S I WAALWIJKS BELANG". DOOR, ERWilSCa De een bedankt omdat „Waalwijks Belang" de danstent met de kermis niet heeft tegengehouden, hoewel de klager zelfs niet de moeite gedaan heeft om op een vergadering te komen om erover te spreken. Een ander, in tegendeel niet de minste onder de bezoekers, bedankt omdat hij de auto van V. en D. bij een bestuurslid van W. B. heeft zien staan, een derde voelt zich gekrenkt omdat het bestuur van W. B. niet kan toestaan dat Waalwijk en hare vereenigingen bij voortduring in den vreemde in hun goeden naam worden gekrenkt enz. enz. Waarom wij hierop neerkomen, alleen daarom omdat men tenslotte daarmee alleen de gemeente en zich zelf benadeelt. Welke vereeniging zal kunnen aan pakken en aanpakken wat W.B. heeft gedaan en nog doet voor onze plaats op verschillend gebied Laat men zich toch niet zoo klein toonen en verzinnen eer men begint, want af breken is makkelijk, opbouwen daar entegen zeer moeilijk. XKIe Diocesane Katholieken dag te Waalwijk. Op Dinsdag 8 Juni 1926 had in Hotel Verwiel te Waalwijk eene ver gadering plaats van het Plaatselijk Comité voor den Katholiekendag. De secretaris bracht verslag uit van de werkzaamheden tot nu toe verricht en van de resultaten daarmede ver kregen. Door Z. D. H. Mgr. Diepen is goed gevonden, dezen Katholiekendag te houden op Zondag 26 Sept. 1926, op welken dag de H. Mis zal zijn om 11 uur, deafdeelingsvergaderingen van 12'/2 tot 2 '/2 uur nam. en de Algemeene Vergadering van 4'/2 tot 6'/2 uur nam. Door Z. D. H. werd het beschermheerschap van den Katho liekendag aanvaard. Een Eere-Comité is gevormd, be staande uit den Hooged. Gestr. Heer Commissaris der Koningen, de R.K. leden van de Eerste en Tweede Kamer van ons diocees, de R.K. leden van Gedeputeerde Staten van ons diocees, den Kantonrechter en den Wethouder van Waalwijk. Voor dezen Katholiekendag zijn 5 afdeelingen geformeerd t.w. le afdeeling„Werkgevers en andere beroepen". 2e „Middenstand". 3e „Boeren". 4e „Werklieden". 5e „Vrouwen". De spreker voor de le afdeeling is nog niet bekend. Als spreker voor de 2e afdeeling zal optreden de ZeerGel. Heer Dr H. H. Knippenberg te Helmondvoor de 3e afdeeling de Ed.Achtb. Heer C. van Beek, Burgemeester, Deurne voor de 4e afdeeling de ZeerEerw. ZeerGel Heer Dr. P. C. de Brouwer, Tilburg; voor de 5e afdeeling de ZeerEerw. Heer C. van Oerle, Pastoor Villapark, Eindhoven; terwijl alsspre ker voor de Algemeene Vergadering zal fungeeren de ZeerEerw. ZeerGel. Heer Dr. Witlox, Professor aan het Seminarie te St. Michiels-Gestel. Na het verslag van den secretaris en voorlezing van de besturen der afdeelingen, werd overgegaan tot be noeming van Commissies voor de Finantiën, voor Pers Propaganda en voor Orde Verkeer. Vervolgens werd eene voorlóopige begrooting opgesteld, waaruit bleek, dat het noodig zal zijn, buiten de gewone inkomsten, naar middelen uit te zien, ten einde een goeden gang van zaken te verzekeren. Schoenen en de Weeldever- teeringsbelasting. Een nota van wijziging. Gekleurde schoenen buiten de wet alleen werkelijk luxe schoenen belast. Bij nota van wijziging op het ont werp tot heffing eener Weeldeverte- irngsbelasting heeft de minister van financiën een andere redactie vastge- sleld voor den post schoeisel, aange zien gebleken is, dat de grens tusschen belast en onbelast schoeisel, naar de strekking der wet, niet zoo juist was getrokken als dat wenschelijk was. De post komt daardoor te luiden Schoenen, laarzen, muilen en pan toffels, waarvan de buitenzijde der schacht (de schoenneus niet meege rekend) geheel of grootendeels is ver vaardigd uit leder van krokodillen, hagedissen, slangen of andere reptielen, uit verguld of verzilverd leder, uit lakleder, uit zijde of wit satijn. Ged. Staten van Noord-Brabant hebben den heer Surig, die door den raad niet was toegelaten als lid van den raad op grond dat hij met het gemeentebestuur een onderhandsch huur-contraCt heeft aangegaan en waarvan hij in beroep was gegaan, in het gelijk gesteld, waardoor hij dus wel als lid van den gemeenteraad is toegelaten. In de heden gehouden zitting van den Voorzitter van het Hoofd stembureau is de heer F. Rox als lid van den gemeenteraad benoemd. De heer Rox heeft zijn benoe ming aangenomen. Op advies van den Inspecteur der Volksgezondheid is een plaatse lijke commissie gevormd, die tot taak heeft de bestrijding der tuberculose te bevorderen. Zij is samengesteld uit twee afge vaardigden van het bestuur van het Wit—Gele Kruis, nl. de heeren J. de Graaff en Fr. Smolders en twee afge vaardigden van het bestuur van he Groene Kruis, waarvoor de heeren A van Gent en notaris Schaap zitting hebben, met als onpartijdig voorzitter Dr. Langemyer. Volgens wettelijk voor schrift, heeft de minister van L. H. en N. zijne sanctie aan deze commissie verleend. In de Woensdagavond gehouden vergadering, waarin het huishoudelijk reglement werd behandeld en vastge steld, is de heer A. van Gent tot secretaris-penningmeester benoemd. Zooals gemeld hoopt onze onlangs zoo schitterende gelauwerde harmonie „St. Crispijn" heden avond ten 8 ure op de kiosk op de Markt een groot Concert te geven, waarbij zij naast ta van andere mooie nummers ook de concours nummers hoopt uit te voeren Het programma luidt als volgt: 1. Genève, Marseh F. Audrieu. 2. L'Union fait la Force, Ouverture L. Canivez. 3. Therèsen, Valse de Concert, C. Faust. 4. Tannhauser, Fantaisie sur l'Opera Wagner. Pauze. 5. Souvenir de Grave, Marsch A. Stravers. 6. Floréal, Ouverture F. Andrieu. 7. Maritana, Fantaisie sur l'Opera Jos. Kessels. 8. Le Freischütz, Fantaisie sur l'Opera C. M. v. Weber. 9. Aux bords du Rhin Marsch J. Martin. De Nos. 1 en 6 zijn de met eerste en eere prijzen bekroonde nummers op het Federatief Concours te Grave. Een laatste herinnering aan de groote huldigings-vergadering van 't Wit—Gele Kruis op a s. Maandag, moge hier nog een plaatsje vinden. Wij wenschen een volle zaal om het doel en om den avond zelf. Hedenavond zal in het Stations koffiehuis van den heer A. van Vught eene vergadering worden gehouden van Handelsreizigers om tot oprichting van een afdeeling Langstraat te komen van de R. K. Handelsreizigersvereeni- ging St. Lucas. Op 23 Augustus zal het 5 jaar geleden zijn dat de Waalwijksche Biljart club gevestigd bij A. v. Berkel alhier werd opgericht. Ter gelegenheid van dit eerste Lustrum zal er een groot Biljart-Tournooi uitgeschreven worden, waarvoor behalve verschillende andere mooie prijzen, de Miss Blanche een prachtige zilveren Beker beschik baar heeft gesteld. Nader komen wij hier nog op terug. Naar wij vernemen is in de 11. Maandag gehouden Hoofdbestuurs vergadering van den Ned. R.K. Bond van Schoenfabrikanten vastgesteld dat de algemeene vergadering van dien Bond gehouden zal worden op Dins dag 29 Juni 1926, des namiddags ten 2 uur in een lokaal van Restaurant Devenijns te Tilburg. Behalve verschillende huishoudelijke zaken als jaarverslagen, zal aap de orde komen Instandhouding van 't Kindertoeslag fonds in verband met de uitspraak van het Scheidsgerecht van 15 Mei '26, de nieuwe ziektewet, de weeldever- terings-belasting, voorstel om het arbi trage-reglement te handhaven tot 31 December 1926 en ook tot dien datum 't scheidsgerecht in verband met de met de beëindiging van de collectieve contracten. Mededeeling omtrent statutenwijzi ging enz. en voorstellen in verband daarmee, o. m. ook betreffende het al- of niet voortbestaan van den Bond. De bekende Waalwijksche cor respondent van „De Tijd" heeft het weer eens waardig geacht aan z'n dagblad een correspondentie te zenden n.l. over .de bekoring van het Circus leven". Aanleiding daartoe gaf hem het circus dat in de Mr. van Coothstraat een paar dagen standplaats vond en niet heel veel succes had, doch wel zooveel dat een paar Waalwijksche ongens zich aan 't circus hebben ver- )onden 1 Wij hebben ook vermeld dat men n Waalwijk op dit gebied verwend is en dat daarom deze dagen alhier voor deze werkelijk fatsoenlijke menschen een groote strop geweest zijn. 't Zag er armelijk uit, 't is waar, maar de enkele uitvoering die gegeven s, was goed en heeft vooral den kinderen een allergezelligsten middag bezorgd. Wat, vragen wij ons af, wat heeft 't voor nut om het moeilijke leven dezer brave menschen nog zorgelijker te maken door een publicatie als de vol gende,die niet alleen zeer hard maar daarenboven vrijwel geheel weer verzonnen en onwaar is. Men luistere „Reeds enkele dagen vertoefden de circusmenschen te Waalwijk en had den hun tenten opgeslagen in de Mr van Coothstraat. Het leek een armoe dig gedoe. Enkele magere paarden een paar honden, een teringachtige koorddanseresje, dat ook heel aardig kon paardrijden, een stelletje clowns dat banale moppen tapte, een piepjonge violist, een heel klein schetterend orkest met afgezaagd repertoire, een zwaargewicht athleet, vormden me een knorrenden mandolinespelenden dwerg de actracties van het derde rangs gezelschap". De rest van z'n belangwekkend proza, sparen we onze lezers. Als de man geen betere correspon denties uit ónze plaats heeft voor z'n groot dagblad, late hij ze dan thuis houden 1 De protest-vergadering der ver schillende Bonden op 't gebied der schoen- en lederindustrie tegen de voorgestelde heffing van een weelde verteeringsbelasting op schoenen, die aangekondigd was op Zaterdag 12 dezer gaat niet door. De Hongaarsche kinderen ver trekken a.s. Dinsdag 15 juni des na middags om kwart voor vijf uur aan 't station alhier. De 13-jarige S., die Zondag een trap tegen het onderlijf heeft gekregen en naar 't ziekenhuis is overgebracht verkeert, naar wij heden vernemen, in zorgelijken toestand. Op het te 's Bosch gehouden examen behaalde de heer H. Stassar alhier 'tRijksdiploma als gediplomeerd horlogemaker. Ter gelegenheid van den feestdag van het H. Hart van Jezus had heden morgen de openbare hulde plaats van de kinderen der Bijzondere R.K. Meis- esschool. Vanaf de school werd in processie opgetrokken naar het H. Hart Monu ment op het St. Antoniusplein om een bloemenhulde te brengen. Nadat de kinderen allen rondom het monument stonden geschaard en eenige iederen hadden gezongen werd door de Jongejuffrouw Cor. van den Broek de toewijding aan het H. Hart uitge sproken. De ZeerEerw. Heer Pastoor Kuijpers tiield een korte toespraak, waarin hij erop wees hoezeer deze hulde door den Schepper van het Heelal ©p prijs wordt gesteld. Nadat in de St. Antoniuskerk eenige oogenblikken was vertoefd trok de >rocessie terug naar de school der :erw. Zusters. 's Avonds ten half acht had in de St. Antoniuskerk een plechtig Lof plaats en daarna een uittrekken naar het H. Hart-monument, waar gebeden en ge zongen en door den Eerw. Pater Uchanus uit Oss een opwekkend woord werd gesproken. Zondag a.s. des avonds ten half zes zal in de St. Clemens-parochie alhier de Kindsheidsoptocht plaats hebben, die zeer mooi belooft te wor den en waaraan ook de harmonie „St. Jan" hare medewerking zal verleenen. De jaarlijksche hooilandverpach tingen hedenmorgen voor verschillen de eigenaren gehouden, hebben weer hooge prijzen gebracht. Er werden prijzen besteed vanaf f 17 tot f 26 't hont. Naar wij van de Directie der Waterleiding—Maatschappij „Noord- West—Brabant" vernemen, zijn tot 5 juni 1926, 10030 aanvragen voor huis aansluitingen ingekomen, waarvan reeds ongeveer 9800 zijn gemaakt, welke over de verschillende gemeenten als volgt verdeeld Dinteloord 4048 465 Dongen 8047 542 Etten 9007 441 Fijnaart 4661 407 Geertruidenberg 's-Grayemoer 2670 200 1441 122 Hooge- Lage-Zwaluwe 5058 619 Loonopzand 9598 691 Made en Drimmelen 5078 297 Nieuw-Vossemeer 1396 149 Oosterhout 14394 752 Oudenbosch 5918 431 Oud en Nieuw-Gastel 6059 271 Princenhage 13872 710 Raamsdonk 7084 578 Sprang Capelle 5003 456 Standdaarbuiten 1941 242 Steenbergen 9345 773 Terheijden 4337 223 Waspik 3360 270 Willemstad 2181 161 Zevenbergen 8807 936 St. Philipsland 2187 287 Klundert i Buiten het 19 Hoeven concessie- 5 Rucphen j gebied ge- 2 Waalwijk f bied gei. 1 Totaal 135493 10030 Het aantal aangevraagde aansluitin gen bedraagt ruim 43 procent van het aantal aansluitbare perceelen, welk resultaat binnen anderhalf jaar na het begin der exploitatie bereikt is. Er is van 't bureau van Statistiek een staat verschenen met rangnummers van den totalen belastingdruk voor gehuwden met 2 kinderen en zuivere inkomens van f2000 en f5000 over 1925/1926 in de onderstaande gemeen ten. Wij ontleenen daaraan Rangnummers Gemeenten- Almkerk Drunen Eethen Geertruidenberg Gorinchem s Gravemoer Hedikhuizen Herpt 's Hertogenbosch Heusden Hooge en L.-Zvvaluwe Loonopzand Made en Drimmelen Nieuwkuijk Oisterwijk Oosterhout Poederoyen Raamsdonk Sprang-Capelle Tilburg Udenhout Waalwijk Waspik De Werken Werkendam Het hoogste 2000 389 535 897 511 402 691 967 815 739 67 487 742 301 758 203 898 1082 520 504 655 764 362 512 1053 564 rangnummer is 5000 445 534 786 556 415 483 972 862 708 65 321 841 98 814 187 776 1075 558 577 728 516 330 577 1000 566 1084. De heer G. van Huiten, Opper- brandmeester alhier werd op de ver gadering van den Brabantschen Brand- weerbond te Eindhoven, aangewezen om dezen Bond mede op de a.s. Jaarvergadering van den Ned. Brand- weerbond te Zutphen te fvertegen— woordigen. Naar wij vernemen is de Belg Kuipers die voor eenige weken door onze politie alhier wegens oplichting werd gearresteerd en die door autoriteiten van 26 Nederlandsche ge meenten werd gezocht, indertijd gedu rende de Duitsche bezetting in België ïoogleeraar geweest aan de Universi teiten te Antwerpen en Gent. Als activist is hij destijds door de Belgi sche Justitie veroordeeld en uitgewezen. Donderdagmiddag en -avond iepen in onze gemeente wonderbare geruchten, die honderden, ja duizenden naar de nieuwe kerk deden stroomen, zoodat men ten slotte tot sluiting moest overgaan. We willen op al die verhalen en geruchten niet verder ingaan en houden ons, met onze geestelijkheid overtuigd, dat de ingezetenen van Waalwijk 't best doen geen waarde te hechten aan t geen in den volksmond de rondte doet. Met ingang van 7 Juni is, naar tet „D. v. N.B." meldt, de heer H. Moll, wethouder van Breda, door den voorzitter van het stembureau voor de verkiezing voor de verkiezing voor de leden van de Provinciale Staten van Noord-Brabant als zoodanig be noemd verklaard als opvolger van mr. Max van Dam. DRUNEN. A,s. Zaterdag 12 Juni zal de zwemclub „D.Z.C." alhier hare zweminrichting op eenigszins feestelijke wijze openen. De zwemliefhebbers *unnen zich alsdan zoo 't weer een weinig gunstiger wordt, wederom t genot verschaffen van een frisch ge zond bad. In hare j 1. gehouden algemeene ver gadering werd in principe besloten, om in de maand Augustus een uitstapje te maken naar de badplaats Ostende. Deze vereeniging mag zich in een ge- stadigen bloei verheugen en staat blij kens het uitgebrachte jaarverslag op een goede finantieele basis. De handboogschutterij ..Constan- tia" gevestigd bij den heer Th. Els- hout, zal a.s. Zondag deelnemen aan 't groot nationaal concours te Herpt. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang.) Toer. Donderdagmiddag enkele kinde ren aan het spelen waren, had het 4-jarig zoontje van v. P. in een on bewaakt oogenblik een mes weten te bemachtigen en daarmede spelender wijze het 4—jarig dochtertje van W. alhier zoodanig aan het hoofd verwond, dat spoedig geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, die de wonde heeft verbonden. CAPELLE. A.s. Zondag zal Ds. A. Meijers slechts éénmaal voor de Ned. Herv. gemeente alhier optreden en wel des namiddags half drie. WASPIK. Onder No. 22 is bij de Rijkstelefoon alhier aangesloten de heer J. Stokman, Waspik-Boven F 14, Mr. Smid. Bij het stoeien brak de ongeveer 16-jarige timmermansleerling L. K. een been. Stoeien blijft toch gevaarlijk. Gisterenavond hield de regelings commissie van het festival een teer- avond bij den heer H. van Iersel- Montens. Onder zang en voordracht werd tot laat in den nacht gefeest, ter wijl voor een goede consumptie was gezorgd. De gardes d'honneur, die den optocht vergezelden, werden geregu leerd bij den heer Chr. Montens. RAAMSDONK. Op Zondag 20 Juni geeft de harmonie „De Eendracht" een concert op het Dorp. Voor den herijk van maten en gewichten zal dit jaar voor deze plaats zitting worden gehouden op Woens dag 16, Donderdag 17 en Vrijdag 18 Juni, in een lokaal van het school gebouw aan het Heereplein. Bij W. Zijlmans stierf een beste melkkoe. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd. Bij de Dinsdag gehouden open bare aanbesteding voor den bouw van een Rectoraat met klooster en kerk te Waspik-Boven, voor de Paters Carmelieten te Heerlen, is dit werk gegund aan de laagste inschrijvers, de heeren j. Weterings en Jos. Mertens alhier, voor de som van f136.600. Door het gemeentebestuur is aan de Bataafsche Import Mij. te's Bosch, vergunning verleend tot het plaatsen van een benzinepompinstallatie voor de smederij van J. Stoops op 't Veer. RAAMSDONKSVEER. Door de sla- gers werden, naar wij vernamen, de prijzen van het rundvleesch met 10 cent per K G. verlaagd. Voor de Herv. Gemeente treedt Ds. Ewoldt Zondag morgen om half tien op in de Veersche kerk, terwijl des middags om half drie leesdienst gehouden zal worden op 't Dorp. GEERTRUIDENBERG. In de Ger. Kerk hoopt Zondag a.s. op te treden ds. Donner uit Breda. De sigarenfabrikant du Pont had het ongeluk in z'n werkplaats met z'n oog in een schot te stooten. Dokter van Berkesteijn verleende geneeskun dige hulp. Onze stadgenoot de heer P. Rut gers slaagde te Rolduc voor 't eind examen gymnasium, examen B. Zondag a.s. zal de harmonie „Apollo" des avonds ten half acht een concert geven op de kiosk op het Marktpein. MADE. In de Ned. Herv. Kerk te Drimmelen zal op Zondag 13 Juni des voorm. 10 uur Ds. Vinck voorgaan. Op den Stationsweg alhier wilde de auto No. 1753 omdraaien met het gevolg dat ze in een sloot reed. De inzittende heer en chauffeur konden er uitspringen. Met vereende krachten werd de auto uit het water gehaald. Alles liep zonder ongelukken en schade af. Ten overstaan van Notaris van Mol werd op Woensdag 9 Mei bij toeslag verkocht voor de erven van Mej. G. C. de Hoogh Koop 1. Weiland in het Oosteind van de Plukmade groot 1.25 00 H. A. aan W. Smits voor f4110. Koop 2. Weiland aan den Meitscher Dijk, groot 1.08 92 H.A. aanJ. Segeren Wzn. voor f3000.— Koop 3. Bouwland in den Kleinen Peuzelaar groot 1.37.50 H.A. aan A. van Iersel, burgemeester van Noord- wijkerhout voor f3775.— Koop 4. Bouwland en Schaarbosch in Kerkepolder en Kerkepoldersweg groot 1.29.60 H.A. aan A. van Meel voor f2575. Koop 5. Zand en Bosch onder Stuivezand groot 6.77.70 H. A. aan Smolders, Geertruidenberg f 1160. Voor de erven van Adr. van Gils er 99 Gemeento o a c3 >-s 2 - s Aantal aange vraagde Aan sluitingen

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6