ilf ECHO m m ZUIDEN No. 36. Woensdag 5 Mei 1926. 49e Jrg. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 4 Mei 1926. De eindexamens aan de R.K. Hoo- gere Handelsschool alhier zullen plaats hebben op: 10 tot en met 19 Juni (schriftelijk) en 22, 23 en 24 Juni (mon deling). n Als gecommitteerden bij dit examen werden door het Bestuur der school aan den Minister van O. K. W. voor gedragen N. H. J. van Riel, Pastoor van de Par. van St. Jan, Waalwijk. M. A. J. van Liempt, Gem. Secr. en Lid v.li Hoofdbestuur van „O.M.O. in N.-B.", Waalwijk. G. van Loon. Lid van de Kamer van Koophandel Fabr., Waalwijk. J. van lersel, Lid v. li. Plaatselijk Schoolbestuur, Waalwijk. II. Wiesman, Secr. PI. Comm. van Toezicht o. h. M.O., Waalwijk. Dra. B. Geers, Apothekeres, Waal wijk. Mr. H. Loeff. Burgemeester, Drunen. Mr. J. H. Thiel, Inspecteur van het Handelsonderwijs, Den Haag. Deze voordracht is door Z. Ex. den Min. van Onderwijs, Kunsten én We tenschappen, goedgekeurd. Met ingang van 1 September a.s. zal aan de R.K. Hoogere Handelsschool alhier in alle klassen onderwijs in Lichamelijke Oefening worden gegeven. Als leeraar in dat vak is benoemd de heer A. J. Tervoort, leeraar Gymna stiek M.O. te 's Hertogenbosch. Met leedwezen zal algemeen ver nomen worden dat zuster Apollina, de onder-overste van het St. Theresia-ge- sticht is overgeplaatst naar 's Bosch. Zuster Apollina die in hare functie op verschillend gebied veel met het publiek in aanraking kwam, heeft ge durende de bijna 30 jaren dat ze in Waalwijk werkzaam was, voor deze stichting en voor de plaats groote ver diensten. Staking in Engeland. De directeur van het Postkantoor alhier deelt mede, dat tot nader be richt géén correspondentie en pakket ten via Engeland kunnen worden ver zonden, tenzij geen andere weg moge lijk of aangegeven is. Tngaande 5 dezer is de verzending via Hoek van HollandHarwich stopge zet. Gelegenheid is geopend tot ver zending tegen het gewone luchtrecht van correspondentie uitsluitend voor Groot-Brittanië en Ierland, met extra vliegtuig van Rotterdam-Waalhaven in. (vertrek postkantoor Rotter dam 6.45 m.). ACHTER DE WOLKEN SCHIJNT DE ZON. Maandagavond ging in de groote zaal der R.K. Werklieden-vereeniging de bekende propagandafilm van de Ned. Centrale Vereeniging tot bestrij ding der Tuberculose Achter de wol ken, schijnt de zon" en wel op uit- noodiging van 't „Wit-Gele" en „Groe ne Kruis", waarvoor ook de baten wa ren bestemd. De zaal was slecht bezet, speciaal de tweede rang, voor welker bezoekers de ze film toch allerminst van waarde ontbloot was. We willen eenerzijds toe geven dat de reclame ervoor niet zeer uitgebreid gemaakt was, .maar in ieder geval toch voldoende om meer belangstelling te wekken, waar wij zeker weten dat talrijken die er thuis hoorden, goed van dezen film avond op de hoogte waren't is hier weer de laksheid vooral bij zaken, die nu niet direct tot de groote vermake lijkheden beliooren. Terecht wees\ de heer A. van Gent in zijn openings woord op het recht van 't Wit-Gele en Groene Kruis op meer moreelen naast finantieelen steun, voor het zeer vele góede wat zij voor de zieken, voor de bestrijding van zuigelingen-sterfte en der tuberculose doen. Critiek is er in overvloed, doch opbouwen door belang stelling en moreelen steun al zeer wei nig, getuige deze slecht bezochte zaal. De schitterende film die daarna af gedraaid werd, en die we reeds eerder bespraken, geeft een beeld van de wo ning van schoenmaker van den Heu vel, die met vrouw en kinderen in een slop woont en de verschijnselen ver toont van tuberculose n.l. hoesten, lus teloosheid enz., terwijl hij voor z'n kind 'n voortdurende bron van gevaar vormt door 't samenslapen, spuwen op den grond, enz. Ook bij zijn dochtertje tee kenen zich de eerste symphtomen. Hij wil er niet van weten naar den dokter te gaan. De toestand van 't dochtertje trekt de aandacht van den onderwijzer, die er den schoolarts (Dr. Jan van Gils opmerkzaam op maakt. Deze onder zoekt 't kind en geeft bericht mee naar huis. Het moet naar 't consultatie-bu reau, maar niets van dat alles, v. d. Heuvel is daarover niet te spreken, tot hij reparatiewerk moet wegbrengen en z'n oog getrokken wordt door een re clame-biljet voor 't tuberculose-muse- um. Hij gaat, evenals zoovele anderen, binnen en z'n belangstelling wordt ge trokken naar de uitleggingen van den dokter, over de aantasting der longen, 't gevaar van spuwen, enz. Hij voelt zelfverwijt tegenover zichzelf en zijn gezin: z'n besluit is genomen. Hij gaat naar 't Consultatie-bureau met z'n dochtertje. Zij worden onderzocht, be klopt, beluisterd, met Röntgenstralen bekeken, in 't kort de enquetrice komt bij hun aan huis. De man naar 't sana torium, het kind den boer op! Financi- eele zorgen zijn er niet, dank zij de routekaart; welgemoed neemt hij har telijk afscheid en gaat op reis, het her stel tegemoet. Wij zien dan prachtige beelden van 't sanatorium en omgeving, an de kleine bij den boer, we zien hen als 't ware groeien, de levenslust toe nemen. Wij lezen de brieven van moe der, die ondertusschen een frisch, mo dern, luchtig huisje gekregen heeft en n plaats voor hem op 'n moderne ruime choenfabriek (filmbeeld der Kon. Stoomschoenenfabriek alhier) en ten slotte zien we hem geheel hersteld te- ugkeeren tegelijk met z'n dochtertje, tot heil van zichzelf, als van z'n gezin. De geest in het krachtige lichaam slechts rijpt. Voor geen vooroordeel of domheid beducht, Heft hij zijn vaandel tot hoog in de lucht. En kondigt den volken als lieilboö en groet. Zijn Vrank en zijn Vrij en zijn Vroom en zijn Vroed. In zwaren strijd behaalde onze W. G.V. in den turnkamp van j.l. Zater dag en Zondag den 4en prijs in den vierkamp 2e graad (1. Oef. in standen, 2 oef. aan rek, 3. oef. aan brug, 4. oef. aan ringen). Hoewel zij hiermee nog 6 vereenigingen achter zich liet, had zij, gezien hare fraaie prestatie nog hoo- ger erkenning verwacht. Maar de an dere prijswinners waren ook niet voor de poes. Bovendien bekwam zij bij loting (3 Dit is in korte lijnen de prachtige, vereenigingen hadden een gelijk hoog film, waarvan een enorme propaganda en goede in den lande moet uitgaan en daarom is het zoo dubbel te betreu en, dat ook hier niet meer belangstel lenden waren. De eerste rang was vol doende bezet, maar juist misten we degenen, onder wie deze ziekte ook hier moordt (80 tuberculose patiënten wor den alleen in Waalwijk bezocht), om te zien en te leeren en daarnaar te han delen in die kringen vooral moest meer waardeering zijn voor datgene wat bo- engenoemde centrale vereeniging niet haren ijverigen secretaris, dr. Jan. v. rils, wat de plaatselijke vereenigingen op dit terrein voor de bestrijding der tuberculose doen. t Was een prachtige en leerzame ivond. De explicatie van deze bijzondere film geschiedde op uitnemende wijze door den lieer H. van Engelen. Onze harmonie „St. Crispijn" opende 1.1. Zondag, ter eere van den verjaardag van Prinses Juliana de rij der zomerconcertem met een matineé op de kiosk op de Markt en hoewel het weer alles behalve lekker was, was de belangstelling groot. De harmonie gaf duidelijk de bewij zen dat zij dezen winter hard heeft ge werkt en elk nummer genoot een uit stekende vertolking, zoodat wij er ook niet aan twijfelen of zij zal op 't fes tival te Waspik en zeker op 't concours te Grave eeü goed figuur maken. Wij vertrouwen dat zij zich meer malen dit seizoen zal doen hooren en dat W. B. in staat zal zijn een mooi zomerprogramma uit te voeren, waar deze openbare concerten blijkbaar zeer op prijs worden gesteld. De hangende brievenbus aan het huis der familie Verwieltegenover de M.r. van Coothstraat, is thans, vervan gen door een groote ^taande brieven bus, die geplaatst is tegen het kantoor der firma Van Gent Co., naast de Poststraat. Naar wij vernemen zal de heer Albert Mahieu, coupeur bij de fa. C. G. v. d. Heijden alhier, op 13 Mei a.s den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij deze firma in dienst trad. - Tot waarnemend inspecteur dei- directe belastingen tot 1 Juli a.s., als wanneer de heer Steegman in functie treedt, is voor dien tijd benoemd de surnumerair dierzelfde middelen, de heer H. J. La zet. Op tie tennisbaan van 't Hotel Verwiel is opgericht een nieuwe club, welke den naam draagt van Tap. Het voorloopig bestuur bestaat uit de hee- ren L. Tirion, H. Pullens en A. Spie- rings, respectievelijk als Voorzitter, Secretaris en Penningmeester. Door het bestuur van de Lieder tafel Oefening en Vermaak alhier is besloten om, ter gelegenheid van den zestigsten verjaardag van Neerlands grooten Componist, dhr. Joh. Wierts, te 'sllage een Wierts-Matinée te ge ven op Maandag 24 dezer, 2en Pink sterdag. Alsdan zullen uitsluitend, zoowel door de Liedertafel als door het Ge mengde Koor, werken door hem ge componeerd, worden gezongen. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van liet bestuur der Waal- wijksche Zwemclub om de bad- en zweminrichting 15 Mei a.s. voor de le den open te stellen. Wij verwijzen naar achterstaande advertentie der Hollandsclie Buurt spoorwegen, waarbij wordt medege deeld dat de Autobusdienst a.s. Zater dag wordt gewijzigd en uitgebreid en ook de dienst wordt begonnen naar Drunen, Nieuwkuijk, Vlijmen en den Bosch. Wij mogen hier wel even aan toevoe gen, dat ons van verschillende zijden klachten bereiken dat niet precies op tijd wordt gereden, n.l. te vroeg. B.v. de bus 's middags die ten 1.20 moet ver trekken, vertrekt steeds 1.15 of nog vroeger en daarenboven wordt aan de aangegeven stopplaatsen niet halt ge houden, zoodat daar wachtende passa giers gedupeerd worden. De directie zal hieraan haar aandacht wel willen schenken. V Het durners-ridderkrws A Met moed en volharding dan voort op het pad Dat vóór ons zoo menige turner betrad. De tijd toch zal komen, dat ieder begrijpt aantal punten) den 2en prijs voor den ma rsch wed strijd en tevens bij loting tussehen 2en en 3en, den 3en prijs voor pyramiden. De heer J. Adriaanse be haalde weder bij loting den 2en prijs voor los-hoogspringen. Hoewel niet pri mus inter pares, toch een mooi resul taat. Op de groote sportfeesten te Kaatsheuvel, heeft onze R.K. Gymna st iekvereen. „Kunst en Kracht" we derom een schitterend figuur geslagen. Op niet minder dan 7 prijzen wist deze kranige sportclub beslag te leggen. Wanneer men nagaat dat er 10 ver eenigingen, waaronder de oudste en sterkste tiirnclubs uit het Zuiden, met 5 a 600 turners aan den strijd deelna men, dan mag hier gerust van een schitterende prestatie gesproken wor den. Deze betrekkelijk jonge vereeni ging heeft zich daardoor op verschil lend gebied de meerdere getoond van veel oudere en sterkere clubs en werd een der meest bekroonde der deelne mende vereenigingen. Vooral in polsstok-hoogspringen was de strijd zwaar, doch toen hierbij een hoogte van 2.90 M. bereikt was, welke respectabele hoogte in fraaien stijl door de heeren L. van Drunen en II. Pullens van K. en Kr. genomen werd, waren zij zonder concurrentie, daar geen enkele deelnemer dit nog halen kon. Waar zij elkaar als clubgenooten niet bekampen wilden en mede met het oog op het vergevorderd uur, werd van verder springen afgezien, wat eener zijds jammer was, daar zij ongetwijfeld een nog grootore hoogte zouden hebben bereikt, doch anderzijds was liet een sportieve daad van den heer H. Pul lens, die den eersten prijs aan den heer L. van Drunen en den tweeden aan zichzelf wilde zien toegekend. Zooals velen wel bekend zal zijn behaalde de heer L. van Drunen, vroeger het kam pioenschap polsstok hoogspringen van liet Zuiden van het Ned. Gymn. Ver bond. Na ruim 20 jaar rust heeft hij het in Kaatsheuvel nog eens beproefd, met het gevolg dat hij den lsen prijs verwierf. Ook de prestatie van den heer H. Pullens is niet minder fraai. Ver der behaalde Kunst en Kracht door J. van Mierlo den derden prijs hindernis- loopen. Met los-lioogspringen was men niet zeer gelukkig. Twee leden van K. en Kr., n.l. H. Pullens en J. van Mierlo, kwamen in aanmerking voor de verlo ting om den 2en, 3en en 4en prijs, met het gevolg dat J. van Mierlo er lieele- maal buiten viel en H. Pullens slechts den 4en prijs ten<deel viel. De touw-trekploeg bestaande uit de Jieeren J. van Mierlo, P. v. d. Hoven, A. Lonibarts en Jac. v. Mierlo, wist op den derden prijs beslag te leggen. Ook de aspirantjes hielden zich kra nig doordat beide deelnemers aan het blokjes-loopen een prijs behaalden, n.l. Schoemans den 3en en v. d. Wiel den 4en prijs. Kunst en Kracht heeft haar naam weer alle eer aangedaan en mag met voldoening op deze prestaties terug zien. Zij telt prima sportlui onder hare leden en bovenal bezit zij in den heer dag 29 dezer, was aangevraagd, nog niet mogelijk. Naar men ons van de zijde der werknemers meedeelde, behoefde de eerste veertien dagen daarop nog niet te worden gerekend. Hsgzn ELSHOUT. Met twee extra trams ariiveerden Zondagmorgen ten93/4uur de verwachte Tilburgsche processie. Na opstelling trokken de ruim 700 pelgrims onder de tonen der fanfare van hel Tilburgsche Jongenspatronaat Huize Nazareth" ons bevlagde dorp binnen, onder leiding van hun directeur den WelEerw. Heer van Oirschot, kape laan en de geestelijkheid der parochie en begaven zich onder gebed en gezang kerkwaarts. Een stevige bries deed de banieren en vaandels, welke in de processie werden medegedragen, flink wapperen. Een reusachtige, fraai geornamenteerde waskaars, door zes jongens getorscht. opende de stoet, welke verder door tal van aanvallige, groote en kleinere bruidjes werd opgeluisterd, in witte en gekleurde gewaden en met hoofd tooisels, dragende een fraai Mariabeeld, verschillende emblemen, bloemenman den, enz., ook troffen wij weder de jonge maagd, die O L. Vr. van Lour- des zoo schoon weet uit te beelden, begeleid door de kleine Bernadette Soubirous in hare landsdracht De zon, welke zich tot dan schuil had gehou den, brak door en gaf aan 't geheel een liefelijke kleurenweelde. Ten 11 uur had de plechtige hoog mis plaats en heette kapelaan Willems de pelgrims hartelijk welkom en hield op de hem bekende, enthousiaste wijze; een lofrede op de H. Maagd, vermeldende ook Hare bijzondere guns ten in dit Haar Genadeoord. Hierna werden de relikwieën der H.H. Marte laren van Gorcum vereerd. HetMaria- altaar met liet beeldje der Wonderbare Moeder van Elshout straalde in een bloemenpracht en was als overgoten door een zee van licht, waarvan een groote M door electrische lampjes ge vormd, het middelpunt was. Ten l'/a uur deden de pelgrims de oefening van den H. Kruisweg, waar onder de Stabat Mater werd gezongen. Om 3 uur bracht de processie, onder gebed, gezang en muziek een bezoek aan de bidkapel. Hier werd door allen het „Smeeklied voor Tilburg" aange heven en zong een afdeeling van het Tilburgsche Kerkkoor en van de Zang vereniging .La Renaissance" het 4- stemmig .Ave Verum" van Wierts en hield de WelEerw. Heer Breugelmans van de Norbertijner-orde eene schitte rende improvisatie op de Onbevlekte Moedermaagd. De gewijde spreker noemde deze grootsche manifestatie van heden een triomfdag voor Haar, die vooral in dit, Haar genadeoord zoo menigwerf blijken heeft gegeven van de macht, welke Zij op Haren Godde lijke Zoon bezit. Het groote getal pel grims getuigde van de groote Maria- liefde van Brabant's volkrijkste stad. Neen, ondanks hare fabrieksbevolking is Tilburg niet rood, dat getuigt, zoo zeide hij, de vloed van pelgrims, die ik hier om mij vereenigd zie Laat o ouders, zoo% vervolgde hij o.a. ook Maria de Mede-opvoedster uwer kin deren zijn, prent hun van hunne prilste jeugd in, de vereering van Gods Moe der, opdat zij in latere jaren, hierdoor gesterkt, als brave katholieken, den steun van Kerk en Staat uitmaken. De Heer J. Hoslie, voorzitter der processie, sprak een woord van dank aan allen, die zich heden ten opzichte der bedevaart verdienstelijk hadden gemaakt. Bij terugkomst in de kerk werd een plechtig lof gecelebreerd en de zegen met het Allerheiligste gegeven, waarna de pelgrims zich ter ontspanning in het dorp verspreidden. Om 6 uur vereenigden zij zich weder in het Kerkgebouw tot gemeenschap pelijk gezang en gebed, en hield de WelEerw. Heer van Oirschot kapelaan der H. Hart-Kerk te Tilburg een af scheidsrede. Spreker zag met genoeg- doening neer op dezen ten avond L. van Drunen een kranige leider, die ^eigenden, heerlijken Mariadag; hij in alles, zoowel als gymnast als atlileet liet, voorbeeld geven kan. De bekende harmonie Sophia's Vereeniging te Loon-op-Zand kwam j.l. Zondag in onze gemeente dauwtrappen Zij kwamen door de duinen, woonden gezamenlijk de II. Mis bij in de St. An ton iuskerk en trokken toen de gemeen te in onder uitstekende marschen. Na zich in „de Korenbeurs" verpoost te hebben, ging het weer huiswaarts langs Sprang, onder de heerlijkste tonen van dit uitnemende corps. 3 Mei was het 55 jaar geleden dat Kee Kroot in dienst kwam bij de fa milie Zijlmans; zeer zeker iets buiten gewoon zeldzaams. Dezer dagen herdacht mej. M. v. Ree den dag waarop het 25 jaar gele den was, dat zij bij de familie Rubbcns alhier in dienst kwam als huisnaaister. De tegen Vrijdagmiddag te Vlij men aangekondigde bijeenkomst der werknemers in de mandenindustrie met de stakingsleiding, waarop opnieuw zou worden beraadslaagd over de Woensdag gedane voorstellen der pa troons kon geen voortgang hebben en is voor onbepaalden tijd uitgesteld. Voorshands bleek een conferentie van den bemiddelaar, mr. dr. L. N. Deckers met de patroons, welke voor Donder- noodigde den geloovigen uit, al hunne intieme wenschen te vereenigen en dezen in een gemeenschappelijk gebed tot Maria's Troon te doen opstijgen, tot Haar, die vooral op deze Haar uit- verkore plek, reeds zoo dikwijls in ziekte en kommer hulp bood. Hierna begaven de pelgrims zich onder de opgewekte tonen der fanfare naar de twee gereedstaande stoom trams, om in Tilburg aangekomen, oegunstigd als zij werden door den schoonen lenteavond, onder lampion- verlichting naar de Kerk van't H. Hart ts trekken en aldus dezen mooien dag te besluiten. OUD-HEUSDEN. Mej. E. Sprengers slaagde o m. te Arnhem bij het examen typiste (Pitmanschool.) DRUNEN. Vrijdagavond ontstond een binnenbrand in de wonig van v. Zon. De bewoners waren toevalliger wijze afwezig, doch voorbijgangers merkten reeds spoedig een dikken rook. Onmiddelijk verschafte men zich toegang door een der ruiten stuk te slaan en onze EdelAchtbare heer Bur- gemeester in hoogst eigen persoon, smaakte het genoegen den brand te blusschen met een Minimax apparaat. De bloempjesdag. ten bate van de tuberculose lijders, heeft in onze gemeente opgebracht de somma van Zondag maakten de Harmonie „De Volharding" en de Harmonie van het jongens-patronaat een muzikale wandeling en werd tevens een sere nade gebracht aan de familie Canters ter gelegenheid van het feest harer 25-jarige echtvereeniging: Zondagavond te zes uur, werden de Schietbanen^van het Kruisbooggezel schap „De Vriendschap", gevestigd in café van der Westen feestelijk geopend. De vergaderzaal was daartoe prach tig versierd met kleurige linten en guirlandes, waartusschen het nieuw aangeschafte materiaal der vereeniging keurig uitkwam. Te zes uur opende de heer J. de Vries de vergadering met een wel komstwoord aan de leden. Hij memoreerde in 't kort de feiten die aanleiding hadden gegeven tot het oprichten der vereeniging en hoopte dat eenieder steeds zijn beste krachten aan haar verderen opbouw zal wijden. De heer de Vries sprak verder het vertrouwen uit. dat „De Vriendschap" alleen en steeds werkelijke vrienden onder hare leden zal tellen om in ge- zelligheid zich te ontwikkelen in deze mooie sport. Ten slotte bracht hij dank aan den heer van der Westen, die bereidwil lig de noodige voorschotten had ge daan en zijn beste krachten had ge wijd om deze opening zoo schitterend mogelijk te doen zijn. Daarna werden de eerste proeven afgelegd van schiet kunst, waaruit reeds spoedig viel te constateeren dat „De Vriendschap" verschillende prima schutters telt. Het overige van den avond werd in gezellig samenzijn doorgebracht. Op Zondag 16 Mei zal de in wijden omtrek bekende Drunensche kermis geopend worden Evenals andere jaren Is ook nu voor de noodige attractle's gezorgd, terwijl gedurende Maandag en Dinsdag aan verschillende café houders dans- vergunning is verleend. In de harmonie-zaal wordt naar ge woonte 's Maandags een matinée ge geven, waarbij ook de hier reeds be kende Mr. Carter zal optreden. NlEUWKUljK. Evenals de vorige jaren, zullen ook dit jaar de leden der H. Familie en Congregatie ter bede vaart gaan naar Elshout. Dit jaar echter zullen de leden der H. Familie eerst na den middag vertrekken onder lei ding van hun directeur den WelEerw* Heer Th. v. d. Heuvel op Zondag 9 Mei a s. terwijl de Congregatie den d.a.v. Donderdag onder leiding van den ZeerEerw. Heer R v. Beek de bedevaart zal houden. De processie der H. Familie zal worden opgeluisterd door onze harmonie. Door Z.D.H Mgr. A. F. Diepen te 's Bosch, is tot kerkmeester alhier herbenoemd de heer Th. v. Mierlo. Oudergewoonte hield Zondag j 1. onze harmonie haar jaarlijkschen muzi- kalen rondgang door 'tdorp ter gele genheid van den len Zondag van Mei. Bij verschillende begunstigers der harmonie werd aan hun woning een muzikaalsaluut gebracht hetgeen zonder twijfel op prijs werd gesteld Een en ander bracht een massa volk ter been. Gedurende de afgeloopen maand April werd aan het posikantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f2901.88 terugbetaald f2212.—. SPRANG CAPELLE. (Voorm Sprang). Aan de Electr Kerkorgelfabriek A. Standaart te Schiedam, is deze dagen opgedragen het restaureeren van het mechanische kerkorgel in de Ned. Herv. Kerk alhier. De Korfbalclub „Nederland en Oranje" alhier zal a s Zaterdagavond haar eerste jaarvergadering houden. Het ligt in de bedoeling op Pinkster- Maandag een serie wedstrijd te geven, waarvoor reeds een 4 tal bekende ver eenigingen zijn uitgenoodigd. CAPELLE. De heer J. Kommers, gediplomeerd hoefsmid alhier, oefent z'n bedrijf tegenwoordig electrisch^uit, te weten z'n twee vuren, een boor machine, slijpmachine en alles wat tot de smederij behoort. Voor het beslaan van paarden bij ongunstig weer Is een hoefstal in de werkplaats aangebracht. Zeer zeker een mooie vooruitgang en ook van belang voor de landbouw bevolking dezer plaats. Gedurende de maand April werd in de Rijkspostkantoor alhier ingelegd f 2115 67 en terugbetaald f 3798.55. Het aantal inlagen bedroeg 38, dat der terugbetalingen 27. Er werden 77 tele grammen behandeld, waarvan 35 ver zonden 32 ontvangen, terwijl 295 tele foongesprekken werden gevoerd. Bij de gehouden aanbesteding van de werkzaamheden voor de elec trische verlichting van het concours terrein werd dit werk opgedragen aan den electricien J. A. v. Wijlen te Vrijhoeve-Capelle. Onze vroegere dorpsgenoot J. Pelders, thans stationarbeider te Nij megen, is overgeplaatst naar het sta tion Dieren. In de j 1. Vrijdagavond gehouden vergadering van het concourscomité, werd den heer W. G. Treffers, alge meen voorzitter, namens het comité in verband met zijn 57-jarig huwelijks- t bb.2».

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5