lisss BOEKUIEITEIÏIEEL eerste klas Snijder. C. JACOBS ZOON, GnpüGons en Gramapliooi-iiiiiiek. Marktberichten. Gevraagd ^KOOPMANS traden op de heeren P. Brok en C. v. d. Velden. Met hun luimige voor drachten wisten zij een echte carnavals stemming onder de aanwezigen te brengen. Een zeer geanimeerd bal sloot den avond. De invoer van schoenen laarzen, en pantoffels bedroeg in Januari 1926 177 807 paren met een waarde van f438 000 tegenover januari 1925 204.157 paren en f485 000. De uitvoer bedroeg 22.144 parenen f95 000 tegen in Januari 1925 25.618 en f 152.000. De invoer van rubberschoeisel 111 552 paren en f 107.000 tegen in januari Januari 1925 211 925 parenen f 203.000. De Burgemeester van Ridderkerk geeft, om teleurstelling te voorkomen, ernstig in overweging inlichtingen bij hem in te winnen, alvorens mede wordt gedaan aan de oplossing van de zoogenaamde prijswoordenraadsels, welke voortdurend worden uitgeschre ven door de wed. P. A Deiirmeijer, wonende Donckschelaan 53, te Bolnes. Uit de vele klachten van den laat- sten tijd blijkt, dat plaatsing van boven staande in de nieuwsbladen in alle deelen van het land zeer gewenscht is Gisteren had ten Raadhuizc eene conferentie plaats van eenige bestuurs leden van de Slagersvereen. alhier, met Burg. en Weth. Langdurig werd van gedachten gewisseld over de ex ploitalie van een abattoir. Burgemeester en Weth. hebben, naar wij vernemen, de toezegging gedaan dat, mochten eerlang de plannen tot het bouwen van een abattoir vasten vorm hebben gekregen, de exploitatie rekening ter inzage zal worden gege ven en men ten allen tijde bereid zal worden bevonden om over deze aan gelegenheid te confereeren. Nog vernemen wij dat de Directeur van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst en de Gemeente-opzichter eenige abat toirs in de provincie hebben bezocht om van hun bevinding aan Burg. en Weth. rapport uit te brengen. Maandag herdacht de heer A. Rom- bouts den dag dat hij voor 25 jaar in dienst trad der lederfabriek „de Am- stel" alhier. Door den bedrijfsleider, den heer Fijan, werd hij namens den patroon den heer L. S. Goinpen te Am sterdam, hartelijk toegesproken en hem een geschenk onder couvert aangeboden. Het personeel der fabriek offreerde hein een prachtige klok, terwijl dat van 't kantoor een stel mooie Delftsche va zen aanbood, alles onder de meest hartelijke gelukwenschen, zoodal het voor den jubilaris in elk opzicht een mooie herinneringsdag is geweest, waarin speciaal uitkwam z'n arbeid zaamheid en 't goede voorbeeld voor anderen. Ook de firma Gragtmans en Wies man zag weer een zilveren jubilaris on der haar personeel. Ditmaal geld het den heer Frans Houtdijk, die dit be drijf gedurende al die jaren met veel trouw en ijver heeft gediend en die van z'n patroons met een hartelijke felici tatie, ook het gebruikelijke geschenk had in ontvangst te nemen. Aan beide jubilarissen ook onze ge lukwenschen. Woensdag 3 Maart a.s. zal eene Algemeene Ledenvergadering der af- deeling Noord-Brabant der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten gehou den worden, des namiddags 1 uur pre cies, in.de achterzaal van liet café-res taurant „Lohengrin", aan de Markt te 's Hertogenbosch. Agenda 1. Lezing van den lieer P. J. de Kan tor, Directeur der Bank voor Neder landsche Gemeenten, over de werkwijze dier Bank ten opzichte van de ingetre den regeling tot verrekening van vor deringen en schulden tusschen rijk en gemeenten. Deze lezing vangt aan te 1 uur; na afloop bestaat gelegenheid tot het vra gen van inlichtingen. 2. Lezing van den heer P. Kramer, Commissaris van Politie te 's Graven- ltage, over de werking van het nieuwe wetboek van strafvordering. Deze le zing is ook toegankelijk voor politie ambtenaren van aangesloten gemeen ten zij vangt te ruim 2 uur aanna afloop is er gelegenheid tot het vragen van inlichtingen. 3. Rondvraag. DE GORINCHEM IV. Men meldt uit Gorinchem: Dezer dagen zijn goedgeslaagde proeftochten gehouden met de nieuwe, door de N. V. „IJselwerf" gebouwde, dubbelschroefstoomveerboot „Gorin chem IV" der gemeente Gorinchem. Het ontwikkelde vermogen bedroeg voor de twee hoofd werktuigen teza men 185 I. P. K. hij 200 omwentelingen per minuut, waarbij eene gemiddelde snelheid van het schip van 15 K.M. per uur werd bereikt. Het schip heeft de volgende afmetin gen: lengte tusschen de loodlijnen 32 M.; grootste breedte buitenkant span ten 10.50 M.; holte in de zijde 2,95 M. Het schip is voorzien van eene stoommachine, geplaatst in bet ruim voorzien van Klugschei stoomschuifbe- weging, henevens van oppervlakcon- densatie, waarvoor een afzonderlijke condensor is aangebracht. In de machinekamer zijn verder op gesteld een centrifugaal-circulatie- pomp, een verticale simplexluchtpomp, een groote filterbak, een vocdingswa- tervoorwarmer, een duplex-lenspomp en de dynamomachine met schakel bord, terwijl de ketelvoeding geschiedt door een duplex-voedingpomp en twee injecteurs. De stoom wordt geleverd door een cylindrischen vlampijpketel met twee vuren; bet verwarmend oppervlak be draagt 77 M2., stoomdruk 11 K.G. per cM2. Aan de isolatie van stoomketel en stoomleidingen is bijzondere zorg be steed. Op bet ruime dek van de nieuwe veerboot kunnen 20 groote auto's of voertuigen geplaatst worden, terwijl in de kajuit en nog op het dek voor 1000 passagiers plaats is. Men maakt den overtocht met de „Gorinchem IV' in 5 minuten. Gorin- ehem-Sleeuwijk is een van de drukste veren voor internationaal verkeer, zoo dat met deze welingerichte snelvarende boot in eene groote behoefte wordt voorzien. DREUNEN. Onze congregatie's heb ben op echt heerlijke wijze de vasten avonddagen gevierd. Want hebben de Drunensche Katholieken den God der Altaren op waardige wijze eerherste gebracht, niet in het minst kan dit gezegd worden van de leden der Con- gregatie's. Tevens heeft de jongelingen-Congre gatie weer getoond, dat zij congrega- nistenplicht met waardige ontspanning weet te vereenigen. Want niettegen staande er slechts een paar weken verloopen zijn sinds de laatste groote uitvoering, heeft men het nog weten klaar te spelen om twee zware stuk ken in te studeeren. Maandagavond werden wij vergast op een Historisch drama in 5 bedrij ven „Zriny" genaamd. De rollen wer den goed vertolkt, hoewel de onmoge lijkheid om meermalen op het tooneel te oefenen, toch merkbaar was. Dinsdag bracht men voor het voet licht het blijspel in drie bedrijven: „Meneer Klaproos" van Gerard Nielen. Met recht kan gezegd worden dat zelden een tooneelstuk zooveel succes gehad heeft als dit. En daar het stuk niet gemakkelijk is en vlot moet ge speeld worden, is het succes van Dins dag nog meer een bewijs van de kunde der dilettanten. Drunen mag fier gaan op de jongelingen-congregatie met haar krachtige tooneelclub. En wat ik nog niet heb medegedeeld doch niet vergeten mag, is, dat de harmonie der jongenscongregatie eenige stukken ten gehoore ,gaf, die de be wondering wekten van allen en niet in het minst van eenige goede muziek kenners die aanwezig waren. DRUNEN. Prijzen van 18Febr. '26. Goudreinetten 1 10-30 per KG. Goudreinetten 11 10-19 Goudreinetten III 10—12 '/2 Bellefleur I 22-24 bellefleur 11 15-20 Geel zuur 14-15 Spruitjes 25-36 Witlof 20-21 uin 6V2-IO (nolraap 1-2 Roode kool 7-10 stuk Witte kool 2-3 9 Savoijen kool 2-9 boerenkool 1-3 Selderie 14-22 bos Pre ij 12-23 SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Maandagavond hall acht uur hoopt n de Geref. Kerk alhier, op uitnoodi- ging der Geref. Zendings Vereeniging alhier, op te treden Ds. J. Snoek van Vrijh.-Capelle. Predikbeurten Zondag 21 Febr. a. s. Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur eesdienst, n.m. 2 uur Ds. |onker van Waspik. Geref Kerk v m. 9 30 uur en n.m. 2 30 uur leesdienst. CAPELLE. Algemeene Vergadering der Landbouwvereeniging Capelle, Vrijh.-Capelle en Sprang op Dinsdag 23 Februari 1926. des avonds ten half zeven uur ten koffiehuize van J. Tref- ers te Vrijhoeve Capelle. Aan de orde: 1. Vaststelling Statuten. 2. Aanschaffen veevoeder, hulpmest stoffen. kalk, kolen, graszaad, enz. CAPELLE.A.s. Zondag, des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk a.d. Loonschendijk optreden Ds. Muhlnik- kel uit Waalwijk. De gemende Zangvereeniging het Rozeknopje zal op 10 en 11 Maart a.s. in de zaal van den heer L. F. v. Dongen alhier, onder leiding van den Heer N. Snyers uit Raamsdonksveer, haar 2e uitvoering geven. In de Ned. Herv. kerk alhier zal a.s. Zondag, des morgens half tien en des nam. half drie uur optreden Ds. A. Meyers. J.l. Dinsdag bracht Ds. Montfrans uit Sommelsdijk, beroepen predikant achter de machinekamer en verder van hij de Ned. Herv. gem. a.d. Loonschen- een electrische lichtinstallatie, geleverd 'dijk een bezoek aan die gemeente en haar gewone jaarvergadering houden. Agenda: 1. Jaarverslagen secretaris en penningmeester; 2. Bestuursverkie zing; 3 Mededeelingen en 4 Rondvraag. RAAMSDONKSVEER. Voorde Herv- Gem. treedt Ds. Ewoldt Zondagmorgen om, half tien op in de Dorpsche en om twee uur in de Veersche kerk. Ds. Donner, Em. Pred. te 's Graven hage, treedt Zondag om half tien en om twee uur op in de Veersche Ger. kerk. RAAMSDONKSVEER. Vorige week slaagde voor het examen Machine- schrijven Diploma B, de heer G- A. C. D. de Roon, waarvoor hij oplei ding genoot bij de heer D. v. Raams- donk alhier. GEERTRUIDENBERG. Alhier is op- gericht een jasz-band, welke gevestigd is in hotel Centraal. Zondag a,s. te 12 uur, zal in de concertzaal de eerste repetitie en vergadering gehouden worden, 't Doel van deze vereeniging is het geven van dansmuziek op bals enz. Zondag a s. hoopt voor de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Vermeulen van Moerdijk te2.30uur n.m. Donderdagavond II. werd in het café der Wed. Meschede-de Reijger, aanbesteed het verbouwen van een heerenhuis tot winkelhuis, voor re kening van den heer H. de Reijger alhier. Architect de heer F. Reiniers, alhier. De inschrijvingen waren als volgt: A. Weterings, R'Veer f 3760.— Kerremans, Geertruidenberg f 3065 A. C. Krols, f 2958 Gebrs. du Pont f 2493 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. MADE. Door inbraak hebben dieven zich toegang weten te verschaf fen in het pakhuis van den landbouwer J. v. d. Made alhier. Voor zoover be kend zijn hier uit ontvreemd een paar schoenen, fietsplaatjes en een fiets pomp. Bij de politie is hiervan aan gifte gedaan, die met een speurhond een onderzoek ter plaatse instelde. Ds. Mudde uit Made zal des nam 2.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Dongen een vacature beurt vervullen, na des voorm 10 uur ter zijner plaatse te zijn voorgegaan. Ingevolge het preekbeurtenlijsfje zal Ds. Vinck des voorm. 10 uur in de Ned. Herv. Kerk te Drimmelen voor gaan. Verder geen dienst. Den heer Th. Blijlevens, aannemer te Made, is opgedragen den bouw van een havenbeloop in gewapend beton voor de som van f 10 642 te Waarde (Z.H.). De beide vastenavonddagen hadden dit jaar een kalm verloop. In verschillende café'swerden concoursen en prijswedstrijden gehouden. O.a. werd In het café A. de Jong een vet varken van pl.m. 300 pond als prijs gesteld, dat gewonnen werd door H. den Exter die met 163 punten het hoogste aantal behaalde. Gisteren 1.30 uur nam. brandde iet onbewoonde arbeidershuis gelegen, n de Emiliepolder tot de grond'toe af. Oorzaak onbekend. De eigenaar van dit huisje is de heer Jac. Verhoeven te Drimmelen. Ons bericht omtrent de over- ilaatsing van den stationchef van Made naar Lage Zwaluwe berustte op een misverstand. ALMKERK. Als plaatsvervangend geneesheer heeft zich voorloopig in deze gemeente gevestigd Dr. Sybrandi van, Wijnjeterp. De collecte j.l. Zondag gehouden in de Herv. kerk alhier (ten bate der armen) bracht op ruim 178. - A.s. Zondag hoopt Ds. Roth des v.m. 9,30 en n.m. G uur voor de Herv. Gemeente op te treden, terwijl voor de Geref. Gemeente alhier hoopt voor te gaan Ds.i de Jong en wel des v.m. 9,30 en n.m. 2 uur. door de firma C. Alewijnse te Nijme gen, terwijl de kajuit en de verblijven voorzien zijn van stoomverwarming. De twee hoofdstoonvwerktuigen van het compound-systeem hebben ieder cylinders van resp. 215 en 430 m.M. diameter bij 260 m.M. slag en zijn trad des avonds half zeven uur voor haar op. Hij bepaalde de zeer talrijk opgekomenen bij 2 Kron. 33 vers 12 en 13. A.s. Vrijdag, 26 dezer, des avonds 7 uur zal de Chr. Schoolver. a. d. Loon schendijk in het schoolgebouw aldaar NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 18 Febr. '26. Was de belangstelling Maandag avond enorm. Dinsdag was de drukte niet minder in de zaal van 't Kon. Mu ziekgezelschap Euphonia. Was er Maandag goed werk geleverd, Dinsdag was het schitterend. Er is gelachen en genoten in alle hoeken van de zaal meer dan vier volle uren aan één stuk. Als eerste trad het duo van Engelen en Didden uit Waalwijk op niet. het duet „Onze Mina". Dit overbekende tweetal had met dit koddig, vooral niet gemakkelijk nummer een uitbundig succes en opende op waardige wijze het programma van dezen avond. Na Waal wijk trad Tiel op met de heeren v. Keu len en Frederiks, met het duet „Tot heil van 't. Vaderland" waarvoor ook dit tweetal een dankbaar applaus ge noot. Toen echter de heeren Cools en v. d. Velden uit Loon-op-Zand, met „Stakkers", op de planken stonden, voelde iedereen dat deze Loonsche jon gens den waren toon en de ware keuze getroffen haddenEenvoudig, zonder overdrijving, keurig en correct, scherp gearticuleerd in zuivere uitspraak en daarbij beschikkend over een stel stem men, als geen duo in beide dagen. Wat Cools-v. d. Velden gaf was üf. Het duo H. Fuyters en Mevr. Smits uit Tilburg, ofschoon niet ouaardig, j stond vooral bij Loon ver achter Ach tereenvolgens gaven de tweetallen voor de beoordeeling van den publieksprijs: 1* Samenzweerders, 2 Een nacht, in 't Cachot, 3 Hans en Grietje, 4 Een grap pige vergissing. Het duo IT. Freyters en Mevr. Smits wonnen hierin den pu blieksprijs. De jury, die ook Dinsdagavond haar taak in vollen ernst opnam, kende vol gens een vooraf samengesteld punten- stelsel de volgende bekroningen toe: le prijs met lof het duo Cools en v. j d. Velden, Loon op Zand, met 29 pnt. 2e prijs het duo v. Engelen en Did den, Waalwijk, met 26 pnt. j 3e prijs bij loting het duo Gebr. Lips, Zevenbergschen Hoek. inet 24 pnt. 4e prijs bij loting het duo Keulen en Frederiks, Tiel, met 24 pnt. 5e prijs het duo H. Freyters en Mevr. Smits, Tilburg. Met een toepasselijk woord werden de bekroningen medegedeeld, waarna enkele prijswinners nog een scène en een zangnummertje ten beste gaven. Het Kon. Muziekgezelschap „Eupho nia" mag met trots op dezen wedstrijd terug zien, die in alle opzichten een vol ledig succes voor de initiatiefnemers geweest is. De bekende Rotterdamscke serie- en fantasie-speler de Grauw, geeft Za terdag en Zondag a.s. een groote Bil jartseance in Euphonia. Waar de bil- jartsport vooral de laatste jaren alhier vele ernstige beoefenaars vindt, zal dit spel ongetwijfeld veel belangstelling trekken. De trekking der loterij, uitgeschre ven door liet tentoonstellingscomité der Hoenderclub Kaatsheuvel is voor eeni- gen tijd uitgesteld. Door 't lange uit blijven der Kon. Goedkeuring, waren tusschen den vastgestelden datum voor de trekking en het binnenkomen der goedkeuring nauwelijks eenige weken, zoodat dezen tijd te kort was om vol doende loten te plaatsen, waarom de trekking met eenige weken is uitge steld. De Hoenderclub „Kaatsheuvel" houdt Vrijdag 19 Febr: een algemeene vergadering bij den heer Joh. Smits, waarop een finantieel verslag zal wor den uitgebracht over de gehouden ten toonstelling en waarop tevens een groo te gratis verloting onder de leden zal plaats hebben. Niemand ontbreekt na tuurlijk op deze vergadering. Wegens het groot gebrek aan schoenen in de door de watersnood ge teisterde streken, is hier een plan ge maakt om op a.s. Zaterdag 20 Februari eene inzameling van schoenen te hou den. Gebruikte maar vooral nieuwe schoenen. Voorzeker een goed idee in deze plaats, waar de hoofdindustrie, sclioenmakerij is. De leden der R.K. Gymnastiekclub zullen de inzameling houden. Op den Vossenberg bij M. F. ont stond brand in den schoorsteen. Er viel brandend roet naar beneden, zoo dat ook het houten schotje, dat voor den schoorsteenmantel stond, verkool de, benevens een stoel welke in de na- hijheid stond. Gelukkig kon men met een paar emmers water erger voorko men. RECHTSZAKEN. Het Haagsch Gerechtshof veroordeelt de verdachten tot 15 jaar gevangenisstraf Het Hof te 's-Gravenhage heeft van daag uitspraak gedaan in de zaak tegen den timmerman J. C. K.. wonende te Deventer en den uitvoerder J. T., wo- nende te Sluis, beiden thans gedeti neerd, die door de rechtbank te Dor drecht in verband met den moord op den overwegwachter-haltechef Jacob de Jong te Giessen-Nieuwkerk in Augustus 1923 zijn veroordeeld ieder tot 15 jaren gevangenisstraf, zulks onder schuldig verklaringen aan diefstal in vereeniging gepleegd gedurende voor den nachtrust bestemden tijd, voorafgegaan van ge weld tegen personen, gepleegd met het oogmerk om dien diefstal voor te be reiden en gemakkelijk te maken, welk feit den dood tengevolge heeft gehad. Het Hof bevestigde het vonnis der rechtbank. POLITIERECHTBANK. Over de Kwelsieen het Sintelen C. V. visscher te Woudrichem stond terecht wegens mishandeling opAlida v. S. Alida verhaalde, dat beklaagde met laar broer een „kwetsie" had en zij t nu had moeten bezuren. De mis handeling was dermate aangekomen dat Alida nog lang last had van 't .Sintelen". Zoowel de „kwetsie" als het „sinte- en" was den geleerden heeren te geleerd, zoodat het vertelsel van Alida n den ernst der rechtzaal bepaald wat vroolijkheid bracht en Alida lachte er zelf ook maar mee. Toen de definitie over „kwetsie" en sintelen" gegeven was, kon er ten slotte worden rechtgedaan. C. V. werd wegens mishandeling veroordeeld tot f 20.— boete. Vrijgesproken M. P. 51 jaar, schoenmaker, Kaats heuvel thans gedetineerd. Beklaagd ter zake dat hij op 26 Dec. 1925 te Kaatsheuvel met het oogmerk van wederrechtelijke toeëigening heeft weggenomen in de woning van G. Fraa een kistje met geld tot een bedrag van f 200 zulks na zich den toegang tot die woning te hebben verschaft door langs een raam naar binnen te klimmen. Conform den eisch vrijgesproken we gens gebrek aan wettig en overtuigend bewijs. De openbare veiligheid. J. chauffeur te Wijk was door het Kantongerecht te Heusden veroordeeld wegens overtreding der motor- en rij wiel wet. Beklaagde kwam van het vonnis in hooger beroep. Beklaagde bestuurde - een autobus over den hoogen Maasdijk in de buurt van Woudrichem. 't Was 's ochtend om half zes in November 1925, dat beklaagde de autobus van den onder nemer Fursters bestuurde en niet had willen uitwijken voor de autobus, die door van Ommeren, een hulp chauffeur, bestuurd werd. Deze had toen geruimen tijd oponthoud. Getuige Wouter Mouthaan, voerman en landbouwer te Wijk had niet den indruk gekregen, dat er plagerij in 't spel was. Het getuigenverhoor gaf overigens het O M. de overtuiging, dat het ten laste gelegde bewezen is en eischte bevestiging van het vonnis f 15 boete. Als verdediger trad op Mr. E. van Zuinicq Bergmann, die er opwees, dat zekere wrijving aan het geval ten grondslag ligt. De hulp chauffeur van Ommeren is een zoon van den Kanton rechter. Pleiter was van oordeel, dat dit de politie weerhield om on partijdig te zijn. Het was dan ook niet om de boete van f 15 te ontgaan.dat beklaagde zich een raadsman gekozen had, want dat komt hem immers heel wat duurder uit, doch 't ging om de waarheid, Pleiter kwam tot verzoek om vrijspraak. Waalwijk, 19 Febr. '26. Eieren 7 8 ct. Varkens f 19—f 24. AGENDA. WAALWIJK. Zaterdagavond 9 uur repetitie Man nenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor Liederfafel „Oefening en Vermaak". Zondag 21 Febr. Witte Bioscoop, „Het Zeemansgraf", 6en8'/«uur. Zondag 21 Febr. Flora Bioscoop, „Gloria Swanson in de Wolven van Montmartre", 6 en 8'/2 uur. Maandag 22 Febr. Achterzaal Hotel Verwiel half negen algemeene verga dering „Waalwijks Belang". Dinsdag 23 Febr. Waalwijks Gem. Zangvereeniging half negen repetitie voor Dames en Heeren. LAATSTE BERICHTEN. Voor de heden gehouden ver plichte keuring van dekhengsten, uit geschreven door de Provinciale Rege lingscommissie, waren vijf hengsten aangeboden. Goedgekeurd werden: „Kupido" van G. J. W. Branderhorst te Eethen en „Custos" van de heeren Gebr. Van der Schans te Drongelen. VERPAKT VOORDEELIG VOEDZAAM. zoo spoedig mogelijk een Waar zegt de Uitgever. 36051 HANDEL IN ALLE SOORTEN Speciaal adres voor 538oO Prima merken Sigaren, Cigaretten, Tabak en Pijpen. n n ti n n n n n n m m n m n n f» n n Tnunn HUZIEK-INSTRDHENTEN,

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10