geneesmiddel Dienstbode, een IK. LITIAUER P ONE VS drachtige ZEUGEN. MEISJE, Del taogsvezu adres Mnkskaarlen en - Brieven, net Dagmeisje, Groenendaler zijn Uw Gevraagd VERKOOP Notaris JANSEN vorAoopen Notaris JANSEN verkoopen Gevraagd Notaris R Schaap publiek verkoopen Gevraagd TE HUUR Bijverdienste. GEVESTIGD A. van Gulik Notaris Canters verkoopen GEDENKBOEK Te koop Ingezonden Mededeelingen. zegt, dat hij, na doorlezing van het Rapport-Nolting, de indruk heeft ge kregen, dat van de omzetting van kan toor in hijkantoor niet veel zal worden gemerkt. Tn verband met de plannen tot omzetting van liet hulpkantoor in zijn gemeente tot poststation, heeft hij zieli gewend tot den Minister van Wa terstaat. Met genoegen heeft hij ken nis genomen van de mededeeling van verwerpelijk voor een bedrijf der Pos terijen en Telegrafie, dat toch zeker een gemeenschapsbelang heeft te die nen, dat de rentabiliteit van een kan toor de te treffen maatregelen ten op zichte van dat kantoor zal beheerschen. De heer Truffino meent uit het ge sprokene te moeten opmaken, dat er zeker wantrouwen keerscht tegenover het beleid van het Hoofdbestuur met betrekking tot de te treffen maatrege len. Hij zegt dat dit wantrouwen rede lijken grond mist. Vóór dat een beslis sing wordt genomen wordt vooraf een kantoren zal moeten worden geregeld, hij is aangevangen n.l. dat 't door Hij vertrouwt, dat ook hieromtrent met I hem op hoogen prijs wordt ge- plaatselijke autoriteiten en.de Kamer (steld, dat hem de gelegenheid is overleg zal worden gepleegd. /geboden op zoo uitnemende wijze Door den heer Wolters wordt nader I voeling te houden niet handel en overleg toegezegd. nijverheid. Hij heeft met belang- De heer Vesters brengt nog onder het I stelling kennis genomen van de oog, dat in Kaatsheuvel slechts één be-1 geopperde bezwaren, waarmede stelling de adressen zoo tijdig bereikt, I hij zooveel mogelijk zal rekening dat zij nog in den kantoortijd kunnen I houden bij het opzetten van de den heer Truffino, dat bij de overwe- J worden verwerkt, n.l. de ochtendpost. I plannen die beoogen de noodza- ging van de omzettingen niet wordt I De tweede bestelling in den namiddag I kelijke bezuiniging in den dienst gegeneraliseerd en dat alvorens eenelkonit zoo laat, dat van een verwerking I te verkrijgen, noodzakelijk om zoo beslissing wordt genomen, het advies I in den gewonen arbeidstijd van het I spoedig mogelijk te komen tot een zal worden ingewonnen van plaatse-1 personeel practisch niets terecht komt. j algemeene verlaging der tarieven, lijke autoriteiten en van de Kamer van I Spreker zou dan ook gaarne zien. dat Koophandel. Intusschen heeft spreker I de tweede bestelling werd vervroegd, bericht ontvangen, dat het hulpkantoor I De heer Wolters wijst er op, dat de 's Gravenmoer niet zal worden omge-1 postdienst ten aanzien van het uitgaan zet. Hij weet niet hoe lang deze beslis-1 der bestellingen gebonden is aan del Voor de vele blijken van be- sing van kracht zal blijven en daarom tijdstippen van aanvoer der poststuk- langstelling ondervonden bij mijn neemt hij de gelegenheid te baat nog ken door spoor of tram, hij is echter 25— jarige dienstbetivk- eens de aandacht te vestigen op de be- bereid na te gaan of aan het kenbaar kina bij de firma GRAGTMANS- langen, die bij handhaving van den be-1 gemaakte bezwaar kan worden tege-1 WIESMAN zeg ik vooral a°n «taanden dienst zijn betrokken. Spre- moet gekomen. de Heeren firmanten,'mijn harte ker geeft vervolgens een beeld van den De heer Verschuren zegt dat voor I lijken dank 36044 omvang en de beteekenis van den plaat-1 het kantoor Loon op Zand de postbe- selijken handel, de groentekweekerijen I stelling behoorlijk is geregeld, de open en de eigenaardige ligging der plaats. I steilingstijd van de telefoon acht hij Spreker was dezer dagen in de gele-1 voor een plaats met zooveel industrie Ondergeteekende betuigt hier- ADVERTENTIëN. FR. HOUTDIjK. Waalwijk. '5 Februari '26. EEN FLINKE netjes kunnende werken koken Bureau v. d. Blad. om terstond in dienst te treden Hoog loon. Aanmelding: 36013 Centrale Vleeschhal, Hoofdstraat 313, - KAATSHEUVEL. genheid liet nieuwe postkantoor tel echter volstrekt onvoldoende, terwijl mede zijn hartelijken danken Utrecht te bezichtigen. Om dit gewei-1 de verdeeling der openstellingstijden zijn geachten patroon den WelEd. dige gebouw, dat duizenden en duizen-1 juist voor de industrie ernstige bezwa-1 Heer L. S. GOMPEN, Kantoor- en 'len gekost heeft, tot zijn zijn recht tej ren meebrengt. Het bevreemdt spreker Fabriekspersoneel, vrienden en nauwkeurig onderzoek ingesteld, wordt I doen komen, wordt zelfs 'n lieele straat I ten zeerste, dat 's Zondagsmorgens del bekenden voor de meer dan prach- ter plaatse overleg gepleegd met het I weggebroken. Hij vraagt zich dan ook I gelegenheid tot telefoneeren niet is I geschenken en felicitaties, bij Gemeentebestuur en met de betrokken I de bezuiniging wel aan den goe-1 opengesteld, omdat alsdan voor het af- zijn 25-jarig Jubileum in Kamer van Koophandel. Er is geen I den kant wordt genomen. Aan de eene I halen van poststukken toch een ambte-1 dienst bij de Lederfabriek L. S. sprake van dat machinaal tewerk I zijde ziet men dal voor de belangen van I naar moet aanwezig zijn. I GOMPEN, ontvangen. 36038 wordt gegaan, noch dat wordt gegene-1 de stad met geld wordt gesmeten, ter-1 De heer Wolters zegt, dat het aantal ROMBOUTS raliseerd, evenmin is het aantal punten I w'jl voor het platteland op alles wordt I openstellingsuren voor de telefoon van een kantoor maatgevend. De prak-1 beknibbeld en om eeu voordeel van en-1 wordt geregeld naar het aantal ge- tijk heeft aangetoond, dat het mogelijk I'v'el° tientallen van guldens te bereiken, I sprekken, waarvoor normen zijn vast- is kantoren met een groot aantal pun-1 de belangen van het publiek worden I gesteld. Hij is bereid na te gaan of het Voor direct gevraagd ten op te heffen, terwijl er zijn gehand-1 terzijde gesteld. I tegenwoordig aantal gesprekken aan liaafd niet een betrekkelijk laag aantal I Hij wijst vervolgens op de groote be-1 <le hand van die normen uitbreiding punten. I zwaren, die de beperkte dienstregeling I der openstellingsuren toelaat. De Voorzitter constateert met ge-1 van een station voor de ingezetenen I De Heer Truffino, terugkomende op noegen dat door deze verklaring van I zijner gemeente zouden meebrengen, I de bemerking van den Heer De Haan den heer Truffino meer bevrediging I waar de tuinderijen zooveel verbinding I ten aanzien van de noodzakelijke be- I geen vereischte. 36032 wordt gekregen. Hij vertrouwt dat ten 1111 het buitenland onderhouden, het I perking der personeelsuitgaven geeft Brieven onder no der advert aanzien van de toepassing van maatre-1 bezwaar dat aangeteekende stukken I de volgende statistiek omtrent die uit- gelen binnen het district der Kamer I "iet in de avondbestelling worden mee-1 gaven: niet zal worden afgeweken van de door I gegeven, e.m.a. NTu reeds is voor de af-1 1013 14.000 ambtenaren niet een be den heer Truffino aangegeven gedrags-1 wikkeling van verschillende postzaken I zoldiging van 15.000.000. lijn. I een tocht naar Dongen noodig en men I 1921 24.549 ambtenaren met een be- De heer Truffino wijst er nog eens I behoeft dan ook niet te vragen wat dit I zoldiging van 00.000.000. op, dat nog niet is besloten het advies I zou worden, wanneer,te ccniger tijd tot I 1925 20.800 ambtenaren met een be- der Commissie Nolting op te volgen en I omzetting in een station zou worden I zoldiging van 45.000.000. al was daartoe wel besloten, dan be-1 besloten. Dat er geen klachten komen I De Heer De Haan merkt naar aanlei- lioeft daaruit naar sprekers meening, I tegen de getroffen regelingen spruit I ding van dezq cijfers op dat voor alle nog niet te volgen, dat liet rapport inl.naai* 8Pr- meening uitsluitend voort I groote fabrieken de doorsneecijfers alle details zal worden uitgevoerd. I uit de overtuiging dat het toch niet mo-1 van arbeidsloonen het dubbele bedra- De Burgem. v. Waspik stelt 't op prijs, I gptfk '8 i« de plannen eenige verande-1 gen van die van 1913. Naar dezen maat- dat hem hier de gelegenheid wordt ge- I l''ug te brengen. I staf zou de bezoldiging der postamb- geven plaatselijke belangen ten aanzien I He Burgemeester van Geertruiden-1 tenaren in 1925 slechts 30.000.000,- van den postdienst naar voren te bren-1 berg deelde aanvankelijk de vrees ook I hebben moeten bedragen, gen. Hij deelt mede, dat hij met den In-1 van anderen, dat bij de degradaties I De1 Voorzitter erkent gaarne dat ten specteur der Posterijen en Telegrafie, I wei'd gegeneraliseerd. Hij werd in die I aanzien van de regeling van de ar- een bespreking' heeft gehad over de I v,'ees gesterkt door de maatregelen die I beidsvooj'waarden de positie van de plannen om het Postkantoor in zijne I *en aanzien van het postkantoor in zijn I postdireQtie niet zoo gemakkelijk is als gemeente om te zetten in een bijkan-1 gemeen te blijkbaar worden overwogen. I die van den particulieren ondernemer, toor. Na deze bespreking kan hij die I Ofschoon de gemeente een betrekkelijk I omdat politieke invloeden zich bij de I voor dag of dag en nacht, omzetting slechts toejuichen, omdat I klein bevolkingscijfer heeft, mede een I regeling der arbeidsvoorwaarden vaak I Waarzegt de'uilpever 36034 daarmede een belangrijke bezuiniging I gevolg van de vroegere omwalling der I sterk doen gelden. wordt verkregen, alleen-reeds door het I stad, heeft zich in de latere jaren al-1 De Heer Van Loon zegl, dat de l'e- i «i verschil in personeelskosten voor een I daa.r een belangrijke grootindustrie ge-1 zuiniging, die gevonden wordt door I Eerstond gevraagd postkantoor en een bijkantoor. De scha-1 vestigd, dank zij de gunstige ligging der I omzetting van kantoren in bijkantoren QQff If duwzijde van de omzetting zou ev. kun-1 plaats. Hij vraagt zich daarom af I en hulpkantoren in stations en inkrim- BBI1 HBS UuMlIlBiSlB nen zijn de verkoop van het postkan-1 waarom Geertruidenberg zou moeten I ping van openstellingsuren en vermin- njet beneden 18 har toor dat Rijks eigendom is. Spreker I worden gedegradeerd, terwijl Raams-1 dering van hel aantal bestellingen, na- I J g- g- zou dezen maatregel niet alleen be-1 donksveer zijn postkantoor zal blijven tuurlijk veel ongerief voor bet publiek Adres Mej. V D. BERG-Massar treuren met het oog op toekomstige mo-1 behouden. Deze voorgestelde degradatie I meebrengt, terwijl dit niet het geval bij I Gr0°testraat 365, Waalwijk, gelijkheden ten aanzien van den post-.! verwondert hem nog te meer, nu ook I mogelijke beperking van personeels-I 36039 dienst, doch ook ten aanzien van de I bet kantoor van Made is omgezet in I uitgaven. Op zich zelf moet naar spre- Rijksmiddelen, omdat naar zijn overtui-1 een bijkantoor en het dan ook veel meer I kers oordeel dit aanleiding zijn om met ging een dergelijk gebouw in de gegeven I °P den weg zou hebben gelegen Raams-1 bijzondere aandacht te overwegen de omstandigheden ver beneden de waarde I donksveer om te zetten en het kantoor I mogelijkheid om de personeelsonkos- zou moeten worden verkocht. jte Geertruidenberg te handhaven, om-1 sten te verminderen. Spreker is in het Spreker kan wel het gevoelen deelen I dat dit in het midden van de drie ge-1 algemeen van oordeel, dat de te hooge dat de bestellers, in vergelijking met de I noemde plaatsen ligt en mede door zijn I salarissen en loonen een verlaging van plaatselijke loonen hier en daar te hoog I gunstige ligging voor het spoorwegver-1 de productiekosten in den weg staan. 36042 worden betaald en dat dit soms een be-1 kooi* ah centrum is aangewezen. Wan-1 Algemeene verlaging der productie- letsel kan vormen voor een noodzake-1 noer in deze aangelegenheid wordt af-1 kosten is ook voor Joontrekkenden van lijke uitbreiding van den besteldienst. I gegaan op ambtsrapporten, dan moet I het grootste belang, omdat, eenmaal In dit verband wijst hij er op, dat in I spreker zeggen, dat hij voor die rappor-1 daartoe gekomen, zelfs met lagere sa- zijn gemeente in de kom met een krin-1 ten geen bewondering kan hebben. Hij I larissen beter zal kunnen worden rond getje van ongeveer 200 meter 3 bestel-1 haalt hierbij een geval aan hoe bij een I gekomen. Holland heeft de allerhoog- lingen zijn, terwijl op een afstand van I ambtelijke controle van den bestelI ste posttarieven, van de noodzakelijk- slcehts vijftien minuten van het kan-1 dienst blanco staten werden geteekend, I heid eener verlaging is ieder over- toor, waar honderden mensclien wonen, I zoodat de onderteekenaar niet de min-1 tuigd; wanneer die verlaging niet is te waaronder verschillende zakenlieden, I ste zekerheid kreeg, dat de staten na I bereiken zonder de salarissen aan te slechts eens per dag besteld wordt. invulling een juist beeld gaven van den tasten, zullen ook maatregelen die De Heer Truffino meent dat Waspik I aangetroffen toestand. Het is spreker I daartoe leiden moeten worden overwo- zich niet al te ongerust zal behoeven te I °ok bekend dat bij een onderzoek naar I gen. maken omtrent den verkoop van het I den omvang van het gebruik van den I De- Heer Truffino zegt dat de Be- postkantoor. Wat betreft de uitbrei-1 telefoondienst in den onderzoekingstij<11 drijfsleiding erkent dat de tarieven te VAN TE WAALWIJK op een afgemaakt terrein op den DI|k. te Waalwijk, zal op Donderdag (Marktdag) 25 Februari 1926 des voormiddags half elf precies aldaar op den Winterdijk achter 't Café Govaerts in het openbaar Ongeveer 15 groote en zware Lithauer poney's, alle merries, leeftijd 4 en 5 jaar. Betaaldag 1 September 1926 mits 2 soliede borgen worden gesteld. 10 procent contant, 36036 te WAALWIjK, zal op Maandag 22 Febr. 1926, v.m. 10'/a uur precies, nabij het café van den heer J. v. KESSEL, Tramstation te Drunen in het openbaar EEN PARTIJ Betaaldag 1 September 1926. Contant 10 pCt. Soliede borg- stelling vereischt. 36020 een net aankomend te Waalwijk, zal ten verzoeke van den heer P. BOEZER te Capelle, op Dinsdag 23 Februari 1926 des voorm. 10 uur precies ten koffie- huize van FRANS VAN EETHEN Ie Baardwijk Een partij dragende ZEUQEN. Betaaldag October borgen. l0°/o coniant, rest a. s. mits 2 solide 360U7 45 Mr. van Coottistraat. te Besoljen. Te bevragen aan het Bureau van dit blad. 36043 Voor den verkoop tegen ding van den besteldienst verzoekt hij I speciale gesprekken werden gevoerd, I hoog zijn. Nu de exploitatieuitkomsten I provisie van 36033 den lieer bolters een onderzoek in te I zoodat het resultaat van het onderzoek echter gunstiger zijn geworden zou een UV»on stellen. I niet den normalen toestand kon weer-1 verlaging van enkele tarieven wel reeds I Uladlll "O Dhr. v. d. Wee te Kaatsheuvel zegt dat I geven. zijn beslag hebben gekregen, ware het t naar zijn meening niet te verdedigen I De heer Truffino doet de toezegging,! niet, dat een demissionair kabinet, de zou zijn dat een hulpkantoor als dat I dat alvorens voor het kantoor te Geer-1 afwikkeling van vele zaken in den weg van Loon op Zand zou worden omgezet I truidenberg maatregelen zullen worden staat. in een station. Ilij wijst op de vele al-1 genomen, een nader onderzoek zal wor-1 Met liet oog op de nog verder voor daar gevestigde industrieele onderne mingen. Hij stelt eenige vragen omtrent de wijzigingen die de dienst zal onder gaan, wanneer het kantoor Kaatsheu vel wordt omgezet in een bijkantoor, met name of alsdan de telefoondienst zal worden ingekrompen en of de Be heerder buitenlandsche postzaken zal kunnen afhandelen. Voorts wijst hij op liet belang van het vervroegen van de bestelling van 5 uur tot 3 uur, omdat alsdan aan kantoorpersoneel nog de gelegenheid wordt gegeven de post te verwerken. De heer Truffino zegt, dat voor het geval Kaatsheuvel bijkantoor wordt, de telefoondienst niet zal worden inge krompen, hij herhaalt, dat de omzetting alleen van administratief belang is. De bemerking ten aanzien van de bespro ken wijziging van den besteldienst wordt in de aandacht van den heer Wolters aanbevolen. De Burgemeester van s Gravenmoer den ingesteld. de vergadering der Kamer te behande- De Burgemeester van Sprang-Capel- len zaken, meent de Voorzitter de ge le wijst er op. dat de drie hulpkantoren dachtenwisseling thans te kunnen slui- in zijn gemeente een uitgestrektheid ten. Hij is er van overtuigd dat door de- van nagenoeg ineenloopende kommen zé bespreking, door het toepassen van beslaan van ongeveer H uur gaans, hoor en wederhoor goed werk is ver- Wanneer er sprake, van zou moeten richt. Wat door belanghebbende auto- zijn, dat het aantal hulpkantoren wordt riteitèn in het midden is gebracht heeft ingekrompen, dan zou naar zijn oor- bij de vertegenwoordigers van het aan particulieren wordt een nette en ijverige Weer of Dame gevraagd. Brieven onder No. der advert, aan het bureau van dit blad. deel het hulpkantoor Vrijhoeve-Capelle daarvoor het eerst in aanmerking ko men. Spreker kan met deze opheffing geenszins instemmen, doch hij be schouwt deze als. het minst nadeelig. 'sGrevelduin-Capelle vormt op zichzelf een zoo groote kom, dat opheffing van het hulpkantoor aldaar niet is te aan vaarden. De Voorzitter zegt, dat bij de beoor deeling of en welk kantoor zal moeten worden opgeheven verschillende belan- het district der Kamer in hunnen wal gen in het oog zullen zijn te houden en me belangstelling aanbeveelt, dat nader dient te worden bekeken hoe De Heer Truffino wenscht te eindi- de kringindeeling der te handhaven gen met dezelfde woorden waarmede Hoofdbestuur een gewillig oor gevon den. Met voldoening is acte genomen van de toezegging, dat alvorens bezui nigingsplannen tot uitvoering zullen worden gebracht, advies zal worden ingewonnen van belanghebbende par tijen en van de Kamer. Hij dankt de vertegenwoordigers der Postadmini stratie voor de bereidheid om van voor lichting te willen dienen, terwijl hij de belangen van handel en industrie in Ie BEUSDEN, Med. Docts. Arts, ten huize van Dr. AUËR. Hoogstraat O 130 Tel. 25. Spreekuur 8-9. 36021 te DRUNEN, zal ter. verzoeke van den Heer JACOBUS BATAILLE en Kinderen, op Woensdag 3 Maart 1926 bij inzet en op Woensdag 10 Maart 1926 bij toeslag, telkens nam. 6 uur bij JAN VAN KESSEL te Drunen Onder de gemeente Drunen Een Huis met ert en tuin, op de Kuiksche Heide, langs den provincialen weg, sectie B nummer 1385, groot 16,30 aren. De tuin kan dadelijk na be taling der kooppenningen aan vaard worden. Huis en erf op Zaterdag 8 Mei 1926. De verkoopers reserveeren voor zich, negen losse schoor balken, liggende boven den vloer van het achterhuis. Betaling der kooppenningen zes weken na den toeslag. Grond- en polderlasten zijn voor den kooper, van 1 Januari 1926 af. 36015 VERSCHENEN; voor de Schoen en Lederindustrie door W. DONKER Pzn. ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Bond van Schoen fabrikanten, dien bond opgedra- gen door den Nederl. Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoenwinkeliers-vereenigingen. Leest de gunstige pers beoor deelingen. Prijs ingenaaid f 3.- in Prachtband i 5.- Alleen verkrijgbaar bij 35951 J. C. VAN EIJKELENBURG Waalwijk. EEN MOOIE, BEKROONDE (reu) met prima stamboom. 36035 Adres: Min. Loeffstraat 38, WAALWIJK. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Helen Zenuw 75 Hoofdpijn 60 Maag 75 Laxeer 60 ct Staal- 90 ct. Rheumatiek 75 ct. Keelpijn- 60 ct Hoest 60 Kiespijn 60 Griep Influenza 75 ct Nier&Blaas I gld. Galsteen 1.50 Wormtabl.80 c Bloedzuiverende 75 Eetlustopwekkende 75 ct Koorts 60 Verkoudheids 60 Pijnstillende 75 Ct Bij Apoth. en Drogisten. Op elke verpak king staat de naam Mijnhardt. Let hierop! IS

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 2