prima Rundsvleescli een hooge Kar, Houtkoop Houtkoop Houtkoop Mmitooploé Deurwaarder Gerrls een 17-jarig MEISJE. hollandsch Rundvleesch, WERKVROUW Notaris Canters Notaris Canters Notaris Canters Notaris JANSEN verkoopen Plaatsing gezocht met 20 ct. p. K.G. VERLAAGT- verkoopen verkoopen o er koopen vanaf Donderdag 4 Februari a.s. hun eigen geslacht prima met 20 cent per kilo XE VERLAGEN. Gisteravond is in de vergadering van den gemeenteraad van Vaals de gemeentebegrooting voor 1926 behan deld. Met 7 tegen 5 stemmen werd aan B. en YV. opgedragen, het faillissement van de gemeente aan te vragen. KERKNIEUWS. Een Bisschoppelijk schrijven van Mgr. A. F. Diepen. In St. Jansklokken is het volgend schrijven opgenomen Wij verordenen, dat bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van Hare Majesteit, onze beminde Koningin, op 7 Februari a s., na de Hoogmis in alle openbare kerken van ons bisdom, een plechtig „Te Deum" zal gezongen worden. Deze plechtigheid zal op Zondag 31 Januari den geloovigen worden aange kondigd, die tevens dringend zullen worden uitgenoodigd, Gods rijkste zegeningen over de koninklijke familie af te smeeken. Het „Te Deum" ter viering van den verjaardag der kroning van Z. H. den Paus zal dit jaar gezongen worden op Zondag Quinquagesima 14 Fébr. a.s. 's-Hertogenbosch, 26 Jan. 1926. t A. F. DIEPEN. Bisschop van 's-Hertogenbosch. Mgr. A. F. Diepen. Op medisch advies is Z. D. H. Mgr. Diepen Woensdag weder ter ver pleging opgenomen in het Groot Zie- kengasthuis te 's-Hertogenbosch. Of schoon er geen reden tot ongerustheid bestaat, zullen toch de priesters, reli gieuzen en geloovigen zeker gaarne bidden, opdat de langdurige ongesteld heid spoedig plaats make voor een krachtige gezondheid. Tot nadere aan kondiging zal Z. D. H. geen audiëntie verleenen. Het Zilveren Huwelijks-Jubilé van H. M. de Koningin. Z. D, H. Mgr P. Hopmans, bisschop van Breda, heeft een herderlijk schrij ven uitgevaardigd in verband met het a.s. zilveren huwelijksjubilé van H. M. de Koningin. Wij ontleenen aan dit bisschoppelijk schrijven „Dankgebeden moeten wij God aan bieden voor de rijke zegeningen, in de afgeloopen 25 jaar uitgestort over onze Koningin en het Koninklijk huis, over haar bestuur en het ons dierbaar vaderland. Met aandrang moet onze smeekbede naar boven gaan, opdat het God moge behagen Hare Majesteit onze Koningin nog een lange reeks van jaren voor het vaderland te bewaren, Haar ge zondheid en kracht en verlichting te schenken teneinde het land heilzaam ie kunnen besturen. Na God ook eerbiedigen dank aan Koningin Wilhelmina zelf, die bij alle blijde en droevige voorvallen, nog kortelings bij den watersnood, aan haar volk klaarblijkelijke bewijzen heeft gegeven van belangstellende deelneming en medeleven, die met stuurmanswijsheid haar volk buiten den oorlog wist te houden en door eenvoud van leven en ernstige levens opvatting een stichtend voorbeeld is voor haar onderdanen. Om uiting te geven aan onze ge voelens van vreugde, eerbied en dank baarheid zullen wij op den dag van het zilveren huwelijksfeest van Hare Majesteit-de Koningin en Prins Hen drik, Zondag den 7n Febr.,' op bizon- dere wijze voor het welzijn van onze geliefde Koningin en den Prins bidden. Bovendien verordenen wij, dat op dien dag in alle kerken en in alle kapel len, waaraan een Rector is verbonden, na de Hoogmis het Te Deum zal wor den gezongen". jubilé-Aflaat. Voor iederen keer, dat men aan den Jubilé-Aflaat wil deelachtig worden, moet men voldoen aan de volgende voorwaarden 1. Waardig biechten en communi* ceeren. De jaarlijksche biecht en de Paaschcommunie kunnen daarvoor niet gelden. 2. Op vijf verschillende dagen, welke niet onmiddellijk achter elkaar behoe ven te volgen, eens per dag de voor naamste kerk der plaats met drie andere aan te wijzen kerken bezoeken. Zijn er geen vier kerken of is er slechts één kerk, dan zullen minder kerken of slechts één kerk worden aangewe zen tot het afleggen der vier bezoeken. Dienovereenkomstig bepalen wij het volgende A. De geloovigen zullen op één en denzelfden dag bezoeken en deze be zoeken op vijf verschillende dagen herhalen Te Waalwijk de parochiekerken van -den H. Joannes, den H. Antonius, den H. Clemens en O. L. Vrouw Onb. Ontv. C. Op plaatsen, waar slechts ééne kerk is, zullen de geloovigen deze op vijf verschillende dagen viermaal per dag bezoeken. 3. Bidden volgens de meening van Z.H. den Paus, d.i voor de uitbreiding Jvan het Katholiek geloof, voor den vrede en de eendracht der volken, voor de rechtmatige regeling der rechten van de Katholieke Kerk op de heilige plaatsen van Palestina. WASPIK. Op het Maandag ge ëindigd biljart-concours bij den heer J. Vloeimans-Boom te Waspik-Boven, werden de prijzen behaald als volgt: Barakspel, le prijs nieuwe fiets, Chr. Montens, Waspik, 796 pun-ten. Barakspel, 2e prijs stel banden, Corman, Vlijmen, 762 punten. Kleinste aantal punten, zonder poe dels, 3e prijs fietslantaarn, H. v. d. Gouw, 84 punten. Kegelspel, le prijs nieuwe fiets, H. v. Iersel, Waspik. Het jubilé, hier door de Eerw. Paters Capucijnen te geven, is Dinsdag avond om 7 uur met een plechtig Lof geopend. De H. Missen worden ge daan 's morgens om 6 uur, waarna preek; dan om 7 en 9 uur, de laatste weer met preek, en vervolgens de avondoefeningen om 7 uur. Naar wij vernemen zal de heer H. v. lersel-Monstens nog dit voorjaar een nieuwe Harmoniezaal bouwen. Met den bouw der nieuwe kerk te Waspik-Boven zal omstreeks Mei een begin worden gemaakt. RAAMSDONK. Zaterdag en Zondag a s., telkens, om 1 en 6 uur nam., geeft de R.K. Werkliedenvereeniging „St. Bavo", haar jaarlijksche tooneel- uitvoering in café P. Plas. Opgevoerd zal worden het drama „De Martelaars familie" en het blijspel „Koning Stoffel I. In een pand aan Keizersdijk is door de firma Mulders-Noorlander een nieuwe meubelzaak geopend. De landbouwer de B. vond Maandagmorgen een veulen dood in den stal. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd, doch de huid kon worden vrijgegeven. GEERTRUiDENBERG'. De overweg- wachter C. J. v. Seters alhier is met ingang van 14 Febr. a.s. overgeplaatst naar 't kruispunt Beugen. Gedurende de maand januari werd aan de rijkspostspaarbank alhier ingelegd f 10995.39 en terugbetaald f 11140.86. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 5956. - Gedurende de maand Januari passeerden de rolbrug alhier 1354 vaartuigen, met een totaal tonnen inhoud van 151.181. Maandag 1 Febr. 11. herdacht de Weled. heer L. Schoenmakers den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de steenfabriek „de Donge" alhier als boekhouder-bedrijfsleider. Te 10 uur 30 werd de jubilaris, geheel onbewust wat er ging gebeuren, aan huis afgehaald en naar de fabriek geleid, waar alles in feesttooi was. Hij werd daar ontvangen door de familie Allard en het personeel der fabriek, en door den WelEdelGestr. heer Mr. H. Allard toegesproken. Deze dankte hem voor de trouw ver vulde plichten en sprak den wensch uit, dat de jubilaris nog vele jaren zijn functie zal mogen blijven waar nemen. Als blijvend blijk van erken telijkheid werd daarna den jubilaris een geschenk aangeboden. Ook de heeren v. Kaam en H. v. Uien waren mede ook gedurende 25 jaar bij de heer Allard in dienst, eerst genoemde als onderbaas, de laatste als ovenstoker. Deze werden ook door den heer Allard toegesproken en ont vingen een gouden horloge met een gesloten couvert. Hierna werden de jubilarissen ge feliciteerd door het personeel en elk hunner een geschenk aanboden. Daarna werden eenige versnape ringen aangeboden, terwijl werd be kend gemaakt dat allen dezen dag vrijaf zouden hebben met behoud van loon. Wij twijfelen niet of deze dag zal bij allen nog lang in dank- bare herinnering blijven. MADE. Zondagavond om 6 uur werd door de Kynologenclub „Made en Omstreken" in de zaal van den heer H. Luijten te Wagenberg een propaganda-vergadering gehouden, waaraan verbonden was eene lezing, welke werd gehouden door den heer H. Kerremans over „De standaard van den Herdershond in alle varië teiten." De vergadering was voor iedereen vrij toegankelijk. De zaal was dan ook vrij goed bezet. Na de lezing, die werkelijk interessant en leerzaam was voor de hondenlief hebbers, gaven verschillenden zich als lid of donateur op. Door den Raad van Beheer op Kynologisch gebied in Nederland werd op het verzoek van de Kynologenclub Made en Omstreken" tot het houden van een ééndaagsche hondententoon stelling afwijzend beschikt wegens het te laat inkomen der aanvrage. Wij zullen dus in 1926 alleen een groote demonstratie krijgen. Op de scheepswerf van Gebr. Nederhof viel Chr. D. alhier van een ladder, waardoor hij een schouder fractuur opliep. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zondag j.l. werd in de zaal van het Patronaat door de harmonie „St. Cecilia", met medewerking van het duo Gebr. Knoop uit Made, des mid dags voor de dames en des avonds voor de heeren, telkens voor een goed bezette zaal, een uitvoering gegeven. Het drama „Pastor Bonus" werd in drukwekkend, en het blijspel „Het valsche etiket", rpet veel opgewekt heid opgevoerd, zoodat deze uitvoe ringen welgeslaagd mogen heeten. Zaterdag gaf de Gemengde Zang en Tooneelvereeniging „Onze Vrije Uren" te Drimmelen voor een goed bezette zaal een welgeslaagde uitvoe ring. De blijspelen en de zangnummers vielen zeer in den smaak, hetwelk menig applaus ontlokte, Bij het stoeien had N. B. het ongeluk zijn rechterschouder te ont wrichten en moest behandeld worden in het Ignatius-Ziekenhuis te Breda. Op Zondag 7 Febr. a s. des avonds 7 uur zal de alom bekende zangvereeniging „Wilhelmina" uit Dongen, met welwillende medewerking van den gevierden karakter-humorist C. de Bont, een groot concert komen geven in de zaal van Mej. Wed. P. Wuijten (De Korenbeurs). Verscheidene mooie nummers staan op het pro gramma, o.a. „Die lrae" van 1. van Leeuwen. Toen de werkman B. R. van zijn werk huiswaarts keerde, wilde hij door een binnenstraatje naar huis, maar moest over een sloot springen. Doordat zijn stok om er over te springen te kort was, kwam hij er midden in terecht en ging kopje onder. Op zijn hulpgeroep kwam gelukkig een persoon aansnellen, die hem uit zijn benarde positie bevrijde. In de gemeente Made c.a. werden voor den dienstplicht lichting 1925 54 personen ingeschreven. Voor de ouders der school gaande kinderen der R.K. Jongens- en Meisjesschool zal wederom een ouder avond gehouden worden op Zondag 7 Febr. des namiddags 4 uur in het Patronaalsgebouw. „Jeugdgevaren op zedelijk gebied voor kinderen tot aan rijperen leeftijd", zal het hoofd-onder- werp der bespreking uitmaken. Dit onderwerp zal worden behandeld door den ZeerEerw. Pater Constantlnus van het Serafijnsche Seminarie te Lange- weg. Het groote gewicht van deze te behandelen stof zal voor allen die het wel meenen met de opvoeding hunner kinderen een aansporing zijn dezen derden ouderavond zoo eenigszins mo gelijk te komen bijwonen. HELMOND. Alhier is een afdeeling van" het nationaal commité van actie tot wijziging van het verdrag met België opgericht. In het bestuur hebben zitting geno men Mar. van Hout, burgemeester van Helmond, voorzitterJ. C. van Beek, burgemeester van Deurne J. Boelen, mr. G. J'J. M. Coovels, ir. J. B. Ham, mr W. N. M. v. d. Ham, Am. van Thiel, A. van der Weyden, P C. van Stappen. EETHEN. Voor den dienstplicht der lichting 1927 dezer gemeente zijn 28 personen ingeschreven. ALMKERK. Gepasseerde week is te Nieuwendijk (gem. Almkerk) een ijs- club opgericht met aanvankelijk 72 leden. Naar wij vernemen, is door den gem.-veldwachter alhier proces-ver- opgemaakl wegens diefstal van electr. stroom. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 3 Febr. '26. Woensdagavond treedt voor „het Nut" op de Oud-stadgenoot, de Heer A. Alt, toonkunstenaar te Bolsward. Onderwerp de opera: „Lohengrin". De Chr. jongelingsvereeniging „Eben Haëzer" wacht Woensdag een gezellige avond, daar de Heer Visser uit Apeldoorn, die reeds eerder hier zich deed hooren, een lichtbeelden avond komt geven. Ook de 2de opvoering van de kinderoperette: „De zes Prinsesjes" ging met evenveel succes als den len avond, terwijl de opkomst even talrijk was. Nogmaals het damescomité met haar leidster, die zich allen heel wat moeite getroostten, hebben eer van hun werk gehad. Zondagavond 7 Febr. geeft de R.K Tooneelvereeniging: „Kunsten Vermaak" haar 2de Winteruitvoering. Het programma omvat: „De Vader vloek", tooneelspel in 4 bedrijven en het kluchtspel in één bedrijf: „Na 't Nachtfuifje". ADVERTENTIëN. Op den llen Februari a.s. hopen onze geliefde Ouders, Jacobus de Bie en 35943 Johanna van Pas, hunne 50-jarige echtver- eeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Vrijh.-Capelle, 1 Feb. '26. ADVERTEERT in dit blad, dat in de Langstraat en Omgeving ALGEMEEN gelezen wordt. Ondergeteekende brengt het geachte publiek van Waalwijk en Omgeving ter kennis, dat hij vanaf DONDERDAG 4 dezer de prijzen van al zijn Zooals van ouds blijft hij uitsluitend prima vee slachten. 35947 Aanbevelend, C. VAN LOON. in vasten dienst GEVRAAGD, om dagelijks Kantoren en Fabriek schoon te houden. Zich te vervoegen Bureau van dit blad. 35944 Te koop aangeboden geschikt voor voerman, alsmede voor een treinwagen. 35948 Te bevragen bij: A. UIJT- HOVEN, Wagenmaker, Genderen. op Pessaert voor de gemeente Drunen. te Drunen, zal op Donderdag 4 Februari 1926 voorm. half tien precies, op Pessaert te Drunen, ten verzoeke van het Gemeentebe stuur van Drunen Voor de Gemeente Drunen 230 koopen heinsparren, opleg gers en ander gerief. 100 koopen boonstaken. 20 koopen maste knuisten. 20 koopen takken. Alles gelegen in het gemeente bosch nabij het kanaal waar ver leden jaar verkocht is. 35915 Bijeenkomst over het Kanaal. Inlichtingen geeft de Gemeente opzichter HENDR. MIMPEN. Pessaert en Fellenoordi te Drunen, 35931 zal Donderdag 11 Februari 1926 vóórm. half tien precies, op Pessaert en Fellenoord te Drunen 290 koopen Masthout. 20 koopen Schaarhout Zie biljetten. Klinkaert en Giersbergen. te Drunen, zal op Dinsdag 9 Februari 1926 voorm half tien precies, op Klinkaert en Giersber gen te Drunen 135 koopen Masthout en 46 koopen Schaarhout. En bovendien Voorde Gemeente Drunen. 40 koopen masthout, in het bosch nabij de Giersbergsche brug, over het kanaal. Bijeenkomst bij het Klinkaertshuis. Zie de biljetten. 35916 op Roestelberg onder Loonopzand. te Waalwijk, zal ten verzoeke van den Heer A. H. VAN SCH1JNDEL aldaar op Maandag 8 Februari 1926 des voormiddags 10 uur precies op „Roestelberg" publiek verkoopen 50 koopen mooi eiken schaarhout. 7 koopen zeer zwaar schaarhout. Een groote partij hei ningsparren en boonsta ken. 35934 5zware Canadaboomen. Bijeenkomst aan het café van J. VAN ZON op Roestelberg. te Waalwijk. 35943 te Waalwijk, zal Donderdag 4 Februari a.s., voormiddags 10 ure op het voormalig TENTOONSTEL LINGSTERREIN te W a a 1 w ij k. ten verzoeke der Firma Wed. A. AARTS Zn., Aannemers aldaar, a contant publiek EENE PARTIJ Timmer-, Gerief- en Brandhout, w.o. Planken, Ribben, Battings. Biels, etc., benevens eenige complete Tentjes. Alles bevorens gekaveld te zien. OP EEN KANTOOR VOOR Waar zegt de uitgever. 35945 Opticien, 31822 25 Vuchterstraat 25, VHERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal lT%t Fabriek tan kunstledematen, Bee uk- en Buikbanden, Rxchthoudebs, Plattoetbolen etc Bpreehdag alle Dingdagen. Ondergeteekenden, slagers, hebben besloten, W. DE GRAAFF. B. HENDRIKX. WILLEMSE. H. VAN LAARHOVEN. Wed. VAN OERS. j. v. D. ZANDEN. P. DONKER. 35949 J. PULLES.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3