SPEEKENBRINKs' KINDERMEEL. werkzaamheden. J. ELEKAN Fr Weil lull Verhulst hm jViachineri'en 35339 prij/werk. 5to/zuig-inrïchtingcn. Centrale verwarmingen Slagernota's HET ZUIDEN e. d. zoekt A. P C% Reothaert t Wederspannigheid. G. v. B. schoenmaker te Kaatsheuvel had weer te diep in z'n snevelglaasje gekeken en werd er draaierig en lastig van. Gevolg was wederspannigheid tegen de politie, die den klant maar beter oordeelde van de publieke straat te verwijderen. Wegens verzet door slaan, schoppen en rukken had de schoenmaker zich te verantwoorden veroordeeling con form den eisch f 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis. GEMENGD NIEUWS. De 25-jarige H. uit Anna Pau- lownastraat te Tilburg, reed gisteren avond op zijn motorfiets van Berkel naar Tilburg op het rijwielpad langs den Bosschenweg. Niet ver van café „de Parel" nog in de gemeente Berkel liepen voor hem twee wandelaars ook in de richting Tilburg, terwijl de auto bus Oisterwijk—Tilburg van van 1. op dezelfde hoogte reed. De laatste moest uitwijken-voor een auto komende van Tilburg en kwam daardoor met de breede carrosserie voor een deel over het rijwielpad steken. H. die met vrij snelle vaart reed moest daardoor uit wijken reed een der wandelaars aan. Daardoor sloeg hij over het stuur en werd een meter of tien over den weg geslingerd. Hij was bewusteloos. De auto van den G. D. uit Tilburg ver voerde hem naar het R. K. Ziekenhuis aldaar, waar een ernstige hersenschud ding werd geconstateerd. De aange reden wandelaar, iemand uit Enschot, werd licht aan den mond gewond terwijl tevens zijn kleeren gehavend werden. De toestand van H. is zeer ernstig maar niet direct levensgevaarlijk. Heden morgen had hij het bewustzijn her kregen. In een schoenfabriek in de voor stad Nippes, meldt een telegram uit Keulen, brak door onbekende oorzaak brand uit. Een groot gedeelte der fa briek werd verwoest. De schade wordt op 400.000 Mark geraamd. Zaterdagmiddag wou de 4-jarige H. H. van den Schoonebergerweg bi het spelen den rijweg van den Nieu wen Binnenweg te Rotterdam overste ken. Het kind liep tegen een onbekenc gebleven autobus op en viel Het werd binnengedragen bij een geneesheer, die een buil op het achterhoofd, een wondje aan het voorhoofd en een lichte kneuzing vaststelde. Hij achtte den toestand absoluut ongevaarlijk. Later op den dag is het kind evenwe op advies van den huisdokter in het ziekenhuis aan den Coolsingel opge nomen. Het kind is daar aan de ge volgen overleden. Namens den Zuid—Hollandschen Bond van veehandelaren hebben de heeren M. de Haas, voorzitter, en H. I. Sterner, secretaris, vandaag aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw een telegram gezonden van den volgenden inhoud Ondergeteekenden zijn zoo vrij Uwe Excellentie in kennis te stellen, dat er wekelijks veel vee uit België naar Nederland vervoerd wordt. Dit is zeer schadelijk voor veehouders en veehan delaren. Beleefd doch dringend is ons verzoek, oogenblikkelijk zooveel mo gelijk afdoende maatregelen te nemen om den invoer van vee uit België naar ons land (hetgeen wettelijk verboden is) tegen te gaan, opdat de veemesterij niet nog meer gedupeerd wordt. Zondagavond is te Soest v. .G. in een vlaag van overspanning zijn 83—jarigen vader, die doodziek te bed lag, met een scheermes te lijf gegaan. De oude man bleek, toen de ongeluk kige eenmaal overmeesterd was, won den in het gelaat te hebben, die echter niet van het scheermes afkomstig waren. Van G. is naar een krankzinnigenge sticht overgebracht. Men meldt uit Haarlem In den afgeloopen nacht hebben vier mannen, die per auto naar den Hout- rakpolder waren gereden, zich toe gang verschaft tot de Roonhoeve, be woond door den heer C. de Ridder. Door het openschuiven van een keu kenraam zijn ze binnengekomen. De vrouw des huizes werd door het ge rucht wakkerze liep den gang in en ontmoette er een vreemde man. Deze voegde haar toe Wees maar stil, want er is niets aan de hand, hou je maar kalm. Toen kwamen er nog twee man nen, die haar op zij duwden. Vervol gens verlieten zij het huis. In den auto zat een vierde man te wachten. De heer de Ridder waarschuwde onmiddelijk telefonisch zijn meester knecht tezamen sprongen ze in hun auto en achtervolgden de inbrekers, die natuurlijk reeds een grooten voor sprong hadderi. Bij de pont Velsen zijn ze het spoor kwijtgeraakt. In de achterkamer hebben de inbre kers het bureau en een linnenkast doorzocht. Uit het bureau zijn gesto len eep gouden armbandhorloge, een gouden armband met vijf diamanten, een broche en een veiligheidsspeld, eveneens met diamanten, en een gouden schakelarmband. Een der inbrekers heeft bij zijn vlucht zijn pet achtergelaten. De heer de R. is eenigen tijd ge- eden opgelicht door iemand met wien hij zaken drijft. Mevrouw de Ridder meent in een der inbrekers dezen man herkend te hebben. Hij woont te Alk maar. In de omgeving van Boxmeer, vooral onder St Anthonis, werden reeds geruimen tijd verschillende inbraken gepleegd zonder dat men de daders wist te betrappeh. Thans heeft men bij een der verdachten huiszoeking gedaan en verschillende voorwerpen, afkomstig van een op vastenavond gepleegden inbraak bij H. S., gevonden. Twee verdachten zijn nu gearresteerd en gevankelijk naar Den Bosch over gebracht. BINNENLAND. In een gisteren onder voorzitter schap van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid gehouden ver gadering van den Hoogen Raad van Arbeid werd het prae—advies van Commissie XII over het door Minister Aalberse bij den Raad aanhangig ge maakte voorontwerp van een wet regelende de verbindend verklaring van collectieve arbeidsovereenkomsten be handeld. Een meerderheid in den Raad (21-15) sprak als haar oordeeluit, dat het wenschelijk is de mogelijkheid te ope nen tot een verbindendverklaring van collectieve arbeidsovereenkomsten. De leden, die in de minderheid zijn gebleven, hebben hun bezwaren daar tegen geopperd. De Raad vereenigde zich met dein het voor—ontwerp uitgewerkte denk beelden, dat dc beslissing omtrent een verbindendverklaring wordt genomen door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, nadat hij het advies van een daartoe door hem in te stellen commissie heeft ingewonnen. Breedvoerig werd stilgestaan bij de voorwaarden, waaraan voldaan moet zijn, alvorens een verbindendverklaring mogelijk zal zijn. Het advies van den Raad zal eerlang met het prae—advies van Commissie XII worden gepubliceerd. SPORT. w. s. c. Zoowel het derde, als het tweede Elftal van WSC, wisten j.l. Zondag groote overwinningen te behalen WSC 3 klopte Berdijk. 2 met liefst 11—2, terwijl RWB. 2 met 8 1 het onderspit moest delven van WSC. 2, al moet eenigszins tot verontschuldiging ver meld worden, dat RWB met 9 spelers uitkwam. R. W. B. RWB—BAARDWIJK 1-2. Dus ook de laatste thuiswedstrijd van deze competitie is het RWB niet gelukt om de overwinning te behalen. Hoewel de midhalf verhinderd was kan dit toch niet beschouwd worden als een motief voor deze treurige neder laag, al was het dan ook een ver zwakking van de middenlinie. Het was een droeve vertooning, alleen Henk en de rechtsachter waren goed op dreef, doch zij vermochten niet het noodige enthousiasme bij de overige spelers op te wekken. Laat deze nederlaag een les geweest zijn, want men kan veel beter. RWB II treft het ook niet gunstig met de opkomst van de spelers, ge heel buiten hun wil waren 2 spelers niet in de gelegenheid er op tijd te zijn zoodat met 9 spelers den strijd tegen WSC II gestreden moest worden en hoewel zij zelfs een tijd de leiding gehad hebben, moesten zij ten slotte voor de te groote overmacht zwikken met 7—1. Good—Luck 1 zag zich geklopt door Oranje—Wit Tilburg met 3—4. Na twee minuten spelen nam Oranje—Wit de leiding, met de rust was de stand 1—2. Vijf minuten voor 't einde maakt Good—Luck de stand gelijk op 3—3, maar Oranje—Wit weet uit een corner 3—4 te maken. Good—Luck zei nu op, en het publiek jucht reeds, maar de bal vliegt via de paal't veld weer in. Met dezen stand komt 't einde. Op Zondag 25 April had alhier de loting plaats van de voetbalvereni gingen voor de groote propaganda- serie-wedstrijden te houden op 2 en 9 Mei. De elftallen zullen als volgt worden opgesteld 11 uur FSCUI—DSV. 12uurFSC— Velocitas. 1 uur ZVV—HBS II. 2 uur Oosterhout—ZVV. 3 uur Geertruiden- berg—WW. 4 uur HBS—PSC II. 5 uur Good-Luck—WW. Zondag speelde hier tegen Juliana de voetbalclub Juliana II uit Baardwijk. Bij de rust was de stand 1—0, terwijl de match eindigde met 2—2. Frankrijk - Zwitserland I—O. De voetbalwedstrijd Frankrijk-Zwit serland eindigde, volgens de Crt., met 1—0 in het voordeel van de Franschen. Deze wedstrijd had plaats in het Olym pisch Stadion te Colombes. Duivensport. WAALWIJK. De postduivenvereeniging „de Post duif" hield Zondag 25 April een wedvlucht van uit Halle (België). De prijzen werden behaald als volgt I—8 van Muilekom,2—11 14 26 27 van Haperen, 3—15-22 Schoe- mans, 4—28 Alessie, 5—16-23 Ver hagen 6—31, Simons 7—10—29, Ver hoeven 9 18, Sars 12—13—21, van Engelen 17, Leijten 19, Witlox 20, Hensen 25, van Eijck 24,.Haaiman 30, v. d. Griendt. De duiven vermoedelijk gelost 12 uur. De eerste duif werd geconstateerd 2,8,25, de laatste 3,45,10. Zondag hield de Postduivenver eeniging „de Jeugdige Vliegers" een wedvlucht van uit Hall. De prijzen werden behaald als volgt 1—2 A. Stam, 3—4 L. Verhoeven, 5 C. de Graaff, 6 J. van Veldhoven, 7—10 14, H. Knippels, 8—12 A. v. Bokhoven, 9—18 M. van Helvoirt, II—22 G de Graaff, 13 Th. van der Geld, 15—21 K. Broumels, 16 K. Was senaar, 17—23 W. van Bokhoven, 19 Th. Trimbach, 20 J, Verwiel. lste overduif W. van Bokhoven. WASPIK. De postduivenvereeniging „de Reis duif" hield hare wedvlucht van uit Baulers (België). De prijzen werden behaald als volgt: 1 en 2 Chr. v. Etten, 2 en 6 J. Fijneman, 3 en 13 P. de Bont, 4 Chr. v. Dongen, 5 en 7 P. J. Broekmans, 8 C. Smits, 9 en 19 H. v. d. Vleuten, 10 J. Timmers, 11 H v. d. Hoven, 1 K. van Tilborgh, 15 F. van Onzenoort, 16 P. de Graauw, 17 en l8J.Kuijten. De le overduif P. de Graauw. De koningspoul werd behaald door P. de Bont. De le duif werd geconstateerd 12 uur 21 min. en 6 sec., de laatste 1 uur 10 min en 1 sec. MADE. Op Zondag 9 Mei a,s. zal er een bondsconcours plaats hebben van de vereeniging „Gevleugelde Vrienden", alhier van uit Haij en afstand 265 K M. Alle vereenigingen van Made kunnen aan het concours deelnemen k 50 ct. per duif. Er zullen prachtige prijzen worden uitgeloofd w.o. huis houdelijke artikelen alsmede prachtige medailles. KAATSHEUVEL. De combinatie gevestigd bij den heer Jan v. Dun hield Zondag een wedvlucht van uit Lier. Uitslag 1-12 21-33 44 Joh. Oppermans, 2 F. Damen 3—7—41, Joh. Stokkermans 4—25, A. Verster 5 8-45, A. v. d. Ven 6-14-29-35-51, P. v. d. Assem 9, P. Stokkermans 10. A. Emmers 1113, Joh. v. Riel 15—42 47, A. Vrinten 16, M. Seebregts 17-37, W. Lugters 18, G. v. d. Ven 19—40, M. de Nijs 20—23, P. Kemmeren 22—34—36, Joh. Corstanje 24—26, M Damen 26—48, Jos, Valk 28, Joh. Kem meren 30—3138, P. Emmers 32-43, N. Brokken 39, H. Brekelmans 49, H Damen le duif 2 16—34, laatste duif 3-30-17. „De Gevleugelde Vrienden", ge vestigd bij den heer P. Wagenmakers in den Berkdijk, hielden een wedvlucht van uit Lier. Uitslag 12—3—7 Pruijmboom, 4—11 16 J. Sebregts, 5—12 H. v. Boxtel, 6—8 M. v Boxtel, 9—18 P. Wagenmakers, 10—13 M. Soeterboek, 14—1517 K. v. Dongen, 19 H. Snoeren, 20 G, v. Wanrooy, 21 L. Lensveld. KRUISBOOGSPORT. J.l. Zondag had onder enorm groote belangstelling de eindstrijd plaats van het groot Jubileumconcours van het Kruisbooggezelschap „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. van Helvoirt, Putstraat te Waalwijk. Het schietterrein zag er dezen dag echt feestelijk uit en de driekleur wapperde reeds tijdig van 't clublokaal. Reeds vroeg zag men de gezelschap pen per fiets, autobus en tram arri- veeren en toen om 1.30 uur de banen werden geopend, was het schietterrein reeds vol met schutters en belang stellenden van wijd uit den omtrek en steeds zag men nog meer gezel schappen het terrein binnenkomen. Het is dan ook een groot succes geworden voor „Nooit Gedacht", want wij kunnen gerust zeggen dat dit wel het grootst en drukst bezochte concours is geweest dat ooit hier en in de omgeving is gegeven voor de Kruis boogsport. Den geheelen dag heeft er een ge zellige en aangename drukte en stem ming op en om het schietterrein ge- heerscht en het belangstellend publiek heeft kunnen genieten van een vriend- schappelijken en feilen strijd onder de aanwezige schutters. Om zeven uur werden de banen gesloten en vereenigde men zich in 't clublokaal van „Nooit Gedacht", al waar de prijzen zouden worden uit gereikt; de zaal was weldra tot in alle hoeken was gevuld met schutters en belangstellenden. Door den secretaris van het concours- bevend Gezelschap werd, alvorens tot het uitreiken der prachtige prijzen werd overgegaan, het woord gevoerd tot de aanwezigen. Op de eerste plaats bracht hij dank aan allen die door hun finan- tieelen steun „Nooit Gedacht" in staat hadden gesteld zoo'n prachtige collectie prijzen voor dit Jubileumconcours be schikbaar te stellen, wat toch op de eerste plaats veel heeft bijgedragen tot het slagen daarvan. Niet minder bracht hij dank aan de gezelschappen welke aan dit concours hebben deelgenomen, vooral ook die welke er zoo'n groote reis voor hadden moeten maken. Tevens bracht hij de schutters dank voor de onderlinge goede verstandhouding en den feilen doch vriendschappelijken strijd om een van de prachtige prijzen te behalen. Wij kunnen, zeide spr., onze Kruis boogsport ten voorbeeld stellen aan vele anderen, waarin helaas niet altijd dien prettigen en vriendschappelijken geest heerscht, welke onze concoursen steeds kenmerkt. Verder wenschte hij de prijswinnaars geluk met het door hen behaalde succes tevens hen die geen prijs behaalden aansporend veel te oefenen om alzoo op een ander concours meer succes te mogen behalen. Na allen die aan het welslagen van dit concous hebben meegewerkt nog maals den dank van „Nooit Gedacht" te hebben gebracht, werden de prijzen uitgereikt, welke zijn behaald door de hieronder vermelde gezelschappen en personen le Zestallen le prijs Prachtige zilveren beker „Vroolijke Strijders", Oss, 95 punten 2e prijs Prachtige zilveren lauwer krans, „Vogelenzang", Oss, 93 punten 3e prijs Prachtige zilveren lauwertak Moed en Strijd", Boxtel, 90 punten 4e prijs Groote zilveren medaille Godfried van Bouillon", Vught, 90 p 5e prijs Groote zilveren medaille Rozenjacht", Vlijmen, 89 punten. 6e prijs Zilveren medaille, „Koren bloem", Eindhoven, 88 punten. 7e prijs Zilveren medaille, „De Voor uitgang", Vlijmen, 86 punten. 8e prijs Zilveren medaille, „Familie kring", Oss, 86 punten. 9e prijs Zilveren medaille, „De Een dracht", Waalwijk, 85 punten. 10e prijs Zilveren medaille, „Wil- helmina", Vlijmen, 84 punten. KoningskruisH. Hommel van „Voge lenzang", Oss, met 18 punten. Eerekruis: H. Schuijers van „Voge lenzang", Oss, met 18 punten. 2e Zestallen le prijs Zilveren lauwerkrans, „Vroo lijke Strijders". Oss, 74 punten. 2e prijs Zilveren lauwertak, „Moed en Strijd", Boxtel, 72 punten. 3e prijs Massief zilveren medaille „Vogelenzang", Oss, 71 punten. 4e prijs Zilveren medaille, „Wilhel mina", Vlijmen, 71 punten. 5e prijs Zilveren medaille, „Dè Vooruitgang", Vlijmen, 70 punten. 6e prijs Zilveren medaille, „Koren bloem", Eindhoven, 66 punten. 3e Zestallen le prijs Zilveren lauwertak, „Koren bloem", Eindhoven, 66 punten. 2e prijs Zilveren medaille, „Rozen- jacht", Vlijmen, 45 punten. Personeele prijzen le prijs W. v. Oss te Oss met 22 p. 2e prijs H. Braat te Vlijmen met 22 p. 3e prijs L. v. d. Veerdonk te Oss met 21 p. 4e prijs J. Verhagen te Rosmalen met 21 p. 5e prijs H. Hommel te Oss met 21 p. Geluksprijzen le prijs J. v. d. Bosch te Vught met 37 p. 2e prijs H. Stupers te Vlijmen met 34 p. 3e prijs W. Peijnenborgh te Vlijmen met 33 p. Door de bestuursleden der prijs winnende gezelschappen, welke hun prijs in ontvangst namen, werd allen nog een woord van dank en hulde ge bracht aan „Nooit Gedacht" voor de orde en goede contröle welke op dit concours hebben geheerscht, vooral door den heer van Sprang uit Vlijmen werd namens zijn gezelschap „Rozen jacht" en alle aanwezige gezelschap pen een met gloed uitgesproken rede op „Nooit Gedacht" gehouden, waarbij hij de hoop uitsprak dat het weer spoedig een dergelijk concours mocht organiseeren. „Nooit Gedacht" kan met trots terug zien op dit lubileumconcours, hetwelk een waardig slot is van de herdenking van haar 12'/2-jar'g bestaan. ADVERTENTIëN. Heden overleed na een korte ongesteldheid, voor zien van deH.H.Sacramenten der stervenden, mijn innig geliefde Echtgenoote, Mejuffrouw JOHANNA CORNELIA VERSTEEGH, In den ouderdom van 58 jaren. 36403 W. L. H. VAN HILST. Waalwijk, 21 April 1926. Voor terstond GEVRAAGD EEN die minstens broek en vest netjes en vlug kan maken. Loon naar bekwaamheid. 36404 A NT. RE MIE, Dames- en Heerenkleermakerij, Breestraat 74, HEUSDEN. VRAAGT 36407 Het beste van het beste. DUITSCHER, 35 jaar, sinds 20 jaar werkzaam in de Schoenindustrie, bekend met dóornaaien, houtenpennen, Stanzen enz. enz. hem passende 36405 Men behoeft zijn niet buiten de gemeente te bestellen Wij leveren ze zeer billijk Vraagt prijsopgave. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Stoombiljartfa triefc TILBURG. 3810 KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Hathnstbaat 5 [nabij 't Station) 'S-HnKTOGKreOBCH. Adviezen en bijstand met ba trekking tot prooessen, straf zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, cnrateele, echtscheiding, ar beidscontract ens. Behandeling va* alle voor ko mende Rechtszaken, aoowel bfj Rechtbank als bfj Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling aaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van oontraoten, requesten en*. Degelijke en prompte afv>erking, Billijke conditiën. ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. ADVERTEERT in dit blad, dat in de Langstraat en Omgeving ALGEMEEN gelezen wordt. In tere. Telefoon No. 41. WAALWIJK GEERTRUIDENBERG. MADE. HEUSDEN. DUIVENSPORT.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3