SCHOENWERK Jubileninvergiiilering Wil-Gele Kruis, Waalwijk Ran besteding. VERKOOP PLANKEN. Viscbverbooo. HET ZUIDEN Hoofdhuid PUROL Rectificatie. naar maat, aanbesteed A. P. C, Roothaert w. s. c. De Kroon, Breda f 187.000 Damen, Terheijden f 193.000 Gunning voorloopig voorbehouden. RAAMSDONK. Het mond en klauw zeer, dat sinds eenige maanden hier heeft geheerscht, is weer zoo goed als geweken. Aan H. P. Dijkzeul alhier, is door het gemeentebestuur vergunning ver leend tot verkoop van sterken drank in het klein. RAAMSDONKSVEER. Tot voor zitter van den Boterpolder werd in de plaats van dhr. D. Lankhuijzen Gz. (aftredend) gekozen dhr. Th. Heere. Het woonhuis met schuur van dhr. L. Mathon werd door dhr. G. de Wit ingezet op 5700 gld. In het gezin dhr. D. komt van een geval van typhus voor. De Rijvereeniging „Juliana" be haalde op het concours hippique te Dordrecht den tweeden prijs. Het Chr. Mannenkoor „Oefening baart Kunst" hoopt deel te nemen aan het nationaal concours te Leerdam. DUSSEN. Tot commandant der Burgerwacht te Dussen en Hank is benoemd de heer Boom. De toestand van het zoontje van de V., hetwelk door een autobus was aangereden is van dien aard, dat levens gevaar geweken is. De merrie „Oga" eigenaar dhr. A. van Honsewijk alhier behaalde op de harddraverijen te Dordrecht een eersten en een tweeden prijs Ook te Breda heeft deze een eersten prijs ver worven. LOONOPZAND. De eerw. Paters Capucijnen, zullen hier op het laatst van de week een tridium houden ter opwekking der parochianen voor het verdienen van den Jubilé aflaat. Onze beide harmoniën „De So- phia's-vereeniging" en „Concordia" zijn aangezocht voor een avond-con cert op a. s. Zaterdag de le voor Rijen, de 2e voor Gilze, bij gelegen heid dat de heer Burgemeester zijn zilveren ambtsjubilé viert. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Toen j 1. Zondag de landbouwer C. alhier in de weide kwam, vond hij een zijner beste koeien dood liggen. Van de huid ontdaan, werd het kadaver nadat het vleesch voor de con sumptie was onbruikbaar gemaakt onder politietoezicht begraven. De Pinkstercollecte voor de Zending onder de Heidenen en Mo- hamedanen, heeft in de Geref. Kerk alhier f40 opgebracht. in de plaats van mej. Bijl, die met 1 Juli a.s. het onderwijs gaat verlaten, is tot onderwijzeres aan de Chr. School alhier benoemd mej. de Vries. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 8 Juni '26. Op initiatief van de vereeniging voor pluimvee hield de Heer W. van Laar uit Apeldoorn en des kundige van naam, Zaterdagavond voor de leden en belangstellenden een cau serie, waarinhij op zakelijke, aangename manier het voornaamste behandelde van wat de fokker of liefhebber per sé weten moet. De verduidelijking door lichtbeelden maakte het gehoorde nog interessanter. Geen der aanwezigen zal zich dan ook zijn avond beklagen, wel zal elk trachten de nuttige wenken in toepassing te brengen. Van het concert, Zondagavond door de R.K. Fanfare der H. Familie aangeboden op de Vischmarkt, kan gezegd worden dat het door de wijze waarop het programma werd afgewerkt en die van flinken vooruitgang getuigde, den bezoekers een paar aangename uren verschafte, waarvoor leden en Directeur een woord van welgemeen- den dank toekomt. De predikant der Ned. Herv. Ge meente, de Z E. Heer J. Huijgens ont ving een beroep namens de Herv. Gemeente te Gent (bij Nijmegen De Heer. Mr. Sens, een oud stadgenoot, thans ambtenaar ter Gem. secretarie te Leiderdorp, is benoemd tot secretaris der gemeente Hillegom. 22 Juni a.s. hoopt het echtpaar J. van Laarhoven-van der Pluijm zijn gouden bruiloft te vieren. SPORT. Voor Zondag a.s. heeft Quick een groote propaganda serie wedstrijd georganiseerd, waarvoor de Quick- supportersclub een zeer prachtigen beker heeft geschonken. Deze is vanaf Donderdag in de etalage van den heer H. v. Engelen te bezichtigen. Deel name is toegezegd door HEC 2, Baard wijk 2. Kaatsheuvel 2 en Quick 2. De loting bracht de volgende clubs tegen over elkaar. l'/a uur: Quick 2—Kaatsheuvel 2. 3 uur: Baardwijk 2— HEC 2. 4V2 uur: Finale tusschen beide winnaars Als het weer nu eens medewerkt beloven het spannende wedstrijden te worden die veel bekijks zullen hebben. Het 1ste elftal van WSC zal a.s. Zondag 13 Juni deelnemen aan de Serie-wedstrijden, uitgeschreven door de vereeniging Breda en op het terrein aldaar. Voor de 1ste ronde moet ge speeld worden tegen „Belcrum" uit Breda, aanvang 33/4 uur. Supporters, die de reis naar Breda wenschen mede te maken, gelieven er rekening mede te houden, dat de reis als volgt gemaakt zal worden. Vertrek Waalwijk per Cito of Bus H.B. resp. 1 uur en 1.08 precies van de Markt. Verder per trein collectief van Tilburg naar Breda. Tot uiterst Donderdag avond kan men zich schriftelijk bij den secretaris opgeven om per reis gezelschapbiljet de reis Tilburg-Breda visa versa mede te maken en komt deze reis op ongeveer f 0,75 per persoon. RWB—DOSB Gorinchem 0—3. RWB heeft het I I. Zondag al zeer slecht getroffen met het weer, onge veer een uur voor den aanvang begon het te regenen, waardoor al direct veel te laat aangevangen werd, mede doordat den scheidsrechter, welke blijkbaar een beetje regen niet durfde trotseeren niet opkwam. Het scheen wel of hierdoor alles in duigen zou vallen, totdat een bestuurslid van RWB zich maar weer eens opofferde om den wedstrijd te leiden. Gorinchem heeft van den gladden bal en terrein niet het minste last en alle spelers zijn dan ook zeer trapvast. RWB echter kon er niet inkomen doch heeft voor de rust nog het beste partij gegeven. Gorkum speelt een mooi combinatiespel, doch het schieten is niet evenredig aan hun spel. Toch nemen zij de leiding als door de glad heid onzen keeper den bal niet kan vasthouden. Even hierna maakt onze rechtsbuiten met een zeer hard schot gelijk, doch stond jammer genoeg buiten spel. Hoe RWB ook zwoegde het wilde niet lukken, er werd niet voldoende rekening gehouden met de gladheid van den bal, rust 0-1. Na de thee is DOSB steeds in de meerderheid, de centervoor brengt met een kalm geplaatsten bal de stand op 0—2. Even hierna kopt onze rechtshalf zeer onfortuinlijk in eigen doel zoodat het einde kwam met 0—3 voor Gorkum. Deze 4e klasser gaf een zeer keurig spel te zien met midhalf en midvoor als uitblinkers, beslist 2de klas spel en lieten een gunstigen indruk achter. Deze vereeniging heeft reeds toegezegd deel te zullen nemen aan onze seriewedstrijden op 1 Aug. Donderdag half acht speelt een RWB combinatie tegen „Leonidas" alhier. HAARSTEEG. Zondag j.l. speelde HVV 1 een vriendschappelijken wedstrijd tegen Juliana 1 te Heusden. Hoewel met 6 invallers van het 2e elftal werd ge speeld wist HVV er Heusden toch met 1—0 onder te houden. HVV 2 dat met diverse spelers van het 3e elftal uitkwam moest evenwel met 2—0 de eer aan Juliana 2 laten. De opening van het nieuwe terrein te Haarsteeg zal nu plaats vinden Zondag 20 Juni en werd Leonidas 1 Waalwijk uitgenoodigd om den ope ningswedstrijd te spelen. Door een misverstand stond er Zaterdag j.l. een berichtje in deze courant, dat de opening van het nieuwe terrein Zondag 1.1. zou plaats hebben met een wed strijd tegen voornoemde vereeniging. GEERTRUIDENBERG. Good Luck 1 speelde Zondag 1.1. een vriendschappelijken wedstrijd tegen een sterke NAC-combinatie uit Breda. Het slechte weer en natte glad gras werkten niet erg mee, om een mooien wedstrijd te spelen. Voor de rust wist Good-Luck een 2—1 voorsprong te verwerven, welke na de rust tot 4—1 vergroot werd. De leiding van scheidsrechter ^eeber was goed. Geertruidenberg 1 speelde op de seriewedstrijden te Goirle gelijk tegen Volocitas 1 uit Tilburg met 1 1. Na loting verloor Geertruidenberg en keerde zoo zonder prijs huiswaarts. HEUSDEN. De match van Zondag tusschen Juliana II en Haarsteeg II eindigde met Ingezonden Mededeelingen. Uw Hoofdhuid wordt vrij van roos en Uw haar wordt zacht en handelbaar indien U de gewoonte aanneemt om er des morgens een weinig doorheen te wrijven een 2—0 overwinning voor de eerste club. De daarna gespeelde door de eerste elftallen dier vereenigingen werd gewonnen door Haarsteeg I met 1 0. Denem arkenNederland. In de plaats van van der Meulen, die door studie verhinderd is mede naar Kopenhagen te gaan, zijn door de N.E. C. van den Berge (Excelsior) er, Quax (A. D. Ouitgenoodigd den toer mede te maken. Te Kopenhagen zal beslist worden wie definitief het Nederlandsche doel zal verdedigen. Korfbal. GEERTRUIDENBERG. De Korfbalclub „B.L.E.I." ging Za terdagmiddag naar Breda om tegen „Hero" te spelen „Hero" stelde echter de wedstrijd uit, waardoor „B.L.EI." een vergeefsche reis maakte. „B.L.E I." heeft echter die middag maar blijven oefenen. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. De Combinatie gevestigd bij den heer Jan van Dun, hield Zondag een groote wedvlucht vanuit Orleans. Uitslag: 1 M. van Dijk, 2, 32 Valk, 3, 16, 18, 34, 37, 41 Jan Stokkerman, 4, 43 H. Damen, 5, 6, 10, 30 G. v. d. Ven, 7, 40Brekelmans, 8 P. Emmers, 9 M. de Nijs, 11, 19, 20 J. Corstanje, 12, 13 Jos. Vrinten, 14, 39, 45 C. de Bondt, 15, 17, 24, 26, 29, 31, 36 P. v. d. Assem, 22 J. Opperman, 23 F. Damen, 25 Lugters, 27 A. v. d. Ven, 28 Zeebrechts, 33 P. Laros, 35, 42 M. Zacht, 38 Mathijsen, 44 M. Damen. GEMENGD NIEUWS. Een paar dagen geleden kwam abbé Cordier, directeur van de Ligue agricole beige, per auto van Namen terug, na onderweg een tweetal perso nen te hebben verzorgd, die dooreen ongeval met een autovrachtwagen waren gewond. Nabij de brug van Yvoir ontmoette de priester twee Naamsche musici, die van de abdy van Maredsous kwa men, waar zij een religieuse plechtig heid met muziek hadden opgeluisterd en die door den abbé werden uit genoodigd in de auto plaats te ne men. Nauwelijks had het gezelschap enkele honderden meters afgelegd, of tusschen Yvoir en Hun stortte van een berg een rotsblok neer van wel 500 K. G die op de auto terecht kwam. Eén der musici, de heer Delwiche,. werd doodelijk getroffen en overleed enkele minuten later. Abbé Cordier liep zv/are verwondingen op. De chauf feur en de tweede musici bleven on gedeerd. De steen, die dwars door een bosch van den berg was gerold, viel in de Maas, na zijn moordend werk te hebben volbracht. De pastoor van Yvoir, die in de omgeving was. kon den heer Delwiche nog het H. Oliesel toedienen. Een ernstig motorongeluk heeft hier gisteren op den Berlijnschen straatweg plaats gehad. De veearts Hegner, die met den tandarts Dr. Moser een tocht per motor maakte, verloor door een defect aan de toe voerbuis het stuur, botste tegen een mijlpaal en werd met zijn begeleider van den motor geslingerd. Beiden werden met een ernstigen schedelbreuk opgenomen. Dr. Moser, die binnenkort in 't huwelijk zou treden is overleden. Voor dr. Hegner bestaat nog hoop op be houd. Zaterdagmorgen is de 78-jarige weduwe Lahnertz in haar woning ver moord gevonden Een onbekende dader heeft haar den schedel ingeslagen en vervolgens de woning geplunderd. Naar de bladen melden heeft er te Breslau een ontzettende misdaad plaats gehad. Dicht bij de technische hoogeschool aldaar vond men Zaterdagavond een pakket, waarin zich stukken van lijken van een jongen en een meisje bevon den. Het bleken de 8 jarige Otto Fehse en zijn 11-jarig zusje Erica te zijn. De kinderen waren om 5 uur uitge gaan om een pakket naar het postkan toor te brengen. Toen zij om 8 uur nog niet waren teruggekeerd deed de moeder aangifte bij de politie, die in- tusschen reeds met haar onderzoek was aangevangen. De politie bracht de moeder bij de gevonden overblijfselen, en de vrouw zag terstond, dat het haar kinderen waren. Aan beide kinderen was de keel afgesneden. De regeering-president van Breslau heeft een belooning van 2000 mark uitgeloofd voor het aanwijzen van den dader. Te Roosendaal doet zich sinds eenige dagen een zeer vreemd ver schijnsel voor, meldt de N. R. Ct. In een woning aan de Julianastraat, eerst kortelings nieuw gebouwd en bewoond, woont het gezin van een metselaar A. Verheyen, bestaande uit de ouders en 8 kinderen. Toen dit gezin zich dezer nachten ter ruste begaf, hoorde het onophoudelijk tikken en kloppen, nu eens reeksen dan weer afzonderlijke teekens. In het begin sloeg men er geen acht op, doch daar het bleef aan houden dacht de vrouw des huizes, dat de buurvrouw, die met een kindje alleen thuis was, om hulp klopte. Zij begaf zich langs de achterdeur daarheen doch bevond, dat men daar niet geklopt had, doch wel kloppen hoorde. Even hield het getik op en het gezin begaf zich weer naar bed, doch nauwelijks enkele minuten later herhaalde zich het geklop, dat nu zoodanig was, dat het meer op bonzen op een deur geleek Niets werd gevonden, dat de oorzaak kon zijn, waarop de vader eenige zoontjes naar den woningopzichter stuurde, terwijl eveneens twee politie agenten van de nachtsurveillance wer den ontboden. Deze. zochten alles af, doch zonder resultaat. Daar het geklop zich niet herhaalde, dacht men dat het gezin zich een en ander slechts ver beeld had en liet het weer te bed gaan. De agenten bleven op straat nog even wachten. Nauwelijkslagen de bewoners weer in bed, of nu herhaalde zich het kloppen zeer hevig en werd ook door de buiten toevende agenten vernomen. Deze begaven zich snel naar binnen. Duidelijk hoorden zij bonzen op een buitenmuur en op den schoorsteenwand in de kamer. Eveneens klonk getik op de bovenverdieping. Zij lieten nu het gezin in het woonvertrek bijeenkomen en onderzochten het geheele huis van boven naar onder en van achter naar voor, terwijl zij daarmee bezig waren, hield het geklop aan. Een der agenten voelde duidelijk driemaal kloppen op de plaats waar hij zich bevond, terwijl de andere agent, voor een open deur staande, op die deur drie hevige sla gen hoorde geven. Terstond sprong hij er heen, maar noch voor noch achter de deur was iets te zien. Langen tijd duurde het kloppen voort, tot het eindelijk ophield. De agenten maakten van het gebeuren proces—verbaal op, zonder een oorzaak van het vreemde verschijnsel te kunnen aanwijzen. Zij onderzochten de buizen van gas en waterleiding, keken de schoorsteenen na of daar mogelijk een vogel fladderde, doch zonder resultaat. Evenmin had men in dit nieuwe huis last van ratten of muizen. Op ruim veertig meter afstands heb ben bewoners in den omtrek verschil- lenne malen het gebons gehoord. Vrij dagavond hadden zich honderden nieuwsgierigen om de woning verza meld. Deze was afgezet door de politie terwijl de commissaris zelf een onder zoek instelde. Aanvankelijk hoorde men niets, maar des nachts ten ongeveer half een begon het kloppen opnieuw en in zeer hevige mate. Het geluid herhaalde zich opnieuw, maar thans beneden. Een der recher cheurs spoedde zich derwaarts. De overigen bleven boven. Reeds vrij spoedig hoorden wij den rechercheur die beneden was gebleven, roepen: „Hé, jij doet het". Wat was er gebeurd Terwijl de rechercheur beneden was, hoorde hij het geklop dicht in zijn nabijheid. Onmiddelijk liet hij het licht van zijn zaklantaarn over den grond schijnen en belichtte ook de dochter des huises, die zich daar bevond Op een gegeven moment zag hij haar voet bewegen en den hak op den grond neerzetten en dit herhalen, waardoor het geklop ontstond. Reeds Donderdagavond had een agent het vermoeden tegenover het meisje geopperd, terwijl de politie in die richting haar pogingen voorzette, en wel met succes Reeds gedurende 8 dagen blijkt het meisje totaal overspannen te zijn. Op de fabriek waar zij werkzaam is. wer den meermalen spook en duivelsge- schiedenissen verteld, het laatste ver haal schijnt van dien aard geweest te zijn dat zij voortdurend in gejaagden toestand verkeerde. Na de ontdekking van den kloppen- den meisjesvoet door den rechercheur is het geklop in de mysterieuze woning niet meer gehoord. De geruchten die thans nog in de stad circuleeren zijn beslist onjuist. ADVERTENTIëN. Door eene vergissing op de drukkerij van ons blad, kwam in het nummer van 1.1. Zaterdag eene dankbetuiging voor van de Fa milie DEKKERS-Rijken, Loon- schendijk. De opmerkzame lezer zal reeds direct hebben geconstateerd dat hier eene vergissing in 't spel was, daar deze dankbetuiging te vroeg is opgenomen. Wij bieden hiervoor onze ex cuses en rectificeeren bij deze de gemaakte fout. 36608 Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor 't maken van alle soorten alsmede voor alle voorkomende reparatlën tegen billijke prijzen. H. v. d. ME1JDENBERG Putstraat 11, 36569 WAALWIJK. ter gelegenheid van het 12'/2 jarig bestaan op Maandag 14 Juni а.s. des avonds half acht in den Gildenbond. AGENDA: 1. Opening. 2. Overzicht over het 1272-jarig tijdvak. 3. Huldiging der jubileerende vereeniging door de feest commissie. 4. Gelegenheid tot aanbieden van gelukwenschen. 5 Feestrede te houden door der. WelEd.ZeerGel HeerDr. EIJKEL. Hoofdinspecteur Volksgezondheid Nijmegen. Sluiting. Bestuur Wit-Gele Kruis: J. DE GRAAFF, Secretaris. P.S. De vergadering is voor iedereen, dus ook voor niet-leden toegan kelijk. 36609 Des 's morgens te half negen zal er een plechtige H. Mis op gedragen worden door den Zeer Eerw. Heer Adv. in de parochie kerk St. Jan tot dankzegging. Door den Bouwkundige M. v. d. B1GGELAAR te Oisterwijk, zal op Maandag 14 Juni 1926, des namiddags om 4 uur in het Café van WILLEM VAN BERKEL, Tramstation te Kaats heuvel, worden 36595 Het bouwen van een Woon huis met stalling en aan- hooren op een terrein, gelegen aan de Vaartstraat te Kaatsheuvel, kadastraal bekend sectie B no. 3438. Bestek met teekening, zoolang de voorraad strekt ad f 5.— bij vooruitbetaling, te bekomen ten kantore van bovengenoemden Bouwkundige, Moergestelsche weg, Oisterwijk. Restitutie f 2 50 bij ongeschon den teruggave van bestek en teekening op den dag der be steding, M. v. D. BIGGELAAR. Bouwkundige, Oisterwijk. Op Zaterdag 12 Juni 1926 's nam. 2 uur te Drunen bij JAN VAN KESSEL a. d. Tram remise 'sNam. 4 uur te Elshout bij JAN KLERKS telkens eene mooie partij nieuwe planken en latten in alle soorten. 36610 Deurwaarder GERRIS. Donderdagmorgen van 9.12 uur Vischverkoop in de Manege, achter het Raadhuis. Aanvoer van33002 Schelvisch, KabeJjouw, Tong, Tarbot en Schol. StoomblljartfabrieK TILBURG. 318 VOETBALSPORT. WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3