Abonnementen op het K.) 13, A. Coenen (R.K.) 5, mr. J. van de Mortel (R.K.) 5,Jhr mr. J. Smits van Oyen (R.K.) 4, J. Jansen (soc.-dem.) 2, P. Gruys (soc. dem.) 1; 1 stem ongel dig en 1 bianco. 2e stemming: Schauwen 29, van Rijen 18„ v. d. Mortel 6; Smits van Oyen 3, Coenen 2, blanco 1. Herstemming: Schauwen 36, van Reijen 21, zoodal herkozen is de beer A. G. A. Schrauwen te Princenhage. De Prov. Staten hebben mr. P. Loeff als buitengewoon lid van Gedeputeer de Staten herkozen en jhr. mr. A. van Sasse van Ysselt gekozen tot lid van de bijzondere commissie voor de water schappen. De heer van Sasse van Ysselt huldig de als tolk zijner afdeeling den commis saris voor zijn spoedige hulpverleening bij den watersnood, waarmede de Sta ten instemming betuigden. Gemeente Administratie. Blijkens de in dit nummer voorko mende aankondiging is de inschrijving wederom opengesteld voor de cursus sen examen Gemeente Administratie, die vanwege de R. K. Leergangen gege ven worden te 's-Hertogenbosch, Til burg, Nijmegen en Eindhoven. Er is dus gelegenheid te over voor iedereen, die deze van ouds bekende opleiding wil volgen. Voor hen, die verder willen sludec- ren, is er daarenboven nog keuze tus- schen examen Gemeente Financiën, Staatsinrichting M. O. en Staathuis houdkunde M. O. Nu reeds meer en meer gevraagd wordt bij sollicitaties, welke akten men bezit, is het gelukkig, dal er zoo overvloedig en zoo degelijk gelegenheid bestaat bij liet Instituut der R. K. Leergangen om daarvoor op leiding te ontvangen. ó0,10 per week. f 5— per jaar worden aangenomen bij den Uitgever of bij de plaatselijke A g e n t e n. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoou Tieten. Waterkeeringen in Noord-Brabant. De hoofdingenieur van den provin cialen waterstaat in Noord-Brabant schrijft in zijn verslag over den toe stand der waterkeeringen in 1925 o.ih. De Maasdijken bleven in denzelfden onvoldoenden toestand verkeeren. Meer en meer wordt de behoefte gevoeld, het beheer van de Maasdijken boven Gre- vecoeur te brengen in een forsche en sterke hand, welke voldoende middelen ter beschikking heeft om de noodzake lijke verbeteringen aan te brengen. Ook is reeds meermalen gebleken, dat de plaatselijke besturen niet vol doende optreden tegen het voor tuin grond in gebruik nemen van dijkglooi- ingen en het hebben van struikgewas en hoornen op kruin en beloopen. Over het algemeen wordt aan de z.g. binnen- kaden niet voldoende zorg besteed en begint men daaraan eerst eenige aan dacht te wijden in het late najaar, als de nood aan den man komt. Dan wordt met veel arbeidskrachten niet verkre gen, wat in het voorjaar door zorgvul dig afwerken van de kaden, waardoor een goede begroeiing in den zomer wordt mogelijk gemaakt, met minder geld bereikbaar is. Ook voor het Wes ten en Noordwesten dezer provincie moet worden aangedrongen op verbe tering van de waterkeeringen, welke op vele plaatsen onbetrouwbaar zijn. In de gehouden vergadering van Burg. en Weth is naar aanleiding van een verzoek van de Directie van de Witte Bioscoop, besloten dat de veror dening betreffende het verbod dat kin deren beneden de 16 jaren de Bios cope niet mogen bezoeken, gedurende de kermisdagen voor die inrichting niet van kracht is. K. Hoogere Handelsschool. Voor het Toelatingsexamen voorde eerste klas van de R K. Hoogere Han delsschool alhier zijn heden geslaagd H. Bergmans, Corn. Eibers, Fr. Eibers, O. v. Huiten, A. de jong, Chr. Klerkx, A. Mombers, Chr. Thijssen. F. Trommelen en A. Verhulst te Waal wijk, H, Dekkers te Vrijh. Capelle, A. v. d. Hout te Elshout en P, v. Nieuw- stadt en J. Roestenberg te Kaatsheuvel. Afgewezen 2. De Min. van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft voor dit jaar wederom de R.K. Hoogere Handels school alhier als zoodanig wettelijk erkend Heden heeft de heer A. v. Mier- Vervoort zijn nieuw gebouwden winkel op het St. Antoniusplein, hoek St. Crispijnstraat, geopend. De winkel, waarin de Kruideniers- en Grutterswaren benevens Garen, Band en Sajet alsook sigaren, siga retten enz. enz. keurig zijn gerang schikt voldoet aan de hoogst gestelde eischen en zal in deze buurt in eene behoefte voorzien. Het huis is onder leiding van het architecten-bureau Van Ree Bos- saerts door den heer Pennings ge bouwd. Wij wenschen den heer Van Mier met deze onderneming het beste suc ces toe. DRUNEN. Reeds 23 Juni slaagde mej. Jo Boom voor de acte L. O. Deze week slaagde zij eveneens voor het examen Nuttige Handwerken. Hare opleiding genoot zij aan de R. K. Kweekschool ,St. Ursula" te Boxtel. Onze dorpsgenoot de heer Jan van Drunen, slaagde deze week te Venlo voor acte L. O. Geslaagde en familie proficiat. De Eerw. Broeder Wilhelmus (in de wereld A. de Man) zal op 17 Juli zijn diamanten professiefeest vie ren. Thans is de Eerw 68 jaar con- greganist en heeft gedurende dien tijd ruim 40 jaren de leiding der kleine congregatie in handen gehad. Vanaf de oprichting van het Oude Mannen huis ruim 28 jaar geleden is Z E. al daar verpleger. De verdiensten van hem reiken ook buiten het klooster. Immers gedurende meer dan vijftig jaren heeft Z.E. bij particulieren ge heel belangeloos de zieken opgepast. We kunnen gerust zeggen, geen huis of Z E. heeft er een of meerdere nach ten de verzorging van een zieke op zich genomen. jong en oud kennen Broederke Wilhelmus, de vriend der kinderen bij uitnemendheid zoowel uit deze als uit omliggende gemeenten, tot zelfs in Loonopzand en Heikant toe. On danks zijn 86-jarigen leeftijd bezoekt hij deze plaatsen nog steeds te voet. Voor Broederke Wilhelmus moet 17 Juli een onvergetelijke dag worden. Geheel Drunen moet daaraan mede werken, dat zijn de inwoners verplicht. Naar we vernemen, zal door enkele kasteleins als protest tegen de genomen raadsbesluiten, betreffende het toestaan tot het plaatsen van dans tenten en de te heffen belasting op het dansen, dit jaar geen dansgelegenheid worden gegeven gedurende de kermis dagen. 's BOSCH De gemeenteraad heeft gisteravond de besprekingen van den vorigen dag, die zeer heftig was, overhet rapport betreffende gemeentewerken voortgezet. B. en W. verdedigden het rapport. Ten slotte werden eenige moties voorgesteld, welke successieve lijk alle op één na weer werden inge trokken. Over bleef een motie van den heer Van Hoeckel, die werd aangeno- men met 11 tegen 9 stemmen, nadat de voorsteller had toegelicht, dat hij met de niet juiste voorlichting van den raad bedoelde, dat gebleken is, dat de toestand bij gemeentewerken anders was, dan men in den raad voorgaf. De motie luidt: De gemeenteraad van 's Hertogen bosch, gelezen het rapport, uitgebracht door de commissie ad hoe tot het in stellen van een onderzoek bij den dienst van gemeentewerken, kennis genomen van de beschouwingen, welke B. en W. met betrekking tot dit rapport hebben gemaakt; spreekt zijn waardee ring uit voor het vele en moeilijke werk dezer commissie, onderschrijft haar opmerkingen, vooral daar waar zij van meening is, dat de gemaakte fouten het als normaal te excuseeren over schrijden, keurt ten sterkste af den aanmatigenden toon in het verweer van den directeur van gemeentewerken; is niet overtuigd dat de raad steeds op de juiste wijze is voorgelicht omtrent den gang van zaken bij den betrokken dienst, en draagt B en W. op, zoo noodig met krasse maatregelen te be vorderen, dat een goed geregeld en behoorlijk functionneerend werk bij dezendienst verzekerd worde, waardoor fouten en tekortkomingen als in het rapport der commissie ad hoe zijn naar voren gebracht, zooveel mogelijk zullen worden voorkomen. SPRANG-CAFELLE, (V.m. Sprang A.s. Zondag des voorm. 9.30 uur en des nam. 5 30 hoopt in de Geref. kerk alhier op te treden Ds. Jansens van Langerak. J.i. Woensdagmiddag omstreeks 5 uur werd alhier de brandweer ge alarmeerd. Achter de woning van den landbouwer v. B., Westeinde alhier stond een hooimat in brand. Met een straal op de waterleiding werd het vuur bestreden en de belendende schuur nat gehouden. De oorzaak wordt gezocht in hooibroei. Men was het vuur spoedig meesteruitbreiding kon worden voorkomen. WASPIK. De kermis valt hier dit jaar gelijk met die van de naburige plaatsen Geertruidenberg, Raamsdonk en Raamsdonksveer. Toch hebben zich verschillende inrichtingen voor publieke vermakelijkheden aangemeld, matinées en dansgelegenheden zullen gegeven worden als vorige jaren, zoo dat we als naar gewoonte op een ge noeglijke kermis mogen hopen. In het half jaar van 1926 werden uit Waspik naar Roermond verzonden 214982 K.G. of 685943 eieren met een totale waarde voor de leden van f 38974.82, verzonden in 384 kisten. RAAMSDONK. Thans is het plan Voor het concours-hippique, te geven door de rijvereeniging „Juliana" op het Dorp, op Maandag 26 Juli e.k. offi cieel vastgesteld. De verrichtingen beginnen 's-morgens om elf uur. Wanneer we het programma onder oogen krijgen, valt reeds dadelijk op de groote afwisseling in de volgorde der oefeningen en demonstratie's. Veel inschrijvingen mogen dit jaar weer worden verwacht, doch hoe kan het anders; wie bij vroegere concour sen hier in Raamsdonk getuige is geweest van de belangstelling van.ver buiten de grenzen onzer gemeente voor het werk van onze rijclub en den animo der leden onderling, die onder leiding vanhun instructeur, den heervan den Heuvel, aan wie het commando wel is toevertrouwd, met taaie volharding hebben geoefend, kan niet anders ver wachten. Ook door den Voorzitter der Ver- eeniging, den heer van de Werf, en den secretaris, den heer A. Schoen makers en de overige leden van het bestuur is veel tijd en arbeid ten koste gelegd, vooral in de laatste dagen, voor de vaststelling van het programma, dat morgen in zee gaat, om in den omtrek aan een en ander bekendheid te geven. Ten gerieve van vele lezers van dit blad laten we hieronder nu het voor naamste van het programma volgen. A. Verrichtingsproef voor paarden met militair certificaat, waaraan ver bonden zijn 14 prijzen, ter waarde van f. 250.- B. Verrichtingsproef voorfokpaarden, type tuigpaard, ingeschreven in het N.S.T.G 7 prijzen ter waarde van f. 200 - X. I. Concours eenspannen, type tuigpaard, uitgesloten paarden die reeds le prijs hebben gewonnen. 4 prijzen ter waarde van f. 50. 2. alsvoren, hengsten uitgesloten. 4 pr. ter w. van f. 100.— 3. Concours luxe eenspannen (open klasse) 3 pr. ter w. van f 85.— en 3 koetsiersprijzen, ter w. van f. 15 Aan dit nummer is verbonden een wisselprijs ter w. van f. 300, 4 Concours tweespannen voor oogst wagen, type tuigpaard. 3 pr. ter w. van f 45. 5. Caroussel voor landelijke rijver- eenigingen. 3 pr. ter w. van f80. Aan tal ruiters 8. 6. Concours eenspannen, gereden door dames, kunstvoorwerpen. 7 Hongaarsche post, gereden door een lid van de Oirschotsche rijveree niging. 8. Ringrijderij, kunstvoorwerpen. Tijdens de werkzaamheden bij den bouw van een woning voor v. A. vielen de schilder en timmerman v. d. W. en M. van de 4 Meter hooge stel ling. Buiten aller verwachting kwamen zij er met een paar kneuzingen en een verfpot over hun kleeren af. Volgende week zal door het pa rochiaal kerkbestuur van den H. Bavo op het Dorp een begin worden ge maakt met den aanleg van den nieuwen weg naar de kerk. Vandaag wordt het terrein met piketpalen afgezet. Naar schatting zullen voor den weg ruim 2000 karren grond noodig zijn. Door het gemeentebestuur is aan de bewoners van eenige inrichtingen op het Veer, waarin eet- of drinkwa ren worden bereid of verkocht o. a. bakkers en winkeliers, een circulaire gericht, waarin de aandacht van belang hebbenden wordt gevestigd op de jongste wijziging van de bouwveror dening, krachtens welke zij verplicht zijn binnen 6 maanden op de water leiding aan te sluiten, tenzij over een ander middel van deugdelijk drinkwa- ter wordt beschikt. Door de oplettendheid van den machinist opden personentrein, richting 's Bosch, die hier circa 12 uur binnen loopt, is op den onbewaakten over weg bij den Nieuwen weg weer een ongeluk voorkomen. Een jongen en een meisje, niets ver moedend, reden per fiets, met elkaar in druk gesprek in de richting spoor baan. Deze passerden zij juist op het oogen- blik dat de trein er geen 10 M. meer van verwijderd was. Dank de tegen woordigheid van geest bij den machi nist. die direct door krachtig remmen de snelheid van den trein wist te ver minderen, kwamen deze personen er met den schrik af. RAAMSDONKSVEER. In verband met de Encycliek meeting te Tilburg, bestaat er Zondag voor de leden van de R. K. Werkliedenvereeniging gele genheid per extra-tram daarheen te gaan. Vanwege het Groene Kruis zal er weder een nieuwe ligtent worden aangeschaft. Een kind van H. viel in een mod dersloot. Nog bijtijds werd het op het droge gebracht. Zondagmorgen om half tien treedt Ds. Ewoldt op in de Veersche Herv. kerk, terwijl des namiddags om half drie leesdienst zal worden ge houden op 't Dorp. Tot afgevaardigdennaar.de Jaar- vergadering Chr. Nat. Werkmansbond werden gekozen de heeren Sneep, D. de Rooij en P. Heijblom. De heer H. Weverling werd overgeplaatst als telegrafiist bij de Spoorwegen te Epe. GEERTRUIDENBERG. In de Ger. Kerk zal Zondag a.s. in beide diensten leesdienst worden gehouden. Onze stadgenoote Mej. A. Boom, slaagde voor het te Breda gehouden, examen L. O. Gedurende de maand Juni pas seerden de valbrug alhier 2300 vaartui gen met een gezamenlijke inhoud van 279255 ton. Door het bestuur der R. K. Werk- liedenvereeniging, is er voor gezorgd dat Zondag a.s., voor de deelnemers aan de gewestelijke encycliekmeeting te Tilburg een extra tram loopt. De Zwemelub „Geertruidenberg", zal dit jaar, evenals het vorig jaar we derom een groot zwemfeest houden. MADE. Op Zondag 11 Juli zal in de Ned. Herv. Kerk alhier des v.m. 10 uur Ds. Mudde voorgaan. Ingevolge het preekbeurtenlijstje zal in de Ned. Herv. kerk te Ooster hout Ds. Vinck des nam. 2.30 uur een vacaturebeurt vervullen, na vooraf te zijner plaatse des v.m. 10 uur te zijn voorgegaan. ALMKERK. Dezer dagen slaagde de heer L. Geudeke te Rotterdam voor examen Nederlandsche Handel-corres- pondentie. In den nacht van 6 juli werd door ongenoode gasten een bezoek gebracht bij den heer Schouten, rij wielhandel alhier. Gelukkig ontwaakte de heer S.; door 't alarm maken met een bel, wist hij te voorkomen dat de dieven hun weg konden vervolgen er is niets ontvreemd. De politie doet ijverig onderzoek. A.s, Zondag hoopt Ds. de Jong, des v.m. 10.30 en des 's avonds 7 uur voor de Gerf. Gem. op te treden, ter wijl Ds. Röth voor de Herv. Gem. alleen in den voormiddag hoopt voor te gaan. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 8 Juli 1926. Op den Oudheusdenschen weg kwam de heer K., door verkeerd uitwijken, een gevolg van gezichtsbelemmering der aldaar staande rietmijten in botsing met de auto van D. Het voorwiel van den motor werd verbrijzeld, terwijl D. zeer ernstige verwondingen opliep aan het hoofd. Zaterdagavond is de Heusden- sche Harmonie voornemens een concert te geven op de kiosk op de Visch- markt. De heer J. van Laarhoven hoopt 17 Juli e.k. den dag te herdenken, waarop hij voor 50 jaren benoemd werd tot hoofdman bij de brandweer. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 10 Juli 1926. De vlucht naar Bordeaux met oude postduiven is evenals overal elders ook voor de duivenliefhebbers hier een rampvlucht geweest. Bij de meeste vereenigingen is nauwelijks het derde of vierde part der weggezonden duiven behouden teruggekeerd. De electrificatie van onze paro chiekerk moet 23 Aug. a.s. den dag waarop den HoogEerw. heer Mgr. W. Vöïker zijn zilveren ambtsjubilé als Pastoor onzer Parochie hoopt te vie ren, klaar zijn. We willen andermaal wijzen op 't concert, dat de Kon. Erk. Harm. Apollo Zaterdagavond 10 Juli op de Markt zal geven. Jammer, dat we on danks herhaalde verzoek het program ma voor dit concert niet kunnen plaatsen. We zijn er echter van over tuigd, dat des ondanks de belangstel ling niet minder zal zijn. Waren de eerste uitkomsten uit de electrische-etage-broeder bij den heer J. Teurlings, alhier, door te hooge temperatuur en niet voldoende erva ring in de bediening erg teleurstellend, momenteel zijn de resultaten zoo schitterend, dat blijkt dat dit nieuwe broedsysteem ver boven alle andere methoden te verkiezen is. Reeds meer dan eens bereikte de heer T. 100 pCt. uitkomst. De belangstelling uit alle deelen van het land blijft dan ook voortdurend aangroeien. Nu de Schoolstraat aan de Oost zijde geheel bebouwd is, begint ook de Westzijde koopers te trekken. Reeds is een perceel verkocht, waarop bin nen korten tijd een heerenhuis zal verrijzen. Waar de bouwplaatsen in de kom schaars worden, zal het niet lang meer duren of de Schoolstraat zal aan weerszijden bebouwd zijn. SPORT. VOETBAL. Het Good-Luck terrein wordt nu gelijk gemaakt, en grooter. Wanneer het door de N. N. B. gekeurd is, kan er een aanvang gemaakt worden met de wedstijden óm de „Basco" bal. HEUSDEN. Vermoedelijk speelt hier Zondag R.W.B. uit Waalwijk tegen Juliana I, terwijl Juliana II naar Zaltbommel gaat. DUIVENSPORT. WAALWIJK. De Postduivenvereniging „Be- soijen" hield Zondag 4 Juli j.l. een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Roermond. Afstand 78 K.M. De duiven werden gelost om 8 uur. De prijzen werden behaald als volgt: Jonge duiven: C. Verhulst 1, 2 en 5, J. Pullens 3, 8 en 9, A. Verster 4 en 11, J. v. d. Pennen 6, A. Nieuwen- huizen 7, Th. Bakkers 10, J. v. Beek 12, Th. de Ronde 13 en J Kleinloogl4. Oude duivenTh. de Ronde 1, A. van Huiten 2, A v. d. Houdt 3 en Th. Bakkers 4. le duif 9, 13. 21 WASPIK. De postduivenvereniging „De Reis duif" te Waspik, in combinatie niet Waspik-Boven, hield een wedvlucht vanuit Bordeaux. De prijzen werden behaald als volgt: P. de Graauw 13; H. v. d. Vleuten 2; C. v. Tilborgh 5; J. C. v. d. Hoven 7P. de Bont 9J. Timjners 4F. v. Onzenoort 6;x Chr. v. Dongen S11; M. de Rooij 10. le overduif J. Kuijten. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Pieternella J d.v. Dirk J van Tussen broek en van Margareta M. HoogveldI Johanna Cornelia d.v. Josephus Slaats en van' Johanna M. Dekkers. Catharina d.v. Dirk A Pol en van Ma ria P. Verschuren.. Elisabeth H M d.v. Johannes G M Hornes en van Hen- drika J Langermans. Marinus J z.v. Carolus W. Hesselberth en Clara L. Dekkers. Huwelijken. Adrianus W. J. Hees ters 32 jaar en Margaretha M, Duinou- lin 27 jaar. Overlijden: Josephus J. van Ree, wedn. van J. Teutsch 76 jaar. Jo hanna van Kempen 11 m. Johannes Vermeer wedn. van Maria v. d. Bijl 76 jaar Ingekomen: J. Lambertus van Loon- op-Zand naar Laageind 76. Anna Maria Schalken v. Tilburg naar West einde 47 ADirkje van Dongen van Amsterdam naar Laageind 101. Cor nelia J. v. d. Ven van Waspik naar Westeinde 10a. Henri v. d. Hoek van Vlaardingen naar Grootestr. 109. Petrus L B Smelt van Weert naar t Grootestr. 237. VertrokkenGeertruida M. Maas naar Drunen. Cornel is Xeefs en ge zin naar Breda. Franciscus L. de Vaan naar Drunen. Jolian v. Heijst naar Sprang-Capelle. ALMKERK. Over Juni 1926. Geboren Dirske Cornelia d.v. J Teuling en A/ E Sprangers. Adrianus z.v. H W Kant en A Sprangers Maria d.v. A v. d. Stelt en A Ippel. Grietje d.v. II M Pruijsen en G v Helden Bastiana d.v. M v Helden en J v Breugel. Gerda Betsie d.v. 1' v Ilaaften en J Bal. Griéta Maria d.v. A. Daem en G. Ro- mijn. Marie d.v. H v d Heuvel en N Haspels'. Autje Dirkje d.v. P v d Nat NIEUWKUIJK..

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10