y 1 Uw Zenuwen MIJNHARDT's bespreken. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burg. en Weih aange nomen. De aanwezige slager, staande op de publieke tribune, verlaatde vergadering. Norbarl. Bestaat er geen mogelijkheid dat de menschen die belang stellen in de vergadering kunnen gaan zitten. De pers krijgt een tafel en een stoel en daar is alles voor, maar dan kan aan die menschen, die ook uit belangstelling om in het vervolg weer te moeten loopen. De heer van der Reijdt heeft meer malen besprekingen meegemaakt over de autobuskwestie. Dikwijls wordt gezegd dat de winkeliers schade onder vinden door een autobusdienst. Hij zou zich echter op een breeder standpunt willen stellen. Men moet de zaken van meer kanten beschouwen en dan kan men de vraag stellen of het geen prikkel voor de winkeliers hier is om komen, wel een zitplaats worden ge- zoo actief mogelijk te zijn en zich aan geven. Met een paar banken is men al klaar. De heer van der Reijdt en de Voor zitter meenen dat men de pers en het publiek niet samen kan gaan verge lijken. De pers moet behoorlijk kunnen ziiten om te schrijven. In de Tweede Kamer moet het publiek ook staan, terwijl de pers daar de beschikking over tafel en stoel heeft en verder over nog veel meer andere gemakken. Norbart. Die vergelijking gaat ook weer niet. Voorzitter. De pers moet toch een tafel en stoel hebben. Hoe zou U anders willen hebben, dat diemenschen kunnen werken. Norbart. Ik ben er niet tegen dat die menschen een tafel en stoel ter beschik king hebben, in het geheeK niet, ik heb alle respect voor de pers, maar ik wil maar zeggen dat men ook het publiek wel kan laten zitten. Met enkele banken neer te zetten is men al klaar. Voorzitter. In de vestibule staan enkele banken. Die kunnen we wel hier laten plaatsen. De ouden van dagen kunnen daarop dan gaan zitten. 8. Voorstel van Burg. en Weth. in zake Autobus-dienst, Voorzitter. Ook deze kwestie is in een vorige vergadering al besproken Intusschen heeft een der adressanten van Oosterhout, de gemeente al ver laten, zoodat dit adres buiten beschou wing kan worden gelaten. Ik kan hier mededeelen dat van Zijl van de Pro vincie subsidie zal krijgen als ook de gemeente een kleine subsidie geeft. De gemeente Oosterhout heeft besloten f200.— subsidie te verleenen. Burg. en Weth. zijn overtuigd dat een dienst in de gemeente-van buitengewoon nut is. Waar de fiaantieele toestand echter niet al te rooskleurig is, stellen wij voor f 50.— subsidie te verleenen. meer als een bewijs van erkentelijkheid. Norbart. Is de dienst op de tram. Voorzitter. Ja. De auto is van hem zelf. Winst en verlies, alles is geheel voor zijn rekening. Men kan bij hem wel een kaarlje krijgen, waarop men in Oosterhout verder door naar Breda met de tram gaat, maar daar moet hij dan zelf weer voor betalen. Hij zal alleen weten wat hij daarvoor krijgt. Antonissen. Ais men de bus ziet, zou men zeggen dat ze van de tram is De heer van Beek zou alleen sub sidie willen geven als men werkelijk overtuigd is geworden door een onder zoek van de boeken of wat ook, dal met verlies wordt gewerkt. Hij zou daarom de kwestie nog eens aanhouden opdat Burg en Weth. daarna een onderzoek kunnen instellen. Voorzitter. Ik geloof nooit dat de zaak rendeert De aparte reizen moeten de zaak goed maken. Van Beek. Om zoo maar subsidie te gaan geven zonder meer, is toch ook niet goed, dan is men toch heele maal niet verantwoord. Antonissen. De winkeliers kunnen dan betalen en zien de menschen hun inkoopen in Breda doen. Voorzitter. Als de winkeliers hier., concurreeren, dan zullen de menschen niet naar Breda gaan om daar te koopen. Antonissen. Nou en of, maar van Breda zal er hier geen een iets komen koopen, al is het nog zooveel goed- kooper dan daar. Voorzitter. Dat er nu reizigers komen is ook van een groot belang Als er geen bus is, zien ze er allemaal tegen op om hier te komen, omdat het zoo ver van het station is gelegen. Norbart Als wij subsidie gaan geven gaat men een ander deel van de Inwoners negeeren, menschen die zelf voor een groot deel de belastingcenten bijeen brengen. Dal een dergelijke dienst wordt georganiseerd, daar is niets aan te doen. Doekt van Zijl op dan komt er weer een ander, maar om subsidie te gaan geven dat wordt iets anders. Voorzitter. Hoe gemakkelijk is het niet voor de menschen die naar het Kantongerecht moeten. Trouwens er komen nog zooveel dingen voor. Van der Veeken. Er kan geen be zwaar bestaan om eerst eens na te gaan of de zaak rendabel Is of niet. Trouwens met f50 die wij geven zou de zaak niet te redden zijn. Het is hier in hoofdzaak er maar om te doen dat hij de Provinciale subsidie niet verliest. Het kan zijn dat het niet aangenaam voor de neringdoenden is, maarzeker is het ook dat het niet aangenaam is Ingezonden Mededeelingen. komen tot rust en worden gesterkt door ZENUWTABLETTEN Buisje 75 ct. Bij Apoth. eu Drogisten. alles aan te passen teneinde hun waren zoo concurreerend mogelijk van de hand te doen, zoodat de menschen als vanzelf niet naar Breda gaan om te koopen. Wat zijn plaatsen die ge- isoleerd liggen en van communicatie middelen zijn verstoken? Niets, die sterven uit. Maar waar circulatie is, daar is leven en bedrijvigheid en als gevolg daarvan meer welvaart. Wat zou Oosterhout zonder tram zijn. Men is daar nog bezig om een spoor te krijgen en zou dat voor de winke liers daar schade veroorzaken. Spr. denkt dat men er daar heel wat voor over zou hebben als ze dat konden bereiken. Om eerst een exploitatie rekening te laten overleggen daartegen heeft hij geen bezwaar. begeren. Als wij niets geven, geeft de Provincie dan ook niets. Voorzitter. Ze schrijven, dat ze dan ernstig zullen overwegen of ze dan nog subsidie zullen geven. Norbart. Een groote groep inwoners hebben er in ieder geval schade bij. Voorzitter. Denkbeeldig, zelf maken ze er toch ook druk gebruik van. Hoe veel winkeliers zouden er niet zijn die zelf in Breda ook inkoopen doen. Van der Reijdt. Dat heeffmen altijd gedaan. Men staait zich nu dood op Breda maar hoevelen zouden er niet zijn die in Rotterdam, Dordrecht of 's Bosch nog koopen. Norbarl. Dat is heel wat anders. De bus brengt ze verschillende malen op een dag heen en weer naar Breda. Voorzitter. Staat daar niet tegenover dat hoe meer reizigers er komen, hoe goedkooper ze kunnen inkoopen. Antonissen. Dat de man tracht sub sidie te krijgen, kan ik begrijpen maar mag de raad zoo maar blindelingsweg dat doen. Dat is toch onverantwoor delijk. Voorzitter. Laten we dan zoo beslui ten Als Burg. en Weth. blijkt uit een onderzoek dai de subsidie gerecht vaardigd is, dat ze het dan kunnen geven. Daartoe wordt met algemeene stem men besloten. Wordt vervolgd. BUITENLAND. De algemeene staking In Engeland. In 't Britsche lagerhuis heeft Baldwin gisteren een uitvoerige uiteenzetting gegeven van de crisis in het mijnbe drijf, de onderhandelingen met de betrokken partijen, en de redenen, waardoor die bespreking mislukt zijn. Ook de andere partijlijders voerden het woord. Algemeen werd toen nog de hoop uitgesproken, dat op het laatste oogeri- blik, nog steeds werden onderhan delingen gevoerd een oplossing zou gevonden worden. Ook die laatste pogingen hebben echter gefaald, zoodat de algemeene staking te middernacht is ingegaan. De regeering heeft maatregelen tot verzekering van de orde en de voed selvoorziening genomen. In het land is het rustig. De postmeester generaal maakt be kend, dat er geen pakketten voor de koloniën of voor het buitenland en geen binnenlandsche pakketten of brie ven van meer dan 8 (Eng.) ons kun nen worden aangenomen, behalve voor den plaatselijke besteldienst. Het ministerie van koophandel heeft een melkcentrale te Londen ingesteld. Allen melkhandelaars wordt bevolen, hun melk desgewenscht ter beschik king van de directie van de centrale te stellen. Er staan reeds honderden vracht auto's in de Hyde Park, dat voor het publiek gesloten is, en er stroomen er van alle kanten toe. Men verwacht, dat er vanavond duizendenden voor gebruik gereed zullen staan. Als de crisis voortduurt, zal het park waar schijnlijk worden gebruikt al centraal vervoerdepöt om de voedselvoorziening van alle standen in Londen te behan delen. Het recruteeringskantoor op het mi nisterievan buitenlandsche zaken neemt gemiddeld 400 personen per uur als vrijwillige arbeiders aan. Er is een officieele qproep versche nen, waarin bij het publiek een beroep wordt gedaan om zijn bijstand te ver leenen bij het handhaven van een billijke verdeeling van de voedselvoor raad door niet meer te koopen dan de gewone hoeveelheden, en den dé tail handelaars wordt verzocht, mede te werken bij het verzekeren van een billijke distributie. In de mijngebieden is het overal rustig gebleven. De meeste stakende mijnwerkers hielden zich met werken in hun tuintjes bezig of bespraken on derling den toestand. Te Portsmouth heerscht groote be- drijfvigheid. Twee oorlogschepen zijn met onbekende bestemming vertrok ken. Verder zijn er tal van kieine pa trouilles matrozen en soldaten naar de mijncentra en de groote steden gedi rigeerd. Men kan zeggen dat de voor stelling die thans van weerskanten van het uitbreken van het conflict gegeven wordt, een nieuwe bijdrage vormt tot de moeilijkheid om bij een uitbarsting te bepalen wie aanvallende partij js. De Daily Herald, het orgaan van de arbeiderspartij, schreef gisteren aan het hoofd van het blad: „Het antwoord van de arbeiders op de oorlogsver klaring van het kabinet". Als een oor logsverklaring beschouwt zij natuurlijk den eisch van de regeering, dat de raad van het vakvereenigingscongres de instructies nopens de algemeene staking zou herroepen, alvorens de onderhandelingen over het conflict bij de mijnen heropend konden worden. Maar hier staat tegenover dat het lichaam, hetwelk de vakvereenigingen vertegenwoordigt, voor {le geweldige uitbreiding van het tot de mijnen be perkte geschil aansprakelijk werd toen het besloot tot afkondiging van de al gemeene staking. Dit bracht een beperkt en zuiver oeconomisch conflict op algemeen en politiek terrein over en heeft aan de beweging het karakter van een revolutionaire woelinggegeven. met het bepaalde doel de regeering te dwingen, zich naar den raad van het vakvereenigingscongres te richten Door de grieven van de mijnwerkers over het gemis van waarborgen voor de reorganisatie van het bedrijf tegen over een door hen te aanvaarden loons verlaging op den voorgrond te steller., blijlt men buiten de kern van het groote conflict, dat thans uitgebroken is. De vraag is ook, .of de vertegen woordigers der vakvereenigingen zulk een ver strekkend besluit zonder raad pleging van de leden hadden mogen en kunnen nemen Het besluit tot al gemeene staking viel Zaterdag in een vergadering van dagelijksche besturen van de vereenigingen die bij het Vak vereenigingscongres zijn aangesloten. Er waren tweehonderd gedelegeerden tegenwoordig die 3.653,529 werklieden vertegenwoordigden. Van deze stemden de gedelegeerden van 49 911 leden tegen. Maar gelijk gezegd, de leden zeiven zijn niet geraadpleegd. Churchill heeft gisteren in het Lager huis zijn rede besloten met te zeggen, dat indien het bevel tot de algemeene staking slechts herroepen werd, de regeering onverwijld en met het grootste geduld de onderhandelingen over het mijnconflict zou hervatten. Maar, zoo vroeg hij, welke regeering zou de verantwoordelijkheid met een bijregee ring willen deelen „De regeering zal thans alleen de verantwoordelijkheid op zich nemen, zelfs al mocht het later noodig zijn, maatregelen te nemen, die, indien zij thans werden vermeld, dras tisch zouden schijnen". Men moet dus aannemen, dat de regeering niet voor buitengewone maatregelen zal terug deinzen. RECHTSZAKEN. Door 't oog van 'n naald. P. C. van S. landbouwer te Sprang- Capelle had zich te verantwoorden wegens smaad. Getuige J. H. Roza, uitgever van het Nieuwsblad v/h „Land van Heusden en Altena. ontving van beklaagde, ter plaatsing in zijn blad een artikeltje voor de rubriek „Ingezonden Stukken". Het schrijven was van beleedigenden inhoud ten aanzien van J. van Hooren. Getuige Roza vond het stukje al te kras en werkte het wat om. terwijl hij tevens aan beklaagde vroeg of deze deverantwoording voor den inhoud op zich nam. Beklaagde had bevestigend geantwoord. De president wees er den uitgever op. dat dergelijk schrijven toch geen plaatsing mocht kunnen vinden in een blad. 't Kan wel eens waar zijn," ant woordde getuige Roza. Beklaagde had spijt van het gebeurde, maar het stond er nu eenmaal't was te Iaat om 't schrijven nog terug te nemen. Op grond dat de gewijzigde formu leering van het artikeltje oorzaak is, dat beklaagde eigenlijk het ding niet schreef, bleek alzoo de dagvaarding onjuist te zijn en eischte het O. M. vrijspraak. Ook de verdediger Mr. Schipperijn eischte vrijspraakop juridische gronden Uitspraak conform den eisch. De president merkte op dat beklaagde die anders veroordeeld zou zijn ge worden wegens smaad, om het boven gemelde, door het oog van een naald kruipt en dus de straf misloopt De president verzocht de pers te vermelden, dat beklaagde voor de rechtbank zijn spijt heeft betuigd. Bot gevangen. F. v. d. P. een visscher uit Dussen tiad een balk in 't oog. Niet de balk uit de wijsheid van 't spreekwoord over splinter en balk, maar 'n echte balk, die over 't water dreef onder 1 Made en Drimmelen. 'n Prachtbalk was 't, bijna vijf meter lang. En de vischer vischte den balk op en nam 'm mee. Maar nu moest hij terecht staan wegene diefstal. Verbaasd zei beklaagde: „Ik dacht da 'k dat mocht, de balk dreef daar, los en wel." „Neen", aldus getuige A. v. d. Wiel, opzichter van het Kroondomein te Werkendam „De balk lag vast met 'n beugel om en met krammen vast gehecht. De balk dreef! Neen de balk dreef niet 1 De balk dreef eigenlijk toch wel, maar hij kon niet wegdrijven en de visscher mocht 'm met weg nemen. En daar ging het nou maar om I Beklaagde werd al eens vroeger veroordeeld en daarom wijst de pre sident er op, dat in't vervolg wel eens gevangenisstraf kon worden opgelegd Óm onderscheid te leeren maken tusschen mijn en dijn 1 De eisch luidde wegens diefstal van den balk f 25 boete. De visscher heeft dan nu eens geen snoek gevangen maar bot in de vorm van f25 boete sub 14 dagen hechtenis waartoe hij veroordeeld werd Om 't karig broodje. H. D. een visscher uit Andel, een die 't niet breed heeft in 't ondermaansche was in den polder bezig met aa vangen. „Heb je nog al gevangen infor meerde de naderende onbezoldigd veldwachter G van Haaften. „'t Gaat nogal", aldus de visscher „'t Zal de laatste zijn man I lk neem de schaar in beslag" was het weder woord van den dienaar der wet. Toen werd de visscher boos, smeet de aalschaar neer en greep den veld wachter aan op 'n manier dat ze samen over den poldergrond rolden en bakke leiden. Wegens wederspannigheid werd de visscher ter verantwoording geroepen. Hij had de aalschaar later gewillig afgegeven. „Ik heb geen weelde. M'n vrouwis altijd ziek" klaagde de visscher. Hij kwam er nu nog eens af met f25 boete als eisch, doch welke de Politierechter bij de uitspraak terug bracht op f20.— boete subs 14 dagen hechtenis. Bij herhaling zou het gevangenisstraf worden, waarschuwde de president. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 4 Mei 1926. SPORTFEESTEN. Onze R. K. Gymnastiekvereeniging K. G. V. vierde op 1 Mei j.l. haar le lustrum en meende dit feit niet waar diger te kunnen herdenken, dan door het houden van groote Gymnastiek- en Athletiek-wedstrijden. Dat K.G.V. met haar plan sympathie won was direct te constateeren uit de groote collectie eereprijzen die de bur gerij van Kaatsheuvel met milde hand schonk. Er werd een eere-comité ge vormd bestaande uit de heeren: J. L. Besouw, Burgemeester. Mgr. W. H. Völker, Pastoor Par. St. Jan Baptist. J. H. P. v. Enschot, Pastoor Berkdijk. J. H. P. Wortelboer, Overste Missie huis. A. Zapp, Oprichter der Vereeniging, Rotterdam. Mr. Dr. A. B. G. M. v. Rijckevorsel, Lid der He Kamer 's Hage. J. v. Rijzewijk, Lid der 2e Kamer, Til burg. A. Th. v. Rijen, lid der Prov. Staten. Tilburg Jhr. Verheyen, Loon op Zand. W. L. M. de Both, Arts, Kaatsheuvel. A. A. Hueber, Arts, Kaatsheuvel. Mr. J. J. A. H. M. v. Besouw, 's Bosch. J. J. Leenaarts, Hoofd der School, Kaatsheuvel. M. A. v. d. Wee, Voorz. Ver. K. B. J. van Ham, Notaris. J. Rozeboom, Rijks-Ontvanger. J. Lombarts, Kaatsheuvel. L. J. v. d. Horst, Bestuurslid K. B. M. J. v. Nieuwstadt, Bestuurslid K. B. Chr. Vesters, Bestuurslid K. B. J. Tuerlings, Secretaris K. B. Het ijverig bestuur v. K.G.V. bestaan de uit de heeren: H. P. v. Rijswijk, Voorz.; H. v Amelsfoort, Vice-Voorz.; Ant. J. Peters, Sec.; J. v. Gorcum Pen ningmeester en L. de Vries, Commissa ris, ijverig gesteund door den onver- moeiden Adviseur den Weleerw. Heer J. v. Kemenade en geleid door den heer L. v. Gulik uit Tilburg had het geheele voorbereidende werk verricht en dagen lang gewerkt om alles georganiseerd en geregeld te krijgen. De jury bestond uit de heeren A. Brouwers Tilburg; A. Princen, Waal wijk; W. Smulders, Tilburg en A. J. Tervoort, 's-Bosch. De taak der jury was heusch geen gemakkelijke, daar de deelnemende vereenigingen er waren van het beste gehalte reeds op vele wedstrijden met de hoogste lauweren bekroond. Geen wonder dan ook dat de belangstelling ook van ver buiten de plaats groot was. Zaterdag namiddag werd met de wed strijden een aanvang genomen in de groote Patronaatszaal. Er werd keurig werk geleverd, dat blijk gaf van veelvuldig en volhardend oefenen en van volkomen beheersching van spieren en wil. Vooral in deze wed strijden was de beoordeeling zeer zwaar. De Zondag werd zooals het Room- sche turners past met een turnmis be gonnen. De ZeerEerw. Pater Verhoeven van het Missiehuis alhier droeg het H. Offer op. 't Was een indrukwekkende plechtigheid. Onze groote machtige Kerk met de stichtende schare gymnas ten gevuld. Rond het altaar de vaan drigs met kleurige drapeaux, de tam boers en hoornblazers. Bij de opheffing onder de H. Consecratie roffelden de trommen, het hoornsignaal weerklonk, terwijl de drapeaux als eerbetoon ge presenteerd werden. Onder een gieren den stormwind stelden de deelnemende vereenigingen zich na de H. Mis op vóór het intronisatiebeeld van 't H. Hart op 't Kerkplein. De HoogEerw. Heer Pastoor Mgr. W. Völker sprak de gymnasten toe. Met pleizier, aldus Mgr. Völker richt ik heden morgen op verzoek van uwen ijverigen adviseur den W. E. Heer v. Kemenade het woord tot U, omdat gij begonnen zijt met 't geven van een goed voorbeeld, 't Stemt tot vreugde te zien, dat de hoop van ons vaderland, de hoop der R. K. Kerk van N. Br., dat de jeugd in den godsdienst een voorbeeld geeft. Ik heb U heden morgén in de kerk gezien, waar gij U stichtend en eerbiedig gedroegt. Dat geeft moed mijne jongens, moed voor de toekomst die in uwe handen is. Wie U heeft, heeft de toekomst in handen. Gij zijt vandaag hier gekomen om feest te vieren, doch gij wilt dat feest vieren als Roomsche jongens: Roomsch in uw werken, Roomsch in uw vreugde, Roomsch in uw ontspanning. Daarom hoop ik, dat gij heden morgen allen ter H. Tafel zijt genaderd, om zoodoende op den len Zondag van de maand Mei U als Roomsche jongens te stellen on der de bescherming van onze goede Moeder Maria, daarom wilt gij uw feest aanvangen met een H. Mis om God te bedanken, Hem te erkennen als uw Op perheer en de leuze te bewaarheiden: „Alles tot Gods eer en glorie". Gij moet Roomsch zijn in uw leven, roomsch in uw werken, roomsch ook in uw fees ten, daarom moet gij de geboden Gods onderhouden, waarvan voor U een der voornaamste moet zijn het IIle gebod: Wees gedachtig dat gij den dag des Heeren heiligt. Als Kathholieke jon gens moet echter de heiliging van den Zondag niet alleen bestaan in het bij wonen van een H. Mis 's morgens, doch ik vertrouw allen hedenmiddag weer in het Lof aanwezig te zien. Toen in 1901 oorlog dreigde tusschen twee Zuid-Amerikaansche staten Ar gentinië en Chili en de oorlog door goed gevoerde onderhandelingen uitbleef plaatste Argentinië op den hoogsten top van de Andes, een Christusbeeld met in de eene hand een kruis en de andere hand zegevierend uitgestrekt over Argentinië. Bij de opening van het vredespaleis schonk Chili een namaak van dit beeld aan het vredespaleis. Toen onze Koningin dat zag schreef zijLe Christ avant tout. De Christus vóór alles. Dat voorbeeld moeten wij volgen, dat woord moet ons woord zijn. In dagen van lijden, in ons werken, in onze ver eenigingen, in onze feesten, in al ons doen en laten moet bloeien de geest van offervaardigheid. We moeten of fervaardig zijn voor elkander, offer vaardig voor Christus. Er moet heer- schen een goede geest in uwe vereeni gingen, de trouw aan uw geestelijke Adviseur. Begin uw werken met den christelijken groet Geloofd zij Jezus Christus. Zoo ge hedenmiddag uwe wedstrijden begint, doe dit dan met den Chr. groet: Geloofd zij Jezus Christus. Toen een dokter eens een patient de tong moest ontnemen, die door kanker was aangetast en den lijder vóór de operatie vroeg of hij nog iets te zeggen had, antwoordde deze met zijn laatste woorden: „Geloofd zij Jezus Christus". Een voorbeeld voor U ter navolging. Houdt Christus voor oogen in uw wer ken, in uw oefeningen, in uw ontspan ning, dan zal hij ook uw hoop en steun zijn op uw sterfbed. Door de gezaine- lijke turners werd daarna uit volle borst het lied „Aan U o Koning der eeuwen" gezongen, onder begeleiding der Harmonie Apollo. Iedere vereeni ging offreerde daarna een bloemstuk vóór het H. Hart-beeld, waarna onder de frissche toonen der Harmonieën Euphonia en Apollo de marschwedstrijd een aanvang nam. Gevolgd werd de route „Hoofdstraat tot Kruisstraat Hoofdstraat terug, Peperstraat, Markt, Gasthuisstraat, Telefoonstraat, Verl. Hoofdstr tot Vaartstr., Verl. Hoofdstr. terug, Hoofdstr. tot Patronaat. Na het Lof ging het onder begeleiding der mu ziek van de Kon. Erk. Harm. Apollo naar 't Sportterrein bij den Heer Jan v. Berkel aan den Horst. Honderden belangstellenden trokken met den langen stoet mede, honderden belang stellenden kwamen nog nagewandeld om getuigen te zijn van de afwerking van 't groote programma. Langs de lange lijnen van 'l uitgestrekte speel terrein stond alzoo een kleurige bonte menigte bijeen, waaronder ook de dames goed vertegenwoordigd waren. Er kwamen spannende momenten voor al in touw trekken, hindernis loopen en blokjes loopen, er werd keurig werk gepresteerd bij 't keurturnen aan rek, brug en ringen, zoodat menig applaus met den stevigen wind over 't veld werd gedreven. In de pyramiden werden eveneens prachtig symetrische groepen geleverd, strak van vorm en lijn en mooi geproportioneerd in ver band met de grootte der club en de uitbeelding der groep. Op een klein ongelukje na bij 't polstok hoogsprin gen hadden de wedstrijden een vlot verloop, zoodat om goed zeven uur de prijsuitdeeling op 't veld kon geschie den. De harmonieën trokken onder groote volkstoeloop naar hunne loka liteiten terug. De uitslag der wedstrijden was als volgt t

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 2