jonge vrouw. oosterbak FEÜLLETOM Uw Lippen Te Heesch (bij Oss) heeft een brutale inbraak met geweldpleging en roof plaats gehad, aldus meldt de B. Crt. In een afgelegen gedeelte van de gemeente was de 72-jarige vrouw van den landbouwer Van Uden alleen thuis. De deur van het armoedig huisje werd onverwacht geopend en twee man nen met zakdoeken voor 't gezicht gebonden traden binnen en eischten geld. De ziekelijke vrouw bood hun een geringe som aan huishoudgeld aan, benevens wat eieren. Het geld werd aanvaard, de eieren niet. Daar er nog wat meer geld in huis moest zijn bonden de dieven de vrouw de armen en beenen op twee plaatsen bijeen en stopten haar een prop in den mond. Zoo werd het arme mensch in de bedstede geworpen. Een kastje werd van den wand genomen en voor de bedstede geplaatst. Daarna werd het geopend en een bedrag van plm. f 79 erin gevonden en meegenomen. Nadat men de vrouw de prop uit den mond had genomen verlieten de dieven het huisje. In den gang ontmoetten ze een 12—jarig kleinzoontje van Van Uden, die grootmoeder wilde gaan gezelschap houden. Het ventje is dadelijk naar huis geloopen en heeft zijn ouders ge waarschuwd. Hij had de dieven niet herkend. De politie heeft een uitgebreid on derzoek ingesteld, doch tot nu zonder resultaat. De New-Yorksche Multi-million- nair John Andrus. die Dinsdag zijn 85sten verjaardag heeft gevierd, heeft een stichting voor kinderverzorging in het leven geroepen en daarvoor een bedrag van 50 mil-lioen dollar beschik baar gesteld. Uit de middelen van dit fonds zullen o. a. een weeshuis en een kinderzie kenhuis worden gebouwd, welke te Westchester zullen verrijzen. De stichting zal naar de vrouw van den multi millionnair genoemd worden- die als kind zonder een cent naar Ame rika gekomen is. Naar de B. Z. meldt, heeft men gistermorgen te Berlijn de 40-jarige koopvrouw Blattseldt met haar 14 ja rige dochter dood in haar woning gevonden. De vrouw, die een proces met haar man om echtscheiding voerde, heeft zich met haar kind door gasver giftiging om het leven gebracht, daar zij een einde wilde maken aan de voortdurende opwinding, waarin zij door het proces verkeerde. Aanrijding met doodelijken afloop. Mén meldt uit Roosendaal Gistermorgen te half acht had op den wegtusschen Roosendaal en Wouw een ernstige aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. Even voorbij de oude melkfabriek het Anker~reed zekere v. d. Bempt uit Wouw in kalme vaart over het fietspad, toen uit de richting Rooosendaal met groote snelheid een auto naderde. Vermoedelijk is de chauffeur de macht over zijn stuur kwijt geraakt bij het uitwijken voor een melkwagen De auto reed vlak op den wielrijder in en slingerde dezen een eind weg. Met de fiets tusschen de voorwielen vervrongen kwam het vehikel vervolgens in de sloot aan den kant van den weg te recht. v. d. Bempt, die er erg aan toe was, werd in een naburig café binnenge dragen. Geestelijke hulp was spoedig ter plaatse, terwijl dr Hillemans nit. Roosendaal eveneens spoedig arriveerde De ongelukkige, een oppassend huis vader van 3 kinderen, had een sche delbreuk bekomen en overleed in den loop van den ochtend aan de beko men verwondingen. Het parket uit Breda stelde des na middags ter plaatse een onderzoekin. Het lijk werd naar „Charitas" te Roo- sendaal vervoerd en de auto, welke toebehoort aan den heer Raaymakers uit Wouw, is in beslag genomen. Uit Chemnitz wordt gemeld Een liefdesdrama heeft zich gister avond alhier afgespeeld. De 25 jarige kantoorbediende Paul Naehrlich heeft de 19-jarige modiste Louise Kottke door een revolverschot aan het hoofd ge wond, en daarna zichzelf doodgescho ten. Aanleiding tot de daad was, dat de modiste de verkeering had afge maakt. Een landbouwer te Feuchy (Frank rijk) reed per auto naar zijn huis, in gezelschap van zijn vrouw en vier kinderen, toen hij bij Buissy Baralle een overweg moest passeeren. Hij vond de slagboomen geopend en reed dwars over de spoorlijn. Op hetzelfde oogenblik kwam er een trein uit, de richting van Utrecht aanstoomen. De auto werd in de flank aangereden en een 80 tal meters meegesleurd. Uit de overblijfselen van de car rosserie haalde men vier kinderen onge deerd te voorschijn. De landbouwer en zijn vrouw echter, die vóór in den wagen zaten, hadden opgehouden te leven. Gisterochtend om 5 uur is te Keulen een auto na een lichte botsing met een anderen wagen in de haven gereden. Volgens een agent van de havenpolitie zaten in de auto, behalve de chauffeur, drie passagiers. Tot dus ver heeft men slechts het lijk van den chauffeur opgehaald. v De werkman N. Gagestein, werk zaam aan de scheepsbouwwerf „Nieuwe Waterweg" te Schiedam, was Dinsdag aan het bikken in de z.g. vullingen tusschen een tank, toen plotseling door onbekende oorzaak een stapel hout instortte, die zich op twee liggers boven hem bevond. Toen de onge lukkige van onder de houtmassa was te voorschijn gebracht, bleek de dood reeds ingetreden. 's Hertogenbosch op post stond, kwam in flinke vaart een auto aangereden. De agent wenkte den bestuurder met het oog op de groote drukte om lang zamer te rijden of te stoppen, doch de bestuurder stoorde er zich niet aan en reed den agent gewoon overhoop. Hij werd naar het Groot Ziekenhuis gebracht, waar bleek dat hij een arm gebroken had. Na behandeld te zijn is hij per auto naar zijn woning vervoerd. De automobilist is doorgereden alsof er niets gebeurd was, doch men heeft hem achterhaald. Het is iemand uit Oss. Hij verkeerde in verren staat van dronkenschap en beweert zich niets van het heele geval te herinneren. Even later reed een auto op slin gerende wijze tegen een telefoonpaal op den Graafschen weg tengevolge waarvan deze los geraakte en eenige telefoonlijnen vernield werden. Een onderzoek wordt door de recherche ingesteld. Vermoedelijk is het dezelfde auto geweest, die den agent Seelen overreed. Mijnheer de Redacteur, DOET UW SCHOENEN GOED INGEZONDEN STUKKEN De P. N. E. M. te Geertruidenberg tevens Af deeling Vischhandel Mijnheer de Redacteur, Terwijl het echtpaar O. aan het begin van den Bosschen weg te Vught Dinsdagavond zich verlustigde in Car- navalspret, hebben, naar de „'s Hert. Crt." meldt, ongetwijfeld personen die hiermede op de hoogte waren, een bezoek gebracht aan de woning van O. en daar kannibalen-werk verricht. Want rooven van pl.m. f500 en voor f 2000 oud goud, vernielen dat wat niet geroofd kan worden en dan een waakhond als 't ware'vierendeelen en dan aan den post van de deur hangen en de andere tegen de deur doodslaan, dat is toch wel verregaand. 126) Toen de agent van politie Seelen op den hoek der Hinthamerstraat te Gelieve mij een plaatsje af te staan in Uw blad waarvoor mijn oprechten dank. Naar ik verneem is men alhier aan de P.N.E.M. reeds geruimen tijd bezig een z.g. vischhandel te drijven en wel met een uitgestrekt gebied en wordt o.a. door enkele heeren der P.N.E.M. te IJmuiden of elders visch ingekocht, b.v. schellevisch, spekbokking. schol, enz., deze wordt door een der arbei ders (volgens mij werd verteld) tijdens zijn diensturen bezorgd en niet alleen hier in Geertruidenberg, maar zelfs te Made en ook nog in andere plaatsen in den omtrek. Mijnheer de Redacteur zou het niet wenschelijk zijn dat aan dergelijke practijken zoo spoedig mogelijk een einde kwam, is het niet voldoende dat bij de. P.N.E.M. de hoogste salarissen worden betaald (wat ik hen dan ook absoluut niet misgun) moet men hier en in de omgeving de neringdoenden die het toch hard genoeg te verant woorden hebben en gebukt gaan onder groote lasten/ het hun nog moeilijk maken om op een fatsoenlijke manier hun brood te verdienen en kan en mag en zal het nog langer geduld worden dat een arbeider (of ambtenaar) in dienst van hierin genoemd bedrijf nog langer werkzaam blijft om anderen in hun bedrijf te kort te doen. Ik wil hopen, dat door den Heer Directeur der P.N.E.M. te 's-Hertogen- bosch die reeds zoo vele mistoestan den aan dit bedrijf heeft gezuiverd, ten spoedigste ook weer een einde zal worden gemaakt en dat door hem aan het personeel *al worden gezegd, schoenmaker blijf bij je leest. Gtberg, 17/2 1926. Hoogachtend, C. JANSEN, lid van den raad. Naar aanleiding van den „Open Brief", van het raadslid A M. Ver heijden aan den EdelAchtb. heer Bur gemeester, en het tweede schrijven van genoemden Heer, rijzen bij mij 2 vragen, nl. le. Wat bedoelt dhr. Verheijden. 2e. Wat bereikt hij met zijn schrijven, 'k Wil trachten hierop een antwoord te geven, misschien kunnen de inwo ners van Sprang-Capelle er hun voor deel mee doen. Wat bedoelt de heer Verheijden ermee, als hij schrijft over water- toestanden" wat bedoelt hij, als hij alles met de haren erbij sleept en spreekt of schrijft over tege belastin gen van voorheen, van gezellige raads vergaderingen wat bedoelt hij als hij in en buiten de raadszittingen spreekt tégen de vereeniging van de gemeen ten, op een wijze, ons welbekend. Daarmee bedoelt hij, zijn eigen eer en zijn eigen belangal schrijft hij ook dat hij bij de watertoestanden géén belang heeft. „De open brief" is reclame. Bewijs Men richt dan pas een „open brief" als men tevoren zijn doel bij bedoelde autoriteiten heeft trachten te bereiken. Heeft men met verscheidene pogingen geen succes, dan probeert men het op deze wijze. Het zou dan ook tot eer van dhr. Verheijden strekken zoo hij zich te voren persoonlijk tot den Bur gemeester had gewend; hij had het doel eerder bereikt. Maardan had niemand kun nen zien of hooren, hoe dhr. Verheij den wel actief was. Spreekt dhr. Verheijden van „lage belastingen" dan noem ik zulks reclame. Ieder weet. dat de wachtgelden moeten betaald worden, maar dat verder zoo zuinig mogelijk wordt geregeerd. Maar dhr. Verheijden stemt meer- malen tegen bezuinigingsvoorstellen van B. en W. en probeert alzoo de lasten te verzwaren, 'k denk hier aan de laatste raadsvergadering waarin dhr. Verheijden vóór verlaging der huis huren stemde van de hoofden der O. L. S. Is het dan werkelijk zóó erg met de belastingen, waar Is dan de Capelsche zuinigheids-apostel gebleven En de gezellige raadszittingen? Spreekt hier soms het geweten Wie maakt de meeste drukte in die zittingen, wie valt colleges en perso nen op onhebbelijke manier aan, wie is het die het vergaderpeil verlaagt met onwaardige woorden en uit drukkingen, die het algemeen moreele gevoel kwetsen? Wie is dat? is Uw manier van optreden, van spreken een poging tot gezellig maken der verga deringen Uw handelwijze is een werken op de hartstochten der Oud-Capellenaars, door te pas en te onpas te ageeren tegen de vereeniging van de gemeen ten en zichzelf aan te bieden als de redder van Capelle. In zijn 2e schrijven blijkt de bedoe ling nóg beter. Naar mij werd mee gedeeld had de Burgemeester reeds vóór dhr. Verheijden zijn „open brief" schreef, betrokken autoriteiten geschre ven, waardoor dan ook het succes is bereikt. Waarom schrijft dhr. Verheijden nu niet flink ronduit, dit in zijn onder schrift. Nee liever vaag. En wat bereikt nu dhr. Verheijden met zijn optreden. Dit dat de waardigheid van den raad in Sprang-Capelle door Uw manier, te loor gaat; dat de hartstochten der bevolking worden opgezwiept waar door een hartelijke samenwerking is uitgesloten, die het algemeen belang dient, Er is tóch nog een breede neu trale zone, waar niet van rechts of Ingezonden Mededeelingen. springen bij guur weer vaak stuk of worden ruw en schraal. Dit is spoedig te verzachten en te genezen door Doos 30 ct. PUROL links sprake is. Deze manier van werken is niet die van een hoogstaand of verstandig man en wilt U op die deugden aanspraak maken, zoo herzie U zelf grondig, in Uw en in 't Gemeentebelang. Hoogachtend, S. SPORT. R. W. B. Zooals reeds gepubliceerd werd, moet R. \Y. B. a.s. Zondag de momen- teelé leiders I). E. V. O. uit den Bosch Partij geven. Het is zeer zeker jammer dat R. W. B. ongeoefend in het veld moet komen. Niettemin zal D. E. V. O. de overwinning niet cadeau krijgen, want de overwinning van Devo des tijds in den Bosch behaald was zeer geflatteerd. Bovendien speelde4 R. W. R. toen zeer slecht, zoodat we zullen trachten revanche te nemen. Aanvang half 3, terrein R. W. B. R. \V. B. 3 moet op bezoek hij Baard wijk 3. GEERTRUIDENBERG. Good-Luck I heeft Zondag a.s. rust, Good Luck II gaat naar Princenhage, (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) van „DB BOHO VAN HET ZÜIDBN' Ditmaal was het Sophie (lie een blik naar (le deur wierp. Maar zwijg dan toch. riep zij. Anders, als gij goo woest blijft roepen, zult gij ons allen doen ophangen. \Dat herhaal ik voortdurend, zeide Ellas Tarnoski, half luid. Maar de graaf wil niet luisteren. En waarom al dat lawaai? Omdat ik wil dat men my betaalt wat men my verschul digd is... en Zijne Hoogheid weigert het my te geven. Gelooft gij. Sophie, wedervoer de graaf, gelooft gy dat hy zoo onbeschaamd is mij een som van vijftig duizend roebels te willen af persen, en dat hij die hooge spm eischt voor aleer het getuigschrift te willen teekenen dat den dood der gravin bevestigen moet? Gy hebt mij die som beloofd. Iloogbeid, verzekerde Tarnoski. Ik heb ze niet. gromde Wladimir. Wilt g(j mij alles ontnemen, bandiet, moordenaar. En liy richtte zich dreigend op. Welaan, riep hy. als gy niet teekent... Sophie Mosser weerhield hem, met bittere stem zeggende Gy zult u stil houden, Hoogheid. En gy zult dokter Elias de vijftig duizend roebels geven. Gy hebt ze hem in myne tegenwoor digheid heloofd. Gy keert u ook tegen my, Sophie Mos ser. Gy ook wilt my helpen uitpltindéren. En Cazéres eischt nog meer. En, wat zal er my dan nog overbiyveu? Gy hebt ongeiyk te jammeren, Iloog- $v\ Laat U een paar 1 daags wrijven met Aklcer's Kloostcrbalsem, dat zal Uw spieren weder spoedig lenig maken •n de pijn doen bedaren. Akker'» zet tot diep in de huid zijne weldadige ge nezende. weiking voort en is een ware 1 'uitkomst bij rheumatiek. 3 jicht, spit, stijven nek, stramheid. ..3veul verkri 1Kb aai l'in poicelcinen 'pollen Ivan 20 Cr. 4 10.5 Ivan 50 Gr. 4 f I Ivan 100 Cr. 4 1.75 lipid. Gy kunt. te Itevel, waar het aan geen woekeraars ontbreekt, zooveel geld leenen als gy maar wilt. Ik. sprak Elias, stouter geworden 1111 hy door de huishoudster gesteund werd, ik zal niet teekenen vooraleer gy uwe belofte gehouden hebt. Anders, weet ik zeer goed, wat er my wacht. Neen, eerst het geld en dan de handteekeniiig. Met-de koppigheid die meestal de dronken schap vergezelt, beweerde Wladimir dat hij zulk een hooge som den dokter niet beloofd had. Iiy wilde eerst de handteekeniiig heb ben. Alhoewel bevend van vrees, ter oorzake van al dat gerucht, wilde Elias niet toegeven. Ily stond er op te bekomen wat men hem ..eeriyk'' verschuldigd was. Eindelyk, op, aandringen en herhaalde be dreigingen van Sophie Mosser. ging Wladi mir waggelend naar zyn brandkast. De som voortellend, herhaalde hij Geef een ontvangstbéwys, booswicht. Een ontvangstbewys. Nooit van myn leven. E11 het twisttooneel begon opnieuw, erger nog dan te voren. r Wel, hernam Sophie Mosser. luister eens naar my. Elias Tarnoski. Laat hem hier alleen... Verlaat Ny-Slott en ik vergezel 11 naar Revel. Wladimir Paloutine begreep dat hij kost wat kost moest toegeven. Welaan, t(¥ken. leelyke aftruggelaar, sprak hy. dokter Elias een goed gevulde brie ven tasch overhandigend. De begeerlyke man van Anastia haastte zich niet. maar telde eerst zorgvuldig-de bankbiljetten. De som was volledig, hy was ryk en deze gedachte ontroerde hem zoo, dat groote drop pels zweet langs zyn gelaat afliepen. Dan. daar het getuigschrift reeds lang vooruit geschreven was, maakte hij zich ge reed om het te onderteekenen. Beef zoo niet, Elias' Tarnoski, zeide Sophie Mosser, die aan alles dachtDe handteekeniiig moet duidelyk en goed gezet zyn. anders zou men vermoedens kunnen op vatten. Ha. loop nu naar den duivel, of hang u op. bandiet, riep Wladimir. zoodra hy in het bpzit van liet kostbaar papier was. Dokter Elias liet zich die vriendelyke uit- noodiging 0111 zich te verwijderen geen twee maal herhalen. O. alle voorzorgen waren -goed genomen. Het zoogenaamde overiyden van Renée was reeds in den vroegen morgen vastgesteld. De dokter zelf verklaarde het. De begrafenis mocht dus des anderdaags reeds plaats hebben. Waar was ook liet toezicht? Wie zou er komen zien? Sophie Mosser dacht na zy liet den mees ter van N.v-STott op pene rustbank achter waar hij spoedig in een zwaren slaap viel. E11 op het"oogenblik dat Elias het kasteel verlaten^ wilde, met de groote som die li'y voor zy'11 eerlooze daad had ontvangen, zeide zy hem: Houd u gereed voor morgen ochtend. dokter EliasGa niet naar Revel, uwe plaats is hier. En juist op dat oogenblik dacht de man van Anastia dat zyne plaats overal was, be halve op Ny-Slott. Op dat uur moest te Revel de dood van gravin Paloutine reeds algemeen bekend zyn. Weldra zou Anastia Tarnoski jnct het •rootste deel van den spaarpot, plaats nemen aan boord van de kleine stoomboot, die tus schen Itevel en de Zweedsche kust een regel- niatigen dienst onderhield. Indien zij de minste moeilykheid ontmoet te. zou zy niet aarzelen een bark te huren, die. nu eens tot de visehvangst en dan weer tot den smokkelhandel gebruikt, haar met alle gemak over de Baltisehé Zee zou bren gen. Dit overwegende, voelde Elias Tarnoski zich met een byna onweerstaanbaar aan dringen aangezet om terstond naar zyne .vrouw te gaan en tezamen met haar aan de overzyde der zee (le veiligheid te zoeken. Waarom zou hy Ny-Slott niet 'verlaten? Waarom zou hy zich niet naar Ilevel be geven In dat oud kasteel was het donker en druk kend stilEn vooral, ha, ja, vooral (lie doode... die alleen ïyaar ingeslapen was Dit alles deed hem beven van angst Het minste gerucht deed hem sidderen. Opeens haastige stappen in de gangen lioo- rende, werd de eerlooze dokter met een zin- neloozen schrik bevangen. E11 zich op zyn pakjes met bankbiljetten werpend, overdekte bij ze met zyn mager lichaam en borg ze met koortsige haast in zyn zakken. Men kwam hem aanbonden. Men wist alles. Renée was niet dood. Zy was ontwaakt. Zy riep 0111 hulp. Zy beschuldigde hem. Ja. ja. Hy hoorde haar roepen Elias Tarnoski is een moordenaar. Elias Tarnoski heeft my in schyndoéd ge bracht. 0111 my levend te doen begraven. 'Met yskout zweet overdekt en over ge heel het lichaam' bevend, scheurde Ily zelfs, in zyne zinnelooze Vrees, onbewust van het geen hij deed. verscheidene van die briefjes, waaraan hy zoozeer verslaafd was. Neen. die toestand was ondragelyk. Zeer stil verliet hy zyn kamer. Wat ging hy doen? Ny-Slott verlaten. Naar Revel terugkee- ren Cazeres en Wladimir hadden wel het plan Sophie Mosser uit den weg te ruimen, zoodra zy haar niet meer zonden noodig hebben. En wat hem, Tarnoski betrof, zyne beurt .zou ongetwyfeld komen. Zijn besluit was dus genomenhy ging vertrekken. Langzaam en zich zooveel mogeiyk eene onverschillige houding pogende te geven, richtte hy zich naar den uitgang. Ily hoopte ongemerkt te zullen vertrekken dank zy de groote menigte buitenlieden en pachters, die nog voortdurend aankwamen. Helaas, hy bemerkte al' spoedig dat hy aan de waakzaamheid van Sophie Mosser niet zou ontsnappen, die voor den ingang een praalboog deed oprichten van dennentakken en ander groen. Hy bedroog zich niet. De huishoudster kwam hem aanstonds te gemoet. Wel dokter Elias Tarnoski, sprak zy. hare doordringende oogen op hem vestigend, waar gaat gy naar toe? En zich tot hem voorover buigend, zeide zy hem haastig aan het oor Wees toch voorzichtiger. Wees ten min ste kalm. Men kykt u aan. Gy zyt doods bleek. Gy beeft en zyt doornat van het zweet. E11 terwijl hy haar met schuwen blik aan- QUICK. Na de mooie overwinning van 1.1. Zondag op Dongen, is er meer belangstelling geko men in de verrichtingen van Quick. De wed strijd voor Zondag a.s. tegen Breda, wordt dan ook druk besproken en by gunstig weer verwachten we een groote drukte op het Quick-veld. Het Hreda XI-tal hetwelk we tot heden nog niet in Waalwyk hebben gezien is een stevige ploeg en behoort tot een der beste uit de -de klas. Zondag j.l. moest Middelburg op eigen terrein van Breda verliezen, wat een heele prestatie is. Het zegt meer dan genoeg over de kracht welke van Breda uit gaat. Wat zal Quick hiertegen ten uitvoer brengenAls er gespeeld wordt als 1.1 Zon dag. dan geven we (1e Blauw-Witten een klei ne kans voor '11 gelyk spel. maar dan moet ook enorm hard gewerkt. Dezelfde spelers welke Zondag in het XI-tal stonden zijn voor a.s. Zondag gehandhaafd met dit verschil echter, dat Stippent wederom back staat. De Quick- verdediging zal het toch hard genoeg te ver antwoorden krygen. daar het binnentrio van Breda razend vlug en over '11 doodelyk schot beschikt. We willen de Quick-supporters eens degelijk op het hard drukken zich niet met het spel der Quick-spelers te bemoeien. Hoe vaak gebeurt het niet dat een speler een bal verkeerd speelt, wat voor verschillende sup porters aanleiding is 0111 hierover luidruchtig kritiek uit. te oefenen, wat voor den Introk ken speler niet aangenaam is. Elke speler doet zyn best. daar zyn wy vast van over- tuigd. waarom wy het dan ook ten zeerste afkeuren om een speler onder den wedstrijd af te kammen. Voor de goede orde zy nog medegedeeld dat de wedstryd om half drie aanvangt en onder leiding staat van den heer G. v. Gerven uit Valkenswaard. II. E. C. Morgen speelt II.E.C. haar laatsten thuis- wedstryd voor de competitie. Na de laatste successen worden de verrichtingen der II.E. ('.-ploeg met steeds stygende belangstelling gevolgd. Er is zeer zeker schitterend werk verricht, die deze groote belangstelling ten volle rechtvaardigen. Maar er staan nog zware wedstryden voor den boeg. Er zal ten minste morgen al flink aangepakt moeten worden door de II.E.C.'ers. Zy moeten niet denkenwy hebben j.l. Zondag in Kaatsheu vel gewohnen. clus wy zullen ook nu wel winnen. Dan zou de uitslag wel eens een leelyke teleurstelling kunnen brengen. Kaats heuvel is een goede hardwerkende ploeg. We vertrouwen daarom dat iedere speler er van overtuigd is dat hy zyn beste spel moet ont plooien. Dan kan de uitslag niet twijfelach tig zijn en krygen we zeer zeker een f raaien, spannenden wedstryd te aanscliouweji— We sporen daarom de Waalwyksehe voet balliefhebbers aan morgen den wedstryd H. E. Kaatsheuvel by te wonen, men zal er geen spyt van hebben. De wedstryd vangt aan 0111 half drie. Dm 12 uur speelt H. E. C. 3 tegen Berg- dyk 2 terwyl II. E. O. 4 by Quick 4 op be zoek gaat. keek Wel, ziet gy dan niet, hoe al die lieden u met verwondering aanstaren? Zy mompe len en fluisteren onder elkander. Zouden zy hunne vermoedens ruchtbaar maken, dan zouden wy allen verloren zyn. Dat alles werd gezegd met droefgeestige gebaren, met den scliyn van troostwoorden toe te spreken tot dien armen dokter Elias, die zich zoo bezorgd getoond had voor de doode gravin. Keer terug naar uwe kamer, beste (lok- Ier. voegde zy er op luiden toon by. Gy hebt rust noodig. want gy liebt. al te veel nachten slapeloos moeten doorbrengen. Gy zyt lydend en gy hebt wel het recht 1111 uwe rust te ne men. anders zult gij u zelf ziek maken. Die uitweg was hem afgesneden, de dokter begreep het. Sophie waakte, zij had voorzeker het plan I <in Elias Tarnoski geraden en zou den groo- 1 ten uitgang niet verlaten. Langs waar zal hy dan vluchten? Er zyn andere deuren, dat is zeker, maar worden zy niet eveneens bewaakt? Wat de vensters betreft, daar was niet aan te denken, allen waren van yzeren tra liën voorzien. Langs den kant der bakkery. naby den oven waarin Jan Steinberg verrast werd, is er eene lage deur; hy herinnert het zich. Langzaam en voorzichtig sluipt hy langs de muren tot daar. Dat deel van het kasteel is volkomen in de duisternis gehuld en hoegenaamd geen ge rucht wordt daar gehoord. Maar in die stilte en in die duisternis, ge lijk (laar aanstonds in zyne kamer, voelt hy zyn hart met toenemende hevigheid van angst kloppen. De kleine deur is versperd. 't Is Mea, die Nick Frolop terug leidt, en zij schijnen elkaar nog veel te moeten zeg gen. Zy staan voor den uitgang. 't Gebeurt zoo zelden dat zy in volle vry- heid met elkander kunnen spreken en de ver liefden zyn niet geneigd zoo spoedig reeds te scheiden. Wat gedaan? Doe zal hy vluchten? Want de gedachte eener onmiddellijke vlucht dringt zich met aangroeiende hevigheid aan hem op. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6