PUROL er op! Rij Brand- en Snij wonden. AGENTEN. Wil Wyandoile ircuiaire Notaris Middelkoop Marktberichten. Notaris Jansen verkoopen In den Hoenderhof. hotaris Middelkoop verhuren ARNOLD A. C. VERWIEL. """"'kerknieuws. advertentihnT" Ingezonden Mededeelingen. waard staan blank, zoodat men daar van buitengewonen last ondervindt, terwijl de passage naar Nederhemert zeer wordt bemoeilijkt. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 24 Febr. '26 Opsporing verzocht. De Burgemees ter der Gem. Loon op Zand verzoekt opsporing en aanhouding der minder jarige kinderen: Helena Gerdina Huis- kens geboren te Loon op Zand 8 Juli 1912 en Gerdina Huiskens geboren 26 Juli 1917 vermoedelijk verblijvend in een woonwagen (huifkar). De heer L. v. H. stiet zich hij 't werken Maandag de hand met het ge volg, dat in het ontstane wondje bloed vergiftiging kwam. Direct ingeroepen medische hulp voorkwam noodlottige gevolgen. De patiënten die deze week aan vergiftiging lijdende waren, vermoede lijk van 'l eten van leverworst zijn al len nagenoeg weer geheel hersteld. In de schoenindustrie heerscht al hier momenteel een ongekende drukte. Alle fabrieken werken met volle capa citeit, terwijl door verschillende fir ma's overwerkvergunningen zijn aan gevraagd. Alleen nog eenige onge schoolde werkkrachten zijn werkloos. BOXTEL Thans is definitief vast gesteld, dat het Tweede Diocesaan Eucharistisch Congres voor het Bisdom van 's Bosch zal plaats hebben op Zondag 27, Maandag 28 en Dinsdag 29 Juni a.s. Maandag 28 Juni zal de dag voor de kinderen zijn. Het algemeene onderwerp, dat op dit Congres behandeld zal worden is: De verdieping van het Eucharistisch leven door den Eucharistischen Kruis tocht. Het uitvoerend Comité voor Boxtel is samengesteld als volgtPastoor Eras, Voorzitter, Pastoor Spierings, Onder- Voorzitter. Mevr. van der Eerden, Mevr. A. van Lieshout, Mej. M. van de Meerendonk, A. van Amelsfoort, M van den Broek, J. van den Heuvel, H Hendrikx, P. Tielen, W Stinessen, A. van Uden, terwijl Rector Bekkers als secretaris van genoemd Comité zal optreden. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob z. v. Jacob van Ark en van F. H. v. Disseldorp. Adria- nus C. z. v. H. L. van Vugt en P. M. Timmers. Johannes P. zoon van P. F. J. v. d. Pas en van L. W. Steenher- gen. Jozef P. J. z. v. A. J. Verstijnen en A. C. Mulders. Christina A. d. v. A. A. Leijtens en J. C. Konings. Cor nelia C. d. v. W. P. Braspenning en van C. P. Treffers. Petrus J. z. v. F. C. Berkelmans en M. M. Muijris. Vertrokken personen: C. L. v. Heijst naar 's-Bosch. A. C. v. Heijst naar Kampen. Arie Vente naar Alem. Goverdina Krol naar Venlo. Fran cois R. Caron naar Oudheusden. Cornelia v. d. Sanden naar Drunen. Ingekomen personen: E. Bertram van Augsburg. —«Walter Dietrich van Keulen.1. L. Klerkx van Voorhout. Adr. J. Ivleijberg van Loon op Zand. J. F. Verhoofstad en gezin van Sprang-Capelle. RAAMSDONK. Burgerlijke Stand van 115 Februari. Geboren: Jan z. v. Cornelis J. van Ommeren en Cornelia L. van den Berg. Geertruda P. M. J. d. v. Johannes C. van Strien en Adriana J. A. M. Keu- lemans. Adriana M. d. v. Wilhel mus Th. de Wit en Hendrika M. de Jongh. Michiel J. z. v. Willem Kom- iners en Johanna T. van Thielen. Maria Th. d. v. Wilhelmus A. Zijlmans en Adriana A. M. de Bruijn. Lucia C. d. v. Godefridus J. Zagers en Johan na Smits. Marinus z. v. Adrianus P. J. Broeders en Anna A. Snijders. Adrian A. d. v. Petrus H. Broeders en Adriana H. Joore. Overleden: Dingena Bakx, echtgcn. van Adriaan Kieboom, 73 j. Johan nes P. van Boxel, 10 maanden. Cor nelis Rijke, 58 j. Getrouwd: Lambertus van Vlerken 24 j. en Hendrica J. van Helvoirt 22 j. Hendrikus Sweep, 22 j. en Pelro- nella A. Groenendaal 20 j. Vestiging en vertrek van 115 Febr. Ingekomen: Huihertje Schouten van Ginneken. Ferdianada Stoop van Apel doorn. Francis Heesters-van Dongen en gezin, van Waspik. Vertrokken: Janus Jansen naar Heusden. Adriana J. Nerings naar Geertruidenberg, Elisabeth M. de Wijs naar 's-Gravenmoer. Johanna, M. Slits naar Eindhoven. Bartholo- meus Princée-van Steenoven naar Oosterhout. Gijsberlus van Esch naar Waspik. Florentina M. Damcn naar Dongen. Barbara van Wanrooy naar Oosterhout. Teunis Spuij- broek-Kanters naar Geertruidenberg. Hendrica J.'van Helvoirt naar Hel mond. Adriana Blom naar den Haag. - Gijsbertus Bikkelman naar Amster dam. Jan H. Redert naar Andel. Gerarda M. van Spelde naar LUrecht. WASPIK. Burgelijke Stand over Januari. Geboren: Petrus C. J. z. v. M. C. J. Berkelmans en J. M. van Dongen; Cor nelis, z. v. M. van Etten en A. Kouwc- laar; A. J. Louisa, d. v. Wilhelmus W. C. Biemans en A. M. de Wit. Simon Godefridus z. v. J. C. v. d. Berg en E. Zijhnans; Margaretha, d. v. J. Rozen- brand en P. Schouten. Cornelis Hu- bertus, z.v. II. P. de Klijn en J. Poppe- lier. Petr. Anna d. v. J. van Don gen en C. W. Montens; Johanna W. M. d. van Martin Wasser en H. Chr. de Bruin; Johannes A. A. z. v. P. Kamp en A. C. van Boxel. Getrouwd: G. Boogmans 27 j. en G. Rijkers 2(5 j. M. van Peer, 22 j. en A. Paans 20 j. A. Joosen 29 jaar en A. H. van Diemen 24 j. P. Kern meren 20 j. en M. J. Olislagers 27 j. A. J. Nelis 27 j. en C. J. Olislagers 30 j. Overleden: H. van Gijzel 75 j. C. M. Boons 1 j. H. Smits, echtgenoot van C. A. van der Ka 88 j. M. Ver- duijii 5 j. J. van Asten, echtgenoote van A. Gommers, 07 j. LOON OP ZAND. Burgerlijke Stand van 115 Februari. Geboren: Gerardus Mar. z. v. M. v. Corstanje en van Hendrika v. Boxtel. Cornelia Maria Adriana van der Velden, d. v. A. v. d. Velden en A. C. E. Pijnenburg. Roberdina Martina Maria Pelders d. v. M. A. Pelders en van C. M. de Wijs. Dora Maria Ko nings d.v. J. Konings en van M. Ko nings. Antonius Leonardus Groot- swagers z. v. G. Grootswagers en J. M. van Dongen. Johannes Petrus Cou wen berg zoon van P. J. Cou- wenberg en M. G. Kuysters. Catlia- rina Gerarda Heesters d. v. W. F. Hees ters en van A. C. Kennekens. Adria nus Petrusi devKort z. v. J. M. de Kort en van H. Broeders. Maria Christina Josephina Bisselink d. v. P. B. Bisse- link en J. W. Kleinpenning. Tho rny s van Gulik z. v. M. van Gulik en Johanna Netten. Johannes Francis- eus Hubertus v. d. Heuvel z. v. J. D. E. v. d. Heuvel en P. G. A. v. d. Mee- ren. Petrus Petronella van de Ven z. v. H. H. v. d. Vcn en van J. C. Oomens. Nicolaas Joliannes Netten z. v. H. Netten en van C. J. Hoevenaar. Wilhelmus Johannes Kuypers z. v. P. Kuypers en van J. H. v. d. Plas. Wilhelmus Netten z. v. W. Netten en van J. Kemmeren. Overlijden: Hermanus Johannes van Riel 32 jaar, echtgenoot van Adriana de Nys. Antonia de Jong 69 jaar, echtgenoote van Gerardus Holman. Anna Catharina Maria van Rooy 36 jaar, echtgenoote van H. Th. v. d. Heu vel. Hendrik Johannes Seller 79 jaar echtgenoot van Petronella Ma. Vissers. Helena Jespers 80 jaar weduwe vaii Jan Reynen. Huwelijken: Wilhelmus Joseph Beex 40 jaar en Johanna Margaretha van Ommen 43 jaar. Petrus Cornelis Beerens 26 jaar en Johanna Margare tha Hugen 25 jaar. Cornelis Petrus Timmers 20 jaar en Maria Catharina Zijlmans 20 jaar. SPORT. Duivensport. MADE. De gecombineerde postduivenveree- nlgirigen (4 in getal) zullen a.s. Zondag in haar verenigingslokaal eene verga dering houden In hoofdzaak zullen er besprekingen gehouden worden over het aanvang nemen der vluchtwed- strijden. Waalwijk, 19 Febr. '26. Eieren 7 8 ct. Varkens f 19f 24. 's Hertogenbosch, 24 Febr. 1926. Op de markt van heden waren aangevoerd 1762 stuks. 844 stuks hoornvee. 101 kalveren. 670 biggen. v 104 zeugen. 43 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 285—f 455 p. st. Kalfvaarzen van f 270—f 440 p. st. Magere ossen en koeien van f 145—f 260 Vette ossen en koeien van f 0.55 pd lekw Vette ossen en koeien van f 0.47 pd 2e kw Pinken van f 135—f 190 per stuk. Zeugen van f 125f 175 per stuk. Biggen van f 3.25—f3.75 per week. Schapen van f 20—f 40 per stuk. Lammeren van 100—f 00 p. stuk. Handel rundvee traag, varkens willig Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 22 Febr. en 25 Febr. 1926. Kipeieren: Hoogste prijs f 8.— Middel prijs f 7.— Laagste prijs f 6.— Eendeieren f0 .00—0.00 Koelhuiseieren f Kalkeieren f 0 00-0 00. Buitenlandsche eieren f 0.00—0.00. Totaal aanvoer 180.000 stuks. Handel matig. GEMENGD NIEUWS. De Antwerpsche redacteur van de Msbd. meldt: De krach van de Banque Credit Foncier d'Anvers heeft een groote op schudding veroorzaakt in Antwerpen en in het geheele Vlaamsche Land. waar de bank niet minder dan 28 filialen en 98 agenten had. Voor de gesloten gebouwen der bank stroomde hedenmorgen een groote menschenme- nigte samen, waaronder vele kleine burgers, die getroffen werden. Er speelden zich ontroerende too- neelen af. Vrouwen, wier spaarcenten aan de bank waren toevertrouwd stonden er te schreien en de talrijke gedupeerde buitenlieden, die op de eerste berichten naar Antwerpen waren gesneld om hun geld terug te vorde ren, gingen heftig te keer. De politie moest de gebouwen be waken. Gedurende den nacht had de justitie een onderzoek ingesteld en daaruit bleek, dat de krach ten deele was veroorzaakt door ongelukkige specu laties. anderdeels door allerlei onregel matigheden. Onder meer is het gebleken, dat tal van bedienden onregelmatigheden pleegden, allerlei diensten aan de cliën ten der bank bewezen en zich daarvoor lieten betalen of geschenken ontvingen. Andere bedienden putten diep in de kas der bank. zooals onder meer zekere Ch. V., die bekende 225 000 frank verduisterd te hebben. Een andere bediende, die het slecht beheer opgemerkt had. liet zich den mond stoppen voor 800 000 frank en verliet daarop zijn betrekking. Een van de groote cliënten der bank, eveneens een gewezen bediende van het Crédit Foncier d'Anvers. welke thans koopman is en zich Kroene noemt is crediteur voor een som van22mil- lioen frank, waarvan een zekere som slechts in schijn zou bestaan. Deze persoon moet ook ontzaglijk groote sommen gelds opgestreken hebben om het stilzwijgen te behouden over de handelwijze der Bank. Het schijnt ook dezelfde persoon te zijn die grooten- deels de schuld draagt van het huidige failliet, daar hij zoogezegd het mes op de keel gezet heeft van de bankbe- stuurders. Naar aanleiding van deze ontdek kingen zijn gedurende den afgeloopen nacht aangehouden de directeur der bank, de heer Segers. die gepoogd had zich te zelfmoorden, en de beheer- der afgevaardigde Laifrent Fierens, gewezen advocaat, voorts bovenge noemde heer Kroene, Ch. Vuylsteke, Henri Michelsen, Jacobs en de Jaegher. 'allen bedienden en gewezen bedienden der bank. De heer Laurent Fierens is in Neder land geen onbekende. Vergissen wij ons niet, dan was hij het die na den oorlog een bank stichtte in Neder landsch Limburg welke echter spoedig, wijl er een annexionistisch reukje aan was, moest opdoeken. Omtrent het tekortloopen deramingen uiteen. De schattingen varieeren tus— schen veertig en elf millioen franken. Belga seint uit Antwerpen: Er hebben twee nieuwe arrestaties plaats gehad in de zaak der Credit Foncier d'Anvers. n. 1 van iemand, die fictief debiteur was van 32 millioen en van een derden beambte De beheer der en de directeur worden beschul digd van belans-vervalsching en uit— deeling van fictieve dividenden. Het' handelstribunaal verwierp de aanvraag om een accoord en zal het faillissement uitspreken. Na aftrek van de baten bedraagt het deficit 32 millioen. Nader wordt geseind De financieele debacle heeft te Ant werpen groote opschudding gebracht en tal van kleine burgens en andere betrokkenen hebben kabaal gemaakt voor het gebouw der bank. Er is een zevende arrestatie uitge voerd n.l. van een gewezen employé. AGENDA. WAALWIJK. Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor Llederfafel „Oefening en Vermaak". Zondag 28 Febr. Witte Bioscoop, .O. Doctor", 6 en 8'/2 uur- Zondag 28 Febr. Flora Bioscoop. „Boven de 36e Breedtegraad", 6 en 8'/2 uur. Maandag 1 Mrt. Algemeene Verga dering der „Kynologen Vereeniging" Waalwijk en Omstreken. Aanvang 8V2 uur, Hotel Gerris.^ Dinsdag 2 Mrt. Waalwijks Gem. Zangvereeniging half negen repetitie voor Dames en Heeren. kan, is hiervoor de beste plaats. Met een kistje zonder bodem, of inet een paar gewone steenen of blokjes kan men gemakkelijk een ruimte van 35 bij 35 of van 40 bij 40 afbakenen. De grond hierin wordt een weinig los gewerkt en goed met water Jiegoten. Later wordt hij met de hand aange drukt en alzoo kloppende en drukken de een kuiltje gevormd dat langzaam afholt naar het midden. De rand mag niet meer dan ongeveer 5 c.M. boven 't diepste punt van 't nest zijn. De meeste nesten zijn veel te diep. Zoo de eieren maar in 't midden blijven is 't al voldoende. Diepe nesten leveren dik- -wijls 't gevaar op, dat de eieren bij het afstappen der kloek van het nest op elkaar rollen en alzoo verongelukken. Bij ondiepe nesten bestaat dat gevaar nooit. Het goed aangedrukte, mooi rond gevormde nest wordt daarna be legd met wat gekneusd niet te lang stroo. Enkele tabaksstelen, wat tabaks- zand of een dosis luizendood of insec tenpoeder tusschen het stroo doet geen kwaad. Ook wat bloem van zwavel geeft vaak goede resultaten voor de vernietiging en bestrijding van alle mogelijke parasieten. Ons broednest is alzoo klaar. Bij avond kunnen we nu probeeren de kloek op een paar kunsteieren of uitgeschouwde eieren te zetten. 'I Veiligst is hel nest geheel af te sluiten met een schuine plank of een deksel van een kist en een daar over gehangen zak, zoodat het dier ge dwongen is in haar enge ruimte te blijven. Blijkt tijdens den opvolgenden dag, dat de kloek haar nieuw verblijf voor lief heeft gekozen, en dat zij rus tig op de eiren blijft zitten, dan kan de afsluiting worden weggenomen en het dier gelegenheid worden gegeven om zich eens te luchten, te eten, te drinken en te ontlasten. Gaat ze hierna weer kalm naar haar nest terug dan kunnen we gerust zeggen, dat de hen zoo broed- ziek is, dat we ze een dertien-tal eieren kunnen toevertrouwen. Zijn we niet ten volle zeker, dat de hen rustig zal blijven zitten, 0an vertrouwen we j ze ook in geen geval de eieren toe. Een paar dagen langer proef werken doet ons in de meeste gevallen wel zien, wat we aan hel dier hebben. Nooit moeten we eieren onder de kloek leg gen, als we denken het te kunnen „wa gen". Niemand kan natuurlijk volle zekerheid geven dat 't broedproces goed wordt afgewerkt, doch met iet wat routine en een goede opmerkings gave komen we gauw zoover dat we in dezen een zelden falend oordeel kun nen vormen. WENKEN VOOR DEZE WEEK. I. Zet nooit een kip te broeden op haar gewoon legnest, dat toegankelijk is voor andere hennen. II. Zet de kloek steeds één of meer dagen proef op enkele nest-eieren of uitgeschouwde broedeieren. III. Geeft uw duiven voor te broe den geen houten bakjes, doch steenen broedpannen, 't is veel hygiënischer en voorkomt vaak veel ongedierte. IV. De broedsheid der dieren is aan te wakkeren door 't geven van een wei nig hennepzaad en door veel kunst- of kalkeieren in de legnesten te laten liggen. J. TUERLINGS. Kaatsheuvel. llgen door den aanleg van bliksemaf leiders. De beveiliging moge niet steeds volkomen zijn, het groote nut van bliksemafleiders is reeds sinds tal van jaren door deskundigen van greoten naam boven allen twijfel verheven. Voor ons land berekende Prof. VAN GULIK in 1904 de jaarlijksche blik semschade op gemiddeld een half miljoen gulden. Hij vond verder, dat de toenmalige afleiders de kans op brand bij blikseminslag zes of zeven maal kleiner maakten. Sedert hebben de afleiders nog een niet onbelangrijke verbetering ondergaan en de jaarlijk sche onweersverslagen van het Meteor ologisch Instituut te De Bildt leggen telken jare opnieuw, voor ons land een onbetwistbaar getuigenis af van het nut der bliksemafleiders. SOLIEDE SPAARKASONDER NEMING met een aantrekkelijk spaarsysteem Slechts zij die een organisatie kunnen scheppen gelieven te reflecteeren Voor goede werkers goede verdiensten. Brieven onder No. der advert, aan het Bureau v. d. Blad. 36086 te Waalwijk, zal op MAANDAG 8 MAART 1926 voorm 10 uur. ten verzoeke van de heeren TIMMERMANS q.q. aldaar in het openbaar op het stuk P8.m. 25 koopen zwaar Canada-snoeisel, geschikt voor erwten- rijzen en brand hout en 3 koopen 4-jarig waardenhout in den Over laat. 36088 Bijeenkomst aan de laan ten Oosten van den Kanaaldijk. Inlichtingen bij H. VERHOE VEN te Baardwijk en TH. VAN SON te Nieuwkuik. Betaaldag 1 OCTOBER 1926. NOG EENIGE - FOKHANEN van onzen bekenden stam AF TE GEVEN. Onze is op aanvrage GRATIS verkrijgbaar. Wij leveren dit jaar BROEDEIEREN van Deensche Wit Legh., Eng. Wit Legh., Wit Wyand., Ancona's. Fokkerij „Het Witte Nuthoen" J. TUERLINGS, Kaatsheuvel. BROEDEN. Hebben we een goede kloek, waar van we met eenige zekerheid mogen verwachten, dat ze haar plicht als broedster en later als moeder met den noodigen ernst en tact zal weten te volbrengen, dan dienen we de noodige zorg te gaan besteden aan het broed- nest. Evenals aan de broedhen stellen j we ook hieraan onze eischen. En nu j moge al waar zijn, dat er voorbeelden zijn aan te wijzen, dat een kloek, ge zet tegen alle regelen der theorie in, na 21 dagen met een heele school kuikens voor den dag komt, toch moeten we de raadgevingen, die ons in dezen, door practici aan de hand gedaan worden niet te licht schatten. De plaats waar we de kloek gaan zetten kieze men bij voorkeur op den grond. Een rustig hoekje, niet toegankelijk voor andere hennen, ook buiten het gezicht van het andere pluimvee en van waaruit de broedhen ook hare zusters niet zien VEILIGHEID EN VOLKSGEZOND HEID. III. Bliksemschade van een half millioen gulden Bij hel naderende onweerseizoen vestigen wij de aandacht van bewoners en eigenaars van landhuizen en van andere geisoleerde woningen op het feit, dat een gebouw een grootere tref kans voor den bliksem bezit naarmate het zich verder boven zijn omgeving verheft. Hooge en verspreid gelegen huizen loopen derhalve een grooter gevaar. Men bedenke verder, dat het moge lijk is zich tegen dit gevaar te bevei- te Capelle, bericht, dat de goederen in veiling voor den heer MARINUS WAGEMAKERS te Capelle, zijn ingezet als volgt KOOP I Huis en boomgaard, groot 8 aren 10 centiaren op f 1550.— KOOP 2. Bouwland, groot 14 aren op f 220.— De toeslag blijft bepaald op Donderdag 4 Maart 1926, des avonds om 6 uur ter herberge van C. VERHAGEN aan de Hoogevaart te Capelle. 36084 Maandag 8 Maait 1926, n m. om 5 uur, ten herberge van L. F. VAN DONGEN te Capelle, zal aldaar, in het openbaar Voor de Herv. Kerk van Capelle Elf perceelen buitenland, onder Capellen en Besoijen. Voor den heer C de Roon Mz.: Een perceel onder Capelle en twee onder Besoijen. Voor Mevr. Wed. Ds. Mulder Twee perceelen Welland. Voor den heer J. Timmermans Vier perceelen onder Vrij- hoeve-Capelle. Voor den heer Dekkers: Een binnendel te Capelle. Voor den heer A van Alphen: Een binnendel en twee buitendellen, onder Capelle en voor den heer M. Hakkert, aldaar Een binnendel onder Capelle. Breeder bij biljetten. 36085 Geplaatst Kapitaalf 4.000.000.— Pandbrieven in omloop „17.500.000.— Eigen Hypotheken. „18.000.000.— Gewaarborgde 4,000.000.— Voor inlichtingen betreffende pandbrieven en hypotheken vervoege men zich tot den Vertegenwoordiger te WAALWIJK, den heer 36087 Box 30. Grootestraat 252. Telefoon No. 90.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10