lel iedeMsci Spoilad \om tot een betere en schoonere opvatting en uitvoering van den Gre- goriaanschen zang te komen, zijn goede uitwerking gehad en dat het daarin niet verder is gekomen, alsook dat het knapenkoor niet meer intact is, ligt voorzeker niet aan hem. Verder mogen zijn verdiensten als directeur van het Jongenspatronaat, als directeur der Meisjescongregatie met hare propagandaclub, als adviseur der R.K. Werkliedenvereniging, zijn arbeid voor de H. Kindsheid, voor de R.K. Leesbiblioiheek, voor de H. Fa milie, voor het houden van lezingen het organiseeren van bedevaarten, enz hier niet onbesproken blijven. Zijn heengaan zal voor de St. Clemens parochie een gevoelig verlies be teekenen. Het moge Z.Eerw. in zijn nieuwe standplaats in alle opzichten wel gaan Verschillende verenigingen hebben hem bij zijn heengaan als blijk van waardeering een souvenir aangeboden Kamer van Koophandel. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waal wijk is het navolgende adres gezonden aan Zijne Excellentie den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid te 's Gravenhage. in ons jaarverslag 1924 schreven wij als volgt over de ophelfing van de Commissie van Advies voor de Rijks vakschool voor Leerlooiers en Schoen makers, gevestigd te Waalwijk; .Toen deze school naast het Rijks- proefstation en den Voorlichtings dienst voor de Schoen- en Lederin dustrie in 1914 werd gesticht, werd „tegelijk in het leven geroepen eene „Commissie, die de Regeering van „advies zou hebben te dienen in alle „aangelegenheden der school, waar- „omtrent het advies wenschelijk bleek. .Het Regeeringsvoorstel om de school „van Rijkswege te stichten en te ex- „pioiteeren kon slechts eene geringe „meerderheid vinden in de Tweede „Kamer der Staten-Generaal. De tegen „standers waren van oordeel, dat de „exploitatie moest worden gelaten aan „de organisaties der beide takken van „nijverheid. Zij zagen in dit laatste „een waarborg, dat de inrichting zich „geheel zou richten naar de eischen „der praktijk, terwijl daarmede verze perd werd een voor/durend contact „tusschen docenten eenerzijds en de „directe belanghebbende industrie „anderzijds. Overwegingen van practi- „schen aard hebben ten slotte geleid „tot aanneming van het Regeerings- voorstel. „Om evenwel op andere wijze de „onderwijsinrichting voortdurend in „het gewenschte contact te brengen „met de vakkringen, werd de hierboven „reeds genoemde Commissie ingesteld. „Hare leden werden benoemd door de „Regeering. die daarvoor aanwees de „vertegenwoordigers van de verschil lende voor de schoen-en ledemijver- „heid in het leven geroepen organisa „ties en een vertegenwoordiger van „het Gemeentebestuur van Waalwijk, „dat aan de stichting der school „krachtig heeft medegewerkt door de „voorbereiding der plannen en ten „slotte door het voteeren van een „bedrag gelijk aan de stichtingskosten „van het schoolgebouw. „Ofschoon deze Commissie zeer „nuttig werk deed en het bestaan door „de betrokken organisaties op hoogen „prijs werd gesteld is zij niettemin in „den loop van het verslagjaar opge- „heven. „Als motief heeft voor die opheffing „gegolden de daarmede verkregen „bezuiniging van enkele honderden „guldens. De leden genoten slechts „eene vergoeding voor reis- en verblijf skosten, terwijl de administratiekosten „uiterst gering waren. „Wij kunnen het besluit tot ophef- „fing slechts ernstig betreuren. Ter „wille van een onbeduidende besparing „wordt de band tusschen de industrie „en de voor haar opgerichte school, „die zoowel door de volksvertegen woordiging als door de industrieelen „noodzakelijk werd geacht, eenvoudig „verbroken. „Wanneer wij hier dan ook op dit „zeer te betreuren besluit de aandacht „vestigen, is dat niet zonder hoop, dat „de Regeering bij nadere overweging „op dit besluit zal terugkomen." In de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag betreffende Hoofd stuk X der Staatsbegrooting 1926 deelde Uwe Excellentie o.m. mede, dat bij de opheffing inderdaad bezuinigings overwegingen een rol hebben gespeeld, doch dat thans aan de adviezen van eene Commissie als deze naast die van de Rijks-Schoolinspectie en van den Directeur geen behoefte meer bestaat. Ofschoort wij nog onlangs uit cou rantenberichten hebben ervaren, dat Uwe Excellentie nog steeds deze meening is toegedaan en in verband daarmede een onderhoud met afgevaar digden van werkgeversorganisaties uit de schoen- en lederindustrie, aange vraagd om de wederinstelling der Commissie te bepleiten, overbodig werd geacht, stellen wij er toch prijs op Uwe Excellentie mede te deelen, dat de opheffing der Commissie op nieuw een onderwerp van bespreking heeft uitgemaakt in de vergadering onzer Kamer en dat deze geenszins kan deelen het inzicht van Uwe Ex cellentie, dat de Commissie van Advies overbodig is geworden. De vergadering was van oordeel, dat het integendeel zeer gewenscht, zoo niet noodzakelijk is te achten, dat door middel vaneen Commissie uit de kringen, die onmid dellijk belang hebben bij het Rijks instituut, het contact tusschen de in stelling en de praktijk bij voortduring verzekerd blijve. Dat de noodzakelijkheid van dit contact tusschen onderwijsinstelling en praktijk ook voor andere onderwijs inrichtingen wordt gevoeld, is duidelijk aan den dag getreden bij de adres beweging, die van de Nederlandsche Kamers van Koophandel uitging in zake de regeling van het Handels onderwijs. In nagenoeg alle adressen is de nadruk op dit contact gelegd en is de wenschelijkheid betoogd, dat aan de Kamers van Koophandel ten aanzien van het toezicht op de handelsscholen bevoegdheden behooren te worden gegeven, die het bedoelde contact mogelijk maken. Wij kunnen niet inzien, dat de verhoudingen tusschen handelsscholen en de praktijk van den handel ook maar eenigszins afv/ijken van die tusschen de Rijksschool en de praktijk der schoen— en lederindustrie, en het verwondert ons zeer, dat nu uit de kringen van de belanghebbende in dustrieën het verzoek komt om het contact te herstellen, de afwijzende houding blijft gehandhaafd. Wij nemen dan ook de vrijheid Uwe Excellentie met aandrang te verzoeken deze aangelegenheid in nadere over— wegjng te nemen. Zaterdagavond hield de afdeeling Langstraat van de R.K. Handelsreizi- gersvereeniging „St. Christoffel" in het Stationskoffiehuis van den heer A. van Vugl eene algemeene vergadering. Nadat de Voorzitter, de heer A. Cox, de vergadering had geopend en de leden een welkom had toegeroepen, feliciteerde hij den WelEerw. heer Mar tens met zijne benoeming als adviseur, daarbij de hoop uitsprekende dat het hem gegeven zou mogen zijn onder de prettigste omstandigheden vele jaren de belangen van de afdeeling te kun nen behartigen. De heer Tooten, voorzitter van de afdeeling 's Bosch gaf daarna eene uiteenzetting van hetreglement speciaal betreffende het uitzenden van gedele geerden der vakgroepen naar de groote vergaderingen van den Bond. Voor de vakgroep consumptie werd aangewezen de heer E. van Tilburg, terwijl voor de vakgroep schoenen en leder in een volgende te houden ver gadering een gedelegeerde zal worden aangewezen. De WelEerw. heer Martens dankte voor de hem gebrachte felicitatie en gaf de verzekering dat hij gaarne zijn bescheiden krachten voor de belangen van de afdeeling zal disponibel stellen. Daarna werd de vergadering gesloten. ff ff wordt DINSDAGAVOND in Waalwijk aan huis bezorgde Prijs f 0.10 per week. f 2.50 per half jaar. Opgaven ten kantore, alwaar ook losse nummers a f 0.10 ver krijgbaar zijn. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Als opvolger van kapelaan v. ierkei is benoemd de WelEerw. heer M. I. Thomassen, priester van het Seminarie, afkomstig van Beers. Zaterdagavond had in café de <orenbeurs eene bijeenkomst plaats van afgevaardigden van de verschil- ende gymnastiekverenigingen uit de naaste omgeving met het doel te komen'tot meer samenwerking onder- ing. Elk der uitgenoodigde vereeni gingen, t.w. de R K. Waalw. Gymn. Vereen, en de R K. Gymn. Vereen, (unst en Kracht, beide alhier, de R.K. Gymn. Vereen, te Kaatsheuvel en de R.K. Gymn. Vereen. St. Herman ozef te Drunen, was door eenige bestuursleden vertegenwoordigd. Het doel werd in elk opzicht bereikt, eene zeer geanimeerde bespreking waarbij alle afgevaardigden overtuigd bleken van de wenschelijkheid om tot samenwerking te komen, werd besloten tot vorming van een z g. „Kring Lang straat". Regelmatig zullen thans bij elk der vereenigingen om beurt zaaluit voeringen of sportdemonstraties worden gegeven, waaraan elk der aangesloten clubs zich verbindt geheel belangloos te zullen medewerken. Er zal zoodoende gezamenlijk gelracht worden bij het Dubliek meer belangstelling en waar deering te wekken voor de mooie gymnastieksport. Verder zal men elkaar steeds door het gratis beschikbaar stellen van werktuigen, oefenstof enz. ter wille zijn. Als eerste vrucht dezer samenspreking werd eene actie op touw gezet om den R.K. Gymnastiek- Bond, die den laatsten tijd niet meer schijnt te bestaan, nieuw leven in te blazen, door eene algemeene vergade ring van dien Bond aan te vragen. Het z.g. Kringbestuur zal gevormd worden door de voorzitters der 4 daarbij aangesloten clubs, terwijl tot voorzitter hiervan zal worden aange zocht een onpartijdig, dus buiten een der vereenigingen staand persoon. Ongetwijfeld zal eene dergelijke samenwerking voor de betrokken clubs en de mooie gymnastiek sport in 't algemeen, veel vrucht kunnen dragen. In het verslag van Ged. Staten omtrent de Provinciale wegen wordt o. m. gezegd De asphaltsteenslagwegen worden aangelegd in het geschikte seizoen, dat is tusschen, April en October. Door bijzondere omstandigheden is 't korte proefvak onder Besoyen pas in het laatste gedeelte van genoemd seizoen in uitvoering gekomen. De weersge steldheid tijdens de uitvoering liet niet te wenschen over. Echter is spoe dig na de voltooiing opgetreden eene voor den tijd van het jaar abnormaal vroege afwisseling van sneeuw, vorst en regen. De ervaring leert, dat derge lijke wegdekken, wanneer zij gedurende eenigen tijd zijn ingereden, meer en meer bestand worden tegen atmos— pherische invloeden. Die tijd van inrijden heeft evenwel in het gegeven geval nagenoeg geheel ontbroken toen het wegdek onverwacht vroeg aan de vermelde krachtproef werd onderworpen. Deze factor in samenwerking met den vochtigen toe stand van den ondergrond moest worden beschouwd het minder gunstige resultaat te hebben veroorzaakt. Het in 1923 later in het jaar aan gelegde proefvak asphaltsteenslag onder Vlijmen heeft zich voortdurend gehouden in uitstekenden toestand. RAAMSDONK. Concours hippique te Raamsdonk (Dorp) op Maandag 26 juli 1926 Onze rijvereeniging Juliana" mag, wanneer ze terugziet op den dag van gisteren, weer van succes spreken. Weer, zeggen we, want al bestaat deze club nog maar 2'/2 jaar, toch is ze de kinderschoenen al lang ontwas sen en heeft zij zich voor den buiten staander bijna geheel onopgemerkt, met energie door de moeilijkheden, waarmee iedere vereeniging in't begin te kampen heeft, weten heen te slaan en kan zij zich thans, waar dan ook, wagen aan den kamp. Was de belangstelling, ook van ver buiten de grenzen van onze plaats bij de 2 vorige concoursen groot, het sportfeest van gisteren overtrof verre èn in opzet èn in deelname de vorige. 't Weer werkte ook mee en lokte velen tot een fiets- of wandeltocht naar Raamsdonk. Heel vroeg al gaf het aanrijden van het gespan en het klepperen der paar den, waarmee men, om tijdig hier te kunnen zijn, reeds 's nachts op pad was gegaan, of welke met de trein werden aangevoerd uit het land van Zevenbergen, Heusden, Breda, Noord- Holland, Gelderland, enz. een druk gedoe in het dorp. Om 11 uur werd het sein tot den aanvang gegeven en begon men met de verrichtingsproeven voor de M.C.- paarden 1926 en de N. S. tg. paarden, die bestonden uit een rit van 8 K M. door den polder, welke binnen het half uur moest zijn afgelegd. De afrit, in galop, van die zestig ruiters in sportcostuum, in rythmische dijning op hun slanke dieren, was op zichzelf reeds een schitterend schouw spel. Om half twee begonnen de feeste lijkheden op het terrein. Een uur tevoren dromde de menigte al aan en bij het begin der oefeningen omsloot een dichte haag van toeschou wers het uitgestrekt sportterrein en was op de tribune geen plaatsje meer te bemachtigen. Niet verwacht had men ook zoo'n groot aantal inschrijvingen voor de verschillende concoursen, doch het schijnt wel, dat de hooge geldprijzen en mooie kunstvoorwerpen hun aan trekkingskracht niet hebben gemist. Een prachtige wisselbeker, bestaan de uit twee zilveren kandelaars, aan geboden door enkele ingezetenen dezer gemeente, was dit jaar voor het eerst beschikbaar gesteld voor 't concours van luxe eenspannen (open klasse). Om hiervan definitief eigenaar te worden moet de wisselprijs tweemaal achtereenvolgens door denzelfden ei genaar met hetzelfde paard of driemaal in het geheel door denzelfden eigenaar zijn gewonnen. Ter opluistering van het concours werden twee hengsten voorgereden, Holland, van de Coöp. tot verbetering van het paardenras in het land van Heusden en Justico van de Wed.v. d. Pluijm te Hank. Beide dieren werden bewonderd om hun mooien gang en stand. Een staaltje van rijkunst liet ons zien een lid van de Oirschotsche rij vereeniging, in 't nummer „Hongaar- sche Post". Onder trompetgeschal reed hij, staan de op de twee achterste, met een zestal met wit zeemleer en belletjes opge tuigde paarden, den ring binnen. Meteen vaste hand mende hij de dieren, gewone werkpaarden hier uit onze plaats, ze dan weer in draf, dan tot galop aanzettend, telkens zwenkend en keerend op het einde der baan. Het was een oefening met stouten durf, die een geweldig applaus ver wekte. Als eereprijs werd den rijder een Engelsche plaat aangeboden. Gezorgd was, zooals mede nog uit de hieronder vermelde nummers kan blijken, voor een prettige afwisseling in de opvolging der demonstraties. Warmen dank aan allen, die door hun persoon, hun gave en hun belang stelling hebben meegewerkt en bijge dragen tot 't welslagen van dit grootsch opgezette concours, in het bijzonder nog een woord van dank aan de fanfare van den Nieuwendijk, die door opge wekte muziek het hare bijdroeg tot verhooging van de feeststemming. Het bestuur bestond uit de heeren M. de Roon, Eere Voorzitter, G. van de Werf, Voorzitter, P. Timmermans, Vice-Voorzitter, A. A. Schoenmakers, Secretaris-penningmeester. J. P. v. d. Heuvel, W. D. Knaap en H, C. J. de Bont. Als juryleden fungeerden de heeren Voor no. A Kapt. Jh. Quarles van Ufford, Ginneken, A. Kooy, Kedichem en G. Kostermans, Eist. Voor no. B G. Wagenaar, Heeswijk, C. M. van Rooyen, Boxtel en M. van Baaien, Asperen. Voor de nos. I, II, VI en VIII: P. J. 't Hooft, 's Bosch, Adr. M. Nelemans, Moerdijk, L. van Dongen, Zevenberg- schen Hoek. Voor no. VP. J. 't Hooft, G. Kos termans en A Kooy. Voor no. VII: Kolonel Maris, Gin neken, Kapt. Jh. Quarles van Ufford, en J. Uijfendaal, Breda, die de volgende prijzen toekenden NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 27 Juli 1926. Donderdagavond had op den Aal- burgschen Dijk een botsing plaats tusschen een Autobus en een motor, waarop gezeten waren C. B. van hier en als duorijder B K. uit Wijk. De motor werd nagenoeg vernield. K., die geheel buiten westen was, werd vervoerd naar het Diaconessenhuis alhier, na voorloopig te zijn verbonden, terwijl B. verder vervoerd werd naar 's Bosch. De toestand is op het oogen- blik boven verwachting gunstig. Als oorzaak van het ongeval wordtgenoemd verkeerd wijken van den motorrijder. De derde dag van het festival heeft veel goed gemaakt; 't was er bepaald druk, zoodat er voor gegadig den nogal te verdienen was. Na de rijdemonstratie met spring concours, waarvoor 5 prijzen waren uitgeloofd, werd het festival om 6 uur voortgezet door de vereenigingen niet- bondsleden, die met muziek en zang den avond mooi vulden. De geldprijzen vielen bij loting ten deel aan „Sempre Cresendo" (Well); „Eendracht" Herpt „Oefening baart Kunst" (Well)„Heus- densch Mannenkoor" en de medailles aan „Oefening baart Kunst" (Well) „Fanfare der H. Familie" (Heusden) „Heusdensch Mannenkoor", „Sempre Cresendo" (Well) en „Excelsior" ('s Bosch.) Tot slot werd onder zeer gunstige omstandigheden een prachtig vuurwerk gegeven. En al was nu het festival geëindigd, het uur van scheiden sloeg voor de meesten pas een paar uur later. Gecon stateerd kan worden, dat het festival een waardig verloop had. In de Molenstraat had vrouw B. het ongeluk van den trap te vallen, zoodat voor een hersenschudding werd gevreesd. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, bleek, dat het ongeval nog al meevallen zal. Na afloop van den cursus voor de jeugd in lingerie-arbeid (naaien en knippen) onder leiding van de Eerw. Zuster Anicita is na afgelegd examen het begeerde diploma uitgereikt aan de jongedames Adri van Alphen (Dussen) Nel Boeren, Koosje Brugman, Anna Brouwers (Heesbeen), Rika van Diem, Leenlje van Overbeek, Marie van der Pol, Marie Seegeren en Leentje Swagemakers. De Knapenvereeniging (Ned. Herv. Gem.) is voornemens a.s. Donderdag 29 Juli Nijmegen en omgeving te gaan bezichtigen. A. s. Zondag van 11 1 uur en van 4—7 uur en Maandag van 9—12 en van 2—5 wordt in de Zusterschool een tentoonstelling gehouden van de gemaakte ondergoederen en costumes, in het afgeloopen jaar vervaardigd in den cursus, gegeven door de Eerv/. Zuster Anicita. Toegang voor iedereen vrij. De Eerw. Zuster Mattheo, belast met de werkzaamheden in de keuken van het Liefdegesticht en het St. Ahtoniusgasthuis, hoopt 11 Augustus den dag te herdenken waarop zij voor 25 jaren haar intrede deed in de orde der Zusters v. O. L. Vrouw te Tilburg. Blijkens afkondiging gaat de Heusdensche Processie naar Kevelaar 15 Augustus a.s., terwijl de spoorkosten merkelijk minder zijn dan 't vorige jaar. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Vrijdag 8'/2 uur repetitie Tavenu voor de leden die een hoofdrol ver vullen. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Mannenkoor. SPORT. HEUSDEN. Zaterdagmiddag wist juliana I met 1 0 op de match te Wijk te winnen van Haarsteeg 1, v/aarmee zij de uit geloofde medaille verwierf. Zondag speelde hier Wilhelmina 11 (Kaatsheuvel) tegen juliana I, welk spel eindigde met 1—2. Later speelde Haarsteeg II \tegen Juliana II, welke laatste won met 8—0. Korfbal. SPRANG. J.l. Zaterdagmiddag speelde onze Korfbalclub N.E.O. een compt.wed strijd voor den Brab. Korfbalbond tegen Philips te Eindhoven. In een van 't begin tot het 't einde spannen- den wedstrijd, wist onze club schitte rend partij re geven. Rust ging in met 4—0; einde 6—2 voor Philips. Gezien vorige prestaties van deze sterk Eindhovensche club, hadden we deze uitslag niet durven verwakhten. Indien onze jonge vereeniging steeds met hetzelfde vuur blijft spelen, zal succes voor haar niet uitblijven. A.s. Zaterdag krijgt N.Z,0. Juliana uit Vrijh.Capelle op bezoek. Ook dit belooft een interessante wedstrijd te worden. Aanvang 5 uur, terrein Oosteinde. Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 29 Juli 1926. NUMMER A. Yerrielitingsproef voor M.C. paarden 1926, onder de man 8 K.M. af te loggen in; 30 minuten. H. Wijtvliet, Zevenbergen, le pr. ƒ40 met Idorata IJ. M. Blankers, Almkerk, 2o pr. 33 met Darzinna IGebr. Oerlemans-v. <1. Schans, Drongelen, 3e pr. 30 met GeaA. Z. Snoek, Almkerk, 4e pr. 25 met Jrelonia; C. J. Damen, Zevenbergen, 5e pr. ƒ20 met Graciense. D. Middelkoop, L.-Zwaluwe, 6e pr. 15 met HodariGebr. .T. en A. Smits, Waspik, 6e pr. 15 met Aranka; .T. de Waal, Wijk, niet. .Telita, G. Groeneveld. Nieuwen dijk, met Bles, Gebr. .T. en A. Smits. Waspik, niet Itopia. Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen, met C-arita en Gienetje, D. van Buuren, Meeuwen, met Aakje, B. S. van Tienlioven, Haarlem, niet Diska, allen 7e pry's, 10. NUMMER B. Verrichtingsproef voor N.S. tg. paarden, alsvoren. A. Z. Snoek, Almkerk, ie pr. ƒ40 met Ire- lonia; A. Nelemans, Moerdijk, 2e pr. 35; H. Wijtvliet, Zevenbergen, 3e pr. 30 met Idorata I; A. Z. Snoek, Almkerk, 4ö pr. ƒ30 met Iriana; Gebr. .T. en A. Smits, Waspik, 5e pr. met Aranka .T. de Waal, Wijk, 6e pr. 20 met Jelita. J. M. Blankers, Almkerk, 7e pr. 20 met Darzina. NUMMER I. Eenspannen (type landbouw- tuigpaard). Paarden die reeds een len prijs behaald hebben, jvaren uitgesloten. D. Middelkoop, Zwaluwe le pr. 20 en luxe zweep, met Hodari. A. van House wijk Dussen 2e pr. 15 met Olga. J. de Waal Wflk 3e pr. 10 met Jelita I. Gebr. Smits Waspik 3e pr. 10 met Aranka. II. C. J. de Bont Raamsdonk 4e pr. 5. A. W. van Dongen Raamsdonksveer 4e pr. 5 met Fernalda. H. van der Westen Dongen met Karei en A. Staal Hank met. Irenda I, beiden eervolle vermelding. NUMMER II. H. J. van de Laak. Tilburg, lo pr. 50 en verg. zilv. mod. met Gribom. A. M. Nelemans, Moerdijk, 2e pr. 25 met Eginia. A. van Wesel. Roosendaal, 3e pr. 15 met Erdata. D. Middelkoop, Zwaluwe, 4e pr. 10. NUMMER Y. Luxe eenspannen, open klasse. IT. J. van de Laak, Tilburg, le pr. 50 en wisselprijs, bestaande in twee zilveren kandelaars ter waarde van 300. J. Vorse- laar, Tilburg, 2e pr. 25 met Boy. J. C. van Rooyen. Tilburg, 3e prijs 10 met Ikador. P. Bastiaansen. Tilburg, eerv. vermelding. NUMMER YI. Tweespannen voor oogst wagen (type landbouwtuigpaard). Gebr. Smits, Waspik, le pr. 25 met Aran ka en Itopia. C. Groeneveld. Nieuwendijk, 2e pr. 15 met Bles en Lieu. A. Staal, Hank, met Dauli^i en. Irenda 3e pr. 5. B. van Achterberg, R'veer met Stellie en Dansje eerv. vermelding. NUMMER VII. Caroussel voor landelijke rij vereenigingen. De rijvereeniging „Juliana" van Raams donk met le pr. voor eerste groep 40 en verg. zilv. med. en 2e pr. voor tweede groep 25 en verg. zilv. med. Dongensche ryveree- niging 3e pr. 15. Rij vereenigingt liet Land van Heusden en Altena 4e pr. 10. NUMMER VIII. Eenspannen, gereden door dames. De wijze van rijden zal in de eerste plaats in aanmerking komen. Prijzen: Kunst voorwerpen. G. Nelemans, Moerdijk, le pr. Mej. van Rooy, Tilburg, 2e pr. Mej. A. Klijs, Groenen dijk, 3e pr. Mevr. Walraven, Nieuwendijk, 4e pr. Mej. M. Schoenmakers, Raamsdonk, 5e pr. NUMMER X. Ringryden. PrijzenKunst voorwerpen. Mej. S. Achterberg, R'veer le pr. Mej. A. Konings, R'veer 2e pr. Mej. G. Nelemans, Moerdijk 3e pr. Mej. P. Konings, R'veer 4o pr. Mej. M. Muskens, Elshout 5e pr. Mej. B. de Bont, lt'donk 6e pr. GEERTRUIDENBERG. De kermis heeft een zeer aangenaam verloop, vooral de ho tels en café's profiteeren van de drukte. Waar gedanst wordt, is 't vol. De vers<-hil- lende vermakelijkheden op liet kermisterrein hebben ook geen klagen. Vooral Bennër's Waterscliut werkt tot genoegen van oud en jong. De uitvoering van Aurora uit Tilburg in liotel Centraal is eveneens schitterend ge weest. Het matinée van de symphonie in hotel Santbergen was zooals altijd druk be zocht en gezellig. De amusementclub Terpsi chore, zag haar bal ook weer) goed geslaagd, 't Is te hopen, dat het de overige dagen even gezellig mag naartoe gaan. Ds. Allaart uit Oestgeest heeft voor de beroeping als pred. der Ger. Gemeente be dankt. Onze stadgenoot, de heer J. de Bot, slaagde voor het examen R.K. Mulo, dipl. A, te Breda. Geslaagde was leerling der St. Theodorusscliool te R'veer. Door de N.C.B. wordt aan de spoor- liaven een groote loods voor 't opbergen van ('hilisalpeter gebouwd.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6