MEMEIJER'S NIEMEIJER'S 1 oei Dieoslmeisje SPROETEN SPRUT0L bouw van den heer H. van Iersel— Montens. werd gisteravond door de Waspiksche Harmonie een feest-con- eert gegeven met medewerking van het Saxophone-kwartet 's Bossche Mu ziekcorps. Er was een talrijk publiek en de verschillende nummers mochten zich in een dankbaar applaus ver heugen. A.s. Vrijdag 23 juli wordt voor deze parochie de jaarlijksche aanbid dingsdag gehouden De H. Missen zijn om 6. 8 en 10 uur, terwijl des avonds om 7 uur met een plechtig Lof en Te Deum gesloten wordt. Onze geachte dorpsgenoot, de heer N. van de Rijken, werd benoemd tot onderwijzer aan de R K. Bijzondere Jongensschool alhier, met ingang van 1 September. Zondag nam het bestuur der St. Vincentiusvereeniging alhier deel aan de Kringvergadering te Dussen. RAAMSDONKSVEER. Ds. H. Ewoldt heeft bedankt voor de beroeping naar Hedel. Naar wij vernemen zal de bede vaart naar Kevelaar 1 Augustus plaats hebben. Zondagnamiddag zal in de Herv. Kerk 'op 't Dorp bediening van den Doop plaats hebben, terwijl er tevens collecte zal worden gehouden voor het Ziekenhuisfonds. Dhr. D. J. P. v. Amelsvoort slaagde als leerling der R.K. Kweek school voor onderwijzer. Aan dhr. G. J. v. Dongen werd als laagste inschrijver door het bestuur van „Het Groene Kruis" de bouw van een ligtent gegund. GEERTRUIDENBERG. Onze stad- genoote mej. M. v. d. Meulen slaagde voor het diploma Engelsche Handels correspondentie van Mercurius. De Burgemeester van Geertrui- denberg maakt bekend dat op de a.s. kermis niet zullen worden toegelaten liedjeszangers, straatmuzikanten, orgel draaiers, boeienkoningen en dergelijke personen. Evenmin zal plaats worden verleend aan inrichtingen in of aan welke volgens vermoeden gelegenheid wordt gegeven tot hasardspel. Zondagavond 1.1. gaf de muziek vereniging .Harmonie" uit Ooster hout een goed geslaagd concert op het Marktplein. Het keurig verzorgde program werd goed afgewerkt en de muziekliefheb bers hebben weer eens goed kunnen genieten. Onze stadgenoot de heer P. Rut gers, slaagde voor het examen Gym nasium diploma A. Geslaagde behaalde voor eenige weken het diploma B. Dit is zeer zeker een pracht-prestatie. Mej, v. D. welke Zaterdag 1.1. te elf uur n.m. nog aan de deur stond te praten, gevoelde zich plotseling een beetje onwel en was half twaalf over leden. Slachtoffer der warmte? De campagne aan de groenten GEEFT EEN SCHITTERENDE GELEGENHEID VOOR DOEL TREFFENDE RECLAMES OVER GEHEEL BRABANT, ZEELAND EN LIMBURG. TARIEVEN BIJ DEN UITGEVER: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. zouterij der firma Speyer-Brothers is Maandag 1.1. begonnen. De uien wor den reeds over alle plaatsen in den omtrek gedistribueerd om schoonge maakt te worden, terwijl vele een goed werk vinden aan de fabriek. Onze stadgenoot de heer L. Rut gers slaagde te Breda voor het toe latingsexamen voor het Lyceum. Naar we vernemen heeft de Zuider Stoomtrammaatschappij voor een goede verbinding met Tilburg gezorgd, wat een heele verbetering is. De gevel der Centrale Bioscope is men nu ook aan 't voltooien, de gevel wordt nu met fraaie Basco-tegels versierd, wat een zeer mooi aanzicht zal geven. Zondag 1.1. werd onze gemeente bezocht door de reisclub K. I. O. D. uit Breda. Hotel C. Stal was tot ver blijfplaats gekozen. Op den middag werd de tijd aangenaam doorgebracht met dansen, terwijl de heer Voeten eenige nummers ten beste gaf. Onze stadgenoot de heer P. Krols, slaagde Maandag 1.1. te 's Her togenbosch voor het examen L. O. Geslaagde was leerling der R.K. Kweek school te 's Bosch. GEERTRUIDENBERG. Aantal baden van 13-19 Juli 1926: 13 Juli 16 29 96 23° 14 3 27 116 25° 15 16 28 109 25° 16 15 27 104 24' /a° 17 - 34 116 25° 18 6 22 89 25° 19 11 16 69 24° MADE. De melkhandelaar C. J. die zijn klanten met kar en paard be dient. had zijn paard ergens vastge bonden. Het dier raakte doordat het naar de insecten sloeg, verward tus- schen het tuig met het gevolg dat de kar achteruit ging en in de sloot te recht kwam. De nog gedeeltelijk be laden kar kon door spoedig toege schoten hulp van zijn inhoud gelost en op het droge getrokken worden. Gelukkig liep alles zonder ongeluk ken of. In den Hoogepolder in den Bies- bosch is naar we vernemen een doode- lijk ongeluk gebeurd. Een met 2 paar den bespannen wagen beladen met hooi waarop benevens den voerman twee anderen gezeten waren, is op hol ge slagen met het gevolg dat de wagen omkantelde en de opzittenden onder het hooi bedolven raakten. Twee dezer werden dood er onder uitgehaald de derde verkeert in levensgevaar. Vermoedelijk zijn de personen afkoms-' stig uit Dussen. Bij inschrijving is aanbesteed het bouwen van ,een schuur voor rekening van den heer J. P. Leys alhier. Het werk is aan den laagsten inschrijver Joh. v. d. Steen opgedragen voor f 1800. De circa 15 jarige knaap van P. de B.-van K„ die op de R. K. Kost school te St. Oederode is, is naar men verneemt in zijn slaap opgestaan en deed in dien toestand een wandeling door de kamer. Uit een open raam op pl.m. 12 M. hoogte is hij op de grond terecht gekomen, waarbij hij een hersenschudding en beenbreuk be kwam. OOSTERHOUT. Het bekende hotel „Koppelpaarden" alhier, dat vroeger jaren als tijdelijk verblijf van Koning Willem III diende en waar nog de historische Koningskamer in haar ori- gineelen vorm intact is gebleven, zal een groote verbouwing ondergaan. De tegenwoordige exploitant, de heer W. de Boo, zal echter de Koningskamer niet in de verbouwing betrekken en deze in den oorspronkelijken trant laten voortbestaan. VALKENSWAARD. Gisteren is hier het nieuwe slachthuis officieel ge opend. Achtereenvolgens hebben het woord gevoerd burgemeester Kuyper, dr. Berger, hoofdinspecteur van de volksgezondheid, de heer Smits van Oyen, wethouder van Eindhovendr. Nijssen en de Valkenswaardsche wet houders Kanen en Gijrath. Na de ope ning werd een gemeenschappelijk noenmaal gebruikt. De acht dagen geleden aange zegde staking bij de sigarenfabriek van den heer P. Gijrath is thans ingetre den. De besprekingen tusschen patroon en Bond hebben niet tot overeenstem ming geleid, en ook de tusschenkomst van den rijksbemiddelaar gaf niet het gewenschte resultaat. De kwestie loopt over het ontslag van 34 arbeiders. Bij deze staking zijn 114 personen betrokken. ALMKERK. Tot assistent aan de Chr. School alhier (hoofd de heer C. v. Veeken) is benoemd de heer J. K. Koekkoek, alhier woonachtig. Op Zaterdag 31 Juli des avonds 8 uur (Zomertijd) hoopt het fanfare- corps „Cresendo" te Nieuwendijk (gem. Almkerk) op de muziektent haar eerste zomerconcert te geven. A.s. Vrijdagavond 7 uur (Zomer tijd) hoopt de vereeniging „Schrift en Belijdenis, in de Consistoriekamer der Herv. Gem. alhier eene leden vergadering te houden. Met gunstig gevolg slaagde dezer dagen de heer P. Koekkoek te Arnhem voor examen commies. A.s. Zaterdagavond zal in de Ger. Kerk alhier de jaarlijksche ver huring van zitplaatsen om 8 uur (Zomertijd) een aanvang nemen. Op 22 Juli a.s. hoopt de Ger. Bondsring „Altena Zuid en Noord" in de Consistoriekamer der Ger. Kerk alhier, eene vergadering te houden. Zaterdag j 1. gaf het fanfarecorps „Nooit Gedacht" alhier in den tuin van den heer Dekker haar eerste Zomer concert. Vele muziekliefhebbers waren dan ook opgekomen om deze vereeni ging te hooren. Met gerustheid kan gezegd, worden dat dit corps onder de bekwame leiding van den heer Koekkoek weer op den goeden weg is wat betreft 't muziekgebied Alles had een ordelijk verloop, en we wil len haar toeroepengaat zoo op den ingeslagen weg voort en gij zult weer lauweren oogsten. GEMENGD NIEUWS. Toen de fabrikant H.G.uitLon- neker in de Torensche Allee te Dieren met een snelle vaart een wagen wilde passeeren, geraakte hij in kuilen langs den berm van den weg, met het gevolg dat hij 't stuur van zijn auto niet mees ter kon blijven, over den weg slingerde en aan den anderen kant met den auto over den kop sloeg. De heer G. werd met de beide inzittenden uit de auto geslingerd. Mevr. Nolet uit Zutphen kreeg daarbij een hersenschudding en werd per auto naar het Velpsche ziekenhuis vervoerd, nadat dr. Wilschut uit Brummen voorloopig hulp had ver leend. De heer G. en de andere passa. giers kwam.en er met lichte verwondin. gen af. De auto werd zwaar beschadigd. Zondagmiddag is op den Twel- loschen dijk bij Deventer een auto uit Apeldoorn, komende uit de richting Deventer, van den hoogen dijk getui meld, doordat de bestuurder, bij het passeeren van een paar wielrijders, teveel den buitenkant van den weg nam. Van de inzittenden, twee heeren en twee dames, vloog de bestuurder door de voorruit en kreeg daardoor een vrij diepe snede over het hoofd. De andere heer en de beide dames bekwamen minder ernstige kwetsuren Zij werden dr. Eggink uit Deventer verbonden. De auto door het gezelschap gehuurd van een garagehouder te Apeldoorn, was ernstig beschadigd o.a. waren de voorwielen gebroken en werd de vooras onder den wagen weggeslagen. Het 4 jarig dochtertje van K. te Leentpont werd Zondagmiddag door een van Amsterdam komende auto overreden en gedood. De heer J. A. Boorsma te Dok- kum is, terwijl hij fietste, in aanraking gekomen met de stoomtram en op slag gedood. Bij het zwemmen in de Wester- schelde onder de gemeente Clinge zijn twee jongens resp. 15 en 17 jaar oud, woonachtig te Nieuw Namen, verdron ken. Hun lijken zijn later opgehaald. Gistermiddag waren twee vrien den gaan roeien op den Kralingschen Plas te Rotterdam. Midden op den plas zouden zij gaan baden. Een hun ner kon zwemmen, de andere, de 21- jarige W. Z. uit de Speelmandwars straat aldaar, niet en deze zou daarom aan het bootje blijven hangen. Zijn vriend die niet wist, dat Z. niet zwem men kon, verwijderde zich een oogen- blik van het bootje. Toen hij terug kwam miste hij zijn vriend. Deze schijnt door een of andere oorzaak zich niet langer te hebben kunnen vast houden en is verdronken, zijn lijk is gisteravond opgehaald. Onder Kollum is het 3-jarige zoontje van den veehouder E. Westra achter deouderlijke woning verdronken. Te Dantumawoude is de 60-jarige rentenier J. Leuning verdronken. Van een tram der Zuid—Neder- landsche Stoomtram maatschappij, waarin 493 kinderen van de St. Josef vereeniging te Breda gezeten waren, is gisterochtend bij den wissel van de Liesboschstraat een wagen ontspoord, met het gevolg, dat een der kinderen, een 7-jarig jongetje uit het rijtuig geslingerd werd en onmiddelijk aan de gevolgen is overleden. Alle kinde ren stapten uit de tram en gingen in gedrukte stemming terug naar Breda. Bij een familietwist heeft de 50—jarige v. d. E. te Roermond een schot uit een revolver gelost op zijn neef zekeren B. Deze werd niet ernstig aan den arm gewond v. d. E. is ge arresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Te Veenwouden is het 7-jarig zoontje van de weduwe R. Broersma onder een melkwagen geraakt, over reden en dood opgenomen. Een vrouwelijke kantoorbediende te Weenen werd dezer dagen onder verdenking van zakkenrollerij aange houden. Zij verzette zich tegen Ihaar arresta tie, diende den politiebeambte, die haar opbracht, een paar fiksche ribbenstoo- ten toen en poogde het publiek tegen hem op te hitsen, door te zeggen, dat ze door eten man die niet in uni form wa^— werd lastig gevallen. De "beambte legde den omstanders den toestand uit en liet een collega roepen om hem te assisteeren. Het meisje werd daarop naar een tramwagen gevoerd, waarvan men het voorbalcon besteeeg. Ook hier sloeg en stompte de arre stante den man der wet, die haar herhaaldelijk aanmaande, zich kalm te gedragen. Plotseling zag men den politiebe ambte verbleken en in elkaar zakken. De arrestante sprong onmiddelijk op den ongelukkige toe, gaf hem nog een stomp en wilde daarop de vlucht ne men. De assisteerende beambte belette haar dit echter. De aangehoudene werd nu naar het naastbijzijnde politiebureau gebracht, terwijl de geneeskundige dienst ont boden werd om de eerste hulp aan den agent te verleenen. De aan den dienst verbonden geneesheer kon slechts den dood van den politieman consta- teeren, De arts verklaarde, dat de dood blijkbaar door hartverlamming veroor zaakt was, een gevolg van de opwin ding en krachtinspanning bij de arre statie. Zondagmiddag is de 26-jarige V. uit Jaarveld aldaar bij het zwemmen in de Lek verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. Gisteren is in den Krommen Rijn, ter hoogte van het landgoedRhijnauwen tusschen Utrecht en Bunnik, een man bij het zwemmen verdronken. Gisteravond maakte de 21 jarige G. uit Hummelo in het zwembad te Laag-Keppel een duiksprong in water, dat daarvoor niet diep genoeg was. Hij kwam met het hoofd op den bodem en brak de ruggegraat. Hij is naar het Diaconessenhuis te Arnhem vervoerd. -- Te Santpoort is een 3 jarig meisje bij het oversteken van den weg door een auto overreden en gedood. Gisteravond sloeg te Eemnes— Buiten een paard, bespannen vooreen kar met gras, op hol. De voerman, iemand uit Hilversum, viel op den grond, met het gevolg dat een der wielen over zijn hoofd ging, waardoor hem een oor zoo goed als geheel werd afgereden. Hevig bloedend werd de man bij de familie Post binnengedra gen. Dr. Gribbling uit Blaricum en een verpleegzuster waren spoedig ter plaatse. Den man werd een voorloopig verband gelegd, waarna hij naar het ziekenhuis te Laren werd overgebracht. - Op de Waal te Nijmegen raakten twee meisjes te water. De schipper R. Middel wist de 6 jarige T. P. nog te redden, doch de andere, Maria Gerrits, kon hij niet meer bereiken, zoodat deze verdronk. Maandag is het l'/rjatigzoontje van den heer Bakker, Alexanderhoeve in de Prins Hendrikpolder op Texel, te water geraakt en verdronken. Te Lopik is het zesjarig dochter tje van J. V. in een wetering verdron ken. In de Lek aldaar verdronk Zondag middag de 22-jarige L. V. bij het ba den. Te Waubach is Zondagmorgen de echtgenoote van zekeren K. terwijl de huisgenooten naar de kerk waren, in den regenput achter het huis geraakt en verdronken. Het driejarig zoontje van E Wes tra te Kollum is achter de ouderlijke woning verdronken. Te Ter Aar is de 22-jarige den H. van een loopplank te water geval len en verdronken. Uil New—York wordt aan de „New—York Herald" geseind, dat een cycloon in de midden— en Westelijke staten van Amerika groote verwoestin- gen heeft aangericht. 9 Personen zijn gedood. De schade wordt op ettelijke millioenen dollars geraamd. Tengevolge van de ontzettende hitte zijn gisteren te Chicago en in den naasten omtrek van de stad 12 personen overleden. Toen het vliegtuig W 59 gisteren nabij de Mok, op Texel, op het water zou neerstrijken, stieten de drijvers tegen den dijk met het gevolg, dat het toestel geheel te pletter sloeg, en de waarnemer te water werd geworpen. Zwemmende bereikte hij den wal. De vlieger wist ongedeerd onder de ver nielde machine weg te komen. Gisteravond te ongeveer 8 uur heeft op den Muiderstraatweg nabij de Hakkelaarsbrug een ernstig auto onge luk plaats gehad. Van een auto, welke vier heeren vervoerde, sprong een band, tengevolge waarvan de'auto eeni ge malen over den kop vloog en ver volgens in de Muidervaart terecht kwam. De inzittenden werden uit den wagen geslingerd en kwamen op den Muiderstraatweg terecht. Drie van hen werden verwond, van wie twee vrij ernstig. Zij bekwamen verwondingen aan hoofd en ledematen. De vierde inzittende liep geen noemenswaardige kwetsuren op. Onmiddelijk na het ongeval werd medische hulp uit Bussum ontboden. Na ter plaatse verbonden te zijn, zijn de drie gewonden gisteravond nog naar de Majella-stichting te Bussum overgebracht. Hun toestand was in den afgeloopen nacht redelijk wel. Gisteravond is reeds een aanvang gemaakt met het op het droge brengen van den auto. De twee Amerikanen Wells en Evans, die de reis om de wereld in den kortst mogelijken tijd wilden doen zijn te New—York teruggekeerd. Zij hebben die reis*in 28 dagen en 14'/a uur volbracht. Het bestaande record 35 dagen was in 1913 zonder vliegtuigen gemaakt. Liefdadigheid naar vermogen. MoederWat heb je met het drankje van den dokter gedaan Kleine jongenIk hoorde, dat er in de buurt een arme jongen ziek was en toen heb ik het hem laten brengen. De verstrooide professor. Professor Waar ga je heen. Thekla Zijn vrouwNaar de Tiebens, feli citeren. Professor Wie is er jarig Zijn vrouw: Man en vrouw beiden I Merkwaardig, hé Professor: Och(nadenkend) 't zullen tweelingen zijn 1 Al te woordelijk. Baron (tot nieuwe bediende): Johan breng me eens een glas water. Johan brengt het. Baron Men brengt water altijd op een blad binnen. Johan gaat weg en komt terug met een blad, waarop hij het water uitgegoten heeft. Baron: Maar kerel, hoe moet ik dat nu drinken Johan Dat wilde ik juist den baron ook vra: gen. ADVERTENTIëN. GEBOREN Cornells Maria zoon van 36819 C. M. KLEIJN. C. Fr. M. KLEIJN-Maaijen. Waalwijk, 15 Jali 1926. Met blijdschap geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van een flinken zoon Cornells Jan. 36820 J. H. SCHOLT. C. H. SCHOLT-Vos. Waalwijk18 Jali 1926. GETROUWD: Herman Minke en 0orry dansen die, ook namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstel ling bij hun huwelijk onder vonden. Laren20 Jali 1926. 36822 Wordt direct gevraagd een v.v.g.g. voorzien. 36821 J. C. PULLES-Aarts, Stationstraat 8a. Waalwijk Bij Fietstochten is HOL genezend en verzachtend bij Doorzitten en zonnebrand. FRIESCHEnAAITABAK per ons per ons> Datums Dames Heeren Kinderen '^"^water1^ verdwijnen spoedig dooreen pot Bij Alle Drogisten

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3