Dt ECHO VAN HEI ZUIDEN No. 34. Woepsflag 28 April '26. 49e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 27 April 1926. Jaarmarkt te waalwijk op DONDERDAG 29 APRIL 192G. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk op Vrijdag 30 April 1926 des namiddags 7 uur. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid L. Hartog en beslissing omtrent diens toelating. 3. Beëeaiging en schorsing van het nieuw gekozen lid H.A. W.Surig. 4. Voorstel tot opheffing van den cursus voor het Voorbéreidend Teeken- onderwijs. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het maken van een overdekte speelplaats bij de Openbare School aan de Stationstraat. 6. Benoeming der leden van de Commissie tot wering van School verzuim (periodieke aftreding). 6a. Bepaling van het bedrag van de voorschotten ingevolge art. 103 der Lager Onderwijswet over het jaar 1926 uit te keeren aan de besturen der bijzondere scholen. 7. Reclames belastingen. Door B. en W. onzer gemeente is benoemd tot Gemeentebode, de heer A v. d. Aa, gepens.-wachtmeester der Kon. Maréchaussée alhier. Operatiekamer fonds. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering van 't Centraal Bestuur van 't Operatiekamerfonds werd de heer Jan Tielen herkozen als secretaris. Uit het door den penningmeester uitgebracht financieel verslag bleek, dat het saldo der bezittingen van het fonds op het oogenblik loopt lot een bedrag van f21.423.33. Op de begrooting werd een memorie- post uitgetrokken voor de nog te ver wachten bijdragen van fabrikanten, personeel, enz. Een en ander werd door hetbestuur en commissie van toe zicht goedgekeurd. In de daarop volgende bespreking werd door den voorzitter van het Kerkbestuur, den Z.Eerw. heer pastoor, medegedeeld dat de plannen voorden nieuwbouw voor de operatie kamer enz. in bewerking zijn. De bedoeling is terzijde van 't klooster ter hoogte der kapel een vleugel aan te bouwen, op de plaats waar nu de oude boter- fabriek en pakhuis staan vroeger van den heer C. v. d. Heijden. Deze vleu gel wordt zoo gebouwd dat hij steeds uitgebreid kan worden. Hij zal volgens de voorloopige plannen bevatten operatiekamer met toebehooren, twee ziekenzalen en een 6 k 8 tal afzon derlijke ziekenkamers. De ingang zal zijn door den dam naast de kerk. Er kan op gerekend worden dat, wat de inwendige inrichting betreft, aan de eischen van hygiëne, soliditeit en practische inrichting alle zorg zal wor den besteed. Z.Eerw. deelde nog mede dat in ver band met exploitatie-berekening enz. niet overijld is te werk kunnen worden gegaan, maar dat dit jaar met den bouw zal worden begonnen. Deze mededeeling werd door het bestuur, dat overtuigd is van de groote behoefte en ook van 't feit dat van deze operatiekamer-zieken huis zeer druk gebruik zal worden gemaakt, als ze er eenmaal i£, zoodat de exploitatie geen gevaar zal lijden, met ingenomenheid vernomen. Het bestuur besloot thans met nog meer kracht te werken voor bijdragen voor het fonds en wij doen gaarne een beroep op den krachtdadigen steun van fabrikanten, werklieden enz. om hun bijdragen zoo spoedig mogelijk te verleenen, waar ook hier geldthoe meer middelen, hoe beter inrichting. Waar spoedig een beslissend finan cieel overzicht moet volgen, is spoed ten deze zeer gewenscht; vooral waar er nog tal van fabrikanten en hoofden van inrichtingen zijn, die ten deze hunne bijdragen nog niet hebben toegezegd. Nog zijn bij den secretaris ingeko men, toezeggingen van bijdragen van 't personeel: N.V. v/h. Jos. Groenen f 80 p. j. Timtur-schoenfabrieken en Ziekenfonds f 349.45 De opbrengst van den verkoop van 't Emma-bloempje voor de bestrij ding der tuberculose bedroeg in onze gemeente f 202.655, een bedrag dat in vergelijking met andere plaatsen, werkelijk heel mooi mag worden ge noemd. Naar wij vernemen heeft de collecte voor 't Wit-Gele Kruis ter gelegenheid van zijn 12'/a-jarig bestaan opgebracht het bedrag van plm. f500. Het juiste cijfer hopen we nader mede te deelen. De Harmonie „St. Crispijn" van de R. K. W. V. heeft besloten a. s. Zondag 2 Mei, bij goed weder, een Volksmatinée op de kiosk op de markt te geven van 12'/4 tot l'/a uur. ABONNEERT U OP EN ADVERTEERT IN DIT BLAD. Naar wij vernemen heeft het Hoofdbestuur van den Ned. R K. Bond van Schoenfabrikanten met algemeene stemmen besloten het collectief contract met de Arbeiders organisaties op te zeggen en aan de algemeene vergade ring in Juni voor te stellen over te gaan tot liquidatie van den Bond. Het bestuur overwoog dat het veel beter Is den Bond te ontbinden en daardoor aan de ongewenschte toe standen van thans geheel een einde te maken, in de verwachting dat daaruit vermoedelijk een krachtige nieuwe organisatie zou worden ge boren. Bij Koninklijk Besluit van 22 dezer is o.m. benoemd bij het reserve- personeel der landmacht, bij het wapen der infanterie: gerekend van 16 Maart j 1 tct reserve-eerste-luitenant, bij zijn tegen woordig korps, de reserve-tweede luitenant J. J. M. A. Klijberg van het 17e regiment. Bij de Rijkstelefoon alhier is onder No. 8 aangesloten de heer Cor van de Wiel, Dames-en Heerenkapper, Grootestraat 303. Wij hebben reeds medegedeeld dat de processie naar O. L. Vrouw van Handel dit jaar bijzonder veel deelnemers "trekt. Het programma is thans verschenen en luidt als volgt: Zaterdag 8 Mei vertrek uit Waalwijk per extra-tram naar Handel. Om 8 uur Rozenkrans met fakkel optocht over 't Rozenkransveld. Zondag 8 Mei 7 uur Mis voor bijzondere intentie, waaronder Algem. H. Communie. Half 9 Rozenkrans op het Rozen kransveld. 10 uur Hoogmis en vaandelwijding. 12 uur Kruisweg. 2 uur Lof met processie, daarna vertrek. De heer A. C. v. d. Heijden heeft met z'n bekende bereidvaardigheid een zeer mooi „Waalwijks Processielied" gedicht. Stct. 79 bevat de statuten van de N. V. K. L. Kalis' Zonen Co.'s Aannemingsmaatschappij opgericht door eenige heeren Kalis, den heer P. de Baat en ir. H. Straatman. Het doel der' vennootschap is het uitoefenen van het bagger- en aan- nemingsbedrijf, hetzij alleen, hetzij in combinatie met anderen, het verkrijgen, vervreemden, huren en verhuren van roerende en onroerende goederen, in het bijzonder aannemingsmaterialen, enz. Het maatschappelijk kapitaal be draagt f 500.000, waarvan f 200.000 geplaatst en volgestort, in contanten en door inbreng. Op de repetitie der Liedertafel Zondag j.l. deed de president voor lezing van een schrijven van het lid Nic. van der Hammen, waarin hij op bijzonder hartelijke wijze afscheid van het gezelschap nam. Daarop sprak de Voorzitter als volgt „Het zal U allen, gelijk mij, gewis leed doen, dat een zóó trouw lid als de heer v. d. Hammen, door omstan digheden buiten zijn wil, naar elders moet vertrekken. Een woord van hulde en oprechten dank voor hetgeen hij èa voor „Oefening en Vermaak" èn voor T.A.V.E.N.U. met zooveel liefde en toewijding gedaan heeft, is dus hier volkomen op zijn plaats. Ik ben ervan overtuigd te handelen in aller geest, wanneer ik straks, namens onze beide vereenigingen, den heer v d. Hammen het beste in zijne nieuwe standplaats toewensch en tevens de hoop uitdruk, hem nog dikwijls als vriend en oud-lid in ons midden te mogen ontmoeten." Een luid applaus bewees, hoezeer alle zangers met de hulde dezen sympathieken gezelschapsman gebracht van ganscher harte instemden. Maandagavond werd er in onze Openbare School een ouder-avond gehouden. Als spreker trad op de heer K. de Vries uit Amsterdam met het onderwerp: „De opvoeding in school en huis." Veel vaders en moeders woonden deze bijeenkomst bij en zij allen waren zeer voldaan over de boeiende en nuttige voor dracht van den heer de Vries en ook over de gelegenheid, die hun gedu rende de pauze gegeven werd om het werk hunner kinderen te kunnen be zichtigen. Hedenavond ten 8'/2 uur wordt in de achterzaal van Hotel Verwiel eene algemeene vergadering gehouden van deR K Middenstandsvereeniging alhier. Aan de orde 1. Correspondentie Hoofdbestuur. 2. Vliegende winkels. 3 Bespreking Autodienst. 4. Ballotage nieuwe leden. Zonder twijfel zullen alle leden deze belangrijke vergadering bijwonen. Maandagavond hield de R. K. Werkliedenvereeniging eene buitenge wone ledenvergadering, welke werd op geluisterd door de Harmonie en de Tooneelvereeniging. Ongeveer kwart over acht uur opende de Voorzitter, de heer F. Passier, de vergadering met den gebruikelijken groet en sprak er zijn voldoening over uit dat de zaal tot in de uiterste hoeken met leden was bezet. Hij riep hun al len een hartelijk welkom toe, maar in het bijzonder den Z.Eerw. heer N van Riel, die tijdelijk als adviseur van den Bond en de verschillende onderafdee- lingen zal fungeeren. Zoodra e\ een nieuwe kapelaan wordt benoemd zal deze de geestelijke leiding van den Boud en de onderafdeelingen op zich nemen. Hij hoopt dat allen zich heden zullen amuseeren en zal nu kort zijn omdat hij straks breedvoeriger op een en an der zal terugkomen. De harmonie gaf hierna eenige num mers ten gehoore, die bijzonder in den smaak vielen, want aan het applaus kwam bijna geen einde. De harmonie bleek onder de leiding van den heer Duijvelaar goede vorde ringen te maken. De Voorzitter nam direct na de uit voering van deze nummers het woord om te houden eene bespreking van de regeling bij de aanstaande feestelijk heden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der vereeniging op 13 Mei, He melvaartsdag. Op de eerste plaats wil hij 't bestuur van het ziekenfonds lof toezwaaien, want dat is het geweest, dat er sinds langen tijd op heeft gewezen, dat het thans 25 jaar is geleden dat deze ver eenigingen zijn opgericht. Een heugelijk feit is het als een Werkliedenvereeniging haar 25-jarig bestaan mag herdenken en het bestuur heeft daarom gemeend dat dit gebeu ren hier met den grootsten luister moet worden gevierd en omdat we, zoo zegt hij, Roomsch zijn, zal het ook op echt Koomsche wijze worden gevierd. Het feest zal vooraf worden gegaan door een Triduüm,, gevolgd door eene algemeene H. Communie. Een degelijk, bekend redenaar, de Weleerw. pater Arsenius, zal het Triduum leiden. Het is de vurigste wersch van het bestuur, alsook van den ZeerEerw. ad viseur, dat geen enkel iicl zal verzuimen om de oefeningen bij te wonen. Geven atlen daaraan gehoor, dan zal het feest slagen in alle opzichten De Voorzitter deelt vervolgens mede dat het bestuur in beginsel besloten heeft dat de leden Donderdagmorgen allen om half zeven in den Gildenbond aanwezig zullen zijn, om zoo gezamen lijk, de Harmonie voorop en de ver schillende vaandels erbij, naar de kerk te trekken. De route zal zijn Groote straat, door de Mr. van Coothstraat, Burgemeester van der Klokkenlaan, Stationstraat, Grootest aat zoo de kerk in. Het bestuur stelt er zeer hoogen prijs op dat dit zoo kan worden gedaan, want men moet laten zien dat de V erk- liedenvereeniging eene vereeniging van beteekenis is. Het moet een lange, on afzienbare rij van vrouwen en mannen zijn en daarom vraagt hij de vergade ring of men met dit plan accoord kan gaan en allen aan het verzoek gehoor zullen geven. Een krachtig applaus bewees dat dit plan de volle instemming van de leden wegdroeg. De Voorzitter dankt ue vergadering voor deze instemming en twijfelt er niet aan of het feest zal slagen en een machtige indruk naar buiten maken. Nog kan hij mededeeien dat dien dag door de harmonie des middags ten 12 uur een matinée zal worden gegeven, terwijl 's avonds een groote feestverga- dering zal worden gehouden. Voor die gelegenheid zal de zaal feestelijk ver sierd worden. Op de feest vergadering, waarop zeer vele personen zullen worden uitgenoo- digd, zoowel geestelijke als wereldlijke autoriteiten, zal een bekend spreker het woord voeren. Mgr. Prinsen, de oude Bonds-advi- seur, de oud-adviseur, de ZeerEerw. heer Pastoor Kluytmans en niet te ver geten de pas vertrokken adviseur, de Weleerw. heer Bijnen, zullen allen, naar het bestuur hoopt, tegenwoordig zijn. Spr. wil er bier nog bijvoegen dat alsdan aan den Eerw. heer Bijnen een prachtig cadeau zal worden aan geboden uit erkentelijkheid voor het vele dat hij voor de vereenigingen heeft gedaan. (Applaus). Vervolgens wil de Voorzitter van de gelegenheid, nu de opkomst zoo groot is, gebruik maken om de arbeiders in de schoen- en lederindustrie erop te wijzen wat er voor lien op 't spel staat. Hij wil dat nu vooral doen, omdat thans zoovele vrouwen aanwezig zijn en de toestand werkelijk niet rooskleu rig is. Hij deelt dan mede dat het bestuur vorige week Vrijdag een conferentie heeft gehad met een deputatie van de Werkgeversvereeniging en tot zijn spijt moet hij mededeeien dat het niet on waarschijnlijk is dat het Collectief Ar beidscontract zal gaan verdwijnen, mogelijkheid bestaat dan wel dat er een nieuw Contract zal komen, maar wie zal zeggen dat men dan zal krijgen wat men nu heeft. Daarom moeten alle krachten worden ingespannen om dat wat is verkregen door langdurigen strijd, door vele zorgen en moeiten, wordt behouden. Vooral de moeders kunnen daaraan veel doen. Zij moeten hun mannen, hun jongens en meisjes naar de vergaderingen zenden. Zij moe ten zorgen dat hun liuisgenooten lid van de organisatie zijn, want zij heb ben er groot belang bij, wat voor de ar beiders in de schoenindustrie staat te gebeuren. Immers zij voelen het 'teerst wat het zeggen wil, als men de toe standen van vroeger weer terug moet krijgen. Het bestuur zal alles doen om te trachten te behouden wat men heeft verkregen, maar kan dat alleen berei ken als men allen en allen achter zich heeft staan. Meer dan ooit moeten de arbeiders aan hun eigen belang denken. Velen gaan daar nog te lichtvaardig over heen en denken maar wij zullen de vruchten toch wel plukken die de ge organiseerden door hun organisatie kweeken. De vele mannen die de organisatie den rug hebben gekeerd, moeten gaan inzien welke groote verantwoordelijk heid zij op zich iemen. In hun eigen belang raadt hij hun aan toe te zien, wat er op het oogenblik staat te ge beuren. Nog is het tijd om den ramp die dreigt te voorkomen, maar dan moet worden gewerkt, worden aange pakt van den vroegen morgen tot den laten avond. De meisjes, de toekomstige huisvrou wen moeten vooral medewerken. Zij toch ziju aangewezen een huishouden te besturen en of ze dit nu van een karig loon moeten doen of van een he- hoorlijk, zoodat ze een weistandsgrens bereiken, zoo dat ze behoorlijk in haar stand kunnen leven, zal vóór haar een groot verschil zijn. En toch, als men velen hun werken, hun doen en laten gadeslaat, zou men dikwijls moeten constateeren dat ze den weg der algeheele armoede op wil len. Zij helpen, misschien onbewust, er aan mede (lat men de oude toestanden terug krijgt, toestanden die door zoo veel strijd zijn verbeterd. Met den meesten aandrang spoort hij allen aan, werkt voor de organisatie, want veel. zeer veel staat, er op het spel. 25 jaar lang heeft men gewerkt en gezwoegd om betere, meer menschwaar- dige toestanden te verkrijgen; aan u nu slechts om deze toestanden te be houden. Nog een ander gevaar dreigt en dat .is dat men bezig is met 't Ziekenfonds, de vereeniging die zooveel goed heeft gedaan, tot den grond toe af te breken. Dat is verschrikkelijk. Hoeveel huisge zinnen zijn door deze zoo hoogst nut tige vereeniging niet voor algeheele on dergang gevrijwaard. Vele fabrieken zijn bezig met het oprichten van Ziekenfondsen en zet ten in de reglementen bepalingen die absoluut onduldbaar zijn. Vroeger werd wel eens gesproken van vrij- heidsberooving, maar hier mag dat thans ook worden gedaan. De reglemen ten zijn eenzijdig gesteld terwijl de verplichting wordt opgelegd om er lid van te worden, zoodat de werklieden hun eigen fonds geheel ten gronde moet gaan. Spr. wijst op de groote gevaren die in dit alles schuilen. In tijden van slapte zullen de arbeiders met bosjes op straat worden gezet, want door den heer Denteneer is erop aangedrongen dat instede van 'n opzeggingstermijn van 14 dagen, de patroons vrij moeten zijn om de werklieden aanstonds te kun nen ontslaan. De heer Denteneer heeft daaraan toegevoegd dat deze bepaling voor den arbeider ook goed was, wijl hij dan vertrekken kan wanneer hij wil. Arbeiders, zoo riep spr. uit, voelt ge niet waar het heen gaat. Voelt ge niet, dat het hoog tijd wordt dat men schou- .der aan schouder gaat staan om al de ze rampen te overkomen. Het is nog niet te laat, nog kan het ergste worden voorkomen. De buiten de organisatie staande arbeiders moe ten beseffen dat ze niet alleen voor zichzelf ellendige toestanden schep pen. maar ze moeten vooral denken dat ze daardoor hun medebroeders ook in het slijk terugtrappen en dat is vreeselijk. Spr. wijst er nog op, dat de fabrikan ten er op aandringen dat in tijden van slapte de 50 of 30 voorschot niet meer zal worden uitbetaald. Redenen waarom men dus wel pa raat mag zijn. De ZeerEerw. heer pastoor het woord nemend, zei, zijne taak als tijdelijk ad viseur met liefde te zullen opnemen, omdat hij ten volle beseft dat deze ver eeniging, vooral nu men het zilveren feest gaat vieren en dit op echt Room- sclie wijze zal gaan doen, geestelijken bijstand noodig heeft. Geheel volgens de R. K. beginselen zal het feest wor den gevierd en dat is te prijzen want men heeft overvloed van redenen om God te danken voor alle genade en ze gen in de afgeloopen 25 jaar geschon ken. Gaarne spoort hij allen aan om trou we leden te zijn van de vereeniging. Iedereen moet propagandist worden, opdat binnen korten tijd alle arbeiders lid zijn. Door te tooneelvereeniging werd daarna de klucht in een bedrijf Mop pie als kindermeid" opgevoerd. Er is gelachen van begin tot 't eind, om de koddige gezegden van P. Hurk- mans als Moppie en P. Kelder als Boe renzoon. Ook de andere rollen waren in goe de handen, zoodat de aanwezigen volop hebben genoten. Maandag ten 11 uur had op het Raadhuis alhier de aanbesteding plaats A. voor het bouwen van 8 arbeiderswo ningen en B. voor het aanleggen van een gedeelte weg. Ingeschreven werd als volgt: F. Penning, St. Michiels-Gestel.. voor A. ƒ19280, B. ƒ1950 A. Roovers, Made, voor A. ƒ24380, B. ƒ1530 J. Schuurkens, Tilburg, voor A. 19600, B. 1557 Kramer, Genderen, voor A. ƒ21752, B. ƒ1883 Gebrs. van Alphen, Oosterhout, voor A. 19922, B. 1580 Het bouwen van de-woningen is'op gedragen aan den heer F. Penning, St. Michiels-Gestel, terwijl het aanleggen van een gedeelte weg door de gemeente in eigen beheer zal worden uitgevoerd. Opheffing Hulppostkantoor v.m. Besoijen. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier deelt mede, dat met ingang van 1 Mei e.k. het hulppost en telegraafkantoor te v.m. Besoijen wordt opgeheven. Met ingang van dienzelfden datum wordt te v.m. Besoijen, opgericht een post agentschap, benevens telegraaf- en telefoonstation een en ander ge vestigd in het perceel Grootestraat 67, Louis .Franken, Sigarenfabrikant. De dienst van het postagentschap strekt zich uit tot: lo. den verkoop van frankeerzegels en andere postwaarden, plakzegels van 10 cent en rentezegels. 2o. de aanneming van aangeteekende en expresse stukken. 3o. de aanneming van binnenland- sche brieven met aangegeven gelds waarde. 4o. de aanneming van binnenland sche postwissels en de uitbetaling van binnen- en buitenlandsche postwissels beneden de twintig gulden en behou dens toereikend zijn der kas. 5o. de aanneming van borderellen met quitantiën ter invordering. 6o. de aanneming van binnenland- sche postpakketten. Het agentschap is geopend Voor de sub. 1, 2, 3 en 6 genoemde diensten gedurende de uren, waarop de zaak van den agent voor het pu bliek is geopend. Voor de sub 4 en 5 genoemde diens ten als voren, doch niet na3uurn.m. Op Zon- en Feestdagen is het agentschap slechts geopend voor zegel verkoop en alleen voor zoover de zaak van den agent geopend is. Het telegraaf- en telefoonstation is op werkdagen geopend van 8 uur 's morgens tot 8 uur 's avonds. Op Zon- en Feestdagen gesloten. Er wordt in het bizonder de aan dacht van belanghebbenden, rentetrek kers op gevestigd, dat het agentschap geen zaken betreffende Rijksverzeke ringsbank, Invaliditeitswet en Ouder domswet behandelt. Den rentetrekkers, die tot nu toe des Dinsdags om de 4 weken hun rente ontvingen te Besoijen, wordt hierbij medegedeeld, dat zij in den vervolge zich daarvoor op Donderdag ten postkantore te Waalwijk moeten aanmelden. Voor het eerst dus Donderdag 13 dertien Mei. Groote belangstelling. Onze gemeente geniet tegenwoordig wel de aandacht der dagbladpers en hare respectieve berichtgevers. Wij lezen thans weer in „De Morgen", orgaan der Michaëlisten en verschijnend te Helmond, de volgende ontboezeming van „onzen Langstraatschen Mede werker" „Voor een paar maanden werden in een openbare gemeenteraadsvergade ring te Waalwijk verschillende wijzi gingen behandeld van de politiever ordening en o.m. keurde de Raad met meerderheid van stemmen goed dat voortaan kinderen beneden den leeftijd van 16 jaren de bioscopen niet mochten bezoeken, terwijl kinderen beneden de 18 jaren niet meer tot de openbare dansgelegenheden zouden worden toe gelaten. Nauwelijks waren deze besluiten van den Raad bekend gemaakt of van ver schillende zijden verhieven zich kreten van verontwaardiging tegen de decreten van een zgn. achterlijk, al te conser vatief gemeentebestuur. Het wemelde van ingezonden stukken in de kolom men van het plaatselijk orgaan; som migen bestegen zelfs Pegasus om in stumperige verzen lucht te geven aan hunne verbolgenheid over eene ver ordening, die krachtig medewerkte om de bandeloosheid onder de jeugd te beteugelen. Echter vermochten al die artikelen, getuigenis afleggend van een nodernen geest, die allengs meer en meer veld wint onder de dorpelingen, het Gemeentebestuur van zijn eens- benomen besluit niet af te brengen, erwijl het College van Gedeputeerde Staten zijn goedkeuring aan de wijzi gingen in de Politieverordening heeft gehecht. Met ingang van Vrijdag 30 \pril a.s. zal deze gewijzigde verorde ning in werking treden. Van dien dag if zullen bioscoopbezoekers zich niet neer behoeven te ergeren aan de tegenwoordigheid van kleine kleuters in voorstellingen waarin verhalen over minnehandel, echtbreuk, moord, dood slag, diefstal etc. schering en inslag .ijnvan dien dag af zullen jongelui beneden de 18 jaren, werkelijk nog kinderen, geweerd worden uit dans zalen waarin shimmy en fox-trott, me- en two-steps enz., parodieën van Je vrij wat sierlijker en smaakvoller dansen van weleer, gedanst worden. Deze houding der vroede vaderen van Waalwijk verdient navolging en sympathie Wij behoeven niet te zeggen dat dit

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5