D£ ECHO VAN HET ZUIDEN QUICK VLISSINGEN. Commualepeljes J. Hoendervangers DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 26 Febr. 1926. Wij deelden in ons vorig nummer mede dat de algemeene vergadering der R. K. Kiesvereeniging gehouden zou worden 15 April a s., dit is eene vergissing, bedoeld werd Maandag 15 Maart a s. Zooals gemeld zal Dr. Moller spreken en moet een nieuw lid gekozen worden in de plaats van den heer J. Groenen (par. O. L. Vr.) Candidatenlijsten wor den ingewacht vóór 8 Maart bij den heer Surig, secretaris. Algemeene vergadering der „Ky- nologen-Vereeniging Waalwijk en Om streken" op Maandag 1 Maart 1926 des avonds 8'/2 uur in Hotel Gerris. Aan de orde 1. Opening en Notulen. 2. Jaarverslag Secretaris. 3. Jaarverslag Penningmeester. 4. Bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding. 5. Bespreking Tentoonstelling Breda. 6. Rondvraag. De leden worden dringend uitge- noodigd deze vergadering bij te wonen. Bij de gehouden aanbesteding voor het onderhoud van plantsoenen werd ingeschreven als volgt F. van Bladel perceel If 110, per ceel II f 230. Gebr. Vissenberg perceel II f 285, C. v. Dongen perceel I f 115, Nic. v. Dongen Zn. perceel II f 245. Het werk is den laagsten inschrijver opgedragen Door den Keuringsdienst van waren voor bet Keujingsgebied 's Bosch zijn in het afgeloopen kwartaal 118 monsters melk genomen en is aan 123 winkels of bakkerijen een bezoek gebracht. Slechts tegen een persoon is wegens het niet voldoen aan de voorschriften proces-verbaal opgemaakt. Onder het vee van de landbou wers H. Nieuwenhuijzen enH.de Jong wonende in de le Zeine, is het mond en klauwzeér. uitgebroken. De opbrengst van de potlood schetsen van Mej. Elsa Rubbens alhier van tijdelijke bewoners van ons Gast huis is f 61.14. Voorzeker zal het den Boxmeersche oudjes aangenaam ge weest zijn zoo'n mooi donceurtje te kunnen meenemen. De zevende ontwikkelingsavond die gisterenavond in de zaal van den Gildenbond werd gegeven, v/as flink bezocht. De WelEerw. heer Bijnen opende met een kort welkomstwoord de ver gadering en deelde mede, dat de aan gekondigde lezing over Fakirs van pater Dumoulin niet kan doorgaan, daar deze spreker in het buitenland vertoeft. In zijn plaats zal nu op Don derdag 11 Maart de WelEerw. heer Goossens, kapelaan te Drunen. een lezing met lichtbeelden houden over kerkelijke kunst. Voor heden, zal zijn broeder, die hier meermalen een spreekbeurt heeft vervuld spreken over Carthago en Kairouan. Hij hoopt dat de talrijke aanwezigen hem met aandacht zullen volgen. De WelEerw. heer Bijnen, kapelaan van St. Jacob te 's Bosch, het woord nemende, zegt geen lezing maar een couserie, een gemoedelijk praatje te zullen houden over enkele streken van Noord-Afrika. Aan de hand van zeer vele en mooie lichtbeelden laat spr. ons de verschil lende streken van Tunis enz., vooral de stad Carthago zien. Ook brengt hij ons in de Sahara en de verschillende oasen om in zijn tweede gedeelte meer het leven, de kleeding en gewoonte van de Ara bieren mede te deelen. De spreker die zelf een groot deel van Noord-Afrika heeft doorkruist, wist op bijzondere wijze de toestan den te schetsen en aan het slot van zijn gemoedelijk praatje bleek duide lijk dat hij nog heel wat meer kan vertellen over deze voor velen nog zoo duistere streken. De groote aandacht waarmede de aanwezigen hem hebben gevolgd en het luide applaus dat hem aan het einde van zijn causerie ten deel viel, mag zeker doen verwachten dat hij ook een volgend jaar ons weder om zoo'n heerlijke en leerzame avond zal verschaffen. Op het te 'sGravenhage gehou den examen slaagde Mej. M Couwen- bergh voor het diploma Coupeuse. Geslaagde genoot hare opleiding aan de Modevakschool Verwerstraat 's Her togenbosch. Naast de reeds geschonken prij zen, welke in dit blad zijn gepubli- ceerd, voor het Jubileum-Concours van het Kruisboogschuttersgezeischap .Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. v, Helvoirt, Putstraat alhier, zijn bij het bestuur nog de volgende prijzen ingekomen Groote Lauwerkrans, van de Singer- Maatschappij te Waalwijk Lauwertak van het Handboogschut tersgezelschap .Ons Gezellig Tehuis" gevestigd bij den heer W. v. Helvoirt, voormalig Baardwijk. Groote Medaille van een Eerelid van het Gezelschap. Zilveren Medaille, geschonken door de Voetbalvereniging H E C. Daar nog enkele prijzen ter schenking disponibel zijn, hopen wij voor het gezelschap „Nooit Gedacht" dat deze spoedig, naar het goede voorbeeld van voorgaande schenkers, zullen volgen, opdat dit Concours in alle opzichten moge slagen. Op veler verzoek heeft de Operette- vereeniging T.A.V.E.N.U. besloten nog maals één enkele opvoering te geven van het onlangs zoo prachtig geslaagde Zangspel „Rose Marie" van Sam Fles sing en wel ditmaal alleen ten bate van den watersnood. De Waalwijksche Symphonie die genoemde operette tot viermaal toe zoo schitterend begeleid heeft, zal ook ditmaal haar medewerking verleenen en wel geheel belangeloos teneinde de onkosten zoo klein en dus de op brengst voor de noodlijdenden zoo groot mogelijk te doen zijn. Ook de zaal .Musis Sacrum" wordt voor deze gelegenheid geheel kosteloos ter be schikking gesteld. Wij twijfelen niet, waar reeds zoo veel samenwerking bestaat voor het schoone doel, dat het publiek trok hieraan zijn medewerking wil verleenen door in grooten getale de laatste op voering van „Rose Marie" bij te wonen. De entréeprijzen zijn zoo laag mogelijk gesteld. Wij komen op deze uitvoering, welke door omstandigheden eerst 22 Maart kan plaats plaats hebben, nog nader terug. Wij vernemen verder dat door T.A.V.E.N.U. thans in studie is ge nomen .Marion, de marketenster". Met ingang van 1 Maart a. s. zal bij voldoende deelname wederom door de R. K. Leergangen te Tilburg een cursus worden begonnen voor het examen Gemeente Financiën. Gezien het groote belang' dat deze akte meer en meer zal blijken te hebben voor de richting boekhouding der groote gemeente-bedrijven is er langs dezen weg voor energieke en studielievende bezitters van het diploma Gemeente Administratie een mooie kans te maken op een flinke carrière. De R. K. Leergangen doen daarom een nuttig, maar ongetwijfeld ook dank baar werk met de opening van dezen opleidingscursus, waaromtrent de Rec- tof, Dr. Th. Goossen, alle gewenschte verdere inlichtingen zal verschaffen. HALTVoetbalsupporters, Deze belangrijke Camp.— wedstrijd wordt Zondag a.s op 't Qulckterrein gespeeld. Niemand blijve thuis!! Aanvang half drie. De bond van R K. Statenkies- kringorganisaties in den Rijkskieskring 's Hertogenbosch (R. K. H.) houdt op Zaterdag 27 Febr. a.s. in „Lohengrin" te 's Hertogenbosch de jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. jaarverslag 1925 van den secretaris; jaarverslag 1924 van den penningmeester; be handeling der e.v. voorstellen door den Bosschen Kieskring in te dienen bij den Algemeenen Bond voor de Mei- vergadering te Utrecht; verkiezing van een lid in het Algemeen Bondsbestuur, wegens periodieke aftreding van Mr. F. Teulings, die herkiesbaar is. In de Dinsdagmiddag gehouden raadszitting te Dordrecht is na een geheime vergadering, in het openbaar gesproken over de gunning der in polderingswerken van den Biesbosch. Ten slotte werd, overeenkomstig het voorstel van het bestuur der Ver. „De Biesbosch" en van B. W. door den Raad goedkeuring verleend de werken te gunnen als volgt: bestek 1 Anton Rovers te Made voor f 24.900 (op één na laagste inschrijver), bestek 2Van Dongen en Van Hoven te Dordrecht voor f 354 800 (op twee na laagste inschrij ver) bestek 3 en 4 gecombineerd aan Corn. Verwater en Co. te Made, voor f 442.200 (in combinatie laagste inschrijver), of in totaal voor f 831 900. Comité Noordbrabant. Het Comité Noordbrabant, ingesteld door de afdeeling Noordbrabant der Vereeniging van Ned. Gemeenten, dat zich ten doel stelt, eendeels de werk verruiming te bevorderen en anderdeels in Noordbrabant mede werkzaam te zijn tot verhooging van de productivi teit van den bodem, ontving van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw het bericht, dat van Rijks wege een crediet van f 1500.— zal worden beschikbaar gesteld voor het door het Comité in-.te stellen onder zoek. Reeds in Januari hebben de Prov. Staten een gelijk bedrag beschikbaar gesteld, terwijl ook reeds meerdere gemeenten zich tot deelname hebben bereid verklaard. Zoodra de andere gemeenten zullen hebben bericht dat zij in de kosten van het onderzoek willen deelen, (waar door zij het recht krijgen om bij de uit te voeren werken ook werkloozen te plaatsen), zal de Ned. Heidemaat schappij met het onderzoek aanvangen. Het Comité hoopt dat ook de water schappen gevolg zullen geven aan de uitoodiging, om door bemiddeling van het Comité werken te doen uitvoeren. Met aller medewerking kan veel tot stand worden gebracht, in 't belang van de Provincie, maar ook van de vele werkloozen. MOOISTE GROOTSTE KEUZE .WAALWIJK, TILBURG, Grootestraat, Zomerstraat. voorb.L Strikkers. Een centrale slachtplaats te Roosendaal in eigen beheer der slagers. Wij achten het in verband met han gende plannen in onze plaats inzake de stichting van een abattoir gewenscht zooveel mogelijk weer te geven wat er ten deze in andere gemeenten om gaat de voor- en tegenstanders kunnen daarmee misschien tegelegenertijd hun nut doen. Zoo lezen wij in het D. v. N onder den titel: Centrale slachtplaats in eigen beheer der slagers 't volgende De burgerlijke overheid mag in het bedrijfsleven van den middenstand slechts ingrijpen wanneer niet door vrije samenwerking der betrokkenen en aanvullenden invloed deroverheid, hetzelfde doel kan worden bereikt. Middenstandscongres 1925). Toen de vraag urgent werd, of diende te worden overgegaan tot het stichten van een abattoir in deze gemeente, werd door den heer J. Meier, directeur van den Vleeschkeuringsdienstte Breda, gerapporteerd, zoo spoedig mogelijk over te gaan tot de oprichting van een openbaar slachthuis met koelinstallatie. Na het uitbrengen van dit rapport richtte de heer P. v. d Eijken, uit Cuijk, zich tot B. en W., met de mededeeling. dat hij voornemens was in deze ge meente een export slachterij op te richten, waaraan hij wilde verbinden een abattoir. Hoe verleidelijk ook aanvankelijk het stichten van een nieuw bedrijf in de gemeente mocht schijnen, bij welke omstandigheid nog is te voegen het voordeel, dat zoodoende ontkomen kon worden aan een ingrijpen der overheid op het bedrijfsleven van een groote groep middenstanders, toch had dit voorstel weinig aanlokkelijks, omdat een groepsbelang als zoodanig verbon den aan een privé belang ongetwijfeld in het gedrang moest komen met niet geheel door concessiebepalingen uit te schakelen winstbejag. Hiermede toch zou het middenstands- belang allerminst gediend zijn en tevens de strevingen van deze belangrijke groep van het maatschappelijk leven te niet worden gedaan, neergelegd in bovenaangehaald gedetailleerd beginsel, geïnterpreteerd door dr. J. van Beurden op het Middenstandscongres van 1925. Het spreekt dan ook haast vanzelf, dat deRoosendaalsche Slagerspatroons organisatie naar een middel zoekt om door vrije samenwerking en aanvullen den invloed der overheid het doel te bereiken. Aangezien een groot gedeelte der slagers niet kon overgaan tot de voor 1927 wettelijk bepaalde verbouwingen, gaf voornoemde organisatie de voor keur aan de stichting van een centrale slachtplaats in eigen beheer. Ook het college van B. en W. ge voelde blijkbaar weinig voor het stich ten van een slachthuis, daar in de raadsvergadering van 28 November jl. hun voorstel volgde voorloopig niet over te gaan te gaan tot stichting van een slachthuis. In dezelfde vergadering werd dan ook besloten Dat de slagerspatroonsorganisatie voor 1 Maart 1926 concept plannen met plattegrond, bestek, begrootingen exploitatie-rekening voor een eventueel te stichten centrale slachtplaats in eigen beheer moest indienen. Slechts de S. D. A P. hield kramp achtig vast aan de Overheidsbemoeiing en stemde tegen. Thans wist de R.K.lagerspatroons- organisatie, dat zij op den ingeslagen weg kon doorgaan. Er werd geconfe reerd en bezoeken werden gebracht aan slachthuizen te Tilburg, Oosterhout en Dordrecht, waar men waardevolle gegevens kon verkrijgen. Tevens wer den onderhandelingen aangeknoopt met het architectenbureau De Bruyn Van. Hees en Huurman Stock, die echter nog tot geeti vaststaand resultaat hebben geleid. Thans zijn de plannen zeer ver ge vorderd en verkeeren na menige conferentie met de Vleeschkeurings- commissie in een zoodanig stadium, dat, zonder zulks met onwrikbare zekerheid te kunnen beweren, gezegd kan worden, dat Roosendaal hoogst vermoedelijk gezien de aandacht, die de Raad steeds wijdt aan midden- standsbelangen binnen afzienbaren tijd in het bezit zal komen van een centrale slachtplaats in eigen beheer der slagers. De plaats zal dan vermoedelijk wor den gevonden tegenover de St. Cor- neliuskerk. Vanzelfsprekend is het, dat nog vele moeilijkheden zullen zijn te overwinnen, maar wij twijfelen er niet aan, opdat R.K. slagers patroonsorganisatie zei blijven toonen durf te bezitten om het begonnen kranige middenstandswerk tot het gewenschte einde te brengen. DUSSEN. Het zoontje van A. v. D. alhier had hét ongeluk van 'n vracht auto te vallen en brak daarbij z'n arm. Dr. De Groot verleende geneeskundige hulp. Er hebben zich alhier 30 lote- 1 in gen aangemeld voor de nationale militie. Hedennacht werd alhier een rij wiel van P. v. V. ontvreemd, v. V. had het rijwiel verleden Zaterdag pas nieuw gekocht. Van de(n) dader(s) geen spoor. DUSSEN. Gisterenavond had alhier in de z.g. Krekeldraai een botsing plaats tusschen een autobus en een luxe auto. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Enkel wat materieele schade, Procesverbaal werd opgemaakt. ALMKERK. Beroepen bij de Herv. Gemeente te Noordwijk aan Zee", Ds. J. F. Róth alhier. Voor een stampvolle zaal gafj.l. Woensdagavond het Mannenkoor „Exelsior", onder leiding van zijn directeur de heer P. Rombouts een goed geslaagde uitvoering. Nadat de Voorzitter der Vereeniging de heer van Rijswijk een openings woord gesproken had, werd het rijk voorziene programma op zeer ver- dienstelijke wijze afgewerkt. Zoowel de zang als samenspraken getuigden van flinke studie. Het zou ons te ver voeren, indien wij alles moesten be handelen, maar toch willen wij even de nummers 2, 6, 8 en 11 noemen, welke op schitterende wijze werden vertolkt, terwijl door no. 10 van het programma de lachspieren van het publiek zeer in beweging werden ge bracht. Wij willen hopen dat „Exelsior" ons niet lang zal laten wachten, op een avond zooals deze. Alles had een zeer ordelijk verloop. STEENBERGEN. De gemeenteraad heeft besloten tot oprichting van een eigen particulier abattoir. TILBURG. De heeren F. N. Man- naerts, J. van Rijzewijk en H. van Dooren, raadsleden, hebben bij den raad het voorstel ingediend, B en W. uit te noodigen tot slooping van het Beursgebouw op het Piusplein over te gaan. Hierbij zij opgemerkt dat den laatsten tijd in den raad stemmen zijn opgegaan om aan het gebouw een ruimere bestemming te geven. Ter gelegenheid van de opening der Tilburgsche veemarkt op 29 Maart a.s., zal aldaar een Paaschveetentoon- stelling worden gehouden. B. en W. verleenen voor deze tentoonstelling een subsidie van 600 gld., de organi saties van slagers, veehandelaren, de N. C. B. en „Tilburg Vooruit" geven f 750 voor dit doel. In zijn commissie tot voorbereiding der tentoonstelling zijn benoemd de heeren H. van Beurden, voorzitter; G. Kevenaer, secretaris penningm. A. Brands, L. G. de Brouwer. A. van Gelooven, F. van Gelooven, dr. Gooren A. J. Pijnenburg en A. van Roosen daal. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 27 Febr. '26. De voordracht voor de leden van 't Nut door Mr. G. J. Salm over „Dwars door 't heelal" kon door misverstand gisteren niet plaats vinden, doch zal gehouden worden Donderdag 4 Maart. Onze stadgenoot, de heer S. Miedema, directeur eener coöp. zuivel- fabriek, komt als No. 1 voor op de voordracht voor dergelijke functie te Achterveld bij Amersfoort. Gisteravond bracht de Harmonie, waarvan Dr. Auer bestuurlid, is, hem een afscheidsserenade. Van zijn woning bracht men hem met z'n vrouw naar Con cordia, waar hij een hulde ontving van bovengenoemde vereeniging en zijne vrouw vanwege de Oranjevereeniging en het comité voor kinderoperettes. Namens dit laatste werden haar een tweetal aardige so uvenirs aangeboden Dat het aan de noodige toasten niet ontbrak, laat zich denken. In de bijeenkomst van de deba« ting-club „St. Catharina" hield de heer v. Köller een verhandeling over „Maria Stuart", die gretig aanhoord werd. De heer Brouwers deed nog een historische mededeeling. Benoemd werd een com missie voor de bestaande Bibliotheek, die zal bestaan uit de heeren G. Car- pay, A. v. Delft, B. Verschuur, A. Metselaar, B. Wassen en A. "Riteco, die een reorganisatie zullen bewerk stelligen. De laatste nam op zich in de volgende vergadering een onder werp te behandelen. Het water in de Maas staat weer verbazend hoog. Loswal, steigers en No. 17. Zaterdag 27 Februari 192G. 49e Jrg. TENTOONSTELLING 1925. Dezer dagen zfln de laatste overblijfselen van het eens zoo schitterende gehouwen-com plex. waarin bovengenoemde tentoonstelling was ondergebracht, opgeruimd en heeft het voormalig Tentoonstellingsterrein welhaast zijn oude aanzien herkregen. Hoe lang nog heeft de aanblik van die verdwijnende gebou wen. schuttingen, enz,, die onvergetelijke da gen van 2231 Aug. 1925 in onzen geest te ruggeroepen. Maar, al is dat alles thans ver dwenen, toch zullen wij niet licht dat terrein passeeren zonder dat onze gedachten nog even teruggaan naar die machtige expositie, naar die ongeëvenaarde Tentoonstelling die daar eens prijkte. Ook een onzer abonné's scliynt aan dien indruk niet ontkomen te zijn. ja zelfs heeft de aanblik van het thans zoo verlaten ter rein hem geïnspireerd om in eenige rijmpjes zijn indrukken weer te geven: 't Is nu .weer stil op dat terrein Verdwenen zyn die hallen. Ze moesten als bloemtuin en fontein Onder sloopershauden vallen. In 't midden prijkt nog steeds die laan Van staat'ge canada-boomen. Die zwijgend naast elkander staan Verzonken in hun droomen. Zij mym'ren altijd, dag en nacht Nog van die schoone dagen Toen ze een ongekende pracht Rondom hun stammen zagen. Zoo vaak mijn weg voert langs die laan In wintel-sluimering. Dan Wyf ik even droomend staan In stille mijmering. Dan zie ik die reuzen-hallen weer Zich om die hoornen scharen, 'n Fontein, 'n lusthof en nog veel meer Kan mijn geestes-oog ontwaren. Mijn fantasie speelt al maar door Ik zie drommen inenschen komen Die met fietsen, auto's', tram en spoor In Waalwijk samenstroomen. Ik zie in dien eindeloozen stoet Ook exellentie's', diplomaten In deftig zwart, met hoogen hoed, Gezanten zelfs uit vreemde staten. En onuitputtelijk is hun lof Als ze al dat schoons aanschouwen, Dien sprookjesacht'gen bloemenhof En geweldige gebouwen. En ik zie mezelf weer als weleer Loopen door die hallen, Ik zie al dat schoeisel, al dat leer, Machines, bij honderdtallen. Ik zie me weer by dien vijver staan Als toen, in 't avonddonker, En in verrukking gadeslaan, Dat schitterend liclitgeflonker, En uit de zaal van 't cabaret Klinkt streelende muziek my tegen. Ik zie dansende paartjes dol van pret De lach klinkt allerwege. Ik hoor aan 't slot den laatsten dag 't. Schitterend vuurwerk knallen En ik zie 't vuur. vol kleurenpracht Uit donkeren' hemel vallen. En als een treffend huldeblijk Den stichters opgedragen, Rijdt men lien door 't sprookjesrijk Op eenen Zegewagen Rn dandan is alles weer voorbij Mijn droomen zyn verdreven. Ik zie vöór me slechts een kale wei Ik sta weer in 't werk'lyk leven. Maar, al kon men voor des sloopers hand Van 't uiterlijk schoon niets sparen Toch zal men in ons „schoenenland" Steedte d' herinnering bewaren. .Ta, tot in 't vere nageslacht Zal men vol lof gewagen Van hen, wier nodernemingskracht Dit grootsclie werk deed slagen. WAALWIJK, Februari 192G. M. Wy mogen in dit verband nog wel even wijzen op het schitterende gedenk-album van deze groote tentoonsteling, dat juist dezer dagen in onze drukkerij is gereed gekomen en dat met een 50-tal zeer fraaie foto's een volledig beeld geeft van alles wat met deze tentoonsteling in verband staat, zooalsde gebouwen in.de verschillende stadiums van opbouw en geheel voltooid, de feëerieke ver lichting, de tuinen, het drukke bezoek, hoofd bestuur. dag. bestuur, enz. enz. Dit album zal een blijvende herinnering zyn van deze voor Waalwijk, voor de Schoen- en Leder industrie, ja voor het. geheele Zuiden zoo glorievolle dagen. Men weet dat er den laatsten tijd groote actie is onder de schoenmakers patroons en reparateurs in Nederland, om zoolleer te stellen onder controle van het Rijksproefstation alhier. In looierskringen blijkt weinig ge neigdheid om daaraan mede te wer ken. I)at blijkt uit een hoofdartikel in de Ned. Lederindustrie, dat tot de vol gende conclusie komt: Wanneer we dan ook alles samen vatten, dan zou 't werkelijk geen zin hebben, indien de looiers zich in 't vervolg zouden hinden aan normen, die voor de quAliteit geen uitgangspunt vormen. En daar gaat het ten slotte toch om. Er zijn voor een gecompliceerd pro duct als leder is en bij den tegenwoor- digen stand der wetenschap geen nor men vo<?r zoolleder vast te stellen, die de kwaliteit waarborgen. Dit zal ieder deskundige met ons eens zijn. Wat zou een schoenmaker er aan hebben, indien hij leder ontving, met zeg 18 pCt. uitw. organ, stoffen en 1 pCt. aschgehalte, hetwelk slecht be stand was tegen water en geen dracht had, in. a. w. in de praktijk ondeugde lijk bleek, terwijl zeer wel mogelijk leder met zeg 22 pCt. u. o. s. en 2 pCt. asch veel duurzamer kan zijn en beter weerstand biedt tegen water. Werkelijk, zooveel koopman is de looier wel, zoover bestaat hij de looiers kunst stellig, om datgene op de markt te brengen, wat de schoenmaker 't meest past, dus leer, dat goed voldoet, dat sterk, vast en duurzaam is en dat niet ie duur komt! Hij richt zich, heeft zich te richten naar de behoef ten van den afnemer, van het groote publiek en hierin schiet hij inderdaad niet te kort. Dit alles resumeerende, zeggen we: handen af van een regeling als voorge steld door de schoenmakersorganisa- ties, die slechts rompslomp engeen oplossing brengt". DRUNEN. Veilingvereeniging „De Lang straat". Prijzen van 25 Februari 1926. Goudreinetten I 2428 et.. Goudreinetten II 1521 et., Bellefleuren 1 1620 et.. Bel lefleuren 11 1417 ct., Goudguldens 17—201 et., Gele zuur 14} et., Bender zoet I 1410 ct.. Bender zoet II 7—11 et., Spruitjes 25-37 et.. Juin 810} ct., Peen 22$ ct., Knolraap 1li ct., Witlof 1821 ct., alles per K.G. Roode Kool 314} ct., Witte Kool 34 ct., Savoye Kool G}—8 ct., Boerenkool 11/4—2 ct., alles per stuk. Schorseneeren 45 ct., Selderie 17—20 ct., Pretf 5—21 ct., alles per bos.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 9