F Uw Lippen PUROL Marktberichten. een bekwaam HET ADRES J. C. v. Houten. Ingaande a.s. MAANDAG 29 MAART zullen er lederen Maandag voor de nieuwe te Tilburg. Veemarkt C. SMITS Co. Denkt tijdig aan Uwe Adve tentie voor het Paaschnumme KUNST EN LETTEREN. ORELIO t. BURGERLIJKE STAND. (i. SPORT. GEMENGD NIEUWS. - GoSt%de0rCschfrn kT'* ADVERTENTIëN. e. R. E. S. ECONOMIE-SCHOENFABRIEKEN te HEVEADORP ADVEBTEEREN DOET VERKOOPEN. Josef Orelio, eenmaal de afgod van het operalievend publiek, is na een langdurig lijden gestorven Treurig, door zorgen gekweld zijn des kunstenaars laatste jaren geweest; zij die op de hoogte van den toestand zijn waarin Orelio nu leefde, zeggen met overtuiging dal de dood een ver lossing geweest is. Josef Marie Orelio werd in 1854 te 's-Hertogenbosch geboren; op verlan gen van zijn ouders werd hij onder wijzer; hij behaalde zijn akte en werd in 1875 te Dordrecht als hulponderwij zer aangesteld. Het zingen was toen al zijn liefhebberij; de beroemde Wilhel- mina Gips, die bij een uitvoering in Kunstmin de mooie barytonstem van den jongen schoolmeester hoorde, nam hem onmiddellijk als leerling aan en het duurde niet lang of Orelio begon als concertzanger naam te maken. Toen kwam de stichter van de Ncderland- sche Opera de Groot wiens naam in het hoek van de Nederlandsehe Mu ziekgeschiedenis een plaats verdient Orelio voor zijn onderneming enga- geeren. Dat was in '80 en in dat jaar behaalde de zanger, zijn eerste waarlijk grootc succes in Hamlet; Orelio's glanstijd was begonnen. Het repertoir van den in Nederland als eersten bari ton aanvaarden zanger telde niet min der dan 92 „rollen". Niet alleen als opera-zanger, ook als concert-zanger was de bariton van groote beteekenis. Overal in het buitenland heeft Orelio gezongen, en in de jaren 1904 en 1905 maakte hij een triomf-kunsttocht door Nederlandsch-Indië. H. M. de Koningin benoemde hem tot Ridder in de Oranje Nassau-orde, en vele zangvereenigin- gen in binnen- en buitenland hebben hem onder hunne Eere-leden opgeno men. Een twintig jaar lang is Orelio een van de steunpilaren van de Nederland sehe Opera geweest; eindelijk toen het met de eene onderneming na de andere, mis ging begon ook Orelio's roem te tanen. Tot eindelijk de oorlog uitbrak, die een eind aan vele carrières ge maakt heeft, ook aan die van Orelio; vol moeilijkheden en materieelc zorgen is toen het bestaan van den zanger ge worden. KORFBALSPORT. Zaterdag a.s. zal er te half acht in ho tel Santbergen, een vergadering worden be legd. tot reorganisatie der korfbalclub B.L.E. I.. N'U hopen «lat deze poging met succes be kroond zal worden. VLIEGSPORT. DE BELGISCHE OONGO-VLIEGEUS. De Belgische Congo-vliegers, die zooals gemeld Zondag bun doel bereikt hebben, hebben den afstand van Brussel tot Kins hasa (9000 KJH.) afgelegd in 47 uren 39 mi nuten effectieve vlucht. De Belgische Koning heeft deze kranige prestatie beloond dooi den chef der expeditie, luitenant Medaets, te bevorderen tot officier in de koninklijke orde van den Leeuw; den waarnemer, luite nant Verhaegen. te benoemen tot ridder in dezelfde orde, terwijl de mecanicien, adju dant Coppens, ridder wórdt in de Leopold I I-orde. SPA N.T E—PHI LI PPIJNEN. De Spaansche regeering heeft verlof ver leend aan de kapiteins Martinez, Gonzalaz en Loriga. tot het maken van een vliegtocht m,et. 3 Briquetknveedjekkers. voorzien van Lorraine Dietrich-motoren van 450 P.K., naar de Philippflnen. een afstand'van 12.000 mijl. Ingezonden Mededeelingen. springen bij guur weer vaak stuk of worden ruw en schraal. Dit is spoedig te verzachten en te genezen door Doos 30 ct. 1(5 11 3 2 5320 25 10 9 2 4 39—18 20 16 9 1 5 20—19 19 18 6 2 5 26—26 14 12 6 0 6 36—27 12 14 4 3 7 33—34 11 15 5 1 9 26—38 11 14 3 4 7 2419 10 14 10 17—49 6 toeloop van het publiek enorm VOETBALSPORT. WAALWIJK. QUICK. Middelburg komtDit gezegde e.m.a. hoort men de laatste dagen onder de voetbalsup porters omgaan en een geweldige spanning lieerscht onder hen naar aanleiding van den uitslag QuickMiddelburg. En niet ten on rechte wordt «leze wedstrijd zoo druk l»e- sproken, er hangt voor Quick van af of zij zich Zondag 2de klasser blijft noemen, wat by een geiyk spel reeds een feit is. Middelburg, de club welke Quick reeds een 71 nederlaag toebracht, de club welke reeds meermalen in de Zuid. 1ste klas speel de. Doch al is Middelburg nog zoo sterk, al hebben zy er nog zoo veel gewonnen, op liet Quiek-terrein zullen zij het bard te verant woorden krijgen.' Onze spelers hebben er „zin" in en dan weten we dat zy van begin tot het einde vol vuur spelen. En als Quick wil, jn. vraag dat maar eens aan Dosko, die beeft bet ondervonden. Onderstaand geven we 't ranglystje waar uit men kan zien de plaats welke Quick en Middelburg innemen. doelp. gesp. gew. gel. verl. v. t. pnt. Roosendaal Middelburg Dosko Vlissingen Breda Dongen Alliance Quick Berg. Boys Daar de groot zal zyn, raden we de supporters aan niet te laat te komen, wat een gedrang aan de loketten doet vermyden. De leiding berust by den lieer Breuer uit Helmond, een der bekendste Zuidelijke lei ders. Aanvang half drie. II. E. C. Morgen gaat HEC liaitr voorlaatste» wedstrijd spelen en wel tegen Devo. De kans op de eerste plaats is nog niet geheel verkeken. Maar dan moet er morgen gewonnen worden, wat dus heel wat wil zeggen. We kunnen ons best voorstellen dat Devo, met bet kampioenschop in 'zicht enorm hard zal werken. En dat zy dan tot veel in staat zyn, hebben zij bewezen. Devo is «lit seizoen nog ongeslagen. Dat HEC dus mor gen een uiterst zware taak wacht is licht te begrijpen. Niettemin hopen wy dat de IIEC'-spelers er nog eens alles op zullen zet ten om te trachten succes te behalen. Vertrek der spelers en supporters om 12 uur aan de Markt. Ook voor lien die de reis per fiets moemaken. HEC 2 speelt tegen WSC 2, waarvan de vorige Zondag het resultant 11 was. HEC 4 speelt thuis om 12 uur tegen Quick 4. w s. e. WSC 3 speelt morgen om 12 uur tegen Wanlwyk 3 en WSC 2 om 2 uur tegen HEC 2. alles op het WSC-terreln. R. W. B. De lagere elftallen spelen beide op Zondag thuis, om 12 uur RWB 3—Baardwyk 3, om 2 uur RWB 2Kaatsheuvel 2, terrein RWB. JULIANA. Voor Zondag a.s. is titiewedstryd Juliana—KSW, Kaatsheuvel. Daar beide vereeniglngen elkaar dit sei zoen nog niet. hebben ontmoet, wordt een spannende wedstrijd verwacht, die wel be langstelling zal trekken, daar dit «1e eenige N.V.B.-wedstryd is, die in onze WAALWIJK. Geboren: GeiV Jos. z. -b. A. A. v. Steen en van Ant. M. J. v. Rijnen. Theod. J. z. v. Th. Hendr. L«) wen thai en Th. P. A. Daams. Pieter z. v. J. Mosselveld en van M. Pistorius. Ida Cath. M. d. v. Ivo J. v. Haaren en Corn. D. Ooraens. Huw. Aang.: Jac. J. v. d. Schans 24 j. en Neeltje v. Dongen 21 j. Overlijden: Petronella Joh. Huys- man wed. van Olto Wilh. v. Tussen broek 70 j. Ingekomen personen: Lamb. J. Kroot en gezin van Leeuwarden. Anna J. Maria van Sprang van St. Michiels-Gestel. Petr. G. v. Eethen van 's Bosch. Fr. A. Klerks van Drunen. Jos. v. Santfoort van Veghel. Vertrokken personen: Huh. Dolle- kens naar Eindhoven. Ant. van Oers naar Raamsdonk. Dingenis Mijaart naar Loon op Zand. AGENDA. WAALWIJK. Zaterdag 27 Mrt. Liedertafel Oefe ning en Vermaak Half negen vergade ring, kwart over negen uur repetitte. Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor Liederfafel „Oefening en Vermaak". Zondag 28 Mrt. Witte Bioscoop, .De duivel uit het Westen" 6 en 8 uur. Zondag 28 Mrt. Flora Bioscoop, „Gloria Swanson in Danseresje" 6 en 8'/2 uur. Maandag 29 Mrt. Algemeene Ver gadering voor de Leden van de R K. Werkliedenvereniging. Aanvang 8 uur. Dinsdag 30 Mrt. Waalwijks Gem. Zangvereeniging half negen repetitie voor Dames en Heeren. - Waalwijk, 25 Mrt. '26. Eieren 5—6 ct. Varkens f 10—f 26. 's Hertogenbosch, 24 Mrt. 1926. Op de markt van heden waren aangevoerd I 1895 stuks. 82 stuks kalveren. 920 stuks hoornvee. 683 biggen. 172 zeugen. 40 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 280—f 450 p. st. Kalfvaarzen van f 270—f 440 p. st. Magere ossen en koeien van f 150—f270. Vette ossen en koeien van f 0.56 pd lekw. Vette ossen en koeien van f0.49 pd 2e kw. Pinken ran f 130—f 190 per stuk. Zeugen van f 120—f 165 per stuk. Biggen van f 3.25—f3 75 per week. Schapen van f 25—f 35 per stuk. Lammeren van ff—p.stuk. Aanvoer redelijk. Handel flauw, prijzen dalende. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 22 Mrt. en 25 Mrt. 1926. KipeierenHoogste prijs f 7.50 Middel prijs f 6 00 Laagste prijs f 5.00 Eendeierenf 5.15—5.75 Koelhuiseieren f Kalkeieren f Buitenlandsche eieren f Totaal aanvoer 500.000 stuks. Handel vlug. EEN FANTASTISCHE DIENSTBODE. Op uitvoerige wijze wordt aan de „N. R. Crt." een wonderlijke geschiede- vnnr n*s medegedeeld, welke zich in een ge- toSLSSS" mcente in Noord-Holland heeft afge- speeld. Daar woonde een zeer welge steld heer, die nagenoeg blind was, met zijn dochter. Zij hadden sinds ze- 3e klas N.v.B.-wwi«YriM"ven Jaar als dienstbode een dochter plaats wordt gespeeld. Aanvang om 2 uur. van 'n vroegere werkster, welk meisje, terrein Juliana. Marietje geheelen, zich door haar ver- •TuHana s'LSL'r"rwS ^Berk,lflk 2' van den heer des huizes en r.n.*»mn door "aar vnendschappehjken omgang venhout. Daar St. Willebrordus II Zondag te vei schaffen, dat zij als kind in 1.1. Verloren heeft, is er nog een heel klein 'U1,s was- Evenwel werd zij ziek en be- kansje op 't kampioenschap, maar dan moet handeld door den huisdokter, die kort zeker alles gewonnen worden. daarop overleed. Zij verleide toen, dat de dokter behandeling door een Am- sterdamschen specialist voor stofwis selingsstoornissen had aangeraden en de familie stelde haar dadelijk in de ge legenheid, dit advies te volgen. Daarna moest zij eveneens in Amsterdam be handeld worden voor haar platvoeten en vervolgens vertelde zij aan tubercu lose te lijden en door een specialist in Utrecht behandeld te moeten worden. Alles werd zonder verder onderzoek of achterdocht geloofd en behalve zeer veel reisgeld werden haar groote be dragen verstrekt om de specialisten te betalen. Marietje deed allerlei verhalen over den dokter in Utrecht en wist te bewerken, dat deze, die in financieele moeilijkheden zou verkeeren, door een flinke leening geholpen werd. Nog la ter kwam de mededeeling, dat zij met den zoon van den dokter verloofd was. De familie ontving de kaartjes, die dit blijde bericht moesten bevestigen. Het geluk duurde echter slechts kort, want de jonge man, die te Amsterdam stu deerde, stierf plotseling en werd te Westerveld verascht. Marietje deed hiervan aangrijpende verhalen en be zocht zelfs met de dochter des huizes het crematorium. Intusschen was zij tot gezelschapsjuffrouw gepromoveerd en genoot zij het algeheele vertrouwen van de familie, zoodat zij zelfs tot de brandkast toegang had. Er werden dik wijls voorwerpen van waarde vermist, doch somtijds wist Marietje ze dan in het bezit van een ander te ontdekken, zoodat het vertrouwen in haar onge schokt bleef. De argwaan, die de familieleden had den opgevat, stuitte steeds af op het vertrouwen, tot de lieer des huizes kwam te sterven en boedelscheiding werd gevraagd. De rechthebbenden droegen een particulier recherchebu reau in Den Haag op al de venhalen van Marietje na te gaan en al spoedig bleken dezen van a tot z op fantasie te hebben berust. Het meisje was gere geld naar Amsterdam gegaan, waar ze met een kelner, een zadelmaker en ten slotte met een marinier verkeering kreeg. Zij beschikte steeds over veel contanten en was zeer royaal. In de bank van leening had zij tal van voorwerpen beleend, die aan de bedrogen familie toebehoorden en bij een bank te Haarlem had zij op naam van haar mijnheer eenige duizenden guldens opgenomen. Marietje vertoeft nu in het Huis van Bewaring te Amsterdam een vrij banaal slot van een romantische ge schiedenis. EEN MOORD UIT MINNENIJD. Gisternacht heeft een te Berlijn stu- deerende Amerikaan in een taxi-auto zijn verloofde, een te Berlijn optreden de Amerikaansche danseres, doodge schoten en vervolgens zelfmoord ge pleegd. Het meisje had een einde aan de verloving willen maken. MIJNONGELUK BIJ OBERHAUSEN. Waarschijnlijk 12 dooden. Naar het bestuur van de Gute Iloff- nungshuette gisteravond om7 uur mee deelde, worden, behalve de zes dooden, op de mijn Oherhausen nog zes mijn werkers vermist, die waarschijnlijk eveneens dood zijn. Van de 31 gewon den, die vanochtend al in veiligheid gebracht zijn, bleken er 16 zwaar en 15 licht gewond. De zwaargewonden hebben voor het meerendeel heenfrac turen. Tot dusver zijn nog slechts twee lijken geborgen. EEN MOEDIG MEISJE. De befaamde vuurtorenwachter, die op een eenzamen post bij de Engelsche kust langen tijd alleen zijn taak bleef vervullen, daar het ruwe weer zijn af- j lossing onmogelijk maakte, heeft thans zijn evenknie gevonden in een 14-jarig meisje. Drie nachten lang heeft het kind de lichten van St. Helena's lighthouse bij Rem bridge (eiland Wight) brandende gehouden; Sinds Zaterdag bevond ze zich daar, wijl een storm den terugkeer van haar vader en moeder, die aan wal gegaan waren, tot het doen van inkoopen, be lette. Ze bezat slechts één brood om haar honger te stillen. Den eersten avond van het wegblij ven der ouders was men zeer be nieuwd, of het meisje de lichtseinen als gewoonlijk in werking zou stellen, j Op het daartoe vastgestelde uur zag j men werkelijk de lichten schijnen. Zon- dag en Maandag waren de ouders zeer ongerust, wijl zij wisten, dat hun doch ter maar weinig voedsel had. Herhaal delijk werd getracht het seinhuis te he reiken. lederen avond schenen de sein lichten regelmatig. Eindelijk slaagde men er in den vuurtorenwachter en zijn vrouw met behulp van een motorboot op hun post terug te brengen. Het meisje had tot het laatste toe trouw haar plicht gedaan en iedere vier uur het mechaniek opgewonden dat de seinlantaarns doet draaien. In een perceel in de Lawickvan Pabststraat te Arnhem heeft zich vol- gens de „N.A.Crt." een geval van gasverstikking voorgedaan, waarbij een slachtoffer is te betreuren. Aldaar woonde met een dienstbode de ongeveer 70 jarige weduwe mevr, de Idestijds Moeder van het Burger weeshuis. Toen de buren de bejaarde bewoon ster, wier dienstmeisje juist voor eenige dagen op reis was gegaan, niet zagen, stelden zij een onderzoek in. In het huis ruikte men een scherpe gaslucht en in haar slaapkamer vond men de oude dame dood op bed liggen. Het bleek dat de gaskraan in de kamer niet voldoende afgesloten was. Men vreest, zoo meldt een Reuter bericht van gisterochtend, dat er een aantal menschenlevens verloren gegaan zijn bij het zinken gisternacht van den treiier Salmon by uitOrimsby bij de mond van de Humber. Men meldt, dat totdusver slechts twee van de dertien koppen aan boord gered zijn. De Salmonby was bestemd voor IJsland. De schipbreuk was het gevolg van het ontploffen van den stoomketel. Vanmorgen omstreeks half negen is in de Nachiegaallaan in Den Haag een ernsiig ongeluk gebeurd. Het 15 jarige meisje T. K., uit de Paulus Potterstraat, was op weg naar haar betrekking. Vermoedelijk had zij zich wat verlaat en ze beging toen de onvoorzichtigheid, op de treeplank van een autobus van lijn 9 te gaan zitten. De chauffeur van de bus wist dit niet en kon het ook niet zien. Bij een bocht is het meisje van de tree plank gevallen en onder de zware bus gekomen. Zij was op slag dood. De Haagsche politie telefoneerde Woensdagmorgen naar Utrecht het verzoek om twee beruchte treindieven aan te houden, wier signalement nauw keurig overeenkwam met het signale ment dat de Zeewsche buiteman een dezen dagen van zijn beroovers had opgegeven. De Utrechtsche recherche toog direct naar het Centraal Station, omdat ver moed werd dat de gesignaleerdeawel met den een of andere trein zouden arriveeren. Werkelijk verscheen één der gesignaleerden op het Stationspein hij begaf zich de stad in, direct ge volgd door rechercheurs. Even later verscheen de andere gesignaleerde, eveneens per trein te Utrecht aange komen, in gezelschap van twee kame raden, wier aanhouding niet door den Haag was gevraagd. Zij gingen alle maal de Stad in ook de drie laatst- bedoelden achtervolgd door de Utrecht sche recherche. Het waren alle vier bekende kwartjesvinders, die met alle mogelijke druk bezette treinen plegen mee te reizen, om dan in de coupé's hun slag te sla^n onder argelooze mede-reizigers: verkoop van waarde- looze voorwerpen, kaartspelen, spelen met notendopjes enz. De recherche arresteerde den eerst- aangekomene op het Vreeburg, de drie anderen op de Rijnkade en den Steen weg. Men vermoedde dat de twee niet- gesignaleerden handlangers waren van de twee wel-gesignaleerden en arres teerde daarom het geheele viertal, terwille van het onderzoek in de beroo- vingszaak,- die zich afspeelde in den trein Amsterdam—Den Haag. De Haagsche politie kreeg per tele foon kennis van de aanhouding van de vier kwartjesvinders, onder wie de twee gesignaleerden, en van den Haag kwamen toen eenige politiebe ambten om de vier arrestanten over te nemen. Hedennacht is door onbekende oorzaak het pakhuis der firma E.Aron- sohn, handel In Ieder- en schoener.— fournituren in de Orthenstraat te's Her togenbosch geheeluitgebrand. De brand werd om ruim half twaalf ontdekt. De politiespuit was onmiddelijk ter plaatse. Het vuur breidde zich verbazend snel uit en een hevige vonkenregen ver spreidde zich ver in den omtrek. Vlak aan het pakhuis grenzen aan de Havenzijde tal van kleine woningen, die in allerijl door de bewoners verla ten werden. Ruim twaalf uur greep de particuliere brandweer van de firma de Gruyter van deze zijde het vuur aan. Kort daarna arriveerde de motor spuit. Omstreeks 1 uur was men het vuur meester en om kwart voor twee was alle gevaar geweken, hoewel nog den geheelen nacht water werd gegeven. Alles is verloren gegaan, behalve eenige partijen leder, terwijl de voor raad juist groot was. De boeken zijn grootendeels gered; het archief en eenige waardevolle schilderijen gingen verloren. De schade wordt geraamd op f 100 000 en wordt door verzekering op beurs- polis gedekt. Gisteravond half zeven Is de 31 jarige julfrouw P. R. uit de Hendrik Sorchstraat in de Tweede Middelland straat te Rotterdam aangereden door den chauffeur W. H. van den Soeiendaal- schenweg Volgens zijn eigen verklaring reed hij met een snelheid van ongeveer 60 K. M. Doordat hij plotseling voor een wielrijder moest wijken, had hij de macht over zijn stuur verloren, waardoor hij de juffrouw aangereden heeft. Beiden vielen. De juffrouw brak het linkerbeen en is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging op. genomen. H. kreeg een buil op het hoofd. Tegen H. is proces verbaal opge maakt. De motorfiets is in beslag ge nomen. Een tweede motorrijder, die in H.'s gezelschap was, is doorgereden. Men meldt aan de Msb. uit Haar lem In de bekende buitenplaats „Kraantje Lek" te Bloenendaal waren kippen gestolen. Maar de dief scheen een tramkaartje in h*t kippenhok te hebben achtergelaten. De Bloemendaalsche recherche toog er mede naar de tram- directie, met hei gevolg dat reeds werd opgegeven welke conducteurhetkaartje verkocht had. Deze wist tijd en plaats op te geven en zelfs het signalement van den persoon aan wien het kaartje was verkocht. Dit signalement beantwoordde aan dat van den beruchten Haarlemschen kippendief J. de W., die dan ook door den conducteur herkend werd als de persoon aan wien het kaartje werd verkocht. GEBOREN; 36239 IDA, dochter van IVO VAN HAREN en C. VAN HAREN-Oomens. Waalwijk. 25 Maart 1926. Machine-1 (Maler. Vast werk. Flink loon. 36223 voor degelijk is bij ondergeteekende, die zich wederom beleefd aanbeveelt. Mobosdienst „CIT 0." extra bossen Vertrek Drunen (Remise) Vertrek Station Pulles Waalwijk loopen Vertrek Hotel Snoeren Kaatsheuvel 3623-8 Enz. 6.15 6.30 6.45 v. m.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10