J. CLEKAN lel aangewezen adres Hnweliiisïaarlen en -Brieten, MTDRÜKWEi» P. KOESEN, Reiskoffers, GEDENKBOEK speciaal toe0 binnen een jaar of zes ofzevenaacht geheel van haar schuld af zijn als het zoo doorgaat terwijl men dan in het bezit van een pakhuis en zaaimachine is. Wordt het pakhuis binnenkort voor een tamelijken prijs verkocht, dan kan de verliespost nog eerder worden af geboekt en nog eerder worden begon nen met op de aandeelen rente >te betalen en af te lossen. Een aandeel, zei spr., is dus geen weggegooid geld. Vervolgens deelt hij mede dat met ingang van 1 Januari 55 personen nog niet aan hunne verplichtingen hebben voldaan wat betreft de te nemen aan deelen. Nadien zijn er nog 11 aan hunne verplichting komen voldoen. Vervolgens zijn er nog personen die zeggen geen lid te zijn van den Boe renbond doch dit wel degelijk zijn omdat ze bij de Boerenleenbank een voorschot hebben en zonder lid te zijn van den Boerenbond kan men geen lid zijn van de Boerenleenbank. Spr. geeft dezulken in overweging niet langer weigerachting te blijven met het nemen van een aandeel, wijl dit voor hun anders nadeelige gevolgen kan hebben. De heer Klerks merkt op dat in de November gehouden vergadering is toegezegd door iemand, voor f 100 aandeelen te zullen nemen en vraagt of zulks is gedaan. De Voorzitter zegt dat door den Se cretaris twee aandeelen zijn genomen van f45. De heer Van Heesbeen wijst er op datdemenschen diein het bezitzijn van kapitaal en hun aandeel in eens kun nen betalen, voor zijn bij hen, die dat niet kunnen en daarvoor rente hebben te betalen. De heer Van Reijen ontkende zulks en zette dit aan de hand van cijfers uiteen. Door den Voorzitter werd daarna mededeeling gedaan dat hij met nog eenige bestuursleden eene bespreking heeft gehad met het bestuur van „Waal- wijks Belang" en leden van het Ge meentebestuur over de verheffing van de Markt. De bedoeling is dat wij zooveel mogelijk met beesten naar de Markt moeten gaan. Door J. van Loon is in overweging gegeven dat men de beesten vrij van marktgeld zou stellen terwijl dooreen ander weer het idee aan de hand werd gedaan dat men premie's zou uitloven. Door den Burgemeester is de toe zegging gedaan dat hij een en ander in den Raad ter sprake zou brengen. Hij durft vertrouwen, dat de leden hunne medewerking daaraan niet zullen onthouden. De heer Klijn gaf daarna de leiding van de vergadering over aan den heer W. Schilders, Voorzitter van de Paarden verzekering. Door den Secretaris, den heer J. van Loon werd een kort verslag uitgebracht waaruit bleek dat het boekjaar met een nadeelig saldo van f35,81 was begonnen, dat 103 paarden waren ver zekerd waarvoor een prem ie is betaald van f 1065.90. Gestorven zijn vijf paarden waarvoor een totaal bedrag van f1040.— is uitgekeerd. Tot schatters zijn aangewezen de heeren A. Baijens, A. van Huiten, P. IJpelaar. De Voorzitter deelt mede dat voortaan geschat zal worden in de maand Juni en December. Verder wijst hij er op dat meer en meer de wenschelijkheid blijkt dat ook de veulens verzekerd moeten worden. Indien de leden daarvoor iets voelen, dan zal hij bij zusterverenigingen de noodige inlichtingen inwinnen om dan in een volgende vergadering met voor stellen dienaangaande te komen. De vergadering acht het wenschelijk dat inlichtingen zullen worden inge wonnen. Aan het slot van deze vergadering nam de adviseur, de Z.Eerw. Heer Pastoor van de St. Clemensparochie het woord en feliciteerde de leden met de behaalde winsten. Hij bracht dank aan den heer van Rijen die met zoo veel succes de zaak in orde heeft weten te brengen en tharfè zich (Je moeiten heeft getroost hier heen te komen. Ook het bestuur brengt hij gaarne hulde voor de vele moeiten die ze zich getroosten om de zaak in orde te brengen. Hij hoopt dat ze met dezelfde ijver zullen voortgaan. Ook wil hij een woord van dank nket ont houden aan den heer J. van Heijst die zoo geheel belangloos het secre tariaat op zich neemt. Wel h«;eft hij te kennen gegeven dat naar een j:ongere kracht daarvoor moetworden omgezien maar toch wil hij hopen dat h\J voor- loopig nog zijn werk blijft ver vullen. Ook de heeren van de pers dankt hij omdat door hunne aanwezigheic de niet niet aanwezigen toch nog kennis krijgen van de werkzaamheden der vereeniging. De Voorzitter sloot daarna met Ghr, groet de vergadering. Nieuwe voor schotten 1925 f 3800.— f Saldo op 31 Dec. 1925 Afd 1690 f54929.10 Rekening courant Saldo te goed op 1 jan. '25 f 35378.83 schuldig 1 '25 f 56767.26'/a tegoed op 31 Dec.'25 f33042.97 schuld. „31 '25 f48861.32 Winst over 't boekjaar '25 f 466.23 Een voorstel van het bestuur om een '/4 gedeelte van de winst over 1925 af te dragen aan den Boerenbond werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De rest bij 't reservefonds dat daar door op f 4611.94 komt. Tot bestuursleden werden wegens aftreding van de heeren Fl. van Baal en A Pullens gekozen de heeren J. v, Loon Lzn. en A. Pullens. De Voorzitter deelde mede dat de heeren P. Loeff en A. Schalken aftreden als leden van den Raad van Toezicht. De heer A Schalken heeft te kennen gegeven dat hij niet meer in aanmerking wenscht te komen. Dit heeft het bestuur aanleiding gegeven om voor testellen deze plaats niet meer aan te vullen. De Raad van Toezicht bestaat uit 26 leden, wat op zichzelf genomen veel te veel is. Men zegt nu wel eens: ik haal geen geld bij de Boerenleenbank want half Baardwijk moet dan eerst weten voor hoeveel ik in het krijt kom te staan" en werkelijk, daar is wel wat van aan. Ook stelt het Bestuur voor om de vacature ontstaan door het overlijden van den heer C. Pullens, niet meer aan te vullen. Daartoe werd besloten. De heer P. Loeff werd herkozen. Besloten werd nog een bedrag van f25.— beschikbaar te stellen voor het fonds van pater v. d. Elzen. Daarna werd de vergadering gesloten. kapelaan tent, in Willemse's waardigen assis-maakt onder uitbundig gejuich van de deze Meimaand een climax R.W.B.-supporters en het Tilburgsche vertoonen in 't verkondigen van den lof der Wonderbare Moeder en als een ander Magnificat, als een steeds geuri- publiek, dat aldus de mooie prestatie R.W.B, op prijs stelde. Spoedig van hierop komt het einde en heeft R.W.B. verdiend met 41 gewonnen, ger wierook naar Maria's troon opstij- zeer gen. Zinspelende op het door de pel- waardoor wij in het bezit komen van grims gezongen lied „Wij allen zijn den lsten prijs, een prachtigen Zilve- Jaarmarkt tc Waalwijk op Donderdag 27 Mei. van gnms gezongen Maria's kinderen" wist hij in een ont roerende peroratie een vergelijking te trekken tusschen onze aardsche en onze Hemelsche Moeder en het kan niet anders, of zijn overweldigend, meesleepend woord, moet een onuit- wischbaren indruk op de harten der bedevaartgangers hebben achtergelaten. Na gebed en gezang trokken de pelgrims onder de muziek der fanfare weder naar de kerk en alvorens het dorp te verlaten, werd door de fanfare eene serenade gebracht aan den Zeer- Eerw. heer pastoor. De gebruikelijke jaarlijksche Groote Ommegang heeft a.s. Zondag plaatsen zal naar wij vernemen o.a. ook door de muziek der Heusdensche fanfare worden opgeluisterd. Katholieken van de Langstraat en het Land van Heusden Laat u dus Zondag niet onbetuigd, toont uwe liefde tot de Hemelsche Koningin en trekt als één man op naar den Elshout, het Genade oord der Wonderbare Moeder. De groote ommegang waarin ook het Wonderbeeldje wordt medegedragen begint om 2 uur. NIEUWS UIT HEUSDEN. SPORT. WAALWIJK. Zondag 1.1. hield Quick een algem. vergadering in de zaal van den heer A. v. Berkel, welke zeer druk bezocht was. Het hoofddoel dezer vergadering was om hulde te brengen aan den aller Quick-vriend H. Meeth, die a.s. Zaterdag Waalwijk gaat verlaten. Na een zeer belangrijke agenda af gewerkt te hebben, nam de Quick- voorzitter het woord om in een schit terende rede hulde te brengen aan Meeth, voor het vele dat hij voor Quick circa 10 jaar achtereen heeft gedaan. Naast zijn drukke werkzaam heden als Secretaris-Penningmeester heeft Meeth steeds als doelverdediger de Blauw-Witte kleuren verdedigd en dikwijls had Quick een overwinning aan hem te danken. In een schitterend betoog memoreerde de voorzitter deze feiten en toen hij de vergadering voorstelde om Meeth eere-lid van Quick te maken, ging er een luid ge juich op. Ook werd hem namens het een groote georna- bestuur een prachtige sigarenkoker Direct na afloop hield de Boeren leenbank een vergadering. De Voorzitter de heer J. van Heijst opende met de Chi». groet de vergade ring, heette de leden welkom en ver zocht den kassier, den heer W. v. d. Mee, een overzicht te willen geven van de balans. Daaruit bleek dat de uitkomsten waren als volgt Afd. Spaargelden Saldo op 1 Januari 1925 f38550.62 Ingelegd pl. interest over 1925 f28287.11 Terug gehaald f21574.75 f 6712.36- .Saldo op 31 Dec. 1925 f 45262.98 Afd. Voorschotten Saldo op 1 jan. 1925 f 56619.10 Terugbetaalde vooisch. 1925 f 5490.— De Gedeputeerde Staten Noord-Brabant maken Bekend I. dat van en met 26 Mei tot en met 25 Juni 1926 ter provinciale Griffie van Noordbrabant (kamer Nr. 30) voor be langhebbenden ter inzage ligt het aan hun College gedaan verzoek van de Hollandsche Buurtspoorwegen te Til burg om vergunning ex artikel 2 der wet van 15 December 1917 (Staatsblad nr. 703) tot instandhouding van haren spoorweg met bijbehoorende beschrij ving en teekeningen, alsmede de be schikking van hun College onder dag- teekening en nummer dezes, waarbij in ontwerp zijn vastgesteld de voor waarden, welke aan de te verleenen vergunning zullen worden verbonden; II. dat bezwaren gedurende den sub I vermelden termijn schriftelijk bij hun College kunnen worden ingebracht, terwijl mondeling bezwaren kunnen worden ingediend bij eene Commis sie uit hun midden, bestaande uit de heeren Jhr. Mr. F. Rijckevorsel en Ch. Frencken, terwijl de overige leden van hun College als plaatsvervangers wor den aangewezen, welke Commissie daartoe op Woensdag den 23n Juni 1926 des voormiddags ten elf ure in het gebouw van het provinciaal be stuur te 's Hertogenbosch in het openbaar zal zitting houden. ELSHOUT. 2e Pinksterdagmorgen ten 9'/a uur kwam de processie der H. Familie uit Vlijmen, onder leiding van den weleerw. kapelaan Serrarus naar hier ter bedevaart. Onder de tonen der harmonie „Concordia" trok men door het dorp naar de bidkapel. De processie voerde menteerde kaars mede, welke door zes knapen werd gedragen, als geschenk voor het altaar van O. L Vrouw van Elshout. Na het zingen van Maria lie deren heette de weleerw. heer Breugel- mans de bedevaartgangers hartelijk welkom en sprak hen in welgekozen bewoordingen van Maria en haar Genadeoord. Ook kapelaan Serrarius hield een treffende rede tot zijne paro chianen, nu hier ter vereering van Maria verzameldondanks den mot regen volgden de pelgrims vol aandacht de belangwekkende toespraak van den gewijden spreker en trokken hierna, onder de muziek der harmonie, door gebed en gezang afgewisseld, kerk waarts, waar ten lO'/a uur de solem- neele H. Mis werd opgedragen. Het Vlijmensche zangkoor „St. Cecilia" onder directie van den heer de Vaan luisterde het H Misoffer op, door eene alleszins lofwaardige uitvoering der driestemmige mis „St. Vincentius" van Mitzet. Ten 2 uur had het plechtig lof plaats, waaronder de weleerw. kapelaan Wil- lemse de'predicatie hield en „St. Ce cilia" hymnen en gezangen uitvoerde vooral het Ave Maria van Van Nunen en de Tantum Ergo van Haag mogen vermeld worden Onder opgewekte marschmuziek keerde de processie ten 3 uur weder naar Vlijmen terug. lntusschen wierp eindelijk weder eens een Meizonnetje hare koesterende stralen over het landschap en ten 4'/a uur kondigde fanfaremuziek de proces sie uit Heusden aan. Uit het donkere loof der boomen, die de Heusdensche weg omzoomen doemde zij op en steeds helderder klonk de wijs van het schoone lied „Wij allen zijn Maria's kinderen". De hoogeerw. heer Deken Wouters, pastoor van Heusden, leidde de proces sie, welke zich naar de kerk begaf tot bijwoning van het lof van 5 uur, waarin het zangkoor der broederschap o.a. op fraaJp umitp He Ave Maria" en .Tan- Heusden. 22 Mei '26 ren Beker. Dat is wat anders dan de laatste competitiewedstrijden. R.W.B. maakt nu nog een goede kans voor den Zilveren Bal, welke tusschen de win naars van nog 2 andere serie's ver speeld wordt op 27 Juni en 4 Juli. De beker is tot Zaterdag tentoonge steld bij den heer Franken, aan de Be- soijensclie Steeg. KAATSHEUVEL. HEUSDEN. fraaie wijze de „Ave Maria" en „Tan turn ergo" vertolkte, terwijl de weleerw. heer Breugelmans de pelgrims toesprak. Na het lof werd de bedkapel bezocht sprak ook hier de weleerw. heer en Breugelmans de pelgrims toe. Het is ontegenzeggelijk, dat de ora- jes van dezen gewijden redenaar, der aangeboden, welke nog lang bij Meeth herinneringen zal ophalen van zijn gezellige dagen bij Quick doorgebracht. Zeer ontroerd dankte Meeth bestuur en leden voor,>de groote hulde hem op de vergadering gebracht en steeds zal hij met blijdschap terugdenken aan den tijd, in Waalwijk doorgebracht. Heden, Woensdagavond, heeft op het Quick-terrein wederom een huldi ging plaats van Meeth, door Quick- leden en supporters. In het doel dat zoo lange jaren door Meeth verdedigd is, zal hij nogmaals gehuldigd worden en tot slot een wedstrijd van oud-Quick- spelers tegen Quick I.« Meeth zal dan voor het laatst in het doel staan om daarmede afscheid te nemen van leden en supporters. Laat ons hopen dat geen enkele Quick-supporter, of zij die ooit met Meeth samenwerkten, ontbreken, om zoodoende dank te brengen aan Quick's besten doelver dediger. R. W. B. R.W.B. heeft op den seriewedstrijd van Tilburgia een mooi figuur gemaakt door met een prachtige overwinningvan 4—1 op Oranje-Wit den lsten prijs in de wacht te sleepen. De afmattingswedstrijd tegen Til burgia was begrijpelijkerwijze een rare vertooning en won Tilburgia met 3—0. Na een half uur rust werd de finale gespeeld tegen Oranje-Wit. Deze speelde met 1 invaller, R.W.B. heeft 2 invallers, doch een gewijzigde op stelling en probeerde 3 andere krach ten uit het 2e en 3e elftal. O.-W. is na den aftrap iets in de meerderheid. Uit een corner neemt O. eenigszins gelukkig de leiding en blijft het le kwartier in de meerderheid. R.W.B. komt er dan beter in en de centervoor maakt met een mooi schot, dat de keeper over zijn handen in het net gaat, de stand gelijk. Na de rust speelt R.W.B. stukken beter; de achterhoede en in laatste instantie de keeper zijn niet te passeeren. Spoedig maakt, de centervoor, na den keeper den hal ont futseld te hebben, zijn 2e doelpunt, ter wijl direct ddhrop de rechtsbuiten met een zeer hard schot voor R.W.B. liet 3e doelpunt maakt. O. W. lieeft nu niets meer in te brengen, terwijl kort hierop onze centervoor zijn 3e doelpunt DUIVENSPORT. MA*DE. Korfbal. AGENDA. WAALWIJK.' Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8V2 uur repetitie Tavenu. Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag Viool- en Céllocursus Waal wijksche Muziekschool. Zaterdag 8 uur. Groote Propaganda- vergadering der Ned. R.K. Vereeniging van Handelsreizigers in Hotel Verviel. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertatel Oefening en Vermaak. Mannenkoor. Krachtens de bepalingen der bank is de gemeente Wehl verantwoordelijk voor de inleggelden der spaarders en dus straks ook voor het nog niet vastgesteld tekort. Het bijna tweejarige dochtertje van den veehouder C. v. d. K. te Rceuwijk is te water geraakt en ver dronken. Wij lezen in het Hdbl. Aangaande het auto—ongeluk bij Charleroi, waarbij een Amsterdammer om het leven is gekomen, vernemen wij nader, dat het slachtoffer is de heer Karei Siegmund Schutte. (In het vorige telegram was de naam niet vol ledig vermeld). De heer Schutte, die 61 jaar oud was, was commissionair in eftecten en een bekend figuur op de Amsterdam- sche beurs. De heer J. Hagedoorn, die ook ernstig gewond is, is een neef van den heer schutte. De heer E. Veltman is lid van de firma Veltman en Meijer. Bij het spoorwegongeluk aan het Ostbahnhof te Münchenzijn volgens de laatste mededeeling 33 personen om het leven gekomen. Het aantal gewonden bedraagt 80. Een groot aan tal hunner verkeert in levensgevaar. Uit het onderzoek is gebleken, dat de bestuurder van den trein met een snelheid van 60 K,M. op den stilstaan- den trein is gereden en het signaal niet heeft gezien. Alle slachtoffers woonden te München en omstreken. Te München hangt de vlag halfstok van de openbare gebouwen. Alle schouwburgen en bioscopen in de stad zullen vandaag ten teeken van rouw gesloten zijn. ADVERTENTIëN. GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN Gistermorgen is op de rivier de Maas, even beneden Maassluis, eeri roeibootje, dat getrokken werd door de ziltjalk Soeka Hati uit Rotterdam, omgeslagen. De inzittende, de kunst schilder H. K. uit de Dubbelstraat te Rotterdam, geraakte te water en is ver dronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. De heer K. D. te Santpoort ont- ving uit Axel een aangeteekenden brief, die f2500 moest inhouden. Toen de heer D. den brief opende, bleek er alleen wat waardeloos papier in te zitten. Tien leerlingen van het St. Do- minicus-college te Nijmegen zijn van morgen omstreeks 9 uur gaan roeien op de Waal, in drie bootjes. Een bootje kwam in botsing met een op stroom liggende aak en kantelde. Van de drie inzittende jongens zijn er twee ver dronken, n.l. W. van Gemert, uit Schie dam. en C. Willemsen, uit Nijmegen J. Wolters uit Groessen werd door den schipper van de aak gered. Gistermiddag te ongeveer kwart voor drie is nabij den overweg op den weg Wouw—Pindorp van de lijn Ber gen op Zoom—Roosendaal de sneltrein No 18 Vlissingen—Amsterdam, welke te Roosendaal te 2 u. 39 aankomt, ontspoord. Vermoedelijk is de oorzaak dat door de droogte de biels zijn gaan werken en zoo de rails zijn losgeraakt. De vijf achterste wagons liepen uit het spoor en de laatste, die een heel stuk rails meenam en op de voorlaatste wagon liep, kantelde. Aanvankelijk liet het ongeluk zich zeer ernstig aanzien, vooral ook doordat een der gasreser- voirs in brand raakte. Men seinde on- middelijk om hulp naar het station Roosendaal, vanwaar een trein met hulpmateriaal vertrok. Eveneens wer den de doktoren van Wouw en Roo sendaal naar de plaats der ontsporing gebracht. Het bleek echter dat, ondanks de groote materieele schade, het on geluk vrij goed is afgeloopen. Tamelijk ernstig gewond zijn een viertal reizi gers, n 1. het echtpaar Veenstra, uit Arnhem, en de heeren A. Polderman, uit Den Haag, en Van Leeuwen, uit Dordrecht. Verschillende reizigers waren licht gewond. De lijn is over een lengte van c.a. 170 meter vernield Men begon direct dezen weg te herstellen. Het verkeer wordt over een spoor gehandhaafd. Men hoopte vanmorgen vroeg de an dere lijn weer vrij gemaakt te hebben Dejustitie te Arnhem heeft Vrijdag den geheelen dag ten gemeentehuize van Wehl vertoefd, in verband met loopende geruchten van malversaties. Eenige boeken zijn in beslag genomen. Omtrent de malversaties te Wehl vernemen we nader, dat deze aan het licht zijn gekomen bij het onderzoek in de zaak van den ontslagen ambte naar ter secretarie T., die zich terzake van verduistering in het huis van bewaring te Arnhem bevindt Thans zijn onregelmatigheden geble ken in het beheer van de gemeente lijke Spaar- en Voorschotbank die onder toezicht van B. en W wordt bestuurd door den gemeente-secretaris. In 1923 vervoegde zich ten kantore der bank mej. te B. om een bedrag te innen op het spaarbankboekje van haar over leden vader, den oud-wethouder W. In plaats van het gevraagde te verstrek ken, heeft de secretaris toen het ge- heele restand op het boekje, circa k1800 gulden, afgeschreven, met de boodschap dat het tegoed foutief was en zij krachtens de boeken der bank niets meer had te vorderen. Mej. te B. heeft wel den burgemeester het gebeurde meegedeeld, maar er verder geen werk van gemaakt, omdat tegen „de groote heeren" toch niet te vechten viel Ze beschouwde het geld als ver loren. De burgemeester had destijds gezegd bij gelegenheid de zaak wel eens te zullen onderzoeken. De justitie heeft thans een uitgebreid onderzoek ingesteld of nog meer ver duisteringen hebben plaats gehad. Des wege zijn de boeken der bank in beslag genomen. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Haysnutxaat 5 (nabij 't Station,) '«ï-Hmtoghnbosch. Adviezen en bijstand met be trekking tot processen, straf zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog- dJJ, cnrateele, echtscheiding, ar beidscontract enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bfj Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling aaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contracten, requetten en». Degelijke en prompte afwerking, JBilUjke conditiën. ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. VERSCHENEN: voor de Schoen en Lederindustrie door W. DONKER Pzn. ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van den Bond van Schoen fabrikanten, dien bond opgedra gen door den Nederl. Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoenwinkeliers-vereenigingen. Leest de gunstige pers beoor deelingen. Prijs ingenaaid f 3.- in Prachtband f 5.- Alleen verkrijgbaar bij 35951 J. C. VAN EIJKELENBURG Waalwijk. is Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Helen Zadelmakerij, Kofferfabriek. Hinthamerstr. 61, 's Bosch. REUSACHTIGE VOORRAAD in alle prijzen. GEHEEL LEDEREN ACTEN- en SCHOOLTASSCHEN vanaf f4.50. MOTORBROEKEN EN LEDEREN JEKKERS, - RENKAppEN, - BEENKAPPEN, PUTTEES TEN NISARTIKELEN. RACHETS de beste merken TENNISBALLEN. SLAGENGERS, SPALDING BALLS. Aanleg en vernieuwen van TENNISBANEN. 36345 WIJ LEGGEN ONS Waalwijksche Stcomdrukkfl Antoon Tieten. VOETBALSPORT. QUICK. Maandagmiddag ondernam de H. Fa milie, begeleid door hare Fanfare, een be devaart naar Elshout. Om 5 uur werd daar o. a. een plechtig Lof gecelebreerd, waarin de zangersafdeeling onder leiding van den heer Chr. Merkx Jr. op verdienstelijke wyze de verschillende hymnen deed liporen. Dinsdagmorgen werd hier zekere K. uit Veen gevankelijk binnengebracht. Naar ver luidt is aldaar Dinsdagavond circa 10 uur de arbeider V., die reeds te bed lag, naar buiten geroepen en bij zijn komst aan de deur werd il bout portant op hem geschoten, waarbfj hij zoo geraakt werd, dat liy circa half vier reeds overleed. Van deze laffe aan slag nu wordt bovengenoemde K. zeer ern stig verdacht. Als oorzaak wordt genoemd een oude veete. OUDHEUSDEN. Zekere F. v. d. St. kreeg Zondag by het melken een trap van z.yn koe in de liesstreek, die zoo'n verwonding veroor zaakte, dat medische hulp hoogst noodza kelijk was Maandagmiddag had de ontmoeting plaats tusschen den len klusser Willem II, Tilburg en de sterke Waalwijksclie club. Quick I. Liet het weer zich in den voormiddag nog van een verdachte zijde zien, om half drie klaarde het op en bleef goed gedurende den wedstrijd. Wat we reeds vooraf hadden me degedeeld, Quick weerde zich dapper en was gedurende den eersten tijd het spel in hoofd zaak in handen der Tilburgers, langzamer hand kwamen er de Waalwijkers beter in en de Willem Il-doelman had veel moeite zijn doel schoon te houden. Het einde kwam met eon .12 overwinning van Waalwijk. Den 2den Pinksterdag speelde HEG III uit Waalwijk hier tegen Juliana II. De laat ste had hy de rust de leiding met 10, ter wijl hot spel eindigde met 22. GEERTRUIDENBERG. Good Luck I speelde op de seriewed strijden van Tilburgia te Tilburg met drie invallers gelijk togen Oranje-Wit I met 1-1. Voor de rust was de stand 10 voor Good Luck, welke met wat minder onfortuin best 3O had kunnen zijn. Na de rust wisten do Oranje-Wit'ers gely'k te maken. Na loting verloor Good-Luck en keerde zoo met den dorden pry's terug. De eindstand le klas B.V.B. afd. 1 Fb. is: tenminste reeds iets gedaan worden)x. B. zorgde voor een prachtige kioskTilburg, 's-Bosch, Waalwijk, om alleen maar die plaatsen te noemen, die als aantrekkingspun- ten voor de Kaatsheuvelsche Zondagsuitgaan- ders kunnen beschouwd worden, publiceer den reeds hun zomerconcerten-programma's. Van onze harmonieën hoorden we nog niets. Niet dat we willen zeggen, dat onze harmo nieën te weinig doen voor 't publiek. Vooral niet minder dan de corpsen in andere ge meenten, wat echter niet wegneemt,- dat, waar we eindelijk over een langgewensclite gelegenheid beschikken, men ook verwacht, dat er een druk gebruik van zal gemaakt worden. Uit K.B. en onze bestaande corpsen zou een muziekcommissie kunnen benoemd worden om een programma vast te stellen en dat te publiceeren. Er was dan tenminste iets gedaan in de amusementskwestie. De niu- ziekcommissie kan tevens nuttig werk ver richten door hij den Raad eens aan te drin gen op 'n ietwat royaler subsidie, b.v. vast te stellen naar 't aantal te geven concerten. MUSICUS. Good-Luck I Boeimeer I Wittouck 1 S.N.A. I de Zwartjes I de Faam I het Eerste I 12 12 12 12 12 12 12 10 7 0 G 2 19 21 15 14 13 12 5 4 een 62—21 36—20 36—25 31—32 28—44 24—55 O 10 21—41 Geertruidenbers I speelde tegen Ilero I en II combinatie uit Breda. Geer- truidenberg heeft haar kleur weer op geel zwart gebracht. Voor de rust was G'berg sterk in de meerderheid, en wist een 2O voorsprong te krijgen. Na de rust, hoewel G'berg toen den wind in den rug had, gin gen de beide partyen tegen elkaar op en kwam geen verandering meer in de stand, liet einde kwam met een verdiende 2-0 over winning voor Geertruidenberg. De veteranenwedstryd is vastgQsteld op Dinsdag 1 Juni a.s. te 7 uur n.m. In het veteranen-elftal zullen uitkomen C. Stal, J. Voermans, H. Heykant, de Itoyger, J. Kommers, L. v. d. Lucht, H Zyl- mans, v d. Swan, Th. Nederlof, A. B C van Dongen en J van Dongen. KAATSHEUVEL. De Postduivenv°reeniging „De Post duif" te Loonschendyk gevestigd by den heer A. Ryken hield Zaterdag 22 Mei een Wed vlucht uit Chimay, afstand 186 K.M. De duiven werden om 11 uur in vrijheid gesteld. Aankomst eerste duif 2 u. 4 min. 12 sec., laatste duif 2 u. 26 min. 55 sec. Verder als volgt: 1. 2. 9 J. Haverlials; 3, 5, 6 C. Ne- rings; 4 J. Ryken; 7, 11 W. Haverhals; 8 .T. Treffers; 10 P. Ryken. Eerste overduif C. Nerings. De Combinatie gevestigd by den lieer Jan van Dun hield een wedvlucht vanuit Corbeil. Uitslag 1 M. de Nys, 2, 9 C. de Bondt, 3. 7, 10 J. Stokkermans, 4 P. Stokker- mans, 5 M. Zacht, 6 P. Kemmeren, 7 .T Op perman. 8, 11 A v d Ven. Lostyd 6 u. 20. le duif 1.42.46, laatste duif 2.39.14. De Gevleugelde Vrienden gevestigd bij P. Wagenmakers hielden Zondag j.l. een wedvlucht vanuit Corbeil. Lostyd 6.20. le duif 1.51.10. laatste duif 2.58.16. Uitslag: 1. 9 M. Soeterboek, 2 F Lensvehl. 3. 4 H. Snoeren, 5. 8 P. Wagemakers, 6, 7 M. van Boxtel. 10 J. Sebreclits. Zondag hielden de gecombineerde post duivenverenigingen van Made een wed vlucht vanuit Corbeil. afstand 314 K.M. De duiven werden om G uur losgelaten. De eer ste duif bereikte haar hok om 1 uur 52 min. 52 sec., de laatste om 2 uur 58 min. 18 sec. Verder als volgt: B. .1. Broeders 1. 2, 8, 19; M. Broeker 3, 11, 12, 18P. Goeverneur 4D. .1. Kop 5; G. v. Gils 6, 10; .Tac. Vos 7; J. Hoevenaars 9, 16; A. v. Gils 13; H Weiten Pa. 14, 15; P. van Gils 17. GEERTRUIDENBERG. De Postduivenvereniging „Koningin Wilhelmina", hield Zondag 1.1. een wedstryd vanuit Orleans. Uitslag als volgt: A de Vries 1 en 7. F. Voermans 2 en 13. B. v Merrienboer 3, 5, 9. 10 en 14, L. Jon ker 4 en 15, C. Kerremans 6 en 8, .1 van Alphen 11 en 12. C. Voermans 16, W. Tilly 18. De eerste duif werd geconstateerd te' 3 uur 56 min. 11 sec. De uitslag uit Pont St, Maxende is: .1 van Alphen 1, 4 en 6. C. Kerremans 2. B van Merrienboer 3 en 7. F. Voerman 5. De Postduivenvereniging „de Ge vleugelde Vrienden" hield Zondag 1.1. een wedvlucht uit Corbeil. De uitslag was als volgt: W. de Vries 1 en 2. P. Broeders 3 en 5, D. Berende 4. De dames A. Boon en R. Nederhof speel den Zondag 1.1. mede voor het Oosteiyk Korf bal-twaalftal te Breda, wat daar met 5—3 verloor van 't Westelyk twaalftal. De heid° jongedames hebben een hesten wedstryd ge speeld en kunnen herkiezing wel verwachten, 't Is een mooie prestatie voor B.L.E.I. twee spelers in 't Oosteiyk «dftal te hebben. (Buiten vernntwoordeiykheid der Redactie.) Mynheer de Redacteur. Gaarne zag ik onderstaand stukje in Uw nummer van Woensdag 26 Mei geplaatst. My 11 dank bij voorbaat voor de verleen plaatsruimte. MUSICUS. Kaatsheuvel, 24 Mei '26. ZOMERCONCERTEN. De heide Pinksterdagen zyn voorby en met de beide Pinksterdagen een boel centen door de Kaatsheuvelsche jongelui kwistig bulten de plaats gesmeten. We kunnen er om jam meren, dag in dag uit over praten, 't is een maal niet anders en 't schynt niet anders te kunnen worden, 't uitgaand Kaatsheuvel heeft hier geen amusement, du9gaat 't. elders zoeken. Deze strooming met praten of redeneeven tegenhouden, gaat niet. Er moet iets gedaan worden, wil men dezen voor de plaats zoo noodlottig gro^ienden aanwas stuiten. De vereeniging „Kaatsheuvels Be lang", die op velerlei gebied in' haar twee jarig bestaan reed9 vruchtbaar werk ver richtte, vindt ook hier een groot arbeidsveld, waar zy wellicht wel niet gaarne de ploeg in zet, doch welker ontginning zy tocli als een alleszins noodzakeiyk werk zal moeten erkennen. Staat deze kwestie misschien reeds op haar jaarvergadering-agenda? Zon der dat echter in d^ amusementsk.vyesfie ideo- on behoeven te worden prijs gegeven, kan

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6