DE ECHO VAN HET ZUIDEN te a Influenza www» In den Hoenderhof. De fijne pijptabak is WpMIMIMMMIi No. 15. Zaterdag 20 Febr. '26. 49e Jrg. TWEEDE BLAD. BROEDEN. De tijd van broeden komt weer aan. Niet dat we de lezers van den Hoen derhof willen aansporen thans al te broeden. Neen, asjeblieft, wacht nog enkele weken. 'I Is nog volop den tijd. We willen zelfs waarschuwen, en nog maals waarschuwen, weest vooral niet te vroeg met het broeden. Vandaag nog hoorden we een echten liefhebber zeg gen: ik broed nooit meer zoo vroeg, de dieren vallen al Vóór den winter in den rui, en gaan zelfs broeden in een tijd, dat een hen niets behoort te doen dan te leggen. Ik ben het met dezen fokker volkomen eens en adviseer daarom nogmaals: Broedt niet te vroeg, 'l is nog volop tijd. Met onze raadgevingen voor de broederij willen we echter niet te laat komen, en daarbij voor een en kel zwaar ras, waatmede men op een vroege tentoonstelling wil exposeeren, moet men wel eens een uitzondering maken op den regel: Broedt niet te vroeg. Wijl de meeste lezers van de Echo nog aangewezen zijn op het broe den met de kloek, willen we dit seizoen mede op verzoek van verschil lende liefhebbers vooral het natuurlijk broeden eens bespreken. Op de aller eerste plaats hebben wij te zorgen voor een broedhen. Hiervqor gelden eenige algemeene regelen, waaraan we goed doen ons te houden. I)e broedhen moet een rustig, niet schuw, liefst overjarig dier zijn, behoorende tot de middelzware rassen. Zooals we bij de' behandeling der hoenders bespraken behooren tot de midd.zware rassen: de Wyandottes, de Rhode Island-Reds, de Orpingtons, de Plymouth Rocks, de Sussex, de Barnevelders, de Welsum- mers enz. Dus Leghorns, Aneona's, Braekels,, Minorca's, Hamburgers en dergelijke hoenders worden minder ge schikt geacht een rustig broedproces van 21 dagen zonder risico van er af te gaan te kunnen beëindigen. De oorzaak hiervan is dat deze ras sen te levendig, te schuw en te' vliege- rig zijn. En nu moge, door kalmen om gang bij verschillende kippenhouders deze dieren hun aangeboren schuw heid grootendeels hebben afgelegd, 't blijft 'n feit, dat er zich verschillende omstandigheden kunnen voordoen, dat ze tijdens 't broeden of verzorgen van hun kroost eensklaps opschrikken en daarbij ongelukken maken. De middel zware rassen zijn uit hun aard niet zoo schrikachtig en vooralook meer bezadigd en kalm in hunne bewegin gen. Terwijl een Leghorn van haar nest als een wervelstorm komt afge vlogen, verlaat het de Wyandot steeds kalm poot voor poot. 't Zelfde kunt ge opmerken bij het verzorgen der kui kens. Een Leghorn zal bij 't minste denkbeeldig gevaar met opgezette vee- ren als een razende te keer gaan, hier een kuiken vertrappend, daar een ach teruit krabbend, terwijl een Red of Barnevelder, beschermend de vleugels uitstrekt en waarschuwend de kuikens aanspoort dekking fc zoeken tegen het naderend gevaar. Onze keuze voor een broedhen moet ook liefst niet vallen op een jong dier. De natuurlijke neiging om eieren te leggen is bij een jonge vogel veel gemakkelijker opgewekt, dan bij een overjarige zoodat het vaak voorkomt, dat een jonge kip, die te broeden gezel wordt, eenige dagen na dat men haar de eieren heeft toever trouwd, deze verlaat na het aantal met één te hebben vermeerderd. Hebben we een dier, dat aan de.eischen hier boven gesteld voldoet, dan kunnen we het gerust als broedhen bestemmen. De eerste dagen, daL het neiging tot broeden, vertoont, moet de omgang vooral rustig zijn. 't Komt vaak voor, dat overigens kalme en rustige dieren, schrikkerige broedsters blijken te zijn. Veelal is dan de oorzaak, dat deze die ren niet van af den beginne tol broed sters bestemd zijn, doch eerst eenige dagen achtereen op niet juist de zacht zinnigste wijze van het legnest verwij derd zijn geworden, wat tot gevolg heeft gekregen, dat het dier niet meer afwacht of 't van zijn geliefkoosde plaats zal verwijderd worden, doch deze bij den aantocht van den pluim graaf met den meest bekwaren spoed verlaat. v - Rustig met de dieren omgaan, ze nu en dan eens kalm aanraken, even met de hand er onder optillen, ze voorzichtig eens van 't nest nemen, zijn voorberei dingsmaatregelen, die een rustig broed proces slechts ten goede kunnen ko men. De dieren moeten verder volmaakt gezond en vooral niet lijdende zijn aan diarrhee. Kippen met luizen of muiten behept, moeten we eveneens geheel van de broederij uitsluiten, daar ze ons niets dan teleurstellingen kunnen be zorgen. WENKEN VOOR DEZE WEEK. I. Wilt ge van uw eigen kippen broedeieren gebruiken, zorgt er dan voor een prima, krachtigen fokhaan bij uw toom te hebben. II. Plaatst bij zware rassen niet meer dan 8 of 10, bij lichte rassen niet meer dan 1215 dieren bij één haan. III. Goede bevruchting wordt zeer in de hand gewerkt door 't voeren van groeiend groenvoer, b.v. boerenkool, jong uitschietend gras. Groeiend groen bevat de vitaminen die de bevruchting bevorderen. v. d. G. te W. In plaats van nesten voor eierpikkers; zou U eens een proef kunnen nemen met gewone vaïneslen. Zoo een kip in een vainest opgesloten haar ei heeft gelegd, doet ze veelal scholen van 108 tot 18G. De Gymnasia handeling mogelijk te maken van het van 68 tot 87. De scholen voor speciale volgende voorstel vakken van 650 tot 897. Het aantal stu- „De Kamer besluit in een voordracht, denten en toehoorders bij de. universi- overeenkomstig artikel 120 der Grond- teiten van 4450 tot 6815. Bij de Techni- wet, aan H. M. de Koningin te verzoe- sche Hoogeschool van 1528 tot 2399. Rij de Handels Hoogeschool van 75 tot 531. De uitgaven voor onderwijs geven drukke pogingen om uil hare gevange- begrijpelijkerwijs eveneens een duch- nis verlost te raken en denkt zoodoen de niet meer aan haar ei. Alleen harts tochtelijke eiervreters, vallen direct gulzig op 't pas gelegde ei aan. Voor dezen helpt alleen een eierpikkersnest of nog beter 't keukenmes. J. TUERLINGS, Kaatsheuvel. Voor spotprijs ruimen wij op eenige hennen broed 1925 die niet mooi genoeg zijn voor onze foktoomen, nl. 6 W. LEGH 4 W. WYAND.2 W. WYAND. met enkele kam. Verder nog 1-2 RHOD. 1SL REDS, en 1-3 AUSTRALORPS bekroond met 3 x 1ste en één x 2de prijs. Alles aan spot prijs. Verkoop liefst aan huis Onze geïllustreerde Broedeiercirculaire is op aanvrage gratis verkrijgbaar. J. TUERLINGS, Fokkerij „Het Witte Nuthoen" Kaatsheuvel. PLUIMVEETEELT. Wij ontvingen een nummer van het geïllustreerde Weekblad „De Kleinvee- tcclt" (De Groene). Het was de Redactie van het blad be kend, dat zeer velen er toe zijn overge gaan, zich als Hoenderparkhouder te vestigen, zonder daarvoor de noodige bekwaamheid te bezitten, gewoonlijk dan ook geheel onkundig van 't feit, dat Pluimveehouden even goed geleerd moet worden als ieder ander vak, zoo dat zeer vele mislukkingen dan ook het resultaat waren. Zij heeft dit weten nog eens aan de werkelijkheid willen toetsen om tege lijk leering te geven en wel door een prijsvraag uit te schrijven, ieder kippen houder in de gelegenheid stellend een door een Jury omschreven terrein als Hoenderpark in te richten. Het resultaat van deze prijsvraag en enkele beschouwingen daaromtrent door de met de beoordeeling belaste Jury, vindt men in dat nummer weer gegeven. De uitslag heeft geleerd, dat de Re- daclie door dc uitschrijving van deze prijsvraag en waarvan nog meerdere zullen volgen, aan de Pluimveeteelt een grooten dienst heeft bewezen. Op aanvrage is het nummer voor de lezers van ons blad, gratis verkrijgbaar bij de Administratie Koningsstraat 15, Arn hem. tige stijging te zien. In 1920 174 mil- lioen waren deze in 1922 211 inillioen, waarvan 161 mill, voor lager onder wijs. Arbeidersbeweging en kosten voor arbeiderszorg. Indexcijfers aangaande werkloosheid* toonen van 1919 tot 1924 een loop van 7.7, 5.8, 9, 11, 11.2 en 8.8 pCt. werkloos- heidsdagen van den tijd gedurende welken alle personen van wie de werk loosheid is nagegaan, ten hoogste in een week werkloos hadden kunnen zijn. Ter arbeidsbeurzen waren de aan vragen van werkgevers op 100 aanbie dingen van werkzoekenden in 1924 voor mannen van 18 jaar en ouder en jonger dan 18 jaar resp. 28 en 57, voor vrouwen van dien leeftijd resp. 93 en 104 tegen in 1913 resp. 49.116, 108 en 179. Het aantal werkstakingen en uit sluitingen was in 1924 resp. 235 en 4. De daarbij verloren werkdagen wa ren resp. 427.120 met 27.091 stakers en i uitgestotenen. Hei aanial vakvereenigingen was op i 1 Jan. 1913 3836 met een ledental van 233.788 tegen op 1 Januari 1925 resp. 8244 en 497.486 De uitgaven door het Rijk voor werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling waren in 1915 1,4 millioen, in 1923 11.1 mill, terwijl voor 1926 8,3 mill, is aangevraagd. De cij fers voor arbeidersbescherming over genoemde jaren zijn resp. 363.000, 966,000 en 868,000; voor arbeiders verzekering resp. 13 mill., 40 mill, en 44 millioen. ken, wpl ontbinding van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te willen overwegen". De heeren schijnen dus de pogingen van Mr. Limburg niet eens te willen afwachten. Het verzoek van de sociaal-democra tische Kamerfractie aan den voorzitter der Tfceede Kamer, om de Kamer bij een -te roepen, was, behalve door den heer Alharda, mede-onderteekend door dé volgende leden: Vliegen, IJzerman, Schaper, Duys, K. ter Laan, v. d. Waer- den, Brautigam, v. d. Sluis, mevr. Suze Groeneweg; J. ter Laan, Drop, Sannes, Kleerekooper, Cramer, mevr. dc Vries- Bruins, v. d. Bergh en v. d. Heide. E% rijksmiddelen hébben in Ja nuari, wat de gewone bronnen van in komsten betreft 2.262,200 meer opge leverd dan verleden jaar. De opbrengst was 4,933,700 hooger dan 1/12 der raming, waarvan echter 3,965,500 op rekening van de rijwielbelasting komt, die uiteraard in Januari veel meer op levert dan eenige andere maand en derhalve de vergelijking onzuiver maakt. Bij Kon. Besluit van 25 Januari wordt bepaald dat in 1926 de vervroe ging met een uur van den wettelijken tijd zal aanvangen den vijftienden Mei en zal eindigen den derden October. GEMENGD NIEUWS. DE LUCHTROUTE KAAP—KAïRO. BINNENLAND. NEDERLAND IN CIJFERS. Statistiek over 1924—1925. De juist verschenen jaargang van de Jaarcijfers voor Nederland over 1924/ 1925, bewerkt door het G. B. v.' d. Sta- 2000, 29 van 2000 tistiek en aldaar verkrijgbaar, geven tal van belangwekkende bijzonderhe den betreffende hel demografische, economische en financieele leven in Nederland. We doen hieruit slechts enkele gre pen. Bevolking. - Deze telde volgens de eerste officicele telling (1830) 2.614.487. en volgens de bevolkingsregisters medio 1925 7.358.365 zielen. Stelt men eerstge noemde bevolking 100, dan klom zij lot 282 in 1925. De dichtheid volgens genoemde data nam toe van 80 tot 226 zielen per vierk. K.M. Huwelijken, geboorten en sterfte. De cijfers daaromtrent vertoonen, in Meerdere en mindere welvaart der bevolking. Het aanial -aangeslagenen in de ver mogensbelasting in 1894/95 77672 voor een bedrag der vermogens van 5408 millioen, was in 1924/1925 resp. 164.698 en 12.214 millioen. De vcrïnogens over de aangeslagenen gelijkelijk verdeeld stellende, stegen zij in genoemde jaren van 71.000 op 74.000. Het aantal aangeslagenen in de Rijks inkomstenbelasting in 1915/1916 was 679.110 tegen 1.631.980 in 1923/1924 met resp. 1334 en 3840 mill, belastbaar inkomen. Een becijfering der gegevens hieromtrent voor 1923/1924 doet ons zien, dat 65 der aangeslagenen een belastbaar inkomen heeft van beneden 5000, 4 van 5000—10.000, 1,12 van 10.000—ƒ20.000 en 0,57 van 20.000 gulden en hooger. Het aandeel in de opbrengst van het bedrag der belasting van de genoemde categoriën aangesla genen, is, in dezelfde volgorde als hier boven aangegeven: 11%, 25%, 13%, 10 en 41 De opvallende cijfers in deze reeksen zijn de 65 der aangesla genen met een belastbaar inkomen van Vier legervliegtuigen zullen van Kaïro naar Kaapstad vliegen en terug en dan naar Engeland. Cobham hoopt op zfjn terugreis een snelheidsrecord te behalen. Den eersten Maart zal een eskader van vier Fairey Napier tweedekkers van den militairen vliegdienst uit Kaï ro vertrekken om te trachten naar Kaapstad en terug te vliegen-. De uitreis zal ongeveer 6 weken duren, daar men op elk tusschen-station een paar da gen zal overblijven. Als de vlucht ge lukt, zullen de toestellen bij den terug keer te Kaïro van drijvers voorzien worden en doorvliegen naar Enge land. De heele tocht zal in dit geval 12.000 mijl beloopen. Men zal vrijwel de route van Gohham volgen en kan dan een vergelijking treffen tusschen de verrichtingen van de watergekoelde Napiermotoren en de luchtgekoelde Ja guar van Cobham's toestel. Men ziet ook met belangstelling de beantwoor ding van de vraag tegemoet of de le gervliegtuigen te Bloemfontein behoor lijk zullen kunnen opstijgen. Het vlieg veld daar ligt 6000 voet boven den zee spiegel. In 1920 heeft kolonel van Rij- neveld hier een ongeluk gehad tenge volge van de ijlheid,van de lucht .en de warmte en ook Cobham's vlucht was hier bijna tot een ontijdig einde geko men, hoewel zijn toestel met opzet was uitgerust met een 200 P. K. sterker ma chine dan de'gelïniikelijke. Het is mogelijk, dat de legervliegtui gen Cobham op zijn terugreis zullen te genkomen. Het ligt in Cobham's bedoe ling op die terugreis zoo snel mogelijk te vliegen, in de' hoop een record te halen. BLUSSCHING VAN EEN BRAND OP DE 34e EN 35e VERDIEPING. Gistermiddag heeft de New-Yorksche brandweer een brand moeten blus- schen op de 34ste en 35ste verdieping van het Equitable kantoorgebouw aan Broadway. De brand zelf was niet van ger als een poes. Onder uitbundige vreugde van de dorpsbewoners werd de marechaussée gemetamorfoseerd in een poes. bui als een moderne gelaars de kat liep hij op handen en voeten rond den telepaath, riep miaauw en likte van een schoteltje melk. De te lepaath is al lang weer vertrokken en viert in andere plaatsen triomphen, maar de arme marechaussée kan zijn neus niet buiten dc deur steken of dc een of ander mist zijn huisdier en roept: poespoesen het aan tal schoteltjes melk, dat den volgenden dag aan de deuren werd gezet, toen de marechaussée-zijn ronde maakte, moet ontelbaar zijn geweest. TEGEN DE STEMPLICHT. Heele gezinnen opgebracht. Men meldt uit Haarlem: Gisterenmorgen in de vroegte ging de politie te Santpoort naar de woning van den lieer Oversteeg en zijn vrouw en de drie vrouwen van zijn zoons, die wegens weigering oin aan den stem plicht te voldoen, veroordeeld waren tot een geldboete subs, drie dagen hechtenis. De arrestanten, die wegens niet be talen der boete de hechtenis moesten ondergaan, werden met tien kinderen opgebracht naar Haarlem, gedurende welken tocht de lieer Oversteeg heftig protesteerde tegen den stemplicht. Al len werden gevolgd door geestverwan ten van Oversteeg, die eveneens luide protesten deden hooren, naar hel poli tiebureau in de Generaal Cronjéstraat gebracht. De veroordeelden werden vflndaar per celwagen vervoerd terwijl dc kinderen op een na, een baby, wel ke door dc moeder werd medegeno men, op het politiebureau achterble ven. Getracht zal worden de kinderen ergens onder te brengen, i Medegedeeld wordt dat liet bureau van actie tegen den stemplicht protest- vergaderingen tegen deze handelwijze zal organiseeren. I ONTSPORING. Gisteravond te kwart voor zes zijn vlak voor het station Dordrecht van een goederentrein drie 'wagons ont spoord. Het ongeval had plaats juist op het punt waar de lijnen van Slie- drecht en Willemsdorp samenkomen, zoodat het geheele verkeer met het j Oosten en Zuiden des lands versperd was. Onmiddellijk werd met het ruimings- werk een aanvang gemaakt, waarbij men de lijn van Slieduecht weer spoe dig vrij had.^Na eenige uren was ook de lijn van Willemsdorp weer vrij. Om beneden 2000 eri de 41 (in 1921/22 zelts 53 opbrengst van het bedrag j jgp raeter (loor de brandweer uit grooten omvang, maar 2 personen, die op de 36ste verdieping hun bezighe- acht uur kon de eerste trein het station den hadden, konden niet naar beneden j en moesten op een hoogte van pl.m. de der belasting, (door 0,57 der aange slagenen. Wijst eerstgenoemde er op, dakgoot gehaald worden, welk gevaar lijk karweitje ten slotte met succes dat het welstandspeil voor het grootste volbracht is, ten aanschouwe van licn- decl der bevolking niet hoog te noemen is, laatstgenoemd cijfer leert ons, hoe zeer de belasting drukt op de groote duizenden, die beneden in de straat hel duizelingwekkend schouwspel volgden. Voor hooger dan een 28ste verdie- binnen loopen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, terwijl de materieele scha de niet aanzienlijk, is. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister, de wisselstand was in orde. GESTIKT. "Een 2-jarig meisje van T. Postma te Harkema-Opeinde kreeg een slaboon- mcerdere en mindere mate, daling. De inkomens. Omtrent den'spaarzin der ping was de New-Yorksche brandweer 1 tje in de keel en is op weg naar het huwelijken in 1913 7.9 per 1000 inwo- bevolking, noteeren wij dat het saldo ners stijgen in de jaren na het beëindi- te goed bij de Rijkspostspaarbank per gen vanden oorlog (in 1920 9,6) welk inlegger eind 1918 133 was, tegen percentage in 1925 (7.4) beneden dat 157 eind 1924. van 1913 kwam. Sedert 1876 zijn de ge- I Het bedrag dat voor armenzorg boortecijfers steeds dalende. In 1920 'werd uitgegeven, 72 millioen in 1922 waren zij echter weer gelijk met 1913 I tegen 50 mill, in 1918 kan zoo zeer op (28.3) om in 1925 op 24.3te komen. verarming van een deel der bevolking De sterfte (12.4 in 1913 en 9.8 in wijzen, als op verruiming van den wel- 1925) vermindert naar verhouding meer dan de geboorte, hetgeen o.m. blijkt uit het overschot der levend ge borenen op de sterfte. In 1913 15.9 daalde het cijfer van bedoeld overschot in 1925 slechts tot 14.5. Ook de sterfte aan de meest voorkomende besmette lijke ziekten is ten opzichte van vroe gere jaren gunstig te noemen. Per TOO ziektegevallen van roodvonk, typhus en diphterie zijn de cijfers in 1924 resp. 0,81, 14 en 5 tegen resp. 6, 27 en 36 in 1894. Dat de hygiënischer omstandig heden waaronder ons volk blijkt te le ven, niet zonder kosten gepaard gaan, blijkt uit de Rijksuitgaven voor volks gezondheid en volkshuisvesting. In 1902 bedroegen deze 319,000, in 1923 25 millioen gulden, terwijl voor 1926 43 millioen is aangevraagd. .Leermiddelen. Omtrent de voortschrijding daarvan zien we dat het aantal openbare en bij zondere lagere scholen in 1913 5521 steeg tot 7038 in 1922. Voor genoemde jaren de H. B. S. en andere middelbare dadigheidszin. Levend geboren; vóór 1918 levend aangegeven. 2) Vóór 1918 zijn onder de sterfge vallen niet begrepen de kinderen die levend geboren zijn, doch overleden vóór de aangifte. R. K. UNIVERSITEIT. De St. Radboudstichting heeft be sloten, dat de ontgroening aan de R.K. Universiteit te Nijmegen niet langer zal worden toegestaan. DE POLITIEKE TOESTAND. Het voorstel der S. D.-Kamerfractie. De Kamer op 2 Maart a.s. bijeen geroepen. De Tweede Kamer wordt bijeenge roepen tegen Dinsdag 2 Maart a.s. tèn 1 ure. Deze vergadering is door den voor zitter bepaald ingevolge een ingekomen verzoek van den heer Albarda en 17 andere leden om een vergadering te willen bijeenroepen, teneinde/ de be- nog nooit te hulp geroepen, maar bij deze gelegenheid stonden mannen in de goot van de 36ste verdieping in ijzige kalmte hun waterstralen naar boven te richten. Na afloop kregen dc kranige redders een ovatie van het publiek. DE TELEPAATH EN DE VELDWACHTER. Men schrijft aan de Tijd: Door Brabant reist een telephaat, die in dorp en stad met veel succes op treedt. Zijn intocht in een plaats heeft veel weg van een zegetocht. De handige impressario weet heel wat „edelacht- baren" en „weledelgestrengen" zelfs „zeergeleerden" voor den zegewagen van den telephaat te spannen. De bur gemeester of de secretaris met den dok ter en dc hoogste politie-autoriteit ma ken een geheime opdracht, welke dan door den telepaath „staande geblind doekt op de treedplank van den auto wordt uitgevoerd". Na afloop volgt dan de uitvoering voor het publiek, dat zich een avond best verma akt met de meest onschuldige grappen van den te lepaath. Zbo geviel het, dat op een der dorpen de daar gestationneerde leden van de brigade der Kon. Marechaussée ook dè uitvoering bijwoonden en een der jongsten bleek zeer gevoelig voor des telepathen invloed. Deze gevreesde man der wet werd in de handen van den telepaath als 'n lam, neen nog er- ziekenhuis geslikt. 'N PLATINA COLLIER VERLOREN. Een dame uit Bloemendaal verloor op een tramrit BentveldKampervest —Bloemendaal te Haarlem een collier van platina met brillonten ter gaarde van 1500. ONGELUK. Bij de. verbouwingswerkzaamheden aan een huis in de Burgstraat te Sneek viel gistermiddag een dakpan op het hoofd van een kind van den neer Boot. In bewusteloozen toestand werd het meisje bij den heer Bloemhof binnen gedragen en daar verbonden. De toe stand is niet zonder gevaar. ONGELUK BIJ HET VOETBALLEN. Gedurende een voetbalwedstrijd te Glanerbrug botste de 17-jarige K. M. van P. W. en B. van Eilermarck zoo danig tegen elkaar, dat de eerste op 't veld bleef liggen. De ontboden genees heer, dokter Langelaan, constateerde, naar het „O.D." meldt, een algeheele verlamming van de ledematen. Op advies van dokter L. en door de zorgen der gemeentepolitie, werd hij per auto naar het ziekenhuis te En schede overgebracht, waar hij is ge steld onder behandeling van Dr. Beek. ABONNEERT OP EN ADVERTEERT IN DIT BLAD. of griep begint meestal met pijn in de lendenen en hoofdpijn. Sla de2e waar schuwingen niet in den wind, maar ga naar bed met een kruik, dek U warm toe en laat dadelijk een flesch Abdijsiroop halen. Abdijsiroop kan dien schorren hoest losser maken, dat rauwe gevoel in de keel en op de borst verzachten en Uw gene zing bespoedigen. Ook bij bronchitis, kink hoest, asthma, verkoudheid en keelpijn is Akker's Abdijsiroop een prachtig middel. Per flesch van 230 gr. f 1.50 550 gr. f2.75

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5