iccsi up uien uag n pracnuge uioemen- mand aangeboden. Bij monde van den heer A. M Verheijden werd de jubilaris namens de leden gelukgewenscht met deze heugelijke gebeurtenis Zichtbaar aangedaan dankte de heer W G Treffers voor deze onverwachte hulde WASPIK. Festival voor Zang- en Muziekgezelschappen op 22, 24 en 30 Mei as. te Waspik aangeboden aan de Harmonie „Volksvlijt en Volksver maak" bij gelegenheid aan haar 45 jarig bestaan Directeur: P. Kuijten. Eere-voorzitter de Edelachtbare heer P. N. Dekkers, Burgemeester van Waspik. Programma: Zaterdag 22 Mei. 3 uur. Opening door den eere-voor zitter en aanbieding van den eerewijn 4 uur. Gezamenlijke uitvoering der Festivalmarsch aanvang van het fes tival, opening door de feestvierende vereenlging. Harmonie „De Eendracht" Herpt en Bern. Fanfare „Euterpe" van 's Gravenmoer. Fanfare „Kunst na Arbeid" Capelle, Noordbrabant Harmonie „De Volharding" Drunen 7 uur. Groot Concert, aangeboden door de Gemengde Zangvereenigmg 't Rozeknopje" en de Koninklijk Erk Harmonie „De Eendracht" van Raams- donksveer. Maandag 24 Mei 12.30. Optocht door een gedeelte der gemeente, festivalmarsch Aanvang van het festival. Opening door de feest vierende vereenlging. Fanfare „Concordia" Oosterhout. Fanfare „Sirena" Vrijhoeve-Capelle. Gem. Zangvereenigmg „De Heide bloem" Vrijhoeven Capelle. Harmonie „Tot beoefening van tooneel en toonkunst" Terheijden. - Fanfare „Wilhelmina" Sleeuwijk. Mannenkoor „Wilhelmina" Dongen Mannenkoor „Tot bloei der Toon kunst" Waalwijk. Harmonie „St. Jan" Kaatsheuvel. Fanfare-corps Andel. Kon Harmonie „Musis Sacrum" Dongen. Chr. Gem. Zangvereeniging „Halle luja" Waalwijk. Gem. Zangvereeniging „'t Roze knopje" Capelle. Fanfare „St. Cecilia" Ammerzoden. Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht" Raamsdonksveer. Fanfare „Wilhelmina" Dussen. 8 uur. Groot concert door de fanfare „St. Cecilia" van Ammerzoden. Zondag 30 Mei. 2 uur. Ontvangst der deelnemende vereenigingen, waarna gezamenlijke uitvoering der festivalmarsch. Aanvang van het festival. Harmonie „Concordia" Vlijmen. Gem. Zangvereen. „Onze Vrije Uren" Drimmelen. Harmonie „De Jongens Congregatie" Drunen. Fanfare „Onze Vrije Uren" Wagen berg. Harmonie „St. Cecilia" Bavel. Harmonie„Deugd veredelt de Kunst" Lage-Zwaluwe. Mannenkoor „Volharding in Toon kunst" Donge Vaart. Mannenkoor „Echo der Duinen" Loonopzand. Harmonie „St. Crispijn" Waalwijk Harmonie „St. Cecilia" Made. Harmonie „Concordia" Loonopzand. Mannenkoor „Oefening en Vermaak" Waalwijk. Harmonie „Apollo" Geertruidenberg Mannenkoor Zevenbergschen Hoek. Harmonie „Euterpe" Zevenbergen Kon, Harmonie „Euphonia" Kaats heuvel. 8 uur. Groot avond concert door de harmonie „Concordia" Loonopzand. De boerenleenbank zal op Vrijdag 7 Mei, 's avonds om 6 uur bij mej. M. de Bont alhier een verplichte ver gadering houden. Agenda: 1 Opening, 2 notulen, 3 benoeming van den secretaris. 4 aan wijzing van twee stemopnemers, 5 overlegging rekening en balans over 1925 6 verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens perio dieke aftreding van den heer E. C de Wit. Aftredende leden zijn terstond herkiesbaar, 7 voorstel van het bestuur en den Raad van Toezicht om f 100 af te dragen voor het monument van den ZeerEerwaarden Pater van den Elzen en f 100 aan den plaatselijken boerenbond, 8 voorstel van het bestuur en den Raad van Toezicht tot wijzi ging der rente, 9 rondvraag en 10 sluiting. Het pas geopende Consultatie bureau mag zich in een druk bezoek verheugen. De eerste keer meldden zich 15 moeders met haar zuigelingen aan. Wel een bewijs.dat het nut dezer Instelling in ruimen kring begrepen wordt. Bestuur en propagandisten der Mariavereeniging hielden Zondagmid- dag een propaganda-vergadering. De drankbestrijding bloeit in onze ge meente weer op 1 WASPIK. De weg, ten Zuiden der Spoorlijn naar Waspik Boven en 's-Gravenmoer, wordt thans ook van keien voorzien, waardoor een kolosale verbetering wordt aangebracht. GEERTRUIDENBERG. Aan het post kantoor alhier, werd over de maand April '26 ingelegd f 5994,73 en terug betaald f 7716.94. nei laatste uitgegaan boekje draagt het nummer 5972. Gedurende de maand April pas seerden door de rolbrug 1912 vaar tuigen met een inhoud van 206469 ton. Met gunstig weer, zal de bad en zweminrichting der Zwemclub Geertruidenberg. in Mei a.s. geopend worden. MADE. Ten overslaan van notaris Smits is de villa met schuur, tuin en grooten boomgaard van wijlen den heer L Stal ingezet op f 4750 door Sam v. d. Sluis te Drimmelen. Bij het in deze week gehouden theoretisch en practisch examen te te Utrecht, heeft de smidsknecht Jan Ligthart het diploma voor hoefbeslag behaald. De Onderlinge Weegbrugveree- niging, gevestigd bij Ph. Thijssen hield gisterenavond in het café aldaar een jaarvergadering. Rekening en verant woording sloot met een batig saldo, terwijl het aftredend bestuur de heeren J. Seegeren Azn Ant. Dirven en C. Kiaassen met algemeene stemmen werden herkozen. Voor rekening van de in rust gaande landbouwers P. en W. Avon tuur wordt voor ieder afzonderlijk een burgerwoonhuis met bijbehooren ge bouwd, dewelke bij onderhandsche aanbesteding zijn opgedragen te bou wen door J. van Alphen, timmerwerk en J. Dobbelman metselwerk voor elk f 4000. Bij de gehouden keuring aan de ingeschrevenen der lichting 1927 uit deze gemeente werden er van de 53 personen 6 voorgoed en 2 tijdelijk ongeschikt bevonden. Op de Zondag uitgeschreven propaganda-vergadering door den R K. Fabrieksaibeidersbond „St. Willebror- dus". om te Made te komen tot op richting eener afdeeling van dien bond, was buiten het bestuur slechts 1 persoon opgekomen. DUSSEN. Zondag had alhier de plechtige geloofsbelijdenis plaats. Om zeven uur 's morgens werd een plech tige H. Mis opgedragen en had de ge zamenlijke H. Communie plaats. Om half drie 's middags werden de kinde ren door de processie aan het klooster der Eerw. Zustere afgehaald en trok men in processie over het kerkhof naar de kerk, waar de plechtigheid en lof plaats had Onder het lof werd door de kinderen op voortreffelijke wijze en met helder klinkende stem men de Geloofsbelijdenis uitgesproken. De ZeerEerw. heer Pastoor Janssen de Horion hield als trouw behartiger der geestelijke belangen der jeugd een treffende toespraak tot de kinderen en hunne ouders. Hierna trok de processie wederom door de kerk en werd hierin het Aller heiligste meegedragen. De versiering op het altaar aangebracht was schit terend. Na het lof werd door de geloovigen gezamelijk gezongen „Broeders welk geloof hebt gij" en was de plechtig heid geëindigd. Een bijzonder woord van lof en dank mag hier niet ontbreken voor de Eerwaarde Zusters welke steeds on vermoeid medewerken voor welslagen der kerkelijke plechtigheden in onze parochie, alsmede de Fanfare „Wil helmina" welke wederom geheel be langeloos hare medewerking verleende. Door de politie alhier werd Zaterdagavond tegen een drietal per sonen procesverbaal opgemaakt die reeds geruimen tijd het de omwonen den op den Viersprong bij dhr. van H. lastig maakten en geen enkel voor bijganger ongemoeid - konden laten gaan. Het is te hopen dat de maat regel geholpen heeften men voor goed van deze belhamels bevrijd zal zijn ALMKERK Naar wij vernemen hoopt de Gem. Zang. Ver. „Con Amon" direc teur de heer A. Havelaar van Woudri- chem, deel te nemen aan het groot Nationaal Concours voor Muziek- en Zangvereenigingen te Nieuwpoort in Aug a.s. Uit goede bron vernemen wij, dat er thans plannen bestaan om de „Watermolen" in de Ippelschenpolder alhier te vervangen door een water machine. Den heer W J. C. van Veeken, civiel-ingenieur te Leeuwarden is thans benoemd bij besluit van Ged. Staten van N.-Brabant) tot technisch ambte naar van het Dijkbureau dezer pro vincie. J.l. Vrijdag had de winkelier C de K., van Werkendam, het ongeluk, doordat het paard schrok te Nieuwen- dijk met paard en wagen boven van den Buitendijk te tuimelen. Daar de wagen flink geladen was met koloniale waren, is te begrijpen dat de schade voor bovengenoemde zeer groot is aan zijn waren, maar tevens ook aan den wagen, welke ook veel materieele schade had. Het zoontje van den heer A. v. d. B. had het ongeluk zoodanig onder een fiets te geraken, me-t 't gevolg dat geneeskundige hulp moet worden in geroepen, de gem. politie heeft naar wij vernemen procesverbaal opgemaakt. KERKNIEUWS. Begrafenis mgr. Muisaers. Onder zeer groote deelneming had Maandag in Den Bosch de begrafenis plaats van mgr. Mutsaers. In de kerk, waar de plechtige uitvaartdienst ge houden werd. waren behalve een groote menigte geloovigen o.a aanwezig mgr. Diepen, de president van het seminarie mgr. Sweens. de provinciaals der Capucijnen en van de missionarissen van het H. Hart, de rector der Re demptoristen en andere kerkelijke hoogwaardigheidsbekleeders Voorts de commissaris der Koningin in Noord- Brabant, de burgemeester en wethou der Krijgsman, de oud burgemeester, het Tweede Kamerlid van Rijzewijk het Eerste Kamerlid Blomjous en talrijke deputaties. De uitvaartmis werd opgedragen door den deken mgr. Pompen, pro- tonotarius apostolicus. Na de H. Mis verrichtte mgr. Pompen de absoute Daarna vormde zich de eindelooze begrafenisstoet, waarin tal rijke vereenigingen vertegenwoordigd waren Er waren ongeveer 50 vaandels in den stoet en het aantal spoorweg mannen die den overledene de laatste eer bewezen kan op 2500 worden geschat. Op het R K. kerkhof te Orthen werd het stoffelijk overschot in den priester grafkelder bijgezet Er werd niet ge sproken. Het was den secietaris van het Nederlandsch Propagauda-Comiié voor het 28ste Int. Eucharistisch Congres te Chicago ter oore gekomen dat de parochie van den H. Lambertus te Haaren bij Oisterwijk was ingegaan op het denkbeeld, „een of meer parochies mogen zich te Chicago laten vertegenwoordigen", dat ook do^r de katholieke pers is verspreid. Hij heeft zich veroorloofd aan den Z.E. Heer Pastoor dier parochie te vragen hem mede te deelen, hoe dat zich had toegedragen opdat dit voor beeld ter navolging ware te stellen aan andere. Het antwoord was dat het plan direct geregeld was. Als een parochie van 300 Communi canten tot zulk voorgaan in staat is, kunnen dan de grootere niet volgen De Internationale Eucharistische Con gressen zijn in het leven geroepen en door de Pausen zoo krachtig aanbe volen, opdat tenminste nu en dan ook de volkeren de gelegenheid zouden hebben hun Schepper en Heer in het openbaar gezamenlijk te danken. Hem eerherstel te geven, Hem te danken voor de ontvangen weldaden en nieuwe af te smeeken door met elkaar deel te nemen aan het H. Misoffer, naast elkaar aan te zitten aan denzelfden Liefdedisch, massaal te getuigen van het gemeenschappelijk geloof in Zijn aanbiddelijke tegenwoordigheid in het H. Sacrament des Altaars, door de plechtige Congres-processie. Kan Roomsch Nederland dan niet wakker worden om door een waardige vertegenwoordiging te toonen dat het op Eucharistisch gebied mee wil doen, als de volken optrekken naar de door den H. Vader zelf aangewezen plaats waar dat internationale feest dit jaar gaat gevierd worden Mgr. Diepen heeft aan Rector van Kessel, om gezondheidsredenen, gedu rende een maand ontslag verleend als geestelijk adviseur van den N.C B. en als diens plaatsvervanger voor dien tijd aangewezen den weleerw heer K Bek kers. rector der landbouwschool te Boxtel SPORT. Holland-Belgie 1-5. Zooals bekend mag worden geacht heeft het Nederlandsche Elftal l.l. Zon dag tegen de Belgen een verpletteren de nederlaag geleden. In elk opzicht was ons elftal de mindere. De sport—redacteur van de N Rott. Cr. schrijft o.m. De analyse van den wedstrijd levert een schier beschamende uitkomst voor de onzen Wat wij niet begrepen, niet gekuifd hebben, is het spelen vaneen wind—wedstrijd. Winningthe toss, winningthematch" luidt het beproefde devies. En Jan de Goeie leerde het al in zijn eersten voetbalalmanak, dat het altijd maar beter en veiliger was, om bij het win nen van den opgooi eerst alle voor deden te nemen. Dies koos Denis, toen het muntstuk ten zijnen profijte gekan teld was, den feilen wind, die recht van doel tot doel stond, in den rug. Maar larie, wat konden de onzen met dat windvoordeel beginnen, ze wisten er geen profijt van te trekken; de ver dediging kreeg het wat gemakkelijker, maar de voorhoede bleef in gebreke, om zich de assistentie van Aeolus ten nutte te maken. Ook bij dezen strijd bleek weer hoe moeilijk het is met een feilen wind in den rug productief te zijn en op pijn lijke wijze demonstreerde zich hier het tekort .aan aanpassingsvermogen bij onze ploeg. Toch was die ploeg, voor de rust niet slecht. Er was zelfs geen zwakke stee. Hassink, voor wien we zoo gevreesd hadden, overtrof zichzelven, en van Kol leek wel met het bloed van Jules van der Linde, Otten, Stom en Denis doorstroomd, zoo dapper stond hij te backen. En voor: het combineeren ging aar dig; er was dartel samenspel, er was hupsch gedribbel, maar eerst na 37 minuten begreep Tap, dat het op schieten aankwam. Hij loste een schot, een vervaarlijken kanjer en het was 1 -0. Zou het te Iaat zijn? vreesden we al op de tribune. En het bleek te laat Want nadat Sandberg in een oogenblik van ver strooiing Denis in den weg liep. glipte Raymond Braine door de verdediging heen en in de 41ste minuut van den strijd was het 1—1 Er dreigde iets, er waren sombere voorteekenen; de Belgen zouden beter dat voordeel van den wind gebruiken. En toen we weer buiten kwamen, klapperden de vlaggen aan de stokken en het was of we een treurmarsch herkenden in dit vlaggenlied. Binnen drie minuten was het beslist. Adams redde de Belgische eer, zorgde voor de revar che. En toen kwamen de fouten in onze ploeg aan den dag. Ons long-passing, ons hooggeroemde open spel was in deze omstandigheden onjuist en foutief. Met zulk een wind kan men zuiverder spelen en kan men het nadeel van den tegenwind beter ellmineeren met kort samenspel. Dit begrepen we te laat. Daarbij kwam, dat, toen de score ge opend was, toen de man bij het num merbord handen te kort had, om de goals van de Belgen te noteeren, er bij de oranjemannen eenigen in mekaar zakten. De individueele prestatie, die voor de rust aanleiding gegeven had tot groote tevredenheid werd onvol- doende. De Belgen hebben hun overwinning volkomen verdiend, omdat zij de moeilijkheden van den wedstrijd beter wisten te bestrijden. Zij verdedigden beter toen zij den wind in het nadeel hadden en hun spel was agressiever en productiever, toen de wind in hun voordeel was. DRUNEN. Zondag had de aangekondigde serie wedstrijd plaats op het terrein onzer voetbalvereeniging „Sporters". Na een heftigen kamp werden de prijzen behaald als volgt: le pr. Geel—Zwart, 2e pr. Jong— Brabant, 3e pr. Avantie. Er was voor dezen wedstrijd een talrijk publiek opgekomen en begint er dus ook in onze gemeente zoo lang zamerhand meer animo te komen voor deze mooie sport. LAATSTE BERICHTEN. De prins van Wales is per vliegtuig te Londen aangekomen. Het Hoogerhuis heeft de staking besproken. Het Lagerhuis niet; dat heeft eenige finantieele wetten behandeld Saklatvata is op'borgstelling vrijgelaten. Het ver keer is ontwricht, maar begint zich al te herstellen. Het is overal rustig, alleen in Poplar hebben kleine orde verstoringen plaats gehad. AGENDA. WAALWIJK. Donderdagavond 7'/a uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak Mannenkoor. Zondag 12 uur repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak Mannenkoor. GEMENGD NIEUWS. Er zijn veenbranden uitgebroken te Emmererfscheidenveen aan het Ka naai A en in Klazinaveen Noord. Te Eist (Betuwe) is proces-ver- baal opgemaakt tegen de 52-jarige weduwe A., geboren Kr., uil Nijmegen, wegens onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Zij hield speciale zitda gen en had reeds een vrij uitgebreide clientele. Een 5-jarig meisje is op de J. van Lennepkade te Amsterdam bekneld geraakt tusschen een vrachtwagen en een op die kade staande schutting. Het kind is aan de gevolgen overleden. Vanmorgen is in de weverij Tu- bantia van de firma Ten Cate te Almelo een luchtbevochtingsbuis naar bene den gevallen, waardoor drie personen licht werden gewond en één viij ern- stig, aan den rug. Deze man is in het ziekenhuis opgenomen. Men meldt uit Apeldoorn Een groot aantal werkloozen had zich Zaterdagmorgen verzameld voor het bureau van Sociale Zaken. Een gedeelte hunner trok om over tienen naar net gemeentehuis, terwijl de ove rigen bij dit bureau bleven en onder wijl binnendrongen in de wachtkamer van het Burgerlijk Armbestuur. De bin nendeur van de wachtkamer was geslo ten, doch de zich in de wachtkamer bevindenden werkloozen forceerden het sloten drongen onder het geroep van „Wij willen geld hebben het kantoor van uitbetaling binnen door het paneel van de deur in te duwen. De heer Soutendijk borg in der haast een op de tafel staande geldkist in de brand kast. In de gang kwam het tot verzet tegen den eenig aanwezig.zijnden politieagent. De werkloozen werden uit het gebouw gedrongen. Hierna rukte een versterkte politie macht aan onder geleide van den inspec teur den heer J. Tienstra Een der werkloozen werd gearresteerd. Gistermorgen is de 21-jarige motorrijder Plantinga uit Hoofddorp in de Bollenlaan het bosch van Bredius te Bussum in volle vaart tegen een boom gereden. Hij kreeg een ernstige hersenschudding en werd naar de Ma- jella-stichting overgebracht. Gistermiddag geraakte een bijna J'/2 jarig dochtertje van den arbeider A Scholle ie Oldebroek, in een onbe waakt oogenblik in de voor hun woning langs loopende beek. Toen men het kind uit het water haalde, bleken de levensgeesten reeds geweken. 8000 gulden ontvreemd ie Bussum. Zondagnacht te kwart over twaalf drong een gemaskerde man de wacht kamer Ille klasse van het spoorweg station Bussum binnen, alwaar twee beambte bezig waren de kas der ont vangen abonnementsgelden te tellen. Hij riep „handen op" en richtte een revolver op de beambten. Daarna maakte hij zich meester van een der vier geldkisten en daarna wegloopende riep hij„Volg me niet, anders schiet ik je neer". De kist be vatte circa f 8000. De roover is over de spoorbaan in de richting Naarder, verdwenen. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. De schipper van de gisteren te IJmuiden binnengeloopen stoomharing- logger M. A. 3. Burgemeester Ferf, rapporteerde, dat de 18 jarige opva rende G. V. uit Marken j. 1. Zaterdag bij het aschwippen, op de Noordzee over boord geraakt en verdronken was. Ofschoon het vaartuig onmiddelijk kon bijdraaien, zoodat het terrein heel kort daarop werd afgezocht heeft men niets meer van den drenkeling kunnen ontdekken. BREDA—QUICK 2—1. Hoewel de overwinning niCT mee naar Waalwijk is gekomen kunnen de Qulckcrs toch op een goed gespeelden wedstrijd terugzien. Gesteund door den sterken wind is Quick voor de ust meestal in de meerderheid geweest maar wist slechts éénmaal te doelpunten'. Breda maakte spoedig gelijk en kreeg voor rust nog een penalty .te nemen waardoor het 2—1 werd. Na de hervatting werd door beide partijen er alles op gezet om te winnen waardoor er wel eens te forsch gespeeld werd. Doch de beide verdedi gingen waren in prachtvorm en wisten doelpun ten te voorkomen, zoodat met 21 voor Breda het einde kwam. QUICK—W. S. C. Het zal voor de vele voetbal-liefhebbers een groote voldoening zijn te vernemen dat Zondag a.s. op het Quick terrein de wedstrijd Quick W. S. C. gespeeld zal worden. Wc hopen Zaterdag a.s. hieromtrent meer bijzonderheden te vermel den. W. S. C. Wat tot op heden gééne andere vereenlging in deze afdeeling mocht gelukken, wist j.l. Zondag de W. S. C.-reserve te volbrengen, door de nog steeds ongeslagen kampioen Berkdijk de eerste en eenige nederlaag toe te brengen (32). Hiermede behaalde W. S. C. 2 hare vierde achtereenvolgende overwinning en vooral door bovenstaanden uitslag weKl het competitieprogramma alleszins succes vol beëindigd. Met de rust stond de stand 20 voor Berkdijk. Algemeen was men van oordeel, nu tegen den straffen wind ingespeeld moest wor den, dat het op een groote nederlaag voor de zwarthemden zou uitloopeu. Evenwel door ent housiast en oordeelkundig werken werd tenslotte bovenstaand resultaat bereikt, een uitslag, welke volkomen verdiend was. Zoowel W. S. C. 2 als Quick 2 nemen thans door een gelijk aantal punten de tweede plaats in. W. S. C. 3 inoest in Baardwijk 2 hare meerdere erkennen en verloor, mede door onvolledigheid, met 31. R. W. B. I)e laatste competitie-wedstrijd is wel de groot ste tegenvaller geworden met niet minder dan 62 werd van Baardwijk verloren, al waren dan 2 spelers verhinderd. We hadden dit seizoen toch wel wat beters verwacht. Veel en degelijk oefenen kan alleen verbetering brengen. R. W. B. 3 won niet 31 van H. E. C. 4. A.s. Zaterdag 3 uur R. W. B. combinatie tegen Internos Sprang op het R. W. B.-terrein. JULIANA. Met 2 invallers voor doelverdedigcr en links binnen speelde Juliana Zondag j.l. haar laatsten Competitie-wedstrijd tegen R. VV. B. Juliana heeft eerst het voordeel van den sterken wind en weet voor rust 3 doelpunten te maken R. W. B. 1, zoo dat met den stand 31 de rust aanbreekt. Na rust heeft R. W. B. den sterken wind in haar voordeel. Juliana weet door het spel laag over den grond te houden, nog 2 doelpunten te maken. B. W. B. brengt den stand op 52. De Juliana- linksbinnen vergroot den voorsprong tot 6—2. Wanneer de scheidsrechter einde blaast heeft Juiinua door een schitterende 62 overwinning de competitie beëindigd. Juliana 2 wist van W. S. C. 3 met 31 te winnen. HEUSDEN. Zaterdagmiddag speelde Juliana II alhier tegen Sprang I. l)e laatste won met 6—0; hij de rust was de stand 40. Zondagmiddag Juliana IQuick III uit Waalwijk. Hiervan was de uitslag in 't voordeel van de laatste niet 71, terwijl hij de rust de stuiul was 53. GEERTRUIDENBERG. Good-Luck I speelde een vriendschappelijken wedstrijd tegen T. S. C. I te Oosterhout. Good-I.uck speelde niet een invaller voor den rechtsbuiten. Voor de rust is Good-Luck sterker, doch doelpunten worden er niet gemaakt en gaat de rust in niet 00. Na de rust weet T. S. C. al spoedig 10 te ma ken, maar direct daarop mankt Good-Luck 11. Hierop maakt T. S. C. een zuiver buitenspel doel punt. maar de scheidsrechter wijst naar 't mid den. T. S. C. wil echter dit doelpunt niet tellen, maar Good Luck houdt zich aan de beslissing van den scheidsrechter, die ondertusscheu de hal naar "t midden heeft gebracht. Good Luck valt nu fanatiek aan, maar succes blijft uit. T. S. C. zét op en maakt 31, aan welk doelpunt ook een buitenspelluchtje zat. Na eenige mislukte aanvallen maakt Good l.uck 32, waar mede het einde komt. Good l.uck heeft deze wed strijd onverdiend verloren. Na ongeveer 10 minu ten spelen, moest de midhalf Timmermans uitval len, wegens een blessure aan z'n knie. Good Luck heeft de verdere wedstrijd toen met 10 spelers ge speeld. Timmermans zal naar alle waarschijnlijk heid voor de a.s. competitie niet meer uit kunnen komen. Good Luck II ontving Zaterdag nog uitstel voor den wedstrijd Internos IIIGood l.uck II. Zoo bleef alleen over de serie wedstrijd te Made-Good Luck IIWagenberg 1, welke door (lood Luck II met 40 gewonnen werd. Voor de rust had men direct een voorsprong van 30. Zondag a.s. speelt men volgens loting tegen H. B. S. uit Leur. Geertruidenberg I speelde na vrij-loting te Made voor de aldaar gehouden serie-wedstrijden, een vriendschappelijken wedstrijd tegen M. V. V. 1 en wist met 21 te winnen. Voor Zondag a.s. had men weer 't geluk vrij te loten, zoodat we zonder spelen in de eind-finale komen. KORFBAL. Onze korfbalclub „B. L. E. I." zal Zaterdag a.s. een vriendschappelijken wedstrijd spelen legen „de Zwaluwen", uit Lago Zwaluw. „B. L. E. 1." zal met een geheel nieuw twaalf tal verschijnen, waar nog slechts, enkele oude krachten in uit zullen koincn. We zullen dus afwachten wat deze ploeg tegen „de Zwaluwen" zul presteeren. DUIVENSPORT KAATSHEUVEL. De P. V. „de Postduif" gevestigd bij den Heer A. Rijken. Loonschcndijk hield Zaterdag 1 Mei een wedvlucht uit Lier. Afstand 67 K.M. De dui ven werden 0111 1. uur iu vrijheid gesteld. Aan komst eerste duif 2 u. 18 min. 19 sec. Laatste duif 2 u. 29 min. 36 sec. Verder als volgt. 1, 2, 9 J. Haverhals; 3, 5 C. Nerings; 4, 7 VV. van Drongelen; 6, 8 B. Ilijkcn; 1ste overduif J. Treffers. DUIVENSPORT WASPIK. De uitslag van de gecombineerde wedvlucht, ge geven door de postduivenvereniging „De Beis duif" van uit St. Chilain is als volgt; 1'. de Bont 1. II. v. d. Hoven 2, 3. M. de Rooij 4. P. de Graauw 511. VV. Zijlmans 6, 8. J. Tim- mors 7. J. v. d. Hoven 9. Chr. v. Dongen 10, 15. P. Kuijten 12. H. v. d. Vleuten 13. F. v. Onzevoort 14. Ie duif geconstateerd 11 u. 52 m. 3 sec. Laatste geconstateerd 12 u. 22 min. 2 sec. DUIVENSPORT GEERTRUIDENBERG. De duiven der postduivenvereniging „de ge vleugelde Vrienden" zijn Zondag 1.1. te Mons niet gelost. De beschikbare prijzen alzoo tot Zondag a.s. blijven staan.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6