rs ui! Bel aangewezen adres Hnwelijkskaarten en -Brieven, Fa. Wed. Joh. Verhuist Zonen, jWachineriëtt. 35339 Drijfwerk. Stofzuig-inrichtingen Centrale verwarmingen Gemarteld Door Jeuk DDD. P. KOESEN, Reiskoffers, e. d. Vrijdagavond om 6 uur de leden der drie Bouwvereenigingen ten raadhuize. Mede was tegenwoordig de plaats vervangende inspecteur van Volksge zondheid uit Maastricht. De burgemeester opende met een welkom de vergadering die druk be zocht was. Hij zette uiteen met welk doel de vergadering was bijeengeroe pen en gaf verschillende motieven aan die vóór concentratie der drie veree- nigingen konden gelden. Speciaal wees hij op 't voordeel eener betere admi nistratie in één hand en het finantieel voordeel voor de gemeente, die thans jaarlijks een aanmerkelijk renteverlies lijdt. Door verschillende leden werd over het doel der bijeenkomst van ge dachten gewisseld. Allen voelden het groote voordeel dat concentratie bie den kan, doch de vorm hoe tot een fusie te komen bleef een punt van ernstige bespreking. De Inspecteur stelde voor een commissie te benoe men die het bestuur zou vormen van de eventueel te vormen nieuwe ver- eeniging. Nadat de Voorzitter verklaard had, dat het in de bedoeling lag de ver huring der woningen parochiaal te doen blijven en ook het doen uitvoeren van kleine reparaties in handen te laten van de leden der bestaande bouwvereenigingen verklaarden zich allen voor concentratie. Onder goed keuring van alle aanwezigen werd een commissie gevormd bestaande uit 5 leden der bouwvereeniging „Volks belang" n.l. de heeren M. v. Beurden J. Tuerlings, J. van Ham, L. v. d. Wee en W. L. M. de Both; 2 uit Berkdijk n.l. Pastoor van Enschot en A. de Bruijn en 2 uit Loon-op Zand n.l. P. Brands en C. Basters. De heer M. v. d. Wee, Gem. Secr. en lid der Bouwvereeniging „Volks belang" werd als secr. toegevoegd, terwijl de Burgemeester op verzoek als Voorzitter der Commissie zal fun- geeren. De commissie zal bestudeeren hoe de fusie kan tot stand komen en de noodige statuten-wijzigingen voorstel len. Onder dankzegging sloot de Voorzitter de vergadering. Zondag om half twaalf vergaderde de Bond van Groote gezinnen, afd. Kaatsheuvel, in het Patror.aatsgebouw. De Voorzitter opende de vergadering en deelde mede dat Z. D. H. Mgr. A. Diepen den HoogEerw. Heer Mgr. W. Völker, Pastoor, benoemd had tot adviseur van de afdeeling Kaatsheuvel, wat door de vergadering met applaus begroet werd. Mgr. Völker hield hierna een kleine toespraak, vergeleek zijne parochie met een groot gezin èn concludeerde daaruit dat de groote gezinnen nooit te veel kunnen geholpen worden, daar steeds hulp noodig is. Hij sprak de hoop uit nog lang getuige te mogen zijn van den groei en bloei van de vereeniging. De behandeling der Statuten en Huishoudelijk Reglement kwam thans aan de orde. De statuten werden zon der aanmerking, het concept. Huish. Reglement met eenige wijzigingen, speciaal wat betreft het stemmen en de ondersteuning, aangenomen. Bij de rondvraag verzocht de heer Leenaarts de medewerking van den Bond van Groote Gezinnen om te ver krijgen dat voor 't onderwijs in onze plaats iels meer gedaan zal worden. Zoodra de kinderen van school afzijn missen ze hier elke gelegenheid om verder te leeren, terwijl op andere plaatsen veel gelegenheid geboden wordt. Spreker heeft reeds eenmaal getracht hierin iets te bereiken, toch is toen wegens gemis aan samenwer king niet geslaagd. Ook wat betref- het schoolgeld verzocht hij de afdeeling zijn invloed aan te wenden om ver laging te verkrijgen. De Voorzitter beloofde beide voor stellen met kracht te zullen steunen. NIEUWS UIT HEUSDEnT" Heusden, 20 juli 1926. In de algemeene vergadering van de Oranjevereeniging is met het oog op de financiën besloten ditmaal op 31 Aug, bescheiden feest te vieren. Des namiddags zal er door de school jeugd gezongen worden voor het bordes van 't stadhuis, waarna zij kan deelnemen aan verschillende wed strijden voor jongens en meisjes. Des avonds is het concert op de Visch- markt door de beide muziekgezel schappen, waarna fakkeloptocht. Ds. Huijgens, predikant der Ned. Herv. Gem., die 20 Juni van den kansel bekend maakte, dat hij bedankt had voor het beroep naar Ciendt (G werd Donderdagavond namens de Gemeente in de kerk in tegenwoordig heid van velen na een toespraak van ouderling J. Zonneveld als bewijs van waardeering aangeboden een bureau ministerie met stoel en een schilderij, voorstellende de Herv. Kerk, terwijl Mevrouw een orgelstoel, benevens een zilveren bonbonnière(met dito tangetje) met inscriptie werd overhandigd. Voorts belichtte Mr. van Ommeren, als pres.-kerkvoogd, de goede ver standhouding tusschen ZEerw. en Kerkvoogden. Ds. H. bedankte allen, ook namens zijne vrouw in een harte lijke toespraak voor de groote belang stelling. De heer J. van Laarhoven, die Zaterdag 50 jaren hoofdman der Brandweer was, ontving dien dag van H.M. de Zilveren eere-medaille der Orde van Oranje-Nassau. Vrijdagavond vergaderden de Heeren Brandmeesters in hotel „Con cordia" ten einde den Hoofdman J. van Laarhoven bij zijn gouden jubileum te huldigen. Als souvenir werd hem een zilveren beker met inscriptie aan geboden, waarna men zich aan een smakelijk souper vereenigde. Zaterdagavond werd den heer J. van Laarhoven in hotel „Central" door zijn mede-hoofdlieden der Brand weer als aandenken van zijn 50-jarig jubileum een kantoorstoel aangeboden, waarna men nog enkele uurtjes ge zellig bijeen bleef en waarbij de jubilaris zich niet onbetuigd liet. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat een witte Leghorn van den heer F. van Dijk, die er prima kippen op na houdt, tot en met Zaterdag 131 eieren achtereen legde. Zondag sloeg ze over, doch Maandag was zij weer aan den leg. Ten bate der Heusdensche Har monie wordt een verloting gehouden, goedgekeurd bij besluit van Burge meester en Wethouders. De hoofdprijs is een rijwiel. niet te weten, wat hij ermee gedaan had. SPORT. VOETBALSFORT. GEERTRUI DENBERG. Good—Luck II zal de serie-wed strijden van Unicum te Breda openen en spelen tegen genoemde vereeniging op de serie-wedstrijden aldaar op 8 Aug. Good—Luck I zal ook aan deze serie-wedstrijden deelnemen en vol gens loting spelen tegen Internos I uit Tilburg. Geertruidenberg I zal deelnemen aan de serie-wedstrijden van Unicum op 8 Aug. a s. en is in de eerste ronde vrijgeloot. HEUSDEN. Zondagmiddag speelde hier Gelria uit Z -Bommel tegen Juliana II. De eerste won met 8—1. KORFBALSPORT. GEERTRUIDENBERG. De wedstrijden om de „Basco"- wisselprijs zijn thans begonnen, j.l. Zaterdag speelde hiervoor B.L.E.I, tegen T.O.G. uit Zevenbergen. Na een mooie wedstrijd wist B.L.E.I. T.O.G. met 6—3 te kloppen. Wie volgt DUIVENSPORT. De P. V. „De Postduif" gevestigd bij den heer A. Rijken te Loonschen- dijk hield Zaterdag 17 Juli een wed vlucht uit Lier met jonge duiven. De uitslag is als volgt: 1,2 11 J. Haverhals, 3, 6 C. Nerings 4 Rijken, 5, 7 W. Haverhals, 8, 9 J. Treffers, 10 P. J. Rijken. Eerste overduif J. Haverhals. GEERTRUIDENBERG. De postduivenvereen. „Koningin Wilhelmina" hield Zondag 1.1. een wedvlucht met jonge duiven. De uit slag was als volgt W Tilly 1, 8, 17. J. v. Alphen 2,5. P. Voermans 3, 6, 13. A. de Vries 4, 12. B. v. Merrienboer 9, 10, 11, 15, 18, 19. C. Kerremans 7, 14. MADE. Zondag hielden de gecombineerde Postduivenvereenigingen een concours van uit Lier, afstand 69 K M. De eerste duif bereikte haar hok om 8-49 25. De laatste 9 uur 56 sec. In concours waren 280 duiven. De prijzen werden behaald als volgt: M. Broeken 1-2-22 42 52 63, J. de Jong 3, 4, 5, 10, 23. 26, 50, P. Kooij- man 6, 21. J. Hoevenaars 7, 8, 18, 30, 31. 32, 38. M. v. 't Geloof 9. 43, 49. P. v. d. Korput 11, 40, D. (.Kap 12,24.25,27,28,29,61,62. H. de Laat 13. C. Rullens 14, 16, 20, 37, 51, 57, Weiten 15, 33, 34, 63, 64. M. van Oorschot 17, 19, 36, Jac. Vos 35, 46, 47, 58. B. J. Broeders 41, 65. 66. J. de Heijde 44, 45, 54,55,56,70. P. v. Gils N. S. Bogers 68. A. Segeren 67, 69. GEMENGD NIEUWS. Twee bakkersknechts, bewoners van een perceel op den Grimburgwal te Amsterdam, hadden herhaaldelijk ruzie met elkaar. Toen het tweetal in den nacht van Zaterdag op Zondag beschonken thuis was gekomen, ont stond er weer ruzie. De woordenwis seling ontaardde in een vechtpartij waarbij het mes werd gebruikt. Een hunner kreeg steekwonden, die zoo ernstig waren, dat hij aan de ge volgen is overleden. De dader is gis terennacht gearresteerd. Hij zeide in drift een mes gegrepen te hebben en Nog steeds warm weer in Midden- Europa. De weerkundige medewerker van het Vaderland schreef Zaterdag 1.1. aan zijn blad Hoewel het weer hier vrij sterk af gekoeld is, zooveel zelfs, dat de laatste avonden bepaald koel zijn geweest, is het boven het vasteland van Europa nog buitengewoon warm. Dit brengt voor ons nog steeds een groote kans mejje, dat opnieuw warm weer komt, al is de oogenblikkelijke luchtdruk- verdeeling daarvoor nog niet gunstig. Het gebied van hoogen druk ligt n.l. nog over het westelijk deel van Europa, waardoor bij ons en in de omgeving de wind Noordelijk is. Intusschen is deze sedert gisteren weer zwakker geworden, terwijl ook in de bovenlagen van den dampkring de wind aan het veranderen is. Het gebied van hoogen druk schijnt zich dus weer meer over Midden—Europa uit te breiden. Uit Oost—Frankrijk, Duitschland en Opper—Oostenrijk worden van gisteren weer buitengewoon zware onweders en wolkbreuken gemeld. Deze staan in verband met de kleine depres sies, waarover gisteren in onze beschouwingen het een en ander medegedeeld is. Zij zijn, vergezeld van zware onweersen regenbuien naar het Oosten getrokken, waardoor hier te lande het heete weer bij uitzonde ring niet met onweer is geëindigd. De onweders in Midden—Europa brachten echter geen afkoeling. In Noord—Europa bracht de door braak van een polairen luchtstroom temperaturen beneden de normale. Maandag is op den staatsmijn Emma te Heerlen de 53—jarige A. L. Geurts uit Beek bij het rangeeren tusschen twee buffers geraakt en ernstig gewond. In het ziekenhuis te Heerlen is hij overleden. Gisteravond omstreeks 6 uur he.eft een zekere C. .K op den Acade miesingel te Breda zijn gewezen meisje, mej. de H. een drietal steken toege bracht in borst en rug. Het meisje werd per politie-brancard naar het St. Ignatiusziekenhuis overge bracht. Haar toestand is niet ernstig. De dader heeft zich zelf bij de po litie aangemeld en is in hechtenis ge nomen. Een uur van onbedachtzaamheid Eén uur van onbedachtzaamheid Kan maken, dat men jaren schreidt Dat dit een zeer waar woord is, weet ook een ieder, die van nabij met de behandeling van bedrijfsongevallen in aanraking komt. Al zijn Uwe machines van alle denkbare beveiligingen voorzien, al vérkeeren Uw wagens en Uw tuigen in defi besten staat, al is ook verder n Uw bedrijf al het mogelijke gedaan om de kans op ongevallen zoo gering mogelijk te maken, vóór alles blijft noodig, dat Uw werk met bedacht zaamheid wordt gedaan. Bedachtzaamheid. In sommiger ooren heeft dat woord een onaangename klank. Het doet hun denken aan bedaard overleg, aan voetje voor voetje, aan „haast je vooral niet", aan „kom ik er vandaag niet, dan kom ik er morgen". Voor bedachtzaam handelen is even wel geen vereischte dat men telkens zou stil staan, de hand aan het hoofd brengen en langen tijd nadenken. Bedachtzaam te zijn wil niet anders zeggen, dan zich op ieder oogenblik rekenschap te geven van de mogelijke gevolgen van zijn handelingen. Ook le man, die van aanpakken weet, can zijn werk met bedachtzaamheid- doen. Zelfs gelooven we, dat de meeste bedachtzaamheid, het beste overleg worden gevonden bij de harde werkers. Wie bedachtzaam handelt in zijn werk, schept zich geen onnoodige kansen op ongevallen. Hoeveel leed en zorg, gevolg van ongevallen, zouden niet voorkomen zijn, indien men op het juiste oogenblik maar heel even zijn gezond verstand had gebruikt. WEES VOORZICHTIG BIJ OVERWEGEN. Door onvoorzichtigheid bij het pas- secren van onbewaakte overwegen zijn nog bij herhaling slachtoffers te be treuren. Voor enkele weken lazen wij nog weer in een der bladen het bericht van een ernstig ongeval, dal is gebeurd op den onbewaakten overweg bij het gehucht Nijezijl, een paar K.M. van het station IJlst. De 23-jarige M. A. reed met een paard en wagen in de richting "Nijezijl en merkte niet den naderenden sneltrein Stavoren-Sneek, die even vóór 4 uur_daar passeert. Vermoedelijk werd het achterste gedeelte van den wagen gegrepen waardoor de bestuur der er af geslingerd is. De wagen werd versplinterd. Oogenblikkelijk stopte de trein, waarin toevallig een dokter reis- dtf. De getroffene werd in den trein ge dragen en naar het Ziekenhuis te Sneek vervoerd, waar bij is overleden. Niet genoeg kan er op worden aan gedrongen, dat bij het passeeren van spoorwegovergangen de uiterste voor zichtigheid worde betracht. Even als de groote-stad bewoner, alvorens bij op bepaalde punten een straat over steekt, zorgvuldig links en rechts moet kijken of passeeren mogelijk is, moet de platteland-bewoner alvorens hij zich op een spoorwegovergang begeeft, nauwkeurig zich overtuigen dat de weg veilig is. Het gaat vaak om het leven! BURGERLIJKE STAND. WASPIK. Over de maand Juni 1926. Geboren Bartkoloiueus Wilhelmus z.v. A H Smits en, Th A de Bont. Christoffel z.v. H J Molewijk en M Timmermans. Adrianus z.v. .T P Akkerman en M H Broeders. Getrouwd C A van Strien 28 jaar en H A M A Snels 22 jaar J M Kuys 26 jaar en G J van de Ven 24 jaar M H Boelaars 33 jaar en C M van den Berg 33 jaar. H Gillis 27 jaar en M A van den Berg 27 jaar. JA Buijs 28 jaar en C Boogmans 29 jaar. J van der Stelt 68 jaar en A J Ruitenberg 50 jaar. Overleden D de Jong 57 jaar. F de Vos echtg. van J. van den Broek 58 jaar. A. Willemse echtg. van J. Gennesen 73 jaar. C. Kanters, echtg. van A de Vos 72 jaar. J Broeks, echtg. van J Molewijk 67 jaar. RAAMSDONK. Van 115 Juli 1926. Geboren Rochus II z.v. Johannes van den Kie- boom en Johanna Mi. Vissers. Heu- ricus J z.v. Quirinus van Loon en Cor nelia H. Machielsen. Gerardus z.v. Hendricus C van den Kieboom en Lu cia Joore. Johanna M d.v. Johannes M Wiercx en Adriana W Berends. Hendüikus z.v. Adrianus, P M de Ruij- ter en Johanna P Groenendaal. Wilhelmina C d.v. Jacobus C v. Strien en Johanna van Vugt. Johanna Th. d.v. Antonius' J, Marcelissen en Johan na H de Wit. Josephus L z.v. Jo hannes Lambregts en Wilhelmina Hal ters. Theresia C d.v. Maria J A Oome. Overleden Jacoba Visser oud 76 jaar.Petro- nella E. Emmen, echtg. van Walterus W Verhagen oud 43 jaar. Getrouwd Wilhelmus Koreman 23 jaar en Ma ria E. Bouwens 29 jaar. Johannes A Jansen 23 jaar en Bastiana J de Wit 23 jaar. Cornelis J. van der Loo 24 jaar en Adriana J de Meijer 25 jaar. Hendrik T Dank 31 jaar en Geer trui T A Boezer 31 jaar. Ondertrouwd: Mfichiel A de Wit 23 jaar en Rosa C Kieboom 25 jaar. Marinus Rutters 27 jaar en Hendrica Kommers 24 jaar. Ingekomen Johannes G. van der Pluijm van Dus- sèn. Theodora van tier Schoot van Scliijndel. Delia E Verduijn van Waspik. Antonius J O Magilsen-de Wilde en gezin van Tilburg. Johan na E Aerts van Breda. Simon A Loonen van Weert. Johanna Burg hout van Waspik. Leonardus S van den Heuvel-Biesheuvel en gezin van 's Bosch. Hendrik de Laat-van Til- borg en gezin van Geertruidenberg. Helena van der Waarden van Duigen. Gilia Hommel van Waspik. Ja cobus C van Strien-v. Vugt van Oos terhout. DUSSEN. Over de maand Juni 1926. Geboren.: Albertus Petrus z.v. C Schalken en G A de Gast. Cornelia Gerdina d.v. G Nieuwenhuizen en H van de Pluijm. Adriana Antonia Maria d.v. A H J van der Pluijm en W H Rijkers. Elisabeth Petronella d.v. P v. Mier* lo en L van Boxel. Cornelus Peter Aloysius z.v. P de Gast en C M van Diuteren. Jacobus z.v. Mi W de Graaf en W van Maastricht. Petrus Johannes Jacobus z.v. J Schouten en J. F. van der Meijs., Huwelijken Cornelis Johannes van Diuteren oud 29 jaar en Elisabeth Peeters oud 20 jaar. Gerrit van der Waals oud 22 jaar en Elisabeth van der Pluijm oud 20 jaar. Martinus Nieuwenhuijsen oud 35 jaar en Antonia Maria Verbunt oud 2S jaar. Joachim Jacobus Aloi- sius Kamp oud 27 jaar en Maria Cor nelia Leemans oud 25 jaar. Antonie van Oorschot oud 29 jaar en Wijnanda Elisabeth Schalken oud 25 jaar. Overleden Adriaan van Hees echtg. van Cor nelia Verbunt oud 85 jaar. Lucia Laurina van Bergen oud 3 weken. Cornelia van Dongen echtg. van Jo hannes Franciscus van Onzenoort oud 56 jaren. Leest aandachtig de ad vertenties in ons blad! Men vindt daarin de beste adressen op elk gebied. Koopt bij deze adver teerders. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Vrijdag' 8'/2 uur repetitie Tavenu voor de leden die een hoofdrol ver vullen. Zaterdag half negen. Algemeene vergadering R. K. Handelsreizigers- vereeniging afd. Langstraat in het koffiehuis van den heer A. v. Vught. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Mannenkoor. AD VERTE NTIëN. Zadelmakerij, Kofferfabriek. Hinthamer str. 6, 's Bosch, REUSACHTIGE VOORRAAD in alle prijzen. GEHEEL LEDEREN ACTEN- en SCHOOLTASSCHEN vanaf f4.50. MOTORBROEKEN EN LEDEREN JEKKERS, - RENKAPPEN, BEENKAPPEN, PUTTEES TEN NISARTIKELEN. RACHETS de beste merken TENNISBALLEN. SLAGENGERS, - SPALDING BALLS Aanleg en vernieuwen van TENNISBANEN. 36345 is Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Helen Uterc. Telefoon No. 4t. WAALWIJK. I x KAATSHEUVEL. Gij kunt niet ophouden met krabben of wrijven. Gij wordt door jeuk zoo» geplaagdf dat gij lust gevoelt de brandende huid van Uw vleesch to soheuren. Maar uitkomst is er I Enkele druppels van het vloeibare middel tegen huidziekte, D.D D. genaamd, hebben een verrassende uitwerking. Jeuk en prikkeling zijn als door tooverslag verdwenen en eindelijk krijgt de lijder weer rust. D.D.D. in fl. d f. 0.75 en f. t.50. D.D.D. zeep d f. bij alle apoth. en drog.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6