Marktberichten. Dinsdagavond werd alhier het festival geopend. Jammer genoeg was het weer verbazend slecht met het ge volg, dat er weinig bezoek was en dat het programma voor dien avond niet geheel werd afgewerkt. Woensdagmiddag werd het voort gezet, nadat de officiëele ontvangst van het feestcomité en de besturen der aan den bond aangesloten vereenigingen door den Edelachtb. Heer Burgmeester had plaats gehad. In den beginne was het weer tamelijk, doch na 7 uur was de regen niet voor de lucht, wat vooral jammer was voor liefhebbers van goede muziek en veel van het verdienstelijk uitgevoerde concert, door de Fanfare uit Veen ging dan ook verloren. On danks het slechte weer was er den 2den avond nog al publiek op het terrein en speciaal in de danstent. Heden den 3en dag wordt begonnen met een rijdemonstratie en komen de niet aan- gesloten vereenigingen concerteeren, nadat hare besturen op het stadhuis offic. verwelkomd zijn en zoo mogelijk wordt na afloop een vuurwerk aange boden, doch hierover later. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 23 Juli '26. Processie Kevelaar. Vanaf Zaterdag 17 Juli tot uiterlijk Dinsdagavond 27 Juli zijn kaartjes te bekomen voor de processie naar Ke velaar op 1 en 2 Aug. A.s. bij den lieer Jud. Mombers. De Harmonie van het Kon. Mu ziekgezelschap „Euphonia" geeft Zon dagavond van 8 tot 10 uur een groot concert op de kiosk van K. B. op de markt: Programma: 1. Jubileummarch, A. Stravers; 2. La Muette de Portici, ou verture, D. Auber; 3. Valse militaire Beige, L. Fremau; 4. Fantaisie sur l'Opera, Tannhauser, R. Wagner; Pauze. 5. Au retour de FEden. L. Langlois; 6. Cortege du prince Carna val, L. Montagne; 7. Grand Potpourri populaire, A. J. Clement; 8. Waspiksch Festival-marsch, P. Kuiten. De heer P. Remmeren alhier slaagde voor de onderwijzersakte aan de Bisschoppelijke kweekschool der Eerw. Fraters te 's-Bosch. Het gebruik aan clectriciteit blijft in onze gemeente nog steeds toenemen. In Kaatsheuvel werd gedurende het le halfjaar 1920 afgenomen 119940 K.W. U. In het overeenkomstige halfjaar 1925 90900 K.W.U. of 23040 K.W.U. meer. In Loon op Zand respectievelijk 45308 K.W.U. en 30538 K.W.U. of een toename van 8770 K.W.U. Verslag Gemeente Gas- Elcctrici- teisbcdrijven. Het verslag is verschenen over 1925 van de Gemeente Gas- en Electri- cileitsbedrijven. 't Is een lijvig boek doel dat een duidelijk bewijs levert dat er in het jaar 1925 heel wat werk ver richt is, speciaal aan de Gem. Gasfa briek. Deze werkzaamheden en de tal rijke noodzakelijke verbeteringen, die volgens het destijds uitgebrachte rap port van den heer Th. v. Mierlo, Tech nisch Directeur van het Gasbedrijf te Tilburg ten hoogste noodig waren zijn onder de bekwame leidipg van den te- genwoordigen Directeur den heer Teu- nissen verricht en hebben zoowel de fabriek als de terreinen een geheel an der aanzien gegeven. I)at de resultaten daardoor eveneens veel gunstiger zijn geworden toont het verslag met sprekende cijfers. Een niet minder groot aandeel in de verbetering van ons Gasbedrijf danken we aan de Lichtcommissie, speciaal aan haren werkzamen Secretaris, den heer M.v.d. Wee, die met het Gemeentelijke Gas- en Electricileitsbedrijf meeleeft, als gold het voor hem eene particuliere affaire. Het verslag bespreekt uitvoerig de verbeteringen en veranderingen aange bracht aan de gebouwen, vanaf de da ken tot de vloeren en de putten, aan het terrein, aan de ovens, aan de pom pen, de koelers, de exhausters, de pe- louze, de ammoniakwasschers, de zui- verkisten, de syphons, de stationsgas meters, de gasmotoren, het drijfwerk, de gashouders, de regulateurs, de mano meters, de fabrieksverwarming, de calorimeter, de automatische drukaan- wijzer, de cokesbreker, het gereed schap, de zuurshofkloppér, de canalisa- tie, de openbare verlichting en de gas meters. Speciaal de canalisatie gaf veel werk. De lengte der kanalen bedroeg per 3l-12-'24 17366 M. Op 31-12-'25 17899 Meter. In totaal werd reeds 37 procent der canalisatie herzien. Het gasverlies is daardoor sterk vermin derd en liep van Januari 1925 toen het 20,3 pCt. bedroeg in December 1925 te rug tot 7,5 pCt. Gemiddeld bedroeg het 13,2 pCt. Het gemiddeld verbruik per aangesloten meter was voor Kaatsheu vel: a. gewon meter 525 M3, b. munt meter 306 M3, voor Sprang-Capelle: a. gewone M. 280 M3, b. muntmeter 246 M3; c. per gasmeter 352 M3. Aan installatie-huur werd ontvan gen: a. Kaatsheuvel 1778,b. Sprang-Capelle 506,28. Gedurende het dienstjaar zijn aange voerd 25/3 Koningsgrabe gaskolen 246673 K.G., 8/6 Mont Cenis gaskolen 256625 K.G., 21/8 Mont Cenis gaskolen 257370 K.G., 18/9 Mont Cenis gasko len 268434 K.G., 26/11 Kings Hill Smals gaskolen 262770 K.G., of in totaal 1291872 K.G. De prijs was voor de eerste twee par tijen 11,25 per ton, voor de volgende twee partijen 11,per ton en voor de laatste partij 10,40 per ton, allen franco wal Waalwijk. Het lossen kostte 1,05 per last (2 ton) voor de eerste lading en 1,per last voor de overige ladingen. Het vervoer bedroeg 1,10 per ton. De voorraad kolen bedroeg 1 Janu ari 1925 450.000 K.G. Aanvoer 1.291.872 K.G. Verbruik Smederij 1.741.872 K.G. 372 K.G. 1.741.500 K.G. Voorraad 1 Jan. 1926 112.000 K.G. Verbruik ter distillatie 1.629.500 K.G. per 1000 K.G. circa 340 M3 gas, per 1000 M3 gas circa 2940 K.G. kolen. INGEZONDEN STUKKEN (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) De nieuwe Chr. School te Capelle. Mijnheer de Redactewr. Gaarne zag ik in Uw blad opgeno men de volgende bezwaren tegen het Bestuur der op te richten Chr. School te Capelle. 1. Het Bestuur zij voorzichtig in zijn uitdrukkingen. Als het iets beweert omtrent „het" Openbaar onderwijs en dan sommige onzer groote steden op het oog heeft, dan moet het niet schij nen alsof daar de Openbare School in de Heistraat bedoeld wordt. Zoo wordt er een smet opgeworpen ten onrechte en dat is min. 2. Het Bestuur moet niet beweren, dat het alleen tegen de Openbare School strijdt. Waarom wordt dan getracht de Chr. School aan den Loonschendijk leerlingen afhandig te maken op min der eerlijke manier? Waarom worden sommen genoemd, die Capelle aan Loonopzand zou hebben te betalen voor zulke leerlingen, die 5 maal te hoog genomen zijn Is dat broederlijk of Christelijk? Wat moeten buiten staanders er wel van zeggen, ais de eene Chr. School zoo tegen de andere optreedt? Snapt het Bestuur niet, dat het zoo juist het Openbaar onderwijs in de hand werkt? 3. Heeft de plaatsing van de Christe lijke School aan den Loonschen dijk het Bestuur nooit iets te zeggen gehad Is die niet juist daar geplaatst opdat ze zou kunnen bezocht worden door kinderen uit Vrijhoeve, Loonopzand en Capelle 4. De keuze van een hoofd voor de nieuwe school heeft het Bestuur naar het schijnt niet veel moeite gekost. Of voelde het misschien reeds, dat er niet licht een onderwijzer te vinden zou zijn, die aan het hoofd van een der gelijke school zou willen staan Of moeten zijn vele familie relaties de school soms bevolken? Nogmaals het Bestuur zij voorzichtig en drijve vooral niet te veel den ultra rechtschen kant uit. Want als de Ca- pellenaars dat in de gaten krijgen (en misschien hebben ze het al in de gaten) dan vrees ik, dat ze het nieuwe Bestuur den rug toekeeren, waarin ze trouwens gelijk zouden hebben. M. d. R. Ik zal U over deze zaak niet weer lastig vallenik heb mijn hart even gelucht. Ik dank U voor de afgestane plaatsruimte. V. C. Toeschouwer. (geen belanghebbende). SPORT. JULIANA. Zondag a.s. speelt Juliana een vriend schappelijke wedstrijd tegen de weder pas opgericht voetbalvereeniging V. V. O. Vlijmen. Daar Vlijmen altijd een sterk elftal heeft gehad staat den sport liefhebbers een spannende wedstrijd te wachten; aanvang om 2,30 uur terrein Juliana. Om 1 uur speelt Juliana II en III combinatie een vriendschappelijke wedstrijd tegen Vlijmen II. OM DEN MISS-BLANCHE-BEKER. De jaarlijksche tournooi-wedstrijden om den zilveren wisselbeker zullen dit jaar op het Quick-terrein plaats vin den op 8, 15, 22, 29 Augustus en 5 Sep tember, zoo het noodig blijkt ook 12 September. Reeds hebben enkele flinke clubs in geschreven, zoodat Quick hare suppor ters van spannende wedstrijden zal la ten genieten. 1 Augustus speelt Quick een vriend schappelijke wedstrijd; wat een goede oefening zal blijken voor de a.s. tour nooi-wedstrijden. R.W.B. Zondag 25 Juli gaat R.W.B. een te genbezoek brengen aan D.O.S.B. te Go- rinchem. Hiervoor is een fietstocht ge organiseerd, wat gezien de flinke deelname, zeer zeker een gezelligen dag kan worden. Bijeenkomst kwart voor elf aan de Besoijensche Steeg, afrit precies 11 uur. Zaterdag vindt de loting plaats voor de seriewedstrijden van 1 Augustus. GOÖD LUCK I. Good Luck I kan aan de uilnoodi- ging om aan de serie-wedstrijden van R. W. B. deel te nemen, tot haar spijt geen gevolg geven, daar zij voor dien datum reeds bij „Unicum" Breda be sproken zijn. KORFBALSPORT SPRANG. J.l. Zaterdagmiddag speelde onze Korfbalclub N. E. O. een Comp.-wed- strijd voor den Brab. Korfbalbond te gen O. N. A. uit Tilburg op het terrein alhier. O. N. A. wist N. E. O. met 140 te kloppen. Zaterdag a.s. gaat N. E. O. naar Eindhoven om een comp. wed strijd te spelen tegen de Korfbalclub Philips aldaar. B. L. E. I. Bij B. L. E. I. ging de wedstrijd te gen N. E. O. Sprang Donderdag 1.1. niet door. Zaterdag a.s. zal er om de Basco- prijs niet gespeeld worden. DUIVENSPORT. Terug uit Spanje. Door enkele duivenliefhcbbers uit Waalwijk werd deelgenomen aan het Nationaal Concours van Barcelona, uitgeschreven door „De Postduif" te Roosendaal. W. van Muilckom had het geluk eene duif, welke Zaterdag 17 Juli in Barcelona gelost was, Woens dag 21 Juli op zijn hok terug te krij gen en waarmede hij dus een Nationa- len prijs wist te behalen. GEERTRUI DEN BERG. De Gevleugelde Vrienden hield Zon dag 1.1. een wedvlucht uit Lier, de uit slag is als volgt: A. Goossens 1, 5, 10 en 11; P. Snijers 2, 6 en 8; D. Berends 3; W. de Vries- Goossens 4, 7, 9 en 12; eerste consta teering 9 uur 16 min. 3 sec. IX OLYMPIADE AMSTERDAM 1928. Op 31 Juli a.s. zal in Den Haag bij eenkomen de Commission Executive van het C. I. O. Dit is de eerste bijeen komst van dit lichaam sinds de verga dering van het Internationaal Olym pisch Comité le Lissabon, waar zooals men weet onze landgenooten, Baron Schimmelpenninck van der Oye, voor zitter van het IJ. O. C. en Kapitein Scharroo aanwezig waren. Vragen betreffende de Olympische Spelen van 1928 zullen op deze verga dering besproken worden met de lei ders van het Comité 1928. De Voorzit ter van het C. I. O., Graaf de Baillet Latour zal ook een bezoek aan Amster dam brengen,, teneinde met eenige Ste delijke Autoriteiten contact te zoeken, de terreinen te bezichtigen en over de verdere afwikkeling van zaken te con- fereeren. BURGERLIJKE STAND. Burgerlijke Stand van Waalwijk. Geboren: Alphonsus z. v. A. A. Teurlings en H. II. v. Riel; Cornelis Maria z. v. C. M. Ivleyn en C. F. M. Maayen; Cornelis Jan z.v. J. H. Scholt en C. H. Vos; Petrus C. z. v. H. Berkel- mans en .L M. v. Knik; Egberta Petra, d. v. P. Dijkstra en C. F. Klcrx. Huwel.-aang., Huwelijken en Over lijden: geen. Ingekomen personen: Zwaantje Wolf echtgen. v. L. den Dunnen van Heerlen naar Zomerdijk 4, A. M. G. Hens van 's-Bosch naar Grootestraat 255; J. H. Drenth en gezin van Ueden (Duitsch- land) naar Westeinde 9; M. J. v. d. Bosch van Tilburg naar Klooster St. AntoniusparocliieM. P. Achten van Vlijmen naar Grootestraat. Vertrokken personen: B. G. Lelie veld naar Utrecht; J. Th. Roovers naar Driel; L. T. v. Hclvoirt naar Don gen; J. v. d. Graaff naar Veghel; H. C. van de Rennen en gezin naar Loon op ZandG. A. Lourenssen naar Loon op Zand; I. v. d. Heijden naar Leeu warden; M. P. Ch. A. Pacilly naar Til burg; Bertha v. d .Velde naar Tilburg; W. M. Pessers naar Tilburg; J. P. K trijsten naar Sprang-Capelle; A. Sprangers naar Sprang-Capelle; .T. P. Leijten naar Loon op Zand; O. Bra- band naar Ober Ramstadt (I).) Burgerlijke Stand van Made. Geboren: Petrus z. v. Johannes Smits en Cornelia Segeren; Maria d. v. Adam Broeken en Dympha v. d. Bijl; Johan nes z. v. Adrianus Blij levers en Adr. Verhagen. Overleden: Hendrik v. d. Made 72 j.; Chris Marijnissen 38 j.; Jan W. H. Ha- gers 64 j. Huwelijksaangiften: Cornelis W. v. d. Biggelaar 22 j. en Maria Diepstraten 24 j.; Karei Karremans 28 j. en Hui- berdina v. d. Diepstraten 23 j. Gehuwd: Marcus Mayvis 24 j. en Gerardina Moerenhout 26 j.; Cornelis P. Rasenherg 22 j. en Rosalina G. Moe renhout 23 j.Joh. v. d. Elshout 22 j. en Cornelia v. Meel 25 j. Waalwijk, 23 Juli '26. Eieren S'/z7 ct. Varkens f 14—f 18. 's Hertogenbosch, 21 Juli 1926. Op de markt van heden waren aangevoerd 1689 stuks. 79 stuks kalveren. 595 stuks hoornvee. 930 biggen. 79 zeugen. 6 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 250—f 380 p. st. Kalfvaarzen van f 230—f 340 p. st. Magere ossen en koeien van f 130—f 220 Vette ossen en koeien van f 0.49 p p le kw Vette ossen en koeien van f 0.42 pp 2e kw Pinken van f 75—f 130 per stuk. Zeugen van f 85—f 130 per stuk. Biggen van f 2.50—f2.75 per week. Schapen van f 00—f 00 per stuk. Zuiglammeren van f 00—f 00 p.stuk. Aanvoer redelijk. Handel traag. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 19 Juli en 22 Juli 1926. KipeierenHoogste prijs f 7.25 Middel prijs f 6.00—f 0.00 Laagste prijs f 4.50 Totaal aanvoer 300.000 stuks. Handel matig. Eendeierenf 4.50—4.75 Koelhuiseieren f Kalkeieren f Buitenlandsche eieren f Veilingvereeniging „De Langstraat", Drunen. Prijsnoteering. Frambozen 41 cent, roodc bessen 1538 ct., witte bessen 1123 ct., aardbeien 1244 ct., kruisbessen 5 13 ct., kroosjes 2454 ct., morellen 2850 ct., appelen 1033 ct., peren 115 ct., aardappelen 25 ct.. Wage naars 1724 ct., dubb. spercieboonen 1827 ct., stamsnijboonen 1624 ct., boterboonen 1218 ct., tuinboonen Va21/» ct., erwten 110 ct., peulen 29 ct., sjalotten 712 ct., tomaten H 2022 ct., alles per K.G. bloemkool 19 ct., roode kool 1014 ct., savoye kool 15 ct., spits kool 14 ct., kom kommers.1/»9 ct., ramanas 11 Va ct., perziken 38 ct., alles per stuk. peen 26 ct., kroten 1V*3 ct., selderij V»1 ct., rabarber 14 ct., alles per bos. GEMENGD NIEUWS. AMERIKAANSCH BUSSUM*. Een revolverbandiet pleegt een overval in de Boaz-Bank. EEN TASCH MET RUIM 7000,— GESTOLEN. Gistermiddag omstreeks 4 uur heeft in Bussum wederom een brutale over val plaats gehad. Een tol dusver onbe kend gebleven persoon vervoegde zich aan de kassa van de Boaz-Bank aan de Brinklaan en vroeg aan den directeur, die aan de kassa zat, den heer Joosten, een bankbiljet van 10,te willen wisselen. Terwijl de heer Joosten hem vroeg hoe hij dit bankbiljet gewisseld wilde hebben, haalde de man plotseling een revolver voor den dag en richtte dezen op den heer Joosten. Tegelijker tijd ontrukte de man den heer Joosten een geldtasch, waaruit deze het wis selgeld wilde halen. In de tasch bevind zich een bedrag van ongeveer 7000, De man vluchtte het gebouw uit, maar werd achterna gezet door den lieer Joosten. Eensklaps keerde de man zich tegen zijn vervolger en sloeg de zen met de kolf van den revolver op het hoofd, waardoor hij bloedend ge wond werd. De man zette het daarop op een loopen. De overval op klaarlichten dag gc- 'plcegd, verwekte in de gemeente groote consternatie. Nader meldt men: 't Zal omstreeks kwart voor vieren geweest zijn, toen zich iemand vervoeg de bij de Boaz-Bank aan de Brinklaari. De man, die gekleed was in een don kergrijs costuum, klopte aan het lo ketje aan, waarop de directeur van de Bank, de heer Joosten, hem vroeg wat er van zijn dienst was. „Zoudt u mij een tientje kunnen wisselen?" was de Vraag van den be zoeker, die een in elkaar gefrommeld bankbiljet van 10 uit zijn vestzak te voorschijn haalde. De heer Joosten, die met de kantoor bediende, mej. Sikking, in het kantoor lokaal was, zeide gaarne den man te willen helpen. Hij liep naar de brand kast, die recht tegenover het loket in het kantoorlokaal staat en waarop de geldbak en een portefeuille met bank biljetten lag. „Hoe wilt u het biljet gewisseld heb ben?" vroeg de heer Joosten. En het antwoord van den man voor het lo ket luidde heel kalm: „Geeft u mij maar vier rijksdaalders!" De heer Joosten kwam nu met vier rijksdaalders naar het loket toeloopen en zag toen, dat de man, die naar het wisselgeld had gevraagd, zich met het bovenlichaam door het loket had ge werkt. Aanvankelijk dacht de directeur aan een grap maar spoedig bemerkte hij in welke hachelijke situatie hij was ko men te verkeeren. De man had een revolver te voor schijn gehaald en hield dit vuurwapen op den heer Joosten gericht, terwijl hij hem toeriep: „Je geld of je leven!" He vig ontsteld wilde de heer Joosten in de eerste opwelling den indringer le lijf gaan en daarbij beging hij de on voorzichtigheid, de kantoordeur, die gesloten was, open te doen. En terwijl de bankdirecteur door de geopende deur op den indringer wilde afkomen, kreeg hij van laatstgenoemde een slag met de kolf van den revolver op het hoofd, waardoor hij ineen zakte. Juffrouw Sikking was door een an dere deur naar buiten geloopen om hulp te roepen en de indringer zag toen zijn kans schoon om de portefeuille met bankbiljetten, welke op de brand kast lag weg te nemen en op de fiets springende er vandoor te gaan. De heer Joosten, die zich weder had weten op te richten liep naar buiten en liep, terwijl hij „help, help" riep, den roover achterna. In de Eslaan verloor de gevluchte uit de portefeuille een pakje met bankbil jetten van 10:—, waarover de in de buurt wonende notaris zich ontfermde, toen bleek, dat de straatjeugd reeds be zig was de waardevolle papiertjes op te rapen. De heer Groen uit de Julianalaan was intusschen met zijn auto den roo ver die een grooten voorsprong had, achtervolgd. Een wissellooper van de Boaz-Bank, de heer Wijdoin, had den man op zijn fiets vanaf de Stationsweg de Generaal de la Reylaan in razendevaart zien in rijden, maar ofschoon de heer Groen met een vaart van 80 K.M. aan 'de ach tervolging deelnam, wist de man in de buurt van Jan Tabak te ontkomen. De politie zoebt den geheelen om trek af maar slaagde er niet in den da der te achterhalen. De portefeuille bevatte aan bank biljetten een bedrag aan zilverbons van 7160.50, waarvan 900 aan tien-gul den-biljetten door den notaris waren teruggevonden. In totaal wordt er dus een bedrag van 6250,50 vermist. De verwonding welke den heer Joos ten op het hoofd was toegebracht, was van vrij ernstigen aard. In de Majella- stichting werd hem een eerste verband gelegd. De gepleegde roofoverval vertoont naar het uit bovenstaande blijkt, veel overeenkomst met den overval, die cenigen tijd op het station te Bussum is gepleegd. (Door de vriendelijkheid van een on zer abonné's te Bussum konden wij bovenstaand bericht reeds Vrijdag avond alhier reeds bekend maken. Red.) Volgens een telegram uit Belgrado is het gebied in de buurt van Ipek op nieuw door een groote ramp getroffen. Een wolkbreuk was oorzaak, dat de oud Servische stad Rugowo binnen korten tijd volkomen onder water kwam te staan Talrijke bewoners, die door het water dat hun huizen binnendrong, verrast werden, konden zich niet meer redden. Andere werden onder de in stortende huizen begraven. Volgens de bladen te Belgrado moet het aantal slachtoffers meer dan 100 bedragen. Tot nu toe zijn reeds 40 lijken gebor gen. Uit Peterborough (Ontarie) wordt gemeld, dat 11 jongelui, die op het Balsanmeer een boottocht maakten, door het omslaan van de boot verdron ken zijn. Vier hunner hadden zich urenlang aan de omgeslagen boot vast gehouden, doch kwamen tenslotte toch in de hooggaande golven om. Door bemiddeling van den No taris Dijkhoff te Helmond had eergis teravond in het café St. Lambert aldaar de verkooping bij inzet plaats van de villa „Peapark", vroeger bewoond door den heer P. de Wit. Dit buitengewoon prachtige, door geheel Nederland bekende buitengoed met zijn Imposante villa, zoo heerlijk gelegen bij de waranda te Helmond, met zijn mooien luxe tuin met terras sen, pergola's vijvers en fonteinen, met zijn diverse zalen en kamers, remises en stallen, kortom met zijne allermo- dernstesierlijke inrichting en gemakken, waarvan de waarde door deskundigen geschat wordt op ongeveer f250 000 is ingezet door den heer P. T. Woud- berg Heinemans te Hilversum voor de som van f 17.000. Bij deze gelegenheid is voor de zooveelste maal nog eens gebleken, dat sinds de afschafffing der slag- gelden bij verkoopingen van vastgoed, de zoogenaamde inzet voortaan kan beschouwd worden als eene comedie- vertooning welke geheel overbodig is, daar de werkelijke liefhebbers zich meesttijds eerst bij de definitieve ver kooping doen gelden. „Z.-W v." Gistermorgen vonden enkele land bouwers langs den veldweg van Nieu- wenhagen naar de Brunssumerheide onder de gemeente Nieuwenhagen den 44—jarigen P. J. Grassére liggen. De man bleek verschillende wonden in het onderlichaam te hebben en ver klaarde, dat hij en de 26 jarige weduwe H. Roodkrans door een drietal Duit- schers waren overvallen. De vrouw was door hen gedood, hij zelf echter slechts gewond. Op zijn aanwijzingen vond inmiddels gewaarschuwde marechaussée in een bosch op eenlgen afstand van den weg het lijk der vrouw. Volgens het oordeel der geneeshee- ren moet de dood reeds 10 uur geleden zijn ingetreden. Het lijk is naar het lijkhuisje te Nieuwenhagen overge bracht De gewonde werd naar het St. Josephziekenhuis te Heerlen ver voerd. In Chicago en Midden West Amerika heerscht een buitengewone hitte, 18 personen zijn tengevolge daar van gestorven. Te Chicago bereikte de temperatuur een hoogte van 94 gr., te New-York van 84 en op enkele plaatsen in Zuid—Dakota zelfs van rond 107 gr. In het Midden Westen van de Ver- eenigde Staten is de hitte, volgens een later bericht, nog toegenomen en staat de thermometer boven de 100 graden. Het aantal slachtoffers van de hittegolf is in Chicago tot 25 gestegen. Notaris Martin te Brummen is gisterenmorgen dood in zijn huis ge vonden De doodsoorzaak bleek gas- verstikking te zijn. De overledene was 81 jaar en in Brummen en omgeving geacht als een bekwaam notaris. De 65 jarige P. H. is Maandag in de buurtschap Rectum bij Rijssen dood in een weide gevonden, getroffen door een zonnesteek. Vanmorgen is de arbeider Grau- mans uit Ginneken, in dienst van de firma Van Wees te Breda, die een dagje vacantie had en was gaan vis- schen, in de Mark verdronken. In den nacht van Maandag op Dinsdag is de chefmonteur L. Melse uit Brunssum in een opbraak van de staatsmijn Hendrik dood gevonden. Hij is door mijngassen vergiftigd De man, een ongeveer 40 jarige weduwnaar, laat 5 kinderen achter. In de papierfabriek van Alaincourt in het Oise dal (Frankrijk) is een ketel met papierbrei gebarsten, waardoor een hevige ontploffing werd veroor zaakt. Zes personen werden gedood, en dertien gewond.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7