neven. VROOM DREESMANN Slaap kantor-Ameu h leaieatssi MIJNHARDT'5 150.- 198.- 215.- 240.- 275.- 350.- 8.90 11.90 Speciale aanbieding goedkoope STOELEN 1.95 2.40 2.90 3.50 3.90 4.25 8.90 9.75 - EINDHOVEN gemeentebestuur vergunning verleend tot verkoop van sterken drank in het klein. RAAMSDONKSVEER. Tot besluurs- iid van den Chr. Nat. Werkmansbond werd gekozen dhr. H. Faro. De echtparen Riool—Meijers en van Seters—Broeders vierden 6 Mei onder veel belangstelling hun gouden huwelijksfeest. Gedurende April werd aan het postkantoor alhier ingelegd f 16945,63 en terugbetaald f 20797.81. Met 1 Mei kwamen op de le klasse der Herv. school niet minder dan 43 nieuwe leerlingen. Ds. Ewoldt treedt Zondagmorgen om half tien op in de Veersche Herv. kerk en om half drie in de Dorpsche kerk. ALMKERK. Bedankt voor 't beroep naar de Gerf. Kerk van Waardhuize Cand. J. C. Haarsten van Oostsouburg. Tot Hoogheemraad van het Oud land van Altena is benoemd de heer P. v. d. Wal, terwijl de heer A. W. Donker voor deze functie is herbe noemd. A.s. Zondag hoopt Ds. Röth des. v rn. 9.30 voor zijne gemeente op te treden, terwijl in de Gerf. Kerk Ds. de jong des v.m. 9.30 en des nam 2 uur hoopt voor te gaan. J.l. Woensdagavond hield de Ring „Altena" van Herv. Jong Ver. onder leiding van Ds J F. Röth te Uitwijk een algemeene ledenvergade ring. Na 't zingen van Psalm 84 3 en 't lezen van Efeze 6 10 18, hield de voorzitter een kort openingswoord, waarna hij voor, ing in Gebed. Hierna werd het werk voor dezen avond op recht gezellige wijze afge handeld, waarna op elk onderwerp eene levendige gedachtewisseling volgde. In de pauze werden de aanwezigen onthaald op een kop koffie. Nadat bij de rondvraag nog enkele vragen werden behandeld, sloot de penningmeester van den Ring deze vergadering, na 't zingen van Gezang 77 4 met dankgebed. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 9 Mei '26. Mejuffr. Anna Verhiel, alhier werd op de Dinsdag j.l. gehouden alge meene jaarvergadering van de Dioce sane Mariavereeniging te 's-Bosch, gekozen als lid van het Hoofdbestuur. Het patronaat organiseert op 13 Mei (Hemelvaartdag) en 24 Juni (2en Pinksterdag) een feestavond voor de donateurs. Opgevoerd zal worden het groote tooneelwerkSamuel of de Martelaar van het H. Sacrament. De belangstellenden in 't werk van patronaat mogen zich gerust op iets bijzonders voorbereiden, daar zoowel spelals decor intens verzorgd zullen zijn. De heer Joh. Beerens is als op volger van den heer A Snaphaan 'ge kozen tot voorzitter van de Coöpera tieve vereeniging Broederhulp. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 8 Mei '26. De kermis, die dit jaar valt van 9— 13 Mei, belooft heel wat. Zoo komen o.a. een bioscoop, theater variété accrobaten-tent, etc. Bovendien is er als van ouds op meerdere plaatsen gelegenheid tot dansen, de groote attractie van ouds. Tot vice-voorz. der R K. Fanfare werd gekozen de heer F. van Bladel uit Oud-Heusden, ter vervanging van den heer Chr. Merkx Jr., die onlangs ontslag nam. Zaterdagmiddag heeft het koning- schieten plaats bij de scherpschutters- vereeniging: „St. Blasius. De EdelAchtb. heer Burgemeester en de kantonrechter, resp. eere-voorz. en beschermheer nemen met de verdere eere leden deel aan den omgang, die door de muziek der Fanfare wordt opgeluisterd. Des avonds wordt een feestavond gegeven in hótel't Wapen van Amsterdam." Dinsdagavond bracht de harmonie haar nieuwen beschermheer Mr. van Ommeren een serenade, waarna deze bestuur en leden regaleerde in hotel „Concordia", waar men eenigen tijd gezellig bijeen bleef. VEILIGHEID EN VOLKSGEZOND HEID. Indien men voor een zieke deskun dige verpleging wenscht dan neme men daarvoor geen verpleger of verpleeg ster aan, alvorens zich er van te over tuigen, dat de verplegende in het be zit is van een in het Rijksregister in geschreven diploma A voor gewone ziekenverpleging of B voor de verple ging van zenuwzieken. Voor de ver- pleging van kraamvrouwen nemen men bij voorkeur een verpleegster op wier diploma een aanteekening voor kraam- vrouwverpleging is gesteld door den Hoofdinspecteur van de Volksgezond heid. Een kraam verzorgster bezit niet de kundigheden van een kraamverpleeg ster. De graad van deskundigheid mag bij de vaststelling van het honoraium in aanmerking worden genomen. GEZONDHEIDSRAAD. BURGERLIJKE STAND. De voorfaars uitzet. Wanneer ge van 't voorjaar het bui tenkansje mocht hebben, u geheel in 't nieuw te kunnen steken, wat zult ge dan wel alles aanschaffen? Wat zal niet alleen mooi maar ook practisch zijn In de eerste plaats zou het zeer ver standig zijn, een keurig tailleur-costuum uit te kiezen. Tailleurs zijn op het oogenblik bijzonder in de mode, ge kunt er om zoo te zeggen, niet buiten En bovendien is er zooveel fantasie en verscheidenheid in dit genre, dat het u niet moeilijk zal vallen ietsnaar uw zin te vinden. Daar hebt ge bijv. een keurig zwart smokingjasje op een geruiten rok in wit en zwart. Ge steekt een witte camelia in het knoopsgat, zet een klein zwart strooien hoed je op en ge ziet er uit om door een ringetje te halen. Vindt ge zwart een beetje somber? de Parisienne vindt het niet zoo kunt ge ook een don kerblauw costuum nemen. In dit geval prijkt een roze azalia in uw knoopsgat want zonder bloemengarneering kunnen we het niet in het voorjaar stellen. En uw donkerblauw vilthoedje siert een roze rozet. Verder zijn er aardige tailleurpakken met vroolijke gekleurde biesjes afgezet, zooals op bijgaande teekening, waar ge een costuum ziet van beige laken met vieux roze biesjes. Het manteltje is op de moderne wijze van voren rond weggesneden. Ook tailleurs van En- gelsche stof, met zakken en klepjes, worden veel genomen. Wanneer ge een lichten gemakkelij- ken en toch gekleeden zomermantel noodig hebt, zoo neemt ge die natuur lijk van zwarte tafzijde. De nieuwe tafzijde is zacht en soepel en lijkt niet veel meer op de ouderwetsche stof van dien naam, die zoo stijf' was dat ze uit zichzelf staan bleef. Men kan ze in allerlei keuren krijgen, maar voor de stad prefereert men zwart. Dikwijls is dit opgevroolijkt door een mooi gekleurd borduursel, door zijden stik seis in afstekende kleur, enz. Nu eens iets over de japonnen. Voor zoover deze niet van lichte kaska en jersey-stoffen zijn gemaakt, vindt men ze vooral van gebloemde en gemoesde crêpes. Dogn de groote en kleine ge kleurde rondjes wel eens een beetje vervelend, de bloemmetjesstoffen daa rentegen zijn vaak zoo lief, frisch en lente-achttg, dat men ze met het groot ste genoegen draagt. «Onder de ver schillende modellen vindt ge ook het zoo geliefde jumper japonnetje dat zoo ving en jong staat en ons zoo flatteert. Interesseert ge u voor speciale lente- kleuren weet dan, dat appelgroen en een bijzondere kleur roze erg in den smaak zijn. Verder zijn er tal van mooie versieringen, fijne en toch niet te sprekende byouterieën enz., zoodat 't grootendeels van uw eigen smaak en keuze zal afhangen, of ge in de lente uw >beaux jours" hebt of niet Zoekt ge een speciale garneering voor uw lentejapon, denkt er dan om, dat leer bijzonder gewild is. Leer weet men tegenwoordig zoo zacht te maken, dat 't op satijn lijkt of op dun laken, waardoor men 't ook borduren kan als gewone stof. In alle mogelijke kleuren brengt men het leer, vooi garneering bestemd, zoodal men 't steeds in over- eenstemming kan kiezen met de kleur der japon, 't Spreekt vanzelf dat alle kleinigheden, zooals kraagmanchetlen, zakjes, ceintuur, enz. dan van leer genomen worden, terwijl men er liefst ook een klein leeren hoedje van dezelfde kleur bij draagt. Wat de avondjaponnen betreft, zoo blijven de japonnen met kralen en paillettes, met zilver en goudborduursel voorloopig nog in den smaak. Deze japonnen hebben meestal tamelijk nauwe, aansluitende en gladde lijfjes en wijde rokken. Japonnen van voile en tulle zijn meer blousend gemaakt. Ze hebben vaak, losse panden of een luchtig, los bolerootje. De rok is lang of kort, naar 't het beste bij de gestalte van de draagster past. Wanneer ge nu zoo langzamerhand klaar zijt met de keuze uwer lente-gar derobe, zoo zult ge waarschijnlijk ook nog wel enkele stuks mooie linergie willen uitzoeken. We voelen ons toch nooit werkelijk goed gekleed, wanneer we onder onze mooie japonnen niet Ingezonden Mededeelingen. Hoofdpijntabletten werken terstond. een stel fijn, elegant ondergoed dragen. De luxe ir. 't ondergoed is op't oogen blik bijzonder groot. De prijzen der fijne zijden en crêpe hemden en beel dige zijden jersey combinaisons wegen bijna tegen die van japonnen op. Daar om komen velen dames er toe haar mooie ondergoed zelf te vervaardigen. Een lapje mooie zijde of voile, enkele endjes fijne kant. wat lint en Valencien nes, daarmede weet 'n vaardige hand een fijn stukje lingerie samen te stel len, dat heel wat goedkooper komt dan hetgeen men inden winkel krijgt. Eigenaardig is 't dat men ook bij het ondergoed graag met kleurtegenstelling werkt. Zalmkleur wordt met blauw gegarneerd, roze met okergeel, wit met zachtblauw of rood. Zelf het dambord patroon ziet men op het ondergoed toegepast. Zoo is de rose zijden com- binaison van onze tweede teekening gegarneerd met vier kantjes blauwe en donkerroode zijde. WILHELM1NE. Een overvloed van de laatste mode- modellen voor dames en kinderen vinden onze lezeressen in „Het Nieuwe Modeblad". Bij elk model komt een praktische beschrijving voor. „Het Nieuwe Modeblad", tweemaal per maand verschijnende, met telken- male 2 gratis knippatronenbladen, is bij de adminestratie dezer courant verkrijgbaar voor 95 cents per kwartaal of f 1.25, franco per post. l? 32.50 47.50 59.00 BURGERLIJKE STAND VAN WAALWIJK. Geboren: Lambcrtus J. v. Corn. Adr. Laros en van Adriana H. v. d. Hoven. Bertha d. v. Lambcrtus Brokken en Elisabeth v. d. Hart. Huw.-anngiften: Johannes Blikkendaal 31 j. cn Anna M. Brands 27 j. Adrianus v.d. Mosselaar 33 j. en Elisabeth Reus 24 j. Petrus Merkx 25 j. en Gcrtriiida M. Maas 25 j. Adriaan Qui rijns 28 j. en Antonfti Adr. Quirijns 25 j. Gehuwd: Carolus W. Hessclberth 24 j. en Clara L. Dekkers 19 j. Francis C. M. Wijffels 27 cn Fernanda M. Batli 28 j. Johannes C- van Box tel 35 j. en Elisabeth M. Pulles 32 j. Martinus Pulles 27 j. en Maria H. Beijnen 27 j. Johan nes C. L. v. d. Geld 48 j. en Elisabeth W. Beukc- man 34 j. Adrianus van Beusckom 20 j. en Johanna Zwart 30 j. Overlijden: Johannes Mhnpen, wed. van J. v. Ierscl 79 j. Vertrokken personen: Antonius Knntcrs en ge zin naar Hclvoirt. Jan Joh. Broercn naar Scliijn- del. Helena van Helvoirt naar Amsterdam. Leonardos van Beek en gezin naar Rotterdam. Adrianus J. Klever en gezin naar Rotterdam. Hendrik G. Schouwink naar Rerkcl. Maria Joh. van Dam naar 's Bosch. Elisabeth van Bladel naar Hedikliuizen. Ingekomen personen: Hendrik O. Levenbach van Amsterdam. Cornells Boons en gezin van Loon- •op-Zand. Franciscus J. Verhoeven van Dongen. Hendrik J. M. van Oldenbcek van Tilburg. Joseplnis C. v. d. Broek van Zundert. Cornelis Besselink van Geertruidcnbcrg. Reinicr J. Kleinee van Loon op Zand. NVilhelmina de Hart van Oud-Heusden. Adriana Braspenning van Den Haag. Jacobus J. C. van der Aa van Goirle. Johannes van der Schoot van Druncn. DUSSEN. Burgerlijke Stand van 1 t.m. 30 April 1926. Geboorten: Godcfrida Maria dochter van I'. C. dc Ronde en Ca. Ma. van Biesen. Cornelis Corstiaan zoon van J. Lankliaar en Adr. van Hoven. Hugo zoon van H. van Druncn en Adra. Ippel. Gerardus zoon van J. Wintermans en Aa. Ca. van Delft. Meeuwls Jan zoon van J. K. van Achter berg en Corna. Konings. Antonius Joannes Wal- terus zoon van W. van Stcijn en E. Pa. Ma. Rij ken. Adrianus Martinus, zoon van Aug. Ver lamt en Corna. E. Muskcns, Johannes Marinus zoon van F. M. Pellikaan cn Joha. Ma. van Daalen. Overlijden: Adrianus van Bergen, weduwnaar van Lnuwerlna Valk, oud 79 jaar. Ilubertus Hoesen eclitgen. van Sophia Johanna van Ileekeseii oud 61 jaar. Maaike Bakker eclitgen. van Adriaan van der Stelt 38 jaar. Huwelijken: l'ranclscus Adrianus Marin van der Steen 21 jaar cn Willielmina Jacoba dc Bodt, 21 jaar. Cornelis Adrianus van der Stelt 26 jaar en Aagje Groen 25 jaar. Johannes Bibbers 27 jaar en Anna Maria van der Wiel 21 jaar. Jo hannes van Dortmond 26 jaar en Maria Joanna Leeggangers 21 jaar. CAPELLE. Geboorten: Dingcna Adriana, d. v. H. M. Blom en L. dc Jong; Abraham, z. v. J. Konings en C. Broeders. - Johannes Tennis, z. v. P. H. v. Thic- len en J. M. Versteeg; Corstianus, z. v. A. Meyers en A. Sipkema. Jacoba d. v. J. Vos en N. A. Tim mermans. Maurits Cornelis, z. v. 1). A. Vos cn C. I). Vos. Thomas Adriaan, z. v. M. C. Rijken en B. C. v. d. Hoek. Adriana Willemina, d. v. W. Gcenen cn A. M. de Rooy. Helena, d. v. M. Kluytenaar en D. M. Mcscli. Huwelijken: P. Nicuwenhuizen, oud 47 j. en M. Verhoeven, oud 35 jA. P. v. Oers, oud 32 j. en E. Distclrath, oud 29 j. J. Nieuwenhuizen, oud 27 j. en E. M. v. Uythovcn, oud 29 j.; J. Hulst, oud 28 j. en 1). Brocks, oud 22 j. Overlijden: J. Timmermans oud 76 j., echtge noot van D. Verschuren. C. Kerst, oud 64 j, eclitgenootc van A. J. C. Spicrings. RAAMSDONK. Burgerlijke stand van 1630 April. Geboren: Anna P. d. v. Bernardus J. van Schijndel en Anna J. dc Meijer. Adriana H. d. v. Petrus J. van Onzenoort cn Pctronella C. E. van Strien. Dirk z. v. Gerrit Pols en Helena Roscn- brand. Huiberdina P. d. v. Cornelis A. Arondse en Helena van Wanrooy; Wilhelmus z. v. Simon A. Kloonen cn Christiana van de Roer. Eligius A. H. M. z. v. Gijsbertus C. de Bont en Elisabeth M. Kamp. Hendrikus C. z. v. Ilubertus P. Bou- weris en Maria E. van Strien. Ondertrouwd: Jacobus A. Heesters 27 j. en Anna M. Stcenhagen 21 j. Bartliolomeus J. A. de Bont 26 jaar cn Adriana M. de Boni 28 j. l'aulus H. Soeters 24 j. en Elisabeth J. vari Rijn 21 jaar. Getrouwd: Hcndricus Kemmeren 31 j. en Antonia de Groot 34 j. Cornells A. Ilmer 20 j. en Maria C. Fijneman 20 j. Petrus A. Kcijzcrs 22 j. en Lucia A. van Seetcrs, 21 j. Dingeman W. Treffers 25 j. en Cornelia J. Dank 20 j. Petrus II. van Dongen 30 j. en Cornelia J. de Bont 28 j. Johannes G. Hcere 28 j. cn Anna W. de Bont 22 j. Michael H. van Leeuwen 23 j en Iluiber- dina J. M. Rollenberg 22 j. Paulus Laros 26 j. en Geertruida van Tilborg 25 j. Overleden: Johanna Mertenè, wed. van Jan Can ters, 84 j. Cornelia II. J. Bouwens, eclitgen. van Hochus Kiebooni, 62 j. Vestiging cn vertrek van 1630 April 1926. Ingekomen: Antonius Verhoeven-Lodewijkus, van Dongen. Willem G. dc Jong-Koevocts en gezin van Heusden. Jan Maaskant van Geer truidcnbcrg. Cornelis A. Heijblom van Sprang- Capellc. Licuwe L. Boonstra van Calcutta (Br.- Indic). Vertrokken: Cornelia E. Fijneman naar Prin- cenhagc. Hendrik J. van Dongen naar Ooster hout. Mart. J. van Brecmen naar Breda. Christina G. van Dongen naar Barneveld. Pie- ter Mol naar Dordt. Simon Vcrduijn naar Ze venhuizen. Pieter Larrewijn naar Rotterdam. Catharina A. Theuns naar Rotterdam. Adriana J. Rullens naar Oosterhout. Peirus H. Schelle- kens naar Wantik. Adriana C. Broers naar Antwerpen. Adriana A. J. de Bont naar Lierop. Maria A. Prins naar Dussen. Cornelis en Petrus LIgtvoet naar Made. HERPT. Burgerlijke Stand over de maand April. Geboren: Anna Johanna dochter van J. A. Ver hoeven-de Wilt. Maria Gijsbcrdina, dochter van G. Bruijsters-van Gestel. Paulina Maria Alouiza dochter van J. A. van Bergen Hencgouwcn-van der Sterren. MADE. Geboren: Johannes Wilt, z. v. Johannes van Gageldonk en Cornelia Godschalk. Cornelia Chr. d. v. Pr. A. Maas cn Johanna dc Feijer. Bastiana Adr. <1. v. Johannes W. Verhoeven cn Jo- sina Mureau. Hcnrlcus Joh. z. v. Johannes de Bot cn Cornelia Godschalk. Johannes Corn. z. v. Johannes Jac. v. Alphen cn Petr. v. d. Steen. Gehuwd: Johannes Adr. Vcrbunt 27 jaar en Jo hanna Avontuur 23 jaar.Cornelis Thinners 18 jaar en Catharina van Dongen 40 jaar. D RUNEN. Burgerlijke Stand over dc maand April. Geboren: Maria A. d. v. Corn. Brok-van Schijn del. Maria Martina d. v. Ant. v. Hulton- v. Gorcum. Gijsbertus J. C. z. v. Ger. v. Loon s'. Spijk Maria A. <1. v. P. Marisael-v. d. Vel den. Allcgonda J. M. d. v. Patrus van de Vcn- v. Engelen. Maria J. d. v. Marinug v. d. I.eur- v. Broekhoven. Huwelük: Johannes v. d. Pas, 35 j. en Maria Jos. v. Loon, 21 j. Overleden: Petrus v. d. Zande, oud 73 j. weduw naar van Johanna Elshout. Cornelia v. d. Wiel, oud 64 j., wed. v. Corn. Brok. Glazen Buisje 60ct. Bij Apoth.en Drogisten. MEUIBEMtSCKAME BUFFETTEN, ruime keuze in diverse stijlen en houtsoorten, voorzien van koDerbeslag en geslepen spiegels, uitgevoerd in massief eiken 52.50 63.OO 79 OO TUINSTOELEN met linnen looper geheelop vouwbaar 1 95 3 90 Groote sorteering nieuwe modellen, prima afge werkt en voorzien van wit marmer en geslepen glas bestaande uit spiegelkast, waschkast, nacht kastje, 2-persoons- ledikant, tafel en 2 stoelen SALONGARNITU REN, bestaande uit 2 fauteuils en 4 stoelen, be kleed met leerdoek. gobe- lins'of of trijp, prima af gewerkt slechts O/I Cf! 39 OO 29.OO SALONTAFELS met kruis voet, zeer solide afwerking Om ruimte te maken voor eenige groote zendingen meubelen, bieden wij eenige honderden stoelen tegen spotprijzen aan WEENER FAU TEUILS voor café of zaal, pr. fabrikaat IJZEREN LEDIKANTEN, ruime sorteering, witgelakt met spiraalmatras en gegarandeerd solide sluiting Q Ef| 25.OO 19.50 16.90 11.30 SPIRAAL MATRASSEN met tol 1 5 jaar garantie, het beste systeem 1-p. 1 2.90 1 4.SO 1 9.50 2-p. 1 4.50 1 8.00 26.OO DIVANS, uitsluitend pri ma kwaliteit, geheel voe rend met Engelsche kant HOUTEN LEDIKANTEN, geschil derd In eiken, pitch pine of rotenkleur of geheel massief eikenhout C Qlï 22.50 15.OO 10.90 7.75

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7