DE ECHO Hl m ZUIDEN De Attractie Louis Bouwmeester's Operette Geselschap De Koningin van Montmartre. De Fideele Boer. No. 55. Zaterdag 10 Juli 1926. 49e Jrg. DERDE BLAD. ATTENTIE. Zooals gebruikelijk zal ons blad a.s. week slechts EENMAAL verschijnen en wel Vrijdag 16 Juli a.s. dus Woensdag NIET. Advertenties worden inge wacht tot Vrijdag 9 uur voor middag. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 9 Juli 192G. KERMIS TE WAALWIJK. Het systeem dit jaar door Burgemees ter en Wethouders van Waalwijk toe gepast, om werkelijk alleen goede in richtingen op de jaarlijksche kermis te krijgen is met succes bekroond, zoodat den velen bezoekers werkelijk iets goeds geboden kan worden op den tra- (litioneelen 2en Zondag in Juli en vol gende dagen. De Markt, Stationstraat en Mr. van Coothstraat herbergen een groot aantal inrichtingen, waar men zich kan ver maken of waar men zich aan lekker nijen tegoed kan doen. Daarenboven hebben de caféhouders en gezelschap pen gezorgd voor prima strijkjes, spie gelgladde dansvloeren alom. 't Moge blijken uit 't navolgende, waarin we een en ander de revue laten passeeren. In de Mr. v. Coothstr. treffen we op de eerste plaats de groote Schouwburg- tent; daarin treedt Zondag en Maandag op, zooals we reeds mededeelden: Louis Bouwmeester's Operette-gezel schap met de bekende operetten „De Koningin van Montmartre" en „De Fi- deele Boer", dat om de operetten zelf en om de uitvoering door dit gezelschap overal 't grootste succes had en ook hier als eene bijzondere attractie zal gelden. Dinsdag, Woensdag en Donderdag wordt deze schouwburg bespeeld door het Nieuwe Nederlandsche Tooneel. Op Dinsdag 13 Juli gaat „Blanke Bal last", spel van de tropen door Leon Gordon, welk stuk in één speelseizoen bijna 200 maal voor uitverkochte zalen werd opgevoerd. Woensdag 14 Juli gaat „Nummer Zeventien", klucht door Her man Heyermans en Donderdag 15 Juli nogmaals „Blanke Ballast"! In deze stukken treden alle eerste krachten van het gezelschap op, waar onder: Julia de Gruyter, Antoinette Sons, Mies Vink-van Norden, Dina van Krieken, Louis Saalborn, Bart Kreeft, Oscar Tourniaire, Elias van Praag, Carl Veerhoff, Johan te Wechel, Bien van Noppen, Theo Vink, Frans Nieuw- huijs en anderen. Het is voor de eerste maal dat zulk een eerste rangs-gezelschap naar Waal wijk komt en ook voor de eerste maal dat een zoo groote en comfortabel inge richte schouwburgloge alhier is ge bouwd. Van de zijde van het gezelschap wordt alles gedaan om de voorstellin gen op een zoo hoog mogelijk artistiek peil te brengen. Aan het publiek thans de gelegenheid te bewijzen dat voor goede tooneelkunst ook in Waalwijk en omliggende plaatsen groote belang stelling bestaan. Over „Blanke Ballast" zegt: „Algem. Handelsblad. Het stuk heeft geboeid door de ensceneering, door de stemming, door de waarachtigheid, de eerlijkheid van het spel. „De Tijd". Dit tooneelstuk is door „Het Nieuwe Nederlandsch Tooneel" op zoo buitengemeen innerlijk-sterke en ontroerende wijze gespeeld, dat deze vertooning een der glanspunten zal zijn van dit seizoen. groot, diep en breed spel, van dit hard werkend, ernstig willend gezel schap, dat ons verbaasd doet staan door en over zijn arbeid in weinige maanden. Over „Nummer Zeventien" of de noodlottige gelijkenis, zegt „Algemeen Handelsblad": Kreeft zal er met deze jublieumsvoorstellingen veel pleizier van beleven en de toeschouwers zullen 'het eveneens doen. „De Tijd": Bart Kreeft, Van Praag en Tourniaire deden de zaal daveren van de lach-salvo's. Deze schouwburgtent blijft hier 5 dagen; waarvan de 2 eerste voor Ope retten en de 3 laatsten voor Tooneel. Voorts treft men in de Mr. van Cooth straat het van ouds-bekende circus Li- bot, dat geen aanbeveling behoeft, zoo als men ook kon lezen uit een vorige recensie. De mooie danstent van 't vorig jaar, de auto-renbaan, iets geheel nieuws uit Wembly geïmporteerd en een buiten gewoon lachsucces vervolmaken hier de pret. Op de Markt en Stationsstraat al niet minder. We treffen daar de mooie stoomcarroussel van Gebrs. van Ber gen, de bekende poffertjeskraam van Consael, eene inrichting zonder welke 'n kermis eigenlijk geen kermis is, en die we zoo vele jaren hebben moeten missen. Moge dit eerste bezoek voor Consael en het publiek eene goede ken nismaking zijn. Voorts het bekende Vroolijke Rad, waarmede men zich op de tentoonstelling zoo schitterend heeft vermaakt, de draaimolen van Giessen, de noodige galanterie en suikerkramen enz. enz., zoodat het kermisterrein voor elk wat wils en veel goeds biedt. Op het Laageind, op het terrein van de Gedempte Wiel, heeft een zweef- caroussel standplaats gekregen. Ook andere ondernemingen, café's en gezelschappen zetten hun beste beentje voor. „De Liedertafel" opent met een volksmatinée terwijl in 't café „de Twee Kolommen" optreden, de Vroolijke Toonkunstenaars met tot afwisseling „The Dixie Girls" en op 't laatst van de week Hans Schiefer met z'n Bayerisch Steirisch Concert en Jasz-Band ensem ble, alles prima en in staat de menschen veel aangename uren te verschaffen. In de „Korenbeurs" komt René Span- je's Attraction Band; een vroolijk ge zelschap dat het publiek 's-morgens en 's avonds wel zal weten te vermaken. De Witte Bioscoop, die haar sporen op het gebied van kermis-programma's- arrangeeren verdiend heeft, getuige het groote succes van vorige jaren, zet hare trouwe bezoekers weer iets prima's voor. Niet minder dan viermaal in deze feestweek een geheel nieuw program ma. We noemen alleen maar de hoofd nummers van 't viermaal tweedaagsehé program: n.l. „De Bandolero", „De Danseres van Cairo", „de Baby komt" en „De Pelgrim" en ten slotte „Ingrid het Kermismeisje". Daarbij komt na tuurlijk een schitterende reeks bijnum mers, genoeg om te zien dat hier van een der prettigste vermakelijkheden is te genieten. Maandag geeft de liedertafel „Tot bloei der Toonkunst" hare van ouds- bekende matinée met medewerking der Gebrs. Boesnach en na afloop daarvan voor de eerste maal een bal. Het wel verzorgde programma garandeert ook hier een aangename verpoozing. Heeft liet vorig jaar 't Kennis-programma veel gemist door 't ontbreken van de Faveur-avonden, gelukkig heeft Faveur deze fout hersteld en weer beslag ge legd op den traditioneelen Dinsdag en Woensdag in Musis. Te oordeelen naar de uitvoerige mededeeling in dit num mer, waarnaar we gaarne verwijzen, komt hij met een geheel nieuw en uiterst amusant programma. Nu het tooneel in Musis is vergroot brengt hij eigen decors mede, wat het geheel een aardig cachet zal geven. Wat ons als gewoonlijk te wachten staat, kan men lezen uit de recensies van Gro ningen, Deventer, Venlo, Roermond, Heerlen en Eindhoven, waar dagelijks voor uitverkochte zalen, werd gewerkt, wat ook hier als altijd, zeker 't geval zal zijn. Donderdag 15 Juli geeft de tooneel- vereeniging O. O. G. om half elf eene groote matinée in 'l café van dhr. P. van Daelen, waar een blijspel wordt opgevoerd en waar de heeren Brokken; v. d. Velden, Van Engelen en Didden hun medewerking verleenen, wat voor zichzelf spreekt; na afloop wordt ook hier bal gegeven. De harmonie St. Jan geeft ook op de zen dag en uur eene matinée met mu ziek- en komische nummers. Tot slot vermelden we nog het amu sante matinée wat het revue-gezelschap „Onderling Kunstgenot" den laatsten Zondag in Musis geeft en waar behalve koren, duo's ook de bekende operette „Artisten-Revue" gegeven wordt, en waarover nu in een vorig nummer uit voerig schreven. Voegen we daarbij dat in tal van café's uitstekende strijkjes de gasten aangenaam zullen bezig houden, o.a. in hotel Verwiel het eerste-klas Da mes-ensemble van Riek v. d. Helm, dat op tallooze plaatsen dansgelegenheid wort gegeven o.a. op een speciale spie gelgladde dansvloer in Musis, bij A. v. Berkel, bij Holtzer-Passier, bij W. van Helvoirt, J. van Helvoirt e. m. a. dan meenen we dat we niet te veel zeiden, met de bewering, dat de kermis elk wat wils biedt, en dat er veel goeds te ge nieten valt. We hopen dat 't voor velen een aan gename, voor anderen een goede ker mis zal zijn en dat men er op een goede en gepaste wijze van zal weten te pro- fiteeren. En daarmee aan allen een prettige kermis 1926. OPERATIEKAMERFONDS. Jaarbijdrage personeel der Schoen fabriek Pulles van Gerwen Co., alhier, 275. Zondagmorgen geeft „Oefening en Vermaak" een volksmatinée met vrijen toegang. Het programma is als volgt samengesteld: De Kabels los, Hol; Wal- desrauschen, Ulrich; Dijs einsame Rös- lein, Hermes; Zomeravond (kwartet), Olinan; Euterpe (met soli door Mej. Marie Mertens en acc. piano), Heinze; De Kuiper, Kools. Gisteravond had op uitnoodiging van 't bestuur van „Waalwijks Belang" eene bespreking plaats van eenige hee ren uit v.m. Besoijen en v.m. Baard wijk met het bestuur van W. B. inzake de viering van den Koninginne-dag, waartoe het initiatief was genomen idoor den Edelachtb. heer Burgemeester, die mede tegenwoordig was. De heer M. A. J. van Liempt zette het doel dezer bijeenkomst uiteen, n.l. om meer eenheid te brengen in de viering van 't Koninginne-feest in de geheele gemeente, vooral om de liefde voor 't Vorstenhuis bij de jeugd aan te kwee ken, door 't organiseeren van Kinder feesten. De bedoeling was dat een paar heeren uit v.m. Besoijen en v.m. Baard wijk met een paar bestuursleden van W. B. een zoogenaamd Oranje-Comité zouden vormen om het bovengeschetste doel te bereiken. Waar deze opzet aller instemming had, werd tot vorming van bedoeld co mité besloten, bestaande uit de heeren H. G. Donkers, Eduard van Bijnen, Karei van der Heijden Jr., H. van der Hammen Lz„ M. A. J. v. Liempt en Jan Tielen. Het voorloopig plan dat opgezet werd is het feest te houden in aansluiting bij de zangdemonstratie van „Volkszang" op Zaterdag 4 September. Om 2 uur zang-demonstratie voor het oud gemeentehuis van v.m. Besoijen, v.m. Baardwijk, op de Markt en 't St. Anto- niusplein. Ten omstreeks 4 uur allego rische kinderoptocht waaraan de deel name voor iedereen openstaat, en die naar wij vertrouwen een groote attrac tie zal hebben. Vooral in dezen tijd is het versieren van fietsen en wagens zoo gemakkelijk en weinig kostbaar, ook vallen zulke aardige groepen saam te stellen. Er zullen verschillende prij zen worden beschikbaar gesteld. De heeren der verschillende wijken zullen ieder in hun buurt zooveel mo gelijk deelname bevorderen en ook de noodige fondsen voor de algemeene on kosten trachten bijeen te krijgen. Met het oog op de te groote route voor de kleinen is besloten dat de stoet zal trekken vanaf het oud-raadhuis van Besoijen tot het oud-raadhuis v. Baard wijk, dus alleen door de Groote Straat; de inwoners der andere straten zullen dit met het oog op de kinderen en den langen weg wel billijken en toch spon taan willen meewerken. Men begrijpt dat het niet anders kan en een volgend maal kan een andere route worden ge nomen. Ook zal de medewerking van hoof den van scholen voor bovenstaand doel gevraagd worden. Des avonds zal een concert op de Markt gegeven worden. Wij vertrouwen dat geheel Waalwijk achter 't comité stal staan om dit feest naar waarde te doen slagen. Het Comité zal over veertien dagen eene nieuwe bijeenkomst houden om de bereikte resultaten te bespreken. van de Kermis in Waalwifk Zie groote annonce in dit blad. Wij vernemen dat „W. B." de har monie St. Crispijn zal uitnoodigen een concert te geven op den Koninginne dag zelf, 31 Augustus. Het eigenlijke feest heeft plaats op 4 September d.a.v. Het oordeel der Jury over de pres taties onzer harmonie „St. Crispijn", op 't concours te Grave, is als volgt: Marschwedstrijd. „St. Crispijn", Waalwijk. Verpl. jnarsch: „Genève", F. Andrieu. Bij een rustiger t.empo zou dit corps zeker nog meer effect gemaakt hebben. Doorgaans werden er 127 passen in de minuut gemaakt, waardoor het gemak kelijk en rustig blazen niet bevorderd werd. Toch werd er ernstig naar nuan ceering gestreefd en dikwijls meet suc ces, hetgeen vooral in het Trio werd opgemerkt. Het rythme had hier en daar nog iets scherper kunnen zijn. De achtste rusten tusschen de gepoin teerde figuren (le reprise) werden te kort gemaakt, waardoor het rythme te lijden had. Overigens een goede pres tatie, die met 33 punten een len prijs gaf> Concertwedstrijd. „St. Crispijn", Waalwijk. Verpl. nummer „Floréal", F. Andrieu. De flinke, pittige inzet door dit corps wekte reeds dadelijk goede verwach tingen op, waarin wij dan ook niet te leurgesteld werden. Het hoorn-motief bij (1) kwam er zuiver en duidelijk uit. Het Andante, hoewel goed, klonk wat al te voorzichtig, mag gerust wat gemarkeerd worden. Na (4) bijv. kan de baryton wat vrijmoediger optreden, er komt dan meer afwisseling in de klankkleur. Alles klonk echter zeer be schaafd. Een enkele maal bleven er eenige noten weg. Van 16 tot 17 was het minst gelukkig geslaagde gedeelte. De hoorn was iets te hoog, de baryton daarentegen te laag. Deze kleine te kortkomingen konden echter aan het geheel niet veel afbreuk doen. De op vatting was muzikaal en het gelukte den dirigent deze opvatting door zijn corps tot uiting te doen brengen. Met 57 punten werd een len prijs toege kend. Stationschef Vermeulen. Tot ons groot leedwezen vernemen we zoo juist, dat onze geachte stations- chct de heer P. Vermeulen, met ingang van 1 Augustus a.s. is overgeplaatst naar -Roosendaal en wc houden ons overtuigd dat geheel Waalwijk, het rei zend publiek, handelaren en fabrikan ten, het personeel, dezelfde onaangena me gewaarwording zullen ondervinden als wij, bij 't vernemen van deze over plaatsing. De heer Vermeulen toch was een bui tengewoon behulpzaam en actief man, aangenaam in den omgang met ieder een, bereid om te helpen en van advies te dienen waar mogelijk, een krachtig werker voor zijne maatschappij, getui ge b.v. nog z'n buitengewone medewer- king bij de laatste groote Tentoonstel ling. 't Zullen juist al deze eigenschap pen zijn, die wij allen in hem zoo gaar ne waardeeren, die aanleiding hebben gegeven tot verplaatsing naar een sta tion als Roosendaal, welke promotie wij hem natuurlijk anderzijds gaarne gun nen, en waarmee wij hem dan ook bij deze feliciteeren. Met dank voor 't geen hij voor Waal wijk en z'n handel geweest is, spreken wij de hoop uit, dat 't hem en z*'n fa milie in z'n nieuwe standplaats, naar alles wel ga. Zooals men zich herinneren zal, was de heer Vermeulen gekozen tot lid van onzen gemeenteraad, maar op verzoek zijner Maatschappij heeft hij deze func tie niet aanvaard. Als z'n opvolger is op gelijken datum alhier benoemd, de heer G. Sipman, thans stationschef te Kruispunt-Beugen. N. V. NOORD-BRABAND", Maatschappij van Verzekering op het Leven te Waalwijk. Op de Jaarvergadering gehouden op 7 Juli 1926 werden over het jaar 1925, 83e Boekjaar, de volgende cijfers vast gesteld De premie-ontvangst steeg met 101.678,37 tot 1.477.709,41'/»; het aantal contracten vermeerderde met 11.333 tot 391.681; het verzekerd kapi taal steeg in Holland met 2.444.660 tot 32.864.823,in België met frs. 6.057,617 tot frs. 34.197.562,de premie-reserve werd vermeerderd met 369,529,14 tot 4.500.303,14. Na afschrijving ten bedrage van 42.286,92'/», werd de winst vastgesteld op 273.289,92'/2, daarvan werd gere serveerd 141.452,75 en werd toege voegd aan het ondersteuningsfonds 3.418,27, bovendien uit anderen hoof de werd aan de „reserve" vaste eigen dommen toegevoegd een bedrag van 151,349,27. De vrije reserves bedragen thans: Extra reserve 89.363,64; Effecten reserve 164.295,34; Reserve vaste eigendommen 170.891,26 of in totaal 424.550,24 Nederl. Sportblad „Ons Zuiden". Wat de Pers ervan zegt: „Tilburgsche Courant". Versche nen is het eerste nummer van den der den jaargang van dit sportblad, offi cieel orgaan van den Brabantschen, Limburgschen en Zeeuwschen Voetbal bond, alsmede Zuid-Nederlandsche Wielerclub-Federatie, Athletiekbonden en m. a., waarvan hoofdredacteur is de heer Gaston Goossens. (Uitgeefster Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen, Waalwijk). Verscheen tot nog toe „Ons Zuiden" in courantvorm, te Eindhoven uitge geven, thans is het sportblad in een ge heel nieuw en frisch pakje gestoken en op mooi papier gedrukt. Het blad verschijnt eens per week in 12 pagina's en behandelt de verschillende takken van sport. Op de eerste plaats de voet bal- en wielersport. Verder vindt de athletiek er een plaats en tevens de handboogsport, welke vooral bi het Zuiden des lands op hoog peil staat, waarmede het blad dus in een reeds lang gevoelde behoefte voorziet. De in deeling van het blad is goedgekozen, terwijl het met duidelijke foto's en pen- teekeningen versierd is. „De Avondster": „Ons Zuiden" ver scheen heden, bij den ingang van haar derde levensjaar, weer in een nieuw kleedje. Zij is er uiterlijk en ook inner lijk in die twee-jarige periode wel op vooruitgegaan. Wij die vanaf haar geboorte met haar in nauwe relatie stonden, kunnen dat getuigen en we hope dnt ook in de toe komst „Ons Zuiden" steeds crescendo gaan zal. De nieuwe uitgave wordt thans ver zorgd door de Waalwijksche Stoom drukkerij van den heer Antoon Tielen, een uitgever die weet wat hij wil en wanneer hij iets aanpakt bij voorbaat overtuigd is van succes. „Ons Zuiden" verschijnt thans weer in tijdschrift-vorm eenmaal per week en ziet er keurig verzorgd uit. Zooals we hierboven reeds schreven ziet het nummer er goed uit en bevat het tevens een flink aantal advertenties, de eerste levensader van een flink blad. „Ons Zuiden" zal dan ook meer dan ooit te voren gelezen en bewaard wor den; wie er nog niet op geabonneerd is doe het spoedig. Wij maken er onze lezers op attent dat zy, die zich in deze gemeente vesti gen, daarvan binnen 14 dagen op de Secretarie aangifte moeten komen doen. Bij den landbouwer L. v. W. in de St. Antonius-parochie is onder het vee het mond en klauwzeer uitgebro ken. Het verbouwen van het woonhuis van den heer B. v. d. Berg-Massar is gegund aan den heer W. v. Heesch voor de somma van 6087. De Buitenpolder van Besoijen zal op Woensdag 14 Juli des namiddags 6 uur in het Hotel Verwiel alhier voor stemgerechtigde Ingelanden een spoed- eischende vergadering houden teneinde goedkeuring te hechten aan de oprich ting van een Waterschap, bestaande uit polders en gemeenten, uitwaterende op het Zuiderafwateringskanaal. Tot leden van de Commissie van 'I oezicht op de H. R. K. Handelsavond school zijn benoemd de Weleerw. heer Martens, en de heeren P. W. H. Ver wiel en J. C. van Eijkelenburg. Morgen zal de jaarlij ksche ver koop van Bloempjes ten bate van Her wonnen Levenskracht plaats hebben. Wij durven vertrouwen dat de ijve rige verkoopstertjes handen te kort zul len komen en alle bloempjes aan een f linken prijs zullen verkoopen. Dezer dagen had het zoontje van den heer A. V. alhier het ongeluk, al spelende zich met een schoenhoutje in den mond bloedend te verwonden, zoo danig dat geneeskundige hidp ingeroe pen moest worden. Hoewel de wonde hevig bloedde, bleek gelukkig geen ge vaar te bestaan, zoodat dit ongeval goed is afgeloopen. Maandagnamiddag is den looier De Leeuw een ernstig ongeluk overko men. Van een emmer zwavelzuur, dien hij wilde verplaatsen, brak het hengsel, waardoor de vloeistof op zijn beide beenen terecht kwam en ernstige brandwonden veroorzaakte. Dokter Langemeijer verleende geneeskundige hulp. Gisteravond had in de St. Anto nius-parochie een ongeluk plaats dat nog'betrekkelijk goed is afgeloopen. Een 8-jarig kind uit Bergen op Zoom, dat bij de familie van I). gelogeerd is, kwam van achter een wagen geloo- pen juist toen een auto van de familie M. uit Veghel waarin twee dames met een chauffeur gezeten waren, kwam aangereden. Het kind viel en werd door bet spatbord geraakt. Uit de neus bloedend werd de kleine opgenomen, maar thuis bleek dat de bekomen verwonding van geen betee- kenis was. Den chauffeur trof niet de minste schuld. De Waalwijksche Zwemvereeni- ging noteerde van 25 Juni tot 9 Juli 336 Heeren-, 176 Dames- en 15 baden op gemeentekaarten. De temperatuur was gemiddeld 21 graden C. Het bestuur van de Prot. Bewaar school heeft besloten Loven de be staande lokalen een vereenigingslokaal aan te brengen. Reeds lang bestond er voor de di verse jongens en meisjes-vereenigingen alsook voor de Christelijke Zangver- eeniging een groote behoefte aan een vereenigingslokaal. De heer Van Gent heeft aan zijne bekende schoenfourniturenzaak een nieuwe afdeeling verbonden n.l. eene fabriek voor de vervaardiging van cam- bereurs voor de schoenindustrie. Met de monteering van een 10-tal machines is men reeds bezig, zoodat verwacht mag worden dat weldra met de vervaardiging van dit artikel, dat tot nu toe Uitsluitend in het buitenland werd vervaardigd, kan worden begon nen. Wij wenschen den hoer Van Gent met deze nieuwe onderneming gaarne het beste succes. GED. STATEN V. NOORD-BRABANT. Dhr.A. G. A. Schauwen als Lid gekozen. In de vergadering van Prov. Staten van Noord-Brabant had gistermorgen de verkiezing plaats van een lid van Ged. Staten in de vacature mr. Max van Dam. Het resultaat was: le stemming: 59 uitgebrachte stemmen, waarvan op A. Schauwen (R.K.) 26, A. van Rijen (R.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 9