Geldersche Credietvereeniging Geen Pijn Marktberichten. 441e Staatsloterij, w. s. c. een perceeltje bouwland groot 7.05 A. aan j. den Exter voor f220. DUSSEN. Op 11, 12 en 13 Juni zal alhier een triduum worden ge houden ter voorbereiding van het feest ter eere van den H. Antonius. ALMKERK. J.l. Maandag had een persoon uit 's Gravenmoer, die alhier de paardenmarkt bezocht, het ongeluk een trap van zijn paard te krijgen, met 't gevolg dat hij per voertuig naar zijn woning moest worden ver voerd. Op de j.l. Maandag alhier ge houden Voorjaars-paardenmarkt werden 145 stuks aangevoerd. Handel zeer slap. In deze gemeente is thans het Mond- en Klauwzeer zelfs onder de geiten en varkens uitgebroken. A.s. Zondag zal alhier des v.m. 10 uur in de Gerf. kerk leesdienst worden gehouden, terwijl des nam. 3 uur Ds. Jonkers uit Werkendam zal optreden. Tevens zal in de Herv. kerk des v.m. 10.30 uur Ds. Röth voorgaan. MADE. Ingevolge het gewijzigde preekbeurtenlijstje zal op Zondag 13 Juni Ds. Mudde in de Ned. Herv. Kerk te Geertruidenberg des voorm. 10 uur een vacaturebeurt vervullen, om des nam. 2.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Made voor te gaan HERPT.. In tegenwoordigheid van vele leden, buitengewone leden, be langstellenden en genoodigden werd Zondagmiddag alhier het concours der Kon. Erk.. Handboogschutterij „Ons Genoegen" geopend, van deze ver- eeniging die nu haar gouden bestaans- feest op schitterende wijze heeft inge zet. In zijn openingswoord heette de heer M. van Bokhoven als voorzitter allen hartelijk welkom. Zoo luisterrijk mogelijk zal dit zeldzaam jubileum gevierd worden. Wat de vereeniging in die 50 jaar heeft gepresteerd be wijst de schitterende collectie prijzen. Spr. bracht ten slotte dank aan de vele schenkers van prijzen voor dit concours. Toen de secretaris het reglement had voorgelezen werd onder den zegen van Pluvius de wedstrijd aangevangen en wanneer men dan ziet dat onder de eerste vereenigingen, die het concours inzetten een gezelschap uit Ierseke is, dan mag men wel aannemen, dat dit concours zich in een groote belangstelling zal mogen verheugen. Tegen zes uur trok de harmonie „de Eendracht" naar het terrein der feestvierende vereeniging om met haar blijde toonen de feestvreugde nog hooger te doen stijgen. Tegen acht uur verscheen de burge meester op het terrein om daar te komen huldigen den heer Mart Fitters die 19 jaren als keizer had gefungeerd. De voorzitter verwelkomde den burgemeester en deelde mede dat behalve dit concours nog andere festivi teiten plaats zouden hebben, immers de keizer was door de leden tot eere lid geproclameerd en de ex keizer zou wederom keizer worden, hij stelde er prijs op dat de burgemeester als beschermheer deze functies kwam overdragen en verzocht hem hiertoe over te gaan. De burgemeester begint met te zeggen dat 't hem heden hoogst aange naam is deze opdracht te aanvaarden. Het is hem een buitengewoon groot voorrecht Fitters geluk te kunnen wenschen met het feit dat hij ge durende 19 jaren op zoo'n buitenge wone wijze dien titel heeft kunnen voerenzooals hij dat gedaan heeft is hij aller achting waard. Het is daarom ook geen wonder dat men Fitters het eere lidmaatschap aanbiedt, het lijdt ook geen twijfel of hij zal er zelf mee vereerd zijn. De burgemeester hoopt dat hij het eerelidmaatschap dat hem opgedragen is, nog lang mag vervullen, hij hoopt dat hij nog lang met veel genoegen en gezondheid die onderscheiding zal dragen. Hierop feliciteerde de burgemeester den heer van Gestel, den nieuwen keizer; hij hoopt dat deze functie nog lang door hem met eere vervuld mag worden en stelde* hem den afgetreden keizer Fitters ten voorbeeld De harmonie speelde hierop een „lang zullen zij leven*. Hierna had de verwisseling van het keizerschap plaats waarna Mart. Fitters in 2eer sympathieke bewoor- dingen allen dankte voor de eer hem aangedaan. Hierna spelde de burgemeester den nieuwen keizer het eereteeken op de borst en richtte nogmaals enkele woorden van gelukwensch tot dezen, waarna de wedstrijd weder werd voortgezet. Des avonds had nog eene huldiging plaats van het eerelid Dirk van Diem, die sinds de oprichting aan dit gezel schap is verbonden geweest en bij gevolg nu zijn gouden jubilé vierde. In kernachtige woorden ging de heer A. W. Verhoeven, wethouder en oud president het verloop der vereenigings- jaren na en gaf alzoo een beeld van hetgeen de vereeniging in dit afge- loopen tijdperk gewrocht heeft, waarbij hij vooral de verdiensten deed uit komen, die de heer van Diem in dat tijdperk voor de vereeniging gehad heeft. Hierna bleef men nog geruimen tijd met elkaar om a.s. Zondag het concours voort te zetten en te sluiten. Ook dan zal de harmonie het feest opluisteren. Uilslag aanbesteding woonhuis voor den directeur der Coöp. Stoom- zuivelfabriek te Luttelherpt. J. van Veluw, Haarsteeg f 14.700 Gebr. Dankers, Heusden f 14.600 G de Bont, Nieuwkuijk f 13.245 joh. Blankers, Nieuwkuijk f 13.700 Joh. v. Stekezen, Hedel f 13.600 P. Kramer, Genderen f 13.400 Jos. v. d. Lee, Elshout f 13 398 Jan Goesten, Ammerzoden f 13.290 J. Kleijn, Heusden en L. Kooien, Nieuwkuijk f 12.990 Cor v. d. Geld, Elshout f 12 846 Gunning aangehouden. Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben goedkeuring verleend aan het raadsbesluit onzer gemeente tot opheffing der Openbare Lagere School. In onze gemeente zal alzoo maar eene school blijven n.l. de R.K. Bijzondere. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 11 Juni 1926. Zooals we in't Woensdagnummer reeds meldden, zal de Kon. Eik. Har monie >Apollo< Zondagavond concor- teeren op de Markt. Door dit concert opent Apollo het programma dat tus- schen de besturen onzer bolde harmo- niën Apollo en Euphonia gemaakt is. Zijo we goed ingelicht, dan zal Apollo voorloopig op 13 Juni, 11 Juli en 1 Aug. optreden, terwijl Euphonia tus- schen deze datums op 3 andere dagen zal optreden. We zijn onze beide mu ziekcorpsen voor deze voorlooplge toe. zeggiag hartelijk dankbaar en vertrou wen dat de burgerij dit optreden zal apprecleeren, door in grooten getale te komen luisteren naar wat ons geheel belangeloos door onze beide corpsen wordt aangeboden. Moesten we nog op één ding wijzen, dan zou het zijn, dat een ieder, ook de kinderen, wilden medewerken om ook op grooteren afstand van de kiosk, tijdens de mu ziekuitvoering niet onnoodig rond te loopen en leven te maken. Apollo zal Zondag het volgende programma laten hooren 1. En Liene, Marsch F. Rousseau 2. Fantaisle sur l'Opera Faust M. J. Kessels. 3. A nou9 deux, Polka pour 2 pistons door de heeren J. v. d. Heijden en Jos. Brouwers F. Deval. 4. Suite Oriëntale F. Popij. a. Les Bdyardères b. Aax Bordes du Ganges c. Les Almies d. Patrouille. Pauze. 5. Marche des Phllosophes Aug. Eenhaes. 6. Aa P<iys des Genets, Ouverture A. Govaert 7. Brlses d'Araour, Valse G. Allier. 8. Finale. Zondag 13 Juni zal de ZeerEerw. Heer L. v. d. Hoven in onze parochie kerk zijn plechtige Eerste H. Mis op dragen. De werkman v. d. V. uit de Telefoohstraat kwam Dinsdag met een vinger van de linkerhand onder een stanzmes der stanzmachine, waardoor dit lichaamsdeel werd afgesneden. Dr. de Both verleende medische hulp. Met 1 juli a.s. zullen aan de o.l. school In de Schoolstraat wederom nieuwe leerlingen aangenomen worden. Is steeds het getal leerlingen dat zich aanbiedt, grooter dan het aantal dat geplaatst kan worden, dit jaar over schrijdt het aanbod met bijna 40 het aantal open plaatsen. In verband met dezen aanwas zal de Gemeenteraad Zaterdag a.s. de kwestie bespreken. Het bouwen van twee tuinkamers aan de woningen der heeren Vesters en RoéCtenberg is bij publieke aanbe steding ten overstaan vaa Architect H. J. v. d. Heuvel alhier gegund aan d- firma C. Michael en Zn. te Vrijhoevee Capelle. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 10 Juni '26. Bij gelegenheid, dat de heer P. En gelen 25 jaren lid was van het R. K. Zangkoor, werd hij bij monde van den Hoogeerw. heer Deken gehuldigd als een zeer gewaardeerd medewerker en bovendien werd hem namens zijn medeleden een degelijk souvenir (fau teuil) aangeboden. Onze vroegere stadgenoot, de heer W. Michels, thans Burgemeester te Someren, is benoemd tot Burge meester van Heeze met gelijktijdig ontslag uit de le functie. Woensdagmorgen vertrok per boot de processie naar Brielle onder geleide van vele Geestelijken en vergezeld van de Fanfare uit Elshout. Hoewel het voor de pelgrims een zware dag was geweest, keerde men om half elf wel gemoed terug, waarna men met de zelfde reisgelegenheid van 's morgens (extra tram en auto's) den verderen tocht huiswaarts ondernam. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdagavond 8 uur. Concert op de kiosk op de Markt. Zaterdag 12 Juni. Witte Bioscoop, „De Boschduivel", 8 uur. Zondag 13 juni. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12 uur. Zondag 13 Juni. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag" 13 Juni. Witte Bioscoop, „De Boschduivel", 6 en 8'/i uur. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. Maandag 14 juni. 7'/2uur. Jubileum vergadering Wit-Gele Kruis in de groote zaal van den R.K. Gildenbond. WoensdagVioolcursus Waalwijksche Muziekschool. spelen tegen „de Zwartjes I" uit Ulven- hout. Een kleine kans hebbende Ber- genaars wel, maar dan moet er alles opgezet woTden. Korfbal. Onze korfbalclub „B.L.E.I." zal naar alle waarschijnlijkheid, dezen zomer nog eenige tournooi wedstrijden geven. WAALWIJK. TENNISSEN. A.s. Zaterdag speelt Tioltib alhier te Breda en a.s. Zondag komt Breda alhier Tioltib voor de competitie, bekampen. GEMENGD NIEUWS. Ingezonden Mededeelingen. meer tijdens en na het scheren, indien men vóór het inzeepen de baard- oppervlakte inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct. PUROL VOETBALSPORT. QUICK, Zooals we Woensdag 1.1. meldden, heeft Quick voor Zondag a.s. propa ganda serie-wedstrijden georganiseerd waaraan prachtige prijzen zijn ver bonden. Om half twee zal de eerste wedstrijd plaats vinden tusschen Quick 2 en Kaatsheuvel 2. Gezien de sterkte der beide XI-tallen belooft het een span nende partij te worden, die van beide zijden veel publiek zal trekken. Direct daarna speelt H.E.C. tegen Baardwijk 2 welke ontmoeting niet minder spannend zal zijn. Baardwijk 2 heeft dit seizoen prachtig gewerkt door het behalen van haar afdeelings-kam- pioenschap, wat er toe bij zal dragen om haar naam hoog te houden door van H.E.C. te winnen, wat naar wij denken zoo gemakkelijk niet zal gaan. Om half vijf heeft de wedstrijd plaats tusschen de twee winnaars van voor gaande wedstrijden waar het wel eens hard zal kunnen gaan om den prach- tigen beker te winnen, uitgeloofd door de Quick supportersclub. We vertrou wen, dat geen enkele Quick-supporter achterblijft om door zijn tegenwoordig heid de XI-tallen aan te moedigen. Maandagavond om 8 uur heeft in de zaal van den heer A. v. Berkel een groote Quick-leden en Donateurs vergadering plaats, waarop ook alle Quick supporters worden uitge- noodigd. Het doel dezer vergadering is om onze vele supporters nog eens aan te wakkeren zich geheel te geven, om onze Blauw-Witten te steunen en een actie op touw te zetten voor de zomermaanden. Een belangrijke lezing zal door den Quick voorzitter gehouden worden om een en ander uiteen te zetten. Het zal een interessante-avond worden die naar wij hopen door alle Quick-supporters wordt bijgewoond. In het reisprogramma naar Breda is eene kleine wijziging gekomen; inplaats van 1 uur zal per tram van 11.45 naar Tilburg gereisd worden en gelieven de supporters, die event, wenschen mede te gaan, hiervan nota te nemen. R. W. B. R.W.B. I gaat Zondag 13 Juni naar Breda voor deelname aan de serie wedstrijd van „Swift", Voor de eerste ronde heeft R.W.B. vrij gunstig geloot en moet spelen tegen W.V.B., Breda. We vertrouwen dat de spelers er van overtuigd zullen zijn, dat er gewonnen kan worden en hun uiterste best zullen doen, zich in de 2e ronde te brengen. Niet minder dan 14 clubs nemen aan deze serie deel. Voor de nationaal ge- streepten een reden te meer zich van hun beste zijde te laten zien, er is trouwens onder de spelers veel ambitie. R.W.B. combinatie—Leonidas speelde 3—3. Leonidas speelde met 10 man. Zaterdag half 3, R.W.B. 4 tegen fabrieks elftal De Kort. HEUSDEN. A.s. Zondag hoopt de voetbalver- eeniging „Juliana" op haar terrein hier te ontmoeten Blauw—Wit uit Zalt- Bommel. KAATSHEUVEL. Zondag zal er een plaatselijke ont moeting plaats hebben tusschen Kaats heuvel en Berkdijk op 't K.S.W.-ter- rein aan den Horst. Uit den aard der zaak blijven plaatselijke wedstrijden nog immer het meest attractief'van alle ontmoetingen. Vooral de ontmoe ting KaatsheuvelBerkdijk was dit steeds in groote mate. Niet minder zal dit zijn het eerste samentreffen der clubs, sinds Berkdijk wederom afzonderlijk als club uitkwam. Aan een voorspelling zullen we ons maar niet wagen. Berkdijk heeft zich op schitterende wijze bovenaan geplaatst in de B.V.B.-wedstrijden, zoodat we gerust mogen verwachten een zwaren wedstrijd te zien spelen. GEERTRUIDENBERG. Good-Luck I zal Zondag a.s. den door velen met spanning tegemoet geziene veteranen-wedstrijd spelen. Bij het trainen was reeds eiken avond een enorme belangstelling. Wat zal 't dan Zondag a.s. niet zijn Good-Luckll speelt Zaterdagavond een vriendschappelijken wedstrijd tegen D.V.O. i—R'veer. Geertruidenberg I zal Zondag a.s. deelnemen aan de serie-wedstrijden van D.V.V.— Dorst en volgens loting Terwijl de arbeider B. op het land van den landbouwer K. in de Haarlemmermeer werkzaam was bij een wiedmachine en eenige paarden de machine voorttrokken, had hij het on geluk met een der beenen tusschen het in beweging zijnde raderwerk be kneld te raken. Hoewel de paarden spoedig tot staan konden worden gebracht, was B. ernstig gewond. Het slachtoffer werd onder genees kundige behandeling gesteld. Men meldt uit Weert: Gisteren werd te Hechtel een 5 jarig kind, spelende op den weg door een motor overreden en gedood. Maandagavond circa 8 uur had te Berkel en Schaft een treurig motor ongeval plaats. Zekere F. uit Eindhoven die per motor uit België huiswaarts keerde, kwam aldaar nabij den wind molen te vallen met het ongelukkig gevolg, dat hij met het hoofd op de straatsteenen terecht kwam Zwaar gekwetst werd hij bij den molenaar Poos binnengedragen. Onmiddelijk werd geestelijke en geneeskundige hulp ingeroepen. Dr. Hoynk van Pa- pendrecht constateerde hersenschud ding. Per auto is de ongelukkige naar Eindhoven vervoerd. Gisteren geraakte in Kleine Bro- gel te Weert een autobus uit Eind hoven tusschen Exel en Eindhoven in brand. De nog zeer nieuwe bus reed tegen een woning. De chauffeur be ducht, dat ook het huis in vlammen zou geraken, reed de brandende bus ter zijde van den weg, waar ook de benzinetank sprong. De autobus werd totaal vernield. De chauffeur bekwam geen letsel. Er waren geen passagiers in de bus. Te Zwartemeer is de woning van H. Suhlman een prooi der vlam men geworden. Door onbekende oorzaak is de woning van J. Kievits te Sibculo afge brand. Huis en inboedel die beide verzekerd waren, verbrandden geheel. Men meldt uit Vlissingen Dinsdagmiddag heeft op de fabriek „de Schelde" wederom een ongeluk plaats gehad. Een werkman kwam van een ladder te vallen en werd dermate verwond.dat hij naar het Josephzieken- huis moest worden overgebracht. In de Schelde nabij Antwerpen is, naar het „D. v. N. B." meldt, het lijk gevonden van den heer D.>an H. uit Zevenbergen, die sedert Pink steren werd vermist. De gruwelijke misdaad, die er te Breslau op twee miderjarige kinde ren is gepleegd, schijnt in menig op zicht die van Haarman en Denke te overtreffen. Eergisternamiddag ontvin gen de grootouders van de beide slachtoffers, die een mandenwinkel houden, met de post een pakketje, dat bij opening lichaamsdeelen van hun kleinkinderen bleek te bevatten. Het pakje was 'sochtends verzonden van het stationspostkantoor. Te Breslau werd gisteren het gerucht verspreid, dat een drogist, die naast de grootouders woont, de misdaad zou hebben gepleegd. De man staat bekend als drankzuchtig en pervers. Op het middaguur wilde een opgewon den menigte den winkel vandendro- gist bestormen. De politie kon dit echter verhinderen. Een paar agenten staan nu voordurend op post voor het huis. De politie is van meening, dat alleen een krankzinnige de misdaden kan hebben gepleegd. Het adres op het aan de grootouders verzonden pakje blijkt geschreven door een in het schrij ven ongeoefende hand. In het Noorden van Berlijn is Maan dagnacht een jongeman, Wernicke ge naamd, op zijn kamer vermoord. Gis termiddag werd zijn lijk gevonden. De vermoedelijke daders zijn zijn kame raad en een jonge dame, die in diens gezelschap was, en W. op zijn kamer een bezoek hadden gebracht. De daders zijn echter nog niet ontdekt. Op de kamer van W. is een morphinespuitje gevonden, dat, naar men vermoedt, bij de misdaad een rol heeft gespeeld. Om 8 uur hedenmorgen was de voerman G. van Roosmalen uit Orthen op het stationsemplacement te 's Her togenbosch, bezig met twee andere arbeiders boomen te lossen. Plotseling rolde een boom van de kar en tege lijkertijd rolde een van den spoorwagen. Van Roosmalen raakte er tusschen bekneld met het hoofd, dat geheel ver brijzeld werd. Hij was nagenoeg on middelijk dood. Volgens een telegram uit Mon treal zijn 5 personen gedood bij een ongeval in de buurt van Gaspé, terwijl zij beproefden een houtvlot in de rivier in beweging te brengen. Plotseling werd het vlot door den krachtigen stroom meegevoerd de bootjes waarin de mannen gezeten waren werden verbrijzeld en deze zelf verdronken. Gisterochtend kwam een ontsla gen knecht van gebroeders Blaauw, mineraalfabrikanten, de zaak in de Blasittestraat te Amsterdam binnenloo- pen. De 28 jarige man trof daar den jongste der firmanten, met wien hij in een woordenwisseling geraakte. Plotse ling trok, zoo meldt het Volk, de man een dolkmes en bracht zijn vroegeren patroon een steek in den rug toe. De getroffene werd naar het O. L. Vrouwengasthuis vervoerdde dader, die de straat op gevlucht was, werd op aanwijzing van eenige burgers door een verkeersagent aangehouden. Hij is in arrest gesteld. Gistermiddag kon het slachtoffer van den aanslag, wiens verwondingen nog al schijnen mee te vallen, in het ziekenhuis door de politie worden ge hoord. 5e klasse 16e lijst. Trekking vati 10 Juni. (Naar de voorlooplge lijst.) Prijs van f1000: 7511 en premie van f 30000. 2914 12482 20581 f 400: 1465 1487 5132 7118 7499 8534 16206 19073 f 200: 3248 7389 8130 10528 11485 19796 f 100: 2289 4478 53659 7930 9017 9452 17519 18770 2023 5de klasse 15 lijst. Trekking 9 Juni. Prijs van f 1000: 5699 10531 12744 19567 Prijs van f 400: 9405 12745 15812 Prijs van f 200: 5563 16610 Prijs van f 1001419 1603 2014 4068 4915 5412 8200 8719 891611434 13058 14609 16886 16926 17089 17214 19156 19814 Waalwijk, 11 Juni '26. Eieren 56'/a ct. Varkens f 16—f 21. 's Hertogenbosch, 9 Juni 1926. Op de markt van heden waren aangevoerd 1848 stuks. 67 stuks kalveren. 614 stuks hoornvee. 1002 biggen. 108 reugen. 57 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 265—f 425 p. st. Kalfvaarzen van f 250—f .380 p. st. Magere ossen en koeien van t 130—f235 Vette ossen en koeien van f 0.52 pd le kw Vette ossen en koeien van f0.45 pd2ekw Pinken van f 85—f 150 per stuk. Zeugen van f 115—f 165 per stuk. Biggen van f 3.25—f3 50 per week. Schapen van f 18—f 32 per stuk. Lammeren van f 8—f 14 p.stuk. Handel kalfvee iets williger, overigens lui prijshoudend. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 7 Juni en 10 Juni 1926. KipeierenHoogste prijs f 6.93 Middel prijs f 5.25-6.00 Laagste prijs f 4.— Eendeierenf 4.50—5.— Koelhuiseieren f Kalkeieren f Buitenlandsche eieren f Totaal aanvoer 300.000 stuks. Handel stug. Veiling Drunen. Prijzen van 8 Juni 1926. Bessen 13.— per 100 K.G. Erwten 0.28-0.32 p K.G. Peulen 36—40 per K.G. Aardbeien Is. 0 50-62 p. pond. id II s. 0.36—48 p. pond. Bloemkool I 20.00-26.00 p. 100 stuks. II 10 0018.00 p. 100 stuks. III 0.00-0.00 p. 100 stuks. Savoijen 4.00—7.00 p. 100 stuks. Komkommer 12 00—15 00 p. lOOstuks Witte Komkomm, f 14—f 16 p 100 stuks Sla 0 50 1.00 p. 100 stuks. Peen 4.00—6p. 100 bos. Keelen van 1 00 1.50 p. 100 bos. Aanvoer 34000 pond bessen. 400 pond aardbeien. Maandelijksche Staat per ultimo Mei 1926. Volgestort kapitaal f14.000.000. Statutair reservefonds 2.000.000.— Deposito's Crediteuren Debiteuren Kas, munten, coupons, enz. Schatkistpapier, bankaccepten, enz. Herdisconto's 7.155.862.49 16.290.355.98 37.743.010.13 3.385.047.12 322.773.92 WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7