441e Staatsloterij, nieuwe verwarming in hel najaar van 1925 voor het eerst in gebruik genomen is, hebben wij ook hier reeds plm. 11 afgeschreven. Wij stellen U voor het onverdeelde winstsaldo van 1924 ad 30.274,11 plus de winst over 1925 ad 59.215,61 zijnde totaal 89,489,72 als volgt te bestemmen: Voor afschrijvingen op machines motoren, electrisehe installatie, werk tuigen, gereedschappen, leesten, expc dilie-materieel, centrale verwarming vrhouwing fabriek, nagevorderde reeds betaalde O.W.-belasting enz. 54.489,72 en voor 7 dividend op de cum. pref. winstd. aand 35.000, De belans vermeldt per 31 Dec. 1925 Onder activa: Terreinen, fabrieksgebou wen, kantoren en maga zijnen 50.000,-— Arbeiderswoningen 50.000, Machinerieën 30.000, Motoren en electrisehe in stallatie Werktuigen, gereedschappen en leesten Kantoormeubilair Goodwill Expeditie Materieel Voorraden, grondstoffen en afgewerkt fabrikaat 359,837,10 Debiteuren 390.300,27 Effecten 99.031,97 Installatie linnen afdecling 14.000, Kas 47.745,00 Deelname in andere ondcr- ƒ319.978,18 27.500,— 6.000,— 14.000,- 25.000,— 1 1 1, nemingen 1 Verbouwing fabriek Centrale verwarming 1.433.450,24 Onder passiva: Kapitaalgewone aandeden 500000, 0 Cum. pref. winstd. aan deden 500.000, Crediteuren: Pensioenfonds werklieden - 3.792,94 Dividend 1919 Hlh% C. pr. w.d. aand. 85,— Dividend 1923 0% C. pr. w.d. aand. 00,— Dividend 1924 0% C. pr. w.d. aand. 1.200,— Bankier en Credi teuren ƒ334.318,12 339.510,00 Reserve: f 50.621,18 Onverdeeld dividend gewone aandeden 2.319, Dividend Cum. pref. winstd. aand. 1925 7 35.000,— 1.433.456,24 Als Commissaris werd herkozen de beer J. C. L. Stallaert. Bij de beden gehouden aanbeste ding voor bet bouwen van een nieuwe kerk voor rekening van bel Kerkbe stuur voor de parochie O. L. Vr. Onbe vlekt Ontvangen alhier, werd inge schreven als volgt: Fa. Venhoven Eras, Heem stede 74.987 Intern Betonbouw. Mij, Breda 81.450 Fa. Koeken, Tilburg 89.790 Teunissen van Sambeek, Heemstede 83.000 L. Raaymakers, Wouw 76.350 Fa. Mol Mies Co., Breda 75.720 Fa. Bunnink, Amersfoort 83.100 Moerenburg, Oisterwijk 81.350 Wierkx, Breda 91.200 Van der Schoot, Tilburg 78.900 Bakkeren, Breda 91.900 Gebr. v. Alphen, Oosterbout 78.930 Nijenhuis, Beek 76.820 K. Seegcrs, Nijmegen 87.200 Het werk is nog niet gegund. A.s. Vrijdagavond 8 uur zal in bet café van den heer Alb. Kemperman de eerste thuiswedstrijd voor de compe titie gespeeld worden door de Biljart- vcreeniging „Ons Genoegen" tegen de Biljartrt-vereeniging „Oefening baart Kunst", gevestigd bij den beer H. de Haas, uitgeschreven door den Tilburg- schen Biljart Bond. Het volgende zestal zal uitkomen: L. van Engelen, F. Slaats, I). van Weert, J. de Reus, G. Pulles en J. Mas- suger. Op 10 Juli a.s. zal het R. K. Zangkoor der Parochie O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen alhier, een reisje maken naar Antwerpen. De Burgemeester van Doetin- chem, waarschuwt tegen twee 25-jarige personen die verschillende gemeenten bezoeken en met Christelijke blaadjes venten. Een hunner noemt zich Muntjerverf, terwijl de andere voorgeeft de Jong te heeten, doch vermoedelijk zijn deze namen valsche. Zij plegen de plaatse lijke predikanten te bezoeken en deze onder valsche voorspiegelingen te be wegen tot de afgifte van geld. Overneming in de nieuwsbladen is zeer gewenscht. De Commiss. van Politie te Leiden waarschuwt alvorens in handelsrelatie te treden met Cornelis Johannes Ko ning, geb. te 's-Gravenhage 5 Mei 1888, bloemist aannemer wonende te Leiden, Korte Diepsteeg no. 6, eerst bij hem, C. v. P. inlichtingen in te winnen. Overname in de Nieuwsbladen wordt verzocht. De Commiss. van Politie afd. D. te 's Gravenhage waarschuwt andermaal tegen J. J. D. Rip, laatstelijk wonende te Veur (Z. H die thans in combi natie met N. L. P. van Neijhof, van Heurnstraat 58 D, te Voorburgschrijft op aanbiedingen tot overname van motorrijwielen en rijwielen, terwijl be taling achterwege blijft. Zij maken ge bruik van briefkaarten, waarop staat gedrukt Klompengroothandel .de Ver gulde Klomp", handel in aardappelen, groenten en brandstoffen: Import J.J. D. Rip, Export, Molenstraat, Veur (Z.H.) hoek Damstraat (t.o. de R. K. Kerk). Het comité van actie tot behoud van de spoorlijn Lage Zwaluwe-Moer- dijk heeft het voorloopige resultaat bereikt, dat de datum van opheffing verschoven is tot 1 Juli. MADE. In het café „'t Hof van Holland" hield de R.K. Baronische Tuinbouwvereeniging alhier haar eerste vergadering. De opkomst was zeer talrijk. Als spreker trad op den heer van Bakel, voorzitter der vereeniging. De kwestie ging over het vestigen van de Centrale Leverplaats van Land en Tuinbouwproducten. Met 56 tegen 20 stemmen werd besloten de Centrale Leverplaats te vestigen bij Th. Thijssen Nieuwstraat. De kolenhandelaar S. te Drim- melen, reed op een wagen met zijn 14-jarig zoontje. Plotseling schrok zijn paard door een auto. Het dier sloeg op hol, de beide opzittenden vielen van de kar, waarbij de man een ernstige scheurwonde aan het hoofd, een schouderfractuur en enkele onbeduidende schrammen opliep. Zijn zoontje kwam op zijn arm terrecht, tengevolge waarvan deze brak. Beiden werd geneeskundige hulp verleend. Op Woensdag 16 Juni zal vanuit deze parochie de bedevaart plaats hebben naar de kerk van den H. Antonius van Padua te Waalwijk. Een groot aantal pelgrims heeft zich reeds opgegeven. Dezer dagen kregen eenige per sonen ruzie, welke zoo hoog liep dat de messen werden gehanteerd. Van weerszijden werden gevoelige klappen uitgedeeld, zelfs werd een riek ge bruikt. Dezer dagen werden bij eenige runderen, loopende op den polder De Noorderplaat", in den Biesbosch, mond- en klauwveer geconstateerd. Van dit geval was bij den burge meester geen aangifte gedaad. Tegen den nalatigen is proces-verbaal opge maakt. De aangekondigde demonstratie, welke Zondag 1.1. door de Kynologen- en Dressuurclub Made en Omstreken zou worden gehouden is met het oog op het slechte weer uitgesteld tot Zondag 13 Juni a.s. Heden werden ter veemarkt aan gevoerd 24 stuks hoornvee en 38 stuks biggen. Men besteedde voor vetvee 100 A 105, Kalfkoeien f425 A f500, <alfvaarzen f395 a f425, Muntigee 190 A f2.50, Hokkelingen f 125 A 195, Kalveren f60 a f80, Biggen 15 A f20. Handel slap. GEERTRUIDENBERG. Aantal bad- bezoekers van 1 tot en met 7 Juni: Juni 2 5 17° 1 16° 2 2 17 17° 2 4 34 17% 4 57 18° 2 17° 7 8 68 19° Aan de onderhandsche Gebrs. du Pont is bij aanbesteding gegund, als zijnde de laagste inschrijvers, het verbouwen van het café van den heer v. Diem. Aan de rijkspostspaarbank alhier werd gedurende de maand Mei ingelegd 8877.77 en terugbetaald f20899.29. Door de rolbrug alhier passeerden gedurende de maand Mei 1844 schepen met een tonneninhoud van 191039 ton. Donderdag 1.1. hebben de dans- iefhebbers van G'berg en Omstreken weer eens kunnen profiteeren van een gezellig bal in de concertzaal Centraal. 3e „Centraal Band" zorgde voor de noodige afwissellende dansmuziek. Na de pauze werd er „prijsdansen ge- louden". Een jury bestaande uit de tieeren J. v. Dongen, Boon en Ziji- mans wezenna eenige beraadslagingen aan als 't best walsende paar N. Esch de Beer, die den eersten prijs kregen, 2en prijs van Dongen-Kwaaitaal. Voor Foxtrot behaalde het paar ^Jederlof le prijs en v. Sonst-Zijlmans 2e prijs. Dit avondfeest, wat een gezellig verloop had en druk bezocht was, kan uitmuntend geslaagd genoemd worden. De harslijmfabriek der firma de -laas alhier, zal wederom belangrijk uitgebreid worden. Wel een bewijs, dat deze industrie hier goed rendeert. Door de aannemers van het rioolwerk voor rekening der gemeente alhier, de firma P. Kommers, is een aanvang genomen met het aanleggen en herstellen hiervan. Dit zal een ware verbetering zijn voor de afvoer van het pompwater. Op een 1.1. Zondag In hotel Santbergen gehouden vergadering is de dansclub O. O. omgezet in eene gemengde Amusementclub, wier doel iet is het organiseeren van thé dan sants, bals, gezellige avonden en het houden van een danscursus. Als be stuursleden zijn gekozen de heeren S. Zijlmans, voorzitter, J. Santbergen, secretaris, P. de Jong, penningm., W. Heesters, P. v. Alphen en J. Boom, commissarissen. De schilder H. had het ongeluk bij z'n werkzaamheden aan de P.N.E.M. alhier te vallen en brak hierbij z'n pols. Geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Door de Ger. Gemeente is als predikant beroepen dhr. Holtrop uit Zandvoort. in zake de gemeenterekening over 1924. 14. Reclames belastingen. (Besloten vergadering) Bespreking onderwijs Kaatsheuvel in verband met aantal kinderen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 8 Jual 1926. Zoodag deed de ZeeiEerw. heer Jos de Boodt ia oaze Parochiekerk tijne plechtige eerste H. Mis. Zijn Eerw. werd aaa het altaar geassisteerd door zi]n oud-oom de HoogEerw heer Mgr. J. Spraegers, Deken te Grave en de WeiEerw. hoeren Sanders en van Kemenade als Diaken en Sub diaken. De WelEorw. heer P. Hoekx fungeerde als cermoniarls. Na een 4-stemmig Veni Creator van Fr. Eppink vóór den aanvang der H. Mis gezongen, zong het parochiaal zang koor tijdens don plechtigen dienst de groote 3-stemmige Mis van Perosi, terwijl na het Offertorium het 4- stemmig [>Laudaie Domino van A. H. v. d. Boogaard en na de H. Mis »De Feestzang voor de E. H. Mis< van H. Ruiten werd gezongen. Onze HoogEorw. Heer Mgr. W. Völker hield een feestrede, waarin hij de 25 jaren, die zifa HoogEerw. hier als pastoor workzaam is voor zijn geest liet passeeren. Hij vond in die 25 jaren, die hij met zijn parochie geleefd heeft veel dagen van oprechte vreugde. Eéa dezer dagen was de dag van heden. Het is dan ook op de eerste plaats onze plicht God te danken voor de groote weldaad, dat weer een onzer zonen tot het H. Priesterschap Is uitverkoren. Met die woorden rvan dank moet hij echter een woord van oprechte gelukwensch samenvoegen. Een woord van gelukwensch aan den priester in eeuwigheid, die vandaag, voor den eersten keer als zoodanig in zijne parochie het H. Misoffer op droeg. Een woord van gelukwensch aan zijn vader, zijn zuster en ztfu geheele familie en aan alle goloovlgen uit de geheele parochie. Naar aan leiding van dit groote feest voelt spreker zich gedrongen een woord te spreken over de verhevenheid van het prie9v.erschap. Met zijn bekende welsprekendheid zet de gewijde redenaar de verheven heid van het priesterschap uit een wijzend op de macht [om Zonden te vergeven, om het Brood en de Wijn te veranderen In het Lichaam en Bloed onzer Heeren en concladeert hieruit* dat we lo onze priesters moeten eeren, 2o onze priesters moeten gehoorzamen, 3o op onze priesters moeten vertrou wen en 4o veel voor onze priesters moeten bidden. Hij verzoekt vooral ook de nieuwe priester te bidden voor zijne parochie. De H. Sacramentsprocessie is slnd9 de ruim 30 jaren, dat zij in onze parochie op het Kerkhof gehouden wordt, wegens het dreigend weder Zondag j.l. voor den eersten maal niet buiten gehouden* doch binnen de mu ren der kerk. Zondag a.s. opent de Kon. Eïk. Harm. lApolio* de rij van Zomer- concerten op dc Kiosk met een groot concert om 8 uur a.m. Programma volgt. Vergadering van den Gemeente raad, te houden ten Gemeentehuize alhier, op Zaterdag 12 Juni a.s des namiddags ten 3 ure, ter behandeling van 1. Aanbieding verslag omtrent den toestand der gemeente over 1925 en idem in zake de Woningwet. 2. Adres R. K. Leergangen te Tilburg om subsidie in zake een te een te Tilburg op te richten Handelshooge- school. 3. Adres Bestuur R. K. Meisjesschool te Loonopzand om subsidie in zake het bewaarschoolonderwijs. 4. Verzoek van C. Mutsaers en C. van Hest te Loonopzand om aankoop van bouwterrein in de Nieuwe Staat te Loonopzand. 5. Voorstel tot wijziging van de keurloonen voor vee en vleesch. 6. Verzoek van het Bestuur der Vereeniging van Fraters te Tilburg om medewerking ingevolge de Lageronder- wijswet in zake den bouw en de in richting van een R. K. Jongensschool te Loonopzand. 7. Voorstel tot wijziging van het electriciteitstarief voor krachtverbruik. 8. Voorstel tot uitbouw van het electrisch net te Loonopzand naar de Bergstraat in verband met drainage werken en aansluiting van de aldaar staande woningen. 9. Verzoek Dr. F. J. Steenmetser, arts te Loonopzand, om verbouwing zijner woning. 10. Voorstel vaststelling verordening op het venten. 11. Af-en overschrijvingen begrooting 1925. 12. Vaststelling kohier der straatbe lasting over 1926. 13. Schrijven Gedeputeeide Staten AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 9 Juni. 8'/2 uur. Vergade ring R.K. Middenstandsbond in Hotel Verwiel. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles «Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht"^ Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Mannenkoor. 5de klasse 14de lijst. Trekking van 8 Juni. (Naar de voorloopige lijst). Prijs van f 1000: 1551 8381 14319 f 400: f 200: f 6314 6413 100: 8769 14997 1431 4841 542 2269 8811 15042 3752 6209 5301 13290 3497 13429 15206 4283 14988 12572 19420 5905 14374 17659 GEMENGD NIEUWS. In de Kampong Balimbingan in Siantar klaagde de bevolking over grijze apen, die haar lastig vielen. Onlangs ging dat zoover, dat een dier apen de kampong binnenkwam en met een afgrijselijken beet in het achter hoofd een 3 jarig kindje doodde. Een dag later werden twee andere kinderen zoodanig door denzelfden of door een anderen aap gebeten, dat ze allebei aan de gevolgen zijn overleden, meldt de „Deli Crt." De politie werd te hulp geroepen, die patrouilleerde en het geluk had een grooten grijzen wijijes- aap, met een geweldig gebit neer te leggen. Volgens de kampong-bewoners moet echter een mannetjesaap de kin deren hebben aangevallen en gedood. Onze zegsman kon ons niet zeggen, welk apensoort dit gedaan had, maar wel wist hij van een ander geval in Tapanoeli, waarbij een Europeaan midden oo den weg door deze apen was aangevallen en zich alleen door de vlucht had kunnen redden, deelt het blad ten slotte nog mede. Gisterennaeht even over twee werd in Heerlen alarm gemaakt dat de kermis die sinds Zondag aan den gang is in brand stond. De heele lucht boven de stad was rood gekleurd. Het is de brandwacht gelukt den brand tot drie tenten te beperken n. 1. twee tenten van den heer Dolfijn uit Rotter dam en een van den heer Abraham. Een groote caroussel die tegen de bandende tenten aan stond werd be houden. Ook is nog verbrand de woonwagen van den heer Dolfijn en zijn de groote spiegelruiten van de firma Vroom en Dreesmann door de hitte gesprongen. Geen der eigenaren van de verbrande inrichtingen was .verzekerd. De oor- zaak van den brand is onbekend. Voor de rechtbank te Zwolle heeft Donderdag terecht gestaan de eigenaar van een exportslachterij te Steenwijk hij zou in de week van 14 tot 19 September 1925 de 48 urige werkweek overtreden hebben. Eenige arbeiders werden gehoord, o.w. ook de 23-jarige slagersknecht Harm Mulder. Men wees hem er op, dat hij voor den majoor van den rijksveldwacht Bolt een andere verklaring had afgelegd. Och", zei hij „die Bolt schrijft maar wegens deze uitdrukking. Plotseling werd Mulder doodsbleek, hij legde zijn armen op het hekje en liet daar het hoofd op rusten, De deurwaarder geleidde Mulder de zaal uit. Eenigen tijd later kwam hij terug, nog heel bleek, maar toch in staat om te spreken. Ieder dacht, dat zijn on gesteldheid te wijten was aan vrees voor ontslag, of voor wat anders. De president vroeg, waarom hij plot seling zoo onwel was geworden. Be nepen klonk het antwoord: „Ik had mijn pruim doorgesliki". Er is zelden zoo gelachen in de rechtzaal. Maar waarom werd nu de pruim doorgeslikt Deze week werd O. Wijmain de fabriek der N. V.' Koopmans' Meel fabrieken te Leeuwarden door een neervallende zak meel getroffen. Hij brak een halswervel en is tengevolge daarvan gisterenmorgen overleden. Te Eist is Vrijdag een tweejarig zoontje van den caféhouder A.S.ver dronken. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur reed op den hoek van de 2de Schuyt- straat en Groot-Hertoginneiaan in Den Haag auto van de gemeentelijke rei- wat op, die zet maar wat neer De president vermaande hem ernstig Pachter, die het signalement van den nigingsdienst, bestuurd door H. v. B. uit de Gerard Doustraat. Op een ge geven oogenblik moest de auto ach teruit. De chauffeur gaf signalen en reed vervolgens zeer langzaam achteruit. Hij kon natuurlijk niet weten, dat de 6-ja- rige Willem F. uit de Obrechtstraat( die achter den wagen was geklommen' Toen hij den auto in beweging zette' viel het knaapje door den schok er af en kwam er onder. Het wiel ging hem over het hoofd en het ventje was bijna op slag dood. De geneeskundige dienst heeft het lijkje naar het zieken- huis aan de Zuidwal gebracht. De politie achtte geen termen aan wezig, proces-verbaal tegen den chauf feur op te maken, daar verschiillende getuigen verklaarden, dat hij aan het ongeval absoluut geen schuld had. Een B. T. A.-telegram uit Parijs meidt: Aan de „Petit Parisien" wordt uit Weenen geseind Een Russisch emigrant, prtns Cyril- lus Orloff geheeten, heeft zekeren baron Klinger, door een schot in den rug verraderlijk gewond. De baron slaagde er evenwel in, met een geweerschot den rechterarm van den prins te verbrijzelen, waarop deze werd gearresteerd. Barones Klinger, voor wien prins Orloff een ongeoorloofde genegenheid koesterde pleegde zelfmoord. Opnieuw heeft zich verschrikke lijk familiedrama te Leipzig afgespeeld. Buren bemerkten, dat uit de woning van den koopmam Heine een sterke gaslucht kwam. De politie werd ge waarschuwd en verschafte zich met geweld toegang tot de woning. In de keuken vond men den man, de vrouw en hun 2 kinderen van 5, en 7 jaar. Van alle vier de slacht offers kon slechts den dood worden vastgesteld. Uit nagelaten brieven bleek, dat de daad zorgvuldig was voorbereid, en financieele zorgen daartoe aanleiding hadden gegeven. Men meldt uit Kerkrade Zooals bekend is te Kerkrade een vrouw vermoord om een bedJag van pl.m. 20 te stelen. Zaterdag is de sectie op het lijk verricht door de doctoren Schmedding en Henzen uit Maastricht. De justitie heeft toestemming gegeven het lijk te begraven. Toen de gemeentepolitie van Kerk rade bericht kreeg van het gruwelijk drama dat zich had afgespeeld op de boerenhofstede Crornbacherhof, was het niet gemakkelijk aanstonds de op sporing van den dader te beginnen. De man was pas sedert enkele dagen bij Borghans als melkknecht in dienst. Noch Borghans, noch een der huisge nooten (de bejaarde ouden van B. wonen vlak naast B.), wist zijn naam of voornaam. Uit de onderzoekingen bleek, dat de knecht bij zekere Oberjé te Voerendaal het laatst als melkknecht in dienst was geweest. Daarheen begaf zich per motorrijwiel aanstonds een rechercheur en hij legde daar beslag op een zakboekje van den voortvluchtigen moordenaar, die bleek te heeten Arie Wakker, geb. te Eist (Gld.) in 1902. Het signalement werd aanstonds ver spreid in alle richtingen. Uit het verdere onderzoek is geble ken, dat de moordenaar zich begeven heeft in de richting Roermond. Verder is gebleken, dat W. de vrouw in den varkensstal heeft gelokt endaar de doodelijke slagen heeft toegebracht, waardoor aan het achterhoofd twee groote gaten ontsto&ien. Uit alles blijkt, dat diefstal de drijf veer is geweest van deze onmensche- lijke daad. De buit bedraagt een goede 20 gulden. Op de bovenkamers heeft Wakker alles doorzocht, wat hij zocht heeft hij niet gevonden. Een flinkke som gelds, verscheidene honderden guldens groot, viel niet in zijn handen. Men seint uit Heerlen d.d. Dinsdag Donderdagavond omstreeks 10 uur meldde zich bij den gemeente veld wachter te Valburg iemand aan, die pm nachtverblijf verzocht. De veld- vermoedelijken moordenaar van vrouw B. te Spekholzerheide kende, meende den bewusten man tegenover zich te hebben. Hij stelde daarom den burgemeester van zijn bevinding in kennis. Deze heeft toen den man een verhoor afge nomen, waarbij ee onbekende mede deelde Arie Wakker te heeten en te Spekholzerheide als boerenknecht werkzaam te zijn geweest. Toen de burgemeester het gesprek op den moord bracht bracht, bekende de man de vrouw geslagen te hebben. Daarop is de burgemeester met twee veldwachters en den verdachte in een auto naar Kerkrade gereden. Oin vijf uur des.morgens werd den man aldaar wederom een verhoor af genomen. Hij bekende nu den moord te hebben gepleegd. Hij zeide echter niet de bedoeling te hebben gehad de vrouw te dooden, maar dat het hem slechts om geld te doen was geweest. Later in den morgen had in tegen woordigheid van den Officier van Jus titie en den verdachte op het terrein van het misdrijf andermaal een onder zoek plaats en te Maastricht is gesloten. Datums Dames Hoeren Kinderen Temporat, v. li. water

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6