DE ECHO VAN NET ZUIDEN No. 40. Woensdag 9 Juni 1920. 49e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 4 Juni 1926. Wit-Gele Kruis. Wij wenschen gaarne de aandacht te vestigen op achterstaande advertentie betreffende de jubileums-vergadering van het Wit-Gele Kruis op Maandag 14 Juni as. des avonds 7'/2 uur in den Gildenbond. Wanneer men de agenda leest, dan behoeven we daaraan niet veel toe te voegen, zij spreekt voor zichzelf. We zullen 'n overzicht krijgen van het 12'/2-jarig tijdvak, de vereeniging zal gehuldigd worden door het comité, met aanbieding van het huldeblijk en ook talrijke corporaties, autoriteiten en particulieren zullen zeer zeker van hun belangstelling willen doen blijken door aanbieding hunner gelukwenschen aan het bestuur dezer vereeniging, die in de jaren van haar bestaan 200 ontzettend veel goeds heeft bereikt voor onze plaats, juist op het terrein waar hulp zoo hard nöodigis. Wij hebben gelegenheid gehad zulks reeds uiteen te zetten en daarom ver trouwen we dat de zaal dien avond tjokvol zal zijn om hulde te brengen aan deze verdienstelijke, jubileerende vereeniging, te meer waar niemand minder dan Dr. Eijckel, de inspecteur der Volksgezondheid te Nijmegen, de feestrede zal uitspreken. ledereen zal op dezen avond welkom zijn, zoodat officieele uitnoodigingen aan corporaties en personen (het Ge meentebestuur en 't Eere-Comité uit genomen) zeer terecht zijn vermeden. De feestdag wordt natuurlijk geopend met een plechtige H. Mis van dank zegging, op te dragen door den Zeer Eerw. heer Adviseur, Pastoor van Riel, in de parochiekerk van St. Jan Baptist. Zooals gemeld hoopt onze onlangs zoo schitterend gelauwerde harmonie St. Crispijn a.s. Zaterdagavond ten 8 ure op de kiosk op de Markt een groot Concert te geven, waarbij zij naast tal van andere mooie nummers ook de concours-nummers hoopt uit te voeren. Het programma luidt als volgt: 1. Genève, Marsch F. Andrieu. 2. L'Union fait la Force, Ouverture L. Canivez. 3. Therèsen, Valse de Concert, C. Faust. 4. Tannhauser, Fantaisiesur l'Opera Wagner. Pauze. 5. Souvenir de Grave Marsch A. Stravers. 6. Floréal, Ouverture F. Andrieu. 7. Maritana, Fantaisie sur l'Opera Jos. Kessels. 8. Le Freischutz, Fantaisie sur l'Opera C. M. von Weber. 9. Aux bords du Rhin Marsch Martin. De Nos. 1 en 6 zijn de met eerste en eere-prijzen bekroonde nummers op het Federatief Concours te Grave. Maandagavond ten 8 uur hield de R. K. Werkliedenvereeniging in de groote zaal van den Gildenbond eene algemeene vergadering. Door den heer F. Passier werd de vergadering met den gebruikelijken groet geopend en de aanwezigen een hartelijk welkom toegeroepen. Spr. zei aanvankelijk gedacht te hebben, dat voor heden de zaal te klein zou zijn geweest om alle belangstel lenden te kunnen bevatten. De belang rijkheid van de agenda toch moet ieders belangstelling afdwingen, ieder belang inboezemen. Die weinige belangstelling spijt hem en 't schijnt, zegt hij, dat de massa het eerst nog sterker aan den lijve moet voelen eer ze begrijpt hoe noodzake lijk het is zich goed te organiseeren. Hij deelde dan mede Zondag de vergadering van den Centralen raad van den Diocesanen Werkliedenbond te Tilburg te hebben bijgewoond. Op deze vergadering zijn belangrijke be slissingen en besluiten genomen over hetwederkeerig verplicht lidmaatschap. De eenheid in de Katholieke arbeiders beweging, een onderwerp waarover reeds een paar jaar geleden van ge dachten is gewisseld, is besproken en naar aanleiding van deze besprekingen en overwegingen is er gesticht een R K. Arbeidersvereeniging in Nederland, dus een combinatie van vakbonden. Deze beslissing was noodig, omdat de vele afdeelingen aanleiding gaven tot twist in eigen kamp en dat vooral moest worden uit den weg geruimd en kan het best door een vereeniging voor ons land te stichten. Een ge deelte van de ambtenaren zorgt nu voor de godsdienstige belangen en een ander deel voor de stoffelijke. In de toekomst zal er nu geen sprake meer van zijn, dat men wel lid is van een vakvereeniging en tliet van de werk liedenbond of omgekeerd. Besloten is dit ook plaatselijk door te voeren. En dat is goed. Er moet eenheid komen. Zoo het hoofd is moet ook de rest van het lichaam zijn. Nu is voor eenigen tijd geleden hier ter plaatse bij uitzondering tijdelijk toegestaan dat men lid van de werk liedenbond kan zijn zonder lid van de vakvereeniging. Doch deze vergunning is slechts van tijdelijken aard ge- geweest en dat is maar goed ook, zegt spr. want eenheid van beweging, een heid van gedachten, eenheid van wer ken brengt kracht en groote voordeelen voor den arbeider. Deze maatregel zal niet in eens of in acht dagen in alles worden doorge voerd, daar zal den tijd voor worden gegeven tot 1 November. iedere arbeider die zoo' eens om zich heen ziet zal moeten bekennen dat het hoog tijd is dat de vakorganisatie weer 'n krachtig bolwerk gaat vormen. Spr. kan nog mededeelen dat voor ouden van dagen een uitzondering voor deze verplichting zal worden gemaakt maar overigens moet er een heid van beweging zijn, om in de toe komst sterk te zijn. En dat is noodig ook in Waalwijk, want ook hier laat de behandeling van den arbeider bi" sommige patroons wel wat te wenschen over. Sterk moet men zich aaneensluiten opdat niet wordt ontnomen wat men na jaren van strijd heeft verkregen. Vervolgens besprak hij het Concept- fabrieksziekenkassen-reglement in den R. K. Schoenfabrikantenbond. Wie dat concept heeft ingezien, zegt spr. zal het duidelijk zijn dat men me de arbeiders aan het voetballen is Alleen reeds als men art. 1 leest, heef! men den buik al vol van het heele ding. De zaak is dan dat ieder arbeider verplicht wordt lid te zijn van de ziekenkas. Van het lidmaatschap zijn uitgeslo ten de arbeiders die na een genees kundig onderzoek ongeschikt worden bevonden. De arbeiders, die op 't oogenblik van invoering van dit reglement in dienst zijn, worden allen zonder onder zoek tot het lidmaatschap toegelaten. Nieuw aan te stellen arbeiders, die de laatste 12 maanden niet in schoen fabrieken gewerkt hebben of gewerkt hebben in schoenfabrieken, waar geen medische keuring bestaat, worden nie tot het lidmaatschap der kas toege laten, dan na voorafgaand geneeskun dig onderzoek. Dit geneeskundig onderzoek ge schiedt voor rekening der Ziekenkas. Men ziet dus dat men het plaatselijk ziekenfonds dat zooveel jaren tot hei van den arbeider is werkzaam geweest, vleugellam wil slaan. Dat zullen de arbeiders nooit dul den, want dat fonds kan de arbeider niet missen. Nu werpt men wel op dat men ook nog lid van het plaatselijk Ziekenfonds kan zijn doch niet hooger dan 30 pCt. van de verdiensten. Dat wordt toegestaan omdat bij de fabrieks- kassen geen vrij dokter en apotheker is. Dus de kwade, de slechte posten wil men het Ziekenfonds nog geven. Men voelt dat dit niet kan en dat men daarom met alle middelen die ons ten dienste staan, daartegen moeten strijden. Maar er schuilt nog meer gevaar in. Art. 2 van dat concept zegt: Het lid maatschap der Ziekenkas eindigt met den dag. waarop de arbeider ophoudt werkzaam te zijn bij den werkgever. Dat is, zegt spr. van groote betee- kenis. De drukte is nog niet achter den rug, of men hoort al dat op een fabriek 20 arbeiders ontslag zijn aan gezegd. Waren die lid van een fabrieks- ziekenkas, dan waren ze dus direci alle rechten kwijt, zoodat, hebben ze het ongeluk ziek te worden ze zich tot de publieke liefdadigheid te wenden. Men moet niet denken, gaat spr. verder, dat ik u tracht op te ruien, dat is absoluut niet het geval, maar het is mijn plicht om u te wijzen op het gevaar dat u allen dreigt. Het is mijn plicht om alles aan te wenden om die pogingen, die van zulk een verstrekkenden aard zijn, met u te verijdelen. Er is veel te veel tegen om het te aanvaarden. Het is gewoon ab soluut onmogelijk. Daarom moet men schouder aan schouder gaan staan en als dan de patroons met het voorstel komen moeten we zeggen, heeren pa troons, wij hebben alle respect voor u en uwe zaak, maar die verplichting aanvaarden doen wij nooit, doen wij nimmer. Wij hebben zelf een fonds dat er mag zijn en dat in alle nooden voor ziet. Van opruien is hier geen sprake, zegt spr. want wij werken geheel vol gende geest van de Encycliek Rerum Novarum. Wij willen samenwerken zooveel als maar mogelijk is, omdat we overtuigd zijn dat door samenwer- king steeds het meest is te verkrijgen, maar door de mentaliteit van sommige patroons is samenwerking niet altijd mogelijk. Spr. illustreerde dit door een geval van recenten datum uit Dongen. Daar werd van een werkman plotseling het loon met f 3 k f 4 per week verlaagd. Toen de bestuurders over die zaak kwamen spreken en er op wezen dat het tegen het contract was, werd hun de deur gewezen. Men ziet wel wat de arbeiders staat te wachten als de patroons straks, als het contract is afgeloopen, de handen geheel vrij hebben. Men heeft het nu al kunnen zien, hoe steeds op de naleving van het contract moest worden gewezen vooral wat betreft den kindertoeslag. Daarom mag niemand achterwege blijven, maar moet ieder zich aanslui ten. Men is het verplicht tegenover zich zelf, tegenover zijn vrouw en kinderen, tegenover de gemeenschap. (Applaus) Nogmaals dringt spr. er op aan niet op de voorstellen betreffende fabrieks- ziekenkassen in te gaan. Laatkomen wat er wil, zegt hij, maar dat doen moet ge niet, moogt ge niet, kunt ge niet. De heer Smolders zei gaarne alles te onderschrijven van den Voorzitter en met hetgeen hij thans zeggen wil, wil hij geen enkel woord van hetgeen door den Voorzitter is gesproken, terug nemen. Alleen wil hij er maar opwijzen, dat door het ingenomen standpunt, nog geen onverzoenlijke houding is bepaald. Als de fabrikanten tot ons komen, zegt hij en ons ziekenfonds volkomen intact laten en de door de ziektewet eerlang voor te schrijven gedeeltelijke bijdrage van de premie willen storten voor al hun arbeiders die in het plaat- selijk fonds verzekerd zijn, dan was dat een mooie grondslag waarop over leg mogelijk was, terwijl de patroons dan de rompslomp van administratie evengoed omzeilen als ze dat nu doen. Ik zeg dit nog te meer, ging hij verder, om daardoor niet het voorbeeld van de fabrikanten te volgen n l. als 't ware te dicteeren en maar te zeggen zus en zoo moet het, maar om een weg voor overleg open te laten. De Voorzitter zegt reeds te hebben gezegd dat hij het liefst samenwerkt maar als men alles zoo ziet vreest men dat er vele patroons daarvoor niet zijn te vinden. Er zijn goede pa troons en veel ook maar die hebben ook last, evengoed als de arbeiders, van die patroons met hun ouderwet- sche ideëen. Hij durft de arbeiders daarom geen goede hoop geven en kan niet anders zeggen dat ze zich in hun eigen welbegrepen belang moeten organiseeren. Bij de mededeelingen wijst de Voor zitter er op dat a.s. Maandag een ver gadering wordt gehouden van het Wit—Gele Kruis om het 12'/2 jarig bestaan te herdenken. Hij hoopt dat allen zullen opgaan naar deze verga dering om een bewijs te geven dat men het werken van deze vereeniging weet te waardeeren. Ook spoort hij allen aan deel te nemen aan een Diocesane meeting welke zal plaats hebben op Zondag 11 Juli te Tilburg alsook aan het Eucharistisch Congres dat 27 en 28 Juni te Boxtel wordt gehouden. Dan wijst hij er op dat de Harmonie door de vele lauweren op het concours in Grave behaald, voortaan in de eerste afdeeling zal moeten uitkomen. Voor de muzikanten is dat geen bezwaar, die hebben ijver genoeg, maar er moeten nu nieuwe instrumenten 2omen en daarom heeft het bestuur gemeend goed te doen met een instrumenten aankoop-pot te stichten. Besloten is om de f 60 in Waspik geloot, daarin te storten. Hij hoopt dat de leden dikwijls een offertje zullen geven om dit fonds sterk te maken. De heer Smolders zegt dat er ook buiten de vereeniging om er velen zijn die met de harmonie sympathiseeren, wat nog zoo kort geleden bij de hul diging is gebleken. Hij geeft daarom in overweging aan den Uitgever van „de Echo van het Zuiden" te vragen of die een lijst in zijn blad wil plaatsen. De Voorzitter gaat met dit idee •accoord. De heer D. Voogd, geeft in over weging om de wijkboden zoo nu en dan voor dit doel met een lijst te laten circuleeren. De heer B. van Hooff meent dat een collecte te houden den eersten Zondag van de Kermis een mooi resultaat zou opleveren. De heer A. van Gorcum wil daar voor een Comité benoemen of een suporters-vereeniging stichten. De Voorzitter zegt toe een en ander te zullen nagaan. De ZeerEerw. heer pastoor wil .arne onderschrijven wat door den Voorzitter betreffende het verplicht zijn om zich te organiseeren, is ge zegd. Gaarne wil hij daartoe eenieder aansporen. Hij wijst ook nog op de vergade ring van het W.-G. Kruis en durft vertrouwen dat de arbeiders vooral n groote drommen naar die vergade ring zullen gaan. Wat betreft de harmonie, gaarne wil hij daaraan zijn steun geven. Een supporters-vereeniging oprichten acht lij niet goed, er kan beter geholpen worden. Spr. zegt f 10 toe voor het goede doel. De Voorzitter dankt hem daarvoor en sluit daarna de vergadering. Maandagmiddag had vrouw v. D. ij het schoonmaken het ongeluk met de ladder om te vallen met 't gevolg dat haar arm ontwricht werd en zij 'n gapende wonde aan het voorhoofd be kwam. Zij moest zich direct onder geneeskundige hulp stellen.. Zondagmiddag botsten in de Grootestraat een paar fietsers tegen elkaar aan, alleen omreden de een voor de ander niet ver genoeg van 't fietspad wenschte te mijden. Het gevolg was dat beide fietsen deerlijk gehavend werden en de een z'n pink zoodanig geblesseerd, dat hij zich onder genees kundige behandeling stellen moest. Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant stellen voor o.m. te verleenen een subsidie van maximum 20 pCt. in een bedrag van f4560, mits het Rijk minstens 40 p€t. bijdraagt in de res tauratie van den toren aan den Winter dijk in v.m. Baardwijk. Waar het Rijk de subsidie reeds heeft toegezegd kan na goedkeuring door de Staten tot restauratie worden overgegaan. Voorts f 5000 voor de Hoogere Handelsschool alhier. In het café van den heer L. Leij- tens, Grootestaat alhier, is Zondag j.l. nadat vooraf reeds enkele bijeenkom sten waren gehouden, een Kruisboog schuttersgezelschap onder den naam „Concordia." Het gezelschap, hetwelk reeds een 10-tal leden telt, heeft als bestuur ge kozen de heerenA. v. Zon, President, A. Wijkmans, Secretaris en F. van Daalen, Penningmeester. Door den heer Leijten is reeds toe stemming tot het plaatsen van een Doel aangevraagd en zal bij toezegging direct tot het zetten daarvan overgaan, opdat met oefenen kan worden be gonnen. Maandagmiddag te circa 3 uur brak er. brand uit in de woning van den landbouwer J. v. Tuil op het Hoogeind alhier. De huisgenooten door een sterke brandlucht en rook opmerk zaam gemaakt, bemerkten tot hun schrik dat op den zolder het vuur reeds fel woedde en ijlden de straat op. De op het hulpgeroep toegeschoten buren zagen de vlammen reeds overal uit het dak oplaaien. In een oogwenk stond het oude met riet gedekte huis geheel in lichtelaaien en doordat de vlammen zoo snel om zich heen grepen, kon er van den inboedel zoo goed als niets gered worden. Het vee was ge lukkig niet in den stal, zoodat hiervan niets verloren ging. De brandspuit der oude gemeente Baardwijk was in een ommezien ter plaatse, ook de stoom- brandspuit arriveerde spoedig, doch aan blusschen viel niet meer te denken. Beiden hebben zich slechts kunnen bepalen tot het nat houden der belen dende perceelen en daaraan is het voorzeker te danken dat de brand zich niet verder heeft uitgebreid. In een der belende perceelen, waar de bewoners niet thuis waren, verschafte men zich op last van den opperbrandmeester toegang, waardoor hier behalve water schade nog veel schade aan de in haast ontruimden inboedel werd toe gebracht. Van een ander belendend perceel, waarvan herhaaldelijk het rieten dak vlam vatte, werd het dak ernstig beschadigd. Dank zij de wind stilte en het optreden van de brand weer bleef de brand dus beperkt tot het huis met schuur van J. v. Tuil dat tot den grond afbrandde. De brand is vermoedelijk in den schoorsteen ontstaan, van waaruit von ken op het rieten dak zullen zijn ge vallen. Verzekering dekt de schade, ook die aan de belendende perceelen. Wij kunnen hierbij de agenda afdrukken van het Internationaal Con gres van Lederfabrikanten dat van 6 tot 9 Juli te Londen zal worden ge houden. Dit congres is zeer belangrijk om de kwesties die er behandeld wor den alsook om het groote aantal landen, w.o. ook Holland, dat er behalve En geland en Amerika aan deelneemt. De te behandelen stof zal door ver schillende commissies worden verwerkt Comité A. Price Stabilisation. B. Physical condition of hides skins. Comité C. Contract and Conditions of Purchate and Belivery. Comité D. Tanners Bye-products. E. Conditions of Purchate of tanning-materials. Comité F. Conference Standing Com mittee. Dinsdag 6 Juli 10.30. Officieele opening. 11—12.30. Bijeenkomst van alle af gevaardigden. 2—5. Comité A. B. C. en D. Woensdag 7 Juli 10.30—5. Excursies naar plaatsen van belang. Woensdag 7 Juli. Alle afgevaardigden worden uitgenoodigd tot het diner van de „Leather Sellers Company" waaraan o.a. ook de gezanten der verschillende landen die vertegenwoordigers zenden worden uitgenoodigd. Donderdag 8 Juli 10—12.30. Comité's A. B. C. en D. 2—5. Comité's B. C. en E. Vrijdag 9 Juli 10—12,30. Comité's B. C. en E. 2—4.30. Bijeenkomst van alle afge vaardigden en verslag van de rappor teurs der diverse comité's omtrent de verkregen conclusies. Zondag had bij den heer W. v. Helvoirt het jaarlijksch koningschieten der Handboogschuttersvereeniging Ons Gezellig Tehuis plaats. Na een zwaren kamp mocht het den heer W. van Helvoirt gelukken den titel te bemachtigen met 138 punten in 40 pijlen. De opvolger was den heer H. Maas met 123 punten. Ned. R K. W erkmeestersbond. De Vakgroep Leder-industrie, onder- deel van bovenstaande Vereeniging kwam gisteren te 's-Hertogenbosch opnieuw bijeen voor een nadere be spreking der gewijzigde situatie, ten gevolge van het besluit tot liquidatie van den R.K. Bond van Schoenfabri kanten met welke de arbeidsvoor waarden voor de werkmeesters in die branche contractueel waren geregeld. De Voorzitter, dhr. Van Nunen het feit in zijn inleiding memoreerende, wees op de mogelijke gevolgen welke het uiteenvallen van die organisatie voor het individu en het bedrijf kan hebben. Besloten werd de leden tot einde December collectief te verzekeren tegen een uitkeering bij ziekte bij de Amsterdamsche Maatschappij voor ongevallen-verzekering. Punt 4 „lndividueele Contracten", hetwelk ten doel had te trachten met de Patroons individueel overeenkom sten aan te gaan op de basis van het teneinde loopende contract, werd aan gehouden daar het volgens de meening van enkele ingewijden niet onwaar schijnlijk was, dat uit de oude Ver eeniging een nieuwe zou ontstaan, waarmededan mogelijk de nog geldende overeenkomst zou kunnen worden bestendigt. Alle afdeelingen waren vertegen woordigd. In de gisteren gehouden zitting van den Voorzitter van het Hoofd- stembureau is de heer J. v. d. Mee als lid van den gemeenteraad gekozen ver klaard. Naar wij vernemen heeft de heer v. d. Mee zijne benoeming niet aangeno men. I11 de lieden gehouden zitting van den Voorzitter van het Hoofdstembu- reau is de heer A. v. d. Broek als lid van den gemeenteraad gekozen ver klaard. Naar wij vernemen zal de heer v. d. Broek deze benoeming niet aannemer^. Zaterdagmiddag had in de paro chiekerk van O. L. Vr. Onbevlekt Ont vangen de Kindsheid-optocht plaats, voor het eerst opgeluisterd door de mu ziek van de fanfare St. Jan van liet St. Clcmens-patronaat. De stoet was keurig samengesteld en de vele mooie groepen dwongen ieders bewondering af. De ijverige colleclanljes hadden veel succes want er werd door de vele toe schouwers gaarne een kleinigheid afge dragen. Zondagmiddag waren eenige jon gens van een jaar of dertien in den Baardwijkschen Overlaat bezig met steenen naar den telefoondraad aan 't gooien. Een dezer steenen kwam terecht op het meisje van J. uil Dru ilen. Deze ontstak daarover in woedde en gaf den jongen eenige draaien 0111 de ooren. De jongens begonnen daarop te lachen. J. kwam daarop terug gn wilde den 13-jarigen S. een trap onder zijn zitvlak geven. S. draaide zich echter in eens 0111 en kreeg daarop de trap tegen het lichaam. S. zakte ineen en werd be wusteloos huiswaarts gebracht, alwaar spoedig geneeskundige hulp werd ver leend. Deze achtte overbrenging naar liet ziekenhuis te 's Bosch noodzakelijk, wijl bleek dat de darmen geraakt wa ren. Gisteren heeft hij een operatie on dergaan. Naar wij vernemen is zijn toestand niet geheel zonder gevaar. .T. is zeer onder den indruk van hel geval. Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel. In de lieden gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der N. V. Koninkl. Stoomschoenenfabriek A. H. v. Schijndel werd door de directie 't volgende verslag aan den Raad van Commissarissen uitgebracht Het doet ons genoegen te kunnen ver klaren, dat de resultaten over het afge loopen jaar ons i^ staat stellen 7 dividend op de cum. pref. winstd. aan- deelen te declareeren en wij achten de mogelijkheid niet uitgesloten, dat wij nog dit jaar tot verdere uitkeering op deze aandeden kunnen overgaan. Door interesse-gemeenschap hij di verse schoenen-dctailzaken, de voorbe reidingen die wij getroffen hebben in het gepasseerde jaar voor de uitbrei ding hiervan (intusschen hebben wij weder eenige transacties op dit gebied tot stand gebracht) en de toename van den export, wordt de stabiliteit in onze productie van dag tot dag grooter. De vooruitzichten van 1920 zijn dan ook, gezien de omzetcijfers der eerste vijf maanden van dit jaar, alleszins gun stig. Tot toelichting op eenige balanspos- ten diene het volgende: Terreinen, Fabrieksgebouwen, Kan toren en Magazijnen. De executiewaar- de is getaxeerd op vele malen het be drag waarvoor deze activa op de balans voorkomen. Arbeiderswoningen. Bestaan uit 22 arbeiderswoningen. Ook hiervan is de executiewaardc hooger dan de boek waarde. Machinerieën. Alhoewel verschillen de nieuwe machines in den loop van 1925 zijn aangekocht, is de boekwaarde door een flinke afschrijving niet hooger dan op 1 Januari 1925. Werktuigen, Gereedschappen en Lees ten. Door eene overeenkomst met „The Archshoe-Company" te Amsterdam, is de fabricatie der zoo gunstig bekend staande „Archshoes" in onze handen. Ondanks de aanschaffing van de hier- voorbenoodigde leesten, stanzmessen en sommige andere werktuigen, is de balanswaarde, door een ruime afschrij ving op deze bezittingen, slechts met 5000,vermeerderd. Verbouwing Fabriek. De verbouwing met installatie is einde 1925 zoo goed als geheel gereed gekomen. Wij meen den hierop toch reeds plm. 8 te moe ten afschrijven. Centrale Verwarming. Alhoewel deze

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5