Hoofdpijn bevordering van de Paardenfokkerij in Noord Brabant. Alleen reeds voor deze proeven is een aanmerkelijk bedrag aan prijzen uitgeloofd In den namiddag zul en behalve verschillende concoursnummers voor Landbouwtuig- paarden ook worden gehouden een concours voor Luxe eenspannen, waar voor behalve de verschillende geld prijzen een wisselprijs van hooge waarde wordt uitgeloofd, welke wissel- prijs is aangeboden door enkele ingezetenen van deze gemeente. Het is te hopen dat het particulier initiatief in dezen door een groot aantal in schrijvingen van dit nummer moge worden bekroond. Ook aan de dames zal gelegenheid worden geboden hun liefde voor het paard te doen blijken, zoowel in een nummer damesrijden als in het ringsteken, een nummer waarvoor steeds groote animo blijkt te bestaan. Dat ook de verschillende rijvereenigingen in het strijdperk zullen treden is natuurlijk te begrijpen. De schoone sport in het beoefenen van de rijkunst te paard, zal door deze concou'sen ten zeerste worden be vorderd. De vereeniging zal dus niets onbepoefd laten om den bezoekers een zeer sportleven dag aan te bieden zoodat een opwekking om 26 Juli op het gunstig gelegen terrein aan het station Raamsdonk (dorp) een kijkje te gaan nemen wel niet noodig is. Tot commissieleden voor Radio- Vereenigingsgebouw werden benoemd dhrn. J. P Elemans, Kramer, Sneep, Stobbe en v. d. Waals. De bouw van een dubbel woon huis met werkplaats en garage voor rekening van dhr. van Zwol werd gegund voor de som van f 12998 aan dhr. Adr. Molenwijk alhier. Zaterdag houdt de C. N. Werkl. Bond een vergadering o.m. om te bespreken Landdag Tilburg. Voor de stichting „Vrederust" zal Zondag in de Herv. Kerk worden gecollecteerd. Mej. A. Molenwijk Jd. werd benoemd tot Wijkzuster te Rockanje. GEERTRUI DEN BERG. Deharmo- nie van 't Zesde Reg. Inf. uit Breda gaf Zondagavond 1.1. te 8 uur n.m. een schitterend geslaagd concert op de Kiosk op de markt alhier. Een groote menigte was aanwezig om van deze,muziek te genieten. Het comité dat deze concerten organiseert, mag hierop met trots te rugzien. Door de Ger. gemeente is als predikant beroepen, dhr. Alaart uit Oestgeest. Het thé dansant Zondag 1.1. in hotel Santbergen gehouden mag schit terend geslaagd heeten. Begunstigd door mooi weer, waren uit alle plaatsen uit den omtrek de dansliefhebbers(sters) gekomen om van deze gelegenheid gebruik te maken. De dansmuziek, gegeven door staf-muzikanten, was uitmuntend, terwijl de groote tuin een gezellig zitje bood. Aan het station zullen alhier door particulieren wederom vijf woningen gebouwd worden. Hier zal de bouw grond spoedig vol staan. De naaikrans der Ger. gèmeente, heeft besloten dit jaar een bazar te houden, ten bate der Zending. Door de WelEerw. Heer v. Merrienboer, werd in de hoogmis van Zondag 1.1. onder groote belangstelling z'n eerste plechtige H. Mis gedaan. Des namiddags heeft hij in de H. Familie een schitterende predicatie gehouden waarbij ook niet léden H. Familie tegenwoordig mochten zijn. De St. Vincentius vereeniging alhier hoopt 17 Aug. a. s. haar 75 jarig bestaan te herdenken. MADE. Gisteren n.m. hield de R.K. Werkliedenvereeniging een kringver gadering in een zaal van 't Liefde gesticht alhier. Hiérbij waren ver tegenwoordigd Raamsdonksveer en Geertruidenberg. De voorzitter de heer Ligtvoet opende en leidde de ver- gadering Als spreker trad op de heer Sassen uit den Berg. waarbij o.a. werd besloten om deel te nemen aan de te houden meeting te Tilburg op 11 Juli a.s., waarvan de heen en terug reis in haar geheel slechts 20 25 cent zal bedragen. Staande de ver gadering gaven zich 40 deelnemers op, terwijl eventueel anderen zich tot en met Zaterdag a.s. bij het bestuur kunnen opgeven. Onze vroegere dorpsgenoot Joh. van Elshout Az. is benoemd tot agent van politie te Teteringen. Bij de gehouden aanbesteding van het aanbrengen van wrijfhouten en klossen aan de meerstoelen in de buitenhaven te Hansweert, was de laagste inschrijver de heer jac. Blijleven te Drimmelen voor f 7820. Op het Nationaal concours hyppique te Lage Zwaluwe behaalde onze dorpsgenoot P den Ouden met zijn paard den lsten prijs met het harddraven met handicap.' De langs de huizen gehouden collecte voor den gewapenden diensj heeft in deze gemeente f 11,70 opge bracht. MEEUWEN. In enkele huisgezinnen komt een ernstige keelontsteking voor. De ziekte gaat gepaard met hooge koortsen en is vrij besmettelijk. De heer F monteur alhier, deed een ernstige val met zijn motor, door dat d^kettingbrak en hij tusschen het wiel geraakte. Hij liep eenige wonden op aan het aangezicht en kneuzingen aan armen en beenen. ALMKERK. A.s Donderdag 1 Juli hoopt de Herv. dochterver. „Arbeid Adelt" alhier een reisje naar Nijmegen en Omstreken te maken, terwijl op 30 Juni de Geref. Jonge dochtersver. „'t Mosterdzaadje" een uitstapje hoopt te doen naar Arnhem en Omgeving. De collecte gehouden in de Geref. Kerk, ten bate van de zending bracht op ruim f 50 terwijl tevens een gift van f 40.— werd gecollecteerd voor de kerk. Mej A. M Egberts, dochter van onzen vroegeren Burgemeester, slaagde in de afgeloopen week te Gorinchem voor examen Onderwijzeres. J.l Zaterdagavond gaf het Mannen koor „Exelsior" met medewerking van het Fanfarecorps „Kunst na Strijd" van Oudendijk alhier, een in alle deelcn goed geslaagd concert. Vele muziek liefhebbers waren van verre gekomen om deze vereenigingen te hooren. Met gerustheid kan gezegd worden dat deze vereenigingen onder goede leiding staan, alles liep goed van stapel, ook voor goede orde was gezorgd. Wij willen hopen dat deze corpsen weer eens spoedig zoo'n avond organiseeren. Beroepen toezegging bij de Herv. Gemeente te Uitwijk (Gem. Almkerk) cand R J. D. Beerenkamp van Seider- dorp. ZWALUWE. De gemeenteraad van Hooge— en Lage—Zwaluwe heeft besloten afwijzend te beschikken op het verzoek der Ned Spoorwegen tot het geven van subsidie in het exploi tatietekort over 1925 van de tramlijn Lage Zwaluwe— Moerdijk. Dezelfde afwijzende besluiten zijn genomen door de gemeenten Zevenbergen en Kiundert. Aan den minister van Waterstaat zijn verschillende adressen gericht tot niet opheffing, o a. door de drie betrokken gemeentebesturen, de inwoners van Moerdijk, de industrieelen ter plaatse, alle onderwijsinrichtingen gezamenlijk en het R K. kerkbestuur. Het comilé van actie te Moerdijk (voorgegaan door de burgemeesters van Zwaluwe, Kiundert en Zevenber gen) tracht van verschillende collega's, o.m. van Gedeputeerde Staten en de Kamer van Koophandel, steun tever krijgen, opdat niet tot opheffing van meergenoemde verbinding zal worden overgegaan. - EETHEN. De Heer H. A. Vos. ambtenaar ter Secretarie, alhier slaagde dezer dagen te 's Gravenhage voor het aldaar gehouden examen ter verkrij ging eener akte van bekwaamheid in de gemeente administratie. GEERTRUIDENBERG. Aantal Baden van 22 tot en met 28 Juni. 22 Juni 1 5 19 19° 23 4 39 I97a° 24 3 18 19° 25 - - 15 1872° 26 - 9 46 1872° 27 - - 16 28 3 7 42 19° 1872° NIEUWS TTÏT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 29 |uni 1926. Wij verwijzen onze lezers naar de in dit nummer voorkomend adver tentie betreffende de extra autobus der Hollandsche Buurtspoorwegen die ge durende de kermisdagen geregeld op en neer rijdt van Loonopzand naar Kaatsheuvel v.v. Mejuffr. P. v. Tilburg alhier, slaagde voor 't examen stonografie (systeem Pont.) De Harmonie van het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" gaf Zon dagavond op de kiosk een uitstékend geslaagd concert. Ofschoon geen schit terend zomerweer hield het zich toch droog, zoodat er natuurlijk druk bezoek was. Het programma was een bezoek opk van buiten Kaatsheuvel overwaard. Wederom troffen we tot ons genoegen vele vreemdelingen aan. De uitvoering van het schitterend programma kan de bezoekers niet teleurgesteld hebben. Nummers als „Barbier de Sevilla" van Rossini, de Grand Fantaisie sur l'Opera .La Favorite" van Donnizetti, de ouverture „Bandietenstreich" van Suppé alleen reeds waren eer. wan deling naar de Markt waard. Ook „Les Compagnardes" de polka Y voor 2 pistons van Werkman door de heeren A. Zwaans en A. v. Riel, de „Euphonia-Wals" van Wassing en de nieuwe marschen „FaithJul and Bold" van A. Rush, „Souvenir de St. Denis" van L. Canivez en „Uncle Sammy" van Holzmann werden uitmuntend gespeeld. Zoowel stemming als samen spel waren keurig. Zoo ons zomerprogram op deze wijze afgewerkt wordt als het door onze beide harmoniën „Euphonia" en „Apollo" is ingezet kunnen we niets dan de grootste lof daarvoor hebben. Het publiek gedroeg zich zeer ordelijk en bewaarde tijdens de muziek correct de gewenschte stilte. De Kon. Erk. Harm. „Apollo" had Zondag op 't groot festival te Rijen zoowel met de festival-nummers als met het groot avond-concert een schit terend succes. Het zware programma werd op keurige wijze afgewerkt. Na elk nummer had het corps met zijn eminenten directeur, den heer P. B. Bisselink een warm applaus in ont vangst te nemen. Naast dit succes mocht de harmonie nog 't geluk hebben den eersten prijs te loten, zijnde f75. een meevallertje dat al even welkom was. Woensdagavond 30 Juni om streeks 8 uur zal de Kon. Erk, Harm. „Apollo" een muzikale wandeling door de straten maken. De beide voorgaande jaren werd op initiatief van de veree niging K. B. door beide Harmoniën een muzikale wandeling op den voor avond van de kermis gehouden, die zoo goed bevallen is dat „Apollo" ook dit jaar de kermis met een rondwan deling gaat inzetteh. De bankenverpachting liep dit jaar buitengewoon kalm af. De bestede prijzen waren ver onder die van de laatste jaren. We staan aan den vooravond van de kermis. Wie een rechtgeaard Brabander is, hij moge dan al fleg- matieker zijn aangelegd dan 't gros van ons menschen, hij moge zelfs een zekeren afkeer hebben van de meer gemoderniseerde kermispret der laatste tientallen jaren, iets blijft ook hij ge voelen voor deze oude echt Brabant- sche gewoonte, 't Spreekwoordde boog kan niet altijd gespannen zijn, laat eenieder thans waarheid worden. En kan men al geen deelnemen aan de vermakelijkheden die een tegen woordige kermis biedt, men interes seert er zich toch nog zooveel voor dat men niet rustig in huis kan blijven, doch ook eens een kijkje gaat nemen naar de drukte en 't gewoel op 't kermisterrein. Carrousel, zweefmolen, schommel, theater, speelgoed-, galan terie, suikergoed- en gebakkramen en meer dergelijke aantrekkelijkheden vormen evenals andere jaren de marktbezetting. De attractie hiervoor is er natuurlijk al dagen vooraf. Vooral de jeugd laat van haar interesse blijken. Doch ook buiten 't kermisterrein wordt al 't mogelijke gedaan om de naar ontspanning verlangende men- schenmassa te bevredigen. De matineés van onze harmoniën, de schitterende dansgelegenheden op de spiegelgladde 100 Meter groote Apollo-vloer en de keurig verlichte en versierde Euphonia- zaal, beide met prima jaszband-strijk- jes, waarnaast nog tientallen andere gelegenheden, zijn even zoovele aan- trekkingspunten gedurende de komen de vier dagen. Laten we hopen dat evenals andere jaren de kermis een gunstig en aangenaam verloop heeft. De heer M. v. d. Velden alhier, werkzaam op de N V. Stoomschoen* fabriek „Neerlandia" te Loonopzand, had Maandagavond 't ongeluk zic^ aan gezicht en handen ernstig te ver branden aan de uitslaande vlam van een spirituslamp. Wegens afwezigheid van Dr. Steenmetzer te Loonopzand moest gewacht worden op de hulp van Dr. A. Heuber alhier. Ingezonden Mededeelingen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 30 Juni 1926. Zondagmiddag hield de H. Kindsheid bijgelegenheid van haar 75-jarig be staan. begeleid door de Fanfare der H. Familie door de'stad een optocht, die ditmaal al bijzonder luisterrijk was. Hij bestond uit 17 groepen, de eene o.z.t.z. al keuriger dan de andere en had doordat het weer prachtig mede werkte zeer veel bekijks ook van be zoekers van buiten, terwijl de tocht in de volmaaktste orde geschiedde. Allen, die tot welsl?gen medewerkten, zooals de H. Geestelijken, de Eerw. Zusters de Zelatricen en de commissarissen van orde kunnen dan ook dubbel te vreden zijn. SPORT. VOETBALSPORT. JULIANA. De Finale van de Bekerwedstrijden door de voetbalvereeniging „Juliana" Zondag j.lM gehouden hebben een gunstig verloop gehad. De eerste wedstrijd Juliana—WSC Zomerelftal werd door WSC met 1 0 gewonnen. Daarna speelden HEC (Waalwijk) Berkdijk (Kaatsheuvel). HEC weet eerst een mooi doelpunt te maken, voor rust weet Berkdijk den stand gelijk te maken, zoodat met 1—1 de rust aanbreekt. In de tweede helft wordt door beide partijen alles er op gezet. Berkdijk weet nog tweemaal te doelpunten waardoor zij met een 3 1 overwinning in het bezit kwamen van den len prijs Zilveren beker, terwijl HEC den 2en prijs behaalde Zilveren Lauwerkrans. Juliana kan met genoegen op deze gehouden bekerwedstrijden terugzien. r. w. B. RWB met 2 invallers speelde tegen een sterk NOAD elftal te Tilburg een goeden wedstrijd. De nationaal ge- streepten waren steeds in de meerder heid, doch de voorhoede was zeer slecht op schot, terwijl voor doel te lang getreuzeld werd, tot 10 minuten voor tijd had RWB met 1 0 de leiding door een prachtigen omhaal van den centervoor toen NOAÖ van dichtbij inkopte en gelijk maakte 1 1. In de loting was RWB de gelukkige, wat hun ten volle toekwam, een 4—lover winning was beslist verdiend. Op Zondag wordt de demifinale gespeeld tegen Oranje Wit, wint RWB dan volgt de finale tegen Gudok 3. H.E.C. Op de j.l. gehouden ledenvergade- 'ing Is het bestuur gewijzigd en zlev er nu als volgt uitJ Bergmans, voor zitter A. B»ok, 2e voorzitterKleix, le secretaris; C. v. Houten, 2e secre- arls G. Klerks, le penningmeester; P. v. Delft, 2e penningmeester; M. Verhulst, J, Verhoofstad en K. v. d. Schans, commissarissen. In de finale der serie-wedstrijden te Baardwijk speelde H E.C. met drie invallers een slechte wedstrijd eo ver loor dan ook van Berkdijk met 3 1, zoodat H.E.C. zich met den tweeden prijs moest tevreden stellen. A.s. Zondag speelt H.E C. I een wedstrijd tegen >Good Luck» uit Geertruidenberg. HEUSDEN. De uitslag der wedstrijden van Zondagmiddag is als volgtJuliana 11 won van Juliana II uit Baardwijk met l 0stand bij de rust ook 1 0; Zalt-Bommel II, waarin 3 spelers uit I, won van Juliana I alhier met 7—1 stand bij de rust 2—1. GEERTRUIDENBERG. Good-Luck I—Gele Duivels 's Bosch. Na een aardig gespeelden wedstrijd, waarin Good—Luck bijna voortdurend in de meerderheid was, wist deze de Gele duivels uit 's Bosch met 3—0 te kloppen. Voor de rust gaf de rechts binnen met een mooie doorbraak Good—Luck de leiding, na ongeveer 20 minuten gevolgd door nummer twee van de middenvoor. Na de rusl gelukte het hun de stand op 3—0 te brengen, waarna het einde kwam. Good—Luck II kon niet deelne- men aan de serie-wedstrijden te Ter- heijden, daar het inleggeld te laat was ingestuurd. KERKNIEUWS. Eucharistisch Congres te Boxtel Het Tweede Bossche Diocesaan Eucharistisch Congres te Boxtel werd 1.1. Zondag zeer druk bezocht. Mgr. Diepen droeg het Lof op, waarna de drukbezochte sectie-vergadering be gonnen. Mr. Verschuur, sprak voor de man nen In Hotel Riche. waarbij hij op welsprekende wijze betoogde, Üat het contact van de maatschapij met de aanbiddelijke Eucharistie wordt gediend door den Eucharistischen Kruistocht. Pastoor van Mulukom sprak in de Patronaatszaal op den Burgakker hij riep met gloedvolle woorden de vrouwen en meisjes op zich aan te sluiten bij den Eucharistischen Kruis tocht er moest, wegens de overgroote belangstelling nog een derde sectie vergadering worden belegd ineen ander lokaal op den Burgakker, waar Pater Schelstraete. S.V D. het woord voerde. Om half vijf werd andermaal een Pontificaal Lof gecelebreerd en daarna werd de grootsche processie saamge- steid. Het was een schitterende stoet, de monstrans gedragen door Mgr. Hopmans, en daarachter volgde de reliekschrijn met de wonderdoeken van 't H. Bloed. Mgr. Hopmans deed vanaf het rustaltaar de toewijding, toen knielde de groote menigte en werd de zegen gegeven, een grootsch mo ment, dat alleen een zonnig geloof kan schenken. De eerste dag is prachtig geslaagd. ^Maandag was het de dag der kin deren. In heel het Bisdom gingen zij dezen morgen ter H. Tafel op. Des morgens diende Z D. H. Mgr. Diepen in de parochie van Boxtel voor de kinderen der parochies van St. Petrus en het H. Hart en voor de parochie van Esch en Liemde het H. Vormsel toe. I Des middags drie uur had in het Processiepark de kinderprocessie plaats waaronder de zegening van zieken. Om 10 uur hadden zich in het heer lijk park van Duinendaal wederom duizenden vereenigd, om de Bisschops- Mis bij te wonen. In plechtigen stoet schrijdt de Bis schop van den Bosch, Z.D.H. Mgr. A. F. Diepen, naar het altaar terwijl het „Ecce Sacerdos" door de lucht schalde. Na op plechtige wijze bekleed te zijn met de H. Gewaden, droeg Mgr. Diepen het Pontificaal officie op, daarbij geassisteerd door de Hoogeerw. Kanun niken Mgr. C. C. Prinsen, als pres byter assistens, Mgr. A. Hermus. direc teur van het Instituut voor doofstom men te St. Michielsgestel en A. Sweens, president van het groot-seminarie te Haaren als troondiakens, Mgr. J. P. v.d. Heuvel, oud-deken van Tilburg en mgr. C. A. v. Son, deken van Nijmegen als diaken en sub-diaken bij de H. Mis. In beurtzang werd de missa festis duplicibus de Angelis uitgevoerd. Na het H. Officie hield Mgr. Diepen een korte predikatie en schonk daarna aan de neergeknielde menigte met bij zondere indulgentie den Pauselijken zegen. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles .Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 772 uur repetitie voor de aspiranten en 872 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 872 uur repetitie Tavenu. Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Mannenkoor. CORRESPONDENTIE. Voetbuivereeniging Berkdijk. Uw stuk wordt Zaterdag geplaatst. MEEUWEN. Algemeene ledecver* ^ad-rlog vat» de afdeeliog >Lmd vat Heusden eo AUena der N*d. Pom Vereeniging», gehouden te Meeuwen op 25 Juoi j.l. tea huize van den hee» L. G A. Smits. Voorzitter de heer G. J. W. Bran- derborst. Secretaris de heer P W Sprong. Aanwezig 10 leden, alsmede de hee» Lilste», secetads der Ned. Pom. Ver eeniging, Afdeeling Fiultteelt te Am- hem. 1. Na opealng der vergadering worden de notulen der voilge ver* /adering onveranderd vastgesteld. 2. Aangebodon wordt de rekening 1925, sluitende met een batig slot van 1291. Wordt eveneens ongewijzigd vast gesteld. 3. De Voorzitter deelt mede da een tweede sproetspuit is aangekoch voor f 95. 4. Besloten wordt aan den Bijeo- houdersbond te E^then een bijdrage te geven van f 10, aUmede een bed»ag van ten hoogste f 10 beschikbaar te «tellen voor eveatueelé lezlogen over bipnteelt. 5. De jaa»lijk9che verkooplog van l ui» wordt bepaald op Donderdag 12 Augustus a.s. Aangezteo door het bestuur van den F ul'koopersbond geen gevolg Is ge- eeven aan de uimoodiging om deze vergadering btt te woneo, zal de datum onmiddellijk aan bedoeld bestuur mede gedeeld worden 6. Wegens periodieke aftrediog wordt als bestuurslid herkozen dc heer J. Saoek te Nleuwendijk. De heer D. v. Buumn verklaart te bedanken als bestuurslid. Wordt gekozen de heer H. vao Willigecburg te Meeuwen, al» gemachtigde van den heer W. W»l- deruank te Sappemeer. 7. De heer Lijsten verklaart zlcb be»eid de vermoedelijke opbrengsre- mn de voor de led^a te veilen boom- g arden te schatten. Hij wil echte e e> oaderstreepeo dat een zoodanige •ichaiting zeer moeilijk Is en aanvaard daaromtrent dan ook geen verant- woordrltlkbeid. 8. Op voorstel van den heer Tim mermans wordt besloten In het hoofd van de publicatie op te nemen de «otale grootte van de te veilen boom gaarden. 9. Na oenlge bespreking wordt besloten den heer Koekkoek uit te ooodlgen wederom bij de verkooplog als afslager op te treden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz'tter de vergadering. Datums Dames Heeron Kindoren hot'water bedaart .spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt s Hoofdpijntabletten. Glazen buisje 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6