeugdige corp«. 1 weze„ de heer A v_ Lo0n uit Tilburg Alles was 111 't begin vreemd. Een nieu- I YVS. G. we Directeur, een nieuwe instruc teur, nieuwe muziek, verkeerd ingebla zen instrumenten, een geheel verbrok kelde bezetting, enz. enz. Doch de wil was er, en waar een wil is,v is een weg. Het zal de W.S.C.-aanhangers zeer zeker een genoegen doen te kunnen ver nemen. dat de wedstrijd W.S.C. Kaatsheuvel, welke morgen op het W. Met taaie volharding werd er gewerkt.S.C.-terrein zal plaats vinden, zoo goed als zeker zal doorgaan. Blijft bet weder zooals de laatste dagen, dan zal het terrein te bespelen zijn. Wat te gaan uitwijden over boven staande belangrijke wedstrijd! Veel be hoeven wij hierover niet meer mede te deelen. Voor W.S.C. zal het een zwaren strijd worden, daar de bezoekers alles in liet werk zullen stellen om te trach ten de nederlaag op eigen terrein te wreken. Kaatsheuvel heeft, niets te verliezen of te winnen, terwijl de thuis club daarentegen genoodzaakt is, alles in het werk te stellen, wil zij hare 1110- menteele plaats op de ranglijst hand haven. Dat wij morgen een feilen kamp kunnen tegemoet zien, is derhalve ze ker. Laat ons dan tenslotte op een mooien en prettigen wedstrijd rekenen en laten de spelers en wederzijdsche aanhangers voor een goed verloop zorg dragen. Nieuwe leerlingen werden opgekweekt, verschillende muzikanten leerden een ander instrument bespelen, en reeds in 1887 voelde men zich sterk genoeg om in de 2e Afdeeling deel te nemen aan 't groot nationaal Concours te Nijme gen. De taaie volharding, de onverdro ten ijver werd beloond en met '11 len prijs k-wam Apollo gelauwerd thuis. Mjet verfrischten moed werd voort- gewerkt en de heer Jos. Kessels uit Tilburg, die als nieuwe Instructeur van 't jeugdig corps optrad, voud hier voor zijn genialen geest een prachtig arbeidsveld ter bewerking. Onder zijn leiding werd reeds in '88 andermaal, thans te Tilburg aan een concours deel genomen en was het ook niet met de hoogste bekroning, ook hier wist Apol lo zijn naam hoog te houden door met 'n 2en prijs bekroond, uit de le Afdee ling te voorschijn te komen. Een mooie prestatie voor een corps dat nog geen Ondanks de concurrentie van wed strijden in onze plaats zal bovenstaande belangrijke wedstrijd, zoowel van de zijde van Waalwijk als van Kaatsheu vel, de noodige belangstelling weder 0111 trekken. De aanvang is gesteld op twee uur. H. E. C. Morgen speelt H.E.C. I een comp. wedstrijd tegen Oisterwijk. Dit is de iweede keer dat deze wedstrijd is vast gesteld, daar de vorige wedstrijd werd afgelast wegens een sneeuwbui. De stand was toen 32 in liet voordeel van H.E.C. Oisterwijk speelde toen een zeer enthousiaste partij. Het is een vlugge ploeg met de keeper en liuksbui- ten als uitblinkers. H.E.C. mag dus wel oppassen, anders zou de uitslag wel eens een verrassing kunnen bren gen. We vertrouwen echter dat de H. E.C.'ers zich geheel zullen geven en dat de puntjes in Waalwijk zuljen blij ven. H.E.C. II speelt om 12 uur tegen Berkdijk I. Dit wordt een zware partij voor de reserves. Berkdijk maakt een goede kans naar de eerste plaats en zal wel illles in het werk stellen om deze kans te behouden. R. W. B. Hoewel we meenden dat er Zondag gesppeld zou kunnen worden, zullen er nog wel eenige weken overheen gaan voor dat liet veld bespeelbaar is, aan gezien door den hoogen waterstand in den lmitenpolder liet R.W.B.-terrein nog gedeeltelijk onder water staat. GEERTRUIDENBERG. - Geertruidenberg I gaat naar Bre- dania III. Daar Brèdania in Geertrui denberg al wist te winnen, gelooven we niet, dat Geertruidenberg liet Zondag a.s. erg gemakkelijk zal hebben. gebruik of vernietigd. Een ieder, die gegronde klachten heeft over de hoedanigheid van eet- en drinkwaren, kan die klachten ter kennis brengen van den Directeur van den Warenkeuringsdienst, die toezicht houdt in de plaats zijner inwoning. Deze diensten zijn gevestigd in Alk maar, Amsterdam, Arnhem, Assen, Breda, Dordrecht, Eindhoven, Goes, 's-Gravenhage, Groningen, Haarlem, 's-Hertogenbosch, Leiden, Leeuwarden, Maastricht, Nijmegen, Rotterdam, Utrecht, Zutphen, Zwolle. Overtreding der bepalingen kan met tweeduizend gulden boete of zes maan den hechtenis worden gestraft. Toch komt nog een groot aantal overtredin gen voor. I11 1924 worden meer dan achtduizend partijen eet- en drinkwa ren, welke bedorven of ondeugdelijk waren, aan het gebruik onttrokken en werden meer dan dertien honderd per sonen wegens het verkoopen van ver- valschte of ondeugdelijke eet- en drinkwaren veroordeeld tot somtijds hooge geldboeten of tot hechtenis, in tien gevallen van een maand of langer. Hoeveel kost dal alles wel? Het ge- heele toezicht kostte in 1924 niet meei* dan een en twintig cent per inwoner. Behalve dit algemcene toezicht wordt nog bijzonder toezicht gehouden op de onschadelijkheid van vieesch en vleesch waren door de ambtenaren van den vee- en vleeschkeuringsdienst, op de zuiverheid van boter door de ambtenaren van de Rijkszuivel-inspec- tie, de botercontróle-stations en op de kwaliteit (vetgehalte) van kaas door de kaascontrole-statioiis. GEZONDHEIDSRAAD. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 30 Jan. Witte Bioscoop, „Levensmaskerade", 8 uur. Zaterdag 30 Jan. 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 31 Jan. Vergadering van de afd. St. Jan van den R.K. Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoon personeel „St. Petrus„ in de R K. Werkliedenvereeniging. Zondag 31 Jan. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 31 Jan. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 31 Jan. Witte Bioscoop, „Levensmaskerade", 6en8'/iuur. Zondag 31 Jan. Flora Bioscoop, „De Harpoen", 6 en 8'/2 uur. Maandag 1 Febr. 7uur. Algem.' ledenvergadering van het R.K. Zieken fonds in de groote zaal van de R.K. Werkliedenvereeniging Dinsdag 2 Febr. 8'/2 uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging. Dames en Heeren. Hotel Verwiel VEILIGHEID EN VOLKS GEZONDHEID. III. Ondeugdelijke eet- en drinkwaren. Sedert 1920 zijn dc bepalingen van de Warenwet voor ons land in wer king en wordt toezicht uitgeoefend op eet- en drinkwaren en op enkele an dere artikelen, in het belang van de volksgezondheid en de eerlijkheid in den handel. Ruim 130 keurmeesters gaan dagelijks rond in winkels, op markten en andere openbare verkoop plaatsen. Eet- en drinkwaren, welke bedorven of ondeugdelijk zijn, worden ongeschikt gemaakt voor menschelijk INGEZONDEN STUKKEN Met belangstelling heb ik uw uitvoerig verslag gelezen van de laatste gemeenteraadsvergadering van Raams- donk en waar men zoo spoedig gereed is met critiek op toestanden', mogen we toch ook wel eens openlijk terug komen op feiten, die wijzen op goed beheer, groote werkzaamheid van ons dagelijksch bestuur, speciaal van onzen Burgemeester. In die vergadering toch kon worden medegedeeld, dat het heffingspercentage der inkomstenbelasting is bepaald op 1 dat de prijs voor licht kan gebracht worden op 34 cent, van de 'kracht op 22, 18, 15 en 13 cent naar gelang het verbruik. Vooral dit laatste is van groot belang voor de huisgezinnen en voor de plaatselijke industrie, wat aan vele gemeenten ten voorbeeld kan worden gesteld. Het besluit om een koelhuis te bouwen aan ons slachthuis (waarmee wij ook gemeenten van veel grooter omvang voor zijn) is een bewijs dat ook deze zaak goed marcheert. Op een en ander wenschte ik even de aandacht te vestigen en dank U voor de gelegenheid mij daartoe ge boden. Hoogachtend, UW ABONNÉ. Raamsdonksveer, 28 Jan. 1926. ADYERTENTIëN. Net persoon, prima referen ties, zag zich gaarne geplaatst als in Koffie en Thee, Sigarenfabriek, Wissellooper, bode v. bestaande verzekering of iets dergelijks. Brieven a. h. Bureau v. d. Blad onder No. der dvert. 35949 a. GRATIS VOOR DE NIEUWE ABONNE'S BESTELBILJET X UV. TTWUOIIljU \uiwn aio VVII (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer V '?.v V &S? 57"s CT. PER 3 MAANDEN 85 CT. FRANCO PER POST DE GOEDKOOPSTE ILLUSTRATIE VAN NEDERLAND. Verschijnt iedere week in 16 rijk-geïllustreerde bladzijden. Elke week circa 50 foto's van actu aliteiten, bezienswaardigheden, curiositeiten, enz. enz. Een bijzondere attractie vormen sinds jaren de prachtige vervolgverhalen. Thans loopt het spannende feuilleton: „LIEFDE OF GELD'. 1e. Afdruk der reeds verschenen vervolgen van het prachtfeuilleton „Liefde of Geld". 2e. Overdruk van een boeiend verhaal: of DE ERFGENAAM VAN DANNEWALDE öf EEN GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING 3e. Recht tot deeiname aan onzen wedstrijd van 1926, waaraan verbonden vele prachtprijzen, o.a.! gouden armband-horloge. Ondergeteekende verzoekt een abonnement op Uw Illustratie per 1 Jan. 1926, tegen den prijs vernoemd op het prospectus. Wil hem gratis zenden: afdruk van de reeds verschenen vervolgen van .Liefde of Geld", alsmede overdruk van óf DE ERFGENAAM VAN DANNEWALDE óf EEN GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING. (1) (1) Doorhalen wat niet wordt verlangd. NAAM: ADRES:

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10