Gisteren namiddag met de trein die hier ongeveer vijf uur aankomt had op den onbewaakten overweg nabij Onsenoord een ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed is atgeloopen. Een landbouwer ging met paard en kar den overweg over toen de trein in aantocht was. Doordat de machinist het dreigend ongeluk zag aankomen, remde hij nog wat hij kon. Het paard bekwam eene ernstige wonden aan het hoofd, zoodat het is afgemaakt moeten worden. De landbouwer bekwam geen letsel. Volgens de machinist zat de land bouwer op zijn kar te slapen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij den heer S. machinist aan de watermachine in het bij zijn woning staande schuurtje ingebroken. Twee heerenrijwielen benevens twee fietsplaaijes van daar staande dames fietsen werden ontvreemd Door de politie is een der fietsen later in de Maas bij Genderen terug gevonden. Van den dader geen spoor. WASPIK Bij de nagras verpachting te Waspik liepen de prijzen ver uiteen. Voor te beweiden toemaat werden over het geheel lage prijzen, voor te hooien hooge prijzen besteed. Er werden perceeltjes verpacht die slechts f 12 per H. A. opbrachten. VLIJMEN. Maandag herdacht de heer A J. van Hout, den dag waarop hij voor 40 jaren verbonden was aan de openbare school. Dit heugelijk feit werd begonnen met een H. Mis vau dankzegging. Te 10 uur werd de jubilaris door zijne leerlingen gehuldigd en een cadeau aangeboden. Vervolgens mocht hij een cadeau ontvangen van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim. De weleerw. heer kapelaan Boom, die Voorzitter van de Commissie is, bracht in een gloedvolle reden naar voren de groote verdiensten die de heer van Hout zich heeft verworven. Ook van de Commissie van Toe zicht op hef Lager Onderwijs mocht de jubilaris hartelijke blijken van be langstelling ontvangen Daarna maakte de.burgemeester met de beide wethouders en dé gemeente secretaris hunne opwwachting. In een mooie toespraak wees de burgemeester op de trouwe plichtsbe trachting die de jubilaris steeds aan den dag heeft gelegd. Namens de gemeente bood spr. een prachtige bloemenmand aan. Door den heer H. Prinsen Sr., werd de jubilaris gehuldigd namens de Tuinbouwvereeniging. door den heer J. van Kuijk namens de Boerenleen bank. 's Avonds half acht had de huldi ging plaats door de harmonie Concor dia waarvan de jubilaris Voorzitter is geworden. De heer Joh. van Wagenberg hul digde in een prachtige rede den jubi laris als een nobel mensch en bood hem een statuette van Dante op bij- behoorend tafeltje aan.symboliseerend de wetenschap, De Liedertafel „Oefening en Ver maak" bracht eveneens eene serenade. Namens de oud—leerlingen sprak de heer J, van Buul een woord van welgemeende gelukwensch. De jubilaris dankte de verschillende sprekers voor de prachtige geschenken. Gaarne voegen wij onze beste wen- schen die de jubilaris dezen dag in ontvangst heeft mogen nemen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 4 Aug. '26. De gehouden aanbesteding van het verbouwen van een bestaande fabriek met kantoorgebouw tot lederfabriek en woonhuis voor rekening der firma van Lier te Loonopzand, door de archi tect K.J. v. d. Heuvel te Kaatsheuvel is als volgt: Jac. Engel Tilburg massa f 5800. Firma F. G v. d. Heuvel Tilburg timmerpost f 2738. massa f 5738. Gebr. Coolen Tilburg massa f5674. C Mutsaers Loonopzand metselpost f 2732. massa f 5355. W. L. Smits Tilburg, timmerpost f 2623. J. v. d. Ven Zn., Tilburg, metsel post f 2220, massa f 4995. C. van Hest Loonopzand, timmer post f 2384. Gegund de metselpost aan J. van der Ven Zn., Tilburg en de tim merpost aan C. van Hest te Loonop- zand. In de examen-commissie voor het politie-diploma St. Michael 1926 ie o.m. ook dit jaar wederom benoemd de heer J. F. C. van Helsland, inspecteur van politie alhier. Zondag 8 Aug. geeft de Kon. Harm. „Apollo" een groot volkscon cert op de Markt. De jaarlijksche processie naar Kevelaer is wederom allerbest geslaagd. Was men in den aanvang bang dat de deelname niet groot genoeg zou zijn om den extra trein te kunnen bekos tigen. later bleek dat de belangstelling zoo groot .was, dat nog verschillenden moesten worden teleurgesteld. Met bussen, auto's, fietsen etc. trok men Zondagmorgen naar de trein van 9 u. 13 min. te Waalwijk. Een groot gedeelte der pelgrims echter legde den weg Kaatsheuvel—Waalwijk Station biddend en zingend te voet af. De reis liep zonder eenige hindernis af. 't Weer hield zich beide dagen uitstekend. Om goed half zeven arriveerden de eerste pelgrims Maandagavond in Kaatsheu vel. De groote stoet kwam om half acht onder de tonen der muziek bin nentrekken. Allerwege groote belang stelling voor de vermoeide, doch hoogst tevreden uitziende bedevaart gangers Het bestuur der Koninklijke har monie ..Euphonia" besloot in hare vergadering om het volgend jaar een groot festival te houden Altijd nog ter herinnering aan haar 50 - jarig bestaan, hetgeen dezen winter feestelijk her dacht is. Tijd en plaats moet nog nader vastgesteld worden. Na een gehouden bespreking met bestuur en werkende leden onzer burgerwacht is er weer nieuw leven gekomen in deze vereeniging De schietoefeningen zullen weerge houden worden den eersten en derden Zaterdag en Donderdag van elke maand, respectievelijk van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Ook de bijzondere vrijw. landstorm zal weer schietoefeningen gaan houden op de alhier van rijkswege aangelegde schietbaan. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Onze gemeenteraad en de landbouw. Mijnheer de Redacteur. Uit uw raadsverslag en Uw artikeltje heb ik gelezen dat de gemeenteraad van Waalwijk afwijzend heeft beschikt op 't verzoek van Waalwijks Belang om eenige honderden guldens beschik baar te stellen voor de pogingen om onze bloeiende veemarkt van weleer in eere te herstellen en daarmee een groot belang te dienen van den middenstand, maar niet minder van den landbouw en veeteelt van plaats en streek. Ziet U nu, mijnheer de Redacteur dat de Voorzitter onzer afdeeling van den Boerenbond, de heer Klijn gelijk had toen hij op de eerste vergadering van het bestuur van W B met de land bouw organisaties, aan 't slot der ver gadering zeide, dat hij vreesde dat de gemeenteraad wel niet scheutig zijn zou om geld toe te staan voor de markt, omdat het toch maar een boerenbelang betrof. U hebt dat toen persoonlijk met klem tegengesproken, omdat zooals U zelde, de gemeenteraad van Waalwijk steeds steunde, waar steun in't belang der gemeente noodig was of zulks middenstand, boeren of wie ook betrof, maar U ziet nu zelf wie door de feiten in 't gelijk is gesteld en dat hij daarbij terecht de opmerking maakte dat het gemis van een boeren-afge- vaardigde in den raad ook nu weer zou blijken. Ook de Edelachtb. heer Burgemeester deelde toen uwe meening. Woningen die verlies opleveren wor den voor arbeider en middenstander gebouwd, nu men eens iets kan doen voor den boer, laat men dat omschijn argumenten varen. Ik meen zoo dat veeteelt-specialiteiten als daar waren met namen te noemen, de heer Rijken, van der Hoeven, van Buuren, van Campen, Donker, Klijn, van Herpt, van Loon e.m.a. toch wel beter zullen beoordeelen wat ten deze kans van slagen heeft, dan de niet deskundigen in den raad, die zich toch wel eens aan 't advies dezer heeren en aan de serieuze opvatting en werkzaamheid van 't bestuur van W. B. en de ten deze benoemde comissie hadden mogen storen en hun steun in 't daadwerke lijk belang der markt, der gemeente, van den boer in onze plaats en om geving niet hadden mogen onthouden. Men kijkt wel eens niet op honder den guldens voor een kleiner of ver meend belang. Hier gold het een ernstige poging, die van onberekenbaar nut kan zijn voor onze plaats nu en in de toekomst. Een der bezoekers der vergadering van het Comité. SPORT. VOETBAL. H. E. C. J.l. Zondag heeft H E C. schitterend revanche genomen op Quick door haar met 2 1 te kloppen. Dit is een mooie prestatie van H.E.C., vooral daar zij de overwinning ook verdiende. Het was een pittige wedstrijd en er is door beide partijen hard gewerkt. Na de rust was het spel af en toe wel iets te forsch voor een vriendschap- pelijken wedstrijd. Maar de heer IJpelaar die keurig leidde, hield de teugels strak. H EC. heeft weer eens laten zien dat zij er zijn mag. Zij kan daarom met dit elftal en dezen goeden geest gerust de competitie tegemoet zien. Wij vertrouwen daarom als binnenkort de donateurskaarten worden aangebo den, dat ieder deze vooruitstrevende vereeniging zal blijven steunen. W. S. C. Het 1ste Elftal van W.S.C. is voor a s. Zondag 8 Augustus uitgenoodigd door de bekende Gorinchemsche ver eeniging „Unitas", om aldaar een wed strijd te komen spelen. Wellicht zullen een aantal aanhangers van de partij willen zijn en zal bij genoegzame deelname een groote bus gereserveerd worden. Men wordt dan ook verzocht zich hiervoor tot'uiterst Donderdagavond te doen opgeven' bij den Heer Jacq Moonen, Sigarenmaga zijn, waar nadere inlichtingen verstrekt worden. Er zal om precies 12 uur van Café Gerris afgereisd worden, Diegenen die op andere gelegenheid de reis naar Gorinchem wenschen te maken gelieven er nota van te nemen, dat het veer te Woudrichem om het heele uur, dat te Sleeuwijk om het halve uur afvaart. De wedstrijd zelve is op drie uurgesteld. Het oude speelterrein aan den Paral lelweg, hetwelk inmiddels eene geheele verandering en verbetering ondergaan heett en momenteel zoo goed als gereed gekomen is, zal in de loop van deze maand officieel in gebruik genomen worden door het laten spelen van wedstrijden tegen de thuisclub zelve. Diverse sterke vereenigingen hebben reeds op eerste aanvrage toegezegd op het nieuwe speelterrein te komen spelen en zal op 22 Augustus de olficieele opening plaats vinden in een wedstrijd tusschen de beide plaatselijke concur renten W S. C. en Qnick. Op 29 Augustus staat dan een der meest interessante wedstrijd voor onze plaats op het programma, nl. eene ontmoeting tegen die vereeniging, welke de laatste tijden wel het meest op den voorgrond is getreden, het Tilburgsche „LONGA",welke vereeniging voor circa twee maanden op zoo schitterende wijze beslag heeft weten te leggen op den N.V.B. Voetbalbeker. E. W. 13. W.S.C. wint den fraaien R.W.B. beker. Een schitterende geslaagde serie wedstrijd, welke begunstigde werd door goede weer en ruim voldoende belangstelling, terwijl het terrein zelf in zeer goeden staat was. Bovendien is er goed gepeeld onder bekwame leiding van dhr. Vugts, ziedaar de voornaamste factoren om succes te behalen, er is dan ook geen enkele wanklank gehoord, terecht werd dan ook met de prijsuitreiking opgemerkt, dat er vooral zeer fair gespeeld is, zoodat het voor de voetbalsport in het algemeen, een goede dag geweest is. W.S C.—D.O.S B. Gorkum waren beide aan elkaar gewaagd Gorkum neemt spoedig de leiding, zij het dan eenigzins fortuinlijk, doordat een effect bal van richting veranderde, rust 0—1. Na de rust werkt W.S.C. wat harder, op het einde maakt den midhalf van W.S.C. met een prachtschot gelijk, waarmede het einde komt.de vereeni ging welke als dan volgt levert geen resultaat op, zoodat het lot moet be slissen waarna W.S.C. de gelukkige is en in de finale komt wat hun door de Gorkummers van harte gegund werd. Fluks Dordrecht tegen Breda was van beter gehalte, vooral het vlugge spel van Fluks valt op Breda werkt zeer hard dorh kan niet verhinderen, dat zij regelmatig met 2—0 geklopt werden. De finale W. S. C.—Fluks beloofde dus heel wat. Direct ontwikkeld zich een vlug spel, W.S C. speelt thans beter als tegen Gorkum. De midvoor heeft vrij spoedig succes na schitterend solo-spel 1—0. Fluks hoewel pas een wedstrijd achter den rug doet er nog een schepje bij, er wordt zeer pittig gespeeld, het publiek is hierdoor zeer enthousiast. W S.C. blijft toch iets in de meerderheid, hun midhalf maakt weer een prachtig doelpunt, zoodat W.S.C. met 2—0 een veilige voorsprong heeft en deze dan ook tot het einde weet te handhaven, zoodat W.S.C. een mooie overwinning van 2- 0, volkomen verdiend den beker gewonnen heeft. Na de wedstrijden heerschte er een zeer opgewekte stemming, wel een bewijs dat allen zoowei winnaars als verliezers, R.W B. niet het minst ten zeerste voldaan waren. Allen hebben een uitstekenden indruk achtergelaten. Tijdens de prijsuitreiking werden door de resp. woordvoerders woorden van dank en waardeering gesproken welke voor de toekomst zeker van nut zullen zijn Aan W S C. werd den lsten prijs een Beker en aan Fluks Dordrecht de 2e prijs een Lauwerkrans uitgereikt. Voor de overige Zondagen van Aug. is door R.W.B.1 een tournooi uitge schreven welke op 15 Aug. zal aan vangen, mogelijk reeds op 8 Augustus. W. S. C. en Fluks zullen zeer waar schijnlijk deelnemen aan dit tournooi met Tilburgia en O. F. O Dordrecht. GEMENGD NIEUWS. Het te Petten aangespoelde lijk van den verongelukten vlieger is her kend als dat van den sergeant L. Hartjesveld. Op de begraafplaats Jaffa te Delft zal a.s. Donderdag, des n m. te twee uur, het stoffelijk overschot ter aarde worden besteld. Vandaag is weereen verscherpte controle uitgeoefend op het vee, dat naar de veemarkt alhier gebracht werd. Het gevolg hiervan is geweest, dat aan den ingang een koppel koeien bestaande uit 28 stuks, in beslag genomen is. De dieren zijn naar het abattoir overgebracht, waar zij onder zocht zullen worden. Men vermoedt, dat de dieren uit Zeeuwsch Vlaanderen naar hier gesmokkeld zijn. Gistermiddag hebben vijf leerlin gen van 4 tot 7 jaar der R.K. bewaar school te Tilburg zich door inklim ming toegang verschaft tot de leerlo kalen. Zij hebben in drie vertrekken de leermiddelen uit de kasten gehaald en deze gedeeltelijk vernield en ver brand. Zij werden in hun vernielings werk gestoord'door de komst van een zuster. Men vemoedt, dat de vandaal tjes gehandeld hebben op aanstichting van één hunner, die zich bij de prijsuitdeeling verongelijkt achtte. De schade wordt op 5 a 600 gld. begroot. De Wurtumbergsche Luftverkehrs- hansa maakt bekend, dat het ernstige ongeluk op het vliegterrein bij Heiden- heim slechts te wijten is aan de natuurkrachten. Het neergestorte vlieg tuig werd n.l. door een plotseling opkomenden wind gepakt en neerge- smakt. Het vliegterrein voldeed volko men aan de eischen, die door de over heid zijn gesteld. Behalve de 5 dooden zijn nog 7 personen gekwetst. De vliegdemonstraties zijn terstond na het ongeluk afgebroken* Ongeveer 5000 pérsonen waren op het vliegveld aanwezig. De vliegma chine kwam midden tusschen de toe schouwers terecht. Van de 5 dooden konden er vier worden geindentificeerd. Van de 7 zwaar gewonden liepen er drie een hersenschudding op. Behalve genoemde zeven personen werden nog enkele licht gewond, deze konden echter, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. Een via Londen uit Peking ontvangen bericht meldt, dat het hoofd kwartier van generaal Woe Pei Foe in Honan onder water is geloopen. Een ontzettende overstrooming heeft de provincie Hoepei geteisterd. Er zouden reeds 4000 personen verdronken zijn. De stationsbeambte Nijhof, die des tijds op het station Bussum overvallen is, is met den verdachte van den bank overval geconfronteerd, doch heeft de zen niet herkend. De heer Nijhof had indertijd een persoon aangewezen, die sprekend op den verdachte geleek, doch die toen zijn alibi heeft kunnen bewijzen. VECHTPARTIJ OP EEN SCHIP. Ken ma tb omboord gevallen en ver dronken. Hedennacht is onder de opvarenden van den in LTmuiden liggenden Brit- schen stoomtreiler „Ser Roisette" nit Aberdeen een ernstige twist ontstaan, waarbij men handgemeen werd. Een stoker raakte daarbij te water en kon niet meer gered worden. Later is het lijk opgehaald. Iu verband met deze vechtpartij zijn twee verdachten voorloopig door de politie aangebonden. Men deelt nog het volgende mede: Een groot aantal Engelsclie schip pers van de in I-Imniden liggende stoomtrawlers zijn opgeroepen* om aan de politie inlichtingen te verstrekken omtrent het drama, dat Maandagavond in de haven heeft-plaats gehad. Het. schijnt, dat zoowel het slachtof fer als de twee broers, die verdacht worden den stoker in het water te heb ben geworpen, meer dan één glaasje bier op hadden. Met hun drieën waren zij tot het of- ficieele sluitingsuur (11 uur 's avonds) in een herberg gebleven, waarop ze zin gend naar de haven liepen. Aan het eind van de vissclierliaven nabij de elec- trische kraan, bleven ze nog lang sa men zingen, totdat plotseling het ge zang afgebroken werd en de beide broers in een twistgesprek geraakten met Jones Leadly. Twee Hollandsclie schippers, zich aan boord van de IJ. M. 59 bevindende, zagen toen eensklaps een man in het water vallen. Aan de hevigheid van deii „smak" maakten zij op, dat de man met groote kracht er in geduwd moet zijn. Aan! redden viel niet meer te denken. De beide Engelschen, die verdacht wor den, staken geen hand uit om hun „ka meraad" te liulp te komen. Twee uur na het gebeurde werd het lijk van den Engelschen stoker door de havenpolitie opgedregd. Onderzocht wordt nu of de beide broers inderdaad opzettelijk hun kame raad in het water hebben gestompt. De verdachten zelf zeggen zich niets van het gebeurde te kunnen herinneren. AARDBEVING IX JAPAN. lTit Tokio wordt geseind, dat daar gistermorgen om half zeven een hevige aardschok gevoeld werd, welke een pa niek veroorzaakte. De bevolking verliet de huizen en vluchtte op 'straat. De schok werd over 'n groote streek waar genomen. Een in aanbouw zijnde spoor brug bij deh oofdstad werd beschadigd. Te Jokokama zouden huizen zijn inge stort. De telegrafische verbinding is verbroken. OVERSTROOM!NGEN IX INDO-CHINA. Uit Indo-China worden ernstige over stroom ingen gemeld. De Roode Rivier is buiten haar oevers getreden. Meer dan 100 "inboorlingen zijn verdronken. HOOG WATER IX DUITSCHLAXI). Uit. Rabitor wordt gemeld, dat ten gevolge van de hevige regens der laat ste dagen de Oder opnieuw buiten haar oevers is getreden. Het laag gelegen terrein is over stroomd. Do toestand is voor de land bouwers wanhopig. WEER EEX ONGELUK IX DE ALPEN. Dr. Rossel, de president van het Tes- siner kanton is tijdens een inspectie reis in het gebied van de St.. Gothard plotseling in een 10 meter diepe kloof gevallen. Hij was op slag dood. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de aspiranten en 81/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Vrijdag 8'/2 uur repetitie Tavenu voor de leden die een hoofdrol ver vullen. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Mannenkoor. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 15—31 Juli 1926. Geboren Johannes J W C* z.v. Adrianus O (inirijnen en Maria A van Aalst. Corrv G A d.v. Adrianus H van Zijl en Maria Franssen. Cornelis z.v. Cornelis van den Kieboom en Maria .1 de Jong. Wilhelmina MJ A d.v. Jo hannes G. A. Kamp en Elisabeth A Kieboom. Petronella J d.v. Lauren- tius .1. de Ruijter en Maria A de Jongh. Johanna. O, E M d.v. Dionisius P v. Alphen en Hendrika Smits. Anna E. d.v. Josephus Peters en Maria C. van Strien. Hubertus P z.v. Johannes A .J de Ruijter en Maria H. van Duren. Maria L d.v. Wilhelmus Maton en Maria B Huijbrechts. Cornelis .1 z.v. Petrus F. Mathon en Johanna P. van Strien. Overleden Johanna A Jurissen, wed. van Ge- rardus J. Verkuijl 58 jaar. Ondertrouwd Pieter Verduijn 25 jaar en Ameren- tia Rutters 25 jaar. Johannes A Kerst 31 jaar en Neeltje E Bonis 28 jaar. Pieter Pruijsers 21 jaar en He lena de Rooij 21 jaar. Getrouwd Hendrik T. Dank 31 jaar en Geertrui T A Boezer ,31 jaar. Petrus van Gils 25 jaar en Jacoba Spoor 18 jaar. Micliiel A de Wit 23 jaar en Rosa C. Kieboom. Marinus Rutters 27 jaar en, llendrica Kommers 24 jaar] Pie ter Verduijn 25 jaar en Amerentia Rut ters 25 jaar. I ngekomen Hendrika M van Bergen van Dussen. Petronella Hensen van Tilburg. Pietronella J. van Dongen van Waspik. Martinus J. Snels van Waspik. Pieter A. Kommers van Rotterdam. Gerdina O Kommers van Rotterdam. Cornelis A. Ilmer-Fijneman en gezin van Gëertruidenberg. Vertrokken Johannes A. Verineeren-Fens naar Dussen. Leendert J. Pols-Swart en gezin naar Rotterdam. Hendrik C. Kanters naar 'sGravemoer. Sara C. van Dongen naar 's Gravemoer. Jan W. Mole wij k-Mesch en gezin naar Vlaardingen. Maria E. Bouwens naar Dongen. Thea Kemmeren naar Loonopzand.! ADVERTEEEEN DOET VERKOOPEN.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6