Vrouwen PUROL legenheid door ontginning van woeste een actie der slagers gehoord wordt, gronden, waarin gevraagd wordt om maar ik geloof dat ze harder werken, mede in de gemaakte kosten bij te dra- als men wel denkt. Ik weet er wel zoo gen. veel van, dat men bezig is met het ver- li. en W. stellen voor daaraan te vol- zamelen van alle gegevens, die kunnen doen. De kosten zullen niet zoo groot j dienen 0111 het gemeentebestuur van 't zijn en de gemeente kan er misschien f plan af te brengen. voordeel uit trekken. Aangenomen. Afschriften van aan de Commissie voor het Woningbedrijf gerichte adres sen van J. Coehorst en C. v. Haperen, waarin zij protesteeren tegen de ver hooging der huren. Voorzitter. li. en W. adviseeren 0111 dit adres in hunne handen te stellen ter afdoening. Zij zijn geheel overeenkom stig het betreffende raadsbesluit be handeld. Circulaire van het Oranje-Comité, waarin wordt aangedrongen op het be schikbaar stellen van platen aan de schoolkinderen bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van H. M. de Koningin. Voorzitter. Die platen zijn reproduc ties van de schilderij diel aan H. M. hij die gelegenheid wordt aangeboden en zullen hij een flink kwantum a 5 of 6 cent per stuk aan de gemeente geleverd worden. -Het college van B. en W. ad viseert om een bedrag van hoogstens 70,uit te trekken om elk school kind dien dag zulk een plaat uit te reiken. Er zijn ongeveer een 1000 schoolkinderen dus de kosten zullen zoo hoog niet loopen. Smolders. Is het wel noodig aan elk kind zoo'n plaat te geven, 't Was mis schien wel voldoende 0111 er in elk gezin een te geven. Voorzitter. Ja, dat zal ook wel goed zijn en worden de kosten nog veel minder. Ik zal de schoolbesturen om opgaaf van het aantal kinderen vra gen. Aangenomen. Mededeeling van B. en W. van de cijfers van het gasverbruik in de open bare school, op het raadhuis en op het politiebureau (ingevolge een verzoek uit den raad zouden deze cijfers direct na afloop van het dienstjaar worden hekend gemaakt). Uit het overzicht blijkt, dat over 1925 is verbruikt, voor het raadhuis 6120 M3, voor het politiebureau 2801 M3, en voor de openbare school 6300 M3. Dat met nauwlettend toezicht hier nog wel eenige besparing te verkrijgen is, blijkt wel uit de vergelijking van de cijfers van het verbruik in de open bare school over Dec. 1924 en Dcc. 1925 dat in Dec. 1925 c.a. 300 M3 lager was. Geadviseerd wordt daarom 0111 deze goedgeslaagde proef door te zetten. Aangenomen. 2. Voorstel tot intrekking van het besluit d.d. 18 December 1925 lot schor sing van het nieuwbenoemde lid de heer H. A. W. Sürig. Zonder opmerkingen wordt daartoe besloten. 3. Beëediging van het onder punt 2 genoemd lid. Daar de heer Surig niet is versche nen, kan hiertoe niet worden overge gaan. 4. Voorstel tot wijziging der veror dening op de retributieheffing. De door Ged. Staten verlangde, zeer onbelangrijke wijzigingen, worden goedgekeurd. 5. Voorstel tot wijziging der begroo tingen voor het Electr.-, Gas-, Woning en Waterl.-bedrijf voor het dienstjaar 1925, in verhand met de wijziging der gemeentebegrooting hij besluit van 18 December 1925. Aangenomen. De heer Roggeveen vraagt of er ook geen verzoek tot het verkrijgen van '11 hypotheek was ingekomen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat door Adr. v. Mier een dergelijk verzoek is gedaan, doch dit een zaak is voor het gemeen tebestuur, dat dit geval ook onderzoe ken zal: Voorzitter. Ik wilde de kwestie van het abattoir nog eens ter sprake bren gen. We hebben onlangs een actie van slagers gehad, die fel oplaaide, maar ineens weer schijnt uitgedoofd. Ten minste, wij merken er niets meer van. Daarom wilde ik er eens ernstig werk van maken en wou ik voorstellen een commissie uit den raad te benoemen, die de voorbereidingen tot de stichting van een abattoir meemaakt en dus in zage krijgt van alle bescheiden en op de hoogte wordt gehouden van gevoer de besprekingen. Ik zou als leden dier commissie willen aanwijzen den heer v. Driel, een principieele tegenstander en de heeren v. d. Aa en de Graaff, die er nuchter tegenaan kijken. Deze hee ren blijven dan van alles op de hoogte en kunnen een bëhandeling in den raad als B. en W. met voorstellen ko men, zeer vergemakkelijken. Niemand behoeft ,dan te denken dat hiermede '11 zekere geheimzinnigheid betracht is. De heeren v. Driel en de Graaff blij ken bereid hunne benoeming aan te nemen,, doch de heer v. d. Aa zegt er geen tijd voor te hebben, en wordt daarop de heer v. d. Geld bereid gevon den, in die commissie zitting te nemen. Smolders. U zei zoo juist, Mijnheer de Voorzitter, dat er niets meer van Voorzitter. Maar dan dienen ze zich toch op de eerste plaats niet het ge meentebestuur te verstaan, maar wij hooren er niets van. Smolders. Ik geef toe dat zij met hunne actie niet op de juiste plaats en den juisten tijd komen, maar met hun ne gegevens zouden B. en W. mis schien hun nut kunnen doen. Voorztter. We zullen afwachten. 6. Benoemingen van: a. de leden der commissie van bij stand voor het Gas-, Electriciteits- en Waterleidingbedrijf. Benoemd worden de heeren Rogge veen, P. Verwiel en Smolders. b. de leden der commissie van bij stand voor het Woningbedrijf. Gekozen de heeren B. Timmermans, Smolders en de Graaff. c. een lid van het Burgerlijk Armbe stuur te Waalwijk. Herkozen de heer M. A. J. v. Liempt. d. een lid van het Burgerlijk Arm bestuur te Baardwijk. Herkozen de heer P. Loeff. e. een lid in het bestuur van het R. K. Burgerlijk Gasthuis. Herkozen de heer J. B. Timmermans. f. een lid in de commissie voor de Gemeente-Teekenschool. Herkozen de heer J. H. J. v. Iersel. Rondvraag. Oomens. In de groote blanke Wiel blijft het water altijd nog hoog staan. Dal kan echter heel gemakkelijk ver holpen worden als men den doorloop die van den blanken naar den binnen wiel onder de straal door loopt in orde maakt. Dan heeft het water ver der zijn loop en is het direct verhol pen. Nu hebben de mensehen er overal last van. Zou daar niet eens zoo spoe dig mogelijk naar gezien kunnen wor den? Voorzitter. De gemeente-opzichter is er gisteren nog geweest en waren ze reeds bezig met opgraven. Oomens. Zoover ik weet is er nog niets aan gebeurd. Voorzitter. Ik zal het onderzoeken en als het werkelijk zoo gemakkelijk te verhelpen is, dan zal er voor gezorgd worden. Niemand meer het woord verlangend gaat de raad over in geheime zitting ter behandeling van den staat van on inbare en nog te verhalen posten. Ingezonden Mededeelingen. Hoofdpijn bedaart spoedig door gebruik van een paar JVUjnhafdt's Hoofdpijntabletten. Glazen buisje 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. VLIJMEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 28 Ja nuari 1926, des namiddags 7 uur. Voorziter: de Edelachtb. lieer v. d. Ven. Te 74 uur opent de voorzitter de ver gadering. Afwezig de lieer M. H. Room. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. AAN DE ORDE: I. Ingekomen stukken. Dankzegging van het Wit-Gelo Krui» voor de verleende subsidie. Kennisgeving van personen die tot lid eener Commissie zijn benoemd, dat zij deze benoe ming aannemen. Schrijven van Mej. A. .T. van Buul, dat zij de benoeming tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aanneemt. Verslag van de Commissie van toezicht op het lager onderwijs, waarin zeer gunstig over de verschillende onderwijsinrichtingen geoor deeld wordt. Verslag van de Commissie tot. wering van schoolverzuim. Proces-verhaal van kasopname hij den ge meente-ontvanger. waaruit blijkt dat alles in orde is bevonden en een bedrag van G802.17 in ka» was. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. I)e bemerkingen van Ged. Staten op de gemeente-rekening en -hegrooting, worden ter afdoening in handen van B. W. gesteld. 7. Aangehouden voorstel van Burg. en Weth. tot toekenning van een tegemoetko ming voor onderhoud van een rijwiel aan elk der heide veldwachters. Voorzitter. Zooals I' weet heeft de gemeen teraad in de vorige vergadering besloten 0111 een vergoeding van 25 toe te kennen. Als ik 111e niet vergis heeft toen de heer v. Sprang voorgesteld 0111 hieraan terugwerkende kracht te verleenen over 1925, over welk voorstel de stemmen toen gestaakt hebben, zoodat het tot deze vergadering moest wor den aangehouden. I11 omvraag gebracht worden thans weder om 5 voor- en 5 tegenstemmen uitgebracht, zoodat thans dit voorstel wordt geacht te zijn verworpen. Vóór stemden de heeren J. v. d. Udenhout, H. v. Halder, W. v. Sprang, P. Prinsen en L. v. d. Grindt. Tegen de heeren L. Daelmans, P. v. Buul, .7. v. Helvoirt, G. v. Heesheen en ,T. v Wagen berg. 3. Toekenning jaarlijksehe bijdrage aan de Bouwvereeniging met voorstel van Burg. en Weth. De voorzitter doet voorlezing van liet ver slag over 1925 en zegt dat B. en W. de ha- lans en verlies- en winstrekening van de bouwvereeniging hebben nagezien en in orde bevonden. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 4. Bekrachtiging van de'Algemeene Voor schriften van Politie, uitgevaardigd dooi den burgemeester. Voorzitter. I11 verband met de staking werd het door mij gewenscht geacht tot handha ving der openbare orde en voor beveiliging van den persoonlijkeu eigendom liet volgende voorschrift uit te vaardigen dat ook in Nieuwkuyk en Hedikliuizen zal worden toe gepast. Volgens dat voorschrift zijn samenscholin gen van meer dan 2 personen op den open haren weg verboden en moeten deze op aan maning door de politie uiteengaan. 't Is naar mijn meening noodig dit voor schrift nog ecnigen tijd te handhaven, waar om ik den raad verzoek het te willen be krachtigen. Zonder opmerkingen wordt daartoe be sloten. 5. Herziening raadsbesluit tot wijziging dor verordening op liet beheer van liet Ge meentelijk Electrieiteisbedrijf. met voorstel van Burg. en Weth. Naar aanleiding van eenige bemerkingen van Ged. Staten op deze verordening, blijkt eene wijziging van administratieven aard noodzakelijk, waarmee de raad zich ver- eenigt. 6. Herziening raadsbesluit tot liet conver- toeren van nflosbare geldleeningen niet voor stel van Burg. en Wetli. Ged. Staten konden zich niet de voorgeno men convertie niet vereenigen. De Voorzitter zet uiteen dat de gemeente, buiten de electricitelsieening en buiten een leening A 44 pet. welke vroeger is aangegaan, nog ƒ40033.heeft af te lossen, in 19 jaar, dus in 1945 de laatste aflossing. Gemakshal ve en ter vereenvoudiging zouden B. en W. willen voorstellen een leening van 44033. aan te gaan tegen 5 pet. A pari en af te los sen 111 14 jaar. Aldus wordt besloten. 7. Herziening van het tarief voor de le vering van stroom voor liclit, niet voorstel van Burg, en Weth. Voorzitter. Er zijn by B. en W. en de Com missie enkele tarieven voor stroomlevering in studie geweest. Het tarief van St. Ml- chiels-Gestel. waarhij eerst een vast recht geheven wordt en verdeV 20 cent per ver bruikt K.W.U.. lijkt ons voor liier niet wen- sehelyk, aangezien de kleinverbruikers daar door naar hoven en de groot-verbruikers naai beneden zullen gaan. Daarom hebben wy een ander systeem bedacht dat naar wy meen den bevorderlijk zou zijn aan de aanschaf fing van allerhande electrisclie toestellen, wat nu vaak 0111 den hoogen stroomprijs ach terwege blijft, dat dus het stroomverbruik zou kunnen verhoogen. (Iet systeem .komt hierop neer dat men voor hetgeen men meer verbruikt dan in 1925 slechts 30 cent per K.W.U. betaalt terwijl tot aan liet verbruik in 1925 de stroomprijs 50 cent hlijl't. Indien iemand dus in 1925 byv. 200 K.W.U. heeft verbruikt en in 192(5 zal hij 250 K.W.U. ge bruikt hebben dan betaalt hij vanaf 200 K.W. I'. A 30 cent. Natuurlijk moet daarbij een normaal verbruik in 1925 als maatstaf geno men worden, d.w.z. wanneer een zeker aan tal boerderijen van ongeveer gelijke grootte ongeveer een even groot stroomverbruik over 1925 hebben gehad en daarnaast zou er een staan, die door omstandigheden zeer weinig in 1925 heeft verbruikt, dan moet men by die laatste ook liet normale van die andere boerderijen aannemen; anders zou zóoiemand er te veel van profiteeren tegenover een ander. Ook als iemand van een kleine naar een groote woning verhuist, dan geldt voor hem niet zyn verbruik van 1925 in die kleine wo ning. maar hetgeen een vorige bewoner van die groote woning 111 1925 gebruikte, ofwel het verbruik van eeu andere woning van ge lijke grootte. Er zullen natuurlijk aan'dit sy steem ook fouten kleven, maar die zullen er wel alt yd blyven. Wanneer men een bedrijf heeft dat winst afwerpt en men kan met een voorstel tot verlaging komen, dan kan men gemakkelijker bevredigen, maar hier betreft liet geen verlaging, doch men wil slechts door een lageren prfls by grooter verbruik de strooniafname bevorderen, wat het bedrijf ten goede zal komen. .7. v. Wagenberg. II zegt dat. er aan alle sy stemen fouten kleven, maar my dunkt dat er aan liet door I genoemde systeem wel de grootste fouten kleven, want diegenen die vroeger veel gebruikt, hebben, dus altyd de beste klanten zyn geweest, moeten 1111 in het vervolg het meest betalen, terwijl iemand die weinig verbrhikt heeft, voortaan altijd gemakkelijker van liet goedkoopere tarief kan profiteeren en dat vind ik toch een groo te onbillijkheid. Ik zou liet billijk vinden dat voor eiken aangeslotene een maximum werd vastgesteld en dat men dan voor het meer dere verbruik een lageren prysvbetaalde. 4 oorzitter. Zooals ik reeds zei, zyn er fou ten aan dit systeem, maar liet is niet geinak- kelyk: bij andere systemen zyn de onbillijk heden misschien nog grooter. Het lag ook in de bedoeling het verbruik over 1925 als maat staf te nemen, als dit als een normaal ver bruik kan worden beschouwd; is dit toeval lig zeer laag gewéést, dan wordt bet ver bruik van een andere overeenkomstige wo ning als maatstaf genomen. De reden dat wy met dit voorstel kwamen, lag mede hierin, dat wy vaak aanvragen krygen 0111 electri sclie toestellen als kokers, strykyzers, stof zuigers, enz. aan te sluiten, maar daar hier voor evengoed 50 cent per K.W.T'. betaald moest worden, bleef dat vaak achterwege. Nu zal men die meer gaan gebruiken (Tin- dat ze 1111 by een grooter verbruik slechts 30 cent behoeven .te betalen. Er is natuurlyk eene onbillijkheid in gelegen, dat die men schen die vroeger tegen den hoogen stroöin- prys reeds die toestellen gebruikten, thans niet van het verlaagde tarief zullen kunnen profiteeren. Echter, £e zaak haast niet zoo bijzonder, dus ik kan die bezwaren nog wel eens niet de commissie bespreken en trachten te onder vangen. Laten we dan de zaltk nog eens aan houden. 1'. Prinsen, 't Kan ook voorkomen dat ie mand met ziekten beeft te kampen gehad of door andere onvoorziene omstandigheden, veel lichtstroom heeft verbruikt en daardoor met Uw systeem thans in een onvoordeelige positie komt. Van Sprang. Ik zou het voorstel van den voorzitter willen steunen 0111 liet nog eens aan te houden, want we dwalen hoe langer hoe meer af en kunnen 1111 toch niet tot een besluit komen, 't Staat by my ook vast, dat een eventueel nieuw in te voeren tarief, voor- loopig slechts voor 1 jaar moet worden aan genomen, daar het kan blyken dat liet on uitvoerbaar of te onbillyk is. Verder zou ik de vraag willen stellen of liet geoorloofd is dat een raadslid vanaf een andere plaats aan de beraadslagingen deel neemt. Voorzitter: Die laatste vraag zou ik even aaubouden tot by de rondvraag, nadat de agenda is afgehandeld. Na nog eenige discussie over de kwestie van een nieuw tarief voor strooniafname. wordt dit punt aangehouden tot een volgende vergadering en zal de commissie trachten de bezwaren zooveel mogelijk te ondervangen. (Wordt vervolgd). DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 29 |anuari des avonds ten 7 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Mr. H. Loeff. Ongeveer kwart over zeven uur opende de Voorzitter de vergadering; aanwezig alle leden. Voorzitter. Waar het heden de eerste vergadering is die in 1926 wordt ge houden, past het mij als Burgemeester en Voorzitter van Uwen Raad om mijn beste wenschen aan Drunen's inwoners in het algemeen en aan U, mijne heeren en Uwe huisgenooten in't bij zonder, aan te. bieden. Moge Gods zegen op U allen en voor allen rusten dan zal 1926 een zegenrijk jaar zijn. Als spreker een terugblik wil wer pen, dan moet hij op de eerste plaats met weemoed denken aan den ramp den watersnoodramp die op 't einde van 1925 een groot aantal menschen diep heeft getroffen, Hij hoopt dat alle menschelijke krachten zullen worden ingespannen, alle mogelijke vernuft zal worden vergaard, opdat een ramp als nu heeft piaats gehad, voortaan tot het verleden zal behooren. De loop der bevolking in deze ge meente is geweest: geboren 46 man nen en 37 vrouwen en er stierven 23 mannen en 23 vrouwen in totaal dus 46 personen. Geboren zijn er dus 103 en overleden 46 personen. Er stierven 5 zuigelingen, alzoo nog geen 5 pCt. wat een zeer bevredigend resultaat mag worden genoemd. Vertrokken zijn er 168 personen terwijl er zich slechts 139 vestigden Het totale bevolkings cijfer bedroeg 1 Januari 1926 3163 zielen tegen 3141 op 1 januari 1925, alzoo een vermeerdering van 22 per sonen. Spreker heeft opgemerkt dat over het algemeen genomen het landbouw bedrijf geen ongunstig jaar is geweest. Het tuinbouwbedrijf, dat voor deze gemeente een groote factor is, ont plooide zich nog meer, dank ze"i den steun die dit bedrijf van de Veiling vereniging steeds mag ondervinden. De vereeniging zelf nam nog in be- -teekenis toe en aan velen geeft dit bedrijf een goede broodwinning. De goede verwachtingen die men in het voorjaar van de schoenindustrie over het geheel genomen koesterden, zijn helaas niet volkomen in vervul ling gegaan. Echter moet worden ge constateerd dat met inspanning van alle krachten men voor het grootste deel toch aan het werk is kunnen blijven, zoodat de werkeloosheid ge lukkig niet zoo groot is geweest. Welaan, zegt spr., laten wij thans met frisschen moed en bezield met een heilige liefde voor onze taak, het jaar 1926 ingaan, laten wij ons best doen om hier steeds een prettige geest te doen zijn, laat de geest van onder linge waardeering en onderlinge samen werking onder ons heerschen dan twijfelt hij er niet aan, zal onder Gods besten zegen voor het welzijn van Drunen worden gearbeid. Een luid applaus bewees dat allen met deze woorden instemden. De heer A. v. d. Wiel dankte namens de raadsleden voor de mooi gesproken woorden en de uitgesproken wenschen en hoopte dat deze in ver vulling zouden gaan. Gaarne bied ik U namens allen wederkeerig onze beste wenschen aan. Wij zijn er dubbel van overtuigd dat de leiding bij U in goede handen is omdat wij weten en hebben ondervonden dat U strikt eerlijk en rechtvaardig is en steeds alles voor de gemeente doet zonder aanziens des persoons Wij hopen nog gaarne lange jaren van Uwe adviezen en raad gevingen gebruik te mogen maken, dan twijfel ik er niet aan of onder Gods zegen zal Drunen in groei en bloei toenemen. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen stukken Een schrijven van Ged. Stalen dezer provincie waarbij de wensehelijkheid wordt uitgesproken om de verordening op de keurloonen zoo te wijzigen dat deze van alle bij den kring aangeslo ten gemeenten uniform is. Conform het verzoek van Ged. Staten wordt besloten. Schrijven van den heer H. Mimpen waarin hij erop wijst dat hij met 1 Mei a s. 65 jaar oud is en derhalve pen sioengerechtigd, redenen waaroir hij verzoekt hem met ingang van d datum eervol ontslag te wille»* leenen. Voorzitter. Burg. en We'j, stellen voor hem met ingang v?;n I. Mei od de meest eervolle wijze, ontslag te vei leenen. Dan zal, op een nog nader aan te kondigen dag, een aparte S^rSde.rinS gehouden om hij gedurende 40 jaar lang in het belang van de gemeente heeft gedaan. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Voorzitter. Als de raad daartegen geen bezwaar heeft, zou ik eerst, inplaats van punt 2, punt 3 behande len nl adres van de bewoners van het gehucht Wolfshoek tot uitbreiding van het G E B. Geen der leden heeft daartegen eenig bezwaar. Voorzitter. Naar aanleiding van het verzoek van de bewoners van den Wolfshoek, heeft de P.N.E.M. direct een ingenieur gezonden om van een en ander een begrooting op te maken. Direct heeft de ingenieur ons gezegd dat er niet op gerekend moest worden dat de bewoners nog dezen winter stroom zouden kunnen betrekken, om dat men met de groote moeilijkheid zit dat de telephoonlijn moet worden omgebouwd, althans wanneer tot aan leg van een bovengrondschen kabel wordt overgegaan. Het ombouwen van de telephoonleiding heeft hier ook heel wat in gehad. Wil men een onder- grondschen kabel aanleggen, dan moeten de kabels worden besteld en aflevering daarvan duurt zeker zes weken. Enkele inwoners van Wolfshoek heb ik ge sproken en die zeiden dat de bewoners daar wel tevreden zouden zijn als ze den volgenden winter maarlicht zouden hebben. De ingenieur heeft nu drie begroo tingen gemaakteen geheel boven gronds, een gedeeltelijk bovengronds en van den molen tot aan het brand spuithuisje ondergronds en een. geheel ondergronds. Een net geheel bovengronds wordt geraamd op f6400, een net gedeelte lijk onder en een ander deel boven gronds op f7000 en een geheel onder gronds op f 9000. In aanleg van kosten scheelt het dus nogal veel ondergronds of boven gronds, maar daarbij moet in aan merking worden .genomen dat de levensduur van een ondergronds net heel wat langer is dan dat van een bovengronds net, terwijl ook het onder houd van een ondergronds net niets is en van een bovengronds net wel. Burg. en Weth., die een en ander zoo al eens onder het oog hebben gezien, zullen waarschijnlijk wel met het voorstel komen om het net gedeeltelijk onder- en gedeeltelijk bovengronds aan te leggen. Óp den grooten weg is dan geen ombouw van de telephoon noodig. Aan den ingenieur was gevraagd een exploitatie-begrooting daarbij over te leggen, maar hij verklaarde zulks onmogelijk te kunnen doen voordat hij weet hoeveel aansluitingen ei zoowat zullen komen. Door de P.N.E.M. is ons daarop gezegd dat we een formulier zouden laten teekenen waarop de menschen zich verplichten om zooveel en zooveel K.W.U. te zullen afnemen,, een maatregel die men naar het schijnt op meerdere plaatsen waar men veraf gelegen gehuchten van stroom wit voorzien, in toepassing brengt. (Wordt vervolgd). ™~~BUITENLANdT~~~ In Keulen en omgeving is de be vrijding van de bezetting van 7 jaren met grooten luister gevierd. De bur gemeester en de Pruisische minister president hielden openbare redevoe ringen. Er was groot enthousiasme en belangstelling uit het geheele Duitsche Rijk. Als opvolger van kardinaal Mer- cier wordt genoemd Mgr. Dr. Magister van Roeij, een zeer geleerd priester. In een gisteren gehouden verga dering van den gemeenteraad van Brussel bracht burgemeester Max een ontroerende hulde aan de nagedach- 'enis van kardinaal Mercier, wiens groot prestige, aldus de burgemeester, in België zal blijven voortleven. De burgemeester kondigde vervol gens aan, dat de naam van den groo ten primaat zal worden gegeven aan een der nieuwe lanen van de stad. Anderzijds deelde heden de gouver neur van Brabant aan de bladen mede, dat binnen afzienbaren tijd te Bruss*' een standbeeld van den kardinaal opgericht worden, dat men b*' keur zou willen geplaatst 7' j .v0°r" omgeving van de in 1928 *,e£ m nationale basiliek van '"/...en Koekelberg. Ingezonden <7. xdededeelingen. .en ver en Mr' mjr> -isjes 1 Er is geen deugdelijker v jdel voor het verkrijgen en be houden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30 60 90 ct. BINNENLAND. De 22e verantwoording van de algemeene verêenigde commissie ter leniging van rampen door watersnood 111 Nederland, te Amsterdam, vermeldt een totaal bedrag van 59.102.23; maakt met het hulde tft breneen vnnr* an«I'1.meL Ilet totaal van de vori^ g voor alles wat verantwoordingen 1.240.648.037:,. 4

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 2